Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Automatizálás

Egységes automatizációval állhat talpra az ipar

Évente mintegy 20-30 milliárd dollárt költenek az ipari felhasználók az automatizációs rendszereik szervizelésére, karbantartására, azonban ennek az összegnek a túlnyomó többsége megtakarítható lenne, ha egységes automatizálási megoldásokat alkalmaznának – állapítja meg az ARC Advisory Group elemzése.

Az ipari technológiára szakosodott kutatócég szerint a Schneider Electric által kifejlesztett EcoStruxure Automation Expert

„a vezérlőrendszerek tervezéséhez használható rendkívül hatékony eszköz és egyben egy olyan korszak hírnöke, amelyben az automatizálási szoftverek a hordozhatóság és a hardvertől való függetlenség új szintjét érik el.”

Az ARC „The Road to Universal Automation” című tanulmánya szerint az egységes automatizáció, vagyis a „kapcsold be és termelj” elven működő automatizálási szoftverkomponensek világa az alkalmazásokat olyan hordozható eszközökké alakítja, amelyek képesek növelni az ipari működés hatékonyságát, rugalmasságát, javítják a termelékenységét, fokozzák az agilitást és támogatják a fenntarthatósági célok elérését.

A jelentés készítői szerint „a szabványosított automatizálási rendszer gazdasági szempontból rendkívül értékes lenne”. Az ipari felhasználók évente mintegy 20-30 milliárd dollárt költenek a már telepített automatizációs megoldásaikkal kapcsolatos szerviz- és karbantartási feladatokra. Ennek a kiadásnak a jelentős részét el lehetne kerülni egy szabványosított automatizálási réteg révén, ami értékes mérnökidőt takaríthat meg azáltal, hogy megszünteti a függést egy-egy megoldásszállítótól, illetve lehetőséget teremthet a további innovációra.

“A költségmegtakarításon túlmenően a szabványosítás lehetővé tenné a magasan képzett folyamatmérnököknek és technikusoknak, hogy inkább a termelés fejlesztésére és a változó üzleti igények kezelésére koncentráljanak, és ne csupán a régi kód átírásával kelljen foglalkozniuk”

– jegyzi meg a jelentés. Az újonnan megjelenő szoftvereszközök és technológiák lehetővé teszik, hogy beköszöntsön a szoftver által definiált automatizálási rendszerek korszaka. Egy másik tanulmány szerint az EcoStruxure Automation Expert 68 százalékos megtakarítást hozott a mérnöki órák mennyiségében a jelenlegi automatizálási rendszerekhez képest

„A nagyobb gyártási rugalmasság, termelékenység és agilitás iránti mai igények megkövetelik, hogy az ipar is kihasználja az informatikai szoftverek felhőalapú forradalmában rejlő lehetőségeket. A hardver és szoftver szétválasztásával az ipari környezetben a szervezetek képesek lesznek automatizálni és ellenőrizni a műveletek tervezését és irányítását, valóra váltva ezzel az Ipar 4.0 ígéretét. A Schneider Electric EcoStruxure Automation Expert alkalmas arra, hogy betöltse a híd szerepét a régi gyakorlat és az új struktúra között. Ez a megoldás a Schneider Electric jövőképével és a nyílt automatizálási szoftverek iránti elkötelezettségével együtt jelentős előrelépést jelent az egységes automatizálás területén”

– mondta el Harry Forbes, az ARC Advisory Group munkatársa. ”

„A gépi tanulás, a kiterjesztett valóság, a valósidejű elemzés és az ipari IoT egyaránt nagy lehetőséget jelentenek az ipari vállalkozások és gyártók számára, hogy megfelelhessenek a mai, agilis és digitális világ igényeinek. Az új technológiákban rejlő potenciál kihasználását azonban korlátozzák a zárt, szorosan egy gyártóhoz kötődő automatizálási platformok, amelyek megnehezítik a legújabb technológiák alkalmazását, komoly kihívást jelentenek a harmadik felektől származó összetevők integrálása során, és nem mellékesen a frissítésük és fenntartásuk is igen költséges. A világjárvány utáni világban a gyártóknak képesnek kell lenniük arra, hogy gyorsan alkalmazkodjanak a működésükben a folyamatosan változó piaci viszonyokhoz. Az új és innovatív szoftverfunkciók zökkenőmentes és ellenőrzött módon történő alkalmazása révén az iparban használt automatizálási rendszerek folyamatosan naprakészek lesznek. Az egységes automatizálás ösztönzően hathat az innovációra az egész iparban, gondoljunk rá úgy, mint az Ipari Automatizálás App Store-jának kezdetére”

– mutatott rá Fabrice Jadot, a Schneider Electric „Industrial Automation Incubator” részlegért felelős alelnöke.

Hirdetés

További cikkek a témában