Elkészült a VGP Park Budapest Aerozone első üteme Üllőn, a logisztikai és könnyűipari ingatlanok európai szolgáltatója 10 000 m2 területű raktárépületet adott át a Boxy Logisztikai Zrt. részére.
A robottechnológiához igazított épületben egybefüggő, dilettációmentes ipari padlót alakítottak ki, emellett elkészültek az irodahelyiségek, pihenőszobák is, és egy kerti tó is színesíti az új logisztikai központot.
Az átadást követően 3 további ütemben készül majd el a teljes ipari ingatlankomplexum, ahol további 50 000 m2 épület tervezését és kivitelezését vállalta a VGP magyar csapata. Az Üllő és Vecsés határán, közvetlenül az M0-ás körgyűrű mellett és az M4-es autópálya csomópontjánál található Budapest Aerozone Parkban található raktárépület a cég első reptéri zónában épített projektje Magyarországon.
„A park Budapest keleti ipari régiójához tartozik, a reptér és az autópályák közelsége kiemelkedő szerepet kap közlekedési szempontból ugyanis innen könnyen megközelíthetőek mind a hazai nagyvárosok mind a környező országok kiemelt úti céljai. Ideális helyszín a logisztikai szolgáltatóknak és a raktározással foglalkozó kereskedelmi és gyártó cégeknek”
– mondta el Pálovics Károly, a VGP magyarországi country managere.
A megrendelő, a Boxy Logisztikai Zrt új fulfillment központjában robotokkal szolgálják ki a webáruházak rendeléseit, ezért a padlók kialakításánál különös figyelmet kaptak az egybefüggő, sima felületek és az új technológiákhoz igazított belső kialakítás is. A projekt a Breeam Very Good minősítése már folyamatban van.
A state-of-the art technológia mellett a fenntarthatóság és az energiahatékonyság a VGP által fejlesztett kereskedelmi ingatlanok központi paraméterei. A vállalat elkötelezte magát amellett, hogy 2025-re szén-dioxid-semlegessé válik, továbbá BREEAM-minősítéssel és zöld energiával dolgozik. Ennek eredményeképpen a teljes portfólió 61,2%-a rendelkezik környezetvédelmi tanúsítvánnyal, párhuzamosan a VGP Megújuló Energia Részlegének zöld energiatermelő kapacitása 120,9 MWp-ra nőtt, további 53,7 MWp pedig előkészítés alatt áll. A 2019-ben létrehozott VGP Alapítvány már 29 olyan projektet karolt fel, amelyek társadalmi kérdésekkel, természetvédelemmel és kulturális értékek védelmével foglalkoznak, és eddig több mint 12 millió euróval támogatta ezeket.