Amikor a különféle technológiai újítások vagy eszközök szóba kerülnek, nem biztos, hogy a hűtő lesz az első dolog, ami eszünkbe jut. Ez teljesen érthető, ugyanis a hűtő (bár a maga korában óriási újdonságnak számított) manapság alapkellék minden háztartásban.
Természetesen nem kell minden nap órákat foglalkoznod a hűtőd karbantartásával, ám van néhány apróság, melyekre érdemes figyelni a forró napokon, ezekkel ugyanis garantálhatod az eszköz hosszabb élettartamát és a hatékonyabb működését is.
A kánikula nem csak nekünk, hanem a hűtőnknek is kihívás!
Akár a markabolt.hu modern hűtőszekrényeiről beszélünk, akár egy régi, több éves darabról, a nyári kánikula biztosan megnehezíti a működését.
Ennek nem a felhasznált technológia az oka, hanem egyszerűen a körülmények: a hűtőben uralkodó hideget több energiába kerül előállítani, ha 30-35 fokról kell kezdeni a hőmérséklet csökkentését, mintha 20-ról indulnánk.
Emellett a perzselő forróságban mi is gyakrabban nyitogatjuk az ajtaját (ezzel beengedve mindig egy kis meleget), és a hűteni kívánt italok és ételek is magasabb hőmérsékleten kerülhetnek be a készülékbe.
Ezek összessége könnyen megemelheti a hűtő fogyasztását: nem véletlen, hogy a forróságot a hűtők egyik ellengéseként emlegetik. Viszont azt tudtad, hogy a másik nagy problémaforrást pont a jég jeleni?
Nem csak a forróság, hanem a jég is gondokat okozhat!
A modern technológia már sokat segít abban, hogy ne (vagy csak minimálisan) jegesedjenek a készülékek, de a régebbi időkből még felderenghet a hűtő leolvasztásának rituáléja.
Ezt nem csak azért kell megtenni, mert a sok jégtől nem férünk már a fagyasztóban, hanem azért, mert jelentősen rontja a hűtő teljesítményét.
Szerencsére van rá mód, hogy kíméljük a készüléket, és érdemes is erre kellő figyelmet fordítani.
Hogyan vigyázhatunk a hűtőnkre?
A rövid válaszunk az lenne, hogy akadályozd meg a jegesedést, és óvd a melegtől a készüléket, de tisztában vagyunk vele, hogy ezek túlságosan általános tanácsok, éppen ezért mutatunk néhány konkrétumot is.
- Ne tegyél forró ételeket, italokat a hűtőbe! Az nyilvánvaló, hogy a nyári hőmérsékletet nem csökkenthetjük, de már az is sokat jelent, ha hagyjuk szobahőmérsékletűre hűlni az elkészült ételeket és italokat, mielőtt a hűtőszekrénybe tennénk.
- Fedd le a folyadékok tárolóját, mielőtt a hűtőbe teszed! A jegesedés egyik leggyakoribb oka a párolgásban keresendő, és épp ezt csökkenthetjük, ha nem teszünk fedetlen folyadékokat a készülékbe.
- Ne érjen semmi a hátsó falhoz! A jegesedés sokkal könnyebben megindul, hogyha valamilyen tárgy hozzáér a hűtő hátsó, belső falához, ezért próbáld meg ezt elkerülni.
A modern eszközök is igénylik a figyelmet!
A modern technika vívmányai egyre komolyabb funkciókkal rendelkeznek, de nem szabad elfelejteni, hogy még mindig kell bizonyos szintű odafigyelés az optimális működéshez.
A hűtők esetén elegendő, ha erre a pár apróságra odafigyelsz, és így a villanyszámlád is kisebb lehet, illetve a készülék is tovább szolgálhat majd.
Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!