támogatás – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Thu, 02 Jan 2025 06:00:34 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 58 milliós támogatás a szakképző centrumoknak https://www.muszaki-magazin.hu/2024/06/14/szakkepzo-centrum-daniella-villamossag/ Fri, 14 Jun 2024 05:00:21 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=30096 A Daniella Talentum Alapítványa a jövő villamossági szakembereinek képzését segíti  A több mint 30 éves szakmai tapasztalattal rendelkező, évi nettó 40 milliárd forintot meghaladó árbevételű, piacvezető, debreceni székhelyű Daniella Villamosság számára mindig fontos volt mások segítése. A többszörös Magyar Brands és Business Superbrands-díjas cég fennállása óta, már számtalanszor jótékonykodott, 2022-ben pedig útjára indította saját, Daniella Villamosság […]

The post 58 milliós támogatás a szakképző centrumoknak appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Daniella Talentum Alapítványa a jövő villamossági szakembereinek képzését segíti

 A több mint 30 éves szakmai tapasztalattal rendelkező, évi nettó 40 milliárd forintot meghaladó árbevételű, piacvezető, debreceni székhelyű Daniella Villamosság számára mindig fontos volt mások segítése. A többszörös Magyar Brands és Business Superbrands-díjas cég fennállása óta, már számtalanszor jótékonykodott, 2022-ben pedig útjára indította saját, Daniella Villamosság Talentum Alapítvány névre keresztelt alapítványát. A szervezet a 2023/2024 – es tanévben 12 szakképzési intézménynek, összesen 58 millió forint értékben 16 ajándékcsomagot juttatott el, ezzel több, mint 1300 villamossági szakemberjelölt képzéséhez járulhatott hozzá. Az alapítvány 2024. június 12-én, a dunaújvárosi DSZC Dunaferr Technikum és Szakképző Iskola diákjai jövőbeli oktatását támogató, 7 500 000 Ft értékű villamosipari eszközöket tartalmazó csomagot adott át a képzési centrumnak.

Daniella gondoskodik a jövő nemzedékéről

A cég nagy hangsúlyt fektet a magas színvonalú oktatásra, az utánpótlásképzésre, valamint arra, hogy hozzájáruljon a magyar gazdaság fejlődéséhez. Ez a szemlélet emelkedett új szintre a Daniella Villamosság Talentum Alapítvány 2022-es megalapításakor.

A Daniella Villamosság Talentum Alapítványának célja, hogy hazánkban és nemzetközi tekintetben egyaránt támogassa a műszaki szakmai területeken folyó oktatási, kutatás és fejlesztési tevékenységeket. Lehetőséget ad a tudástranszfer létrejöttére a műszaki képzésben résztvevők, oktatók és együttműködők, valamint az e területen már működő cégek számára. Ennek köszönhetően a piaci ismeretek, technológiai innovációk, környezettudatos és modern megoldások megismerésére és elsajátítására teremt lehetőséget.

Az alapítvány ösztöndíja pedig a tehetséges tanulókat és hallgatókat, a jövő legkiválóbb szakembereit segíti a tanulmányi előmenetelükben.

 „A Daniella Villamosság Talentum Alapítvány létrehozása a cég CSR stratégiájának egyik fontos mérföldköve volt.  A vállalat és az alapítvány célja, hogy a termékeivel a magas színvonalú szakképzéshez, a fiatalokat a kor kihívásaira felkészítő szakmai mentor legyen. Az alapítvány a mai napon a dunaújvárosi DSZC Dunaferr Technikum és Szakképző Iskola számára átadott adományával, a Fejér vármegyei városban tanuló diákok képzéséhez járult hozzá. A Daniella Villamosság és alapítványa számára külön öröm, hogy együttműködő partnereivel a Schneider Electric-kel és a Phoenix Contact-tal eltérő helyzetű és karriertervű fiataloknak biztosít fejlődési lehetőséget.”

emelte ki Nagy Tamás, az alapítvány kuratóriumi elnöke.

Daniella a szakemberek mecénása

A Daniella Villamosság és a Daniella Villamosság Talentum Alapítvány komplex  programjának a címe: „Daniella Villamosság –  OKtatással a jövőért”.  A koncepció célja egyrészt az egyetemekkel, szakképző iskolákkal való együttműködés, másrészt a cég stratégiai partnereinek, ipari beszállítóinak, munkatársainak, a jövő szakembereinek a képzése.

A debreceni székhelyű innovatív nagyvállalat munkatársai számára is előremutató karrierutat, biztos egzisztenciát, folyamatos szakmai fejlődési lehetőséget biztosít. Belső online tudásbázisa, a Daniella Akadémia pedig a folyamatos képzés digitális mentora.

A belső oktatási programok mellett a cég számára kiemelt fontosságú az értékesítés és a villamosság területén egyetemi szinten tanulmányokat folytatók támogatása is.

Az alapítvány és a Daniella Villamosság céljainak megvalósítása érdekében, az ország 12 Szakképzési Centrumában folyó képzést a 2023/2024- es tanévben összesen 58 millió forintos termékcsomaggal támogatta.

Az együttműködésnek köszönhetően a jövő szakemberei megismerhetik a gyakorlati feladatok megvalósításához felhasználható új villamosipari eszközöket.

Zemankó Zoltán, a DSZC Dunaferr Technikum és Szakképző Iskola igazgatói feladatokat ellátó általános igazgatóhelyettese köszöntőjében hangsúlyozta:

„Büszkék vagyunk intézményünk szakképzésben elfoglalt helyére. Eredményeinket, sikereinket mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy az országos megmérettetéseken rendre kiemelkedő eredményeket érnek el tanulóink. Nagyszerű oktatók foglalkoznak a gyerekekkel és a Dunaújvárosi Szakképzési Centrumnak, valamint támogatóinknak köszönhetően egy nagyon jól felszerelt eszközparkkal rendelkezik iskolánk. Ez jelenti a minőségi különbséget, ez az igazi hozzáadott érték a „versenyben”. A Daniella által nyújtott támogatás, az együttműködés tovább erősíti helyzetünket és azt jelenti, hogy az előttünk álló időszakban is biztosítottak a minőségi szakemberképzés feltételei. Köszönjük, hogy részesei lehetünk ennek a programnak!”

Daniella a közösségteremtő erő

A villamossági szektorban egyedülálló összegű adomány átadását megtisztelte jelenlétével Barta Endre, Dunaújváros Megyei Jogú Város humán ügyekért felelős alpolgármestere, aki beszédében kiemelte:

“A nemzet csoportokból, közösségekből tevődik össze. Kisebbekből, mint egy család, vagy egy osztályközösség, egy körzet, vagy egy városi közösség. Vagy nagyokból, amelyek várost vagy akár országhatárokat is átívelnek: a pedagógusok, az egészségügyi dolgozók vagy éppen a vállalkozók csoportja. Ezek a közösségek a saját boldogulásukért küzdenek, azonban átütő sikert, valódi eredményt akkor érhet el egy ország, ha ezek a közösségek egymást segítik. Így épül és fejlődik a nemzet.”

Az innováció szolgálatában

Hadnagy Ernő, aki feleségével közös cégük, a Daniella Villamosság ügyvezető igazgatója, szerint:

„Egy cég működése nem pusztán önző célok mentén, a profit növeléséért valósul meg, hanem magasztosabb elköteleződésekért. A Daniella Villamosság pénzügyi tervében vannak olyan ügyek, melyek támogatásra méltóak. Ilyen a fiatalok képzésébe vetett hit. A cég életpályamodellt biztosít a jövő generációjának, óriási fejlődési lehetőségeket kínál a pályakezdő és a tapasztalt szakembereknek egyaránt.”


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post 58 milliós támogatás a szakképző centrumoknak appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Factor 4: a legújabb UltiMaker 3D nyomtató gyártósorok támogatására https://www.muszaki-magazin.hu/2024/04/25/ultimaker-3d-nyomtato-factor-4/ Thu, 25 Apr 2024 05:00:37 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29330 Az UltiMaker április 22-én bemutatta az UltiMaker Factor 4 új, ipari 3D nyomtatót, amelyet kifejezetten gyártóüzemi felhasználásra, a gyártósorok működési hatékonyságának és megbízhatóságának növelésére fejlesztettek. Az UltiMaker Factor 4 hazai bemutatójára az Ipar Napjain kerül sor a kizárólagos hazai forgalmazó, a FreeDee Kft. standján (A pavilon, 101F). Az UltiMaker Factor 4 3D nyomtatót folyamatkritikus eszközök […]

The post Factor 4: a legújabb UltiMaker 3D nyomtató gyártósorok támogatására appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az UltiMaker április 22-én bemutatta az UltiMaker Factor 4 új, ipari 3D nyomtatót, amelyet kifejezetten gyártóüzemi felhasználásra, a gyártósorok működési hatékonyságának és megbízhatóságának növelésére fejlesztettek. Az UltiMaker Factor 4 hazai bemutatójára az Ipar Napjain kerül sor a kizárólagos hazai forgalmazó, a FreeDee Kft. standján (A pavilon, 101F).

Az UltiMaker Factor 4 3D nyomtatót folyamatkritikus eszközök és alkatrészek fejlesztésére és gyártására tervezték. A mérnöki anyagok támogatása, a közvetlen meghajtású kettős extrudálás, a fedélzeti nyomtatási minőség jegyzőkönyvezés, a hőmérséklet-szabályozott, 330 x 240 x 300 mm-es munkatér és más innovatív funkciók magas szintű kiszámíthatóságot és ismétlőképességet biztosítanak az új nyomtatónak. Az UltiMaker nyitott alapanyag-rendszer iránti elkötelezettségére is építő Factor 4 a piac egyik legszélesebb anyagportfólióját fogja támogatni, ezáltal páratlanul széles alkalmazási körben bevethető, beleértve végfelhasználói alkatrészeket, funkcionális prototípusok készítését, gyártóeszközöket, valamint segéd- és pótalkatrészek kisszériás gyártását.

A kifejezetten ipari környezetbe szánt Factor 4 nyomtató egy új, high-temp fejmaggal együtt érkezik, amely lehetővé teszi nagy teljesítményű, hőálló és erős alapanyagok feldolgozását akár 340 °C-os nyomtatási hőmérsékleten. Ilyen alapanyag a szintén újonnan piacra dobott, ipari alkalmazásokhoz fejlesztett UltiMaker PPS CF hőálló, kompozit nyomtatószál is. A fűtött nyomtatótálca és a 70°C-ig temperált munkatér együtt hozzájárul az optimális nyomtatási környezet fenntartásához és a konzisztens eredményekhez nehezen kezelhető alapanyagokból is. A gyártói tesztek alapján minden egyes Factor 4 rendszer 95% fölötti nyomtatási sikerrátát és ± 0,2 mm-es (vagy ± 0,2%) pontosságot kínál.

Az UltiMaker Factor 4 képességei

Ipari teljesítmény: A Factor 4 robusztus acél, alumínium és üveg felépítésével, valamint hármas szigetelésű munkaterével a gyártósorok támogatására termett. A H-bot mechanika és a merev acélszerkezet pontos és a korábbiaknál sokkal gyorsabb 3D nyomtatást tesz lehetővé ipari anyagokkal is.

Automata alapanyag-kezelés és -tárolás: A Factor 4 integrált, automatizált alapanyagkezelő kamrával gondoskodik az operátori munka és az állásidők minimalizálásáról, valamint akár 6x1kg nyomtatószál kezeléséről és minőségének megőrzéséről alacsony páratartalom fenntartása mellett.

Páratlanul széles alapanyag támogatás: A Factor 4 a korábbi UltiMaker modelleknél is több ipari alapanyag kezelését támogatja akár 340°C-os nyomtatási hőmérsékletig, miközben hű marad az UltiMaker nyílt alapanyagrendszer elvéhez. A szintén most kiadott UltiMaker PPS CF filament egy félkristályos, 230 °C-ig hőálló, égésgátló, szénszállal erősített alapanyag, amely alternatívát biztosít a kevésbé igénybevett alumínium és acél alkatrészek leváltására.

Egyszerű beillesztés a munkafolyamatokba: Az UltiMaker Cura nyomtatás előkészítő szoftver legújabb verziójában már megtalálhatók a Facor 4-hoz rendelt nyomtatási profilok. A népszerű CAD szoftverekkel való kompatibilitás és az automata fejmag- és alapanyag-felismerés is hozzájárul a házon belüli additív gyártás egyszerű bevezetéséhez.

Fedélzeti nyomtatási minőségi jegyzőkönyv: A Factor 4 számos szenzora munka közben a gép kijelzőjén keresztül valós idejű adatokat szolgáltat a nyomtató és az alapanyagok teljesítményéről, és minden nyomtatási feladat után részletes jelentést készít, biztosítva ezzel az alkatrészek egyszerű minőségellenőrzését.

Moduláris felépítés, egyszerű karbantartás: A nyomtató moduláris felépítése egyszerű javítást és karbantartást tesz lehetővé, ezáltal tovább minimalizálja az állásidőket és maximalizálja a rendszer termelékenységét.

ultimaker

Magyarországi bemutató az Ipar Napjain

A Factor 4 szállítását 2024 májusában kezdi meg az UltiMaker. A gyártó az UltiMaker márka hazai képviseletét 2016 óta ellátó FreeDee Kft-t választotta a Factor 4 kizárólagos magyarországi forgalmazójának. A Factor 4 így Magyarországon elsőként május 7-10. között lesz látható a MACH-TECH és Ipar Napjai expon a Hungexpo A pavilon 101F standján. A FreeDee a Factor 4 mellett további újdonságokat is bemutat, szakértőik a látogatók rendelkezésére állnak majd a helyszínen az új megoldások, valamint az alkalmazási céloknak megfelelő technológiák ismertetésében. Az UltiMaker termékeit érintő kérdéseivel forduljon a FreeDee csapatához, mint egyetlen hazai UltiMaker Premium Partnerhez!


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Factor 4: a legújabb UltiMaker 3D nyomtató gyártósorok támogatására appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Akár 6 ezer eurónyi támogatás is szerezhető a szellemitulajdon-védelemhez https://www.muszaki-magazin.hu/2024/02/22/szellemi-tulajdon-vedelem-tamogatas/ Thu, 22 Feb 2024 05:00:36 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28607 2024-ben is elérhető az Európai Bizottság által életre hívott KKV-alap (SME Fund) pályázat: az uniós vállalkozások szabadalmak, védjegy- és formatervezésiminta-oltalmak, illetve közösségi növényfajta oltalmak megszerzésére nyerhetnek támogatást összesen akár 6 ezer euró értékben. Tavaly a magyar vállalkozások összesen közel 155 ezer eurónyi támogatást kaptak a pályázat keretében. Az KKV-alap célja az oltalomszerzés megkönnyítése. A visszatérítési […]

The post Akár 6 ezer eurónyi támogatás is szerezhető a szellemitulajdon-védelemhez appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
2024-ben is elérhető az Európai Bizottság által életre hívott KKV-alap (SME Fund) pályázat: az uniós vállalkozások szabadalmak, védjegy- és formatervezésiminta-oltalmak, illetve közösségi növényfajta oltalmak megszerzésére nyerhetnek támogatást összesen akár 6 ezer euró értékben. Tavaly a magyar vállalkozások összesen közel 155 ezer eurónyi támogatást kaptak a pályázat keretében.

Az KKV-alap célja az oltalomszerzés megkönnyítése. A visszatérítési program az oltalomszerzéshez kapcsolódó díjak részfinanszírozására szolgál, amelyre bármely, az Európai Unió területén belül jegyzett kis- és középvállalkozás jelentkezhet. A KKV‑alap végrehajtását az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) végzi. Az idei évben a teljes költségvetés 20 millió euró, és a támogatások igénybevételéért 2024. december 6-ig lehet jelentkezni (vagy amíg az alap ki nem merül).

A KKV-alap 2024-ben a magyar vállalkozások számára védjegyek és formatervezési minták szabadalmak és közösségi növényfajta oltalmak megszerzéséhez vehető igénybe. A KKV-alap a vállalkozások szellemi vagyonának feltérképezésére is lehetőséget nyújt, viszont ezt Magyarországon jelenleg a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál ingyenesen igénybe lehet venni (IP Scan).

A védjegyek és formatervezésiminta-oltalmak esetében 1000 euró támogatást lehet szerezni. A költségtérítés mértéke az EU-n vagy Magyarországon belül érvényes oltalmakra 75 százalék, az EU-n kívül érvényes oltalmakra 50 százalék. A támogatás tartalmazza a bejelentést, az áruosztályt, vizsgálatot, a regisztrációt, a közzétételt és a közzététel halasztásának díját is.

A szabadalmak esetében 3500 eurós támogatást biztosít az alap. A költségtérítés mértéke egységesen nemzeti és EU-s szinten is 75 százalék – a 3500 euróból 1500 fordítható adminisztrációs díjakra, 2000 euró pedig a jogi költségekre. A közösségi növényfajta oltalmak esetében költségtérítés mértéke a bejelentési díj 50 százaléka lehet. Az összeg 1500 euró.

2023-ban összesen közel 36 ezer vállalkozás élt a KKV-alap pályázati lehetőségével – ebből 297 magyar cég kapott támogatást összesen közel 155 ezer euró értékben. A magyar kkv-k 294 esetben védjegy- és formatervezésiminta-oltalmak, 18 esetben szabadalmak, 3 esetben pedig közösségi növényfajta oltalmak megszerzésére igényeltek támogatást. Egy-egy magyarországi pályázónak átlagosan 717 eurót ítéltek meg.

Szintén az iparjogvédelmi oltalomszerzés támogatását szolgálja a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból finanszírozott Iparjog pályázat, mely a korábbi évek gyakorlatának megfelelően idén is elérhetővé válik. A támogatás mértéke e hazai finanszírozású pályázati lehetőség esetén 100 százalék, és nem csupán cégek, de magánszemélyek számára is lehetőséget nyújt szabadalmak, védjegy- és formatervezésiminta-oltalmak, illetve növényfajta oltalmak megszerzésének finanszírozására. Az igényelhető összeg 100 ezer forinttól akár 7,5 millió forintig is terjedhet, és a hazai mellett az európai és nemzetközi iparjogvédelmi bejelentések finanszírozására is felhasználható. Emellett további előnye, hogy a bejelentés költségei, a szabadalmi ügyvivői szolgáltatások költsége, illetve akár fordítási díjak is finanszírozhatók a pályázatból.

További információ:


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Akár 6 ezer eurónyi támogatás is szerezhető a szellemitulajdon-védelemhez appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A pályázati források mellett innovatív töltési megoldás is segíti a vállalati e-autó-programokat https://www.muszaki-magazin.hu/2024/02/08/toltesi-megoldas-schneider-electric/ Thu, 08 Feb 2024 05:30:41 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28395 2024. február 5-től igényelhetnek támogatást a hazai vállalkozások elektromos autók vásárlásához, ami várhatóan újabb lökést ad az ilyen típusú járművek hazai elterjedéséhez. Ahhoz azonban, hogy a céges e-autó-programok igazi sikertörténetek legyenek, a töltési infrastruktúra kérdésével is foglalkozni kell. Már elérhetőek a piacon hatékony, egyszerűen telepíthető megoldások is, amelyek alkalmazására hazai példa is van. Fontos mérföldkő […]

The post A pályázati források mellett innovatív töltési megoldás is segíti a vállalati e-autó-programokat appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
2024. február 5-től igényelhetnek támogatást a hazai vállalkozások elektromos autók vásárlásához, ami várhatóan újabb lökést ad az ilyen típusú járművek hazai elterjedéséhez.

Ahhoz azonban, hogy a céges e-autó-programok igazi sikertörténetek legyenek, a töltési infrastruktúra kérdésével is foglalkozni kell. Már elérhetőek a piacon hatékony, egyszerűen telepíthető megoldások is, amelyek alkalmazására hazai példa is van.

Fontos mérföldkő lehet az elektromos autók magyarországi térhódításában a 2024. február 5-től elérhető pályázat, melynek keretében vállalkozások igényelhetnek támogatást az elektromos meghajtású közúti járművek beszerzésére. A hazai gazdasági társaságok a kiírás szerint tisztán elektromos személygépkocsi, kisteherautó vagy kisbusz megvásárlásához kérhetnek vissza nem térítendő állami hozzájárulást. A 30 milliárd forintos keretösszegből egy jármű beszerzéséhez az akkumulátor kapacitásának függvényében 2,8-4 millió forint támogatás nyerhető el. A pályázati felhívásra közel tizenhárom hónapon át, 2025. március 31-ig lehet majd benyújtani a jelentkezéseket.

Az Energiaügyi Minisztérium tájékoztatása szerint a hazai utakon a múlt év végén már több mint 45 ezer tisztán elektromos személygépkocsi közlekedett, az ilyen meghajtású teherautókból közel 3 ezer, motorkerékpárokból körülbelül 500, míg autóbuszokból 206 volt forgalomban. Az új pályázat keretében elnyerhető támogatás jelentősen csökkenti a hagyományos hajtású gépkocsik árelőnyét, vonzóbbá és kifizetődőbbé teszi az e-járművek megvásárlását, ami várhatóan felgyorsítja majd térhódításukat.

Az e-autók terjedése kapcsán azonban kiemelten fontos foglalkozni a töltési infrastruktúra kérdésével is. A Schneider Electric tavalyi felmérése szerint a hazai vállalati döntéshozók 75 százaléka választana e-autót a hagyományos, robbanómotoros járműve helyett, ha a munkavégzés helyén biztosított lenne a megfelelő töltési lehetőség.

A Schneider Electric céljai között szerepel, hogy 2030-ra teljes járműflottáját elektromos meghajtású autókra cseréli le, és a folyamat már elindult Magyarországon is, így itthon is egyre több ilyen járművet használ a cég. Az átállással kapcsolatos igények kiszolgálására a vállalat budapesti központjának otthont adó irodaházban a Schneider Electric eszközeit és rendszereit felhasználva alakítottak ki egy különleges töltési megoldást, amit január végén az okos parkolási és töltési szolgáltatásokat kínáló Parkl Digital Technologies-zal közös eseményen mutattak be.

A hatékony, biztonságos, az ingatlanok meglévő elektromos hálózatainak adottságaihoz alkalmazkodó töltési megoldás agya a Schneider Electric által fejlesztett EV-Charging Expert töltést menedzselő rendszer (LMS), ami folyamatosan figyeli az irodaház betáplálási pontjainak pillanatnyi terhelését, és a lekötött teljesítmény szintjének megfelelő értékig hagyja az autók számára felvenni az energiát. Ennek köszönhetően nem kell tartani a hálózat túlterheltsége miatti áramszünettől, vagy az áramszolgáltatói bírságtól, mégis minden autó az adott pillanatban elérhető legnagyobb teljesítményszinttel tölthet.

A most bemutatott megoldás egyik nagy előnye a hatékony telepítés és könnyű bővíthetőség, amit a szintén a Schneider Electric által fejlesztett és gyártott tokozott áramsínes megoldás tesz lehetővé. Ha új töltési pontokat akarnak a hálózathoz illeszteni, akkor nem szükséges lekapcsolni a teljes rendszert, hanem feszültség alatt ráhelyezhető a plusz leágazódoboz és töltő.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post A pályázati források mellett innovatív töltési megoldás is segíti a vállalati e-autó-programokat appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Jelenetős támogatások a szellemitulajdon-védelem terén https://www.muszaki-magazin.hu/2024/01/10/sztnh-tamogatas-vedelem-segitseg/ Wed, 10 Jan 2024 05:30:11 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28075 2024. január 1-jétől 75 százalékos, szabadalmi eljáráshoz kapcsolódó támogatást vehetnek igénybe a hazai kis- és középvállalkozások, egyetemek, kutatóhelyek vagy magánszemélyek. Az intézkedés a kormány innovációs stratégiájához, a Neumann János Programhoz kapcsolódóan lépett életbe, ezzel is ösztönözve a hazai innovációs ökoszisztémát. A magyar kormány kiemelt célja, hogy a növekvő kutatás-fejlesztési ráfordítások mellett az eredmények hasznosulása is […]

The post Jelenetős támogatások a szellemitulajdon-védelem terén appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
2024. január 1-jétől 75 százalékos, szabadalmi eljáráshoz kapcsolódó támogatást vehetnek igénybe a hazai kis- és középvállalkozások, egyetemek, kutatóhelyek vagy magánszemélyek.

Az intézkedés a kormány innovációs stratégiájához, a Neumann János Programhoz kapcsolódóan lépett életbe, ezzel is ösztönözve a hazai innovációs ökoszisztémát.

A magyar kormány kiemelt célja, hogy a növekvő kutatás-fejlesztési ráfordítások mellett az eredmények hasznosulása is egyre inkább láthatóvá váljon. Ebben nagy hangsúlyt kapnak a felsőoktatási intézmények és a kutatóintézetek, valamint a kis- és középvállalkozások. Szintén fontos lépés az az iparjogvédelmi oltalom alatt álló megoldások kiterjedtebb hasznosítása, a felsőoktatás és a gazdaság hatékonyabb összekapcsolása, ahogy a tudásalapú gazdaság megerősítése is. Ezeket a célokat szolgálja a Neumann János Program (NJP).

Az NJP-hez kapcsolódóan a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának (SZTNH) is fontos feladatai vannak, amelynek központi eleme az iparjogvédelmi aktivitás ösztönzése. Ennek egyik lépése a 2024. január 1-jével bevezetett változás: a hazai kis- és középvállalkozások, az egyetemek, a kutatóhelyek és a magánszemélyek ezt követően a szabadalmi bejelentési- és kutatási díjnak, az érdemi vizsgálatra irányuló kérelem díjának, a megadási díjnak és a szabadalom fenntartási díjának csupán az egynegyedét kötelesek megfizetni.

A támogatás eredményeként mérsékelt díjak a 2024. január 1. vagy azt követő bejelentési nappal rendelkező szabadalmi bejelentések esetén vehetők igénybe. További információ

Szintén fontos eredmény, hogy az SZTNH képviselői több fórumon is részt vettek az Európai Szabadalmi Hivatal (European Patent Office, EPO) mikroszervezetek számára nyújtandó díjkedvezményekre vonatkozó javaslatának kidolgozásában, amelyet végül az Adminisztratív Tanács képviselőinek többsége támogatott. Ennek megfelelően egy nemzetközi szintű változás is életbe lép 2024. április 1-jével: a mikroszervezetek 30 százalékos díjcsökkentésben részesülnek a bejelentési, kutatási, vizsgálati, megadási és belső fenntartási díjak összegéből európai szabadalmi bejelentés esetén. A kedvezmény összege így egy adott európai szabadalom megadásáig több ezer eurót is jelenthet, de a hosszadalmas eljárások esetében, akár a 10 ezer eurót is elérheti. Kedvezményre jogosult mikroszervezetek a mikrovállalkozások, természetes személyek, nonprofit szervezetek, egyetemek és közkutatási intézmények, ahol mikrovállalkozásnak minősülnek azok a cégek, amelyek tíznél kevesebb főt foglalkoztatnak és éves árbevételük vagy mérlegfőösszegük nem haladja meg a 2 millió eurót.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Jelenetős támogatások a szellemitulajdon-védelem terén appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az MI támogatására optimalizált adatközpontok kialakításához nyújt segítséget a Schneider Electric https://www.muszaki-magazin.hu/2023/10/05/mi-schneider-electric-tamogatas/ Thu, 05 Oct 2023 05:00:10 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=27024 A következő években látványosan nő az adatközpontok mesterséges intelligencia (MI) alkalmazásokhoz köthető terhelése, ami egyben az ilyen létesítmények energiaigényének bővülésével is jár. A Schneider Electric új útmutatója segítséget nyújt az adatközpontok üzemeltetőinek ahhoz, hogy az MI-hez köthető igények kiszolgálására optimalizált infrastruktúrát alakítsanak ki. A mesterséges intelligenciát egyre szélesebb körben alkalmazzák világszerte számos ágazatban, az egészségügytől […]

The post Az MI támogatására optimalizált adatközpontok kialakításához nyújt segítséget a Schneider Electric appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A következő években látványosan nő az adatközpontok mesterséges intelligencia (MI) alkalmazásokhoz köthető terhelése, ami egyben az ilyen létesítmények energiaigényének bővülésével is jár.

A Schneider Electric új útmutatója segítséget nyújt az adatközpontok üzemeltetőinek ahhoz, hogy az MI-hez köthető igények kiszolgálására optimalizált infrastruktúrát alakítsanak ki.

A mesterséges intelligenciát egyre szélesebb körben alkalmazzák világszerte számos ágazatban, az egészségügytől a pénzügyeken és a gyártáson át a közlekedésig és a szórakoztatóiparig, ami egyben azzal is jár, hogy látványosan nő a technológiát támogató számítási kapacitás iránti igény. Ez komoly kihívást jelent az adatközpontok számára, amelyeknek alkalmazkodniuk a tervezés és üzemeltetés szintjén, hogy ki tudják szolgálni az MI-hez köthető, növekvő igényeket.

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat új, „AI Disruption: Challenges and Guidance for Data Center Design” című útmutatója részletes betekintést ad és hatékony támogatást nyújt az infrastruktúra tervezés folyamatához azon vállalkozások és szervezetek számára, amelyek a lehető legteljesebb mértékben ki akarják használni a mesterséges intelligencia térhódítása által az adatközpontok számára kínálkozó lehetőségeket.

Úttörő szerepet az adatközpontok tervezésében

Becslések szerint az MI-alkalmazásokhoz kapcsolódó munkaterhelés 2028-ig évente átlagosan 26-36 százalékkal nőhet, ami az energiaigény bővülésével jár mind a már a meglévő, mind az új adatközpontokban. Ahhoz, hogy ezt a kihívást kezelhessék, számos szempontot kell figyelembe venniük az ilyen létesítmények üzemeltetőinek. A Schneider Electric új kiadványa a fizikai infrastruktúra 4 összetevőjének – energiaellátás, hűtés, rackek, szoftvereszközök – tervezéséhez nyújt hasznos segítséget.

A vállalat útmutatója lehetőséget kínál a vállalkozások számára, hogy olyan adatközpontokat tervezzenek, amelyek nem csak képesek támogatni az MI-t, hanem teljesen az MI-re optimalizáltak. A kiadvány innovatív koncepciókat és legjobb gyakorlatokat mutat be.

„Ahogyan az MI tovább fejlődik, egyedülálló követelményeket támaszt az adatközpontok tervezése és irányítása kapcsán. Ezen kihívások kezeléséhez fontos figyelembe venni a mesterséges intelligenciához köthető munkaterhelés főbb jellemzőit és trendjeit, amelyek egyaránt hatással vannak a már meglévő és az újonnan épülő adatközpontokra. Az MI alkalmazások, és különösen a mesterséges intelligencia betanítása rendkívüli számítási kapacitást igényelnek. Ez jelentős terhet ró az adatközpontok energiaellátására és hűtésére. Az energiaköltségek emelkedésével és a környezetvédelmi aggályok fokozódásával az adatközpontoknak az energiahatékony hardverek használatára kell átállniuk, mint például a nagy hatékonyságú elektromos és hűtési rendszerek, illetve célszerű megújuló energiaforrásokra támaszkodniuk, hogy csökkentsék a működési költségeiket és a szén-dioxid-kibocsátásukat”

– mutatott rá Pankaj Sharma, a Schneider Electric „Secure Power Division and Data Center Business” üzletágért felelős ügyvezető alelnöke.

Az MI-ben rejlő teljes potenciál felszabadítása

A Schneider Electric útmutatója az MI és az adatközponti infrastruktúra kritikus kapcsolódási pontjait vizsgál olyan kulcsfontosságú szempontokkal foglalkozik, mint például:

  •  Útmutató a négy kulcsfontosságú MI-jellemzőről és a trendekről, amelyek kihívást jelentenek a fizikai infrastruktúra esetében az energiaellátás, a hűtés, a rackek és a szoftverek kezelése kapcsán.
  • Ajánlások a mesterséges intelligencia oktatásához használt szerverek szélsőséges rack-teljesítménysűrűségének értékelésére és támogatására.
  • Útmutató a léghűtésről a folyadékhűtésre való sikeres átálláshoz.
  • Javasolt rack-specifikációk a nagy teljesítményt igénylő, MI-t támogató szerverek hatékonyabb áramellátásához és hűtéséhez.
  • Útmutatás az adatközponti infrastruktúra-menedzsment (DCIM), az energiagazdálkodási (EPMS) és az épületirányítási (BMS) rendszerek használatához az adatközpontok létrehozása során.

Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Az MI támogatására optimalizált adatközpontok kialakításához nyújt segítséget a Schneider Electric appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Egyetemi Formula-csapatot támogat az Eaton Magyarország https://www.muszaki-magazin.hu/2023/08/14/eaton-formula-racing-csapat-tamogatas/ Mon, 14 Aug 2023 05:30:59 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=26341 A BME Formula Racing Team rangos nemzetközi versenyeken indul idén. Arany fokozatú támogatóként segíti a BME Formula Racing Teamet az Eaton hazai leányvállalata. Az együttműködés keretében az energiagazdálkodási vállalat többek között egy CNC-gép építéséhez, valamint az IT-infrastruktúra és az autóalkatrészek védelméhez szükséges eszközökkel támogatta a BME csapatát. Az augusztus 1-6. között a Hungaroringen megrendezett Formula […]

The post Egyetemi Formula-csapatot támogat az Eaton Magyarország appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A BME Formula Racing Team rangos nemzetközi versenyeken indul idén.

Arany fokozatú támogatóként segíti a BME Formula Racing Teamet az Eaton hazai leányvállalata. Az együttműködés keretében az energiagazdálkodási vállalat többek között egy CNC-gép építéséhez, valamint az IT-infrastruktúra és az autóalkatrészek védelméhez szükséges eszközökkel támogatta a BME csapatát. Az augusztus 1-6. között a Hungaroringen megrendezett Formula Student East versenyen a magyar csapat sikeres teszteket hajtott végre, emellett több versenyszámban is nagyszerű eredményt ért el.

A BME Formula Racing Team egy több mint 70 főből álló társaság, amely még 2007-ben egyedüli magyarként épített versenyautót és indult el a rangos nemzetközi Formula Student versenysorozatban. A csapat mérnökei és menedzserei különböző területeken dolgoznak a minél jobb eredmények eléréséért, valamint az anyagi, szervezeti és tárgyi feltételek megteremtéséért. Emellett kiemelt hangsúlyt fektetnek az oktatásra, ezért a csapatnál dolgozó idősebb és tapasztalt mérnökök elméleti ismeretekkel is segítik a Junior csapatot. Idén összesen négy versenyen indulnak, a már lezajlott Formula Student East mellett a Formula Student Austria, Formula Student East és a Formula Student Germany rendezvényeken.

Az Eaton Magyarország a két fél közötti támogatási megállapodás keretében az IT-infrastruktúra és az autóalkatrészek védelméhez szükséges eszközöket – többek között szünetmentes tápegységet, PLC-vel rendelkező érintőképernyőt, egyedi gravírozású ipari nyomógombokat és kapcsolókat, gyorskioldású speciális olvadóbiztosítókat – és további villamos alkatrészeket biztosít a felkészüléshez és a versenysorozatban való minél sikeresebb szerepléshez.

„Mindig örömet jelent számunkra olyan hallgatói kezdeményezések támogatása, amelyek a méltán híres magyar mérnöki képességeken és a diákok soha nem csillapodó tudásvágyán alapszanak. Büszkék vagyunk rá, hogy a több évszázados múlttal rendelkező Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem csapata többek között az Eaton jól bevált és fenntartható termékeivel érhet el újabb szakmai eredményeket és tapasztalatokat ebben a rendkívül izgalmas tudományágban”

– mondta Farkas Gábor, az Eaton termékmenedzsere.

A Formula Student East nemzetközi hallgatói konstrukciós versenyt 2016-ban olyan volt műszaki hallgatók hívták életre, akik korábban versenyzőként és szervezőként is kipróbálták magukat a diákoknak szóló nemzetközi mérnöki versenysorozat, a Formula Student világában. A bajnokság és a szervezők célja a kezdetektől fogva egy olyan szakmai verseny megvalósítása, amely az oktatási szempontokat tartja szem előtt és elősegíti a csapatok további fejlődését. Az idei eseményen 19 ország 84 csapata vett részt saját fejlesztésű, belső égésű, elektromos és önvezető formulajárműveikkel.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Egyetemi Formula-csapatot támogat az Eaton Magyarország appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A korábbinál is jobban támogatja a zöldkötvényeket az EU https://www.muszaki-magazin.hu/2023/03/13/zoldkotveny-tamogatas-eu/ Mon, 13 Mar 2023 05:30:19 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=24344 Nem érdemes lemaradni, de trükközni sem. A 2050-re megfogalmazott uniós és magyarországi környezetvédelmi célok jelentős erőfeszítéseket és befektetést kívánnak minden szereplőtől. Az erre fordítandó források megteremtésének egyik fontos eszköze a vállalati zöldkötények kibocsátása, melynek uniós szabályozása jelentősen változik a közeljövőben. Az új irányelvek egyfelől támogatják a kötvénykibocsátást, másfelől a jogalkotók mindent elkövetnek, hogy a cégek […]

The post A korábbinál is jobban támogatja a zöldkötvényeket az EU appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Nem érdemes lemaradni, de trükközni sem.

A 2050-re megfogalmazott uniós és magyarországi környezetvédelmi célok jelentős erőfeszítéseket és befektetést kívánnak minden szereplőtől. Az erre fordítandó források megteremtésének egyik fontos eszköze a vállalati zöldkötények kibocsátása, melynek uniós szabályozása jelentősen változik a közeljövőben. Az új irányelvek egyfelől támogatják a kötvénykibocsátást, másfelől a jogalkotók mindent elkövetnek, hogy a cégek az így nyert forrásokat valódi lépésekre fordítsák látszattevékenység, az un. greenwashing helyett a Magyarországi BDO összefoglalója

“A zöldkötvény-piac ugrásszerű növekedését láttuk az elmúlt években, jelentős befektetői érdeklődés mellett, ami egy idei, rövid megtorpanás után várhatóan folytatódik.”

‒ ismertette a helyzetet Veisz Ákos, a magyarországi BDO ESG üzletágának vezetője.

A február végén elfogadott, ideglenes megállapodások irányelvei miatt változások lesznek az EU GBS vonatkozó rendeleteiben, amelyekre fontos figyelni nemcsak kötvénykibocsátóként vagy befektetőként, de azoknak is, akik a jövőben hitelfelvételen gondolkodnak, vagy EU-s pályázatokon kivánnak részt venni.

2023. február 28-án az Európai Tanács és az Európai Parlament ideiglenes megállapodásra jutottak az európai zöldkötvényekre (EU Green Bond Standard) vonatkozó szabvány létrehozásáról ‒ emeli a ki a lényeget Veisz Ákos. A megállapodás ideiglenes és 12 hónappal a hatálybalépését követően kell alkalmazni, így lesz idő a felkészülésre. Mivel az EU GBS alapjában változtatja meg az eddigi standardokat, ezért mindenképpen érdemes figyelni az új szabvány fejleményeit.

A zöldkötvény-kibocsátás a teljes kötvénykibocsátási piac mintegy 3-3,5 %-át teszi ki. Annak érdekében, hogy a Párizsi Megállapodásban foglalt célok elérhetőek legyenek, a zöldkötvény-piacnak is az eddigieknél gyorsabban kell növekednie, az EU GBS elfogadásának deklarált célja pedig ennek támogatása.

Magyarországon az első zöldállampapír-kibocsátás 2020. júniusában történt 1,5 milliárd euró értékben, majd a japán piacon 20 milliárd jen értékben. A Magyar Állam, mint kibocsátó célja a forrásgyűjtés volt a hazai klíma- és környezeti célokhoz kötődő kormányzati beruházásokhoz. Hazánk Nemzeti Tiszta Fejlődési Stratégiája szerint kiemelt cél a hazai vállalati, banki, valamint az önkormányzati zöldkötvény-kibocsátások támogatása is.

“2050-ig a klímasemleges átmenet elérése Magyarországon körülbelül 50 ezer milliárd forint beruházást igényel, amihez más források mellett a hazai vállalatoknak is lehetőségük van kötvényeket kibocsátani. A szuverén zöldkötvény-kibocsátásokon túl 2021. november 30-ig a Növekedési Kötvényprogram keretében 13 darab zöldkötvény-kibocsátás valósul meg, miközben egy növekvő piacról beszélhetünk”

‒ tette hozzá Veisz Ákos.

Az EU GBS-re vonatkozó rendelete ugyanakkor biztosítja, hogy a kötvénykibocsátás során összegyűjtött forrást zöld tevékenységekre fordítsák, és a kötvényeket szakmai és független ellenőröknek is vizsgálnia kell. Az EU GBS összhangban van a Taxonómiára vonatkozó jogszabályokkal, amelyek meghatározzák, hogy mely gazdasági tevékenységek milyen műszaki és egyéb paraméterek mentén tekinthetők fenntarthatónak. Az EU GBS kibocsátóinak azt kell majd biztosítaniuk, hogy a kötvényekből származó források legalább 85%-át olyan gazdasági tevékenységekre fordítsák, amelyek megfelelnek a Taxonómia fenntarthatósági kritériumainak. A szakember ugyanakkor felhívta a figyelmet egy fontos változásra: „A jövőben azok a vállalatok tudnak majd zöldkötvényt kibocsátani, akik ezt a megfelelést kellő mértékben alá is tudják támasztani.”

Milyen előnyei lehetnek az EU GBS szerinti kötvénykibocsátásnak, befektető és kibocsátói szempontból?

Az EU GBS szerinti zöldkötvény-kibocsátás a befektetők számára lehetővé teszi, hogy befektetéseiket nagyobb biztonsággal irányítsák a fenntarthatóbb technológiák és vállalkozások felé, segítséget nyújt a kiváló minőségű zöldkötvények és vállalatok azonosításában, mindezekkel hozzájárulva a greenwashing visszaszorításához.

“A kötvényt kibocsátó vállalatok számára nagyobb bizonyosságot nyújt majd arra vonatkozóan, hogy kötvényük alkalmas lesz a portfóliójukba zöldkötvényeket kereső befektetők számára, amely egyébként hazánkban még alulértékelt lehetőség sok vállalatvezető, tulajdonos számára”

‒ tette hozzá a BDO Magyarország ESG üzletágvezetője.

Az EU GBS továbbá tisztázza, hogy a kötvényekből származó bevételekből milyen gazdasági tevékenységeket lehet folytatni, egyértelmű jelentéstételi eljárást vezet be a kötvényeladásból származó bevételek felhasználásáról, és egységesíti a külső ellenőrök munkáját is.

Az EU GBS tehát ösztönzi a vállalatokat a zöldkötvény kibocsátására, a befektetők számára pedig egy átláthatóbb befektetési lehetőséget kínál. Annak érdekében, hogy a vállalatok alkalmasak legyenek ilyen típusú kötvényeket kibocsátani, a legfontosabb lépés, hogy tisztában legyenek a tevékenységükre vonatkozó EU Taxonómiai kritériumokkal. Vagyis ehhez értő szakemberek segítségével hatékonyan azonosítani kell az adott vállalatra, iparágra vonatkozó műszaki, tevékenységi paramétereket, amit az EU vizsgál, és megfelelni azoknak. Ez a megfelelés nemcsak a zöldkötvények, de idővel a bankhitelek és az EU források elnyeréséhez is elvárt lesz, így mielőbb ajánlott ezen szemlélet, cégvezetési látásmód elsajátítása ‒ zárta a szakmai összefoglalót Veisz Ákos.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post A korábbinál is jobban támogatja a zöldkötvényeket az EU appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Nissan a Siemensszel fejleszti gyártósorait https://www.muszaki-magazin.hu/2022/10/18/nissan-siemens-fejlesztes/ Tue, 18 Oct 2022 05:00:38 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=22386 Az új projekt a két vállalat régóta fennálló együttműködésére épít. A Siemens készíti a Nissan új gyártósorait Japánban. A Tochigi prefektúrában lévő üzemben gyártják majd a tisztán elektromos crossover, az Ariya járműveit. Az új projekt a két vállalat hosszú ideje fennálló együttműködésén alapul, melynek keretében a Nissan már az eddigiekben is a Siemens szoftvereivel optimalizálta […]

The post A Nissan a Siemensszel fejleszti gyártósorait appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az új projekt a két vállalat régóta fennálló együttműködésére épít.

A Siemens készíti a Nissan új gyártósorait Japánban. A Tochigi prefektúrában lévő üzemben gyártják majd a tisztán elektromos crossover, az Ariya járműveit. Az új projekt a két vállalat hosszú ideje fennálló együttműködésén alapul, melynek keretében a Nissan már az eddigiekben is a Siemens szoftvereivel optimalizálta járműveinek tervezését és gyártását. Az átfogó, végpontokig érő digitális megoldásokkal az autógyártó az információforrások széles körét kapcsolja össze az életciklus-kezelő (PLM) platformokon keresztül.

Cél a gyártás további digitalizációja

A Nissan újonnan kifejlesztett elektromos meghajtásának rendszerarchitektúrája a gyártási folyamatok – a hajtáslánc feldolgozásának és összeszerelésének – szabványosítását célozza. Ez a Siemens olyan termékeinek köszönhetően valósul meg, mint például a központi eszközként működő Simatic S7-1500 PLC és az ET200SP elosztott I/O modul. A Profinet ipari hálózati megoldás végpontokig érő kommunikációs kapcsolatot teremt a gyártási ponttól az irányítási szintig, a TIA Portal mérnöki keretrendszere pedig az összes automatizációs eszközt integrálja. Mindez teljes hozzáférést ad a digitális automatizálás folyamatának egészéhez, a digitális tervezéstől kezdve az integrált mérnöki tervezésen át az átlátható üzemeltetésig.

Egyre intelligensebb járműveikbe a gyártók mind nagyobb teljesítményű elektronikus vezérlőegységeket (Electronic Control Unit, ECU) építenek be – így van ez a Nissan Ariya esetében is. A Siemens diagnosztikai üzembe helyezési rendszere, a Sidis Pro – amelyet világszerte számos autógyártó vállalat bevezetett – a Nissan új gyártósorain adatokat ír az ECU-ba, és ellenőrzi a járművek elektromos alkatrészeit. A Sidis Pro fejlett járműdiagnosztikai és adatmenedzsment rendszerként optimálisan támogatja a minőségi autógyártáshoz szükséges ellenőrzés folyamatait.

A Nissan a Siemens támogatásával ismét előrelépett az intelligens gyár jövőképének megvalósításában.

Az autógyártás támogatása a Siemens egyik erőssége: legutóbb például a BMW osztrák üzeme döntött Siemens megoldások bevezetése mellett, a Mercedessel indult új fejlesztési projekt, valamint rekordidő alatt valósult meg egy távol-keleti üzem létrehozása is.

The post A Nissan a Siemensszel fejleszti gyártósorait appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Grintech – a teljes csomag CNC gépekhez https://www.muszaki-magazin.hu/2022/09/09/grintech-cnc-csomag/ Fri, 09 Sep 2022 05:00:26 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=21817 A GRINTECH Kft egy olyan cég, amely kizárólag a Hyundai WIA-t képviseli Magyarországon, egy nagy európai cég leányvállalata, amely 20 éve van jelen az európai piacon, és A-tól Z-ig szolgáltatásokat nyújt a CNC gépek piacán. Szolgáltatásaink közé tartozik: a technológiai tanácsadás, a teljes körű műszaki támogatás, igény szerinti “kulcsrakész” projekt, stb. -tudjuk meg a GRINTECH […]

The post Grintech – a teljes csomag CNC gépekhez appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A GRINTECH Kft egy olyan cég, amely kizárólag a Hyundai WIA-t képviseli Magyarországon, egy nagy európai cég leányvállalata, amely 20 éve van jelen az európai piacon, és A-tól Z-ig szolgáltatásokat nyújt a CNC gépek piacán.

Szolgáltatásaink közé tartozik: a technológiai tanácsadás, a teljes körű műszaki támogatás, igény szerinti “kulcsrakész” projekt, stb. -tudjuk meg a GRINTECH szakértőitől. Ferry Grinberg, a cég tulajdonosa hosszú éveken át egy ipari CNC-gyár tulajdonosa és vezérigazgatója volt és rájött, hogy egy jó és megbízható CNC-gép megvásárlásán túl szükség van egy olyan értékesítő cégre, amely teljes körű támogatást és mérnök csapatot biztosít technikai támogatás érdekében. Ebből a célból mi, a Grintech nem csak olyan eljárásokat alakítottunk ki, amelyekkel a gép gyorsabban gyártásba kerülhet, hanem egy kiváló szervizcsapatot is létrehoztunk ügyfeleink támogatására. A gépértékesítésen túl pedig, végig kísérjük az ügyfelet első alkatrész gyártásáig vezető úton, és támogatjuk a vevő csapatát a gép üzemeltetése során.

Szervizcsapatunk időt és energiát fektet minden beérkezett új projektbe: áttanulmányozzuk a feladatot, megértjük az igényeket, meghatározzuk a gépet és a szükséges szerszámokat, valamint megtaláljuk a leghatékonyabb módot a gép programozására és a gyártási idő csökkentésére.

A Grintech tisztában van azzal, hogy az idő pénz, ezért fontos számunkra, hogy minden felmerülő problémát a lehető leghamarabb kezeljünk. Emiatt igyekszünk még a szervizcsapat megérkezése előtt kivizsgálni és megoldani a problémát, mégpedig videóhívások és a problémáról készült videók vagy képek segítségével. Abban a néhány esetben, amikor a szervizcsapat jelenlétére van szükség, a csapat a probléma szempontjából releváns szerszámokkal és alkatrészekkel felszerelve érkezik. Ha alkatrészre van szükség, azt a legtöbb esetben a megrendeléstől számított 24 órán belül megkapjuk.

Vevőinkkel hosszú távú kapcsolatot alakítunk ki, ezért a műszaki vagy technológiai kérdéseket a garanciális időszak lejárta után is a lehető leggyorsabban támogatjuk, ezért ennek elérhetővé tétele érdekében úgy döntöttünk, hogy ügyfeleinknek alacsonyabb áron nyújtjuk ezt a szolgáltatást.

Küldetésünk, hogy továbbra is a legjobb, legszakszerűbb és leghatékonyabb szolgáltatást nyújtsuk a magyar piacon, ahogyan azt évek óta tesszük.

www.grintech.hu

The post Grintech – a teljes csomag CNC gépekhez appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Siemens támogatásával épül a világ legnagyobb szuperkondenzátor gyára https://www.muszaki-magazin.hu/2022/08/08/szuperkondenzator-gyar-siemens/ Mon, 08 Aug 2022 05:00:03 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=21333 A Siemens technológiai partnerként segíti a Skeletont a szuperkondenzátorcellák gyártásának bővítésében. A Skeleton Technologies és a Siemens messzemenő technológiai partneri együttműködésre lépett, hogy teljesen automatizált, digitális gyártási technológiát fejlesszen, tervezzen és vezessen be szuperkondenzátorok gyártásához Németországban. Az együttműködés a szuperkondenzátorok tervezésétől kezdve a gyártáson át a szolgáltatásokig a Skeleton teljes értékláncának digitalizálását célozza. A megvalósuló […]

The post A Siemens támogatásával épül a világ legnagyobb szuperkondenzátor gyára appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Siemens technológiai partnerként segíti a Skeletont a szuperkondenzátorcellák gyártásának bővítésében.

A Skeleton Technologies és a Siemens messzemenő technológiai partneri együttműködésre lépett, hogy teljesen automatizált, digitális gyártási technológiát fejlesszen, tervezzen és vezessen be szuperkondenzátorok gyártásához Németországban. Az együttműködés a szuperkondenzátorok tervezésétől kezdve a gyártáson át a szolgáltatásokig a Skeleton teljes értékláncának digitalizálását célozza. A megvalósuló gyártási technológia öt éven belül várhatóan 90 százalékkal csökkenti majd a termelés költségeit.

Hasonlóan az akkumulátorhoz, a szuperkondenzátor is energiát tárol, de míg előbbi működése kémiai reakción alapul, addig a szuperkondenzátor elektromos mezőben raktározza el az energiát. A Skeleton termékei az autóiparban, a szállítmányozásban, az energiahálózatokban és az ipari alkalmazásokban segítik a fogyasztás és a széndioxid-kibocsátás csökkentését. Szabadalommal védett „ívelt grafén” anyaguknak köszönhetően a gyártó szuperkondenzátorai a legnagyobb energiasűrűséget kínálják a piacon, szinte azonnali töltés és kisütés, nagy megbízhatóság és nagyon hosszú élettartam jellemzi őket.

A Markranstädtban épülő új gyárban a tervek szerint 2024-ben indul a termelés, amelynek volumene elérheti az évi 12 millió szuperkondenzátor-cellát. A létesítmény második ütemének befejezése 2025-re várható. Az új gyár teljesítménye így a Skeleton mostani, Großröhrsdorfban működő üzemének negyvenszerese lesz.

The post A Siemens támogatásával épül a világ legnagyobb szuperkondenzátor gyára appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
SAP támogatás a Google Cloud dokumentumokhoz https://www.muszaki-magazin.hu/2022/06/06/google-cloud-sap-tamogatas/ Mon, 06 Jun 2022 05:53:44 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=20597 Google Cloud és SAP együttműködés a felhőben. SAP szoftverkörnyezeten belül is lehetőség nyílik a közös munkára a Google Workspace-ben létrehozott és megosztott dokumentumokban, miután a Google Cloud és az SAP nem régiben natív integrációt jelentett be. A Google Cloud és az SAP együttműködése új szintre emelkedik, miután zászlóshajó felhőszolgáltatásaik – a Google Workspace és az […]

The post SAP támogatás a Google Cloud dokumentumokhoz appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Google Cloud és SAP együttműködés a felhőben.

SAP szoftverkörnyezeten belül is lehetőség nyílik a közös munkára a Google Workspace-ben létrehozott és megosztott dokumentumokban, miután a Google Cloud és az SAP nem régiben natív integrációt jelentett be.

A Google Cloud és az SAP együttműködése új szintre emelkedik, miután zászlóshajó felhőszolgáltatásaik – a Google Workspace és az SAP S/4HANA Cloud – kölcsönösen kompatibilissé válnak egymással. Ez az integráció lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy a felhőalapú SAP rendszereiket összekapcsolják a Google Dokumentumok és a Google Táblázatok együttműködési képességeivel. Ennek, illetve a csoportos szerkesztési funkciónak köszönhetően továbbfejleszthetik a vállalaton belüli munkavégzés hatékonyságát.

Az SAP legfrissebb szolgáltatáscsomagja, a RISE with SAP olyan termékek és szolgáltatások – köztük az SAP S/4HANA Cloud – átfogó készletét kínálja, ami segíti az ügyfeleket, hogy intelligens és fenntartható vállalatokat hozzanak létre. A Google Workspace pedig lehetővé teszi, hogy bármilyen méretű csapat összekapcsolódjon, létrehozzon és együtt működtessen különböző fájlokat, projekteket. Az iparág vezető felhőalapú kommunikációs és együttműködési platformjára épülő Google Workspace egyetlen integrált munkaterületen egyesíti az olyan, több milliárd ember által kedvelt alkalmazásokat, mint a Gmail, a Chat, a Naptár, a Drive, a Dokumentumok, a Táblázatok vagy a Meet applikáció.

A Google Dokumentumokkal és a Google Táblázatokkal való natív integráció sok közös ügyfél igényét elégítheti ki, az első sikertörténetek várhatóan a pénzügyi és ahhoz kapcsolódó üzletviteli területekről érkezhetnek, ahol az adatexportálás és a közös dokumentumkezelés az új módok segítségével zökkenőmentesebb felhasználói élményt biztosít.

„Képzeljünk el egy pénzügyi szakembert, aki az SAP S/4HANA Cloud használata során megszokta, hogy a pénzügyi nyilvántartásokat biztonságos és a mindenkori szabályoknak megfelelő módon kezelheti. Ő mostantól hozzáférhet a Google Dokumentumokhoz és a Google Táblázatokhoz, hogy közösen szerkeszthesse a kimutatásokat munkatársaival a szokásos üzleti folyamatai részeként, tudva, hogy ezekben az SAP S/4HANA Cloud mindig friss adatforrásra támaszkodik”

– magyarázza az együttműködés gyakorlati előnyeit Pintér Szabolcs, az SAP Hungary ügyvezető igazgatója.

A kezdeti funkciókat a tervek szerint még ebben az évben beépítik az SAP S/4HANA Cloudba. A fejlesztés az SAP Business Technology Platformon folyik, lehetővé téve a szoros integrációt és az egységes felhasználói élményt az SAP szoftverek között.

The post SAP támogatás a Google Cloud dokumentumokhoz appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Accenture és az SAP közösen támogatja a nagyvállalatokat a felhőtranszformációban https://www.muszaki-magazin.hu/2022/05/13/accenture-sap-felho-tamogatas/ Fri, 13 May 2022 05:00:57 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=20301 Az Accenture és az SAP bejelentette új szolgáltatáscsomagját, amelyben a „RISE with SAP” megoldást a SOAR with Accenture szolgáltatásokkal ötvözik, illetve bővítik vállalati felhőtranszformációt támogató szolgáltatásokkal. Az Accenture a legnagyobb olyan SAP-partner, amely kifejezetten a RISE with SAP megoldás egyszerű megtervezéséhez, bevezetéséhez és felhőben történő üzemeltetéséhez szükséges szolgáltatásokat kínál nagyvállalatok számára. „A következő évtizedben a […]

The post Az Accenture és az SAP közösen támogatja a nagyvállalatokat a felhőtranszformációban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Accenture és az SAP bejelentette új szolgáltatáscsomagját, amelyben a „RISE with SAP” megoldást a SOAR with Accenture szolgáltatásokkal ötvözik, illetve bővítik vállalati felhőtranszformációt támogató szolgáltatásokkal.

Az Accenture a legnagyobb olyan SAP-partner, amely kifejezetten a RISE with SAP megoldás egyszerű megtervezéséhez, bevezetéséhez és felhőben történő üzemeltetéséhez szükséges szolgáltatásokat kínál nagyvállalatok számára.

„A következő évtizedben a legsikeresebb vállalatok teljesen új alapokra helyezik működésüket, amelynek minden részlete átalakul a technológia, az adatok, az AI, az új munkastílus, az ügyfelek bevonása és új üzleti modellek révén”

– mutatott rá Julie Sweet, az Accenture elnök-vezérigazgatója.

„A nagyvállalatok az SAP és az Accenture segítségével most nagy mértékben felgyorsíthatják átalakulásukat, amellyel a növekedés új lehetőségei nyílnak meg.”

A nagyvállalatok gyakran kiterjedt és összetett IT-környezettel – azon belül elszigetelten működő nagyobb rendszerekkel – rendelkeznek, amelyek akadályozzák az agilitást, lassítják a növekedést és az innovációt. A konkrét igényekre szabható alkalmazásokat kínáló közös Accenture-SAP megoldás révén a nagyvállalatok az SAP S/4HANA® Cloud platformon alakíthatják ki infrastruktúrájuk alapjait, amelyet később kiterjeszthetnek más felhőnatív üzleti megoldások felé az SAP Business Technology Platformon keresztül. Ez a modern megközelítés nagyban támogatja a fenntartható fejlődést biztosító és az innovációt gyorsító üzleti folyamatok bevezetését.

„A SOAR with Accenture szolgáltatások nagyszerűen kiegészítik az üzleti innovációt ösztönző felhőalapú szolgáltatáscsomagunkat, a RISE with SAP-t”

– mondta Pintér Szabolcs, az SAP Hungary ügyvezető igazgatója.

„Segítségével a kiterjedt és komplex IT-környezettel rendelkező szervezetek nem csupán felgyorsíthatják, hanem egyszerűsíthetik is az átalakulást a RISE with SAP szolgáltatáscsomag előnyei mellett. Az Accenture és az SAP átfogó megoldást kínál az intelligens és fenntartható nagyvállalati modell megteremtéséhez.”

A „RISE with SAP” és a „SOAR with Accenture” egyetlen integrált szállítási modell részeként minden szükséges megoldást (pl. felhőinfrastruktúra-felügyelet, alkalmazásfelügyelet és az üzemeltetési szolgáltatás) biztosít a nagyvállalatok felhőalapú átalakításához. A komponensek az átalakulási folyamat minden szakaszában támogatják a nagyvállalatok egyedi igényeit, az üzleti terv kidolgozásától és megvalósításától kezdve az üzemeltetésen át. Így a nagyvállalatok magas szinten optimalizált működési modellt építhetnek ki az SAP és más fejlesztők alkalmazásaihoz, amely rugalmassá teszi számukra az üzemeltetési költséget és csökkenti az induló beruházás mértékét.

„A RISE with SAP és a SOAR with Accenture megoldások révén gondoskodni tudunk arról, hogy ügyfeleinknél az SAP-alkalmazások legfrissebb, piacvezető technológiákkal kiegészített verziói fussanak”

– hangsúlyozta Boros József, az Accenture technológiai fejlesztési igazgatója.

„A kiszámíthatóság és a hatékonyság javulása révén az IT-részlegek az üzleti alkalmazások modernizálására és a szervezeten belül az értékteremtést és az innovációt ösztönző egyéb tevékenységekre összpontosíthatnak.”

A közös szolgáltatáscsomag az Accenture tapasztalataira épül, miután a cég az elsők között helyezte át központi pénzügyi folyamatait egyetlen globális SAP S/4HANA® platformra. Az Accenture maga is tervezi a RISE with SAP megoldás bevezetését, saját felhőszolgáltatásaival kiegészítve és globális IT-szervezete igényeire szabva, hogy ezáltal is javítsa agilitását, valamint fejlessze az innovatív és értékteremtő képességét. Mindez az Accenture és az SAP több mint 40 éves szakmai szövetségére épül, amely jól érzékelteti, milyen értéket képvisel az Accenture Cloud First főbb hyperscaler-felhőszolgáltatók körében kivívott vezető pozíciója, és a vállalat több mint 75 ezer SAP szoftvermérnökből álló globális csapatának tapasztalata.

The post Az Accenture és az SAP közösen támogatja a nagyvállalatokat a felhőtranszformációban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az ABB támogatja a Shell globális EV-töltési törekvéseit https://www.muszaki-magazin.hu/2022/05/11/abb-shell-ev-toltes-globalis/ Wed, 11 May 2022 05:00:08 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=20260 Az ABB E-mobility és a Shell új globális keretmegállapodást (GFA) írt alá a töltési megoldások teljes portfóliójának szállítására. Az ABB E-mobility és a Shell magasabb szintre emelik együttműködésüket, hogy az elektromos járművek vezetőinek millióit, világszerte rugalmas és minőségi töltési megoldásokkal lássák el. Az elektromos járművek töltési infrastruktúrájának piacvezetőjeként, az ABB E-mobility és a Shell új […]

The post Az ABB támogatja a Shell globális EV-töltési törekvéseit appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az ABB E-mobility és a Shell új globális keretmegállapodást (GFA) írt alá a töltési megoldások teljes portfóliójának szállítására.

Az ABB E-mobility és a Shell magasabb szintre emelik együttműködésüket, hogy az elektromos járművek vezetőinek millióit, világszerte rugalmas és minőségi töltési megoldásokkal lássák el.

Az elektromos járművek töltési infrastruktúrájának piacvezetőjeként, az ABB E-mobility és a Shell új globális keretmegállapodást írt alá az AC és a DC töltőállomások teljes körű portfóliójának szállítására. A portfólió az otthoni-, munkahelyi-, illetve kiskereskedelmi- felhasználású AC fali doboztól a Terra 360-ig terjed – ez utóbbi ideális megoldást jelent az üzemanyagtöltő állomások, a városi töltőállomások, a kiskereskedelmi létesítmények parkolói, valamint a flottaalkalmazások számára is.

Az ABB E-mobility és a Shell együttműködése az elektromos járművek elfogadottságának további javulása előtt álló kihívások közül kettőt is segít leküzdeni. Az egyik ilyen kihívás a töltő infrastruktúra rendelkezésre állása. A Shell globális terveiben 2025-ig több mint 500.000, 2030-ig 2.500.000 töltőpont üzemeltetése szerepel lakóépületekben, kereskedelmi létesítményekben, illetve Shell benzinkutakon. A másik kihívás a töltés sebessége, melyre az ABB töltőállomási portfóliója, azon belül is a cég Terra 360 típusú töltőberendezése kínál megoldást.

Az ABB E-mobility és a Shell új globális keretmegállapodást írt alá az AC és a DC töltőállomások teljes körű portfóliójának szállítására.

Frank Mühlon, az ABB E-mobility divíziójának vezérigazgatója így nyilatkozott erről:

“+Az ABB és a Shell egyaránt képviselteti magát az ABB FIA Formula E világbajnokságon, így mindkét cég újításai az e-mobilitás fejlődését szolgálják. 2019 óta dolgozunk együtt a nyilvánosan hozzáférhető töltőinfrastruktúra kiépítésén, és legújabb megállapodásunk most még magasabb szintre emeli ezt az együttműködést.”

„Örömmel támogatjuk a Shellt a globális töltőhálózat létrehozására irányuló célkitűzésének megvalósításában. Bizton állíthatom, hogy a Shell a rendelkezésére bocsátott teljes portfólióból minden esetben a töltési igénynek leginkább megfelelő megoldást fogja választani, hogy az emberek – bárhol éljenek is a világban – minél nagyobb számban vehessék igénybe ezt a szolgáltatást.”

Az ABB az elektromos járművek töltését biztosító megoldások globális piacvezetőjeként, valamint a világ legnagyobb elektromos járműalkatrész gyártóinak és országos EV-töltő hálózatüzemeltetőinek választott partnereként 680.000-t is meghaladó számban értékesített EV töltőberendezést a világ több mint 85 országában: több mint 30.000 DC gyorstöltőt és 650.000 AC töltőberendezést, a Chargedot-on keresztül eladott berendezéseket is ideértve.

Az ABB a teljesen elektromos meghajtású együléses versenyautók egyik nemzetközi versenysorozatának, az ABB FIA Formula E világbajnokságnak a névadó partnere. Technológiájával az ABB szerte a világon támogatja ezeket a városi útvonalakon megrendezett versenyeket, és a 9. évadtól a verseny hivatalos töltőinfrastruktúra-beszállítója is lesz.

The post Az ABB támogatja a Shell globális EV-töltési törekvéseit appeared first on Műszaki Magazin.

]]>