Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

IT

Közkedvelt címkenyomtatók

Hasznos és praktikus, ha a számunkra fontos dolgokat címkével látjuk el. Legyenek azok akár költözős dobozok, iskolaszerek, könyvek, füzetek és még sok minden más. Ipari, nagyobb mennyiségű címkegyártás is előfordulhat egy-egy vállalati szegmensben, termékek csomagolása, szállítása során.

Egy biztos: címkézni szinte bármit tudunk! Ehhez pedig nem árt, ha van egy megbízható címkenyomtatónk. Ma már igen sokféle címkenyomtató kapható, ezért jó ha tudjuk, melyik mire jó, mire érdemes használni. Éppen ezért cikkünkben bemutatunk néhány közkedvelt címkenyomtatót.

Mire jó egy címkenyomtató?

Kezdjük az elején. Jó, ha előbb megértjük a címkenyomtatók létjogosultságát és azt is, hogy gyakorlatilag szerves részei a mindennapjainknak. Nem is gondolnánk, hogy milyen sokrétű a felhasználásuk, az életünk bármely területén találkozhatunk a címkézéssel. Ebből következően a címke-, vagy etikettnyomtatók manapság széles körben elterjedt készülékek. Kis-és középvállalkozások, de nagyvállalatok is előszeretettel használják ezeket a gépeket, hiszen a kereskedelemben, az iparban és a gyártásban, laborok tevékenysége során, az egészségügyben sok-sok etikett címkére és címkenyomtatásra van szükség.

címkenyomtató otthonra

Melyek a leggyakrabban nyomtatott címkék?

Először is vannak olyan címkék, amelyeket törvényi kötelezettség miatt kötelező az árukon, termékeken feltüntetni. A kereskedelmi cégek javarészt az importált termékekre készítik az árukísérő, áruismertető etikett címkéket. Ezek általában viszonylag részletes leírások a termék összetételéről, származási helyéről és sokszor vonalód is szerepel ezeken a címkéken.

Másodsorban a termékek gyártása során a gyártási folyamatban keletkező résztermékek, félkész termékek is a címkére kerülnek, hogy a gyártási folyamatot pontosan végig kísérhessék, ez pedig nagyon fontos a minőségbiztosítás szempontjából. A címkézés segítségével visszakövethető a termékkészítés folyamata.

A széleskörű szabályozás és a szigorú törvényi előírások miatt az egészségügy legtöbb szegmensében kötelező etikett címkét használni. A laborvizsgálatokhoz szükséges mintavételek, vérvétel és egyéb tesztek pontos beazonosítása miatt a címkézés itt is elengedhetetlen.

A gyártó és importtal foglalkozó cégeknél, a kereskedelemben a raktározás során is szükséges az egyértelmű azonosítás. Fontos a raktárban található tárhelyek jelölése, amely többnyire vonalkódos, vagy számmal, betűvel ellátott etikettre történhet. A raktárban elhelyezett raklapok, egységcsomagok címkézésében is címkenyomtató segít, ugyanis ez akár a helyszínen is megoldható, hatékonyan és egyszerűen. Tehát lényeges, hogy milyen címkenyomtatót választunk!

Címkenyomtatók típusai

Mobil címkenyomtató

Ebben az esetben nyilvánvaló, hogy ez a készülék mobil címke nyomtatásra alkalmas. De kevesen tudják, hogy ezen kívül még lehetőséget biztosít más dolgok nyomtatására is ez a praktikus kis gép. Persze nem túl vidám, ha a parkolóőrök büntetőcéduláit említjük, de ehhez is mobil címkenyomtató szükséges. Ezt ugye az ablaktörlő alá szokták tenni és nem ragad. Ugyanis a mobil címkenyomtatóval nemcsak öntapadós címkét készíthetünk, mivel bármilyen – a nyomtató paramétereihez illeszthető – papírra képes nyomtatni. Tehát a nem éppen kedvelt bűntetőcédulát, átvételi nyugtát, de akár egy vonalkóddal ellátott belépőjegyet is készíthetünk vele.

Asztali címkenyomtató

A vállalat igényei, tevékenysége, mérete meghatározhatja azt, hogy milyen címkenyomtatóra van szükség. A felhasználás jellege is fontos szempont lehet egy címkenyomtató kiválasztásakor.

Ha egy kisebb gyártó cégről beszélünk, amely napi 100 – 200 darab kinyomtatott etikett címkét igényel, akkor valószínűleg nem kell beruházni egy nagy teljesítményű ipari nyomtatóba. Erra a célra tökéletesen megfelel egy asztali címkenyomtató is. Ezek a készülékek általában logót, vonalkódot is nyomtatnak a szokásos szövegen kívül. A fejlettebb készülékek képesek adatbázisból is nyomtatni.

palackcímkéző gép

Közepes teljesítményű ipari etikett nyomtató

Magasabb igénybevétel esetén, nem irodai környezetben, raktározás során, műhelyben jobb, ha közepes teljesítményű ipari nyomtatót használunk. Ezeknek a gépeknek a napi terhelhetősége már jóval magasabb, mint az asztali címkenyomtatóknak. Ezek a gépek már napi 5 -10 000 darab etikett címkét is könnyedén kinyomtatnak. Ha ilyen mennyiséget kell nyomtatni, akkor biztosan jó megoldás egy ipari címkenyomtatóba beruházni, mert mechanikai felépítésük erősebb, robusztusabb, mint az asztali nyomtatóké. Ebből következően hosszabb az élettartammal lehet számolni, viszont vegyük figyelembe azt is, hogy a hosszabb élettartam mellé a karbantartási igényük is magasabb.

Amennyiben címkenyomtató vásárlására adjuk fejünket, a fentiekben bemutatott szempontok alapján jó, ha mérlegeljük a felhasználói igényeket, a kiszemelt nyomtató kapacitását és teljesítményét. Persze az sem mindegy, hogy mit tud!


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Hirdetés

További cikkek a témában