A virtuális üzembe helyezés átalakítja a tervezési folyamatot azáltal, hogy számítógépes szimulációkat alkalmaz a gyártási rendszerek tesztelésére és optimalizálására, mielőtt azok fizikailag megépülnének.
Ez a megközelítés egyszerűsíti a beállítási folyamatot, csökkenti a költségeket, növeli a hatékonyságot, emeli a dolgozók szakértelmét, valamint fokozza a gyár teljesítményét is.
A virtuális üzembe helyezés segíti a gyártókat a projekttervben meghatározott gyári átvételi tesztelés (FAT) időpontjának betartásában, valamint biztosítja, hogy átmenjenek a FAT-on, sőt, bizonyos esetekben még a virtuális FAT-ot is lehetővé teszi. Gyakran az üzemleállítások vagy a termékbevezetések miatt bekövetkező FAT-határidő elmulasztása költséges késésekhez és kiterjedt hibákhoz vezet. Ezt a helyzetet minden projektben érdekelt fél igyekszik elkerülni, ami gyakran hosszabb munkaidőt és teljesítménybeli kompromisszumokat tesz szükségessé.
Az ilyen projektek késedelmeinek elemzése következetesen az üzembe helyezést jelöli meg fő bűnösként. A probléma az, hogy a rendszer fizikai befejezéséig a vezérlőszoftvert nem lehet tesztelni és hibakeresést végezni.
Erre a problémára a modern gyártásszimulációs eszközök adják meg a választ. Az alábbi cikk kifejti mi az a virtuális üzembe helyezés, hogyan lehet sikeresen elvégezni, és milyen előnyökkel jár. A következőkről lesz szó részletesen:
- Szoftver és üzembe helyezés
- A virtuális üzembe helyezés előnyei
- A virtuális üzembe helyezés lépésről lépésre történő útmutatója
- Esettanulmányok
- Miért a virtuális üzembe helyezés a jövő
Tudjon meg többet a Kontron oldalán arról, mit is jelent a virtuális üzembe helyezés, és hogyan használhatja ezt a technológiát a gyártási műveletek fejlesztésére a Visual Components segítségével.
Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!