weld – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Thu, 21 Nov 2024 19:18:32 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Sanamöbel álláshirdetés https://www.muszaki-magazin.hu/2021/12/07/sanamobel-allashirdetes/ Tue, 07 Dec 2021 19:22:43 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=18004 A Sanamöbel Kft. 90 főt foglalkoztat, kis sorozatban gyártott fém alkatrészek beszállítója. A hegesztési munkáink minőségének és sebességének javítása érdekében 6 kollaboratív robotba fektetünk be. (YouTube TruArc Weld 1000) Külső kapacitást keresünk a hegesztőszerszámok tervezéséhez. A hegesztőszerszámokat úgynevezett Siegmund munkaasztalokon szerelik össze. A szerszámok gyártása vállalatunknál történik. Amennyiben Ön önállóan vagy másként tevékenykedő technológus, vagy […]

The post Sanamöbel álláshirdetés appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Sanamöbel Kft. 90 főt foglalkoztat, kis sorozatban gyártott fém alkatrészek beszállítója.

A hegesztési munkáink minőségének és sebességének javítása érdekében 6 kollaboratív robotba fektetünk be. (YouTube TruArc Weld 1000)

Külső kapacitást keresünk a hegesztőszerszámok tervezéséhez. A hegesztőszerszámokat úgynevezett Siegmund munkaasztalokon szerelik össze. A szerszámok gyártása vállalatunknál történik.

Amennyiben Ön önállóan vagy másként tevékenykedő technológus, vagy melléktevékenységként fejlesztési munkát tud végezni, és érdeklődik a velünk való együttműködés iránt a hegesztőberendezések fejlesztésében, kérjük, vegye fel a kapcsolatot igazgatóhelyettesünkkel a ditti.vandendriessche@sanamoebel.com e-mail címen vagy a 06 30 501 57 29-es telefonszámon.

The post Sanamöbel álláshirdetés appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Design bútorok automatizált hegesztéssel https://www.muszaki-magazin.hu/2021/11/12/automatizalt-hegesztes-trumpf/ Fri, 12 Nov 2021 16:22:18 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17654 A Sanamöbel Kerecsenden főként design fémbútorok gyártásával és tervezésével foglalkozik. A korábbi orvosi bútorok készítésével szerzett fémmegmunkálási tapasztalataikat ma a nemzetközi kis- és közepes szériás bútorok terén kamatoztatják. A flamand gyökerű családi vállalkozás nagy hangsúlyt helyez az automatizált gyártási folyamatokra, mivel folyamatosan, magas minőségben kell előállítaniuk termékeiket. Emellett a hegesztési szakmában tapasztalható munkaerőhiányra is válasz […]

The post Design bútorok automatizált hegesztéssel appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Sanamöbel Kerecsenden főként design fémbútorok gyártásával és tervezésével foglalkozik. A korábbi orvosi bútorok készítésével szerzett fémmegmunkálási tapasztalataikat ma a nemzetközi kis- és közepes szériás bútorok terén kamatoztatják.

A flamand gyökerű családi vállalkozás nagy hangsúlyt helyez az automatizált gyártási folyamatokra, mivel folyamatosan, magas minőségben kell előállítaniuk termékeiket. Emellett a hegesztési szakmában tapasztalható munkaerőhiányra is válasz a TruArc Weld 1000 automatizált hegesztőcella, melyből hamarosan a második is a cég gyártósorának részévé válik. – tudtuk meg Joost Vandendriessche cégvezetőtől, valamint Ditti Vandendriesschetől, aki elárulta, hogy ezen kívül a TRUMPF kínálatából még két lézervágó, valamint egy lézersugaras csővágógép található náluk.

automatizált

MM: Hogyan döntöttek a TruArc Weld 1000 beszerzése mellett?

10 darabtól 300 darabig terjedő szériák gyártásával foglalkozunk, és szeretnénk javítani és szabványosítani a hegesztési munkáink minőségét. Hiány van jó szakképzett hegesztőkből. A mesterséges intelligencia segítségével történő programozás kevés időt vesz igénybe, és kevésbé bonyolult, mint egy 3D-s robot esetében.

MM: Fél év elteltével mik a tapasztalataik, milyen gyártási műveletekhez használják a hegesztő cellát?

Fontos, hogy néhány munkatársat betanítsunk, hogy elsajátítsák a programozást. Az alkatrészek, szerszámok tervezése és kivitelezése szintén fontos feladat. Ha ezeket a problémákat megoldottuk, a szerelvényeink (többnyire bútorelemek) sorozatmunkája meglehetősen egyszerű és könnyen követhető a kezelők számára.

MM: Mennyivel lett hatékonyabb a gyártás általa, könnyen beillesztették a gyártási folyamataikba?

Egy új technológia beillesztése a napi termelésbe általában tervezést és kitartást igényel, de jó hallani az ügyfelek pozitív reakcióit a minőség javulása tekintetében. Dolgozóink pedig örülnek, hogy jobb körülmények között végezhetik a munkájukat, mivel már nincsenek kitéve a pornak és a mérgező gázoknak.

MM: Hogyan értékelik a gép használatát, programozhatóságát?

A robot programozásának elsajátításához szükséges képzés meglehetősen rövid. Néhány nap alatt azok is megtanulhatnak programozni, akik valamennyire hozzászoktak a digitalizációhoz. Egy új alkatrész programozása után fontos, hogy a hegesztési munkát tapasztalt szakemberrel és technológussal ellenőriztesse. Néha némi finomhangolásra van szükség. Ezt követően a sorozatgyártás egy gépkezelő által zökkenőmentesen folyik.

MM: A TRUMPF Hungary Kft. munkatársai továbbra is segítik munkájukat?

Sok éve lézeres eljárással vágjuk a lemezeket, csöveket és profilokat a TRUMPF gépeivel. Ezek a gépek megbízhatóak, és ha valami elromlik, gyorsan kapunk segítséget, akár online is. Ha új alkatrészekre van szükség, azokat nagyon gyorsan, általában 24-36 órán belül szállítják. Ez nagyon fontos a számunkra, mert a gyártási folyamat: lézervágás, marás, hajlítás, hegesztés, csiszolás, porszórás, összeszerelés, végső ellenőrzés és csomagolás nem szakadhat meg.  A TRUMPF munkatársait ügyfélközpontúnak tapasztaljuk.

MM: Tervezik új hegesztő cella beszerzését?

Az első TruArc-unkkal szerzett jó tapasztalatok után hamarosan a második gépet is üzembe helyezzük. Mivel vállalatunk további terjeszkedését már nem fogja hátráltatni a jó hegesztők hiánya, 2022 folyamán további 3 TruArc beszerzését tervezzük.

MM: Az érdeklődők hol találkozhatnak Önökkel, megnézhetik a TruArc Weld 1000-et?

A fémmegmunkálás iránt érdeklődők, akik többet szeretnének megtudni az együttműködő robot lehetőségeiről, megnézhetik a második gépet az Automotive Hungary kiállításon. Miután a gépünket ott kiállították, azt cégünknél telepítjük.

A TruArc Weld 1000

A TRUMPF kibővítette hegesztőgép-portfólióját azzal, hogy egy belépő szintű, ívhegesztési megoldást kínál és egyúttal utat nyit a lézerhegesztés világába. Ez a gép a TRUMPF hegesztési portfóliójának belépő szintű gépe, mely a hagyományos MIG / MAG fogyóelektródás védőgázas ívhegesztési technológián alapszik. Az új TruArc Weld 1000 segítségével az ügyfelek könnyen automatizálhatják hegesztési folyamataikat. A termék komplett szerszámgépként kerül forgalomba, amely lehetővé teszi az ügyfél számára a gép egyszerű telepítését és kezelését. –tudjuk meg a TRUMPF Hungary Kft. szakértőitől.

A TruArc Weld 1000 programozása rendkívül egyszerű, azonban hegesztési ismeretekkel rendelkező személyre van szükség a kezeléséhez. A hegesztő cella telepítéséhez, programozásához vagy működtetéséhez azonban nincs szükség személyi oktatásra – a videó oktatóanyagok elegendőek a teljes üzemeltetés elsajátításához. Használható egy vagy két munkaállomásos változatban, a helyi igényeknek megfelelően, így akár sorozatgyártásra is alkalmas. Létrejöttének egyik oka, hogy hidat képezzen a hagyományos és a lézeres hegesztés között, mely egyfajta „antré” a lézerhegesztés világába. Másik oka pedig, hogy a szakképzett hegesztők hiánya és az emelkedő munkaerő-költségek megnövekedett igényt jelentenek a kézi hegesztési folyamatok automatizálására is. Az együttműködő (kollaboratív) robotokkal rendelkező automatizálási szegmens erre ad kiváló választ, mely ma nagyon dinamikus piacot jelent.

A TruArc Weld 1000 előnyei:

  • automatizált hegesztőcellába, amely felváltja a kézi hegesztőállomást,
  • az alkatrészek egyszerű programozása,
  • kollaboratív robot,
  • könnyen és egyszerűen installálható,
  • 2 munkatérrel bíró cella, mellyel magas termelékenység növekedés érhető el,
  • E-Learning (videó oktatóanyag) mind az üzembe helyezést mind a kezelést tekintve,
  • hagyományos hegesztési folyamat robotokkal történő automatizálása.

Technikai jellemzők

A technikai jellemzők között kiemelhető, hogy a TruArc Weld 1000 kulcsfontosságú elemeként egy nagy teljesítményű FRONIUS MAG / MIG hegesztőforrás áll rendelkezésre. Maga az ívhegesztő cella CMT (Cold Metal Transfer) technológiával szerelt, huzalos ívhegesztő, ez azt biztosítja, hogy a hozaganyag bizonyos „Push-Pull” előtolással kerül a felületre, ami sokkal egyenletesebb varratot biztosít. A hegesztési forrás programozásának egyszerűsítése érdekében a TruArc Weld 1000 előre meghatározott paraméterekkel ellátott táblázatokkal rendelkezik. A kezelő úgy programozza a gépet, hogy kiválaszt egy számot a listából, és beilleszti ezt a számot az UR panelre. Számos hegesztési program már elérhető sarokvarrathoz, tompavarrathoz vagy függőleges lefelé hegesztéshez, 1–15 mm vastagságú lágy acélhoz, rozsdamentes acélhoz, valamint alumíniumhoz. További hegesztési programokat a kezelő határozhat meg.

Szöveg: Mészáros Zsolt

www.sanamobel.com

www.trumpf.com

 

The post Design bútorok automatizált hegesztéssel appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új, innovatív TRUMPF termék a hegesztési piacon! https://www.muszaki-magazin.hu/2021/04/12/truarc-weld-hegesztes-trumpf/ Mon, 12 Apr 2021 19:54:08 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=14610 Hegesztőgép – A TruArc Weld 1000-et a TRUMPF Maschinen GesmbH Austria (TAT) ötlete alapján fejlesztették ki, mivel a piacon nem volt megfelelő megoldás az egyszerű programozást magába foglaló hegesztési automatizáláshoz. – tudjuk meg Molnár Zsolttól, a TRUMPF Hungary Kft. lézertechnika divízió értékesítési vezetőjétől. A TRUMPF úgy döntött, hogy kibővíti hegesztőgép-portfólióját azáltal, hogy egy belépő szintű, […]

The post Új, innovatív TRUMPF termék a hegesztési piacon! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Hegesztőgép – A TruArc Weld 1000-et a TRUMPF Maschinen GesmbH Austria (TAT) ötlete alapján fejlesztették ki, mivel a piacon nem volt megfelelő megoldás az egyszerű programozást magába foglaló hegesztési automatizáláshoz. – tudjuk meg Molnár Zsolttól, a TRUMPF Hungary Kft. lézertechnika divízió értékesítési vezetőjétől.

A TRUMPF úgy döntött, hogy kibővíti hegesztőgép-portfólióját azáltal, hogy egy belépő szintű, ívhegesztési megoldást kínál és egyúttal utat nyit a lézerhegesztés világába. A TruArc Weld 1000-et a TRUMPF egyik leányvállalata gyártja az ausztriai Pasching-ban. A terméket tesztek és éles gyártási folyamatok kipróbálása után sikeresen vezették be már 2020 márciusában Németországban, Ausztriában és Svájcban.

A TRUMPF a TruArc Weld 1000-rel egy új üzleti szegmenst célzott meg, mint hagyományos ívhegesztési technológia kiterjesztve egy belépő szintű automatizálással. Ez a gép a hegesztési portfóliónk belépő szintű gépe, mely a hagyományos MIG / MAG fogyóelektródás védőgázas ívhegesztési technológián alapszik. Az Ipar 4.0 fantázianeve a TRUMPF-nál: TruConnect, melynek köszönhetően szoftveresen könnyen beilleszthető a gyártási folyamatok közé ez az új ívhegesztési technológia. Az új TruArc Weld 1000 segítségével az ügyfelek könnyen automatizálhatják hegesztési folyamataikat. A termék komplett szerszámgépként kerül forgalomba, amely lehetővé teszi az ügyfél számára a gép egyszerű telepítését és kezelését. A TruArc Weld 1000 programozása rendkívül egyszerű, azonban hegesztési ismeretekkel rendelkező személyre van szükség a kezeléséhez. A hegesztő cella telepítéséhez, programozásához vagy működtetéséhez azonban nincs szükség személyi oktatásra – a videó oktatóanyagok elegendőek a teljes üzemeltetés elsajátításához. Használható egy vagy két munkaállomásos változatban, a helyi igényeknek megfelelően, így akár sorozatgyártásra is alkalmas. Létrejöttének egyik oka, hogy hidat képezzen a hagyományos és a lézeres hegesztés között, mely egyfajta „antré” a lézerhegesztés világába. Másik oka pedig, hogy a szakképzett hegesztők hiánya és az emelkedő munkaerő-költségek megnövekedett igényt jelentenek a kézi hegesztési folyamatok automatizálására is. Az együttműködő (kollaboratív) robotokkal rendelkező belépő szintű automatizálási szegmens erre ad kiváló választ, mely ma nagyon dinamikus piacot jelent.

„A TruArc Weld 1000 segítségével az ügyfelek csökkenthetik a magasan képzett üzemeltetők munkaterhelését, és stabil teljesítményt és minőségi szintet biztosíthatnak.”

– Molnár Zsolt értékesítési vezető – lézertechnika TRUMPF Hungary Kft.

A TruArc Weld 1000 előnyei:

  • automatizált hegesztőcellába, amely felváltja a kézi hegesztőállomást,
  • az alkatrészek egyszerű programozása,
  • kollaboratív robot,
  • könnyen és egyszerűen installálható,
  • 2 munkatérrel bíró cella, mellyel magas termelékenység növekedés érhető el,
  • E-Learning (videó oktatóanyag) mind az üzembe helyezés mind a kezelést tekintve,
  • hagyományos hegesztési folyamat robotokkal történő automatizálása.

Technikai jellemzők

A technikai jellemzők között kiemelném, hogy a TruArc Weld 1000 kulcsfontosságú elemeként egy nagy teljesítményű FRONIUS MAG / MIG hegesztőforrást használunk. Maga az ívhegesztő cella CMT (Cold Metal Transfer) technológiával szerelt, huzalos ívhegesztő, ez azt biztosítja, hogy a hozaganyag bizonyos „Push-Pull” előtolással kerül a felületre, ami sokkal egyenletesebb varratot biztosít. A hegesztési forrás programozásának egyszerűsítése érdekében a TruArc Weld 1000 előre meghatározott paraméterekkel ellátott táblázatokkal rendelkezik. A kezelő úgy programozza a gépet, hogy kiválaszt egy számot a listából, és beilleszti ezt a számot az UR panelre. Számos hegesztési program már elérhető sarokvarrathoz, tompavarrathoz vagy függőleges lefelé hegesztéshez, 1–15 mm vastagságú lágy acélhoz, rozsdamentes acélhoz, valamint alumíniumhoz. További hegesztési programokat a kezelő határozhat meg.

A felhasználó szemével

A kerecsendi Sanamöbel bútorgyártó munkatársai már élőben is megtapasztalhatják a TruArc Weld 1000 előnyeit. Ahogy Lukács Veronika sales manager elmondta: a Sanamöbelnél számos alkatrészt gyártunk designer bútorokhoz, konyhai szerelvényekhez, világítótestekhez és akusztikai panelekhez.

MM: Milyen gyártói környezetben és mire használják majd a TruArc Weld 1000-et?

L.V.: Mivel sok kis sorozatot gyártunk, a TruArc Weld 1000 megoldás nagyon érdekes számunkra. A programozás, valamint a szerszámok fejlesztése és kidolgozása egyszerű a Siegmund hegesztőasztal felhasználásával.

MM: Miért döntöttek a TruArc Weld 1000 mellett?

L.V.: Sok olyan művelet elvégzésére alkalmas, amit eddig kézzel hegesztettünk, valamint a hegesztő operátorainknak maximálisan megfelelő munkakörülményeket biztosít.

MM: Mennyire javítja a gyártási folyamataikat az új gép?

L.V.: A gyártási átfutási idők egyre rövidebbek, sok termék esetében elkerülhetjük az utómunkálatokat, ezzel a szállítási idők is rövidülnek.

Molnár Zsolt, a TRUMPF részéről hozzáteszi:

“Az új hegesztő cellánkat olyan felhasználásra ajánljuk, ahol ügyfelünk a legmagasabb varratminőség mellett a legnagyobb termelékenységet kívánja elérni. Alkatrészekre lefordítva ez azt jelenti, hogy a sík, egyenes vonalú varratoktól kezdve a bonyolult 3 dimenziós ívek hegesztése is tökéletesen megvalósítható. Az alkatrészek darabszámát tekintve a néhány darabos szériától indulva a tömeggyártás kiszolgálásáig alkalmas a berendezés.”

Műszaki adatok

TruArc Weld 1000

TENGELYADATOK
TÍPUS Kollaboráló ipari robotkar
TENGELYEK SZÁMA 6
HATÓTÁVOLSÁG 1300 mm
ISMÉTLÉSI PONTOSSÁG +/- 0,05 mm
HEGESZTŐFORRÁS
TÍPUS FRONIUS TPS 320i C PULSE
MIG/MAG HEGESZTŐÁRAM TARTOMÁNY 3 A – 320 A
MÉRETEK ÉS TÖMEGEK
KABINMÉRETEK 3600 mm x 2200 mm x 2800 mm
TÖMEG 2540 kg
MUNKATÉR
JELLEMZŐ MAX. ALKATRÉSZMÉRET (ZÁRT TELESZKÓPFELEZÉS ESETÉN) 600 mm x 600 mm x 600 mm
JELLEMZŐ MAX. ALKATRÉSZMÉRET (NYITOTT TELESZKÓPFELEZÉS ESETÉN) 2000 mm x 600 mm x 600 mm

www.trumpf.com

The post Új, innovatív TRUMPF termék a hegesztési piacon! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Bejelentette új nevét az AMADA WELD TECH https://www.muszaki-magazin.hu/2020/05/26/amada-weld-tech-nev/ Tue, 26 May 2020 16:51:18 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=10208 A korábban AMADA MIYACHI EUROPE néven működő vállalat 2020. április 1-től AMADA WELD TECH néven folytatja működését. A névváltoztatással a cég a csoporton belül a hegesztésben és kapcsolódó precíziós technológiákban legnagyobb tapasztalattal rendelkező vállalataként tudja pozicionálni magát. A vállalat természetesen nem, csupán a név változik. Az ügyfelekkel, a termékekkel, a szolgáltatás minőségével és az alkalmazottakkal szembeni elkötelezettség […]

The post Bejelentette új nevét az AMADA WELD TECH appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A korábban AMADA MIYACHI EUROPE néven működő vállalat 2020. április 1-től AMADA WELD TECH néven folytatja működését.

A névváltoztatással a cég a csoporton belül a hegesztésben és kapcsolódó precíziós technológiákban legnagyobb tapasztalattal rendelkező vállalataként tudja pozicionálni magát.

A vállalat természetesen nem, csupán a név változik. Az ügyfelekkel, a termékekkel, a szolgáltatás minőségével és az alkalmazottakkal szembeni elkötelezettség változatlan marad. A lézeres hegesztés, a lézeres jelölés, a lézervágás, az ellenállás-hegesztés, a hermetikus tömítés és a Hot Bar-újraömlesztéses forrasztás/formázás területén alkalmazott széles körű berendezések és rendszerek azon a színvonalon maradnak, amelyet az ügyfelek megismertek és elvárnak.

Az új név hamarosan minden levelezésben, számlán, csomagoláson és egyéb promóciós anyagokon is megjelenik.

Az AMADA WELD TECH azt kéri ügyfeleitől, hogy a fentieknek megfelelően frissítsék nyilvántartásaikat, és minden jövőbeli levelezésüket az új névvel kezeljék.

Forrás: CNC.hu

The post Bejelentette új nevét az AMADA WELD TECH appeared first on Műszaki Magazin.

]]>