A Scania 2020-ra világszerte, ahol csak lehet, fosszilis energiahordozóktól mentesen előállított elektromos áram használatára tér át.
Ezt az ígéretet tette a Scania a 2017-es Föld Órája alkalmával. A vállalat dániai, franciaországi, norvégiai, lengyelországi és svédországi tevékenységeihez felhasznált összes elektromos áram már jelenleg is fosszilis energiahordozóktól mentes. A Scaniának a fenntartható szállítási rendszerekre való átállásban játszott vezető szerepért tett erőfeszítései nemcsak az intelligens és energiahatékony szállítási megoldások kifejlesztésére terjednek ki, hanem a vállalat saját energiafelhasználásának optimalizálására is. „A Scaniának magának is élenjárónak kell lennie ebben az átállásban. Szigorú követelményeket támasztunk a beszállítóinkkal szemben, hogy tartsák magukat a legmagasabb szintű környezetvédelmi szabványokhoz, és alkalmazzanak új, illetve innovatív technológiákat. Sok ügyfelünk szintén ambiciózus környezetvédelmi célkitűzéseket követ” – mondta Anders Williamsson, a Scania alelnöke és beszerzési vezetője.
Az átállás a fosszilis energiahordozóktól mentes energia használatára jelentősen csökkenti a szén-dioxid-kibocsátást egy olyan méretű gyártóvállalat esetében, mint a Scania. Azonban a Scania elkötelezettsége nem korlátozódik csupán a gyártóüzemeire, hanem minden tevékenységére kiterjed, nem utolsósorban több száz Scania márkaszervizre is. Skandináviában a Scania által felhasznált energia elsősorban vízerőművekből származik. Franciaországban és Lengyelországban a szél- és a napenergia a legelterjedtebb. Azokban az országokban, ahol nem szabályozzák az energiapiacot, a Scania nem tud fosszilis energiahordozóktól mentes forrásból elektromos áramot beszerezni. Ezekben az országokban a Scania rendelkezésre álló alternatívákat alkalmaz majd a szén-dioxid- kibocsátás ellensúlyozására.
A Scania célja 2020-ig végrehajtani az átállást a fosszilis energiahordozóktól mentes elektromos áram használatára az összes olyan országban, ahol ezek az alternatívák rendelkezésre állnak. Jelenleg a Scania által beszerzett vagy házon belül előállított elektromos áram 79 százaléka fosszilis energiahordozóktól mentes forrásokból származik. Többek között Olaszország, Hollandia és az Egyesült Királyság is azon országok közé tartozik, amelyek a következők lesznek a 100%-osan fosszilis energiahordozóktól mentes elektromos áram használatára való átállásban.