transformation – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Fri, 20 Dec 2024 13:20:27 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Vízszintes megmunkálóközpontok a fenntarthatóságért https://www.muszaki-magazin.hu/2024/03/12/vizszintes-dmg-moori-megmunkalokozpontok/ Tue, 12 Mar 2024 05:00:54 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28816 A DMG MORI INH 63 és INH 80 csúcskategóriás vízszintes megmunkálóközpontjai a mechatronikát, a Machining Transformationt (MX) és az erőforrás-takarékos CNC-alapú gyártást ötvözik. A DMG MORI új INH 63 és INH 80 vízszintes megmunkálóközpontjai új mércét állítanak fel a vízszintes megmunkálásban. A DMG MORI Machining Transformation (MX) rendszerével kombinált modellek támogatják a felhasználókat a CNC-gyártás […]

The post Vízszintes megmunkálóközpontok a fenntarthatóságért appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A DMG MORI INH 63 és INH 80 csúcskategóriás vízszintes megmunkálóközpontjai a mechatronikát, a Machining Transformationt (MX) és az erőforrás-takarékos CNC-alapú gyártást ötvözik.

A DMG MORI új INH 63 és INH 80 vízszintes megmunkálóközpontjai új mércét állítanak fel a vízszintes megmunkálásban. A DMG MORI Machining Transformation (MX) rendszerével kombinált modellek támogatják a felhasználókat a CNC-gyártás fenntartható, hatékony és versenyképes jövője felé vezető úton. A vízszintes megmunkálóközpontokat a szerszám- és formagyártásban, valamint az energia- és greentech-szektorban – beleértve például az e-mobilitáshoz szükséges hajtástechnológiát – használt technológiaigényes alkatrészekhez tervezték. A hangsúly a repülőgépipar számára készült összetett alkatrészeken van. Az INH 63 képes kezelni 630 mm-es palettákat, míg az INH 80 800 mm-es palettákhoz készült. A gépek stabilitásukkal, pontosságukkal és sokoldalú megmunkáló képességükkel – 5-tengelyes változatban is elérhetőek – tökéletes alapot nyújtanak a Machining Transformation céljához. Magas fokú folyamatintegrációt tesznek lehetővé, rugalmasan automatizálhatók és optimálisan felkészültek a digitális átalakulásra.

INH 63/80: Az INH sorozat vízszintes megmunkálóközpontjai egyesítik a DMG MORI egyedülálló mechatronikai kiválóságát a Machining Transformation (MX) keretrendszer pilléreivel: folyamatintegráció, automatizálás, Digital Transformation (DX) és Green Transformation (GX).

A szimmetrikus, FEM-optimalizált szerkezet, az X-, Y- és Z-tengelyben elhelyezett iker golyósorsók és a keretoszlopban elhelyezett eltolt X-szán biztosítja az INH 63 és INH 80 nagy stabilitását és lehetővé teszi a dinamikus megmunkálást. A szükséges pontosságot a MAGNESCALE iker mérőrendszerei, valamint a golyósorsók és egyéb hőforrások megbízható hűtése garantálja. Ezek minimálisra csökkentik a hőingadozásokat és a gép szerkezetében bekövetkező változásokat. Mindkét vízszintes megmunkálóközpontot széles mozgástartomány jellemzi, amely hatékony forgácseltávolítást biztosít. Az INH 63 és az INH 80 a kisebb megmunkálási feladatoktól a nagy terhelési tartományig egyaránt lenyűgöző. Alapfelszereltségükhöz tartozik egy powerMASTER orsó 12 000 fordulat/perc fordulatszámmal és 808 Nm nyomatékkal. Opcionálisan akár 16 000 fordulat/perces vagy 1414 Nm nyomatékú (8 000 fordulat/perc) orsó is elérhető. Mindhárom esetben hosszú, 36 hónapos garancia érvényes, az üzemidő korlátozása nélkül.

Elfordítható körasztal: Az INH megmunkálóközpontok 5-tengelyes kivitelben az alábbi jellemzőkkel rendelkeznek: +45° / -195°-os elfordítható körasztal, tandemhajtás direkthajtású motorokkal az A-tengelyen, max. 30 fordulat/perc és 90 fordulat/perc a B-tengely esetében.

Ergonómia és sokoldalú megmunkálási képesség

Az új INH megmunkálóközpontok 5-tengelyes változatában az elfordítható forgóasztal nagyméretű csapágyakkal és az A-tengely esetében két nagy teljesítményű nyomatékmotorral rendelkezik. Ez kiküszöböli a holtjátékot és maximális pontosságot biztosít. Az ergonomikusan hozzáférhető munkaterület a túlnyúló szerszámok számára is elegendő helyet kínál. A negatív szögek megmunkálásának képességével az INH 63 és az INH 80 a szerszám- és formagyártás alapvető követelményeinek is megfelel. Az asztal 180°-ban teljesen elfordítható. Ez lehetővé teszi a „fejjel lefelé” történő megmunkálást, és hatalmas előnyöket teremt, különösen a maró-esztergáló technológia alkalmazása során.

Holisztikus innovációk a Machining Transformation (MX) számára

Az INH 63 és az INH 80 kitűnő példái annak, hogy a DMG MORI nagy hangsúlyt fektet a fenntartható fejlődésre a Machining Transformation (MX) formájában. Fő pillérek a folyamatintegráció, az automatizálás, a Digital Transformation (DX) és a Green Transformation (GX), melyek egyre növekvő együttműködése világosan mutatja, hogy a fenntarthatóság és a kimagasló gyártás nem zárja ki egymást, sokkal inkább egymást erősítő célok, amelyek kéz a kézben járnak. A különböző gyártási folyamatok – esztergálás, marás és egyéb folyamatok, mint például a mérés vagy a fogazás – egy gépbe történő integrálása lerövidíti a folyamatláncot. A beállítási idők csökkennek, miközben a minőség javul. Összességében nő az erőforrás-hatékonyság, ami hozzájárul a fenntarthatósághoz. Az INH 63 és az INH 80 rugalmas gyártócellákba és rendszerekbe integrálva akár három műszakban is képes felügyelet nélkül dolgozni.

Az automatizált szerszám- és palettakezelésnek, valamint az intelligens CELL CONTROLER LPS 4 vezérlésnek köszönhetően a termelékeny orsóórák száma évi 2000-ről 6000 fölé emelkedik azokhoz a berendezésekhez képest, melyek egyedülállóak, vagyis nincsenek rendszerbe integrálva. A digitális technológiák révén lehetőség nyílik a holisztikus termelési rendszerekbe való integrálásra is. A GREENMODE közvetlen hatással van a Green Transformation (GX) folyamatra is. Több mint 30 százalékkal csökkenti a gépek energiafogyasztását, és egyúttal optimalizálja az erőforrások felhasználását.

Dob kivitelű szerszámtár: A moduláris szerszámtár a fő- és mellékidőkkel párhuzamosan van beállítva, és alapfelszereltségként 63 szerszámhelyet kínál. Opcionálisan a kapacitás 363 szerszámra növelhető. A maximális szerszámméret ø 320 × 700 mm, maximális súlya 35 kg (opcionálisan 50 kg).

Az INH sorozat egy ipari szélturbinákhoz használt nagy pontosságú ferde fogazatú kúpkerék példáján keresztül mutatja be a hatékonyság és a fenntarthatóság terén mutatott képességeit. A fogaskerékelem robusztus acélból készült, és ø 482 x 66 mm-es paraméterekkel rendelkezik. A gyártási folyamatok – vagyis az 5-tengelyes marás, a fogazás, a folyamat közbeni mérés – egy munkatérre vannak integrálva, amivel mindkét vízszintes megmunkálóközpont egyetlen befogási művelet során képes a kúpkerék teljes legyártására. A korábban különálló munkaállomások közötti szállításra már nincs szükség. Ezzel egyidejűleg megspórolható a holtidő és növelhető a pontosság. Ennek oka, hogy az újrapozícionálások száma lecsökken, ami eddig teret adott a lehetséges hibáknak. A teljes megmunkálásban nagy szerepet játszik a standard szerszámokkal történő fogazás. Az 5-tengelyes teljesítmény a DMG MORI megfelelő technológiai ciklusaival kombinálva lehetővé teszi az olyan fogaskerék-megmunkálási folyamatokat, mint például a nagyolás és a simítás a szabványos gépeken. Nincs szükség speciális és drága egyfunkciós fogazórendszerekre. A Digital Transformation (DX) tekintetében, az 1:1 szimuláció és a folyamatadatok elemzése biztosítja a gép optimális kihasználását. Ez csökkenti a gépleállás kockázatát és nagyobb energiahatékonyságot biztosít. Alkatrészenként akár az energiafogyasztás 80 százaléka is megtakarítható.

Összességében ez a példa tökéletesen bemutatja, hogy az INH sorozat a Machining Transformation összes elemét egyesíti, optimalizálva ezzel a gépkihasználtságot, amely a jövőben számos piacon alkalmazható, többek között például a szélerőművek gyártása során. Az INH 63 és az INH 80 egyesíti a gazdaságosságot az előretekintő ökológiai szemlélettel, ezzel biztos alapot teremtve a jövő szerszámgépgyártása számára.

Automatizálás LPP / CPP / MATRIS rendszerrel: Az INH sorozat gépei rugalmas gyártócellákká és rendszerré bővíthetők különböző rendszerajánlatokkal az automatizált szerszám- és palettakezeléshez. A DMG MORI LPS 4 központi számítógép hatékonyan integrálható a meglévő ügyfélhálózatokba, ahol a rendszer vezérléséért felel, beleértve a szerszámkezelést is.

Alkatrész: Egy nagy pontosságú kúpkerék hatékony precíziós megmunkálása egyetlen befogási műveletben, standard szerszámokkal egy olyan szabványos gépen, mint az INH, kiváló példája a mechatronikai kiválóság és a Machining Transformation (MX) kombinációjának.

További információ:

Az INH 63 vízszintes megmunkálóközpontról a DMG MORI hivatalos honlapján.

Az INH 80 vízszintes megmunkálóközpontról a DMG MORI hivatalos honlapján.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Vízszintes megmunkálóközpontok a fenntarthatóságért appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Nagy teljesítmény, pontosság és rugalmasság a prémium szegmensben https://www.muszaki-magazin.hu/2023/12/01/dmg-mori-teljesitmeny-rugalmassag/ Fri, 01 Dec 2023 05:30:39 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=27718 Betekintés a jövőbe – A DMG MORI nagy teljesítményű univerzális esztergái, a CTX 450 és a CTX 550 rendkívül sokoldalúan használhatóak. A 2023-as pfronteni nyílt napokon bemutatott CTX 350 nagytestvéreit, a CTX 450-et és a CTX 550-et az EMO Hannover 2023 kiállításon mutatta be a DMG MORI. A CTX családba mindig is nagy teljesítményű, rugalmas […]

The post Nagy teljesítmény, pontosság és rugalmasság a prémium szegmensben appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Betekintés a jövőbe – A DMG MORI nagy teljesítményű univerzális esztergái, a CTX 450 és a CTX 550 rendkívül sokoldalúan használhatóak.

A 2023-as pfronteni nyílt napokon bemutatott CTX 350 nagytestvéreit, a CTX 450-et és a CTX 550-et az EMO Hannover 2023 kiállításon mutatta be a DMG MORI. A CTX családba mindig is nagy teljesítményű, rugalmas univerzális esztergák tartoztak, melyeket sokféle kiegészítővel lehet személyre szabni, mindezt kedvező áron. A CTX 450 és a CTX 550 fő- és ellenorsóval is rendelkezik, emellett az Y-szán lökete 130 mm. Ennek köszönhetően összetett alkatrészek 6-oldalas, teljes megmunkálására is képesek. Az ø 480 mm esztergálható átmérőnek és a 800 mm (a CTX 550 esetén 1,225 mm) esztergálható hossznak köszönhetően sokféle alkatrész megmunkálására alkalmasak.

A CTX 450 és a CTX 550 a termelékeny gyártási műveletek mellett, app-alapú vezérlőikkel és energiatakarékos üzemeltetésükkel jövőbe mutató automatizálási opciókkal rendelkeznek.

Az univerzális esztergák prémium szegmensét áttekintve a CTX 450-et és a CTX 550-et tökéletes megoldásnak találtuk szigorú tűrésű munkadarabok 6-oldalas, teljes megmunkálására.”

– mondta Dr.-Ing. Claudio Merlo, a GRAZIANO Tortona ügyvezető igazgatója a két újdonság piaci pozícionálása kapcsán.

A gépeknek fontos szerepe lesz a Machining Transformation (MX) projektben is, amely a DMG MORI jövőképe megmunkálás számára. Az MX négy alappillérének – a folyamatintegráció, az automatizálás, a Digital Transformation (DX) és a Green Transformation (GX) – elvei a CTX 450 és a CTX 550 esetében is megfigyelhetőek. A hatékony, 6-oldalas, teljes megmunkálást számos módon lehet automatizálni, például a Robo2Go vagy a MATRIS használatával. Az univerzális esztergákat könnyen lehet a vállalati hálózatokba integrálni, mégpedig a legszigorúbb biztonsági előírásoknak megfelelően. A 24″-os multi-touch érintőképernyővel szerelt, app-alapú vezérlő megkönnyíti a digitalizációt a műhelyben is. Az energiatakarékos üzemeltetést a korszerű szervohajtások, valamint a fő- és ellenorsót hajtó szinkronmotorok szolgálják.

A CTX 450 és a CTX 550 fő- és ellenorsóval is rendelkezik, emellett az Y-szán lökete 130 mm. Ennek köszönhetően összetett alkatrészek 6-oldalas, teljes megmunkálására is képesek.

Magas technológiai színvonal a teljesítmény és a pontosság érdekében

A CTX 450 eddig is 4,000 ford./perc fordulatszámú és 360 Nm nyomatékú főorsóval rendelkezett. A nagyobb testvér főorsója már 770 Nm nyomatékot ad le 3,250 ford./perc fordulatszámon. Az ellenorsó 5,500 ford./perc fordulatszámú és 192 Nm nyomatékú (a CTX 550 esetén: 4,000 ford./perc és 360 Nm nyomaték). A turnMASTER főorsó három (ISM80) vagy négy csapággyal (ISM102) van szerelve, ennek köszönhető a pontossága és nagy rúdáteresztése (80 mm vagy 102 mm). A C-tengely pozícionálási pontossága 0.001°. Az X- és Y-szánok már alapkivitelben is MAGNESCALE közvetlen mérőrendszerrel vannak szerelve, a revolverfej szerszámhajtó fogaskerekeit pedig levegő-olajhűtéssel hűtik a minimális hőterhelés érdekében. Opcionálisan rendelhető közvetlen hajtású revolverfej is, ebben az esetben a forgószerszámot 10,000 ford./perc fordulatszámmal és 42 Nm nyomatékkal lehet hajtani, amellyel nagysebességű marást is végre lehet hajtani.

További információ:

A DMG MORI hivatalos honlapján.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Nagy teljesítmény, pontosság és rugalmasság a prémium szegmensben appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Machining Transformation (MX): Átfogó szemlélettel közelítjük meg a gyártástechnológiát https://www.muszaki-magazin.hu/2023/09/08/machining-transformation-dmg-mori/ Fri, 08 Sep 2023 05:00:37 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=26686 Minden vállalat számára kihívást jelent, hogy a gyártást még hatékonyabbá és fenntarthatóbbá tegye. A DMG MORI az ügyfeleit ebben a Machining Transformation-nel (MX) támogatja. Az új koncepciót az EMO-n fogják bemutatni. Négy alappillérre épül: a folyamatintegráció, az automatizálás, a Digital Transformation (DX) és a Green Transformation (GX) kombinálásával támogatja a korszerű és fenntartható gyártást. A […]

The post Machining Transformation (MX): Átfogó szemlélettel közelítjük meg a gyártástechnológiát appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Minden vállalat számára kihívást jelent, hogy a gyártást még hatékonyabbá és fenntarthatóbbá tegye.

A DMG MORI az ügyfeleit ebben a Machining Transformation-nel (MX) támogatja. Az új koncepciót az EMO-n fogják bemutatni. Négy alappillérre épül: a folyamatintegráció, az automatizálás, a Digital Transformation (DX) és a Green Transformation (GX) kombinálásával támogatja a korszerű és fenntartható gyártást.

A megmunkálásban már ismert műveletek és szerszámok folyamatosan fejlődnek, miközben a digitális értékteremtő hálózatokban az integrált rendszerekkel használt új technológiák is előtérbe kerülnek. A klímaváltozás miatt felmerülő kihívások miatt pedig meg kell tenni a szükséges lépéseket. Erre válaszul alkotta meg a DMG MORI a Machining Transformation (MX) keretrendszerét. A folyamatintegráció, az automatizálás és a digitalizálás optimális együttműködésével támogatják az ügyfeleiket, hogy a lehető legjobban ki tudják aknázni a fenntarthatóságban és az innovatív növekedésben rejlő lehetőségeket. Ezt, azaz a jövő gyártórendszerét fogják bemutatni az EMO-n.

A Machining Transformation (MX) négy alappillérét felhasználva ad választ a DMG MORI az egyre gyorsabb, egyre hatékonyabb és fenntarthatóbb gyártás jelentette kihívásokra.

A folyamatintegrációval hatékonyabb a gyártás

A folyamatintegrációnak és a hozzá kapcsolódó teljes megmunkálásnak köszönhetően a szerszámgépek képességeit teljes mértékben ki lehet aknázni. Korábban az összetett munkadarabok készremunkálásához több szerszámgépre volt szükség, napjainkra a korszerű, szimultán 5-tengelyes megmunkálóközpontok vagy a 6 oldalas, teljes megmunkálásra képes eszterga-maróközpontok a legtöbb műveletet egy felfogásból képesek elvégezni. A DMG MORI technológiai ciklusaival például a köszörülést vagy a fogazást is integrálni lehet a folyamatokba. Nagy előnye, hogy így kevesebb szerszámgépet kell használni, a gyártóüzemet jobban ki lehet használni, és a gyártást csökkentett létszámú személyzet is képes felügyelni. A megmunkálási pontosság is javul, hiszen nincs szükség több felfogásra (és így bázisváltásra) és a folyamat közbeni méréssel a pontosságot is állandó szinten lehet tartani.

Nagyobb termelékenység és pontosság az átfogó automatizálási megoldásoknak köszönhetően

A Machining Transformation (MX) egyik alappillére, az automatizálás a DMG MORI átfogó és rugalmas automatizálási megoldásainak széleskörű palettáját öleli fel. Hosszútávon az ügyfelek forradalmasíthatják a gyártásukat az automatizálással. Egyrészt a termelékenység növelésével a szerszámgépek kihasználtsága is javul, még a gépkezelő nélküli műszakokban is. Másrészt az automatizált gyártásnak köszönhetően a munkadarabok minősége állandó lesz. Az így felszabaduló munkatársakat komolyabb tudást igénylő feladatokra lehet átcsoportosítani, mint például programozásra vagy minőségbiztosításra. A modern automatizálási megoldások, mint például a PH Cell 800 és az AMR 2000 maximális rugalmasságot biztosít az ügyfelek számára. Mindkét, nagymértékben moduláris rendszert az EMO-n fogják bemutatni.

58 automatizálási megoldás 14 termékcsaládban: a DMG MORI termékpalettája az integrált munkadarab- és palettakezelő rendszerekkel felszerelt szerszámgépektől az automatikus szerszámellátásig és a vezető nélküli szállítójárművekig terjed.

Tegyen szert lépéselőnyre a konkurenciával szemben a Digital Transformation (DX) segítségével

A hardverek mellett a Machining Transformation (MX)-höz tartozik az intelligens digitalizálás is. A mesterséges intelligencia, az Internet-of-Things, a Big Data és a Digital Twin csak a jéghegy csúcsa, amelynek komoly hatása lesz a megmunkálási folyamatláncra. Az intelligens szerszámgépek, digitális termékek és szolgáltatások végpontok közötti hálózatba kapcsolásával és kölcsönhatásával egymásra a DMG MORI egyedülálló átjárhatóságot biztosít az adatok számára teljes műhelyszinten, mindezt a Machining Transformation (MX) részeként. Ez az alapja a tudásalapú döntések meghozatalának, és lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy megalapozott döntéseket hozzanak, új üzleti modelleket alkossanak. Ennek köszönhetően hosszútávon lépéselőnyre tehetnek szert a konkurenciával szemben.

Digitális tervezési megoldásaival a DMG MORI optimalizálja a gyártás elindítását az ügyfelei számára. Az egyszerűsített megjelenítéssel és az elrendezési terv optimalizálásával a teljes gyártási folyamatot lehet szimulálni, az összes műveletelemet és kölcsönhatást is beleértve.

A Green Transformation (GX) a fenntarthatósági célok elérését támogatja

A Green Transformation (GX) nagyrészt az első három alappillér hatásfokának javítását jelenti. Ez egy járható út a klímavédelmi célok elérésére és az emelkedő energiaköltségek kompenzálására. A fő alapelv a jól ismert DMG MORI GREEN ECONOMY egy átfogó megközelítést jelent: klímasemlegesen gyártott, csúcstechnológiájú szerszámgépeket (GREENMACHINE), hatékony energiafelhasználású gyártási műveleteket (GREENMODE) és műszaki együttműködést az OEM gyártókkal a fenntartható árutermelés érdekében (GREENTECH). A GREENMODE 13 pontos terven alapul (beleértve az üzleti haszon optimalizálót is), amely úttörő technológiákat és innovatív megoldásokat tartalmaz, hogy a szerszámgépek energiafelhasználása akár 30 százalékkal csökkenjen. A DMG MORI ezeket az intézkedéseket az EMO-n a GREENMODE PROMÓCIÓS TERÜLETEN, egyszerre több szerszámgépen fogja bemutatni.

A GREENTECH területen azokat a mintadarabokat is meg lehet tekinteni (például egy vízerőmű turbinakereke vagy energiatároló rendszer tüzelőanyagcelláinak kétpólusú lemezei), amelyek az alapelvek betartásával készültek.

GREENMODE: A DMG MORI kidolgozott egy 13 pontos tervet, (beleértve az üzleti haszon optimalizálót is) amely innovatív hardveres és szoftveres eszközöket használ fel, hogy az összes üzemmódban javítsa a hatékonyságot.

A megmunkálási iparág új korszaka

A Machining Transformation (MX) a DMG MORI ügyfelei számára úttörő irányelv, amely a megmunkálás jövőjét jelöli ki. A vállalkozások sikeréhez a DMG MORI megalkotta a tökéletes keretrendszert a folyamatintegrációval, az automatizálással, a Digital Transformation-nel (DX) és a Green Transformation-nel (GX). A hatékony gyártással, az automatizált folyamatokkal, a digitális hálózatba kapcsolással, és a gazdasági fenntarthatósággal egy logikus egységet alkot, ugyanakkor a társadalmi felelősségvállalást is célul tűzi ki. Ez azért van, mert a Machining Transformation (MX) lényege a folyamatos tanulás, a tapasztalatcsere és a továbbfejlesztés. Ez a megközelítés a munkatársakat is bevonja a folyamatba és a tehetséggondozást is elősegíti.

Kattintson ide a DMG MORI EMO trailer megtekintéséhez: https://youtu.be/5GmLRI1Qzr4


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Machining Transformation (MX): Átfogó szemlélettel közelítjük meg a gyártástechnológiát appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
DMG MORI City – the Home of Technology https://www.muszaki-magazin.hu/2023/07/17/dmg-mori-home-technology/ Mon, 17 Jul 2023 05:00:37 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=26025 A DMG MORI az idei EMO-n mutatja be az új, Machining Transformation (megmunkálási átállás) névre keresztelt keretrendszert, és olyan, innovatív technológiákat és megoldásokat tartalmaz, amelyek kijelölik a megmunkálás jövőjét. A szerszámgépgyártás világa Hannoverben fog találkozni, 2023. szeptember 18-23. között. A DMG MORI itt fogja bemutatni a nagyközönség számára Home of Technology’ névre keresztelt kiállítását a […]

The post DMG MORI City – the Home of Technology appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A DMG MORI az idei EMO-n mutatja be az új, Machining Transformation (megmunkálási átállás) névre keresztelt keretrendszert, és olyan, innovatív technológiákat és megoldásokat tartalmaz, amelyek kijelölik a megmunkálás jövőjét.

A szerszámgépgyártás világa Hannoverben fog találkozni, 2023. szeptember 18-23. között. A DMG MORI itt fogja bemutatni a nagyközönség számára Home of Technology’ névre keresztelt kiállítását a 2. pavilonban. A szerszámgépgyártó az erre a célra megalkotott “DMG MORI City” -re keresztelt városban a fő témájára, a Machining Transformation-re (MX) összpontosít. Az MX négy alappilléren nyugszik: műveletintegráció (Process Integration), automatizáció, Digital Transformation (DX, digitális átállás) és Green Transformation (GX, zöld átállás), ezeket a DMG MORI innovatív technológiákon és megoldásokon keresztül mutatja be, amelyek kijelölik a megmunkálás jövőjét.

A nagyjából 9,000 m² alapterületű DMG MORI Cityben a látogatók átfogó gyártási koncepciókat tekinthetnek meg, a legkorszerűbb szerszámgépekkel a technológia minden területéről: az univerzális- és hosszesztergáktól az 5-tengelyes megmunkálóközpontokon és eszterga-maróközpontokon át az additív gyártásig. A 39 db. kiállított szerszámgépen és a 20 db. automatizálási megoldáson kívül itt rendezik meg a CTX beta 450 TC eszterga-maróközpont, a CTX 450 és CTX 550 univerzális esztergák, valamint az INH 63, egy vízszintes főorsójú, 5-tengelyes megmunkálóközpont világpremierjét is. A termékpalettát a PH Cell 800 palettakezelő rendszer és az UH-AMR 2000, egy munkadarab- és szerszámkezelésre egyaránt alkalmas autonóm robot teszik teljessé.

“A megmunkálási átállás úttörő megmunkálási megoldásai és innovatív alkalmazásai jelentik azt az alapozást, amire fel tudtuk építeni a DMG MORI Cityt.”

– magyarázza Irene Bader, a DMG MORI COMPANY LIMITED globális vállalati kommunikációs- és marketing igazgatója, az igazgatótanács tagja.

A városképhez sok helyen hozzátartozik a megmunkálási átállás: az MX téren például a legkorszerűbb szerszámgépek, automatizálási megoldások és digitális eszközök vannak a középpontban. Az MX főutat pedig a megmunkálás jövőjét kijelölő innovatív megoldások szegélyezik. DMG MORI Cityben kézzelfoghatóan lehet érteni a csatlakoztatás fontosságát. Minden út a Jövő sugárúthoz vezet, a DMG MORI itt mutatja be a csatlakoztatás területéhez kapcsolódó digitális eszközöket. A szakértők beavatják az ügyfeleket, hogyan tudják vállalati szinten hálózatba kapcsolni a teljes gyártási folyamatot.

Machining Transformation (MX): forradalmasítja a megmunkálást

A Machining Transformation keretrendszerével a DMG MORI választ ad a minden korábbinál gyorsabb, hatékonyabb és egyre inkább fenntartható gyártás jelentette kihívásokkal, amelyekkel minden vállalat szembesül. A DMG MORI a négy alappillért kombinálva tudja támogatni az ügyfeleit: műveletintegráció, automatizáció, Digital Transformation (DX) és Green Transformation (GX). A keretrendszer következetes összehangolásával lehet átfogó termékeket és megoldásokat kínálni.

Integrált technológiák és műveletek a maximális hatékonyság érdekében

A Machining Transformation része a műveletintegráció, amely a DMG MORI-nál már évtizedek óta a gyakorlat része. Azonos munkatérben végzett, szimultán 5-tengelyes marási- és esztergálási műveletekkel fenntarthatóan lehet optimalizálni az összetett alkatrészek megmunkálását. A DMG MORI napjainkban további technológiákat is integrál, mint például a köszörülést, fogmarást, az ULTRASONIC megmunkálást és a porfúvókákkal végzett additív gyártást. Mindez nyilvánvaló előnyökkel jár, csökken az átfutási idő, nő a gépkapacitás és a gyártási minőség is javul az ismételt felfogások kiküszöbölésével. A műveletek integrálását DMG MORI Cityben a CTX beta 450 TC-n lehet megfigyelni.

Az átfogó automatizálási megoldásoknak köszönhetően javul a termelékenység és a pontosság

Az átfogó és rugalmas automatizálási megoldások szintén fontos szerepet játszanak a Machining Transformation-ben. Egyrészt a termelékenység nő a szerszámgépek kihasználtságának maximalizálásával még a gépkezelő nélküli műszakokban is. Másrészt az automatizált gyártás állandó szinten tartja a gyártott alkatrészek minőségét. A modern automatizálási megoldások, mint például a PH Cell 800 és az UH-AMR 2000, a lehető legnagyobb rugalmasságot biztosítják az ügyfelek számára, ezt élőben is megtapasztalhatják az EMO-n, mindkét újdonság világpremierjének keretében.

Tegyen szert versenyelőnyre a Digital Transformation-nek (DX) köszönhetően!

A hardverhez hasonlóan az intelligens digitalizálás is fontos része a megmunkálási átállásnak. A mesterséges intelligencia, az Internet-of Things (IoT), a Big Data és a Digital Twin csak néhány olyan téma, amellyel jelentősen befolyásolhatjuk és optimalizálhatjuk a műveleteket a későbbiekben. Az intelligens digitalizálási termékek használatával a DMG MORI ügyfeleinek lehetőségük nyílik a termelésüket teljes mértékben hálózatba kapcsolni és nyomon követni, ezért ők versenyelőnyre tehetnek szert és új üzleti modellt alakíthatnak ki.

A Green Transformation-nek (GX) köszönhetően a fenntarthatósági céljait is el tudja érni

A Machining Transformation negyedik pillére a Green Transformation, amely a klímavédelmi célok teljesítését és a növekvő energiaárak kompenzálását tűzte ki célul. Az úgynevezett DMG MORI ZÖLD GAZDASÁG (DMG MORI GREEN ECONOMY) irányelv mentén az erőforrásokat takarékosan felhasználó szerszámgépek (GREENMACHINE), energiahatékony üzemeltetés (GREENMODE) és a zöld technológiákkal végzett gyártás (GREENTECH) összefonódásával kialakított partnerség a cél. A GREENMODE egy 13-pontos cselekvési terv, amely úttörő technológiákat és innovatív jellemzőket tartalmaz, hogy a szerszámgépek energiafelhasználása akár 30 százalékkal csökkenjen. A DMG MORI ezeket az intézkedéseket az EMO-n egy különleges, GREENMODE PROMÓCIÓS TERÜLETEN mutatja be, számos szerszámgépen. A GREENTECH elvei szerint megmunkált munkadarabokat szintén meg lehet tekinteni, közéjük tartozik például a vízerőművek turbinakereke vagy az energiatároló rendszerek tüzelőanyagcelláinak kétpólusú lemezei.

Az MX pillérei a fenntarthatóságot is elősegítik

A Machining Transformation szorosan összefügg a fenntarthatóság témájával. Ez azért van, mert a műveletintegráció, az automatizáció és a Digital Transformation közvetlenül hatnak a Green Transformation-re is. Az EMO-n a DMG MORI bemutatja ezt az utat, átadjuk a szót Irene Bader-nek:

“A városokban találkozhatunk és tapasztalatot cserélhetünk. Ugyanez a helyzet DMG MORI városban is, ahol ügyfeleinket és minden kedves érdeklődőt elkalauzolunk a technológia izgalmas otthonába, amelynek a Machining Transformation a vezérmotívuma.”


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post DMG MORI City – the Home of Technology appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Digital Transformation Index: a digitális jövő megérkezett https://www.muszaki-magazin.hu/2020/12/20/digital-transformation-index/ Sun, 20 Dec 2020 17:02:14 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=13108 A Dell Technologies kétévente megjelenő Digital Transformation Index tanulmánya részletesen bemutatja, hogy a szervezetek hogyan gyorsították fel a digitális átalakulásukat a nem mindennapi bizonytalanság közepette. A Dell Technologies nemzetközi tanulmányának eredményei azt mutatják, hogy a szervezetek felgyorsították digitális átalakulási programjaikat és néhány hónap alatt olyan eredményeket értek el, amelyekhez korábban évekre lett volna szükség. A […]

The post Digital Transformation Index: a digitális jövő megérkezett appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Dell Technologies kétévente megjelenő Digital Transformation Index tanulmánya részletesen bemutatja, hogy a szervezetek hogyan gyorsították fel a digitális átalakulásukat a nem mindennapi bizonytalanság közepette.

A Dell Technologies nemzetközi tanulmányának eredményei azt mutatják, hogy a szervezetek felgyorsították digitális átalakulási programjaikat és néhány hónap alatt olyan eredményeket értek el, amelyekhez korábban évekre lett volna szükség. A 2020-as Dell Technologies Digital Transformation Index (DT Index) az első nemzetközi felmérések egyike, amely a világjárvány üzleti életre gyakorolt hatásait vizsgálja. A kutatás rávilágított, hogy idén tízből nyolc szervezet felgyorsította digitális átalakulását, 79 százalékuk pedig átdolgozta üzleti modelljét.

A kétévente frissülő DT Index azt vizsgálja, hogy világszerte hol tartanak a szervezetek digitális átalakulás útján és hogyan alakul a teljesítményük. A felmérésben 18 ország 4300 vállalatvezetője vett részt, közép- és nagyvállalatok vezetőit kérdezték igazgatói vagy felsővezetői szinten.

A digitális átalakulás megváltozott íve

A legutóbbi felmérés óta hat százalékra nőtt a digitális vezetők, (azaz a digitálisan érettnek tekinthető) száma. A digitális befogadók, a második digitálisan legérettebb csoport a két évvel ezelőtti 23 százalékról 39 százalékra bővült, amely 16 százalékos növekedést jelent. A DT Index szerint 6 százalékkal csökkent 2018-hoz képest a digitális késlekedők száma, akik a digitálisan legkevésbé érett csoport. Továbbá jelentős, 17 százalékos csökkenés történt a digitális követők számában. Ezek a szervezetek feljebb léptek a digitális befogadók vagy a digitális értékelők közé, amelyek létszáma hasonló arányban növekedett.

A grafikon megmutatja, hogy a szervezetek hol tartanak a digitális átalakulás folyamatában.

„A felmérésnek köszönhetően bepillantást nyerhettünk a jövőbe, és kijelenthetjük, hogy a digitális átalakulást felgyorsító szervezetek nagyobb eséllyel lesznek sikeresek az adatok korszakában, amely a szemünk előtt bontakozik ki”

– mondta Michael Dell, a Dell Technologies elnök-vezérigazgatója.

Az átalakulás akadályai

A világjárvány világszerte felgyorsította ugyan a digitális átalakulást, de a folyamatos változás kihívást is jelent: a szervezetek 94 százaléka szembesült akadályokkal. Az idei DT Index szerint a sikeres digitális átalakulás 3 fő akadálya a következő:

  1. Adatvédelmi és kiberbiztonsági problémák (2016-ban még az 5. helyen volt)
  2. A költségvetés és a források hiánya (2016-ban az 1., 2018-ban a 2. helyen szerepelt)
  3. Nehéz megfelelő következtetéseket levonni az adatokból, és túl sok adat áll rendelkezésre (2016-hoz képest nyolc helyet lépett előre)

Válaszok egy bizonytalan világban 

A világjárvány előtt az üzleti befektetéseket elsősorban nem a feltörekvő, hanem az alapvető technológiákra fordították. A túlnyomó többség, a megkérdezettek 89 százaléka elismeri, hogy az idei üzletmenetet érintő fennakadásokat látva rugalmasabb, méretezhető informatikai infrastruktúrára van szükségük a rendkívüli helyzetek kezeléséhez. A DT Index alapján az alábbi területen várhatók a legnagyobb technológiai beruházások az elkövetkező 1–3 évben:

  1. Kiberbiztonság
  2. Adatkezelési eszközök
  3. 5G infrastruktúra
  4. Adatvédelmi szoftverek
  5. Hibrid felhőkörnyezet

A feltörekvő technológiák fontosságát felismerve a válaszadók 82 százaléka a kiterjesztett valóság intenzívebb használatára számít, így a szervezetek megtanulhatják azonnal megoldani és megjavítani a dolgokat. Még ennél is többen, a válaszadók 85 százaléka szerint a szervezetek a mesterséges intelligencia és adatmodellek segítségével fogják előrejelezni a lehetséges problémákat, és 78 százalékuk szerint az elosztott főkönyvi technológia – mint a Blockchain – használata méltányosabbá teszi a „hakni gazdaságot” (a közvetítők kiiktatásával). Az eredmények ellenére mindössze a kutatásban résztvevők 16 százaléka tervezi, hogy befektet a virtuális vagy kiterjesztett valóságba, 32 százalék a mesterséges intelligenciába, és csupán 15 százalék tervezi, hogy a következő 1–3 évben befektet az elosztott főkönyvi technológiába.

Kutatási módszertan

2020. nyarán a Vanson Bourne független közvélemény-kutató a közép- és nagyvállalati szektorban 18 országban 4300 üzleti vezetőt keresett meg, hogy felmérje, hol tartanak a vállalatok digitális átalakulás útján. A Vanson Bourne az üzleti stratégia, a munkaerő-átalakítási kezdeményezések, valamint a digitális üzleti attribútumok alapvető halmazához mért látható teljesítmény alapján minősítette a vállalkozások digitális üzleti erőfeszítéseit. Ez a DT Index harmadik kiadása, a 2016-os és 2018-as kutatást most, a 2020-as.

További források

A Dell Technologies

A Dell Technologies segít a szervezeteknek és az embereknek megteremteni digitális jövőjüket, átalakítani azt, ahogy nap mint nap működnek, dolgoznak, és ahogy a szabadidejüket töltik. A vállalat az iparág legszélesebb és leginnovatívabb technológiai és szolgáltatási portfólióját kínálja az ügyfeleknek az adatok korszakában.

The post Digital Transformation Index: a digitális jövő megérkezett appeared first on Műszaki Magazin.

]]>