Gépipar – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Wed, 20 Nov 2024 12:13:05 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Clemo&Wiwa: családi alapokról a globális színpadra https://www.muszaki-magazin.hu/2024/11/20/clemo-wiwa-kematechnik-feluletkezeles/ Wed, 20 Nov 2024 08:52:59 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=32034 Jelentős presztízsnövekedést könyvelhet el a hazai felületkezelési iparág egyik nagyágyúja, a Kematechnik Innomontage Kft., amely az idei évtől hivatalos képviselője a Clemco- és Wiwa-termékeknek. A hagyományos és új típusú szórástechnikával, szabadsugaras szemcseszórással is foglalkozó amerikai és a német vállalat neve egybeforrt a csúcsminőséggel, a piacon a legjobbak között tartják számon a termékeiket. Az európai cégek […]

The post Clemo&Wiwa: családi alapokról a globális színpadra appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Jelentős presztízsnövekedést könyvelhet el a hazai felületkezelési iparág egyik nagyágyúja, a Kematechnik Innomontage Kft., amely az idei évtől hivatalos képviselője a Clemco- és Wiwa-termékeknek. A hagyományos és új típusú szórástechnikával, szabadsugaras szemcseszórással is foglalkozó amerikai és a német vállalat neve egybeforrt a csúcsminőséggel, a piacon a legjobbak között tartják számon a termékeiket.

Az európai cégek 2024-es befektetési kedve nem túl rózsás: az Európai Beruházási Bank idei előrejelzéséhez megkérdezett 13 ezer uniós vállalat zöme a gazdasági és a politikai kilátások miatt a fele akkora beruházási intenzitást vár, mint korábban. A magyarországi gazdasági környezet sem kedvez jelenleg a cégek terjeszkedésének, költéseinek. A KSH szeptemberi adatai azt mutatják, hogy a második negyedévben 0,2 százalékkal zsugorodott GDP-arányosan a magyar gazdaság – az előző negyedévhez képest –, az ipar teljesítménye 2,4 százalékkal alacsonyabb szinten áll az egy évvel korábbi időszakhoz mérten.

Persze a gazdasági nehézségek közepette is van olyan cég, amelyik próbálja bővíteni a szolgáltatás vagy termékkínálatát, például a felületkezelő ágazatban. A felületkezelés sokak szemében egy gépsor, egy alkatrész, egy használati tárgy színezését jelenti, pedig a dekoratív felület kialakítása mellett szól a mechanikai és az időjárási behatások elleni védelemről, a láng és tűzvédelemről, a használati tárgy értékének megőrzéséről. Ezzel foglalkozik sok más hazai vállalat mellett a Kematechnik Innomontage Kft. (KI-Group), amely 2024-től két nagy hagyományokkal bíró felületkezelő vállalat, a Wiwa és a Clemco hivatalos magyarországi képviselője lett.

WIWA SATAjet K 1800 spray mix szórópisztoly

WIWA SATAjet K 1800 spray mix szórópisztoly – kifejezetten egy és kétkomponensű anyagok precíz és hatékony felhordására tervezve. Az innovatív kialakítás lehetővé teszi a szórás irányának és mintázatának pontos beállítását, amely alkalmassá teszi különböző ipari és finomfelület-kezelési alkalmazásokra.

A németországi Wiwa profilja globálisan a gép- és járműipari festési és ragasztási munkáktól a nagyméretű és vastagbevonatú felületkezelésig terjed a hajózási és offshore iparban, az építőipari és korrózióvédelmi alkalmazásokban. A cég airless és hagyományos szórástechnikákat is fejleszt. Az 1941-ben, San Franciscóban alapított Clemco a szabadsugaras szemcseszórás területén globálisan vezető szerepet tölt be. A gépeik, berendezéseik különösen népszerűek az ipari tisztítás és felületkezelés területén, innovatív megoldásaik nehezebb feladatokkal is megbirkóznak.

„A megrendelőink a berendezéseinkhez magas színvonalú eszközöket, alkatrészeket várnak el. Összetett szolgáltatóként tekintenek ránk, például egy festőkabin esetében a berendezés minden egyes darabját tudnunk kell biztosítani, cserélni, javítani. Ehhez megfelelő minőségű alkatrészekre, háttértudásra van szükség, ezt biztosítja számunkra a Wiwa és a Clemco. Két ismert és elismert világcégről van szó, a felületkezelési piacon jól cseng a nevük, a legjobbak közé sorolják őket. A legmagasabb minőségű szabvány szerint zajlik náluk a gyártás. Nagy dolog, hogy mindkét vállalatnak hivatalos magyarországi képviselője lettünk, ez komoly presztízsnövekedés számunkra” – ecsetelte Bognár Péter, a Kematechnik Innomontage Kft. (KI-Group) ügyvezető igazgatója.

WIWA DUOMIX SPF 280 – csúcskategóriás, kétkomponensű festékszóró berendezés, amelyet nagy teljesítményű és precíz ipari felhasználásra terveztek.

Az új státusz elnyerése hosszabb folyamat volt. A Kematechnik néhány éve felvásárolta a román piacon működő egyik versenytársát, az Anticort, amely hivatalos képviselője volt a Clemcónak és a Wiwának. Ezután elkezdődött a párbeszéd a Clemcóval, hogy a magyar vállalat Magyarországon is forgalmazhassa hivatalos képviselőként a Clemco-termékeket.

„Várták a megkeresésünket, nyitottak voltak, így idővel megállapodtunk. A Wiwa megkeresett minket, és velük is csakhamar aláírtuk a megállapodást. A képviselői státusz révén a cégünk munkatársai sűrűbben játhatnak a két anyagcéghez szakmai oktatásra, és a korábbiaknál sokkal több információt tudunk begyűjteni az újdonságokról.”

Clemco szemcseszóró fúvókák különböző típusai és méretei. A fúvókák anyaga és kialakítása lehetővé teszi a hatékony és precíz szemcseszórást, különböző alkalmazási igényekre optimalizálva.

A KI Group és a Wiwa hasonló tőről fakad, mindkettő családi vállalkozásból nőtt ki, Bognár Péter elmondása szerint tetten érhető volt, hogy azonosan gondolkoznak az üzletről, a világról.

„A Clemcóhoz hasonlóan a Wiwa is csúcsminőségű termékeket gyárt, de ahogy mi, ők is nyitottak a szériagépek mellett az egyedi megrendelésekre, ami versenyelőnyt jelent. Az együttműködésnek hála a Kematechnik is tudja bővíteni a portfólióját, hiszen a Wiwa és a Clemco is folyamatosan fejleszt új termékeket. Ők is nyernek ezzel, hiszen a Wiwa például Romániában a felületkezelési piac komolyabb hányadát birtokolja, de Magyarországon eddig csekély mértékben volt jelen. Azzal, hogy az ő termékeiket áruljuk, más felületkezelő cégek bízhatnak meg bennünket új megrendeléssel.”

Dupla szervízcsapat, dupla garancia

Vágó Péter, a Kematechnik ügyfélszolgálati vezetője is megjegyezte, a céggel együttműködő Clemco esetében olyan prémium márkáról van szó, amelynek termékeiről rendkívül kevés garanciális panasz érkezik. A Kematechniknek ugyan van saját szervízcsapata, de a megrendelők számára plusz előnyt jelent, hogy a magyar vállalat a Clemco és a Wiwa szervízcsapatának támogatását is élvezi. „Nagyon fontos dolog ez a megbízhatóság szempontjából.”

A szakember külön kiemelte a német cég festő berendezéseit és szivattyúit, valamint az amerikai gyártó szemcseszóró kabinjait és egyik fő termékcsaládját, a 20-tól 300 literes űrtartalomig terjedő festékszóró tartályt, amely szabad és zárt térben is alkalmazható a szemcseszórásra. Ebben az iparágban rengeteg a kopóalkatrész, a fúvókák, a tömítések, a gyűrűk, a szórópisztolyok alkatrészei, ezeket mind sűrűn kell cserélni. Ezért elengedhetetlen a beszállító és a forgalmazó közötti szoros együttműködés, hogy az alkatrészellátás gyorsan és problémamentesen megoldható legyen, biztosítva ezzel a folyamatos és zavartalan üzemelést.

Mivel a szemcseszórás abrazív technológia, jelentősen és gyorsan koptatja a felszínt, illetve jelentős porképződéssel jár, ezért rendkívül fontos az időtálló védőfelszerelés. A Clemco kopásálló ruhái, sisakjai, egyéb kiegészítői erre szolgálnak.  A védőfelszerelésnél a strapabíró külső mellett a tökéletes levegőpótlás is fontos, a Clemco ehhez különböző típusú szűrőket, levegőszűrőket gyárt, amelyhez csatlakoztatni lehet a frisslevegő adagolót.

A Wiwa cég kifejezetten büszke rá, hogy a tervezést, a gyártást és a tesztelést is egy kézben tartja, így nem szorul rá külső szakértelemre, minden nehézséget képes házon belül megoldani. A Wiwa a Kematechnik Innomontage Kft.-hez hasonlóan, jelenleg is az alapító család tulajdonában van.

Kematechnik Clemco szórótartályok

Clemco szórótartályok – standard méretekben 20 és 300 liter közötti kapacitással kaphatók, de egyéni igények szerint akár 4500 literes méretben is rendelhetők.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Clemo&Wiwa: családi alapokról a globális színpadra appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Gyártásütemezés a világ élvonalában szereplő, műszaki fröccsöntött alkatrész gyártó vállalatnál https://www.muszaki-magazin.hu/2024/11/19/ganttplan-gyartasutemezes-froccsontott-alkatresz/ Tue, 19 Nov 2024 14:49:35 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=32025 Tudja meg, hogy a műszaki fröccsöntött alkatrészek gyártásával foglalkozó, a világ vezető vállalatai között szereplő cég, miként optimalizálja termelését a GANTTPLAN APS megoldás használatával. Az egy- és többkomponensű fröccsöntési technológiát egyaránt alkalmazó vállalat a tömeggyártásra helyezi a hangsúlyt és számukra a legmagasabb prioritást a hatékony folyamatok élvezik, hogy teljesen működőképes, hibamentes alkatrészeket tudjanak előállítani. A […]

The post Gyártásütemezés a világ élvonalában szereplő, műszaki fröccsöntött alkatrész gyártó vállalatnál appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Tudja meg, hogy a műszaki fröccsöntött alkatrészek gyártásával foglalkozó, a világ vezető vállalatai között szereplő cég, miként optimalizálja termelését a GANTTPLAN APS megoldás használatával.

Az egy- és többkomponensű fröccsöntési technológiát egyaránt alkalmazó vállalat a tömeggyártásra helyezi a hangsúlyt és számukra a legmagasabb prioritást a hatékony folyamatok élvezik, hogy teljesen működőképes, hibamentes alkatrészeket tudjanak előállítani. A zökkenőmentes gyártás elérése és az átláthatóság biztosítása érdekében integrálták működésükbe a GANTTPLAN, intelligens gyártásütemező eszközt.

       

Az eredeti cikket megtekintheti itt

Tudjon meg többet Ipari Digitalizáció honlapunkon! https://kontron.hu/ipar40/


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Gyártásütemezés a világ élvonalában szereplő, műszaki fröccsöntött alkatrész gyártó vállalatnál appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Nagy termelékenységű univerzális esztergálás két revolverfejjel https://www.muszaki-magazin.hu/2024/11/18/ctx-transzformalas-dmg-mori/ Mon, 18 Nov 2024 05:30:07 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=32005 A CTX sorozat hatodik generációja nagyobb teljesítményével, pontosságával, rugalmasságával és hatékonyságával előkészíti az utat a Machining Transformation (MX) számára, amellyel a DMG MORI a gyártás jövőjét alakítja. A CTX sorozatú esztergaközpontok legújabb generációja kompakt kialakításával és a kisebb alapterület mellett nagyobb munkaterülettel mutatkoznak be. Az új CTX 350 4A esetében ez mindössze 7 m². A […]

The post Nagy termelékenységű univerzális esztergálás két revolverfejjel appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A CTX sorozat hatodik generációja nagyobb teljesítményével, pontosságával, rugalmasságával és hatékonyságával előkészíti az utat a Machining Transformation (MX) számára, amellyel a DMG MORI a gyártás jövőjét alakítja. A CTX sorozatú esztergaközpontok legújabb generációja kompakt kialakításával és a kisebb alapterület mellett nagyobb munkaterülettel mutatkoznak be.

Az új CTX 350 4A esetében ez mindössze 7 m². A CTX 350 4A két VDI30-as revolverfejjel rendelkezik, összesen akár 28 szerszámhelyet biztosítva. A meghajtott szerszámok akár 12 000 fordulat/perc fordulatszámot és 14 Nm nyomatékot is elérnek. A gép bal oldali orsója (ISM 65) akár 5500 fordulat/perc és 171 Nm értékeket is elér, míg a jobb oldali orsó (ISM 50) 6000 fordulat/perc fordulatszámot és 93 Nm nyomatékot kínál. Mindkét revolverfej külön-külön mindkét orsón, valamint egyidejűleg az egyik orsón is használható. A sokoldalú CTX 350 4A így rendkívül produktív 6 oldalas teljes megmunkálást tesz lehetővé legfeljebb ø 230 x 100 mm-es munkadaraboknál, +/- 50 mm-es Y-tengelyes elmozdulással. A rúdkapacitás ø 65 mm, és a rúdadagoláshoz szükséges csatlakozó a gép alapfelszereltségében megtalálható. A hatékony forgácseltávolítás és a gyors, pontos és megbízható teljesítményt biztosító legkorszerűbb alkatrészek a CTX 350 4A-t minden jövőorientált gyártóüzem értékes segítőjévé teszik. A Siemens CELOS X rendszerrel ellátott 24″-os vezérlőpanel a gépet nagyfokú csatlakoztathatósággal látja el a digitalizált gyártáshoz. Alternatívaként a CTX 350 4A FANUC vezérléssel is rendelhető.

A CTX 350 4A két VDI30 revolverrel rendelkezik, összesen 28 szerszámpozícióval.

6 µm-ig terjedő pozicionálási pontosság és automatizált kiszolgálás

A CTX 350 4A az univerzális esztergálás nagy pontosságú követelményeinek a hőingadozást minimalizáló integrált hűtési koncepciójával felel meg. Emellett a MAGNESCALE közvetlen útmérői garantálják a nagy, 6 µm-es pozicionálási pontosságot a két X-tengelyen, az Y-tengelyen és opcionálisan a Z-tengelyen is. Az olyan rugalmas automatizálási megoldások, mint a Robo2Go, szintén hozzájárulnak a nagy pontossághoz, mivel kiküszöbölik a kézi befogási folyamatokat. A CTX 350 4A már alapfelszereltségként egy integrált CNC-vezérelt kart kínál az alkatrészmegmunkáláshoz, a megfogóujj és a szállítószalag segítségével. Legfeljebb 3 kg tömegű munkadarabokhoz tervezték, a maximális alkatrészméret pedig ø 65 x 100 mm.

Fokozott hatékonyság a Green Transformation (GX) megvalósításához

Az integrált gyártási folyamatok, a DMG MORI számos technológiai ciklusa és az autonóm gyártást szolgáló automatizálási megoldások mellett a hatékonyságnövelő intézkedések is meghatározó szerepet játszanak. A GREENMODE tíz százalékkal csökkenti a CTX 350 4A energiafogyasztását. Tartalmazza például az energiafigyeléshez és az automatikus kikapcsoláshoz szükséges CELOS Apps alkalmazásokat. A hatékony orsómotorok szintén pozitív hatással vannak az energiahatékonyságra. Emellett a gépnek csökkentették a hidraulika- és hűtőfolyadék-fogyasztását. Ezen és más intézkedésekkel a DMG MORI döntő mértékben hozzájárul a Green Transformation (GX) programhoz, amely kiegészíti a Machining Transformation (MX) koncepciót.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Nagy termelékenységű univerzális esztergálás két revolverfejjel appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Újfajta motorindítót hoz a Siemens https://www.muszaki-magazin.hu/2024/11/14/ujfajta-motorinditot-hoz-siemens/ Thu, 14 Nov 2024 09:02:52 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31985 A félvezető technológiát felvonultató eszköz strapabíróbb és ezerszer gyorsabb a hagyományos társainál. Az olyan iparágakban, mint az élelmiszer- és italgyártás, az intralogisztika vagy a gépipar nagy teljesítményű motorokat használnak például szállítószalagok meghajtására, berendezések elindítására. Ezek meghibásodása esetén komoly károk keletkezhetnek, így a számukra energiát közvetítő motorindítók fontos szerepet töltenek be az üzemekben: ezeknek kell védelmet […]

The post Újfajta motorindítót hoz a Siemens appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A félvezető technológiát felvonultató eszköz strapabíróbb és ezerszer gyorsabb a hagyományos társainál.

Az olyan iparágakban, mint az élelmiszer- és italgyártás, az intralogisztika vagy a gépipar nagy teljesítményű motorokat használnak például szállítószalagok meghajtására, berendezések elindítására. Ezek meghibásodása esetén komoly károk keletkezhetnek, így a számukra energiát közvetítő motorindítók fontos szerepet töltenek be az üzemekben: ezeknek kell védelmet nyújtani a túlterhelés és a zárlatok ellen is. Az élelmiszeriparban pedig, ahol a szigorú higiénia miatt gyakran kell a szállítószalag-rendszereket magasnyomású mosással tisztítani, a víz könnyen tud zárlatot okozni, ami költséges leállásokhoz vezet.

Ezek megelőzésére kínál megoldást a Siemens új, a zárlati áramot a korábbiaknál akár ezerszer gyorsabban érzékelő SIMATIC 200SP e-Starter motorindítója, ami hiba esetén 4 µs (mikroszekundum) alatt lekapcsolja a berendezéseket. Ezt az ultragyors és a megszakítókhoz vagy biztosítékokhoz képest gyakorlatilag kopásmentes kapcsolást az teszi lehetővé, hogy az új indító félvezető technológiát alkalmaz, szilícium-karbid fémoxid félvezető (SiC MOSFET) tranzisztorokkal.

Így, miután a zárlat okát megszüntették, az eszköz azonnal újraindítható, és korlátlan zárlati lekapcsolást kínál. Azaz a korábbi gyakorlattal ellentétben nincs szükség az eszköz cseréjére vagy tartalékalkatrész beszerzésére, és növelhető az üzem rendelkezésre állása.

A diagnosztikai funkciókkal ellátott, minimális helyigényű és egyszerűen telepíthető eszköz integrált a Siemens fejlesztői környezetével (Totally Integrated Automation – TIA), illetve EcoTech minősítéssel rendelkezik. Ez utóbbi, a legzöldebb megoldásoknak járó, céges fenntarthatósági minősítést a motorindító az anyagfelhasználás minimalizálása, illetve az eszköz energiahatékonysága és a tartóssága miatt kapta meg.

Az új motorindító a hazai piacon is elérhető.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Újfajta motorindítót hoz a Siemens appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
graphIT 18. felhasználói konferencia – beszámoló https://www.muszaki-magazin.hu/2024/11/13/graphit-18-felhasznaloi-konferencia-beszamolo/ Wed, 13 Nov 2024 13:39:29 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31975 Sikeresen zárult a graphIT Kft. 18. felhasználói konferenciája, ahol a mérnöki AI volt a központi téma. A téma érdekességét és aktualitását jelzi a rekordszámú ügyfél és a média képviselőinek a megjelenése is. A Siemens az 1960-as évek óta fejleszt mesterséges intelligencia alapú megoldásokat, számos egyedi szabadalommal is rendelkezik ebben a témában. A legújabb – az […]

The post graphIT 18. felhasználói konferencia – beszámoló appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Sikeresen zárult a graphIT Kft. 18. felhasználói konferenciája, ahol a mérnöki AI volt a központi téma. A téma érdekességét és aktualitását jelzi a rekordszámú ügyfél és a média képviselőinek a megjelenése is.

A Siemens az 1960-as évek óta fejleszt mesterséges intelligencia alapú megoldásokat, számos egyedi szabadalommal is rendelkezik ebben a témában. A legújabb – az ipari igények számára kifejlesztett – megoldás a Siemens Industrial Copilot. A graphIT Kft. a Siemens mérnöki szoftverek hazai forgalmazója és emellett a Siemens fejlesztő partnere is.

„A Copilot kifejezés nagyon találó, hiszen sokkal inkább másodpilótáról beszélünk, mint valójában arról, aki vezérli a gépet. A Copilot egy segéd. Az ipari ügyfeleinknek úgy szoktuk elmagyarázni, hogy ez olyan, mintha mindenkinek lenne egy saját gyakornoka az egyszerűbb feladatok elvégzésére.” – mondta Sallay Péter a graphIT Kft. ügyvezető igazgatója.

A Siemens Industrial Copilot egy AI-alapú asszisztens, amelyet a Siemens és a Microsoft közösen fejlesztett ki. A főbb képességei:

  • Generatív AI alkalmazása: A Siemens Industrial Copilot generatív AI technológiákat használ, hogy az iparágban növelje a termelékenységet és hatékonyságot
  • Teljes értéklánc-integráció: Az asszisztens az ipari értéklánc minden szakaszán alkalmazható, beleértve a tervezést, a tervezést, az engedélyezést és a gyártás végrehajtást
  • Intuitív felhasználói élmény: Az asszisztens intuitív módon segít az adatok elérésében és kezelésében, így könnyebbé teszi a munkafolyamatokat, például termeléstervezés során segít abban, hogy meghatározzuk, milyen gyártási rendeléseket kell várakoztatnunk, hogy az összes sürgős rendelés határidőre elkészüljön
  • Különböző feladatokra specializált AI modellek: Az Industrial Copilot nem egyetlen, összehasonlítható AI modell, hanem különböző mérnöki feladatokra specializált AI modellek gyűjteménye

A konferencián a gyakorlatias előadások során az alábbi témák szerepeltek még a programban:

  • Solid Edge 2025 újdonságok
  • Plant Simulation újdonságok és a jövőbe mutató python modul a gyártás és logisztikai szimulációban
  • Opcenter termeléstervezési és termelés ütemezési tapasztalatok és új funkciók
  • Solid Edge CAM Pro -a Solid Edge hivatalos CAM megoldása a graphIT NX Siemens Expert Partneri hátterével
  • NX szakmodulok és mérnöki adat és verziókezelés a gyártó cégek számára
  • Licencelési és szoftvercsomag változások az X termékek és a felhő alapú licencelés bevezetésével, ebben az előadásban az is elhangzott, hogy az aktuális GINOP pályázat a graphIT Kft. által forgalmazott Siemens mérnöki CAD/CAM és digitális gyártási megoldások finanszírozására is felhasználhatók

A konferencia végén egy mini kaszinó és néha elmélyült, néha könnyedebb szakmai beszélgetések várták a résztvevőket.

„A konferencia izgalmas keveréke volt a hagyományos megoldásaink, mint például a Solid Edge és az NX újdonságainak és várható fejlesztéseinek, illetve az ipari AI és a felhő technológiák előretörését bemutató, néha kicsit futurisztikus előadásoknak. Ezekben megjelentek a prediktív döntéstámogató, a generatív AI technológiát használó tanácsadó rendszerek egyaránt. Az ügyfeleink így egy jó átfogó képet kaphattak a mérnöki szoftverek jelenéről s jövőjéről.” – zárta az interjút Sallay Péter.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post graphIT 18. felhasználói konferencia – beszámoló appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Díjazták a Schneider Electric új okosgyárát a HuGBC Zéró Karbon pályázatán https://www.muszaki-magazin.hu/2024/11/12/hugbc-schneider-electric-okosgyar/ Tue, 12 Nov 2024 08:00:09 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31915 A Schneider Electric dunavecsei okosgyára, a Duna Smart Power Systems díjat nyert a Magyar Környezettudatos Építés Egyesület (HuGBC) Zéró Karbon Díj pályázatán új építés kategóriában. Az üzem a vállalat egyik legnagyobb, egyedi megrendelésre termelő létesítménye Európában, és a cég legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT fő európai gyártóközpontja. November 6-án, a Green Future Conference-en […]

The post Díjazták a Schneider Electric új okosgyárát a HuGBC Zéró Karbon pályázatán appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Schneider Electric dunavecsei okosgyára, a Duna Smart Power Systems díjat nyert a Magyar Környezettudatos Építés Egyesület (HuGBC) Zéró Karbon Díj pályázatán új építés kategóriában.

Az üzem a vállalat egyik legnagyobb, egyedi megrendelésre termelő létesítménye Európában, és a cég legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT fő európai gyártóközpontja.

November 6-án, a Green Future Conference-en adták át a HuGBC idei Zéró Karbon Díj pályázat nyerteseinek az elismeréseket. A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat Dunavecsén felépült okosgyára új építés kategóriában nyert díjat.

A Zéró Karbon Díj célja, hogy elismerje a zéró karbonkibocsátás iránti elkötelezettséget, és inspirációt nyújtson mindannyiunk számára. A szervezők idén öt kategóriában – szemléletformálás, épületüzemeltetés, új építés, felújítás, diplomadíj – várták a pályázatokat.

A Schneider Electric május végén adta át ünnepélyesen a 28 ezer négyzetméteres új gyárát Dunavecsén. A DSPS a társaság egyik legnagyobb, egyedi megrendelésre termelő létesítménye Európában, és a cég legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT fő európai gyártóközpontja.

Az üzem megvalósítása során a gyártási hatékonyságot növelő intelligens megoldások alkalmazása mellett kiemelt figyelmet fordítottak a fenntarthatóságra. Az építési hulladékot és a különböző csomagolóanyagokat szelektíven gyűjtötték és szállították el az építkezésről. Az üzemben a hűtés-fűtésről geotermikus rendszer gondoskodik. A gyárban összesen 28 000 m2-nyi tetőn telepítettek napelemet, mintegy 1180 MWh/éves teljesítménnyel. Öntözésre és a mosdókhoz pedig az összegyűjtött esővizet használják.

Azokhoz a kijáratokhoz, ahol teherforgalom van, ún. légzsilipeket telepítettek, a kamiondokkoló állomásokat energiahatékony módon alakították ki úgy, hogy elkerüljék a hőveszteséget. A festési folyamathoz használt porszóró előkezelőből származó hulladékhőt a terület fűtéséhez hasznosítják újra, a felfűtött levegőt pedig az előgyártásokban.

Az öltözőkben, mosdókban, tárgyalókban, irodákban jelenlétérzékelő megoldások szabályozzák a légkezelő rendszert és a LED világítást. Az elektromos járművek számára pedig 30 e-autó és 25 e-bike töltőállomást is telepítettek.

A fenntarthatóság növelése, valamint az energiahatékonyság javítása mellett fontos szempont volt a tervezés során az épület hatékony működtetése. A Schneider Electric korszerű online felügyeleti rendszere, valamint kommunikációs hálózathoz kapcsolódó eszközei támogatják a meghibásodások megelőzését, illetve a szükséges beavatkozások időben történő elvégzését.

„Termékeink fejlesztése és gyártása, valamint létesítményeink üzemeltetése során is kiemelt figyelmet fordítunk a fenntarthatóságra, sőt, arra buzdítjuk beszállítóinkat is, hogy tegyenek erőfeszítéseket a dekarbonizáció érdekében. A fenntarthatósági programunk eredményeiről pár napja közzétett jelentésünk is jól érzékelteti, hogy mekkora utat jártunk be már eddig is, és milyen hatásunk van. Szeptember végéig összesen 628 millió tonna szén-dioxid kibocsátásának elkerülésében segítettük ügyfeleinket, az ezer legnagyobb beszállítónknál pedig 36 százalékos CO2-kibocsátás csökkenést értünk el a Zero Carbon Project kezdeményezésünk elindulása óta. Jövőformáló vállalatként nem csak fejlesztjük, hanem alkalmazzuk is a legújabb, a fenntarthatóságot támogató eszközöket és megoldásokat, és ez fokozottan igaz a DSPS-re. Nagyon örülünk a HuGBC díjának, ami azt mutatja, hogy egyre többen ismerik el törekvéseinket”

– mondta el Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Díjazták a Schneider Electric új okosgyárát a HuGBC Zéró Karbon pályázatán appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Festo AX: Egyszerű ipari AI megoldások a maximális termelékenységért https://www.muszaki-magazin.hu/2024/11/11/festo-ax-ai-termeles-megoldas/ Mon, 11 Nov 2024 06:00:56 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31911 Az ipari automatizálásra specializálódott Festo megkönnyíti a gyártók számára, hogy a folyamatok hatékonyságának optimalizálása érdekében kihasználják a digitális automatizálás és a mesterséges intelligencia (AI) erejét. A Festo AX egy AI-alapú szoftvermegoldásokból álló csomag, amely lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy növeljék gyártási folyamataik hatékonyságát. A Festo AX skálázhatóvá teszi a digitalizációt, és támogatja az Ipar […]

The post Festo AX: Egyszerű ipari AI megoldások a maximális termelékenységért appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az ipari automatizálásra specializálódott Festo megkönnyíti a gyártók számára, hogy a folyamatok hatékonyságának optimalizálása érdekében kihasználják a digitális automatizálás és a mesterséges intelligencia (AI) erejét.

A Festo AX egy AI-alapú szoftvermegoldásokból álló csomag, amely lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy növeljék gyártási folyamataik hatékonyságát.

A Festo AX skálázhatóvá teszi a digitalizációt, és támogatja az Ipar 4.0 fejlődését a gyártásban. Ez azt jelenti, hogy a gyártó vállalatok részesülhetnek az innovatív technológiák előnyeiből, az eredeti berendezésgyártók pedig azonnal új üzleti modelleket állíthatnak fel, többéves fejlesztési munka nélkül.

Steve Sands, a Festo szakértője szerint: „Örömmel kínáljuk ügyfeleinknek ezt a gyorsan bővülő megoldási palettát, amely hatékonyabbá és termelékenyebbé teszi őket. A mesterséges intelligenciával támogatott eszközök használatával ügyfeleink növelhetik versenyképességüket és új szintre emelhetik termelésüket. Az AX legújabb Motion Insight alkalmazásai pontosan ezt kínálják: könnyen telepíthető, skálázható megoldásokat, amelyek lehetővé teszik a prediktív karbantartás hatékony végrehajtását”.

Az adatvezérelt döntések megkönnyítése

A Festo AX csomag jelenleg az AX Industrial Intelligence, az AX Solutions, az AX Industrial Apps és az AX Smartenance termékeket foglalja magában.

A Festo AX Industrial Intelligence egy projektalapú ipari szoftvermegoldás, amely mesterséges intelligenciát használ az üzemi adatok feldolgozásakor. Lehetővé teszi a felhasználók számára a termelékenység növelését, az energiaköltségek csökkentését, a minőségromlás elkerülését és – a gépgyártókkal összehangolva – új üzleti modellek kialakítását. A Festo AX Industrial Intelligence így három tipikus alkalmazási területen teszi lehetővé az optimalizálást: prediktív karbantartás, prediktív energia és prediktív minőség. Az ügyféltapasztalatok 20 százalék feletti optimalizálási arányokat mutatnak, ami egyértelműen jelzi, hogy mekkora potenciál rejlik az AI-vezérelt adatok és algoritmusok alkalmazásában.

A Festo AX Industrial Apps segítségével a vállalat alkalmazási ismereteit felhasználva olyan alrendszerekre összpontosít, mint a hegesztés, a ragasztás, a szegecselés vagy a csomagolás, és olyan skálázható megoldásokat hoz létre, amelyek lehetővé teszik az ügyfelek számára, hogy maguk telepítsék a szabványosított AI-alkalmazásokat anélkül, hogy AI-szakértelemre lenne szükségük.  Ezzel áthidalják a mesterséges intelligencia alkalmazása során gyakran tapasztalható szakadékot, amely az adatok alapján az anomáliákat modellezni és észlelni képes informatikusok és a kimenet valós életben történő, cselekvő beavatkozásokat igénylő értelmezése között húzódik.

A legújabb kiadás, az AX Motion Insights Pneumatic App a gépi tanulással működő mesterséges intelligenciát alkalmazza a pneumatikus hajtások viselkedési rendellenességeinek korai és megbízható észlelésére, anélkül, hogy további, összetett szenzortechnológiára lenne szükség. Ez lehetővé teszi a vállalatok számára a megelőző karbantartási intézkedések végrehajtását és a nem tervezett leállások minimalizálását. A Festo AX Motion Insights Pneumatic App az alkalmazáson belül felhasználóbarát felületet kínál, egyszerű integrációval a meglévő rendszerekbe. Lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy az alkalmazáskritikus pneumatikus alkatrészek felügyeletét önállóan és adatspecialista szakemberek nélkül valósítsák meg.

Az AX Smartenance csomag ideális kiegészítője az Industrial Apps vagy a Motion Insight csomagoknak, mivel megoldást kínál az ügyfelek karbantartás-menedzsmentjéhez a karbantartási és szervizelési folyamatok egységes és intuitív módon történő digitalizálására és egyszerűsítésére. Az AX Smartenance bezárja a kört azáltal, hogy az AX alkalmazásokból származó értesítési adatokat felhasználva állapotalapú intézkedési javaslatokat juttat el a karbantartási folyamat megfelelő címzettjéhez a megfelelő időben. Emellett olyan platformot biztosít a rutinszerű karbantartási feladatok kezeléséhez, amely képes tárolni az összes gépdokumentációt, rajzot és multimédiás információt, például „hogyan kell” videókat, a korábbi javításokról készült fényképeket és a beszállítói támogatási portálokra mutató linkeket.

Ipari alkalmazások a Siemens Industrial Edge-en is

A Festo része a Siemens Industrial Edge ökoszisztémájának is. A Siemens piactéren elérhető Festo AX Data Insights App a Festo alkatrészekből származó adatokat táplálja a Siemens Industrial Edge-be, hogy elemző alkalmazásokat lásson el adatokkal. Ezen adatok alapján az ügyfelek a Siemens-környezetben felügyeletet állíthatnak be a karbantartási folyamatok javítása, az energiafogyasztás csökkentése és a minőség javítása érdekében. A Festo további ipari alkalmazásai hamarosan ezen az útvonalon keresztül lesznek elérhetők, beleértve a pneumatikus és elektromos hajtások AI-alapú felügyeletére szolgáló változatokat.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Festo AX: Egyszerű ipari AI megoldások a maximális termelékenységért appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az automatikus szerszámcsere bevezetése esztergaközpontokban https://www.muszaki-magazin.hu/2024/11/08/automatikus-szerszamcsere-sandvik-eszterga/ Fri, 08 Nov 2024 07:00:39 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31897 A Sandvik Coromant bevezeti az automatikus szerszámcserét a gép jobb kihasználtsága és termelékenysége érdekében. A Sandvik Coromant, a prémium kategóriás fémforgácsoló szerszámok és megoldások gyártója, bemutatja az automatikus szerszámcserét (ATC) géphez igazított befogóegységekhez (MACU) esztergaközpontokban. Ez az egyedülálló megoldás lehetővé teszi a manuális kezeléstől mentes, személyzet nélküli gyártást a gép jobb kihasználása és a nagyobb […]

The post Az automatikus szerszámcsere bevezetése esztergaközpontokban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Sandvik Coromant bevezeti az automatikus szerszámcserét a gép jobb kihasználtsága és termelékenysége érdekében.

A Sandvik Coromant, a prémium kategóriás fémforgácsoló szerszámok és megoldások gyártója, bemutatja az automatikus szerszámcserét (ATC) géphez igazított befogóegységekhez (MACU) esztergaközpontokban. Ez az egyedülálló megoldás lehetővé teszi a manuális kezeléstől mentes, személyzet nélküli gyártást a gép jobb kihasználása és a nagyobb teljesítmény érdekében.

A komplex alkatrészgyártásban a manuális szerszámcserék időigényes folyamata gyakran az esztergaközpontok alacsony kihasználatlanságát eredményezi. A géphez igazított befogóegységek új automatikus szerszámcsere-megoldása azonban ezt a problémát úgy oldja meg, hogy lehetővé teszi a teljes automatizálást az esztergaközpontokban.

A MACU ATC-je lehetővé teszi az esztergaközpontok teljes automatizálását, és kiküszöböli a manuális kezelés szükségességét. Ennek eredménye a magasabb gépkihasználtság és a megnövekedett termelékenység. Továbbá az összetett alkatrészek gyártása hatékonyabbá válik egy ATC-kompatibilis esztergaközponttal, ami célirányosítja a gyártási folyamatot. Az eredmény a gyors befektetésmegtérülés, ami csökkenti az alkatrészenkénti költséget.

„Ez a megoldás valódi változást jelent, és lehetővé teszi a kezelő nélküli működést az esztergaközpontokban, ahol a robotok minden olyan feladatot képesek ellátni, amelyet jellemzően emberi operátorok végeznek”

– mondja Bo Hammarberg, a Sandvik Coromant globális termékmenedzsere.

„Korábban a robotizált szerszámcserék lassúak és pontatlanok voltak, ami gyakran hibás szerszámokat eredményezett a helytelen nyomatékértékek miatt, ami idővel költséges. Az esztergaközpontok automatikus szerszámcsere-technológiája most példátlan rugalmasságot és felügyeletet kínál a szerszámtartó beállítása felett.”

Az automatizált megoldások iránti érdeklődés az elmúlt évtizedben folyamatosan nőtt, és a Sandvik Coromant élen járt a fejlesztésében.

„2010-ben növekvő tendenciát azonosítottunk: az ügyfelek egyre inkább az esztergaközpontok automatizálásába kívántak befektetni. A teljesen automatizált eszterga ötletét nem lehetett figyelmen kívül hagyni”

– magyarázza Hammarberg.

„2012-ben kifejlesztettünk és bemutattunk egy kis robotcellát, amely jelentős érdeklődést váltott ki az ügyfelek körében. Azóta továbbfejlesztettük a megoldást, és most azon a ponton vagyunk, hogy ezt a megoldást elérhetővé tegyük a meglévő és jövőbeli ügyfelek számára.”

Az ATC jelentős fenntarthatósági előnyökkel is jár. A legfontosabb előnyök a csökkentett energiafogyasztás, az erőforrás-hatékonyság, a hulladékcsökkentés és a jobb általános eszközhatékonyság (OEE). Az optimális szinten működő, hatékonyan használt gépek minimálisra csökkentik az üresjárati időt és az energiapazarlást, több teljesítményt tesznek lehetővé kevesebb erőforrással, és kevesebb meghibásodáshoz és kevesebb állásidőhöz vezetnek.

A technológia alkalmazható esztergaközpontokban és multi-task gépekben. Az ATC alkalmazásának feltétele egy Coromant Capto® interfésszel rendelkező MACU. Az esztergaközpontokhoz speciális ATC-kompatibilis MACU revolverre van szükség, míg az alsó revolverrel rendelkező multi-task gépeknél az ATC akkor lehetséges, ha a revolver fel van készítve az ATC-re.

Ha többet szeretne megtudni a Sandvik Coromant automatizált szerszámcseréjéről és egyéb esztergálási megoldásairól, látogasson el a weboldalra.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Az automatikus szerszámcsere bevezetése esztergaközpontokban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Hagyományosan fenntartható: a Mewa ipari törlőkendőrendszere https://www.muszaki-magazin.hu/2024/11/06/mewa-ipari-torlokendo-fenntarthato/ Wed, 06 Nov 2024 05:30:10 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31837 A tudomány még éppen csak elkezdte kongatni a vészharangokat, és a politikusok még éppen csak elkezdtek gondolkodni a törvényalkotási lehetőségeken, amikor a német Mewa vállalat már teljes mellszélességgel azon dolgozott, hogy ipari törlőkendőrendszerét a lehető legfenntarthatóbbá alakítsa. Ez 1980-ban történt. A családi vállalkozás már akkoriban azt vallotta: a környezet védelme előbbre való, mint a bővülés. […]

The post Hagyományosan fenntartható: a Mewa ipari törlőkendőrendszere appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A tudomány még éppen csak elkezdte kongatni a vészharangokat, és a politikusok még éppen csak elkezdtek gondolkodni a törvényalkotási lehetőségeken, amikor a német Mewa vállalat már teljes mellszélességgel azon dolgozott, hogy ipari törlőkendőrendszerét a lehető legfenntarthatóbbá alakítsa.

Ez 1980-ban történt. A családi vállalkozás már akkoriban azt vallotta: a környezet védelme előbbre való, mint a bővülés.

Hermann Gebauer 1908-ban azzal a fenntarthatóságon alapuló üzleti ötlettel indította útjára meg a Mewát, hogy többször felhasználható törlőkendőkkel lássa el a termelő üzemeket és kézműves műhelyeket. Az elv a mai napig mit sem változott: a Mewa közvetlenül a gyárakba vagy a műhelyekbe szállítja ki a törlőkendőket, a koszos kendőket begyűjti, kimossa, majd szigorú minőségellenőrzés után újra kiszállítja. Az ügyfelek számára az a legnagyobb előny, hogy mindig rendelkezésre állnak a tiszta törlőkendők, amelyekkel alaposan és környezetkímélő módon takaríthatók le a gépek és szerszámok. A kendőkhöz kapcsolódó teljes logisztikát pedig a Mewa átvállalja – ez komoly terhet vesz le az ügyfelek válláról.

Már 1980 nyarán kiderült, hogy egy vállalat fenntartható módon is képes a bővülésre. A Mewa ekkor nyitotta meg Lauenburgban mind a mai napig legnagyobb németországi leányvállalatát, amely a folyamatszervezés és a környezeti technológia területén úttörőnek bizonyult. Intelligens rendszerek révén már akkor sikerült energiát megtakarítani, és a kimosott szennyeződésekből – túlnyomórészt olajokról és zsírokról van szó – hőenergiát kinyerni. Ezzel fedezik a szárító- és mosóberendezések működéséhez szükséges energia egy részét, és az üzem jelentős mennyiségű fűtőolajat takarított meg. Ezzel a lépéssel a környezeti technológia terén ágazatában a Mewa lett az új viszonyítási alap, amely állandó innovációkkal azóta is folyamatosan fejlődik. A ma már Európa 24 országában jelenlévő családi vállalkozás egyre kisebb környezeti terheléssel mossa ki a törlőkendőket. A speciális Mewa eljárásokban alkalmazott adagolási és mosási eljárások 85 százalékkal kisebb mértékben terhelik a környezetet, mint a háztartásokban használt mosási folyamatok.

A vállalat saját szövödéjében készült törlőkendő is nagy fejlődésen ment keresztül az évtizedek során. Egyre nagyobb lett a nedvszívó képessége, formastabilabbá vált, és nőtt a szakítószilárdsága. Ma már akár ötvenszer is ki lehet mosni, hogy az ügyfelek újra és újra használhassák. És nemcsak egyféle törlőkendő létezik: a Mewa négy különböző minőségű törlőkendőt kínál különböző felhasználási területek számára, a robusztus, minden célra bevehető törlőkendőtől a hiperérzékeny felületeken alkalmazható finom mikroszálas kendőkig. Hogy mi a közös a négy kendőben? Az extrém nedvszívó képességük.

És mi történik a már teljesen elhasznált kendőkkel, amelyek megtették a dolgukat, és nem képesek további kenőanyagokat, festéket vagy zsírokat felvenni? A Mewa ezen a területen is környezetkímélő megoldást alkalmaz. A használt kendőket az erre a célra kifejlesztett, hermetikusan zárható biztonsági tárolóedényekben (SaCon) gyűjtik. A konténerek a Mewa ipari törlőkendőrendszerének integráns részei, és a teljes körű szolgáltatás keretében ezeket is megfelelő mennyiségben biztosítják az ügyfeleknek. Az edények a szennyezett törlőkendők biztos tárolását és a törvényi szabályozásnak megfelelő szállítását is szolgálják.

Az erőforrások megóvása, a hulladék keletkezésének elkerülése és a termékek hosszú távú használata – a Mewa üzleti alapötlet aktuálisabb, mint korábban bármikor. A rendszert könnyen és gyorsan be lehet vezetni akár kis-, akár nagyüzemekben. Az első törlőkendők beérkezésével máris fenntarthatóbbak az üzemi takarítási folyamatok. Mostantól úgy lehet megtisztítani a gépeket és a szerszámokat, hogy nem keletkeznek hulladékhegyek az eldobható törlőanyagokból. Akár ilyen egyszerűen hozzájárulhatnak az éghajlatváltozás elleni küzdelemhez.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Hagyományosan fenntartható: a Mewa ipari törlőkendőrendszere appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
3 tengelyes megmunkálás újradefiniálva https://www.muszaki-magazin.hu/2024/11/05/tengelyes-megmunkalas-dmv-ujradefinialva/ Tue, 05 Nov 2024 05:00:09 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31823 Az új DMV szériában a DMG MORI a korábbi 3-tengelyes megmunkálóközpontok erősségeit olyan újításokkal ötvözi, amelyek megfelelnek a gyártás egyre növekvő követelményeinek. A DMV 60 és DMV 110 fejlesztése így szorosan illeszkedik a Machining Transformation (MX) keretrendszerébe. A DMG MORI a folyamatintegráció, az automatizálás, a Digital Transformation (DX) és a Green Transformation (GX) négy pillérére […]

The post 3 tengelyes megmunkálás újradefiniálva appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az új DMV szériában a DMG MORI a korábbi 3-tengelyes megmunkálóközpontok erősségeit olyan újításokkal ötvözi, amelyek megfelelnek a gyártás egyre növekvő követelményeinek.

A DMV 60 és DMV 110 fejlesztése így szorosan illeszkedik a Machining Transformation (MX) keretrendszerébe. A DMG MORI a folyamatintegráció, az automatizálás, a Digital Transformation (DX) és a Green Transformation (GX) négy pillérére alapozva ezzel a koncepcióval alakítja a gyártás jövőjét. A két DMV modell 3-tengelyes gépként számos iparágban fontos helyet foglal el – mindenütt, ahol egyszerű geometriájú, precíz munkadarabok nagy teljesítményű megmunkálására van szükség. Ily módon értékes építőelemnek bizonyulnak a versenyképes gyártási környezetben, többek között a szerszám- és formagyártás, az orvosi, az autóipar és a repülőgépipar területén. Ezeken az ipari területeken az anyagok produktív megmunkálása kulcsfontosságú, mint például az alumínium, a rozsdamentes acél és a titánötvözetek.

Mind a DMV 60, mind a DMV 110 rugalmasan automatizálható, itt egy PH 150 palettakezelővel.

Stabil alap a precíz munkadarabok hatékony megmunkálásához

A DMV gépek optimalizált monolit gépágya, a tömör öntött alkatrészek és a görgős vezetékek minden tengelyen nagy merevséget biztosítanak a megmunkálás során. Az 1400 x 600 mm-es asztal a nagyobb modell esetében (DMV 60: 900 x 600 mm, 1000 kg) akár 1700 kg-mal is terhelhető, így a DMV modellek az alkatrészek igen széles skálájához alkalmasak. A DMV 110-es modell mozgástere 1.100 x 600 x 510 (DMV 60: 600 x 600 x 510). A gép a teljes orsóválasztékkal kapható: a 12.000 fordulat/perc orsótól kezdve a 15.000 fordulat/perc magas nyomatékú orsón át a 20.000 fordulat/perc sebességű speedMASTER orsóig – mindegyik BIG PLUS interfésszel. A nagy teljesítményű orsó nagy dinamikával és a 42 m/perces gyorsjárattal kombinálva nagyszerű vágási teljesítményt eredményez. Az X- és Y-tengelyek közvetlen hajtása és a lineáris tengelyek közvetlen mérőrendszerei nagy pozicionálási pontosságot biztosítanak, ami növeli a megmunkálási pontosságot. Ugyanez vonatkozik az optimális hőmérséklet-kompenzációra is, amely magas hőstabilitást biztosít.

A 3-tengelyes DMV gépek lehetővé teszik a precíziós munkadarabok rugalmas, nagy teljesítményű megmunkálását olyan iparágakban, mint a szerszám- és formagyártás, az általános gépgyártás, az autóipar és a repülőgépipar.

Csökkentett termeléskiesési idők és autonóm gyártás

Mindkét gép alapfelszereltségben 30 férőhelyes szerszámtárolóval kapható, amelynek kapacitása opcionálisan 60 vagy akár 120 helyre is bővíthető. A nagyszámú szerszámtároló lehetővé teszi a testvérszerszámok használatát vagy a nagyszámú alkatrész betöltését, ami hozzájárul a DMV megmunkálóközpontok nagyfokú rugalmasságához, és jelentősen csökkentheti az állásidőt. Ráadásul a tár az oldalsó betöltőállomáson keresztül a megmunkálási folyamat megszakítása nélkül elérhető. Emellett a különböző automatizálási lehetőségek is támogatják a nagyfokú rugalmasságot az autonóm gyártásban, így a DMV gépek könnyen integrálhatók a Machining Transformation (MX) rendszerbe. A kínálatban megtalálható a Robo2Go Milling, az univerzális PH 150 palettakezelő rendszer és a moduláris PH Cell 300.

Digitális átalakulás a CELOS X-szel és energiahatékony működéssel

A DMV modellek vezérlési oldalról a CELOS X rendszerrel vannak felszerelve és intuitívan kezelhetőek ERGOline X panel révén. A grafikus programozást vagy egy SINUMERIK 840D, vagy egy HEIDENHAIN TNC 7 támogatja. A CELOX X a vállalati hálózatokba való zökkenőmentes integrációt is lehetővé teszi, ami tovább viszi a digitális átalakulást. A Green Transformation-t szem előtt tartva a DMV gépek energiafogyasztása tíz százalékkal csökkent az elődhöz képest. Az erőforrás-takarékos működés a nyereségességre is pozitív hatással van.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post 3 tengelyes megmunkálás újradefiniálva appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Befogórendszer a kis alkatrészek megmunkálásának célirányosítására https://www.muszaki-magazin.hu/2024/11/04/befogorendszer-alkatresz-megmunkalas/ Mon, 04 Nov 2024 04:00:47 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31794 A QS™ Micro példátlan precizitást biztosít a csúszófejes gépekben A Sandvik Coromant, a fémforgácsoló szerszámok és megoldások iparágvezető gyártója bemutatta a QS™ Micro-t – egy új, gyorscserélésű befogórendszert, amelyet kifejezetten csúszófejes gépekhez fejlesztettek ki. Kivételes pontosságot, biztonságot és ismételhetőséget, valamint maximális gépkihasználtságot ígér. A QS™ Micro befogórendszert kifejezetten kis alkatrészek megmunkálásához és csúszófejes gépekhez tervezték. […]

The post Befogórendszer a kis alkatrészek megmunkálásának célirányosítására appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A QS™ Micro példátlan precizitást biztosít a csúszófejes gépekben

A Sandvik Coromant, a fémforgácsoló szerszámok és megoldások iparágvezető gyártója bemutatta a QS™ Micro-t – egy új, gyorscserélésű befogórendszert, amelyet kifejezetten csúszófejes gépekhez fejlesztettek ki. Kivételes pontosságot, biztonságot és ismételhetőséget, valamint maximális gépkihasználtságot ígér.

A QS™ Micro befogórendszert kifejezetten kis alkatrészek megmunkálásához és csúszófejes gépekhez tervezték. Lefedi az iparági szegmensek többségét, mint például az általános gépgyártást, a járműipart, a repülőgépipart és az orvostechnikát. A forgácsolófejek és száradapterek széles választékával a rendszer számos konfigurációt és gyors szerszámcserét kínál.

A választék tartalmaz négyzetes szárú csatlakozóelemeket 10 × 10 mm-től 20 × 20 mm-ig, illetve ennek megfelelő méreteket colban. Tartalmaz továbbá forgácsolófejeket általános esztergáláshoz, leszúráshoz és beszúráshoz, valamint menetmegmunkáláshoz a CoroTurn® 107, CoroCut® 2, CoroCut® XS és CoroThread® 266 termékcsaládokban. Részét képezik a CoroTurn® 107 és a CoroCut® XS Y-tengelyes megmunkáláshoz tervezett forgácsolófejek, amelyek olyan előnyöket kínálnak, mint a nagyobb stabilitás és a jobb forgácselvezetés.

„A QS™ Micro befogórendszer egyik fő előnye, hogy nagy pontossággal gyorsan cserélhetők a forgácsolófejek, ami csökkenti a gép állásidejét”

– mondta Hampus Jemt, a Sandvik Coromant kis alkatrészek megmunkálásáért és menetvágásáért felelős globális termékmenedzsere.

„Egy másik előny a modularitás, amely lehetővé teszi a különböző típusú forgácsolófejek különböző csatlakozókba való illesztését, csökkentve a nagy szerszámkészlet szükségességét.”

Az egyéb előnyök közé tartozik a merev tartómechanizmus, amely minimalizálja a rezgéseket, és példátlan pontosságot tesz lehetővé a csúszófejes gépekben a folyamatbiztonság veszélyeztetése nélkül. A nagy lapkapozicionálási pontosság (+/- 3 µm) biztosítja a kiváló alkatrészminőséget, a kivételes pontosságot és az ismételhetőséget a különböző műveletek során.

Ezenkívül a hatékony forgácskezelés döntő fontosságú a kis alkatrészek megmunkálásában. Minden QS™ Micro száradapter hűtőközeges kialakítást biztosít, lehetővé téve a hűtőközeg könnyű csatlakoztatását a forgácsolófejekhez, így a precíziós hűtőközeg közvetlenül a lapkához kerül.

„A hatékony forgácseltávolítás kritikus fontosságú. A forgácskenődés jelentősen befolyásolhatja a megmunkált alkatrészek bonyolultságát. Szerencsére a hűtőközeges kialakítás kivételes forgácskezelést, hosszabb éltartamot és nagyobb termelékenységet eredményez”

– tette hozzá Jemt.

A gyors és egyszerű szerszámcserét nagyfokú modularitással kombinálva a QS™ Micro tökéletesen illeszkedik a kis alkatrészek megmunkálási műveleteihez, ahol a pontosság és a biztonság rendkívül fontos. Tudjon meg többet a megoldásról a weboldalon.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Befogórendszer a kis alkatrészek megmunkálásának célirányosítására appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Hogyan nyerhetsz fél millió forintos ösztöndíjat? https://www.muszaki-magazin.hu/2024/10/31/gepipari-klaszter-osztondij-tipp/ Thu, 31 Oct 2024 05:30:41 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31774 Új lehetőségek a gépész tanároknak és diákoknak! A Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter ösztöndíjprogramjai nemcsak a tehetséges diákoknak, hanem a lelkes tanároknak is jelentős pénzjutalmat biztosít munkájuk elismeréseként. A klaszter számára fontos, hogy a fiatalok megismerjék a kiváló helyi cégeket és munkalehetőségeket. Miért ne kérjük ebben a tanárok segítségét? Már 2017 óta díjazzuk a kiválóságot A Dél-Dunántúli […]

The post Hogyan nyerhetsz fél millió forintos ösztöndíjat? appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új lehetőségek a gépész tanároknak és diákoknak!

A Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter ösztöndíjprogramjai nemcsak a tehetséges diákoknak, hanem a lelkes tanároknak is jelentős pénzjutalmat biztosít munkájuk elismeréseként. A klaszter számára fontos, hogy a fiatalok megismerjék a kiváló helyi cégeket és munkalehetőségeket. Miért ne kérjük ebben a tanárok segítségét?

Már 2017 óta díjazzuk a kiválóságot

A Dél-Dunántúli Gépipari Klaszter 47 vállalkozás bizalmas üzleti szövetsége. „Eddig 26 kiemelkedő tanulónak biztosítottunk ösztöndíjat, majd a 2022/23-as tanévben útjára indítottuk az oktatói ösztöndíjunkat is, 4 tanár nyerte el eddig a támogatást.” Az idei programok kidolgozását Csirke Balázs klaszterelnök és Pál Ágnes, a szakképzésért felelős elnökségi tag irányította. Csirke Balázs egyik víziója klaszterelnökként a DDGK ösztöndíj rendszer folyamatos fejlesztése és kiterjesztése. Pál Ágnesnek jelentős tapasztalata van a duális szakképzésben, jelenleg közel 100 duális tanuló életét mentorálja egy multinacionális gépgyártó cégnél.

„Ha az oktató is érdeklődik, akkor tud motiválni”

A DDGK Oktatói Ösztöndíj Program az egyetlen olyan ösztöndíjpályázat hazánkban, amely a tanárok munkáját szabadon felhasználható pénzjutalommal ismeri el. A tavalyitól eltérően már nem csak pécsi és kaposvári oktatók előtt nyílik meg ez a lehetőség, hiszen az idei tanévben az egész dél-dunántúli régió gépész iskolák oktatói is pályázhatnak az 500.000 forintos ösztöndíjakra.

Miért pont az oktatók?

Azért, mert szoros kapcsolatban állnak a tanítványaikkal, szakmai értelemben utat mutatnak nekik. Könnyebb rájuk összpontosítani, mivel kisebb csoportról van szó, mint a diákok esetében viszont ők a kulcs a tanulók eléréséhez,.A vállalkozások megismerése gazdagabb világképet eredményezhet, hitelesebben tudják átadni a szakma szeretetét a diákoknak.

Miért pénzjutalmat kapnak a tanárok?

A pályaorientációs tevékenység egy munka és van értéke. Az eddigi két év tapasztalatai alapján ez megfelelő motivációt jelent a tanároknak, amit az is mutat, hogy több olyan oktató is van, aki másodjára is bekapcsolódott az ösztöndíjprogramba. Az ösztöndíjrendszert a tapasztalatok alapján minden évben továbbfejlesztjük.

Hogyan lehet pályázni?

A feladat egyszerű: a pedagógusoknak minél több diákot, minél több klasztertagunk üzemébe kell elvinnie, hogy ott megismerhessék a valós üzemi működést és az innovatív technológiákat.

Ez a „Hogyan készült?” filmsorozat élőben

A DDGK Tanulói Ösztöndíj Programban közel 1000 diák szállhat versenybe a 300.000 forintos régiós ösztöndíjakért.

Mit kaphatnak a diákok az üzemlátogatások alkalmával?

Olyan információkat és élmény alapú tudást szerezhetnek, amit más módon nem tudnak elsajátítani. Egy-egy munkafolyamat élőben sokkal látványosabb, érzékelteti a szakma kihívásait és szépségeit is. Az üzemlátogatásokról prezentációt kell készíteni, majd bemutatni a klaszter képviselőinek: látni szeretnénk, hogy mi az, ami megragadta a tanulókat, ők hogyan gondolkodnak. Ráadásul a legérdekesebb élményeiket így egymással is megosztják.

Ki pályázhat?

A 2024/2025-ös tanévben a dél-dunántúli régióban tanuló azon diákok pályázhatnak, akik gépészeti, elektronikai vagy járműipari területen tanulnak, és technikusi képzésben a 10-12. évfolyamra, vagy szakképzésben a 10. évfolyamra járnak.

Hogyan lehet nyerni?

A pályázáshoz részt kell venni legalább három üzemlátogatáson a klaszter tagvállalkozásainál, majd ezekről egy rövid szakmai beszámolót kell készíteni. A tanév végén pedig prezentációt kell tartani a tapasztalatokról. Az elkészült anyagok és a tanulmányi eredmények alapján választja ki a DDGK vezetősége a három győztest.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Hogyan nyerhetsz fél millió forintos ösztöndíjat? appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Sandvik Tools – új generációs esztergacsatlakozók és forgácsolófejek https://www.muszaki-magazin.hu/2024/10/31/silent-tools-sandvik-coromant-uj-generacios/ Thu, 31 Oct 2024 05:00:03 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31769 Lágy teljesítmény rezgés nélkül A forgácsolószerszámok szakértője, a Sandvik Coromant továbbfejlesztette a Silent Tools ™ esztergacsatlakozók csillapítási mechanizmusát, hogy még egyenletesebb teljesítményt és jobb felületi minőséget biztosítson a belső esztergálási műveleteknél nagy kinyúlások esetén. Az új csatlakozók zökkenőmentesen illeszkednek az oldalirányú, belső hűtőközeg-hozzávezetéssel rendelkező CoroTurn® SL forgácsolófejek új generációjához. A Sandvik Coromant Silent Tools ™ […]

The post Sandvik Tools – új generációs esztergacsatlakozók és forgácsolófejek appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Lágy teljesítmény rezgés nélkül

A forgácsolószerszámok szakértője, a Sandvik Coromant továbbfejlesztette a Silent Tools ™ esztergacsatlakozók csillapítási mechanizmusát, hogy még egyenletesebb teljesítményt és jobb felületi minőséget biztosítson a belső esztergálási műveleteknél nagy kinyúlások esetén. Az új csatlakozók zökkenőmentesen illeszkednek az oldalirányú, belső hűtőközeg-hozzávezetéssel rendelkező CoroTurn® SL forgácsolófejek új generációjához.

A Sandvik Coromant Silent Tools ™ befogórendszere közel 50 éves tapasztalattal rendelkezik a rezgések megelőzésében, és hatékonyan csillapítja a rezgéseket a nagy kinyúlással végzett megmunkálásnál. Az esztergacsatlakozók választékának (16–25 mm és ⅝–1 col átmérő) 33 hengeres és Coromant Capto® tételét továbbfejlesztettük, felújított és finomított csillapítómechanizmussal láttuk el.

„A csillapítási mechanizmust jelentősen továbbfejlesztettük a Silent Tools™ esztergacsatlakozók korábbi generációjához képest”

– ismerteti Åke Axner, a Sandvik Coromant gépintegrációs területének termékmenedzsere.

„A csillapítótestet korábban kézzel kellett finomhangolni, de most már egy gép automatikusan kalibrálja és szereli össze őket. Ez az automatizálás rendkívül pontos és kiszámítható frekvenciatartományt eredményez, amely tökéletesen illeszkedik minden csatlakozóelem alkalmazásához és tervezett kinyúlásához. Ez azt jelenti, hogy a Silent Tools™ esztergacsatlakozók minden eddiginél hatékonyabban ellensúlyozzák a hosszú kinyúlásoknál fellépő rezgési erőket.”

A fejlesztésnek köszönhetően a Silent Tools ™ esztergacsatlakozók jobb konzisztenciát és megmunkálási ismételhetőséget biztosítanak az összes jelenlegi hossz/átmérő aránynál, így a termék megbízhatóbb és nagyobb teljesítményt nyújt.

Silent Tools ™ és CoroTurn® SL – a tökéletes kombináció

Az optimális teljesítmény további biztosítása és a termelékenység növelése érdekében a CoroTurn® SL forgácsolófejek új generációját fejlesztették ki kis átmérőjű (16-os és 20-as méret), oldalirányú belső hűtőközeg-hozzávezetéssel, hogy integrálható legyen a továbbfejlesztett esztergacsatlakozókkal.

„Az új CoroTurn® SL forgácsolófejek a Silent Tools™ technológia előnyeit élvezik, amely jobb stabilitási teljesítményt nyújt”

– magyarázza Daniel Conessa, a Sandvik Coromant globális esztergálási termékmenedzsere.

„Ez a két termék együttesen javítja az alkatrészek minőségét, növeli a megmunkálási folyamat stabilitását, csökkenti a selejtet és a felesleges utómunkálatokat, valamint minimalizálja a nem tervezett gépleállásokat. Ezenkívül a jobb forgácskezelés miatt csökken az állásidő, ami az egyik fő probléma a kis átmérők fúrásakor nagy kinyúlásnál.”

A továbbfejlesztett Silent Tools™ esztergacsatlakozók 16 és 20 mm-es (⅝ és ¾ colos) méretekben zökkenőmentesen integrálhatók a CoroTurn® SL 16 és 20 méretű forgácsolófejek új generációjával, amelyek oldalirányú belső hűtőközeg-hozzávezetéssel rendelkeznek. Ezenkívül a Silent Tools™ 25 mm-es (1 colos) esztergacsatlakozók tökéletesen illeszkednek a meglévő 25-ös méretű CoroTurn® SL forgácsolófejekhez nagy pontosságú hűtőközeg-hozzávezetéssel. A megfelelő csatlakozóelemekkel kombinálva ezek a forgácsolófejek ugyanazokat az előnyöket biztosítják, mint a fent említettek.

„Ha ügyfeleinknek rezgésmentes munkadarabra és kiváló minőségű eredményekre van szükségük, a szükséges szűk tűrések fenntartása mellett, a CoroTurn® SL fejek a Silent Tools™ szerszámokkal kombinálva pontosan ezt biztosítják. Ezenkívül ez a megoldás csökkenti működési költségeiket és maximalizálja a termelékenységet”

– összegzi Conessa.

 


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Sandvik Tools – új generációs esztergacsatlakozók és forgácsolófejek appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Schneider Electric újabb gyárait jelölte meg Példaképként a Világgazdasági Fórum https://www.muszaki-magazin.hu/2024/10/24/vilaggazdasagi-forum-schneider-gyar/ Thu, 24 Oct 2024 05:00:39 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31702 A Schneider Electric újabb két üzeme, a Monterrey 1 és a sanghaji érdemelte ki a Világgazdasági Fórum Példakép elismerését. Ez azt jelenti, hogy most már a vállalat hét gyára tartozik a Globális Példakép Hálózathoz.  A Világgazdasági Fórum a Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat két további gyárának ítélte oda […]

The post A Schneider Electric újabb gyárait jelölte meg Példaképként a Világgazdasági Fórum appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Schneider Electric újabb két üzeme, a Monterrey 1 és a sanghaji érdemelte ki a Világgazdasági Fórum Példakép elismerését.

Ez azt jelenti, hogy most már a vállalat hét gyára tartozik a Globális Példakép Hálózathoz. 

A Világgazdasági Fórum a Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat két további gyárának ítélte oda a Példakép elismerést. A mexikói Monterrey 1 Fejlett Példakép lett, míg a Sanghajban található üzem End-to-End Példakép minősítést kapott.

A két létesítmény már a hatodik és a hetedik Schneider Electric gyár, amely csatlakozott a Világgazdasági Fórum Globális Példakép Hálózatához. A kínai Wuxiban, az indonéziai Batamban, a franciaországi Le Vaudreuil-ben, a Kentucky állambeli Lexingtonban és az indiai Hyderabadban található Schneider Electric üzemek már a korábbi években elnyerték a Példakép státuszt. A vállalat Le Vaudreuil-ben, Lexingtonban és Hyderabadban lévő létesítménye pedig azon 17 gyár közé tartozik, amelyek a környezeti lábnyomuk korszerű technológiák révén történő csökkentéséért kiérdemelték a Fenntarthatósági Példakép elismerést.

A Világgazdasági Fórum Globális Példakép Hálózata egy olyan, az együttműködést támogató platform, amely a negyedik ipari forradalom technológiáinak bevezetésében élenjáró ipari szervezeteket tömöríti. A McKinsey & Company-val közösen 2018-ban alapított hálózat jelenleg 172 példamutató gyárból áll, amelyek a technológiai innovációkat – például a mesterséges intelligenciát, a 3D-nyomtatást és a nagymennyiségű adat elemzését – kihasználva növelik a hatékonyságot, a versenyképességet és új üzleti modelleket alkalmaznak.

A Schneider Electric sanghaji gyárában az elektromos hálózatokban használt olyan kritikus fontosságú eszközöket gyártanak, mint a kontaktorok, túlterhelés relék és motorvédő árammegszakítók. A növekvő piaci keresletre reagálva a gyár csapata 20 százalékkal növelte az automatizálást a termelésben olyan fejlett technológiákat integrálva, mint a gépi tanulással támogatott prototípusgyártás, az intelligens tervezés és ütemezés, valamint a generatív mesterséges intelligencia által vezérelt karbantartás. Mindez a gyártástól a megrendelésig tartó átfutási idő 67 százalékos csökkenéséhez és a munkatermelékenység 82 százalékos növekedéséhez vezetett.

Az összetett termékek iránti bővülő kereslet miatt a Monterrey 1 gyárban digitális technológiákat vetettek be az ellátási lánc rugalmasságának és agilitásának növelése érdekében. Az autonóm robotok és a dróntechnológia hatékonyabbá tette az anyagmozgatást, az épület- és energiagazdálkodási rendszerek pedig hozzájárultak az energia- és vízfogyasztás mintegy 30 százalékos csökkentéséhez. Az olyan fejlett technológiák, mint a gépi tanulás és a deep learning segítségével az üzem három év alatt 24 százalékos éves növekedési ütemet ért el, miközben a gyártási költségeket 16 százalékkal, a termékhibákat 20 százalékkal, a vevői átfutási időt pedig 49 százalékkal csökkentette.

„A sanghaji és a Monterrey 1 telephelyeink jól mutatják a negyedik ipari forradalom technológiáinak értékét. Fontos, hogy egész iparágunk továbbra is nagyobb léptékben fektessen be ezekbe a digitális technológiákba – és az őket használó emberekbe – a működésünk erősítése és a kockázatok csökkentése érdekében”

– mondta el Mourad Tamoud, a Schneider Electric ellátási láncért felelős vezetője.

„A Példakép üzemek magasabbra teszik a digitális átalakulás mércéjét. Ezek a létesítmények integrálják a fejlett technológiákat a működésükbe, nemcsak a termelékenység növelése érdekében, hanem azért is, hogy fenntartható és befogadó jövőt teremtsenek a munkaerő és a szélesebb közösség számára”

– mutatott rá Kiva Allgood, a Világgazdasági Fórum „Centre for Advanced Manufacturing and Supply Chains” központjának vezetője.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post A Schneider Electric újabb gyárait jelölte meg Példaképként a Világgazdasági Fórum appeared first on Műszaki Magazin.

]]>