Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Hirdetés

Oktatás

A Műegyetem és az Aeroplex duális képzése

A Műegyetem és az Aeroplex Közép-Európai Légijármű Műszaki Központ Kft. közösen indít duális képzést a Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Kar hallgatói számára.

A járműmérnöki mesterképzés (MSc) keretében meghirdetett angol nyelvű Légi Jármű Karbantartó és Javító Specializációt az Egyetem és az Aeroplex Kft. szakemberei közösen dolgozták ki.

Az együttműködés hivatalos bejelentése alkalmából Józsa János rektor köszöntötte a vendégeket, majd Magyar Ferenc miniszteri főtanácsadó beszélt az ipari vállalatok és a BME együttműködésének fontosságáról. A főtanácsadó kiemelte:

„Napjainkban és az elkövetkezendő évtizedekben jelentkező kihívásokra és igényekre kizárólag akkor tudnak az ipari vállalatok és a Magyar Honvédség hatékonyan reagálni, ha megfelelő képzettségű szakemberek állnak rendelkezésükre.”

Demény Árpád, az Aeroplex Kft. ügyvezető igazgatója hangsúlyozta a most induló duális képzés fontosságát.

”Vállalatunk -a nálunk dolgozó mérnöki állomány megnövekedett átlagéletkorának, az új piaci kihívásoknak és lehetőségeknek, valamint a magas színvonalú repülőmérnök-képzésnek köszönhetően – 2019-ben úgy döntött, hogy duális képzés és ipari-kutatási megbízások formájában mélyíti el kapcsolatát a Műegyetem Vasúti Járművek, Repülőgépek és Hajók Tanszékével. Ez a kapcsolat több mint tízéves múltra tekint vissza, azonban a most induló duális képzés új ipari igényekre reagál.”

Napjainkban és az elkövetkezendő évtizedekben jelentkező kihívásokra és igényekre kizárólag akkor tudnak az ipari vállalatok és a Magyar Honvédség hatékonyan felkészülni, ha megfelelő képzettségű szakemberek állnak rendelkezésre. Ezért a képzés kialakításának már korai szakaszában a Honvédelmi Minisztérium is partnerként csatlakozott a felekhez.

A képzés beindítását követően a repülés vonzó hatása, a korszerű technológiákkal való megismerkedés, a munkalehetőség, valamint a megszerezhető szakmai képességeket követő magas hozzáadott értékű tevékenység miatt nagy hazai és külföldi hallgatói érdeklődés várható.

Az ipari, a minisztériumi és az egyetemi partneri kapcsolat eredményeként pedig kölcsönösen előnyös technológiai, informatikai és humán erőforrás-menedzsmenttel kapcsolatos tudástranszfer alakul ki, ami előmozdítja a karbantartási és javítás módszerek kutatását és fejlesztését is ipari támogatással és akadémiai részvétellel. Az új technológiák és módszertanok bevezetése tovább növeli a résztvevő partnerek piaci részesedését és árbevételét. Mindezek globális hatásaként Magyarország ipari termelésének és gazdaságának növekedése is várható.

Hirdetés

További cikkek a témában