Az SKF örömmel jelenti be, hogy csatlakozott a 100% Megújuló Energia (RE100) kezdeményezéshez.
Ez a lépés részét képezi annak a vállalati célkitűzésnek, hogy 2030-ra globálisan átálljon a szén-dioxid-semleges gyártásra .
A RE100 egy világszintű kezdeményezés, amely összefogja a 100%-ban a megújuló villamos energia felhasználása mellett elkötelezett legbefolyásosabb vállalatokat.
Kent Viitanen, az SKF Bearing Operations elnöke így nyilatkozott:
„Az SKF átfogó stratégiájának szerves része, hogy 2030-ra elérjük a szén-dioxid-semlegességet. Ezt a felelősségünknek tekintjük, és meggyőződésünk, hogy az átállás hosszú távú versenyelőnyt biztosít az SKF és a vevőink számára. Célunk, hogy növeljük a gyártási folyamataink energia- és anyaghatékonyságát, ugyanakkor fokozzuk a megújuló energia beszerzésére és előállítására irányuló erőfeszítéseinket. Az a célkitűzésünk, hogy 2030-ra – vagy még hamarabb – elérjük a 100%-ban megújuló energiával való működést, teljes mértékben összhangban áll az RE100 törekvésével és szemléletmódjával.”
Sam Kimmins, a Klímacsoport RE100 kezdeményezésének vezetője válaszában elmondta:
“Örömmel üdvözöljük az SKF-et az RE100 tagjaként. A globális üzleti tevékenységének megújuló villamos energiára történő átalakításával az SKF bebizonyítja az éghajlatváltozás elleni küzdelem iránti elkötelezettségét, ugyanakkor kiemeli a megújuló energiában rejlő üzleti lehetőségeket. Bízunk benne, hogy más ipari vállalatok is követik majd a példájukat.”
Johan Lannering, az SKF Nova és a Fenntarthatósági Csoport igazgatója hozzátette:
„Energiafelhasználóként komolyan vesszük a felelősségünket, és büszkék vagyunk arra is, hogy termékeink és megoldásaink kulcsfontosságú szerepet töltenek be a megújuló energiát előállító rendszerekben, például a szélerőművekben, valamint az árapály-erőművekhez hasonló feltörekvő technológiák esetében. A keresleti oldalról nézve a forgóberendezések teljesítményoptimalizálására vonatkozó ajánlatunk a világ minden iparágában segítséget nyújt az ipari vállalatok számára az energiahatékonyság és az üzemi teljesítmény növeléséhez.”