szintlépés – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Thu, 21 Nov 2024 12:31:42 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Szintet léphet a hatékonyság a Schneider Electric új robotjával https://www.muszaki-magazin.hu/2024/10/17/schneider-electric-robot-szintlepes/ Thu, 17 Oct 2024 05:00:40 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31613 Negyven százalékkal kisebb helyet foglal el, mint a kategóriájába tartozó más robotok, mégis jóval nagyobb munkaterülettel rendelkezik, zökkenőmentesen integrálható a vezérlőrendszerekbe, egyszerűen és gyorsan telepíthető – többek között ezt kínálja a Schneider Electric új ipari robotja, a Lexium Scara. A berendezés ideális megoldást jelent a gyártási és összeszerelési folyamatok hatékonyságának növelésére. A Schneider Electric, az […]

The post Szintet léphet a hatékonyság a Schneider Electric új robotjával appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Negyven százalékkal kisebb helyet foglal el, mint a kategóriájába tartozó más robotok, mégis jóval nagyobb munkaterülettel rendelkezik, zökkenőmentesen integrálható a vezérlőrendszerekbe, egyszerűen és gyorsan telepíthető – többek között ezt kínálja a Schneider Electric új ipari robotja, a Lexium Scara.

A berendezés ideális megoldást jelent a gyártási és összeszerelési folyamatok hatékonyságának növelésére.

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat bemutatta az új, ultrakompakt Lexium Scara (Selective Compliance Assembly Robot Arm) nagy sebességű ipari robotját, amely a társaság ipari automatizálási portfóliójának része. A számos ágazatban, többek között az akkumulátorgyártásban, az elektronikai iparban, a raktározásban és a csomagolt fogyasztói termékek előállításában egyaránt bevethető berendezés mozgása gyors és pontos. Ennek köszönhetően ideális a gyártási és összeszerelési folyamatokban történő alkalmazásra, beleértve a gyártógépek be- és kirakodását, a pick-and-place műveleteket, illetve a csomagolási és anyagmozgatási feladatokat.

A Schneider Electric új ipari robotja negyven százalékkal kisebb méretű, mint az azonos kategóriába tartozó egyéb robotok, így a gyártósorok hatékonyságának növelése mellett a gyártási terület optimálisabb kihasználását is segíti. A Lexium Scara a szintén a vállalat által fejlesztett EcoStruxure™ Machine Expert Twin digitális iker megoldással kombinálva teljes mértékben integrálható bármilyen egységesített vezérlőrendszerrel, és lehetőséget kínál a telepítés előtti virtuális tervezésre, tesztelésre is, ami segít csökkenteni a CAPEX és OPEX költségeket, valamint megelőzni a projektütemezési problémákat és a költségvetés túllépését.

A Schneider Electric új ipari robotja a hasonló kategóriába tartozó berendezések között az egyik legnagyobb munkaterülettel büszkélkedhet. Az eszköz integrált motorokkal és beépített vezérlővel rendelkezik, ami jelentősen leegyszerűsíti a telepítést, csökkenti a kábelezési igényt, helymegtakarítást eredményez, és javítja a teljesítményt. Emellett speciális kialakításának köszönhetően egyszerűsíti az integrációt, így speciális robotikai ismeretekre sincs szükség ehhez, és lehetővé teszi a kezelők számára a beállítások egyszerű módosítását.

A Lexium Scara zökkenőmentesen integrálódik bármilyen egységesített, például a Delta, Cartesian és Scara megoldásokba, valamint nagy pontosságú motorokat és fejlett vezérlőalgoritmusokat magában foglaló vezérlőrendszerbe. A Schneider Electric új robotja speciális tartozékkészletekkel egyszerűen frissíthető, így könnyen fenntartható az IP65-ös védettsége, ami rugalmasságot és költséghatékonyságot kínál. Ez az alkalmazkodóképesség lehetővé teszi, hogy a robotot a különböző munkakörülményekhez igazítsák anélkül, hogy kezdetben külön IP65-ös változatot kellene vásárolni, ami csökkentheti az induló költségeket.

A Lexium Scara optimális teljesítményét az átfogó szolgáltatások is támogatják, amelyek révén minimalizálhatók a váratlan leállások. A robotot üzemeltető cégek világszerte hozzáférhetnek a pótalkatrészekhez és a képzett szakemberek nyújtotta szerviz szolgáltatásokhoz, ott és akkor, amikor szükségük van rá.

A Lexium Scara robot magyarországi bevezetésével kapcsolatban később hoz döntést a Schneider Electric.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Szintet léphet a hatékonyság a Schneider Electric új robotjával appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Szintet lépett a német Bosch https://www.muszaki-magazin.hu/2023/07/17/bosch-szintlepes-hidrogen/ Mon, 17 Jul 2023 05:00:46 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=26044 Hidrogén-üzemanyagcellák sorozatgyártása kezdődött el a Bosch stuttgart-feuerbachi üzemében. A gyártás megkezdését a hidrogéntechnológiában vállalt részesedés növelésével indokolták. Első ügyfelük a Nikola Corporation, amely még ebben az évben hidrogén-üzemanyagcellás elektromos teherautókat visz az amerikai piacra. A hidrogéngazdaságban nagy a kereslet a Bosch autóipari szakértelmére, a közlemény szerint rajtuk kívül az egész világon kevesen képesek üzemanyagcellák sorozatgyártására. […]

The post Szintet lépett a német Bosch appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Hidrogén-üzemanyagcellák sorozatgyártása kezdődött el a Bosch stuttgart-feuerbachi üzemében.

A gyártás megkezdését a hidrogéntechnológiában vállalt részesedés növelésével indokolták. Első ügyfelük a Nikola Corporation, amely még ebben az évben hidrogén-üzemanyagcellás elektromos teherautókat visz az amerikai piacra.

A hidrogéngazdaságban nagy a kereslet a Bosch autóipari szakértelmére, a közlemény szerint rajtuk kívül az egész világon kevesen képesek üzemanyagcellák sorozatgyártására. A cég 2026-ig a csaknem 2,5 milliárd eurót fektet hidrogéntechnológiákba, és kétszer ennyi bevétellel számol belőle 2030-ig.

A vállalat hangsúlyozta, hogy

“a hidrogén hozzásegítheti a Földet a klímasemlegességhez,”

ezért a Bosch elnöke az európai döntéshozóknak is a hidrogéntermelés felgyorsítását, a hidrogénelosztó infrastruktúra kiépítését javasolta. A cég maga is számos felhasználási lehetőséget vizsgál, és készen áll arra, hogy az autóipari tapasztalatait a lehető legszélesebb körben alkalmazza a hidrogéngazdaságban.

A hidrogénmotor mindent tud, amit a dízel, miközben szén-dioxid-semleges, és a már ismert fejlesztési és gyártástechnológiák több mint 90 százalékban felhasználhatók hozzá – hangsúlyozták.

Forrás: Infostart


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Szintet lépett a német Bosch appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Stabil működés mellett technológiai újításokkal lépett szintet a Ganz 2022-ben https://www.muszaki-magazin.hu/2023/02/06/ganz-technologia-stabilitas/ Mon, 06 Feb 2023 05:00:55 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=23836 Erőteljes növekedést ért el, maximálisan kihasználta a gyártási kapacitásait, valamint megerősítette piaci pozícióját itthon és külföldön egyaránt a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. 2022-ben. Emellett a sikeres kutatásfejlesztési tevékenységének eredményeként bemutatta legújabb – a transzformátorok monitoringján alapuló – technológiai fejlesztését, az Intelligent Solutions-t, amely révén a magyar nehézgépgyártó vállalat jelentősen hozzájárul a villamosenergia-ipar és […]

The post Stabil működés mellett technológiai újításokkal lépett szintet a Ganz 2022-ben appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Erőteljes növekedést ért el, maximálisan kihasználta a gyártási kapacitásait, valamint megerősítette piaci pozícióját itthon és külföldön egyaránt a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. 2022-ben.

Emellett a sikeres kutatásfejlesztési tevékenységének eredményeként bemutatta legújabb – a transzformátorok monitoringján alapuló – technológiai fejlesztését, az Intelligent Solutions-t, amely révén a magyar nehézgépgyártó vállalat jelentősen hozzájárul a villamosenergia-ipar és a transzformátorgyártás piacának zöld fordulatához és fenntartható működéséhez. Hasonlóan intenzív növekedést, és nemzetközi tevékenységének kiszélesítését prognosztizálja 2023-ra is a társaság.

Erőteljes hozzájárulás a magyar zöldenergia-fordulathoz

A több mint 145 éves múltra visszatekintő Ganz 2022-ben is kiemelkedő szerepet töltött be a magyar energiapiacon. A vállalat ugyanis ajánlattevőként számos, a Magyar Villamosenergia-ipari Rendszerirányító által meghirdetett közbeszerzési eljáráson szerepelt eredményesen, ezáltal egyedi termékei hozzájárulhattak a hazai zöldenergia-fordulat erősítéséhez.

A Ganz így a 2022-es évben két 250 megavoltamper (MVA) teljesítményű és 400 kV feszültségű, valamint további két, egyenként 160 MVA teljesítményű és 220 kV feszültségű transzformátor egységet gyártott le, összesen közel 4 milliárd forint értékben a MAVIR részére. A nagyteljesítményű egységek üzembe helyezése jelenleg is folyamatban van többek között az oroszlányi alállomáson, a perkátai 400/132 kV-os alállomáson, valamint a MAVIR sándorfalvai 400/132 kV-os alállomásán. A társaság a második negyedévben szállítja le az idei legnagyobb, 500 MVA teljesítményű és 400 kV feszültségű transzformátorát a MAVIR kerepesi alállomásához.

A Ganz a tavalyi év végén nyílt közbeszerzési eljárás nyerteseként kötötte az elmúlt évek legnagyobb értékű szerződését a MAVIR-ral közel 11,5 milliárd forint értékben, amelynek köszönhetően 2023-ban három 160 MVA és egy 250 MVA teljesítményű transzformátoregységet gyárt a MAVIR részére. A 2024-re vonatkozóan pedig további négy 250 MVA-s egység legyártásáról állapodtak meg a felek.

A MAVIR részére gyártott transzformátoregységeken túl a társaság a hazai piacon továbbá a MOL Petrolkémia Zrt. számára is leszállított egy közel 255 millió forint értékű, 44 MVA teljesítményű transzformátort Tiszaújvárosba.

Magyar siker a nemzetközi piacokon

A reorganizációs folyamat lezárulását, működésének stabilizálását és a gyártási volumen növelését követően a 2022es év elején az immáron 100 %-ban magyar tulajdonosi háttérrel működő Ganz üzleti stratégiája megvalósításának új szakaszába lépett. Ennek középpontjában – a hazai villamosenergia szektorában betöltött pozíciójának megerősítésén túl – a nemzetközi piacokon való terjeszkedés és a márka ismertségének növelése állt. Az intenzív exporttevékenység eredményeként a magyar vállalat közel 15 országban, köztük számos európai országban, Észak-Afrikában és a közel-keleti régióban van aktívan jelen. A Ganz három ületága – a Transzformátor, a Forgógép és a Szerviz üzletág – pedig összesen csaknem 50 jelentősebb projektet teljesített sikeresen a nemzetközi piacokon az elmúlt évben.

A működésében kiemelt szerepet betöltő nagy-britanniai piacra összesen csaknem 3,6 milliárd forint értékben gyárt transzformátorokat többek között az Energy Ltd. és az Ethical Power Connections Ltd. vállalatok számára. Illetve az ír piacra is kiszállították az első Ganz-transzformátort a Suir Engineering vállalat számára, összesen 263 millió forint értékben. Az eddig leszállított egységen túl 2023-ra vonatkozóan a Ganz további transzformátorok gyártásáról állapodott meg az ír partnerével, amely szerződések értéke közel 3 milliárd forint.

A társaság emellett az észak-afrikai piacon is aktív tevékenységet folytatott tavaly: egy 100 millió forint értékű generátoregység leszállítása mellett a társaság készülék szerviz üzletága az egyik legjelentősebb projektjét is teljesítette az észak-afrikai országban, egy hidrogenerátor helyszíni felújítása révén. A Ganz Forgógép üzletága pedig sikeresen legyártott egy 2360 kW és 6000 V teljesítményű csúszógyűrűs indukciós motort egy, a nyugat-afrikai Benini Köztársaságban található cementgyár számára.

A Ganz 2022-ben az európai piacon többek között a francia Volkswind Gmbh-nak, a Belgiumban működő CBR Lixhe cementgyárnak, a litván Connecto Lietuva vállalatnak, a szerb Balkan Petrol Energy vállalatnak, a romániai energiapiacon működő TQM Services és BIT Invest vállalatnak, míg Európán kívül a szaúd-arábiai SATORP petrolkémiai vállalatnak, valamint az izraeli Engis energetikai cégnek gyártott egyedi tervezésű termékeket.

Elérkezett az intelligens transzformátorok kora: bemutatkozott a GANZ Intelligent Solutions

A reorganizációt követő stabilizálódott működés eredményeként a Ganz a kutatásfejlesztési tevékenységére is nagy hangsúlyt tudott fektetni az elmúlt egy évben. Ennek fontos állomása volt az, hogy a társaság 2022 második negyedévében partneri együttműködést kötött a transzformátorok vezérlése terén világpiacvezető német vállalattal, a Maschinenfabrik Reinhausennel.

Az MR vállalatával közös együttműködés, valamint a sikeres kutatásfejlesztési tevékenység eredményeként a Ganz 2022 őszén mutatta be hivatalosan a legújabb, intelligens technológiai fejlesztését, a Ganz Intelligent Solutions-t. Az év utolsó negyedévében pedig a vállalat svédországi, észt és magyar ügyfelei számára gyártotta le az első három, intelligens monitoring rendszerrel ellátott transzformátort több mint 960 millió forint összértékben. Az idei év végéig pedig a Ganz további 18 intelligens transzformátort szállít majd le a hazai és nemzetközi megújuló energiapiac képviselői számára.

Intenzív jelenlét a megújuló energiapiacon

A Ganz Transzformátor és Villamos Forgógépgyártó Kft. tevékenységének egyik jelentős részét képezte, hogy egyedi, ügyféligényre szabott termékeit a megújuló energia piacán is hasznosítsa, ezáltal hozzájárulva a szektor zöld fordulatához és a fenntarthatósági célok eléréséhez. A vállalat így 2022-ben magyarországi és külföldi naperőművekhez, naperőműparkokhoz és energiatárolós rendszerekhez gyártott transzformátoregységeket, amelyek teljesítménye 25 MVA-től 170 MVA-ig, illetve 120 kV-tól 275 kV-ig terjed.

„Úgy vélem, hogy 2022 áttörő és rendkívül sikeres év volt a Ganz számára, hiszen vállalatunk nemcsak, mint egy jelentős történelmi múltra visszatekintő márka tért vissza az energia piacára, hanem az új albrandünk, a Ganz Intelligent Solutions révén a megújulás és a zöld fordulat egyik éllovasaként is képviseltetjük magunkat a szektorban. Ezáltal a Ganz működésében egyidőben találkozik a történelmi tradíció, illetve a digitális véna és az innovatív megoldások. Azt reméljük, az idei évben is tovább folytathatjuk a megkezdett építkezést és a hazain túl további piacokra is elvihetjük az idén 145 éves Ganz egyedi termékeit”

mondta Jan Prins, a Ganz Transzformátor és Villamos Forgógépgyártó Kft. ügyvezető igazgatója.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Stabil működés mellett technológiai újításokkal lépett szintet a Ganz 2022-ben appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Magasabb szintre lép a Bosch az önvezető technológiák fejlesztésében https://www.muszaki-magazin.hu/2022/03/28/onvezeto-bosch-technologia/ Mon, 28 Mar 2022 05:00:06 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=19448 Az Atlatec akvizíciója jelentős mérföldkő a SAE 4 automatizált vezetés terén. Felvásárlással bővíti automatizált vezetési megoldásait, és erősíti piaci pozícióját a Bosch. A németországi székhelyű Atlatec GmbH önállóan működő cégként válik a Bosch Cross-Domain Computing Solutions üzletág részévé. A Bosch és az Atlatec aláírta az erről szóló megállapodást. Teljes körű önvezetési megoldások a Boschtól Az […]

The post Magasabb szintre lép a Bosch az önvezető technológiák fejlesztésében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Atlatec akvizíciója jelentős mérföldkő a SAE 4 automatizált vezetés terén.

Felvásárlással bővíti automatizált vezetési megoldásait, és erősíti piaci pozícióját a Bosch. A németországi székhelyű Atlatec GmbH önállóan működő cégként válik a Bosch Cross-Domain Computing Solutions üzletág részévé. A Bosch és az Atlatec aláírta az erről szóló megállapodást.

Teljes körű önvezetési megoldások a Boschtól

Az Atlatec a vezetéstámogató rendszerek és az automatizált vezetést segítő nagyfelbontású digitális térképek egyik leginnovatívabb szállítója világszinten. A Karlsruhei Technológiai Intézetből 2014-ben kivált vállalat Németországban, Japánban és az USA-ban jelenleg mintegy 25 munkatársat foglalkoztat.

„Az Atlatec felvásárlásával a nagyfelbontású digitális térképek terén tovább bővítjük tudásunkat és piaci kínálatunkat. A Bosch így az egyetlen olyan vállalat, amely az automatizált vezetéshez szükséges rendszerösszetevők teljes spektrumát kínálja ügyfelei számára – az aktuátor-technikától a szenzorokon át, egészen a szoftverekig és a térképekig.”

– hangsúlyozta Dr. Mathias Pillin, a Bosch Cross-Domain Computing Solutions üzletágának elnöke.

„A Boschban ideális partnerre találtunk, együtt még tovább szélesíthetjük fejlesztéseinket a digitális térképek területén”

– emelte ki Dr. Henning Lategahn, az Atlatec GmbH vezérigazgatója. A vételárat a megállapodás értelmében a felek nem hozzák nyilvánosságra, a tranzakcióhoz versenyhivatali jóváhagyás is szükséges.

A digitális térképek mint kiegészítő szenzorok az önvezetésben

A nagyfelbontású digitális térképeknek lényeges szerepük van abban, hogy az automatizált vezetési funkciók használata biztonságos és kényelmes legyen. Az Atlatec portfoliója a digitális térképkészítés minden alkotóelemét lefedi. Kínálata nem csupán az adatrögzítésre és -feldolgozásra, hanem magára a térkép elkészítésére, valamint a megfelelő minőségellenőrzésre is kiterjed. A radar-, videó- és ultrahangtechnika mellett a digitális térképek további nélkülözhetetlen érzékelőként szolgálnak az automatizált vezetésben. A jármű környezetére és a forgalmi helyzetre vonatkozó információik ugyanis jóval túlmutatnak a fedélzeti szenzorok érzékelési tartományán.

Az Atlatec saját érzékelődobozzal és a hozzá tartozó szoftverrel igény szerint méretezhető megoldást fejlesztett ki a térképkészítéshez. A rendszer által gyűjtött nyers adatok kiértékelése mesterséges intelligencia (MI) segítségével történik, majd ezt olyan fontos információkkal egészítik ki, mint a közlekedési táblák, a kanyarok íve vagy a különböző útelemek, tereptárgyak, például a villamossínek. Mivel az MI-algoritmusok folyamatosan tanulnak, egyre bővül a mesterséges intelligencia által észlelni képes út- és környezeti elemek aránya is. A térkép információi alapján egy önvezető autó például éles kanyarhoz közelítve képes lesz előre megkezdeni a lassítást.

Mesterséges intelligenciával az egyre részletesebb térképekért

A digitális térképek a kezdetektől fogva nélkülözhetetlen elemei az automatizált vezetés fejlesztésének. Minél magasabb ugyanis az automatizálás foka, annál szorosabban kell egymáshoz kapcsolódnia a térképkészítésnek és a menetstratégia programozásának.

„Nagyfelbontású térképek készítésére alkalmas technológiájával az Atlatec ideálisan egészíti ki a Bosch portfolióját. Az Atlatec egy különösen intelligens és agilis térképezési eljárást alkalmaz, ami megkülönbözteti más szolgáltatók megoldásaitól. Az általa használt mesterséges intelligencia például a legnagyobb pontossággal és következetességgel azonosítja, illetve térképezi fel az út egyes elemeit, többek között a szalagkorlátokat és a sávfelfestéseket. Ezzel még pontosabban tervezhetjük meg menetstratégiai algoritmusainkat”

– mutatott rá Dr. Stephan Hönle, a Bosch Cross-Domain Computing Solutions üzletág automatizált vezetési részlegének alelnöke.

Az Atlatec fejlesztései hasznos kiegészítői lehetnek a Bosch útazonosítás (Bosch Road Signature) technológiájának is, amely valós forgalomban gyűjtött tömeges adatok használatával teszi lehetővé, hogy az önvezető autók digitális térképek alapján pontosan meghatározzák saját pillanatnyi pozíciójukat. A Bosch az automatizált vezetés és térképkészítés területén eddig is sikeresen működött együtt különböző partnerekkel, az Atlatec ezt a kört bővíti.

A Bosch az automatizált vezetés teljes spektrumán dolgozik SAE 1–4 szinteken

Az automatizált vezetés stratégiai ágazat a Bosch számára, a vállalat vezető szerepet tölt be az innovációban ezen a területen. Vezetéstámogató rendszereivel és a szükséges szenzortechnológiával már a fejlesztések korai fázisában lerakta az alapokat az automatizált vezetés minden szintjén. A Bosch kétirányú megközelítést alkalmaz. Egyfelől azzal a céllal, hogy a vezetést biztonságosabbá és kényelmesebbé tegye, a magánhasználatú személygépkocsik számára fejleszt vezetéstámogató, illetve a SAE 1–3 szinteket lefedő, részlegesen és feltételesen automatizált megoldásokat. Másfelől a Bosch fejlesztőcsapata az automatizált vezetés magasabb szintjeit támogató megoldásokon is dolgozik, elsősorban a gépjárműflottákat és az új típusú üzemeltetési modelleket szem előtt tartva. Különösen a logisztikai szektorban lát a vállalat jelentős felhasználási, illetve üzleti lehetőségeket az SAE 4 szintű automatizált vezetési rendszerek számára. Sőt, az automatizált parkolási segéd (Automated Valet Parking; AVP) formájában a Bosch már az első olyan sorozatgyártásra kész automatizált vezetési funkciót is kifejlesztette, amely egyáltalán nem igényel járművezetőt.

Hazai mérnökök az önvezető technológiák fejlesztésének élvonalában

A világon három helyszínen, Németországban, az USA-ban és Magyarországon fejleszt önvezető járműtechnológiákat a Bosch.

„A 2005-ben megalakult, több mint 2700 főt foglalkoztató Budapesti Fejlesztési Központban közel ezer mérnökünk dolgozik magasan automatizált és önvezető-jármű fejlesztési  projekteken. Az elmúlt években számos, a mesterséges intelligenciához és az önvezető járművekhez köthető szabadalmaztatott technológia jött létre itt. Többségük az automatizált vezetést segíti a forgalmi környezet még pontosabb elemzésében, a többi jármű mozgásának előrejelzésében. A Budapesti Fejlesztési Központ rendkívül vonzó a hazai mérnökök számára is, hiszen itt ténylegesen a mai csúcstechnológiák kutatás-fejlesztésének részesei lehetnek”

– fűzte hozzá Szőke Zoltán, a Bosch automatizált vezetés fejlesztéséért felelős alelnöke Magyarországon.

The post Magasabb szintre lép a Bosch az önvezető technológiák fejlesztésében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>