A Kubernetes legnagyobb előnye az, hogy drámai mértékben lecsökkenthető a fejlesztésre szánt idő. Az idő mellett erőforrást és ezáltal pénzt is lehet spórolni.
A RackForest Kubernetes szolgáltatása tároló és menedzsment megoldásokat nyújt. Ily módon lehetővé válik, hogy a szerverek és tárolók egyetlen pontról irányíthatók legyenek. Fontos még megemlíteni a konstrukció előnyei között az automatizációt, valamint a mobilitást is. A Kubernetes rugalmasan skálázható, és a magas rendelkezésre állás is tökéletesen megoldott.
Mi is az a Kubernetes valójában?
Dióhéjban annyit érdemes tudni róla, hogy ez egy konténer technológiát alkalmazó platform. Nagyon fontos azonban még a Kubernetes, vagy más néven K8s bevezetése előtt mérlegelni, hogy pontosan ki fogja használni, és mi a cél a technológia alkalmazásával.
A Kubernetes hasznára lehet akár egy személy vagy egy cég számára is. Ez azonban csak akkor lesz így, ha a megfelelő feladatra és a megfelelő kontextusban használják. Ha biztosra akarsz menni annak kapcsán, hogy számodra jó-e, akkor olvass tovább!
Néhány alapfogalom tisztázása
A konténer és a Kubernetes nem értelmezhetők egymás szinonimájaként. A Kubernetes pusztán a legnépszerűbb platform a konténereken alapuló megoldások kezelése és beállítása témában.
Maguk a konténerek eszközként funkcionálnak az alkalmazáskódok csomagolásának és kézbesítésének céljából. Így a feladatok munkafolyamatai egyszerűbbé válnak, valamint a megoldások környezetbe juttatásának művelete is kevésbé lesz bonyolult a fejlesztőknek. Érdemes tudni, hogy konténereket lehet Kubernetes nélkül is használni.
Mikor lehet akkor mégis szükség a Kubernetesre? Akkor, ha fontos, hogy a konténereken alapuló megoldás skálázható is legyen. Amennyiben számos konténerpéldány üzembe helyezésre és méretezésre kerül, azaz egyidejűleg több szolgáltatást is működtetni kell, és megesik, hogy ezeket váltott ritmusban kell felskálázni vagy éppen leskálázni, akkor a K8s-nek van létjogosultsága.
Magyarán szólva a szoftverek csomagolásának és szállításának a formája a konténer. Ezzel szemben a Kubernetes egy orkesztrációs platform. Erre szükség lehet, ha skálázhatóan kell futtatni a konténereket nagy méretben.
Erről még érdemes tudni
Nem feltétlenül van szükség arra, hogy a Kubernetes-infrastruktúra a cég saját adatközpontjában kerüljön felépítésre. Bizonyos szervezetek esetében viszont az alaptevékenységükből fakadóan ez a lehető leglogikusabb, ami történhet. Amennyiben erre kerül sor, ezt self-hosted Kubernetesnek nevezik.
Általában akkor van erre szükség, ha a helyi piaci szabályozás ezt teszi csak lehetővé, például ha nyilvános felhők használata nem jöhet szóba. Amennyiben a vállalat az infrastruktúra biztosításával foglalkozik, ugyancsak ez a helyzet. Akkor is a self-hosted Kubernetes a megoldás, ha az adott szervezetnek el kell kerülnie az adott szolgáltatóktól való függőséget, például geopolitikai okok miatt.
Ha bármi kérdésed van, keresd a RackForest ügyfélszolgálatát!
Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!