Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Környezet

Nagyot lépett előre fenntarthatósági programja megvalósításában a Schneider Electric

A Schneider Electric által használt elsődleges és másodlagos csomagolás közel háromnegyedénél már nem alkalmaztak egyszerhasználatos műanyagot a harmadik negyedévben – derül ki a vállalat fenntarthatósági programjának eredményeiről kiadott legújabb jelentésből. Szeptember végére meghaladta az 50 milliót azok száma, akik a társaság kezdeményezéseinek köszönhetően jutottak tiszta és megbízható elektromos áramhoz világszerte, ezzel már most teljesült a jövő évre kitűzött cél.

A harmadik negyedévben jelentős lépéseket tett fenntarthatósági programja megvalósítása érdekében a Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat, ennek köszönhetően jó úton halad ahhoz, hogy teljesítse az erre az évre meghatározott célokat. A vállalat 2021-ben indította el a 2025-ig tartó Schneider Sustainability Impact (SSI) kezdeményezést, melynek keretében 11 globális és több mint 200 helyi célkitűzést fogalmazott meg. A cég folyamatosan méri és publikálja az elért eredményeket. Idén szeptember végére a célkitűzések megvalósítását mérő skálán 7,29-es értéket ért el a cég a második negyedéves 6,78 után. A vállalat terve, hogy 2024 végére meglegyen a 7,4-es érték.

A harmadik negyedévben fontos mérföldkőhöz ért a program, az időszak végére ugyanis 50,8 millióra nőtt azok száma, akik a társaság kezdeményezéseinek köszönhetően jutottak tiszta és megbízható elektromos áramhoz világszerte. Ez azt jelenti, hogy már idén szeptemberre sikerült elérni az eredetileg 2025-re megfogalmazott célt. Ezt olyan projektek révén tudták megvalósítani, amelyekben a Schneider Electric napenergia-megoldásait Afrikában és Indiában telepítették közintézményekre. Kenyában, Nigériában és Indiában például új hibrid napelemes megoldásokat vezettek be olyan egészségügyi intézményekben, amelyeket körülbelül kétmillió ember látogat, Indiában pedig több mint 700 iskolát láttak el tiszta energiával. A vállalat most arra összpontosít, hogy tovább fokozza ezeket az erőfeszítéseket, hogy 2030-ra összesen 100 millió ember juthasson zöldáramhoz a közreműködésével.

A cég energiamenedzsment képzésein részt vevők száma meghaladta a 763 ezret a harmadik negyedév végére, ami az előző három hónapos időszakhoz képest több mint 80 ezres növekedést jelent. A Schneider Electric és alapítványa a közelmúltban együttműködött az Enactusszal, lehetővé téve tíz ország egyetemi hallgatói számára, hogy az energetikai átállással kapcsolatos társadalmi kérdésekre vállalkozói megoldásokat dolgozzanak ki.

A TIME magazin és a Statista által a közelmúltban a világ legfenntarthatóbb vállalataként elismert Schneider Electric komoly előrelépést ért el a csomagolóanyagok esetében is. A harmadik negyedévben a társaság által használt elsődleges és másodlagos csomagolás 74 százalékánál már nem alkalmaztak egyszerhasználatos műanyagot, helyette újrahasznosított papírból készült kartonnal oldották meg ezt a feladatot. A cég termékeiben használt „zöld” alapanyagok aránya elérte a 37 százalékot.

A Schneider Electric jövőformáló vállalatként küldetésének tekinti, hogy ügyfeleit és partnereit egyaránt ösztönözze a fenntartható működésre. Ennek jegyében indult el a társaság Zero Carbon Project kezdeményezése, melynek célja az ezer legnagyobb beszállítójuk CO2-kibocsátásának visszafogása. Az idei harmadik negyedév végére sikerült 36 százalékos csökkenést elérni a program indulásához képest, a cél pedig a jövő év végéig az 50 százalékos eredmény.

A társaság megoldásainak segítségével a cég ügyfelei már 628 millió tonna szén-dioxid-kibocsátását kerülték el. Ez közel 23 millió tonnával múlja felül az előző negyedéves eredményt.

„Az ebben a negyedévben elért eredményeink jól mutatják hatásunk nagyságrendjét, a helyi projektek pedig kulcsszerepet játszanak ambiciózus céljaink megvalósításában. A nagyszerű eredményeink ellenére munkánk még messze nem ért véget. Tovább kell fokoznunk globális dekarbonizációs erőfeszítéseinket, hogy enyhítsük az éghajlatváltozás hatásait, az emberek és a bolygó javát szolgálva” – mondta el Xavier Denoly, a Schneider Electric „Sustainable Development” területért felelő alelnöke.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Hirdetés

További cikkek a témában