szakma – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Tue, 17 Sep 2024 06:00:52 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Ősztől már 150-en tanulnak építőipari hiányszakmákat Pécsett https://www.muszaki-magazin.hu/2024/08/30/epitoipari-szakma-tanulas-pecs/ Fri, 30 Aug 2024 06:00:26 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=30951 Több mint másfélszáz tanulóval rajtolnak a jövő héten kezdődő tanévben a Pécsi Ágazati Képzőközpont építőipari oktatásaira. A gyakorlatközpontú felnőttképzési kezdeményezés válasz az elmúlt években kialakult munkaerőhiányra. A megyei vállalkozások egy része felismerte, nem várhatják csupán az iskolarendszertől a helyzet megoldását, saját maguknak is tenniük kell azért, hogy a jövőben kellő számú szakképzett munkavállalójuk legyen. Súlyos […]

The post Ősztől már 150-en tanulnak építőipari hiányszakmákat Pécsett appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Több mint másfélszáz tanulóval rajtolnak a jövő héten kezdődő tanévben a Pécsi Ágazati Képzőközpont építőipari oktatásaira. A gyakorlatközpontú felnőttképzési kezdeményezés válasz az elmúlt években kialakult munkaerőhiányra.

A megyei vállalkozások egy része felismerte, nem várhatják csupán az iskolarendszertől a helyzet megoldását, saját maguknak is tenniük kell azért, hogy a jövőben kellő számú szakképzett munkavállalójuk legyen.

Súlyos gondot okoz az építőipari ágazatban a munkaerőhiány. A gyakorlott szakemberek jelentős része külföldre vándorolt, a ma pályát választó fiatalok közül – a kedvezőtlen demográfiai folyamatok következtében is – egyre kevesebben fordulnak az építőipari szakmák felé.

„Az átlagember is szembesül a hosszú várakozási időkkel és a sokszor rossz minőségű munkát végző, képzetlen „szakemberek” problémájával. Az elmúlt évtizedekben sem erkölcsileg, sem anyagilag nem becsülték meg az építőipari szakmákat, és ennek következménye, hogy a fiatalok inkább könnyebb pénzkeresettel kecsegtető területek felé fordulnak. Ezért fontos megmutatni, hogy az ágazat ma már modern technológiákat, gépeket használ, és szép karrierlehetőségeket kínál pénzügyi és szakmai értelemben egyaránt”

– véli Magyari Csaba, az MB-BAU cégcsoport tulajdonos-ügyvezetője, aki maga is részt vállal a szakmacsoport népszerűsítésében.

Legyen jelen az oktatásban a legújabb technológia

Magyari két évvel ezelőtt ott volt a több szereplő összefogásával létrejött az országban egyedülálló, a megyei építőipari szak- és felnőttképzés bázisát jelentő Pécsi Ágazati Képzőközpont megszületésénél. Az intézmény az iskolarendszerben elérhető eszközparknál sokkal modernebb felszereltséggel rendelkezik, így a diákok a legújabb technológiákat is elsajátíthatják, jókora előnyre szert téve a munkaerőpiacon.

„A 2022/23-as tanévben 58 fővel indult a képzés, tavaly 127-en voltunk, most pedig várhatóan 154-en kezdik meg a tanulmányaikat szeptembertől. Bővítjük a bevont szakmák körét: az ácsok, burkolók, festők és kőművesek mellett magasépítő, vegyész, földmérő, földügyi és térinformatikai technikusok szakirányú oktatását is végezzük, ősztől pedig kezd az első szárazépítő évfolyam. Ezek mindegyikére komoly piaci igény mutatkozik”

– összegezte Magyari Csaba.

A régió szakemberképzésének 95%-át lefedik

A Képzőközpont sikeres működésének egyik alappillére a vállalkozásokkal való együttműködés. Ma már hetven feletti a céges partnerek száma, akik a megfelelő szakmai gyakorlati ismereteket biztosítják a tanulóknak. A cél, hogy a végzettek munkába állva már önállóan vagy minimális felügyelettel tudjanak dolgozni.

A vállalatoknak az is nagy könnyebbséget jelent, hogy adminisztrációs terhek és költségek nélkül képezhetnek utánpótlást. A jogszabályban előírt tárgyi és személyi feltételeknek viszont természetesen meg kell felelniük. Ezt a Képzőközpont ellenőrzi és vállalja érte a felelősséget.

A modell sikerét mutatja az alacsony lemorzsolódás: az előző tanévben 76-an tettek sikeres vizsgát. Többségük szerencsére a frissen megszerzett szakterületén helyezkedett el, egy részük pedig visszatért másodszakmát tanulni. Összességében a teljes régiós építőipari szakmai oktatás 95%-a a Képzőközpont keretein belül folyik.

A purhab csodája elvarázsol

Az új alapokra helyezett felnőttképzés mellett Magyari Csaba szerint a gyerekek pályaorientációját sem szabad elhanyagolni. Cégvezető kollégáival gyakran látogat el általános iskolákba, ahol látványos, játékos feladatokon keresztül hozzák közelebb a szakmákat a negyedik-ötödikesekhez. Például a gyerekek mindig elcsodálkoznak azon, hogy ma már nemcsak habarccsal, hanem purhabbal is lehet téglákat egymáshoz illeszteni, és így is ugyanolyan tartós lesz az eredmény.

Hét évvel ezelőtt indult az általános iskolásoknak szóló Épít-Ésszel pályaorientációs verseny, ami játékos formában ad lehetőséget az építőipari szakmákkal való ismerkedésre. „Fontos, hogy ne csak a szakmák tartalmáról kapjanak információt a gyerekek, de azzal is szembesüljenek, hogy milyen felelősségteljes munkát végeznek az építőiparban. Sokat teszünk a generációk közötti különbségek áthidalásáért. A felnőttek felelőssége is, hogy megértsük a tizenéveseket és ők is meg tudják értetni magukat velünk. Nekem is voltak régen mentoraim, ezért én is kötelességemnek érzem, hogy részt vegyek a jövő szakembereinek formálásában. Ha jó hátteret akarunk teremteni a szakmának, akkor ezért a vállalkozóknak most kell tenniük, nem két év múlva” – fogalmazza meg véleményét Magyari Csaba.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Ősztől már 150-en tanulnak építőipari hiányszakmákat Pécsett appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Milyen szakmákat teremt a mesterséges intelligencia? https://www.muszaki-magazin.hu/2023/12/15/mesterseges-intelligencia-szakma-teremtes/ Fri, 15 Dec 2023 06:00:37 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=27906 Az AI több dimenzióban is mélyreható változásokat hoz. Hatással van a társadalomra, a technológia fejlődésre és ezek mentén a korunkat meghatározó szakmai igényekre. Az utóbbi évben rengeteg írást született az AI által veszélyeztetett szakmákkal kapcsolatban, de kevés figyelmet kapott az, hogy milyen új lehetőségeket teremt. A felnőttképzési szektor már reagált a trendekre, és olyan tanfolyamokat […]

The post Milyen szakmákat teremt a mesterséges intelligencia? appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az AI több dimenzióban is mélyreható változásokat hoz. Hatással van a társadalomra, a technológia fejlődésre és ezek mentén a korunkat meghatározó szakmai igényekre.

Az utóbbi évben rengeteg írást született az AI által veszélyeztetett szakmákkal kapcsolatban, de kevés figyelmet kapott az, hogy milyen új lehetőségeket teremt.

A felnőttképzési szektor már reagált a trendekre, és olyan tanfolyamokat kínál, amelyek az AI különböző területein adnak felkészítést, például a chatGPT prompter használatára. Fekete Csaba Csongor, több, mint 20 éves tapasztalattal rendelkező AI szakértő részletes körképet készített az AI-szakemberek jelenlegi tanulási irányairól, mutatva, hogy mely területeken lehet várni új munkakörök megjelenését az álláshirdetésekben.

Felhasználói eszközök szakértői:

Az AI felhasználói eszközök szakértői olyan szakemberek, akik az AI alkalmazásában specializálódtak, különös tekintettel az olyan felhasználói eszközökre, mint például a ChatGPT vagy a DALL-E. Mély ismeretekkel rendelkeznek ezekről a specifikus eszközökről és segíteni tudnak a felhasználóknak a hatékony promptok írásában (azaz a hatékony szöveges utasítások megfogalmazásában az AI alapú eszközök használata során). Tehát ezek a szakértők támogatást nyújtanak a felhasználóknak az AI eszközök hatékonyabb használatához és optimalizálásához. Folyamatosan nyomon követik az AI területén történő fejlesztéseket és újításokat, ami segíti őket abban, hogy mindig naprakészek legyenek a legújabb trendekkel és technológiákkal kapcsolatban.

Elméleti, filozófiai hátterű management tanácsadók, futurológusok:

Ezeknek a szakembereknek az elsődleges feladata a mesterséges intelligencia alapvető elméleti kérdéseinek megértése és elemzése. Ez magában foglalhatja az intelligencia definícióját, az AI működési elveit, és az algoritmusok mögötti alapelveket. A filozófiai megközelítés révén segítenek értelmezni az AI-t társadalmi és etikai szempontból. Képesek átgondolni az AI alkalmazásainak társadalmi következményeit és, hogy miként illeszkedik ez a technológia a szélesebb társadalmi keretekbe.

A futurológusok a várható trendeket elemzik a mesterséges intelligencia terén, beleértve azokat az innovációkat, amelyek változásokat hoznak a társadalomban és a gazdaságban. Ez segíti az előrejelzéseket és a hosszú távú tervezést. A futurológusok segítik a jogi és etikai keretek kidolgozását, amelyek támogathatják az AI felelős alkalmazását. Ezen szakemberek közös célja, hogy segítsenek a társadalomnak megérteni és megfelelően reagálni az AI technológia fejlődésére. Ezzel együtt hozzájárulnak az AI szabályozási és etikai kereteinek kialakításához, amelyek támogatják az emberek jogait és az AI felelős alkalmazását a mindennapi életben és a szervezetek vezetésében a versenyképesség fenntartása mellett.

Egyedi mesterséges intelligencia modellek oktatására és bevezetésére képzett, tapasztalt szakértők:

Ők azok a szakemberek, akik képesek egyedi AI modellek létrehozására, oktatására, valamint azok hatékony bevezetésére. Először azonosítják az üzleti vagy ipari igényeket, amelyekre egy egyedi AI modell megoldást nyújt.

Ezt követően kifejlesztik azokat az egyedi AI modelleket, amelyek alkalmasak a konkrét probléma megoldására. Ez magában foglalja a megfelelő algoritmusok, adatfeldolgozási stratégiák és értékelési metrikák meghatározását és kidolgozását. A szakértők nem csak maguk készítik el az AI modelleket, hanem oktatják és továbbképzik a felhasználókat és más szakembereket a modellek használatára.

AI Foundation modelleket, PyTorch/TensorFlow keretrendszereket fejlesztők

Olyan szakemberek, akik közvetlenül részt vesznek olyan alapvető AI modellek és keretrendszerek fejlesztésében, amelyek a széles körű alkalmazásokhoz szolgálnak alapul; például OpenAI, Google, NVIDIA vagy a Meta szintű rendszerek. Tevékenységük a kutatásfejlesztés, ők hozzák létre azokat az eszközöket és technológiákat, amelyek lehetővé teszik az AI rendszerek működését. Az általuk készített modelleket gyakran “foundation” vagy “alap” modelleknek nevezik. A foundation modelleket nagy mennyiségű adaton tanították, és ezekre később specifikus feladatokra adaptálhatók, transzformálhatóak.

A PyTorch és TensorFlow két népszerű, nyílt forráskódú tanulási keretrendszer, amelyeket széles körben alkalmaznak mesterséges intelligencia (AI) alkalmazások fejlesztéséhez. Azt, hogy egy fejlesztő melyik keretrendszerben kezd dolgozni, az függ a projekt specifikációjától.

„A fenti specialisták alkotják az AI szakértői réteget, akik számos területen járulnak hozzá az AI technológia fejlődéséhez és alkalmazásához a mindennapi életben. Ezeknek köszönhetően sokkal gyorsabban tudunk vállalatok és ügyfeleik számára értéket teremteni. Kíváncsiak vagyunk, hogy a jövőben milyen további utakat nyit az AI, milyen lehetőségeket fog még teremteni, hogyan fognak tevékenységek átalakulni”

– foglalta össze kategorizálását Fekete Csaba Csongor.

Az AI kétségtelenül formál a világon, de nem csak veszélyekkel jár, hanem sokkal több új lehetőségeket is teremt. A szakértők aktívan reagálnak a változásokra, biztosítva, hogy az AI felelős és hatékony eszköz maradjon a társadalom és az ipar számára. Ahogy az AI tovább fejlődik, a különböző szakemberek összefogva járulnak hozzá a technológia felelős és etikus irányításához, nyitva egy olyan jövő felé, amelyben az AI valódi pozitív változásokat hoz az életünkben.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Milyen szakmákat teremt a mesterséges intelligencia? appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
ESG – új szakmát hozhat a jogszabályi változás https://www.muszaki-magazin.hu/2023/10/20/esg-szakma-jogi-valtozas/ Fri, 20 Oct 2023 05:30:39 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=27275 A fenntarthatóság és a társadalmi felelősségvállalás napjainkban kiemelt fontosságú téma a vállalati világban. Az ESG-szemléleten alapuló üzleti stratégiáknak nem csak a társadalmi elvárásoknak, hanem a közelgő, új jogszabályi változásoknak is meg kell felelniük. Ebből adódóan a vállalatoknak szükségük lesz legalább egy olyan munkatársra, aki naprakész és átfogó fenntarthatósági ismeretekkel rendelkezik. A vállalatoknak ma már az […]

The post ESG – új szakmát hozhat a jogszabályi változás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A fenntarthatóság és a társadalmi felelősségvállalás napjainkban kiemelt fontosságú téma a vállalati világban.

Az ESG-szemléleten alapuló üzleti stratégiáknak nem csak a társadalmi elvárásoknak, hanem a közelgő, új jogszabályi változásoknak is meg kell felelniük. Ebből adódóan a vállalatoknak szükségük lesz legalább egy olyan munkatársra, aki naprakész és átfogó fenntarthatósági ismeretekkel rendelkezik.

A vállalatoknak ma már az üzleti, környezeti, logisztikai és energetikai szempontok mellett a jogi szabályozás miatt is gondoskodnia kell a fenntartható gazdasági működés kialakításáról. Mindemellett az ESG, azaz az Environmental, Social, Governance szabályozás alapvető fontosságúvá válik egyes pályázatok és finanszírozási források esetében is.

Ez a norma a nagyvállalatok mellett a hazai KKV-kat is érinti, amely azonban nem csak kihívást és új feladatokat, hanem lehetőséget is jelent számukra. Az ESG-szempontok beépítése ugyanis több előnnyel is járhat: a tervezés és átvilágítás a környezeti és társadalmi kockázatok feltárása mellett költségmegtakarítási lehetőségeket is jelenthet.

Függetlenül az iparágtól és vállalatmérettől a fenntartható környezeti, társadalmi és gazdasági tényezőkön alapuló üzleti modellek akkor sikeresek, ha azok kidolgozásában, végrehajtásában a vállalat képzett vezetőkre és munkatársakra támaszkodhat. Ez pedig csak akkor lehetséges, ha az új kötelezettségeket olyan munkatársak végzik, akik naprakész fenntarthatósági ismeretekkel rendelkeznek és legjobb tudásuk szerint fogják össze és látják át a különböző folyamatokat.

planet in the hands of a politician and the head of a country in the office of a businessman, concept of power in the hands, by ai generative

Növekvő kereslet a fenntarthatósági menedzserek iránt

A fenntarthatósági menedzserek iránti kereslet Magyarországon folyamatosan nő, amely egyrészt annak köszönhető, hogy egyre több vállalat vezetése ismeri fel ennek a pozíciónak a jelentőségét, másrészt az Európai Unió intézményei és a tagországok jogszabályokban határozták meg a fenntarthatósággal kapcsolatos vállalati beszámolók és adatszolgáltatási irányelveket.

„Az állásportálokon egyre több hirdetés jelenik meg fenntarthatósági tanácsadó vagy fenntarthatósági menedzser pozíciókra, főleg multinacionális cégek és nagyvállalatok részéről. Azonban a kis- és középvállalatok körében ez a trend még csak most kezd elterjedni”

– fogalmazott Márta Irén, a DEKRA Akademie oktatója, a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért igazgatója, Magyarország egyik elismert fenntarthatósági szakértője.

A DEKRA Akademie fenntarthatósági menedzser képzésének résztvevői igen eltérő területről érkeznek, amelyből az látszik, hogy több terület is érintett lehet fenntarthatósági ismeretek szerzésében. A hallgatókat nagyvállalatok, tanácsadó társaságok munkatársai, valamint olyan szakemberek teszik ki, akik az ESG területen kívánnak fejlődni. Beleértve a környezetvédelmi, energiaügyi, munkahelyi egészségügyi és biztonsági felelősöket, a marketing, kommunikáció és PR-szakembereket, valamint az ellátási lánc, logisztika, minőségbiztosítás és HR területen dolgozókat, tehát mondhatni majdnem mindenki érintett lehet, akinek a környezeti-, társadalmi fenntarthatóság terén szerepe van vagy lesz.

A fenntarthatósági koncepciók kidolgozására és végrehajtására kell felkészülni

A fenntarthatósági menedzserek a vállalatok életének megkerülhetetlen szereplői lesznek a jövőben. „A fenntarthatósági menedzser feladatai széleskörűek, és a cég teljes működését áthatják” – mondja Márta Irén. „Kulcsszerepük van a vállalat stratégiai céljainak elérésében és a körforgásos gazdaság szempontjainak megvalósításában.” A DEKRA Akademie fenntarthatósági menedzserképzése lehetőséget teremt az interaktivitásra és a gyakorlati felkészülésre. A tanfolyam, amely a fenntarthatóságra stratégiai feladatként tekint elsősorban, nem végzettséget, hanem naprakész szaktudást biztosít a résztvevők számára. A képzés felkészíti a hallgatókat, hogy kidolgozzák a vállalati fenntarthatósági célokat és hatékonyan végre is hajtsák azokat. Segít a fenntarthatósági koncepciók megismerésében, valamint átfogó ismereteket nyújt többek között a nemzetközi fenntarthatósági irányelvekről, törvényekről és szabályozásokról.

A DEKRA Akademie tapasztalatai szerint a fenntarthatósági menedzser képzés az egyik olyan kiemelkedő képzési lehetőség ma Magyarországon, amellyel egy olyan „kulcs” szerezhető, amelynek birtokában a végzett hallgatók elindulhatnak a fenntartható jövő felé vezető úton, aktív szerepet vállalhatnak a fenntartható gazdasági átállásban, és tudásukkal naprakészen támogathatják a kis- és középvállalkozásokat, valamint a nagyvállalatok működését is.

Fotókredit: KRQ


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post ESG – új szakmát hozhat a jogszabályi változás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Egyetemi csapatok és szakmai előadók adtak választ a járműipari kihívásokra a Techtogether 2022-n https://www.muszaki-magazin.hu/2022/10/26/techtogether-kiallitas-jarmuipar/ Wed, 26 Oct 2022 05:00:41 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=22573 Véget ért a kétnapos Techtogether 2022, mely keretében egy szakmai fórum, kiállítás és mérnökhallgatói verseny is zajlott. Október 18-19. között rendezték meg a Techtogether 2022 kiállítást és konferenciát, mely 23 vállalati kiállítót, több mint 600 látogatót és 13 mérnökhallgatói csapatból közel 400 diákot vonzott. A rendezvény keretében az első napon az autopro.hu és a Magyar […]

The post Egyetemi csapatok és szakmai előadók adtak választ a járműipari kihívásokra a Techtogether 2022-n appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Véget ért a kétnapos Techtogether 2022, mely keretében egy szakmai fórum, kiállítás és mérnökhallgatói verseny is zajlott.

Október 18-19. között rendezték meg a Techtogether 2022 kiállítást és konferenciát, mely 23 vállalati kiállítót, több mint 600 látogatót és 13 mérnökhallgatói csapatból közel 400 diákot vonzott. A rendezvény keretében az első napon az autopro.hu és a Magyar Gépjárműipari Egyesület (MAGE) közös szervezésében zajlott konferenciára került sor, míg a második nap a HUMDA Nap keretében hallhattak egyedülálló előadásokat az érdeklődők a budapesti Bálnában.

Az október 18-i, autopro.hu és MAGE közös szervezésű konferenciáját dr. Kutnyánszky Zsolt Krisztián, a Technológiai és Ipari Minisztérium Iparért és munkaerőpiacért felelős államtitkára nyitotta meg. A járműipari szakmai fórumot négy szekciót alkotta, melyekben a járműipari fejlesztésekre, gyártásbeli innovációkra és járműipari HR kihívásokra fókuszáltak, valamint hajtásfejlesztési és gyártási válaszokat kerestek az elszabaduló energiaárakra.

A konferencia szakmai színvonalát a számtalan kiemelkedő előadó garantálta, köztük dr. Urbán László, a Magyar Suzuki Zrt. vezérigazgató-helyettese, Les Zoltán, az Audi Hungaria Zrt. Járműgyártásért felelős igazgatósági tagja, Keszte Róbert, a Continental Automotive Hungary Kft. ügyvezető igazgatója és Frank Péter, a Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft. kutatás-fejlesztési igazgatója, Pap Sándor, a HUMDA Zrt. Zöld Mobilitási igazgatója, Pazsiczky Tamás, a Deloitte Energetikai tanácsadási igazgatója, Nógrádi József, a Trenkwalder Recruitment Kft. kereskedelmi és marketing igazgatója, Mesics Olívia, az Opel Szentgotthárd Kft. gyárigazgatója és ügyvezető igazgatója, Seres Tamás, a Hays Hungary Mérnöki divíziójának vezetője és még sokan mások.

Október 19-ről sem hiányozhattak a szakmai előadások, amikor a HUMDA Nap prezentációi adtak mélyebb betekintést az önvezetés, mesterséges intelligencia és digital twinnel kapcsolatos fejlesztésekbe.

Kiállítás az innovatív ipari trendek szellemében

A rendezvény alapját a járműipart is meghatározó, innovatív ipari trendekre fókuszáló szakkiállítás adta, melyen 23 vállalat szerepelt az automatizálás, additív gyártás, ipari szoftverfejlesztés és robotika területéről. A kiállítók között magyar kkv-k és nemzetközi nagyvállalatok hazai egységei egyaránt részt vettek, ezzel kifejezetten széles képet adva a magyar járműipar és a kapcsolódó iparágak legújabb trendjeiről. A kiállításon megjelenő vállalatok sora: AVL Hungary Kft., Bosch Rexroth Kft., Craftunique Kft., Elektro-Optika Kft., Freedee Nyomdai Szolgáltató Művek Kft., Gender Racing Team, Hepenix Kft., Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft., KUKA CEE GmbH, Kvalix Automatika Kft., Kvint-R Kft., msg Plaut Hungary Kft., NNG Kft., Robot-Service Kft., Rohde & Schwarz-Österreich GmbH, Schaeffler Savaria Kft., SMC Hungary Kft., S&T Consulting Hungary Kft., StartIT Kft., Tequa International Kft., Trenkwalder Recruitment Kft. és Varinex Zrt. A kiállítók között szerepelt a Techtogether mérnökhallgatói verseny fő támogatójaként a HUMDA Zrt. és HUMDA Lab Nonprofit Kft. is.

Tarolt a szombathelyi csapat

A rendezvény keretében két napon keresztül zajlott a verseny hazánk legtehetségesebb fiatal mérnökhallgatói között, melynek fődíját idén a szombathelyi StudentTechLab ELTE csapata nyerte el, mely számtalan vállalati különdíjat is bezsebelt. A képzeletbeli dobogó második fokára a BME Motorsport csapata került, míg a harmadik nyertes pozíciót a versenyen idén debütáló BME SharkTeam szerezte meg.

The post Egyetemi csapatok és szakmai előadók adtak választ a járműipari kihívásokra a Techtogether 2022-n appeared first on Műszaki Magazin.

]]>