Ahhoz, hogy kiélvezhessünk minden pillanatot, nincs szükség mindig napsütésre. Egy esős délutánnak is lehet különleges varázsa akár a kertben vagyunk, akár a teraszon töltenénk a szabadidőnket. Ehhez azonban arra van szükség, hogy a kerti bútoraink ellenálljanak az időjárás kihívásainak, bírják a szelet, az esőt, a hideget. Fontos tehát olyan berendezésekkel ellátni a teraszt, amiket nem kell állandóan becipelni, ha jön a vihar.
Az alábbiakban bemutatunk pár különlegességet, amelyek nemcsak kényelmesek, de tartósak is.
Az anyag kérdése
A Kulteributorok.hu vízálló kerti bútorainak köszönhetően végre nem kell amiatt aggódni, hogy a szövet vagy az anyag megázik. A kert és a terasz berendezése során nagyon figyelni kell arra, hogy a megfelelő anyagot válasszuk, hiszen a bútorok gyakran ki vannak téve az időjárási viszontagságoknak. Az első, hogy ellenálljanak a nedvességnek, a párának, a változó körülményeknek, az esőnek és persze az UV sugárzásnak.
Az anyag tekintetében az eukaliptusz, a teakfa, valamint az akácfa is jó választás lehet, hiszen jól bírják a vizet, viszont ápolásra lehet szükségük. Az alumínium, a rattan vagy éppen a műrattan és a rozsdamentes acél viszont nem rozsdásodik, könnyen karbantartható és könnyű a súlyuk. Ennek köszönhetően egyszerűen áttehetjük őket egyik helyről a másikra.
Vízálló szövetek is léteznek?
Természetesen, hiszen nem csak a váz anyagának kell vízállónak lennie. Kritikus jelentőségű, hogy a szövet is az legyen. Az akril jól tűri az erős napsugárzást, az esőt, még ezek hatására is megőrzi az élénk színét.
Az olefin erős, könnyű, ellenáll a környezeti változásoknak. A vinil vízálló, azonban érdemes óvatosnak lenni vele, ha napfény alatt akarjuk használni. A PVC-vel kevert szövetek viszont tartósságot, valamint könnyű tisztíthatóságot eredményeznek. Míg a természetes szövetek, mint a pamut, kényelmesek, viszont nem mindegyik rendelkezik víztaszító bevonattal.
A megfelelő kültéri szövet megtalálása azonban egyensúlyt képes teremteni a funkcionalitás és a stílus között. Nem mindegy tehát sem a méret, sem a szín, sem a minta, sem pedig a dizájn.
Mit kell tudni a karbantartásról?
A vízálló kültéri bútorok élettartamának maximalizálása csak akkor történhet meg, ha az adott darab állapotáról gondoskodunk, karbantartjuk azt, és persze megfelelő módon tároljuk. Néha nem árt megtisztítani, megszabadulni a rájuk lerakódott szennyeződésektől. A minőségi és drága bútorokra pedig mindenképpen ajánlott a védőhuzat alkalmazása. A hidegebb hónapokban, amikor tényleg senki sem akarja őket használni, lehetőleg tegyük védett és száraz tárolóba, esetleg egy fedett terasz alá.
Elmondható tehát, hogy amikor vízálló bútort veszünk, akkor érdemes ellenőrizni az anyagot, az alkatrészeket, a rozsdamentes kiegészítőket, csak így lehetünk egy tartós bútor tulajdonosai.
Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!