szikraforgácsoló – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Tue, 24 Dec 2024 05:30:47 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Olvassa online is a Műszaki Magazin legfrissebb lapszámát! https://www.muszaki-magazin.hu/2021/04/28/muszaki-magazin-aprilis-2/ Wed, 28 Apr 2021 05:55:02 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=14790 Az intelligens rendszerek ipari és üzleti alkalmazásainak lehetőségei az előző években rendkívüli érdeklődésre tettek szert. Ez nagyrészt a technológiai környezet dinamikus fejlődésének (pl. Big Data) és az üzleti hatékonyságnövelésre vonatkozó igényeknek volt köszönhető. A Műszaki Magazin 2021/4-es lapszámának kiemelt témái közül ajánljuk: A gépi tanulás, azaz a gépek képességeinek valós idejű, éles helyzetben történő fej­lesztése […]

The post Olvassa online is a Műszaki Magazin legfrissebb lapszámát! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az intelligens rendszerek ipari és üzleti alkalmazásainak lehetőségei az előző években rendkívüli érdeklődésre tettek szert.

Ez nagyrészt a technológiai környezet dinamikus fejlődésének (pl. Big Data) és az üzleti hatékonyságnövelésre vonatkozó igényeknek volt köszönhető.

A Műszaki Magazin 2021/4-es lapszámának kiemelt témái közül ajánljuk:

A gépi tanulás, azaz a gépek képességeinek valós idejű, éles helyzetben történő fej­lesztése ma már biztonságosan és hatékonyan megoldható az IIoT (ipari dolgok internete) segítsé­gével. A Beckhoff egy innovatív cég, folyamatosan keresik az új lehetőségeket az automatizálás­ban.

Távolságmérés – Az új generációs Bosch professzionális GLM 50-27 C és CG távolságmérőkben egyesül az erős strapabírás a gyors és megbízható méréssel, valamint a mérési adatok egyszerű dokumentálása és feldolgozása.

Szikraforgácsológép – egy ilyen gép jelentős és hosszú távú befektetés egy cég életében, amit nem 1-2 évre választunk… ha minden jól megy, egy ilyen berendezéssel 10-15 évre tervezünk. Így abszolút érthető, hogy a választást érdemes alaposan körüljárni, számtalan szempontot figyelembe venni. Hogy milyen tényezőket kellene mérlegelni, abban segít most Péter Szabolcs, az M+E ügyvezetője.

Hegesztőrobot – TRUMPF úgy döntött, hogy kibővíti hegesztőgép-portfólióját azáltal, hogy egy belépő szintű, ívhegesztési megoldást kínál és egyúttal utat nyit a lézerhegesztés világába. A TruArc Weld 1000-et a TRUMPF egyik leányvállalata gyártja az ausztriai Pasching-ban.

Hőformázás – Az ultrahang ipari alkalmazásainak köre rendkívül szerteágazó. Attól függően, hogy milyen halmazállapotú közegekben történik az ultrahang alkalmazása, megkülönböztethető szilárd-, folyadék-, és gázfázisú ultrahang, amelyekre kiterjedt referenciákkal rendelkezik az Innováció-Transzfer Kft.

Nullpontelemek – Az automatizáció terjedésével és a gyártási folyamatok komplexitásával a szakemberek egyre gyakrabban találkoznak olyan feladatokkal, amelyek komoly kihívás elé állítják őket. Pedig gyakran a megoldást egy oda nem is gondolt eszköz jelenti. – tudjuk meg a Gimex szakértőjétől.

Kopásállóság – Két új keményfém esztergálási minőség 2020. októberi bevezetése után a Sandvik Coromant további választékokkal bővítette acél esztergálási termékcsaládját. A GC4415 és GC4425 lapkaminőség gyengén ötvözött és ötvözetlen acélok külső és belső megmunkálásához készült.

Bővebben a műszaki világ aktualitásairól áprilisi lapszámunkban olvashat!

Nyomtatott magazinunk lapozható változatban, digitális formátumban is elérhető.

Műszaki Magazin 2021. 04

2021/4. lapszámMegnyitás

Fizessen elő az MM Műszaki Magazin lapszámaira: 8900 Ft/év (10 lapszám)

Várjuk megrendelését: kapcsolat@muszaki-magazin.hu

The post Olvassa online is a Műszaki Magazin legfrissebb lapszámát! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Hogyan válasszunk huzalos szikraforgácsológépet? https://www.muszaki-magazin.hu/2021/04/18/szikraforgacsolo-mitsubishi-valasztas/ Sun, 18 Apr 2021 15:34:22 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=14656 Egy-egy ilyen gép jelentős és hosszú távú befektetés egy cég életében, amit nem 1-2 évre választunk… ha minden jól megy, egy ilyen berendezéssel 10-15 évre tervezünk. Így abszolút érthető, hogy a választást érdemes alaposan körüljárni, számtalan szempontot figyelembe venni. Hogy milyen tényezőket kellene mérlegelni, abban segít most Péter Szabolcs, az M+E ügyvezetője. Milyen szempontokat érdemes […]

The post Hogyan válasszunk huzalos szikraforgácsológépet? appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Egy-egy ilyen gép jelentős és hosszú távú befektetés egy cég életében, amit nem 1-2 évre választunk… ha minden jól megy, egy ilyen berendezéssel 10-15 évre tervezünk.

Így abszolút érthető, hogy a választást érdemes alaposan körüljárni, számtalan szempontot figyelembe venni. Hogy milyen tényezőket kellene mérlegelni, abban segít most Péter Szabolcs, az M+E ügyvezetője.

Milyen szempontokat érdemes figyelembe venni huzal szikraforgácsoló vásárlásakor?

Egy gép vásárlásakor elsődleges szempont mindig a meglévő, valamint a várható munkák paramétereihez való igazodás.  Gondolva itt elsősorban a gép megmunkálási tartományára, illetve a megmunkálások jellegére: egyedi vagy sorozatgyártásra választjuk, esetleg mindkettőre.  Természetesen amennyiben van lehetőség rá, érdemes ezeket a tulajdonságokat „tágabb keretek” közé tenni. Azaz mérlegelni, hogy kicsivel több ráfordítás/befektetés egy nagyobb gép vásárlását teszi lehetővé, ami hosszú távon kifizetődőbb lehet, minthogy a gép megmunkálási tartománya lehetővé teszi nagyobb munkadarabok megmunkálását is, azaz bővül az elvállalható munkák köre. Rendkívül fontos a gépek opciós listáját is alaposan áttanulmányozni és átgondolni, ahogyan akár egy autó esetében is tennénk: mely opciók, amik számunkra ténylegesen szükségesek (ilyen lehet például a megnövelt Z löket tartomány a magasabb munkadarabok megmunkálásához) vagy hatékonyabbá teszik a munkavégzést (például a 20 kg-os huzaladagoló automatizált gépeknél) és melyek, amiket mi nem tudnánk kihasználni, nem nyújtanak pluszt számunkra. Ehhez célszerű bevonni a cégnél dolgozó kollégákat is, akik szakmai tapasztalatukkal segíthetik a választást, illetve a gép-forgalmazójának technológusával is érdemes egyeztetni a pontos igények és lehetőségek kapcsán.

Mi itt az M+E-nél tisztában vagyunk azzal, hogy vevői elégedettség egy hosszú távú befektetés. Ezért különös figyelmet fordítunk arra, hogy az igényekhez ténylegesen igazodó gépet ajánljunk, ez közös érdek. Így nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy megfelelő szakmai tanácsokkal lássuk el a vevőinket, azt érezzék, hogy azt kapták, amire szükségük van, és csak azt, és teljes körűen tisztában vannak a gép által biztosított lehetőségekkel, megoldásokkal.

A szikraforgácsolók sokféle szempontból kilógnak a megmunkálógépek közül, az egyik ilyen tulajdonság az is, hogy ahány gyártó, annyiféle vezérlő. Így érdemes figyelembe venni, hogy mennyire felhasználóbarát, könnyen kezelhető, milyen lehetőségeket biztosít és elérhető-e magyar nyelven is. Illetve az sem elhanyagolandó szempont, hogy Magyarországon nincs szikraforgácsoló képzés. Erre is megoldást nyújt az M+E: egy új gép vásárlása esetén a vezérlő többnapos ismertetésével, valamint folyamatos igény esetén támogatást biztosítunk a gépkezelőket akár telefonon, e-mailen vagy személyes találkozás révén.

Ami még szintén óriási előny, hogy ha a szóba jöhető gépet meg tudjuk nézni már munka közben. Erre cégünk lehetőséget biztosít akár a bemutatótermében, de igény esetén már vevőnél működő gép megtekintése is megoldható, ahol első kézből is információt kaphatnak.

Milyen egyéb szempontok dönthetnek két azonos képességű/paraméterű gép között?

A vezető gyártók gépei között valóban nagyon kevés különbség van. Természetesen mindenki próbál a konkurens gyártókkal szembe előnybe kerülni, ezért folyamatosak a fejlesztések, mind a gép felépítése mind pedig a technológiák terén.  Az alapfelszereltség sokat számíthat egy gép ár/érték arányánál a már említett opciós tételek miatt.  Ebben azért találni komolyabb különbségeket a gyártók között. A Mitsubishi ezért próbál már egy alapgépnél is magas felszereltséget, illetve a legfrissebb vezérlővel és technológiával felszerelt gépet kínálni.  Sok cégnél találkoznunk a magyar nyelvre fordított vezérlő igényével, illetve a magyar nyelvű kezelési utasításokkal, karbantartásokkal, aminek szintén eleget tesznek a Mitsubishi gépek.

Nagyon fontos a megvásárolni kívánt gép esetében a magyarországi szervizhálózat és alkatrészellátás, mivel a gyártásban ugye rendkívül fontos, hogy ne álljon/minél kevesebbet álljon egy gép. Számos gép esetén esetleg hetek telnek el egy szervizelésre vagy egy alkatrészre várva (főként kevésbé ismert gyártók esetén), ami jelentős kiesést jelent. A Mitsubishi ilyen szempontból is a mezőny elején jár a magyarországi képviselettel, szervizzel, a gyors alkatrész utánpótlással a németországi  alkatrészbázisnak és a gyári támogatásnak köszönhetően. Szintén fontos, előnyt jelentő szempont, hogy milyen garanciát vállal az adott gyártó. A Mitsubishi például – egyedülállóan – 12 év garanciát vállal a pozícionálási pontosságra, ami tükrözi a megbízhatóságot.

Milyen „kényelmi” funkciók megléte segítheti a hatékonyságot?

A könnyű kezelhetőség nagyon fontos minden gépnél, köztük természetesen igaz ez a szikraforgácsolók esetében is. A már említett könnyen elsajátítható vezérlő mellé egy jó, a gépet teljeskörűen ismerő szakember, remek párost alkot.

A kezelhetőség a gyártótól függ, a szakember kapcsán pedig érdemes oktatást kérni vásárláskor, hogy megismerhesse azokat a funkciókat, amik megkönnyítik a napi munkáját. Hiszen fontos, hogy amikor dolgozni kell rajta, az gördülékeny, egyszerű és hatékony legyen.

Lényeges, hogy a munkákat egyszerűen tudjuk megmunkálni a felrakásától a programozásáig, a megmunkálás során szükséges optimalizálásokig, ellenőrzésekig a programok utólagos módosításain keresztül. A Mitsubishi vezérlők nem csak a pábeszédes menü rendszerrel, hanem a beépített 2D Cam-mel, a rendkívül sokféle beállítási lehetőséggel ezt szolgálja, legyen szó akár automatizálásról, automata üzemmódokról vagy akár sűrűn változó munkákról. A darabok felrakásához, rögzítéséhez, leszorításához sokféle megoldást tudunk kínálni, mely lényegesen megkönnyíti a gépkezelő feladatát, ezáltal hatékonyabb és minőségibb munkát tud produkálni, ami a cég érdeke is. Egyszóval érdemes ezekbe a kényelmi funkciókba beruházni, akár egy új gép vásárlásánál, akár már meglévő gépek hatékonyabbá tételénél.

Az Ipar 4.0 hogyan jelenik meg ezeknél a gépeknél?

A szikraforgácsoló-gépeknél is természetesen ma már jogos elvárás, hogy biztosítsa a termelésirányításhoz szükséges adatokat, illetve hogy lehetővé tegye a távoli elérést és beavatkozást. Mindemellett ezeket a gépeket is hálózatba lehet kötni, ami ma már szintén gyakran szükséges és nélkülözhetetlen. A Mitsubishi huzal szikraforgácsolók is természetesen alkalmasak a termelésirányító rendszerekhez szükséges adatok kinyeréséhez, a távoli elérés is megoldott, valamint hálózatba köthetőek az egyes berendezések.

A gép saját maga folyamatosan figyeli az üzemidőt, állásidőt, hibákat, illetve figyeli az időszakos karbantartási- periódusokat és erről tájékoztatja is a gépkezelőt üzenet, valamint megfelelő táblázatok és diagramok formájában. Ezek az információk hozzáférhetőek akár a vezérlőn, akár egy termelésirányító rendszerhez csatlakoztatva. Illetve folyamatosak a fejlesztések és újítások a piaci igényekhez igazodva ezen a téren is.

Mire érdemes figyelni használat során?

A folyamatos karbantartás, a gép-állagmegőrzés nagyon fontos minden gépnél, de a huzal szikraforgácsolóknál ez talán még nagyobb szerepet kap a minőségi munka, a hosszú távú folyamatos üzemeltetés, a felesleges idő- és pénzkidobás megelőzése miatt. Valóban kifizetődő a megelőző időszakos karbantartás, amennyiben szeretnénk hosszan és hibamentesen használni a gépet. Sajnos találkozunk elhanyagolt gépekkel, amik nem segítik elő a huzalszikra hibamentes működését, sőt….. előfordul, hogy egy kosszal eltömődött alkatrész miatt nem fűzi be a gép a huzalt, vagy egy rég cserére érett vezetőgörgő csapágya okozza a huzalszakadást. Ezek a hirtelen felmerülő problémák könnyen megelőzhetőek lennének a rendszeres időszakos karbantartással, amivel idő- és pénzkiesést spórolhatunk, hisz a karbantartás ütemezhető és kiszámítható. A karbantartás hiánya miatt fellépő hibák viszont nem.

A másik dolog, amire szintén figyelni kell, hogy milyen huzalt használunk. Sajnos sokszor belefutunk, hogy pontatlanul vág a gép, szakad a huzal, nem fűzi be rendesen vagy instabil a megmunkálás. Ezeket sajnos többségében mind az olcsó, gyenge minőségű huzal eredményezi. Szóval érdemes jó minőségű huzalt vásárolni, még ha többe is kerül, mert amit a réven „nyerünk”, elveszítjük a vámon, sőt. Szóval a pillanatnyi megtakarítás az olcsó huzal ára miatt nem ér annyit, mint a hosszú távon megspórolt pénz és bosszúság elkerülése.

A Mitsubishi szikraforgácsolók hogyan felelnek meg a fenti paramétereknek?

A Mitsubishi Electric közel 50 éves tapasztalata a szikraforgácsoló gépek gyártása területén lehetővé teszi, hogy egy stabil már kiforrott technológiát ötvözzön az újonnan felmerülő piaci igényekhez és az ipar 4.0-hoz igazodó innovatív megoldásokkal, a tényleges vevői elvárásokat figyelembe véve. Az bizton állítható, hogy a Mitshubishi név egyfajta garancia a megbízhatóságra. Mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy egyedülállóan a világon 12 év garanciát vállal a gépek pozícionálási pontosságára.

A huzal szikraforgácsoló termékpalettáján megtalálható az MV sorozat: MV-1200, 2400 és 4800 S és R, melyek tökéletes megoldást nyújtanak az egyedi szerszámgyártásban, alkatrészgyártásban, míg az MP 1200 és 2400 lehetővé teszi a magasabb felszereltsége, illetve gépkialakítás révén (programozható merülőkádas elárasztás) akár a köszörűkorongok profil vágását is B tengely segítségével, mely már robot cellával is elérhető. Az MV sorozat az ún. D-Cubes vezérlővel érhető el, melynek köszönhetően minden lényeges műveleti státusz és az üzemeltetési ciklus előhívható egy érintésre, a gép összekapcsolható meglévő termelés irányító és analizáló rendszerekkel. A „Job Planner” munka ütemező pedig lehetővé teszi, hogy egyszerűen előre vegyük a sürgős munkákat, automatikusan elmentve a félbeszakított munka paramétereit, így az később folytatható azonnal a félbeszakítási ponttól!

A Mitsubishi szikraforgácsolóknál ami abszolút előnyt jelent:  a Tubular mágneses csőhajtás az U/V tengelyeken is, a már említett 12 év pozicionálási garancia, a beépített 2D Cam, az egyszerűen kiforgatható huzaldaraboló egység, a rendkívül egyszerű kezelhetőség illetve karbantartás, valamint a folyamatos technológiai fejlesztések a különféle huzaltípusokhoz illetve anyagminőségekhez. Mindemellett piacvezető a köszörűkorong vágásban a folyamatos fejlesztéseknek illetve forgatóknak köszönhetően.

www.eszterga.hu

The post Hogyan válasszunk huzalos szikraforgácsológépet? appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
2020 – sok újdonságot hozott… https://www.muszaki-magazin.hu/2020/10/19/szerszamgep-ujdonsagok-2020-nakamura-hartford-cnc/ Mon, 19 Oct 2020 07:53:17 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12183 És itt nem csak a koronavírus okozta új helyzetre gondolunk, hanem a szerszámgép iparban számos fejlesztés és innováció magyarországi megjelenése is erre az évre datálható. Csak hogy néhányat kiemeljünk: a Mitsubishi új tömbös szikraforgácsoló gépcsaládja: az SG sorozat, a Brother BV7-870 automata adagoló rendszere, a Nakamura Tome JX-250 multifunkciós és a TW-30 2 revolverfejes CNC […]

The post 2020 – sok újdonságot hozott… appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
És itt nem csak a koronavírus okozta új helyzetre gondolunk, hanem a szerszámgép iparban számos fejlesztés és innováció magyarországi megjelenése is erre az évre datálható.

Csak hogy néhányat kiemeljünk: a Mitsubishi új tömbös szikraforgácsoló gépcsaládja: az SG sorozat, a Brother BV7-870 automata adagoló rendszere, a Nakamura Tome JX-250 multifunkciós és a TW-30 2 revolverfejes CNC esztergája, vagy a Hartford S8 és S10 lienáris vezetékes függőleges megmunkálóközpontja és 2 új 5 tengelyes függőleges modellje is idén debütáll Magyarországon.

A Mitsubishi 2 új tömbös precíziós CNC szikraforgácsoló: az SG8 és SG12 már az új D-Cubes vezérlővel érhető el. A vezérlő révén minden lényeges műveleti státusz és az üzemeltetési ciklus előhívható egy érintésre, a gép összekapcsolható meglévő termelésirányító és analizáló rendszerekkel, így könnyen elérhetőek a termelési adatok, optimalizálható az üzemelés. A „Job Planner” munkaütemező pedig lehetővé teszi, hogy egyszerűen előre vegyük a sürgős munkákat, automatikusan elmentve a félbeszakított munka paramétereit, így az később azonnal folytatható a félbeszakítási ponttól!

További újítás: az új intelligens hőmérséklet kompenzációs rendszer, mely garantálja a precíz megmunkáláshoz szükséges feltételeket a legkisebb hőmérsékletváltozás esetén is (opcióként érhető el).

Az Új IDPM3 generátor szabályzó  funkció, mely jelentősen csökkenti az él kopásokat az elektródáknál, főként mély bordák esetében lényeges. A megnövelt leválasztási sebességnek köszönhetően akár 50%-ra csökkenhet a megmunkálási idő az előző generációs gépekhez képest. Az Esperadvance Pro Lite szoftver pedig lehetővé teszi az 1 pc-ről történő akár 5 gép programozását is.

A Brother BV7-870 automata adagoló rendszer egy egyszerű, kompakt és hatékony megoldás az alkatrész-adagolásra a Brother Speedio S500X2 és M200X3 megmunkálóközpontoknál. Egyszerű installáció és kezelés jellemzi, illetve integrált vezérlése révén folyamatos a kapcsolat a gép és az adagoló között.

Brother bv7

Brother BV7-870

A Japán Nakamura Tome JX-250 multifunkciós CNC esztergaközpont maróorsója kétféle fordulatszámmal érhető el: az alap 12 000 f/min – általános megmunkálásra ajánlott -, míg opcionálisan 20 000-es orsófordulatszám is elérhető, ami ideális speciális megmunkálás esetén. Kúpvégződés Capto C6 rendszerű.

Nakamura JX-250

Nakamura JX-250

A szerszámtár alapban 80 férőhelyes, de elérhető a 120-as tárkapacitás opcionálisan. A két alsó revolverfej szerszámhelyeivel összességében 168 db szerszámmal tudunk gazdálkodni a megmunkálás során.

JX-250 „beszélőnév”: a 250 – a maróorsó Y-irányú megmunkálási tartományára utal, minthogy a főorsó Y elmozdulása +/- 125 mm, a befogott munkadarab tengelyétől számítva. Főorsómotor built-in kialakítású és 22/15 kW teljesítményű, B tengely irányú elfordulása pedig +/- 120°.

A maróorsóház magassága: 349,1 mm, ami jelenleg  a piacon a legkisebb méretnek számít. Ennek egyenes következménye a nagyobb szerszámkinyúlási lehetőség, ami a hasonló gépeknél nagyobb megmunkálási teret biztosít. Mindehhez optimális gép méret párosul: 5 550 x 3 258 mm-es alapterület, 25 000 kg gépsúly mellett.

A built-in orsós kialakítású fő- és alorsója révén magasabb  vibrációmentesség és nagyobb gyorsulás érhető el, természetesen mindkét orsó 0.001 fokonkénti pozicionálást biztosít.

Standardban 1 db hajtott szerszámos, Y tegelyes revolverfejjel van a gép szerelve, opcionálisan ugyanolyan paraméterekkel rendelkező második revolverfej is rendelhető.

A Nakamura Tome JX-250 a gyártó – Fanuc alapokra épített – legmodernebb 19”érintőképernyős NT SmartX vezérlőjével van ellátva. Rengeteg hasznos funkcióval, 8 GB tárhellyel rendelkezik a tárolt programok számára.

A Nakmura Tome másik újdonsága: a TW-30 2 revolverfejes, hajtott-szerszámos, C és Y tengelyes, ellenorsós esztergaközpont! Ennek a modellnek, az elődjéhez képest erőteljesebb lett a hajtott szerszám motor teljesítménye (7,5 kW az eddigi 5,5 kW helyett, illetve a fordulatot is megnövelték 3600-ról 6000 f/p-re). Ennek köszönhetően nagyobb forgácsolási teljesítmény érhető el.

Nakamura TW-30

Nakamura TW-30

Az új fejlesztésű szervomotorok jóvoltából megemelkedtek az előtolási gyorsjáratok is: X tengelyen 25 m/p, Z tengelyen pedig 30 m/p.

Ebben a modellben 2, azonos méretű, teljesítményű és rangú orsó (ikerorsók) van beépítve.

A maximális forgácsolási átmérő a standard 335-ról opcionálisan 400 mm-re növelhető, míg a gép súlya 10 800 kg-ról 14 500 kg-ra nőtt, így robosztussága révén még pontosabb munkavégzésre képes.

A TW-30 már új vezérlővel érhető el: az NT smartX vezérlő 19 colos, érintőképernyős monitorral.

Az új fejlesztésű vezérlő alkalmazása miatt gyorsabb lett az ütközést gátló légzsákfunkció, az ütközést követően 0,001 másodperc alatt reagál, így rendkívül lecsökken a gépsérülés mértéke.

A Hartford S8 és S10 lineáris vezetékes függőleges megmunkálóközpontokat a piaci igények hívták életre! Ez a két modell tökéletes, remek ár-érték arányú megoldást jelent azon vevők számára, akik kisebb méretű és kis és közepes súlyú alkatrészeket gyártanak, és ezért elegendő egy kisebb méretű gép, könnyebb géptest, és valamivel alacsonyabb terhelhetőség, mint ami a „nagytestvér” LG sorozatnál.

Hartford S8

Hartford S8

A Hartford 2 új modellje az 5 tengelyes függőleges gépcsaládban: az 5A-40R és 5A-95Q.

A 40R-es verzió az eddigi 65E és 65EF modelleknél kisebb asztallal (320 mm az asztal átmérő) és löketekkel (X:410 mm; Y: 610 mm, Z: 510mm) rendelkezik. A 95Q-t viszont megnövelt asztal (800 mm az átmérő) és nagyobb löketek (950x850x650mm) jellemzik. Mindemellett újdonság a nagyobb szerszámtár: 24-es a kisebb modellnél, míg 40-es a 95Q-nál.

www.eszterga.hu


Műszaki Magazin előfizetés Műszaki Magazin hírlevél feliratkozás

The post 2020 – sok újdonságot hozott… appeared first on Műszaki Magazin.

]]>