Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

z

Ismerkedjünk meg közelebbről is a Fehér Nyúl Sörfőzde tevékenységével

Ennek a bejegyzésnek a nem titkolt szándéka némileg közelebbről is megismertetni az olvasót a Fehér Nyúl Sörfőzde tevékenységével. Valódi kuriózumnak számít ugyanis, ami a Fehér Nyúl Sörfőzdénél történik, egészen érdekes sztorit tudhatnak maguk mögött.

Úgyhogy ennek megfelelően szóba kerülnek majd az alapítás körülményei, kitérünk a sörfőzés általuk megvalósított metódusára, egyúttal a kulisszatitkokba is igyekszünk majd minél részletesebb betekintést engedni.

A Fehér Nyúl Sörfőzde elindulásának a körülményei

Egészen a 2011-es évig kell visszamennünk az időben, hogy a Fehér Nyúl Brewery történetének fonalát a kezdetektől vegyük fel. Sajgó Álmos, Meiszner Péter és Csepregi András, vagyis a három alapító egy házi sörfőző csapatként kezdte elsajátítani a sörfőzés csínját-bínját.

Ugrunk néhány évet az időben, hiszen 2017-ben már az üzemben történt maga a sörfőzés, hogy aztán 2018 februárjában megnyisson a főzdében lévő taproom. Az alapítók egyébként mindenképp saját sörfőzdét terveztek, és a házi sörfőző versenyen győztes IPA receptjüket, név szerint a Kísérleti Nyúl receptet igyekeztek folyamatos jelleggel tökéletesíteni.

Praktikák, fortélyok és metódusok a Fehér Nyúl Sörfőzde által kivitelezve

A Fehér Nyúl Sörfőzde sikere nem váratott túlságosan sokat magára, elvége mindössze egyetlen év leforgása alatt bekerültek az ország 5 legjobb kisüzemi sörfőzdéje közé. Legalábbis az Untappd független sörbíráló oldal, továbbá a hazai és nemzetközi sörversenyek eredményei ezzel a konklúzióval záródtak.

Az alapítók egyébként szentül esküsznek rá, hogy a sörök receptúrája önmagában nem feltétlenül volna elég az osztatlan sikerhez. Legalább ennyit nyomnak a latban a technológiai részletek, kiegészítve akár a legapróbb fortélyokkal és eljárásokkal.

Például egyáltalán nem mindegy, hogy milyen módon, formában és odafigyeléssel történik az alapanyagok tárolása. Aki odafigyel a sör kóstolására, annak ez a talán kevésbé fontosnak gondolt nüansz is rögtön feltűnhet.

A Fehér Nyúl Sörfőzde által megvalósított sörfőzés további sajátosságai

A Fehér Nyúlnál régóta tudják, hogy a sörnek kartonpapírízt ad, ha túl sok oxigén kerül töltéskor a palackba, de a vajkaramellára vagy pattogatott kukoricára emlékeztető diacetil megjelenése is problémaforrás lehet, ha az erjedést követően túl rövid az érlelés.

Az idő ugyanis lényeges faktor a sörfőzésnél. De a Fehér Nyúl Sörfőzdénél arra is figyelnek, hogy főzés előtt a malátát megroppantják, feltárva ezáltal a gabonaszemben lévő keményítőt. Egyébként azt is jól tudják, hogy kisüzemi sörfőzdeként bátrabban kísérletezhetnek a komlóval, a malátával, az élesztővel.

Emellett pedig az új alapanyagok kipróbálásához is nyitottan állnak, vagyis a különleges gabonafajták, a komló, a gyümölcsök és fűszerek alkalmazásával is előszeretettel dolgoznak.

Hirdetés