vezeték – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Tue, 24 Dec 2024 05:30:47 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Ecoclean ultrahangos tisztítási alkalmazások https://www.muszaki-magazin.hu/2024/09/26/nagyfrekvencias-ultrahang-vezetek-nelkul/ Thu, 26 Sep 2024 06:00:01 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31307 A frekvencia- és teljesítményfigyelés fontos minőségbiztosítási eszköz az ultrahangos tisztítási alkalmazásokhoz a 250-2000 kHz-es tartományban. Az Ecoclean tesztsorozattal bizonyította, hogy a lézer-akusztikus mikrofonok megbízhatóan érzékelik a hanghullámokat a két megahertzig terjedő nagyfrekvenciás tartományban is. Ennek alapján a cég kibővítette innovatív APM (Acoustic Performance Measurement) megoldását. Az új megoldás képes az ultrahang frekvenciájának és teljesítményének érintésmentes […]

The post Ecoclean ultrahangos tisztítási alkalmazások appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A frekvencia- és teljesítményfigyelés fontos minőségbiztosítási eszköz az ultrahangos tisztítási alkalmazásokhoz a 250-2000 kHz-es tartományban.

Az Ecoclean tesztsorozattal bizonyította, hogy a lézer-akusztikus mikrofonok megbízhatóan érzékelik a hanghullámokat a két megahertzig terjedő nagyfrekvenciás tartományban is. Ennek alapján a cég kibővítette innovatív APM (Acoustic Performance Measurement) megoldását. Az új megoldás képes az ultrahang frekvenciájának és teljesítményének érintésmentes monitorozására mind a teljesen automatizált, többfürdős ultrahangos merülőrendszerekben, mind a zártkamrás tisztítórendszerekben.

A nagyfrekvenciás ultrahangot akkor használják, ha a legfinomabb részecskéket és a minimális filmszennyeződést kell megtisztítani az érzékeny vagy finom szerkezetű felületekről. Ilyen például a félvezetőgyártás, a mikrorendszer-technológia és elektronika, a precíziós optika, az analízis, a lézer- és vákuumtechnológia, valamint az orvostechnika. A tökéletes működéshez meghatározott tisztasági követelmények megbízható teljesítése és az érzékeny alkatrészek károsodásának vagy károsodásának elkerülése érdekében elengedhetetlen minőségi paraméterek a rezgési jellemzők rendszeres ellenőrzése és a tisztítás szempontjából releváns kulcsértékek kiszámítása. Ezekhez az alkalmazásokhoz az Ecoclean az innovatív Acoustic Performance Measurement (APM) technológia mérési tartományát, amely korábban akár 132 kHz-es ultrahangfrekvenciák érintésmentes, rögzítését tette lehetővé, két megahertzre bővítette a lézerakusztika alapján.

A frekvenciaspektrum megbízható rögzítése tesztsorozatokkal bizonyított

Az új APM mérőrendszer kifejlesztését lézer-akusztikus mikrofonnal végzett tesztsorozat előzte meg. A vizsgálatok UCMSmartLine ultrahangos többfürdős merülőrendszerrel, valamint 500 kHz-es és 1000 kHz-es lemezoszcillátoros ultrahangos rendszerekkel történtek. Ezen túlmenően a tisztítórendszerben már 40, 80 és 120 kHz rezgési frekvenciájú lemezvibrátorok is bevonásra kerültek a vizsgálatokba, és az eredményeket összevettük a korábbi kondenzátormikrofonos APM technológiával.

A kísérletek egyrészt bebizonyították, hogy a jel-zaj arány a teljes frekvenciasávban elég magas ahhoz, hogy akár 2 MHz-es hanghullámokat is képes legyen érzékelni. Másrészt fontos volt meghatározni, hogy a fürdő felületétől milyen távolságra kell használni a lézer-akusztikus mikrofont, hogy a frekvencia növekedésével a hanghullámok levegő általi csillapítása ellenére is megfelelő frekvenciaspektrum számítható legyen. A lézer-akusztikus mikrofon nagy érzékenysége miatt a távolság összemérhető a kondenzátor mikrofonéval, amelyet alacsony frekvenciájú ultrahang mérésére használnak.

Az érintés- és mozgásmentes mérés előnyei

A hidrofonokkal ellentétben az APM megoldással a mérések a közeggel való közvetlen érintkezés és mozgás nélkül történnek. Ez különféle előnyöket eredményez. Ez azt jelenti, hogy a mérőrendszer kizárja a közeg szennyeződését, és agresszív vegyszerekkel történő alkalmazásokban is használható anélkül, hogy a fürdőt szennyezné vagy a méréstechnikát károsítaná. A mozgásmentes mérés azt is biztosítja, hogy reprodukálhatóan és inline módon is elvégezhető legyen. Ezenkívül az APM technológia lehetővé teszi az ultrahangfrekvencia és a hangnyomás érzékelését akár „falakon” keresztül is. Ezért használható zárt rendszerekben és kamrákban is, amelyekre szükség van például nyomásváltási eljárások (vákuum-tisztítási eljárások, mint pl. PPC – Pulsated Pressure Cleaning), valamint munkakamratisztító rendszerekben. Megfelelő kézi kalibrátorok állnak rendelkezésre az APM rendszerhez használt lézerakusztikus és kondenzátormikrofonok gyors és egyszerű működésének helyszíni ellenőrzéséhez.

Helyhez kötött mérés vagy időközönként – szolgáltatásként is

A mérőrendszert helyhez kötött megoldásként és hordozható változatban is kínáljuk alkalmi ellenőrzésekhez. Álló változatban a mikrofon a szállítógépre van rögzítve. Ezután egymás után közelítik meg az ultrahanggal felszerelt tisztító- és öblítőtartályokat, és érintés nélkül végzik el a méréseket, így az eredmények összehasonlíthatók. A meghatározott ultrahangfrekvencia és teljesítmény értékek átkerülnek a mérőmegoldás szoftverébe, algoritmusokkal kiértékelve, összehasonlítva a korábban meghatározott és tárolt célértékekkel, elmentésre kerülnek. Ha eltérések vannak, a rendszer figyelmeztetést vagy hibaüzenetet ad ki.

Azok a felhasználók, akik a klasszikus APM rendszert használják alacsony frekvenciájú ultrahanghoz, de 132 kHz feletti frekvenciájú ultrahangot is használnak, például az öblítési eljárások során, egyszerűen felcserélhetik a mikrofont és a kiértékelő egységet, és így mind az alacsony, mind a magas frekvenciájú ultrahangot felügyelhetik.

A hordozható változattal végzett méréseknél a mikrofon egy tartó segítségével a megfelelő ultrahangos tartályhoz van igazítva, és rögzíti a tartályban lévő rezgésspektrumot. A szoftver által végzett elemzés és kiértékelés során a mért tényleges értékeket összehasonlítják az adott kezelőállomás referenciaértékeként meghatározott célparaméterekkel. Minden mérés PDF jelentésben dokumentálva van a teljes ellenőrzés érdekében.

A cég gyártótól függetlenül mobil ellenőrző méréseket is kínál olyan tisztítórendszerekhez, amelyekbe ultrahang van beépítve.

www.ecoclean-group.net


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Ecoclean ultrahangos tisztítási alkalmazások appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
AGV-k: a vezeték nélküli evolúció https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/05/agv-hms-vezetek-nelkuli-evolucio/ Sun, 05 May 2024 06:00:35 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29509 Ismerje meg, hogyan emelték a HMS Networks a vezeték nélküli technológiákban szerzett szakértelme és az Anybus termékei a Mercedes-Benz vezető nélküli szállítórendszer (AGV) flottáját egy magasabb szintre. Fő a biztonság. 2027 januárjától minden AGV-nek meg kell felelnie az EU a gépekről szóló, a irányelvre alapuló 2023/1230 rendeletének. Amikor a Mercedes-Benz bővíteni akarta AGV-flottáját, a HMS-t […]

The post AGV-k: a vezeték nélküli evolúció appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Ismerje meg, hogyan emelték a HMS Networks a vezeték nélküli technológiákban szerzett szakértelme és az Anybus termékei a Mercedes-Benz vezető nélküli szállítórendszer (AGV) flottáját egy magasabb szintre.

Fő a biztonság. 2027 januárjától minden AGV-nek meg kell felelnie az EU a gépekről szóló, a irányelvre alapuló 2023/1230 rendeletének.

Amikor a Mercedes-Benz bővíteni akarta AGV-flottáját, a HMS-t keresték meg, amely biztosította a vezeték nélküli technológiában szerzett szakértelmet, termékeket és gyakorlati támogatást annak érdekében, hogy az AGV-k hatékonyan és biztonságosan mozogjanak a gyárban.

Mercedes-Benz

A világszerte elismert Mercedes-Benz autógyártó innovatív technológiájáról, kidolgozottságáról és luxus dizájnjáról híres. A legmodernebb ludwigsfeldei autógyárukban több mint 70 AGV szállítja az autóalkatrészeket az összeszerelősorra. Ezek az AGV-k a nehéz motoroktól a kisebb elektronikai alkatrészekig mindent szállítanak 300 és 800 méter közötti távolságban. Minden AGV-t Siemens vagy Schneider Electric beépített programozható logikai vezérlővel (PLC) szereltek fel, ami hatékony és biztonságos navigációt biztosít.

A jó kommunikáció kulcsfontosságú

Az AGV-k hatékony irányítása a járművek és a gyár vezérlőrendszere közötti jó kommunikáción alapul. Ez a kommunikáció lehetővé teszi a gyár számára, hogy nyomon kövesse az AGV-k hollétét, rakományát és valós idejű állapotát.

A Mercedes-Benz korábbi AGV-rendszere Bluetooth technológiát, valamint a HMS Anybus Wireless Bolt és Anybus Bridge termékeit használta. Javítani akarták azonban a rendszer hatékonyságát, és meg akartak felelni az EU 2027 januárjában hatályba lépő, a gépekről szóló 2023/1230 rendeletének.

„Bár a Bluetooth jól működött, szeretnénk továbbfejleszteni az AGV rendszerünket – magyarázta Maximilian Lichan. – Nagyobb átviteli sebességre, gyorsabb kommunikációra és alacsonyabb késleltetésre volt szükségünk. A hamarosan kötelező érvényűvé váló uniós biztonsági előírásoknak is meg kell felelnünk. Ugyanilyen fontos, hogy ugyanattól a cégtől szeretnénk kérni a berendezéseket és a szakértőket és azt akarjuk, hogy jöjjenek a helyszínre, telepítsék a berendezést, és ellenőrizzék, hogy minden rendben működik-e”.

Ideje megnézni, hogyan segített a HMS az igényeknek megfelelő vezeték nélküli rendszer bevezetésében.

A HMS a vezeték nélküli technológiában jártas szakértői előkészítik az utat

A Mercedes-Benz kulcsfontosságú információkat, például alaprajzokat adott át a HMS a vezeték nélküli technológiában jártas szakértőinek. Ezen információk felhasználásával a HMS először prediktív felmérést végzett, hogy meghatározza a szükséges hozzáférési pontok optimális elhelyezését és számát. A HMS ezután a gyárat is felkereste, hogy ellenőrizze a felmérés pontosságát és elvégezze a szükséges módosításokat.

A HMS a vezeték nélküli technológiában jártas szakértői a helyszínen voltak annak biztosítására, hogy a telepítés a tervek szerint működjön a későbbiekben.

A Mercedes-Benz a frissített helyszíni felmérés adatait használta a szükséges tápellátási pontok és hálózati kábelek telepítéséhez. Miután a szükséges infrastruktúra létrejött, a HMS visszatért az Anybus Wireless termékek telepítéséhez és 2/4 konfigurálásához, majd ellenőrizte, hogy a telepítés a terveknek megfelelően működik-e.

Anybus vezeték nélküli termékek

A vezeték nélküli infrastruktúra Anybus hozzáférési pontokat használ, amiket Anybus PoE L2 Managed Switch-ek táplálnak, és minden AGV-re Anybus Wireless Bolt II-t szereltek. Az Anybus Wireless Bolt-ok kezelik a kommunikációt az AGV-k és a forgalomirányító rendszer között, és csatlakoznak a gyár plafonján található 12 különböző hozzáférési ponthoz. Amikor egy AGV kilép az egyik hozzáférési pont hatósugarából, azonnal átvált a következőre, megszakítás nélküli kommunikációt biztosítva.

A hozzáférési pontokat stratégiailag a gyár körül helyezték el, hogy zökkenőmentes kapcsolatot biztosítsanak

A projekt sikere szempontjából kritikus szempont volt az 5 GHz-es frekvenciasáv használata, míg a Bolt II az elődjéhez való hasonlósága a telepítést egyszerűsítette le.

„Az 5 GHz-es frekvenciasávot akartuk használni, ahol négy dedikált csatornánk van, amelyek nem zavarják a meglévő rendszereinket – fűzte hozzá Maximilian. – Megkönnyítette a munkát, hogy a Bolt II ugyanabba a lyukba illeszthető, mint az eredeti Bolt.”

Az eredmények

A HMS és Anybus Wireless termékek révén a Mercedes-Benz sikeresen elérte célját hatékony és biztonságos árumozgást hozott létre a gyáron belül. Maximilian boldogan foglalta össze az eredményeket:

„Minden úgy működött, ahogy előzetesen reméltük. A kapcsolat nagyon stabil, ma már képesek vagyunk megfelelni a gépekre vonatkozó biztonsági előírásoknak. A nagyobb sávszélesség az AGV-k távoli kezelését és konfigurálását is támogatása lehetővé tette, ami bár nem kulcsfontosságú cél, de egy kellemes bónusz.”

Végezetül: mit tanácsolunk a vezeték nélküli technológia használatán gondolkodó felhasználóknak?

„Számunkra kulcsfontosságú volt, hogy a HMS készen állt a vezeték nélküli infrastruktúra tervezésére és telepítésére – tette hozzá mosolyogva Maximilian. – Ez fontos volt számunkra. Azt akartuk, hogy a szakértők a helyszínen biztosítsák, hogy minden gördülékenyen menjen. Nem mi vagyunk jártasak a vezeték nélküli technológiában, hanem a HMS. Autókat gyártunk, de ezt valószínűleg mindenki tudja rólunk.”

További információ: www.anybus.com és www.mercedes-benz.com


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post AGV-k: a vezeték nélküli evolúció appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A MILWAUKEE® új, vezeték nélküli csiszolói https://www.muszaki-magazin.hu/2022/11/09/milwaukee-m18-fuel-szalagcsiszolo/ Wed, 09 Nov 2022 05:00:35 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=22731 A Milwaukee Tool új akkumulátoros termékeket vezet be a piacra, amelyekkel kiváltható a hagyományos, vezetékes eszközök használata. Az új M18 FUEL ™* 75 mm-es szalagcsiszoló a professzionális ácsok, felújítást végző szakemberek számára jelent megoldást, ha erős, sokoldalú akkumulátoros eszközre van szükségük a munkaterület megtisztításánál. Az M18 FUEL ™ szalagcsiszoló 8 amper vezetékes teljesítményével és 230-410 […]

The post A MILWAUKEE® új, vezeték nélküli csiszolói appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Milwaukee Tool új akkumulátoros termékeket vezet be a piacra, amelyekkel kiváltható a hagyományos, vezetékes eszközök használata.

Az új M18 FUEL ™* 75 mm-es szalagcsiszoló a professzionális ácsok, felújítást végző szakemberek számára jelent megoldást, ha erős, sokoldalú akkumulátoros eszközre van szükségük a munkaterület megtisztításánál.

Az M18 FUEL ™ szalagcsiszoló 8 amper vezetékes teljesítményével és 230-410 méter/perces szalagsebesség-tartományával gyorsabb csiszolást biztosít. Szerszám nélkül állítható markolatával és ergonomikus kialakításával a szűk sarkok és helyek megmunkálására is alkalmas. Az M18 FUEL™ 75 mm-es szalagcsiszoló kompatibilis a többrétegű prémium porzsákkal és univerzális porszívótömlő-adapterrel, így kiváló porgyűjtést tesz lehetővé. Az univerzális pornyíláson keresztül és a többrétegű porzsák segítségével képes felfogni a por akár 90 százalékát.

MILWAUKEE M18 FUEL szalagcsiszoló

Az elülső és oldalsó LED-fények 180°-os megvilágítást biztosítanak. Kompakt kialakítása, lapos első és oldalsó pereme lehetővé teszi a sík csiszolást, az első fogantyú pedig szerszám nélkül állítható, így könnyedén megtalálható az optimális csiszolópozíció. Az új M18 FUEL ™ szalagcsiszoló a kategóriájában legjobb porelszívással és ergonomikus kialakítással rendelkezik, így hatékony megoldást jelent a munkahelyi és műhelyben történő munkavégzéshez.

A MILWAUKEE® elkötelezett a hatékonyság javítása iránt, ezért a teljesítményt és a szakma igényeit szem előtt tartó megoldásokat kínál annak érdekében, hogy a felhasználók egy egész napi munkát végezhessenek egyetlen akkumulátor-rendszerrel. Az új M18 FUEL ™ 75 mm-es szalagcsiszoló kompatibilis a teljes M18™ termékcsaláddal, amelynek kínálatából immár több mint 250 elektromos szerszám közül választhatnak a szakemberek.

Az M18 FUEL ™ a legkomolyabb igénybevételnek is ellenáll. A kiemelkedő teljesítményt nyújtó M18 FUEL™ termékek három exkluzív MILWAUKEE® innovációt is képviselnek – POWERSTATE™ szénkefe nélküli motorral, REDLITHIUM™ akkumulátorral és a REDLINK PLUS™ intelligens hardverrel és szoftverrel vannak felszerelve -, amelyek kiemelkedő teljesítményt, üzemidőt és tartósságot biztosítanak. Egyszerűen fogalmazva, az M18 FUEL™ szerszámok a legerősebb 18 V-os akkumulátoros szerszámok a kategóriájukban.

MILWAUKEE M18 FUEL szalagcsiszoló

MILWAUKEE M18 FUEL szalagcsiszoló

Termékjellemzők

M18 FUEL ™

  • Akkumulátor típusa: Lithium-ion
  • Akkumulátor rendszer: M18 FUEL™
  • Csiszolófelület: 90 mm x 135 mm
  • Szalag mérete: 75 x 457mm
  • Szalag sebessége: 230-410 m/min
  • Lock-On gomb
  • Változtatható meghajtás 5 beállítással
  • Pornyílás
  • Kettős LED-es munkalámpa
  • Szerszám nélkül állítható markolat
  • Súly az akkumulátorral: 4.6kg

A készlet tartalma: (1) M18 FUEL ™ 75mm-es szalagcsiszoló, (2) M18 HB5.5 akkumulátor, (1) M12-M18 FC töltő és (1) HD Koffer

Tartozékok

Szalagcsiszoló papír 75 x 457mm

Ha többet szeretne megtudni az M18 FUEL ™ 75 mm-es szalagcsiszolóról, működés közben szeretné látni, vagy a legközelebbi üzletet keresi, ahol kapható, kérjük, látogasson el a www.milwaukeetool.eu weboldalra.

The post A MILWAUKEE® új, vezeték nélküli csiszolói appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Lantronix xPico250: WiFi & Bluetooth-páros vezeték nélküli alkalmazásokhoz https://www.muszaki-magazin.hu/2022/09/04/lantronix-bluetooth-wifi/ Sun, 04 Sep 2022 16:54:09 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=21712 Nagy teljesítményű, mégis kis méretű és sokrétű modult keres WiFi és Bluetooth funkciókkal? A beépített IoT Gateway Lantronix xPico250 kompakt méretének hála bármilyen alkalmazásban megállja a helyét. Ráadásul készletről azonnal elérhető. A Lantronix xPico 250 sorozat főbb jellemzői: kétsávos Wi-Fi (802.11 a/b/g/n) és Ethernet, kettős üzemmódú Bluetooth (Bluetooth és Bluetooth LE), egyidejű Soft AP + […]

The post Lantronix xPico250: WiFi & Bluetooth-páros vezeték nélküli alkalmazásokhoz appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Nagy teljesítményű, mégis kis méretű és sokrétű modult keres WiFi és Bluetooth funkciókkal? A beépített IoT Gateway Lantronix xPico250 kompakt méretének hála bármilyen alkalmazásban megállja a helyét. Ráadásul készletről azonnal elérhető.

A Lantronix xPico 250 sorozat főbb jellemzői:

  • kétsávos Wi-Fi (802.11 a/b/g/n) és Ethernet,
  • kettős üzemmódú Bluetooth (Bluetooth és Bluetooth LE),
  • egyidejű Soft AP + kliens mód a szolgáltatások közvetlen vezeték nélküli eléréséhez a gép működésének megszakítása nélkül,
  • automatikus hálózati kapcsolatkezelés,
  • hálózati társprocesszorként vagy vezeték nélküli MCU-ként való működést tesz lehetővé,
  • tartós szerkezetű, ipari kialakítás extrém körülmények között történő működéshez: – 40 °C és + 85 °C között,
  • távoli eszközfrissítések és -kezelés a ConsoleFlow™ segítségével,
  • globális tanúsítás (FCC, IC, ETSI, Japán, AU/NZS, Kína),
  • méretek: 17 x 25 x 2 mm.

A Lantronix xPico 250 Wi-Fi és Bluetooth modulok megfelelőek

  • orvosi eszközökbe,
  • ipari automatizálási berendezésekbe,
  • kiskereskedelmi tevékenységhez,
  • vagyonkezeléshez.

A Lantronix modul az SOS electronic készletéről azonnal elérhető. Kérésre pedig bármely xPico 250 WiFi modult biztosítanak közvetlenül a gyártótól.

A videó a legjobb beágyazott megoldást mutatja be a felügyelt ipari vezeték nélküli kapcsolathoz.

További Lantronix termékekkel kapcsolatos kérdéseire szakmai válaszokat kaphat az SOS electronic csapatától az info@soselectronic.hu címen.

Lantronix termékekkel kapcsolatos további tájékoztatásért, keresse fel az SOS electronic honlapját.

Aktuális információkat találhat az új termékekről Facebook vagy Twitter oldalunkon is. Szeretne belelátni az SOS electronic életéről? Kövessen minket itt is:  LinkedIn, Instagram, YouTube

The post Lantronix xPico250: WiFi & Bluetooth-páros vezeték nélküli alkalmazásokhoz appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Két új, vezeték nélküli polírozógépet dob piacra a MILWAUKEE® https://www.muszaki-magazin.hu/2022/07/26/polirozogep-milwaukee-m18-fuel/ Tue, 26 Jul 2022 06:05:01 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=21188 A szakemberek naponta átlagosan hat-nyolc órát töltenek a polírozóval a kezükben, ezért nem mindegy,  milyen eszközt használnak. Könnyebbé válhat a munkájuk, ugyanis a Milwaukee két, a kategóriájában legmagasabb minőséget képviselő polírozógépet dob piacra, amelyek egyaránt alkalmasak polírozás és nehéz javítási feladatok elvégzésére is. A Milwaukee az M18 FUEL™ polírozógépeket 15 mm-es és 21 mm-es lökettel […]

The post Két új, vezeték nélküli polírozógépet dob piacra a MILWAUKEE® appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A szakemberek naponta átlagosan hat-nyolc órát töltenek a polírozóval a kezükben, ezért nem mindegy,  milyen eszközt használnak.

Könnyebbé válhat a munkájuk, ugyanis a Milwaukee két, a kategóriájában legmagasabb minőséget képviselő polírozógépet dob piacra, amelyek egyaránt alkalmasak polírozás és nehéz javítási feladatok elvégzésére is.

A Milwaukee az M18 FUEL™ polírozógépeket 15 mm-es és 21 mm-es lökettel úgy tervezte, hogy ideális egyensúlyával és markolatkialakításával egész napos kényelmes munkavégzést és nagyobb irányíthatóságot biztosítson. A polírozók alacsony rezgés- és zajszinttel rendelkeznek,  így hosszabb ideig lehet kényelmesen használni, miközben kevésbé fárasztja a felhasználót, így növelhető a napi termelékenység.

Az M18 FUEL™ polírozógépek 15 mm-es és 21 mm-es lökettel teljesítménye ideális a polírozáshoz és a nehéz javítási feladatok elvégzéséhez is. A REDLINK PLUS™ intelligens elektronika miatt a motor csak annyira rezeg, hogy a polírozók terhelés alatt is fenn tudják tartani a  sebességet és a teljesítményt, miközben erős hátlapi forgást biztosít, amely nem akad el az íves felületeken sem. A hátlapok alkalmazás közben hidegek maradnak, ami lehetővé teszi az egész napos, nagy igénybevételű használatot a felület vagy a festék károsodásának minimális kockázata mellett. A felületi sérülések kockázatának további csökkentése érdekében a szerszámokat úgy tervezték, hogy az akkumulátor és a munkafelület között a kategória legjobbjának minősülő, több mint 50 mm-es távolságot biztosítanak.

Mindkét polírozógép 8 fokozat beállítással, változtatható sebességű tárcsával és lock-on funkcióval rendelkezik, így biztosítva az irányíthatóságot és a zökkenőmentes átmenetet a felhasználók számára használat közben. Az M18 FUEL™ 15 mm-es gép 2.650 – 5.100 fordulat/perc között, az M18 FUEL™ 21 mm-változat pedig 2.400 – 4.500 fordulat/perc közötti fordulatszámra képes, így garantálva a súlyos hibák kijavításához szükséges teljesítményt.

Az M18 FUEL™ technológia erejét kihasználva a polírozógépek a legjobb teljesítményt nyújtják a kategóriájukban, a kábelek kezelésével járó gondok nélkül. Az M18™ REDLITHIUM™ 5,0 Ah akkumulátorral felszerelve a felhasználók akár 48 perc normál vagy 18 perc nehéz javítási polírozási idővel számolhatnak. Ez az akkumulátor-rendszer optimalizált szerszámegyensúlyt biztosít, így garantálva a teljesítmény, az üzemidő és a súly kiváló kombinációja mellett az egész napos kényelmet és nagyobb irányíthatóságot.

A MILWAUKEE® elkötelezett a termelékenység javítása iránt, ezért a teljesítményt és a szakma igényeit szem előtt tartó megoldásokat kínál, így a felhasználók egy egész napi munkát végezhetnek egyetlen akkumulátor-rendszerrel. Az új M18 FUEL™ polírozók 15 mm-es és 21 mm-es lökettel teljes mértékben kompatibilisek az egész M18™ termékcsaláddal.

The post Két új, vezeték nélküli polírozógépet dob piacra a MILWAUKEE® appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Célkeresztben a vezeték nélküli autótöltés https://www.muszaki-magazin.hu/2022/06/17/vezetek-nelkuli-auto-toltes/ Fri, 17 Jun 2022 06:17:48 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=20803 Új partnerrel erősít a Siemens az e-töltők következő generációjához. A Siemens a korábban bemutatott autonóm e-jármű töltési megoldása után továbbra is azon dolgozik, hogy minél innovatívabb e-töltő hálózatokat valósítson meg. Ennek érdekében kisebbségi részesedést szerzett a vezeték nélküli töltési technológiákat fejlesztő amerikai WiTricity vállalatban. A két cég a jövőben együtt dolgozik azon, hogy hatékony, vezeték […]

The post Célkeresztben a vezeték nélküli autótöltés appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új partnerrel erősít a Siemens az e-töltők következő generációjához.

A Siemens a korábban bemutatott autonóm e-jármű töltési megoldása után továbbra is azon dolgozik, hogy minél innovatívabb e-töltő hálózatokat valósítson meg. Ennek érdekében kisebbségi részesedést szerzett a vezeték nélküli töltési technológiákat fejlesztő amerikai WiTricity vállalatban. A két cég a jövőben együtt dolgozik azon, hogy hatékony, vezeték nélküli töltési technológiákkal szolgálják ki az elektromos autók növekvő piacát. A munka közös nevezőt képezhet az eltérő töltési protokollok között, ezzel újabb akadályt gördíthetnek el az elektromos töltési infrastruktúra fejlesztése elől.

Egy nemzetközi felmérés szerint a vezeték nélküli elektromos járműtöltési piac értéke 2021-ben 740,4 millió dollár nagyságú volt, és az előrejelzések szerint 2030-ra eléri a 3,75 milliárd dollárt.

Innovatív technológia

A vezeték nélküli töltőállomásokon a megfelelő energiaátvitel indukcióval érhető el a töltőpadok, illetve a járművekben elhelyezett tekercsek között. Az állomásoknak ugyanakkor sokféle járműmagassághoz és kialakításhoz kell alkalmazkodniuk – a személyautók mellett kisteherautókat, terepjárókat és sportkocsikat is el kell látniuk megfelelő töltéssel.

Ultragyors töltés a sivatagban

A Siemens innovatív e-töltő megoldásaira legutóbb az Egyesült Arab Emírségek Energiaügyi és Infrastruktúraügyi Minisztériuma figyelt fel. A német technológia vállalat ott arra kapott megbízást, hogy ultragyors töltést lehetővé tevő villanykutakat biztosítson az autópályákon közlekedők számára. A megállapodás keretében tíz Siemens Sicharge D 160 kW-os ultragyors töltőt telepítenek Ras Al Khaimah, Ajman, Umm Al Quwain és Fujairah autópályáin. A töltők teljesítménye 300 kW-ig skálázható, és egységenként akár két további töltőkábellel bővíthetőek. Valamennyi eszköz csatlakoztatható a felhőhöz, lehetővé téve az üzemeltetők számára a töltők távoli felügyeletét és kezelését.

The post Célkeresztben a vezeték nélküli autótöltés appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A madarak védelmében tűntek el az oszlopok https://www.muszaki-magazin.hu/2021/10/20/madarak-vedelem-eon/ Wed, 20 Oct 2021 07:19:55 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17344 Kiemelkedő jelentőségű túzokvédelmi beruházást valósított meg a Kiskunsági Nemzeti Park és a Duna-Ipoly Nemzeti Park területén az E.ON Hungária Csoporthoz tartozó ELMŰ Hálózati Kft. Az Európai Unió által támogatott LIFE Great Bustard program keretében új, földkábeles áramhálózatot alakítottak ki, a korábban üzemelő légvezetékeket és tartóoszlopokat pedig elbontották a madark védelme érdekében. A fejlesztés 645 millió […]

The post A madarak védelmében tűntek el az oszlopok appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Kiemelkedő jelentőségű túzokvédelmi beruházást valósított meg a Kiskunsági Nemzeti Park és a Duna-Ipoly Nemzeti Park területén az E.ON Hungária Csoporthoz tartozó ELMŰ Hálózati Kft.

Az Európai Unió által támogatott LIFE Great Bustard program keretében új, földkábeles áramhálózatot alakítottak ki, a korábban üzemelő légvezetékeket és tartóoszlopokat pedig elbontották a madark védelme érdekében. A fejlesztés 645 millió forintba került, a költségek 75 százalékát az Európai Unió biztosította. A teljes egészében természetvédelmi célok mentén tervezett és megvalósított átépítés kiemelkedő eredménye az Ausztria és Magyarország határain átnyúló, közös túzokvédelmi törekvéseknek.

A túzokvédelem szempontjából a legnagyobb kihívást az jelenti, hogy a hagyományosan alkalmazott madárvédelmi megoldások – a légvezetékes hálózat szigetelése, burkolatok kialakítása – a túzokok esetében nem nyújtanak kellő védelmet, mert számukra az jelent veszélyt, ha nekiütköznek a vezetékeknek, emiatt szükséges a föld alá vinni a kábeleket.

Annak érdekében, hogy a beruházás ideje alatt is folyamatos legyen az áramellátás, először az új földkábeleket fektettek le, és csak azok üzembe helyezése után engedték le a régi légkábeleket és bontották el az oszlopokat. A környezetvédelmi szempontok figyelembevételével kialakított új nyomvonalon 32,6 kilométer földkábelt fektetett le, majd 24,4 kilométer középfeszültségű és 3,3 kilométer kisfeszültségű vezetéket és azok tartóoszlopait bontotta el a vállalatcsoport. A költési időszakokra a munkálatokat leállították, ezzel nyugalmat biztosítva a környék élővilágának.

Az érintett terület közelében élők mindvégig segítették a beruházás megvalósulását, például azzal, hogy elbontották a munkálatokat akadályozó villanypásztorokat.

Ahhoz, hogy az energiahálózatba integrálhassák az új, föld alatti vezetékeket, 8 oszlopállomást váltottak ki kompakt transzformátorállomással a fejlesztés során.

Az E.ON Hungária Csoport számára kiemelten fontos, hogy minél biztonságosabb környezetet alakítson ki az élővilág számára. Ma már minden új hálózatunk madárbarát, és folyamatosan dolgozunk azon is a természetvédelmi szakemberek bevonásával, hogy megnézzük, hol szükséges a már meglévő hálózatunk fejlesztése az állatvilág megóvása érdekében. Büszkék vagyunk arra, hogy a most megvalósult beruházással hozzájárulhatunk ahhoz a fél évszázada töretlen hazai összefogáshoz, amely a túzokpopuláció megvédését tűzte ki célul”

– mondta Béres József, az E.ON Hungária Csoport hálózatokért felelős igazgatósági tagja.

Ovádi Péter, a Nemzeti Állatvédelmi Program megújításáért és végrehajtásáért felelős miniszteri biztos üdvözölte az E.ON Hungária Csoport elkötelezettségét, hogy a működési területén élő túzokállományokra veszélyt jelentő legkritikusabb szabadvezetékeket földkábelbe fekteti.

Mindig hangsúlyozom, hogy nem csak a társállatok védelme a fontos, minden állat élete számít, ezért külön örülök, hogy ma egy olyan eseményen vehetek részt, ahol a madarak védelme áll a középpontban. Büszkeséggel tölt el, hogy van olyan vállalat Magyarországon, mely kiemelten kezeli az állatvédelmet, és kizárólag madárbarát hálózatokat telepít. Ez is azt bizonyítja, hogy összefogással hatalmas fejlődést érhetünk el, mert közös ügyünk az állatvédelem

– tette hozzá a miniszteri biztos.

Az utolsó oszlopok egyikét ünnepélyes keretek között bontották el az E.ON szakemberei. Az oszlopok közül többet is újrahasznosítanak: kilátót építenek belőlük, néhány helyen pedig madárkiülőket alakítanak ki.

„Ez a fejlesztés azonnali és látványos hatással van a túzokvédelemre és a tájvédelemre egyaránt. A most záródó projekttel gyakorlatilag nullára csökken a középfeszültségű légvezetékkel történő ütközés valószínűsége a térségben, amely a felnőtt túzokok egyik legjelentősebb veszélyeztető tényezője. Nem beszélve arról, hogy az áramütésveszély teljes kiküszöbölésének sok más faj, például ragadozómadarak is a haszonélvezői”

mondta Lóránt Miklós, a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság természetvédelmi területfelügyelője. Hozzátette, hogy a beavatkozással megszűnt a vonalas létesítmény élőhely-felaprózó hatása, a légvezetékek közvetlen környezetében lévő túzok-élőhelyek a madarak számára elérhetővé válnak, megvalósul az eddig elkülönült élőhelyfoltok összeköttetése.

Az E.ON Hungária Csoport elkötelezett a madárvédelem mellett, ezért az Agrárminisztériummal és a nemzeti parkokkal együttműködésben a jelenleg ismert technológiák alkalmazása mellett új, innovatív megoldások fejlesztését is fontosnak tartja. Különös hangsúlyt fektet az energiacég a nagytestű madarak, mint például a gólyák védelmére; hálózattól független helyeken kialakított gólyafészek tartókkal, illetve az oszlopokon elhelyezett több ezer fészekemelővel, szigetelésekkel, burkolatokkal, madárkiülők kiépítésével teszik biztonságosabbá a hálózati eszközöket.

Az E.ON Hungária Csoport következő túzokvédelmi beruházása tavasszal kezdődik a Fertő-Hanság Nemzeti Park területén.

The post A madarak védelmében tűntek el az oszlopok appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Intelligens navigáció és vezeték nélküli töltés mini-holdrobotok számára https://www.muszaki-magazin.hu/2021/01/20/bosch-intelligens-navigacio/ Wed, 20 Jan 2021 08:28:42 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=13433 A Bosch, az Astrobotic, a WiBotic és a Washingtoni Egyetem ultragyors töltést fejleszt űrkutatással kapcsolatos kutatások támogatására. A robotoknak energiára van szükségük, még a Holdon is. Az elektromos áramot általában fedélzeti napelemekből nyerik, ám a kisebb méretű robotoknak kiegészítő áramforrásra is szükségük van. Ehhez két új technológiát – a vezeték nélküli töltést és az intelligens […]

The post Intelligens navigáció és vezeték nélküli töltés mini-holdrobotok számára appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Bosch, az Astrobotic, a WiBotic és a Washingtoni Egyetem ultragyors töltést fejleszt űrkutatással kapcsolatos kutatások támogatására.

A robotoknak energiára van szükségük, még a Holdon is. Az elektromos áramot általában fedélzeti napelemekből nyerik, ám a kisebb méretű robotoknak kiegészítő áramforrásra is szükségük van. Ehhez két új technológiát – a vezeték nélküli töltést és az intelligens önálló navigációt – kombinálják a kutatók. A kisméretű robotokat úgy szerelik fel és tanítják be, hogy kiszámíthatatlan körülmények között is eljussanak a vezeték nélküli dokkolóállomásukhoz. Mindezt olyan környezetben, ahol a GPS technológia nem alkalmazható.

A Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal (NASA) nemrég jelentette be az „Ultragyors töltés különleges igényű űrkutatással kapcsolatos alkalmazásokra” elnevezésű projektjét, melyben a Holdon üzemelő, kisméretű robotok intelligens navigációjának és vezeték nélküli töltésének technológiái fejlesztésén dolgoznak.

A kutatás vezetője az űrrobotikára szakosodott Astrobotic, a projekthez a Bosch, a Washingtoni Egyetem, a WiBotic és a NASA Glenn Kutatóközpontja is csatlakozott. A Bosch és az Astrobotic – a partnercégekkel együtt – már közel két éve dolgozik a projekten, annak kulcsfontosságú technológiáját is közösen fejlesztették.

A projektet a NASA a Tipping Point programján keresztül 5,8 millió dollárral támogatta. A kutatás célja olyan, a Holdon alkalmazható és a mágneses rezonancia elvén alapuló vezeték nélküli töltési rendszer kifejlesztése, amely a robotoknak a vezeték nélküli töltőállomásig tartó pontos, önálló navigációját is magában foglalja.

A mesterséges intelligencia és a hálózatba kapcsolás a robotok irányítását is segíti

A Bosch a mesterségesintelligencia-alapú intelligens adatelemzés és a vezeték nélküli hálózati megoldások szakterületeken szerzett tapasztalataival segíti a projektet.

A vállalat Pittsburghben és a kaliforniai Sunnyvale-ben dolgozó kutatói az intelligens adatfeldolgozási képességeket használják a projektben, hiszen ezek biztosítják a robotok önálló navigációját a Hold felszínén. A projekt jól mutatja a Bosch szakértelmét az AIoT területén, amely ötvözi a mesterséges intelligenciát és a dolgok internetét.

„Robotot navigálni a Holdon azért nagyon más, mint otthon a robotporszívót vagy az önvezető autót irányítani az úton”

– mondta Dr. Samarjit Das, a pittsburghi Bosch Research Intelligens Dolgok Internete terület vezetője.

„A Holdon nem állnak rendelkezésre rádióalapú földi helymeghatározó megoldások, továbbá a Hold kiszámíthatatlan terepviszonyai és a holdpor megnehezíti a vizuális jelzések segítségével végzett pontos navigációt. Ezért a robot multiszenzoros adatainak intelligens fúziójára és érzékelésére lesz szükségünk, hogy megfelelhessünk ennek a kihívásnak a zord holdfelszíni környezetben.”

A Bosch olyan multiszenzoros kombinált technológiákat fejleszt, amelyek videotechnikával, inerciális mérőegységekkel, valamint rádiófrekvenciás mozgás- és rezgésérzékelőkkel is segítik a kisméretű robotok mozgását, pontos navigációját. Az első specifikus navigációs művelet a dokkolóállomásához vezeti a robotot, hogy az vezeték nélkül feltölthesse magát.

Modulrendszerű és igény szerint méretezhető holdjáró

A projektben résztvevő robot az Astrobotic CubeRover modellje, amelyet ultrakönnyű, újratölthető holdjáróként a NASA Kennedy Űrközponttal együttműködésben fejlesztettek ki. Az eszköz akkora, mint egy cipősdoboz, és körülbelül két kilogramm súlyú. Egyedül is képes rakományt szállítani, de további CubeRoverekkel is össze tud kapcsolódni, hogy nagyobb holdjárók és leszállóegységek számára felderítést végezzen.

A Bosch és az Astrobotic korábban a SoundSee modul fejlesztésén dolgozott együtt, amely mesterséges intelligenciát használ az audio adatok elemzéséhez és jelenleg a Nemzetközi Űrállomás fedélzetén működik.

Vezeték nélkül – új áramforrás a holdrobotok számára

A CubeRover holdjárók elektromos áramot igényelnek. A vezeték nélküli töltés technológiáját a seattle-i WiBotic cég fejlesztette ki, amely vezeték nélküli töltési és energiaoptimalizálási megoldásokra szakosodott elsősorban légi, mobil és tengeri robotok számára.

A WiBotic a Washington Egyetem támogatásával folytat kutatásokat és az érzékelőrendszerek laboratóriumát vezető Dr. Joshua Smith irányításával már évek óta tanulmányozzák a vezeték nélküli töltési megoldásokat. Dr. Smith évek óta szorosan dolgozik együtt a Szilícium-völgybeli Bosch Research szakembereivel.

A közös munkacsoport könnyű és rendkívül gyors, bázisállomásból és vevőegységből álló vezeték nélküli töltési megoldást fejleszt, amely lehetővé teszi a különleges igényű űrkutatással kapcsolatos kutatásokat.

Rendszertesztelés – a világűr szimulációjával

Az együttműködés eredményeit a clevelandi NASA Glenn Kutatóközpontban tesztelik. Az intelligens navigációval és vezeték nélküli töltéstechnikával rendelkező CubeRover holdjárót a világ legnagyobb – a GRC Space Power Facility intézetében működő – termikus vákuumkamrájában vizsgálják. A tesztek bemutatják, hogy kisméretű robotika a rendszer segítségével hogyan élheti túl az éjszakát a Holdon.

The post Intelligens navigáció és vezeték nélküli töltés mini-holdrobotok számára appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Innovatív vezeték nélküli terepibusz rendszer az SMC-től https://www.muszaki-magazin.hu/2019/05/19/terepibusz-vezetek-nelkuli-smc/ Sun, 19 May 2019 16:42:32 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=7163 Bemutatkozik az SMC vezeték nélküli terepibusz-egysége, az EX600-W, amely decentralizált megoldásokat kínál az ipari szereplők számára, EtherNet / IP ™ és PROFINET kompatibilitással, melyek ellenállnak az elektromos zavaroknak, és megbízhatóak maradnak még a barátságtalan, ipari környezetben is. Az EX600-W az SMC legújabb innovációja, egy exkluzív vezeték nélküli és decentralizált terepibusz-rendszer, amely a digitális és analóg […]

The post Innovatív vezeték nélküli terepibusz rendszer az SMC-től appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Bemutatkozik az SMC vezeték nélküli terepibusz-egysége, az EX600-W, amely decentralizált megoldásokat kínál az ipari szereplők számára, EtherNet / IP ™ és PROFINET kompatibilitással, melyek ellenállnak az elektromos zavaroknak, és megbízhatóak maradnak még a barátságtalan, ipari környezetben is.

EX600-W-B_cat

Az EX600-W az SMC legújabb innovációja, egy exkluzív vezeték nélküli és decentralizált terepibusz-rendszer, amely a digitális és analóg jeleket, valamint a pneumatikus szelepszigeteket is képes kezelni.

A vezetékes kommunikáció elhagyása többek között a következő előnyöket jelenti:

  • a kevesebb kábel és csatlakozó egyszerűsíti a folyamatot és csökkenti a költségeket a tervezéstől az üzemeltetésig,
  • rövidebbé válik a telepítési és a karbantartási idő
  • kisebb a lehetősége a kapcsolatvesztésnek, megszűnik a kábelek szakadásából, töréséből eredő hiba
  • egyszerűsödik a beépítés
  • gyors csatlakozás
  • könnyű monitorozási lehetőség, webszerverről elérhető, letölthető működési adatok

Az IEEE 802.11 szabvány rögzíti, hogy a vezeték nélküli kommunikációs eszközök milyen sávokon működhetnek. A szabvány kimondja, hogy két rádiófrekvenciás tartományon dolgozhatnak engedély nélkül, nem kereskedelmi célokra az ilyen kommunikációs berendezések. A 902-928 MHz és 2,4-2,483 GHz-es tartományban. Ez az eszköz az ISM (Industrial, Scientific and Medical) Ipari, Tudományos és Orvosi létesítmények magas frekvenciájú, korlátozott 2,4GHz-es ISM-sávján működik. Az EX600-W működését ezáltal nem befolyásolja más gyártásban előforduló zaj, valamint a barátságtalan környezet. Az autóiparban és a hegesztő gépeknél is megbízhatóan működik. Ezt, a frekvenciaugratást alkalmazva biztosítjuk, így a kommunikáció stabil marad, emellett megakadályozza a más vezeték nélküli eszközök interferenciáját, és az adattitkosítási egyedi protokollunk lehetetlenné teszi az illetéktelen hozzáférést.

Hagyományos EX600 SI egységünket egyszerűen tudjuk frissíteni, hiszen az SI egység helyére probléma nélkül be tudjuk építeni a vezetéknélküli egységet. A rendszer egy „master” és egy vagy több „slave” egységből állhat. Fontos, hogy egy master egység tud több slave-et kezelni, viszont egy slave csak egy master-hez képes csatlakozni, ezzel biztosítva a biztonságos működést. A kommunikáció stabilitását elősegíti, hogy az eszköz képes a közvetlen, a továbbított és a visszaverődő hullámokkal is működni.

A nagysebességű kommunikációnak köszönhetően akár 250ms alatt képesek az eszközök kapcsolatot teremteni, miután a kommunikáció válasz ideje alig 5ms. A rendszer képes akár 1280 be- és 1280 kimenetet kezelni, ami fejegységenként maximum 128 be- és 128 kimenetet jelent. A beépíthető bővítő egységek lehetnek analóg bemeneti és kimeneti, digitális bemeneti és kimeneti elemek különböző csatlakozókkal (pl.: M12, M8, D-SUB, szabadvéges sorkapocs). Az eszköz képes az SY, SV, S0700 és VQC sorozatú szelepeinket működtetni. Fontos, hogy a master egységhez is tudunk csatlakoztatni minden korábban említett elemet, ami által nem csak a PLC és a slave egységek közötti kommunikációt oldja meg, hanem teljes értékű egységként is jelen tud lenni a rendszerben.

Vezeték nélkül a kábelek és csatlakozók száma csökken, minimalizálva a telepítési, beüzemelési és a karbantartási időt. A kommunikációs kábel elhagyása megoldást nyújt a sérülékeny kábel szakadásának, megtörésének problémájára, ami által az EX600-W ideális partnerré válik nagy elektromos zajjal terhelt munkakörnyezetben, forgóasztalok,  indexelő táblás megoldások, hegesztő robotok vagy akár szerszámcserés megoldások építéséhez. Akár IP67-es védelmi szintre képes, tehát teljes mértékben védett por ellen, és korlátozott ideig vízbe merülésnek is ellenáll.

Az eszköz üzembehelyezéséhez egy laptopra és egy NFC író/olvasó egységre van szükség, ami biztosítja a teljes vezetéknélküliséget a kommunikációban. A vezeték nélküli paraméterek beállítása az NFC kártya segítségével és az SMC weblapról letölthető I/O konfigurátor alkalmazással pillanatok alatt elvégezhető. A telepítést követően akár egy irodából is monitorozható a gép működése a beépített webszervernek köszönhetően. Itt le tudjuk tölteni adott időszakra a kommunikációt leíró paramétereket, látjuk a hibákat, és tesztelni is tudjuk a rendszerünket. A vezeték nélküli EX600-W rendelkezik CE és RoHS minősítéssel.

Az SMC szóvivője szerint:

„Az EX600-W áttörő kommunikációs termék, amely az elektromos zaj interferenciával küszködő iparágakban hivatott segítséget nyújtani, ahol a felmerülő problémákat az ügyfeleknél kizárólag költséges megoldásokkal kellett megoldaniuk. Az EX600-W nemcsak megbízható és könnyen telepíthető, hanem egyedi vezeték nélküli megoldást kínál ügyfeleinknek, hogy megfeleljenek a mai és holnapi kommunikációs igényeiknek is.”

Bármilyen felmerülő kérdés esetén bátran keresse fel szakértőinket, akik örömmel állnak rendelkezésére.

Kajári Sándor

www.smc.hu

The post Innovatív vezeték nélküli terepibusz rendszer az SMC-től appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Vezeték nélküli automatizálással a rugalmasabb működésért https://www.muszaki-magazin.hu/2019/04/16/vezetek-nelkuli-automatizalassal-abb-ericsson/ Tue, 16 Apr 2019 15:01:03 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=6679 Az ABB és az Ericsson, a Hannoveri Ipari Vásáron szándéknyilatkozatot írt alá, amellyel a két fél tovább erősíti a már régóta fennálló kapcsolatát. Az együttműködési megállapodás felvázolja közös jövő képüket, ahol automatizálással és vezeték nélküli kommunikációval a rugalmas gyártás jövőbeni térnyerésére törekszenek. Az ABB és az Ericsson megerősítette az irányú elkötelezettségét, hogy felgyorsítja a rugalmas, […]

The post Vezeték nélküli automatizálással a rugalmasabb működésért appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az ABB és az Ericsson, a Hannoveri Ipari Vásáron szándéknyilatkozatot írt alá, amellyel a két fél tovább erősíti a már régóta fennálló kapcsolatát.

Az együttműködési megállapodás felvázolja közös jövő képüket, ahol automatizálással és vezeték nélküli kommunikációval a rugalmas gyártás jövőbeni térnyerésére törekszenek.

Az ABB és az Ericsson megerősítette az irányú elkötelezettségét, hogy felgyorsítja a rugalmas, vezeték nélküli automatizálást támogató ipari ökoszisztéma fejlesztését, amellyel a jövőben teret nyerhetnek a továbbfejlesztett összekapcsolt szolgáltatások, az ipari internet (IoT) és a mesterséges intelligencián alapuló technológiák.

A két fél a 2019. évi Hannoveri Ipari Vásáron szándéknyilatkozatot írt alá, amelyben felvázolják közös jövőképüket az automatizálásra és vezeték nélküli kommunikációra (adatátvitelre) alapozott rugalmas gyártásra vonatkozóan. A két cég együttműködése már az “Ipar 4.0” és az 5. generációs vezeték nélküli hálózatok korát fémjelzi, amelyben az automatizálással és a digitalizálással nagyobb termelékenységet érhetnek el a gyártók.

A szándéknyilatkozat kihangsúlyozza a két fél azon megállapodását, mely szerint folytatni kívánják a már jól megalapozott kutatási együttműködésüket, továbbá fejleszteni kívánják a gyártási folyamatokat és az automatizálást, és új üzleti lehetőségeket kívánnak megnyitni az ipari ökoszisztéma számára.

„Nagy örömünkre szolgál, hogy az 5G technológia korának beköszöntével megújíthatjuk és kiterjeszthetjük partneri együttműködésünket az Ericssonnal.”

– nyilatkozta Ulrich Spiesshofer, az ABB vezérigazgatója.

„Az ABB vezető szerepe a digitális iparágakban, valamint az Ericsson hálózatok összekapcsolhatósága terén végzett újító munkája együtt új lehetőségeket tár fel az ügyfeleink számára, akik a tevékenységeik digitalizálásával növelhetik termelékenységüket, és javíthatják versenyképességüket.” 

„Az Ericsson és az ABB már eddig is szoros együttműködést folytatott az 5G és az ipari internetre alapozott technológiák kutatásában.”

– mondta Börje Ekholm, az Ericsson Elnök-vezérigazgatója.

„Ezzel a szándéknyilatkozattal tovább erősítjük partneri együttműködésünket, amelynek célja, hogy felgyorsítsuk az ipari ökoszisztéma fejlesztését, kiaknázzuk a rugalmas automatizálás kínálta lehetőségeket, és feltárjuk az 5G és az Ipar 4.0 kombinálásában rejlő üzleti lehetőségeket.”    

A két partner már az intelligens gyártási technológiák gyorsított bevezetésén dolgozik, aminek keretében az Ericsson intelligens automatizálási rendszert telepít az észtországi Tallinnban lévő gyártólétesítményeiben.  Ehhez a projekthez az ABB teljesen automatizált flexibilis robotcella-megoldást szállított, amely 5G rádiórendszereket szerel össze az Ericsson számára.

A 2019. évi Hannover Messén az ABB és az Ericsson a legújabb és a leginnovatívabb technológiákat mutatta be. Azt kívánták szemléltetni, hogy a legújabb flexibilis robotokkal, a vezeték nélküli technológiákkal, az 5G-vel, az ipari internettel és a hajtásvezérlési technológiákkal miként segítik elő a “jövő gyára” kiépítését.

The post Vezeték nélküli automatizálással a rugalmasabb működésért appeared first on Műszaki Magazin.

]]>