A globális verseny keretei között működő automatizálási iparban, minden másodperc, minden alapanyag és munkaerő számít, mellyel a DELTA-TECH cégcsoport már évtizedek óta szembesül. Ezen kihívásoknak eleget téve a cég a Trinity 2nd Open Call nemzetközi nyílt felhívásos projekt nyertes résztvevőjeként, 2021 novemberében elindult a Pickit belga partnercégével a „H-2020” Európai Uniós innovációs pályázati programban.
A pályázat során elkészült a 3D vizuális rendszert használó, robotos, ömlesztett áru pakolására alkalmas demonstrációs cella rendszere, (bin-picking), a felmerült vevői igények közvetlen tesztelésére. A demócella bemutatása nagy sikert aratott a májusban és júniusban a győri telephelyen megrendezett szakmai nyílt napok során. Tóth István cégvezető fogadta a hazai és nemzetközi cégek és intézmények szakmai napra érkező vendégeit. A kiváló műszaki kollégák szakmai előadása után a vendégek közvetlen bepillantást nyertek a demócella működésébe, valamint a céges körbevezetés során megtekinthették a DELTA-TECH által egyedileg tervezett berendezéseket is. A nyílt nap jó lehetőséget teremtett a szakmai tapasztalatcserére mindkét fél között. Megismerték egymás műszaki kihívásait, jövőbeni fejlesztési terveit, ami által reméljük szorosabb és még sikeresebb munka kapcsolat alakul ki közöttük.
A rendszer, a 3D kamerás látás során felismeri az ömlesztett termékekből az ütközés nélkül felvehető alkatrészt, a felismerés alapját annak 3D modellje szolgálja. Az intelligens 3D Vision rendszer pontfelhős, színes képalkotásos elven kezeli a geometriákat és a megfogásokat, az egyszerűtől a bonyolultabb termékekig, és a folyamat során közvetlenül irányítja a robot minden mozdulatát. Az intelligens szoftver kezeli a darab átfedéseket, és a változó méretű, fényes és matt színű anyagokat is megkülönbözteti. A szoftver egy robusztus ipari hardverbe van ágyazva. A 3D Vision rendszer mellett, a feladathoz alkalmas, egyedi termék megfogókat is készítenek, melyek kiválóan alkalmasak kis és közepes méretű tárgyak nagy pontosságú manipulálására, ládák ki- és berakodására, megmunkálógépek be- és kipakolására, valamint alkatrészek pontosabb pozicionálására az összeszerelési feladatoknál, az ipar számos területén.
A DELTA-TECH Kft. ezzel a rendszerrel megoldást biztosít a sokakat aggasztó humánerőforrás hiány probléma leküzdésére. Az általuk megépített kulcsrakész technológia alkalmas az emberi tényezőből adódó hibák kiküszöbölésére, a monoton és veszélyes munkafolyamatok kiváltására. Ez a bemutató cella a vevői bizalom erősítését is szolgálja, hiszen a partnerek által hozott igényeket rövid időn belül tesztelni, és a működőképességet bizonyítani tudja.
További műszaki információt, illetve elérhetőséget a felmerülő automatizálási igényekkel, tesztekkel kapcsolatban az alábbi weboldalakon kaphat:
DEMO CELL: https://youtu.be/Bre1noVNIe8
TIME LAPSE: https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=CC6SpF6qw28
KAPCSOLAT:
DELTA-TECH is part of a sub-project that has indirectly received funding from the European Union’s H2020 research and innovation programme via an Open Call issued and executed under project Trinity (grant agreement No 825196)