SOLIDWORKS – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Tue, 24 Dec 2024 05:30:47 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 A mesterséges intelligencia szárnyaló képzelete https://www.muszaki-magazin.hu/2023/08/11/mesterseges-intelligencia-gepi-tanulas/ Fri, 11 Aug 2023 06:00:49 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=26335 Fedezze fel a SOLIDWORKS által előrevetített, beépített mesterséges intelligenciával és gépi tanulási technológiákkal kiegészített tervezés jövőjét. Mit hívunk mesterséges intelligenciának (MI)? Mit hívunk gépi tanulásnak (ML)? És vajon hogyan képes ez a két technológia lendíteni a tervezési folyamatainkon, hogy a képzeletünk még szabadabban szárnyalhasson? A SOLIDWORKS vezérigazgatója, Manish Kumar, a SOLIDWORKS adatelemzési és tudományos igazgatója, […]

The post A mesterséges intelligencia szárnyaló képzelete appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Fedezze fel a SOLIDWORKS által előrevetített, beépített mesterséges intelligenciával és gépi tanulási technológiákkal kiegészített tervezés jövőjét.

Mit hívunk mesterséges intelligenciának (MI)? Mit hívunk gépi tanulásnak (ML)? És vajon hogyan képes ez a két technológia lendíteni a tervezési folyamatainkon, hogy a képzeletünk még szabadabban szárnyalhasson? A SOLIDWORKS vezérigazgatója, Manish Kumar, a SOLIDWORKS adatelemzési és tudományos igazgatója, Dr. Shrikant Savant, valamint a 3DEXPERIENCE Works termékportfólióért felelős vezetői, Daniel McGinn és Chris Pagliarini osztják meg velünk, hogy ők hogyan látják a technológia tervezői iparágat formáló szerepét, illetve szerintük az milyen területeken hasznosítható a legjobban.

A cikk a következőket részletezi:

  • Az MI és az ML létjogosultsága a CAD világában most, és jövőbeli kiaknázhatóságuk
  • A Dassault Systèmes és a SOLIDWORKS megközelítése a kreatív munkák során történő MI-használattal kapcsolatos kérdésekhez
  • A SOLIDWORKS böngészőalapú eszközeibe és a 3DEXPERIENCE platformba épített MI és ML adottságai
  • Jobb munkavégzés és szárnyaló képzelet az ML és MI segítségével
  • Az MI és ML integrálása a tervezési folyamatokba és életciklusba

A teljes cikk elolvasása


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post A mesterséges intelligencia szárnyaló képzelete appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
DraftSight – megoldás a 2D tervezésben https://www.muszaki-magazin.hu/2022/11/14/draftsight-megoldas-2d-tervezesben/ Mon, 14 Nov 2022 12:10:26 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=22830 Ha még mindig a 2D világában barangol megoldást keresve, és szeretne költséget megtakarítani, a DraftSight lehet az Ön számára megfelelő eszköz Míg sok vállalat a technológiai költségvetését a tervezés fejlesztése érdekében a 3D technológiákra való átállásra és fejlesztésére szánja, az építési és gyártási folyamatok támogatása és javítása a 2D CAD szoftverek segítségével ugyanolyan kulcsfontosságú kéne […]

The post DraftSight – megoldás a 2D tervezésben appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Ha még mindig a 2D világában barangol megoldást keresve, és szeretne költséget megtakarítani, a DraftSight lehet az Ön számára megfelelő eszköz

Míg sok vállalat a technológiai költségvetését a tervezés fejlesztése érdekében a 3D technológiákra való átállásra és fejlesztésére szánja, az építési és gyártási folyamatok támogatása és javítása a 2D CAD szoftverek segítségével ugyanolyan kulcsfontosságú kéne legyen.

A 2D örökölt adatok karbantartása, a hagyományos 2D munkafolyamatok támogatása, a vázlattervek elrendezése és kidolgozása, 2D rajzok kezelése és jelölése néhány olyan követelmény, amelyre a felhasználók támaszkodnak egy 2D CAD szoftver használata esetén.

A DraftSight megbízhatóságot és költségmegtakarítást kínál azoknak a vállalatoknak, amelyek korlátozott értéket kapnak a jelenlegi 2D CAD-licenceik és azok frissítéseinek magas költségei mellett. A DraftSight egy csúcsminőségű 2D CAD tervező és rajzoló szoftver, amely lehetővé teszi bármilyen 2D rajz létrehozását, megtekintését, szerkesztését és tervezését. Az építészmérnökök, tervezőmérnökök, építőipari szolgáltatók, professzionális CAD-felhasználók, tervezők, gyártók, oktatók és hobbiszintű felhasználók számára egyaránt kínál robusztus és megbízható tervezési megoldást. A DraftSight ismerős felhasználói felülettel rendelkezik, minimális tanulási görbével, amely az aktuális CAD-alkalmazásból való egyszerű átállást biztosítja.

2010-ben a Dassault Systèmes ügyfelei óriási keresletet mutattak az alapvető problémákra megoldást nyújtó 2D CAD termék iránt. Manapság sok vállalat, köztük a SOLIDWORKS ® ügyfelei is a DraftSightot használják az új rajzok létrehozására és szerkesztésére, beszállítóktól vagy ügyfelektől származó rajzok megtekintésére vagy kezelésére, rajzok nyomtatására, konvertálásra és szerkesztésre.

Költséghatékony megoldást kínál az alternatív CAD termékekhez képest, megbízható DWG-fájl-kompatibilitást biztosít a jelenlegi vagy régi projektekhez. Lehetővé teszi a felhasználók számára a DraftSight testre szabását és automatizálását, makrók és alkalmazásprogramozási felületek (API-k) segítségével. Könnyen telepíthető és kezelhető, megfizethető hálózati licencet tartalmaz, továbbá költségkeretet szabadít fel a vállalatok számára, hogy más technológiákba fektessenek be, amelyek előmozdíthatják vállalkozásukat.

A DraftSight összes verziója lehetővé teszi a felhasználók számára, bármilyen 2D rajzfájl létrehozását, szerkesztését, interakcióját beleértve a régebbi 2D CAD-adatokat is, miközben időt takarít meg a szerkesztés és létrehozás során.

A SOLIDWORKS DraftSight teljes csomagként nem csak az alap és a haladó rajzok készítésére képes, hanem fejlett testre szabási és automatizálási lehetőségeket is kínál az API-kon, a 3D modellezési funkciókon és a hálózatkezelésen keresztül, ami különösen hasznos a nagy szervezetekben.

A Dassault Systèmes megoldása, a DraftSight a következő ajánlatokat kínálja a felhasználók számára:

DRAFTSIGHT PROFESSIONAL

Erőteljes és időtakarékos funkciók minimális költséggel azon cégek és szakértők számára, akiknek teljes 2D CAD megoldásra van szükségük. A DraftSight Professional API-t is tartalmaz, így egyszerűen és gyorsan végrehajthatja terveit.

DRAFTSIGHT PREMIUM

A DraftSight Premium optimális megoldás azok számára, akiknek 3D és 2D tervezési megoldásra van szükségük. A professzionális funkciókon kívül ez a csomag 3D DWG modellező eszközöket is kínál a prototípuskészítéshez, a gyártáshoz és 3D nyomtatáshoz.

DRAFTSIGHT ENTERPRISE ÉS ENTERPRISE PLUS

Elsősorban sok felhasználóval rendelkező cégek számára készült. Ez a teljes 2D-s rajzolási és 3D-s tervezési megoldás műszaki támogatást, telepítést és hálózati licencelést foglal magában, lehetővé téve, hogy több felhasználó egyidejűleg használja a szoftvert. Könnyedén válthat a 2D-s rajzolás és a 3D-modellezés között, és munkáit áthelyezheti a felhőalapú 3DEXPERIENCE platformra. A hálózati licenc lehetővé teszi a párhuzamos használatot a szervezeten belül.

Növelje a befektetése megtérülését az AutoCAD vagy más CAD alkalmazásokról a DraftSightra váltással átképzés nélkül. Szakmailag erős és ár-érték arányban kedvezőbb megoldás a piacon lévő szoftverekhez képest, melyet most akciónk keretén belül kedvezményes áron kipróbálhat. További részletekért látogasson el a https://bit.ly/3hESNad weboldalra.

The post DraftSight – megoldás a 2D tervezésben appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A terméktervezés új lehetőségei https://www.muszaki-magazin.hu/2021/08/25/solidworks-software-termektervezes/ Wed, 25 Aug 2021 05:59:12 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=16429 A SOLIDWORKS Composer használatával a kiegészítő műszaki dokumentumokat és a termékterveket egy időben biztosíthatja ügyfeleinek. Amint a terv elkészült a SOLIDWORKS szoftverben, máris nekiláthat létrehozni az összeszerelési utasításokat. Tekintse meg a videót A Composer szoftverben megjelenő képek a terv módosításával automatikusan frissülnek, így mindig a legfrissebb verzión dolgozhat. Az eszközök lehetővé teszik, hogy közvetlenül a […]

The post A terméktervezés új lehetőségei appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A SOLIDWORKS Composer használatával a kiegészítő műszaki dokumentumokat és a termékterveket egy időben biztosíthatja ügyfeleinek.

Amint a terv elkészült a SOLIDWORKS szoftverben, máris nekiláthat létrehozni az összeszerelési utasításokat.

Tekintse meg a videót

A Composer szoftverben megjelenő képek a terv módosításával automatikusan frissülnek, így mindig a legfrissebb verzión dolgozhat. Az eszközök lehetővé teszik, hogy közvetlenül a 3D CAD adatokból hozzon létre kiváló minőségű illusztrációkat, fotorealisztikus képeket és interaktív animációkat. A Composer segítségével egyszerűen készíthet világszínvonalú, olvasmányos felhasználói kézikönyveket és interaktív tartalmakat számos kiegészítő műszaki dokumentumhoz.

> TEKINTSE MEG A VIDEÓT és tudja meg, hogy a Composer hogyan teszi lehetővé a dokumentációkat összeállító csapatnak, hogy már a termék kiszállítása előtt biztosítsák a dokumentumokat.

> ONLINE PRÓBAVERZIÓ használatával ismerheti meg, hogy a SOLIDWORKS megoldások portfóliójával hogyan növelheti tervezési hatékonyságát és biztosíthat innovatív termékeket.

The post A terméktervezés új lehetőségei appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A BioDapt nagy teljesítményű protézisei https://www.muszaki-magazin.hu/2021/01/23/biodapt-protezis-teljesitmeny/ Sat, 23 Jan 2021 17:43:11 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=13470 Ami a legtöbb ember számára egy, a pályafutása végét jelentő baleset lett volna, abban a BioDapt alapítója lehetőséget látott. A BioDapt a SOLIDWORKS 3D CAD és a SOLIDWORKS Simulation szoftver használatával optimalizálja a terveket és gyorsítja meg a termékfejlesztési folyamatot. Mike Schultz teljesen az alapoktól kezdve építette meg első műlábát, és mindössze hét hónappal a […]

The post A BioDapt nagy teljesítményű protézisei appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Ami a legtöbb ember számára egy, a pályafutása végét jelentő baleset lett volna, abban a BioDapt alapítója lehetőséget látott.

A BioDapt a SOLIDWORKS 3D CAD és a SOLIDWORKS Simulation szoftver használatával optimalizálja a terveket és gyorsítja meg a termékfejlesztési folyamatot.

Mike Schultz teljesen az alapoktól kezdve építette meg első műlábát, és mindössze hét hónappal a sérülése után ismét versenyezni kezdett, és díjakat is nyert; miután hómobilversenyzőként túlélt egy súlyos balesetet és a bal lábát térd fölött amputálni kellett. Tekintse meg a videót és ismerje meg a BioDapt alapítójának elszántságát és a digitális termékfejlesztésbe vetett bizalmát.

The post A BioDapt nagy teljesítményű protézisei appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Felhőalapú megoldások a tervezési együttműködésben https://www.muszaki-magazin.hu/2020/09/20/tervezesi-egyuttmukodes-solidworks/ Sun, 20 Sep 2020 13:12:55 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=11674 A modern termékfejlesztést a nagy mértékű együttműködés jellemzi, amely során a kulcsfontosságú tervezési döntéseket gyakran technikai és nem technikai jellegű, több tudományágat átfogó csoportok hozzák. Az együttműködés iránti elismert igény ellenére számos olyan kihívás áll fenn, amely súrlódást okozhat a tervezési együttműködésben. Szerencsére léteznek új, felhőalapú megoldások, amelyek gyógyírt kínálnak ezekre a kihívásokra. A Lifecycle […]

The post Felhőalapú megoldások a tervezési együttműködésben appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A modern termékfejlesztést a nagy mértékű együttműködés jellemzi, amely során a kulcsfontosságú tervezési döntéseket gyakran technikai és nem technikai jellegű, több tudományágat átfogó csoportok hozzák.

Az együttműködés iránti elismert igény ellenére számos olyan kihívás áll fenn, amely súrlódást okozhat a tervezési együttműködésben. Szerencsére léteznek új, felhőalapú megoldások, amelyek gyógyírt kínálnak ezekre a kihívásokra.

A Lifecycle Insights „A tervezés során adódó súrlódások megszüntetése” című új jelentése kifejti, hogy a mérnöki munka hogyan áll a termékfejlesztés terén folytatott együttműködés középpontjában. A jelentés szerint kulcsfontosságú, hogy a hatékony együttműködéshez megfelelő eszközöket tudjanak biztosítani a mérnököknek. Olvassa el a jelentést, és tudjon meg többet:

  • Trendekről, amelyek hatására a mérnöki munka válik az együttműködés központjává
  • A hagyományos együttműködési folyamatok és technológiák kapcsán felmerülő súrlódás forrásairól
  • Új, az együttműködés során a súrlódást mérséklő eszközökről
  • Azon kulcsfontosságú funkciók összegzéséről, amelyeket a vállalatoknak érdemes figyelembe venniük az új eszközök kiértékelésekor

> TÖLTSE LE A JELENTÉST és tudja meg, hogyan kerülhetnek mérnökei a termékfejlesztésben az együttműködés központjába korszerű CAD-eszközök segítségével.

> KÉRJEN ÁRAJÁNLATOT és ismerje meg, hogyan könnyíthetik meg a SOLIDWORKS megoldásai a fejlesztésben érdekelt felek közötti együttműködést.

The post Felhőalapú megoldások a tervezési együttműködésben appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Öt adatkezelési megoldás https://www.muszaki-magazin.hu/2020/06/01/solidworks-adatkezeles-megoldas/ Mon, 01 Jun 2020 12:45:10 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=10275 Közvetlen hatással van a gyártó növekedési képességére, valamint versenyelőnyének fenntartására és kiterjesztésére, hogy a gyártók hogyan kezelik a termék- és gyártási adatokat, illetve hogyan hasznosítják ezeket az adatokat a kapcsolódó funkciók támogatására. Az öt legfontosabb ok, amiért a gyártó vállalatoknak javítaniuk kell adatkezelési folyamataikat, illetve azokat a módszereket, amelyekkel a SOLIDWORKS adatkezelési megoldásai segíthetnek nekik […]

The post Öt adatkezelési megoldás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Közvetlen hatással van a gyártó növekedési képességére, valamint versenyelőnyének fenntartására és kiterjesztésére, hogy a gyártók hogyan kezelik a termék- és gyártási adatokat, illetve hogyan hasznosítják ezeket az adatokat a kapcsolódó funkciók támogatására.

Az öt legfontosabb ok, amiért a gyártó vállalatoknak javítaniuk kell adatkezelési folyamataikat, illetve azokat a módszereket, amelyekkel a SOLIDWORKS adatkezelési megoldásai segíthetnek nekik üzleti céljaik elérésében:

  • A termelékenység növelése a manuális, ismétlődő feladatok automatizálásával és a késések minimalizálásával
  • A termékminőség javítása a felülvizsgálati hibák kiküszöbölésével és az ECO-k hatékonyabb végrehajtásával
  • Az együttműködés elősegítése a csapatok, valamint a termékfejlesztés és a termelés összekapcsolásával
  • A szervezeti agilitás növelése az átfutási idők lerövidítésével, valamint a párhuzamos termékfejlesztés és gyártástervezés beépítésével
  • Az innováció elősegítése a vállalaton belüli visszajelzések hatékonyabb felhasználásával

> OLVASSA EL A TANULMÁNYT hogy megismerje, a SOLIDWORKS adatkezelési megoldások segítségével hogyan tudja az adatkezelést költséges, időigényes gyengeségből versenyképes erősséggé alakítani.

> KÉRJEN ÁRAJÁNLATOT, és kezdje meg a SOLIDWORKS adatkezelési megoldások használatát, hogy támogatni tudja a növekedést, ösztönözni tudja az innovációt, és hamarabb piacra juttathassa a terméket.

The post Öt adatkezelési megoldás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Útjára indult az Országos SOLIDWORKS Diákverseny https://www.muszaki-magazin.hu/2018/04/15/utjara-indult-az-orszagos-solidworks-diakverseny/ Sun, 15 Apr 2018 13:00:30 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=4280 Idén első alkalommal került megrendezésre a SOLIDWORKS diákverseny, amelyen az ország legjobb diák CAD modellezőit kerestük. A versenyt két kategóriában hirdette meg az EuroSolid Kft. egyetemi/ főiskolai, valamint szakközépiskolás diákok számára. A pályaművekkel egyénileg, illetve csapattal is lehetett pályázni. A versenyen indulóknak első körben egy használati tárgyat kellett megtervezniük és február 28-ig leadniuk. A beküldött […]

The post Útjára indult az Országos SOLIDWORKS Diákverseny appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Idén első alkalommal került megrendezésre a SOLIDWORKS diákverseny, amelyen az ország legjobb diák CAD modellezőit kerestük.

A versenyt két kategóriában hirdette meg az EuroSolid Kft. egyetemi/ főiskolai, valamint szakközépiskolás diákok számára. A pályaművekkel egyénileg, illetve csapattal is lehetett pályázni. A versenyen indulóknak első körben egy használati tárgyat kellett megtervezniük és február 28-ig leadniuk. A beküldött anyagok közül a zsűri értékelése alapján kategóriákként a legjobb 7 pályamunkát beküldőt hívta meg a második fordulóba.

A döntőre március 29-én került sor a Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum Öveges József Szakgimnáziuma és Szakközépiskolájának Fehérvár úti gyakorló intézményében. A versenyre 26 iskolából több mint 50 diák jelentkezett, akik közül a döntőbe 14 iskola 32 diákja jutott be.

A rendezvényt az EuroSolid munkatársa Csépe Teodor és a cégvezetője Wiesler Zoltán nyitották meg, akik vázolták a verseny menetét és a programot, majd pár szót szóltak a cégről, a verseny céljáról és fontosságáról, valamint partnereikről és a verseny támogatóiról (Borsodi Műhely Kft., 3dConnexion).

Óra indul!

A megnyitó után a diákok belekezdtek a feladatok megoldásába, amelyre 1,5 órájuk volt. A verseny két etapban zajlott, először az egyéni indulók mérhették össze tervezői tudásukat majd egy rövid szünet után a csapatok következtek. A versenyt a EuroSolid szakemberei ifj. Gergő Ferenc, Szatmári Tamás és Almás József felügyelték és válaszoltak a versenyfeladat kapcsán felmerülő kérdésekre. Az éppen nem versenyző résztvevőknek pedig Hetyei Csaba tartott bemutatót a SOLIDWORK szimulációs megoldásairól.

A versenyfeladatok kiértékelése után a díjakat Csépe Teodor adta át a SOLIDWORKS verseny résztvevőknek.

Szakközépiskola egyéni kategóriában

  1. helyezett: Debreceni Gábor, Budapesti Ganz Ábrahám
  2. helyeztett: Balogh Levente, Váci Szakképzési Centrum Boronkay György Műszaki Szakgimnáziuma és Gimnáziuma
  3. helyezett: Antalics Márk, Váci Szakképzési Centrum Boronkay György Műszaki Szakgimnáziuma és Gimnáziuma

Szakközépiskola csapat kategóriában

  1. helyezett: Vágner Zoltán, Radócz Kristóf, Nagy Imre, Karsai Norbert, DSZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma
  2. helyezett: Bánhídi Erik, Varga Bence, Pécsi Szakképzési Centrum Mohácsi Radnóti Miklós Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
  3. helyezett: Nagy László, Hoschek Dávid, Jassa Csaba, Tatabányai Szakképzési Centrum Bláthy Ottó Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Egyetem/ főiskola egyéni kategóriában

  1. helyezett: Jósvai Dániel, Budapesti Műszaki Egyetem
  2. helyezett: Nádasi Gábor, Budapesti Műszaki Egyetem
  3. helyezett: Ritter Ákos, Nyíregyházi Egyetem

Egyetem/ főiskola csapat kategóriában

  1. helyezett: Domokos Áron, Nagy Barnabás, Soproni Egyetem
  2. helyezett: Erdélyi Csaba, Steiger Péter, Tarkó István Ádám, Márton László, Nyíregyházi Egyetem
  3. helyezett megosztva: Kovács Olivér, Zalavári Dávid, Széchenyi István Egyetem

Nemes Csaba, Nemes Zsolt, Debreceni Egyetem

Nagy örömünkre szolgált a verseny megrendezése és a sok érdeklődő, mert ezt az eseményt kiváló lehetőségnek tartjuk a diákok és iskolák számára a kapcsolatépítésre, valamint a tanulók képességeinek felmérésére és visszajelzésére. Bízunk benne, hogy hagyományt teremtve jövőre hasonlóan jó hangulatban, izgalmakban és nyereményekben gazdag SOLIDWORKS versenyt tarthatunk, amelyen még több diák, iskola és ipari szereplő vesz majd részt.

Találkozzunk jövőre a SOLIDWORKS 2019 diákversenyen!

EuroSolid Facebook album

 

The post Útjára indult az Országos SOLIDWORKS Diákverseny appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Kellően megbecsüljük adatainkat? https://www.muszaki-magazin.hu/2017/06/12/kelloen-megbecsuljuk-adatainkat/ Mon, 12 Jun 2017 11:00:49 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=1911 A SOLIDWORKS PDM megoldásai választ adhatnak a kérdésre. Szinte mindennap hallunk arról, hogy a digitális világ kiszélesedésével és az internet egyre nagyobb elterjedésével nem csak rengeteg információt érhetünk el keresett termékekről, szolgáltatásokról vagy akár személyekről, de a világhálóra való csatlakozás által rólunk is sok információ kerül akaratlanul is megosztásra. Ezek az adatok pedig igen értékes […]

The post Kellően megbecsüljük adatainkat? appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A SOLIDWORKS PDM megoldásai választ adhatnak a kérdésre. Szinte mindennap hallunk arról, hogy a digitális világ kiszélesedésével és az internet egyre nagyobb elterjedésével nem csak rengeteg információt érhetünk el keresett termékekről, szolgáltatásokról vagy akár személyekről, de a világhálóra való csatlakozás által rólunk is sok információ kerül akaratlanul is megosztásra.

Ezek az adatok pedig igen értékes információként szolgálnak a későbbiekben akár vásárlási és viselkedési szokásaink vizsgálatához. Egy cég esetében pedig talán még nagyobb kockázattal jár adott információk helytelen kezelése, hiszen ügyfeleik és megbízóik adatai sérülhetnek, amivel akár a konkurenciát is versenyelőnyhöz juttathatják.  Az adatkezeléssel és adatbiztonsággal kapcsolatban az is elmondható, hogy a cégek illetve a cégvezetők nagy része nem fordít kellő figyelmet adatainak megfelelő tárolására és ugyan tart a bizalmas információk elvesztésétől, mégsem tesz kellő óvintézkedéseket azok megvédésére. Továbbá az is elmondható, hogy a cégvezetők bár jobban tartanak a külső adatszerző támadásoktól, a legtöbb esetben a “legsikeresebb” és legkártékonyabb műveletek, ezzel szemben, mégis inkább a cégen belül történnek.

Nincs ez másképpen a tervezési adatok esetében sem, hiszen itt is elengedhetetlen, hogy megfelelő információk csak a megfelelő személyek számára legyenek elérhetők, az esetleges módosítások követhetők legyenek és mindezt egy egységes, átlátható és mindenek előtt biztonságos rendszerben tudjuk tárolni. A SOLIDWORKS PDM megoldásai ezt biztosítják, miközben integrálják a tervezési folyamatokat más ügyviteli rendszerekkel úgy, hogy azok mobil eszközön is bárhol és bármikor elérhetők, ezzel hozzájárulva az automatizáláshoz és a különböző csapatok közti együttműködéséhez. És milyen alapokra épül ez a korszerű adatkezelő rendszer?

Fájlkezelés

Lássuk magát a fájlkezelést. Azoknak, akik valamilyen CAD rendszert kezdenek használni sok fejfájást okozhat a fájlok átnevezése és mozgatása. Biztosan mindenkinek van egy kellemetlen emléke arról, amikor először próbált átnevezni egy fájlt a hozzá kapcsolódó alkatrész számra, vagy áthelyezni azt egy hálózati könyvtárba és újra megnyitni az összeállítást. Az alábbi üzenet láttán valószínűleg mindenkit  a pánik fogott el és próbált visszaemlékezni, hogy mire nevezte át és hová helyezte a fájlt.

Solidworks

A SOLIDWORKS PDM-mel többé nem kerülünk ilyen helyzetbe. A felhasználók úgy nevezhetik el fájljaikat, ahogy csak szeretnék és a számukra megfelelő helyre mozgathatják, miközben a SOLIDWORKS PDM könnyedén kezel minden fájlhoz kapcsolódó hivatkozást. Ha pedig végeztünk, nyugodtan minden hiba vagy figyelmeztető üzenet nélkül nyithatjuk meg összeállításunkat vagy rajzunkat.

Solidworks 

Verziókezelés

Egy másik terület, ami sok energiát emészt fel a tervek kezelésénél, a verziókövetés. Ebben a témakörben sok megoldással találkozhattunk már, a módosítások egyáltalán nem követésétől egészen a minden egyes új alkatrész fájlhoz tartozó verziók, új összeállítások és új rajzok elmentésével.

A SOLIDWORKS PDM-mel pontosan lekövethetjük a verziókat és tervmódosításokat. A tervbe való belépéskor a PDM automatikusan elmenti a változtatásokat, úgy hogy azok bármikor elérhetők. Ha elkészült a terv, készíthetünk egy jelentést, ami tartalmazza az összes tervre vonatkozó információt. Sőt a PDM kezeli a tervek “ahogy elkészült” státuszát is, ami annyit tesz, hogy ha egy korábbi verziót használunk, a program képes hivatkozni az alkatrészek és összeállítások azon verziójára.

Solidwiorks

 

Hozzáférések kezelése

Gyakran a tervezési adatok megfelelő időben történő elérése igazán kardinális kérdés. A fájlok gyakran egy hálózati meghajtón találhatók a tervezési folyamat során, majd egy “kész” mappába kerülnek, amikor a tervek véglegesítése megtörtént. Az összes referencia fájl kezelése és megfelelő helyre mozgatása rengeteg munkába telik.

A SOLIDWORKS PDM munkafolyamataival hatékony kontrollt kapunk a fájl hozzáférések felett. A fájl munkafolyamati státuszának egyszerű megváltoztatásával nem csak a fájl láthatóságát módosíthatjuk, de a fájl olvasásához/írásához való hozzáférést is. Nincs több lebegő fájl a “kész” meghajtón és abban is biztosak lehetünk, hogy a módosítás alatt lévő fájlok nem lesznek elérhetők a gyártás számára.

Gyakran az ilyen, fent felsorolt alapvető dolgokról feledkezünk meg, pedig éppen ezek azok, amik lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy valóban a tervezésre, problémamegoldásra, kivitelezésre és innovációra fókuszálhassanak. És mindezt úgy, hogy az adataikat biztonságban tudhatják. Hiszen a mérnöki folyamatok mindenhol hasonlóak, azonban ha az adatkezelésünk biztos alapokon nyugszik, figyelmünket a valóban fontos dologra fordíthatjuk: a hatékony tervezésre és a gyorsabb piacra kerülésre.

www.solidworks.com

www.eurosolid.hu

The post Kellően megbecsüljük adatainkat? appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A nonkontakt 3D szkennerek típusai és alkalmazásuk a gyártásban https://www.muszaki-magazin.hu/2017/03/19/nonkontakt-3d-szkennerek-tipusai-es-alkalmazasuk-gyartasban/ Sun, 19 Mar 2017 12:06:35 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=1087 Minden új technológiának kell egy kis idő, amíg megmutatkozik, melyek azok a területek, amelyeken valóban intenzív fejlődést hozhat, akár forradalmasíthat. Ami a gyártást illeti, a 3D szkennerek a mérnöki visszafejtés és a minőségügyi ellenőrzés területén találkoztak össze a testükre szabott kihívásokkal. Míg az úgynevezett kontaktszkennerek már hosszabb ideje teljesítenek szolgálatot ezeken a szakterületeken, addig a […]

The post A nonkontakt 3D szkennerek típusai és alkalmazásuk a gyártásban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Minden új technológiának kell egy kis idő, amíg megmutatkozik, melyek azok a területek, amelyeken valóban intenzív fejlődést hozhat, akár forradalmasíthat.

Ami a gyártást illeti, a 3D szkennerek a mérnöki visszafejtés és a minőségügyi ellenőrzés területén találkoztak össze a testükre szabott kihívásokkal. Míg az úgynevezett kontaktszkennerek már hosszabb ideje teljesítenek szolgálatot ezeken a szakterületeken, addig a 3D nyomtatás ugrásszerű fejlődésével karöltve a jóval megfizethetőbb, nonkontakt 3D szkennerek is nagyot haladtak – teljesítményben előre, árban pedig lefelé. A FreeDee 3D Akadémia februári szakmai napján ezekről a megoldásokról hallhattak a résztvevők.

A mérnöki visszafejtés, idegen szóval reverse engineering a legtöbb gyártócég életében előforduló feladat. Régi, nem számítógéppel készült tervek elkallódása esetén, kézzel formázott mesterminták digitalizálása során vagy bonyolult formájú tárgyak áttervezése, illeszkedő alkatrészek megmodellezése során merül fel rá gyakran az igény. A 3D szkennelés szerepe akkor lehet kiemelkedő fontosságú a CAD terv létrehozásában, amikor egyszerű felületekkel (henger, gömb, téglatest, kúp, stb.) nehezen meghatározható geometriáról van szó. Ekkor a szkennelt állomány egyfajta háromdimenziós sablonként szolgálva könnyíti meg a tervezőmérnök munkáját.

Mivel a feladat egyáltalán nem ritka, ezért felmerült az igény az automatizálására. Ami a mérnöki visszafejtést illeti, az elvárások egyelőre túlmutatnak a lehetséges megoldásokon, ugyanis a reverse engineering folyamat teljes automatizálására jelenleg nincs lehetőség. Ezzel szemben a minőségellenőrzés területén eggyel jobb helyzetben vannak a gyártók. A folyamatba épített forgóasztal, a gyártósor mellé telepített 3D szkenner vagy egy robotkarra rögzített kézi 3D szkenner feladata automatizálható, a Geomagic Control X minőségügyi szoftver pedig szintén manuális beavatkozás nélkül képes az intelligens geometria felismerésnek és a pontfelhő analízisnek köszönhetően az előzetesen beprogramozott kritikus méréseket elvégezni és a mért adatok alapján színtérképes mérési jegyzőkönyvet előállítani.

A 3d szkennerek típusai

A kontaktszkennerek és a 3D koordinátamérő rendszerek már bevett minőségellenőrzési eszközök az iparban. Gyors és mikronpontos háromdimenziós mérési adatokat adnak az ipari folyamatok optimális végrehajtásához és ellenőrzéséhez, végtelen precizitásuk azonban a beszerzési értékükön is jócskán meglátszik. Ebből kifolyólag azokban az esetekben, amikor nincs szükség 1-2 mikronos pontosságra a feladat elvégzéséhez, lépkedhetünk a jobb ár-érték arányú megoldások, így a 10-20 mikron pontosságú, telepített 3D szkennerek vagy az 50-100 mikron pontosságot nyújtó kézi 3D szkennerek felé.

freedee-alkatresz-szkenneles-artec-spider

Míg a kontaktszkennerek körében nem ritka, hogy csak a tapintófej 80 ezer eurónál kezdődik, addig a telepített 3D szkennerek 20-30 ezer, a rugalmasan bevethető, mobilis, kézi 3D szkennerek pedig 5-20 ezer euró között mozognak. A megfelelő választást természetesen mindig az elvégzendő feladat határozza meg.

A mobil megoldások között az Artec 3D kézi szkennerei emelkednek ki. A szkennercsalád két tagból áll: a nagyobb látószögű, 100 mikron pontosságú Artec Evából, és az eredetileg az ISS számára fejlesztett, kisebb vagy részletgazdagabb tárgyakhoz ajánlott Artec Space Spiderből.

Az Artec szkennereket gyorsaságuk, professzionális gyártói szoftverük, valamint a komplex geometrikákat rögzíteni képes technológiájuk különbözteti meg a versenytársaiktól. Képességeiknek és mobilitásuknak köszönhetően helyt állnak az iparban, de a filmszakma és az egészségügy is előszeretettel alkalmazza őket. A gyártó által fejlesztett szoftvernek immár a 11. verziója érhető el. Az ipar által is elismert Artec Studio 11 feladattól függően választ a leghatékonyabb algoritmusok közül, hogy a felvett adatokból a lehető legprecízebb modellt hozza létre. A CAD tervezést segíti, hogy a szoftverből közvetlen, egyetlen kattintással exportálhatjuk a modellünket Design X-be vagy SOLIDWORKS-be. A szkennerek rugalmas bevethetőségét mutatja, hogy a gyártó robotkarra szerelt, automatizálható megoldást is fejleszt RoboticScan néven, amelyhez hasonlót egyik partnerükkel, a norvég NorNettel már sikeresen telepítettek.

A telepített, nonkontakt 3D szkennerek között az eviXscan 3D rugalmas megoldásai figyelemre méltók. Az eviXscan 3D hardware család 5 kiváló minőségű 3D szkennerből áll. A legnépszerűbb Heavy Duty Quadro típuson 4 kamera van, a külső kettővel nagyobb, a belsőkkel kisebb, közelebbi tárgyak 3D szkennelése kivitelezhető. Az ilyen, telepített, fix szkennereknél a fókusz távolságot és a fényerőt kell állítanunk, és már kezdődhet is a szkennelés. A gyártófolyamatba való illesztést a szkennerrel kommunikáló automata forgóasztal is segítheti.

A nonkontakt 3D szkennerek széles palettáját kínáló FreeDee Printing Solutions 100 mikronos pontossági tűrések alatt a telepített megoldásokat, míg afelett a kézi 3D szkennereket javasolja. Mindazonáltal, ahogy ez az ilyen értékű berendezéseknél megszokott, próbamunkára is gyakran van példa. Így minden vállalat maga ellenőrizheti, hogy adott feladatnál melyik ár-érték arányú megoldás számára a legköltséghatékonyabb.

A nonkontakt 3d szkennerek működése

A fényméréssel dolgozó szkennerek alapvetően hasonlóan működnek az emberi szemhez, ilyenformán csak azokat a felületeket tudják beolvasni, amelyeket látnak is. Emellett minden felület kicsit másképp veri vissza vagy nyeli el a fényt, ezért szükség lehet a szkennelendő alkatrész felületeinek előkészítésére. A problémás területek közül a fényes vagy áttetsző, illetve teljesen sötét (fekete) felületeket mattító porral kell bevonni, hogy a szkennerünk is lássa azokat. Más esetekben, például nagy egybefüggő területek digitalizálásakor, ún. markerek elhelyezésére is szükség lehet, amely a szkennelt állományok szoftveres igazítását és pontosabb összeillesztését segíti. Olyan felsőkategóriás megoldások esetében, mint a telepített eviXscan vagy az Artec kézi 3D szkennerei, ritkán van szükség ilyen referenciapontok felrakására.

freedee-forma1-artec-eva-3d-szkennelt

A fényméréssel dolgozó szkennerek többféle eljárást alkalmazhatnak, attól függően, milyen pontosságot várunk el az adott berendezéstől. A legegyszerűbb eljárást az Intel által fejlesztett RealSense szenzor kínálja. Ezeket találjuk meg a Kinect játékkonzol kiegészítőkben, a StructureSensor és Sense 3D szkennerekben. A hardver egy infra fényforrással, és két optikával rendelkezik; egyik a visszavert fény intenzitásából számol térbeli pontokat, a másik a színes textúrát rögzíti. Előnye a könnyű használat, alacsony számítási teljesítmény és az alacsony beruházási költségek. Hátránya a néhány milliméteres pontosság.

Az infra szkennereknél némileg pontosabb geometria rögzíthető a lézerszkennerekkel, amelyek egy vagy két vonallézer fényforrást, valamint egy autofókuszos kamerát tartalmaznak. A lézer által megvilágított vonalra fókuszálva az optika térbeli koordinátákat számol a mintázott pontokban, akár 0.5 mm-es pontossággal. Az olcsó optikáknak és a kis látószögnek köszönhetően kisebb tárgyak szkennelésére alkalmas, színes textúrát nem rögzít a felületen. Népszerű eszközök a Matter And Form, a DAVID Laserscanner, a Makerbot Digitizer vagy az open-source változatok.

A strukturáltfény szkennerek hasonlóan működnek a lézerszkennerekhez, azonban a fényforrás ebben az esetben nem egy vonallézer, hanem egy nagyfelbontású projektor, amely egy raszterhálót vetít a tárgy felületére. Az optika a vonalháló torzulását és a visszavert fény intenzitását is méri, így jóval pontosabb eredmény érhető el, mint a lézeres változatokkal. Ezzel a technológiával akár 10 mikron közeli felbontás is elérhető. Népszerű eszközök a DAVID SLS-2 és SLS-3 modellek, valamint a professzionális eviXscan termékcsalád.

Az Artec professzionális kézi 3D szkennerei a fehérfény eljárást alkalmazzák a felületek letapogatásához. Az eljárás nagyon hasonló a sturkturált fénnyel dolgozó gépekhez, azonban a rögzítés itt fényképező optika helyett videokamerákkal történik, melyek másodpercenként akár 16 felvétel készítésére is alkalmasak. Így ezekkel az eszközökkel nem csak műtermi környezetben könnyű a munka, de már terepen sem kell lemondanunk a nagy felbontású eszközök precizitásáról.

 

freedee-motorblokk

Bármely technológiát választjuk is, a 3D szkennelés eredménye nem egy szerkeszthető CAD terv lesz, hanem egy pontfelhő. A szkenner szoftvere a felvett pontfelhők topológiáját tisztítja, igazítja és végül létrehozza a tárgyat leképező poligonhálót, amelyre szkennertípustól és igénytől függően a színes, bittérképes textúrát is ráfeszíti.

Reverse engineering 3d szkenneléssel

A 3D szkennerek által rögzített poligonháló több korláttal is bír. Nem lehet például gyártani (kivéve 3D nyomtatással vagy CNC marással), nem lehet rajta rádiuszokat vagy sík ferdeséget mérni, illetve szimulációs szoftverbe sem tudjuk beimportálni. A reverse engineering munkafolyamat során a pontfelhőből létrejött felülethálón manuálisan ki kell jelölni a vezérgörbéket majd ezekre elvégezni a felületillesztést. A folyamat eredményeként létező, összetett formavilágú tárgyak, gyártmányok alapján szerkeszthető, szolid CAD 3D modell készül.

A szkenneléstől a CAD modellig Artec 3D szkennerekkel: https://www.youtube.com/watch?v=zOwuy-NSVWg

Ezt az időigényes feladatot könnyíti meg és teszi hatékonyabbá a FreeDee 3D Akadémián is bemutatott Geomagic Design X szoftver. A programban feladattól függően két megoldás közül választhatunk. Az egyik az ’Autosurfacing’ funkció, amely egy CAD szoftverek számára értelmezhető modellt generál, azonban paraméterezni még nem lehet. Illeszkedő jigek, alkatrészek tervezéséhez viszont tökéletesen megfelelő és gyors megoldás. A másik út a teljes visszamodellezés, amelyet a szoftver különböző automatizmusokkal, például az egybefüggő felületek felismerésével segít. Az ilyen, teljes digitális reprodukció célja általában újra gyártás, áttervezés vagy megőrzés.

Artec Space Spiderrel szkennelt geometria visszafejtése Geomagic Design X szoftverrel:

https://www.youtube.com/watch?v=UD4asn3gkNI

Minőségügyi ellenőrzés 3d szkenneléssel

Hagyományosan a minőségügyi méréseket mérőműszerekkel (tolómérővel,  kengyeles mikrométerrel stb.) végzik, amely megoldás beruházási költsége alapján olcsónak mondható, hosszú távon mégis drága lehet.

A manuális mérés nem automatizálható, nagy a munkaerő- és időigénye, valamint bizonyos komplex geometriák kézi mérése szinte lehetetlen. Egy, a gyártófolyamatba illesztett 3D szkenner és a Geomagic Control X szoftver kombinációja ezzel szemben képes automatizálni ezt a munkafolyamatot azáltal, hogy az előzetesen megadott kritikus dimenziókat méri és összehasonlítja akár az eredeti CAD tervvel. Olyan kritériumokat állíthatunk be előre megadva a dimenziók tűrését is, mint távolságok, méretek, átmérők, kerületek, síklapúság vagy párhuzamosság. A mérések alapján a szoftver pillanatok alatt színtérképes mérési jegyzőkönyvet generál, ezzel jelentősen lerövidítve a feladat elvégzéséhez szükséges időt. A gyártófolyamat közi minőség-ellenőrzések vagy a gyártószerszámok kopásának felmérése így sokkal hatékonyabban elvégezhetők

A 3D nyomtatókról is szeretne többet tudni? Töltse le a FreeDee 3D nyomtatás kisokosát a vállalkozás weboldalán!

www.freedee.hu | www.3dakademia.freedee.hu | info@freedee.hu

FreeDee Printing Solutions, www.freedee.hu

freedee-logo

A FreeDee Printing Solutions 2012-ben azért jött létre, hogy együtt nőjön a 21. század egyik legizgalmasabb technológiájával, a 3D nyomtatással. Mára a hazai piacon vezető szereplője vagyunk az asztali 3D nyomtatók és a 3D szkennerek forgalmazásának. Foglalkozunk bérnyomtatással, tervezéssel és szkenneléssel az ipar, a design szakma, az oktatás, az egészségügy és az otthoni felhasználók számára. Megalapítottuk a 3D Akadémiát, Magyarország első, additív gyártástechnológiáknak dedikált oktatási stúdióját, és elindítói vagyunk a ’3DTech az Iskolákban’ programnak, amelynek célja, hogy néhány éven belül minden magyar iskolában a mindennapok része lehessen a 3D nyomtatás.

 

The post A nonkontakt 3D szkennerek típusai és alkalmazásuk a gyártásban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
SOLIDWORKS PDM https://www.muszaki-magazin.hu/2017/02/27/solidworks-pdm/ Mon, 27 Feb 2017 15:57:17 +0000 http://muszakimagazin.hu/?p=925 A mérnökök számára sokkoló lehet az a felismerés, hogy valójában nem is a tervező szoftverünkre támaszkodnak a legjobban, hanem a táblázataikra. Ez a múlt században kifejlesztett üzleti alkalmazás hamar elterjedt rengeteg formában és szakterületen. Ennek oka igazán egyszerű. A táblázatok könnyen elérhetők és testreszabhatók, ami tökéletes eszközzé teszi őket alkatrészek és dokumentumok kezeléséhez. Ha pedig […]

The post SOLIDWORKS PDM appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A mérnökök számára sokkoló lehet az a felismerés, hogy valójában nem is a tervező szoftverünkre támaszkodnak a legjobban, hanem a táblázataikra. Ez a múlt században kifejlesztett üzleti alkalmazás hamar elterjedt rengeteg formában és szakterületen. Ennek oka igazán egyszerű. A táblázatok könnyen elérhetők és testreszabhatók, ami tökéletes eszközzé teszi őket alkatrészek és dokumentumok kezeléséhez. Ha pedig megkérdezünk egy mérnököt, hogy mi a legfontosabb munkájuk elvégzéséhez, akkor a megfelelő eszköz használata biztosan szerepelni fog a top 3 válaszban. Akkor mégis hogyan jutottunk idáig? Miért váltak a táblázatok terhessé és nemkívánatos eszközzé? Nézzük végig, mikor és hogyan kezeljük az alkatrészeinket és adatainkat, és talán megfejtjük, hogy mi okozhat gondot.

A táblázat-bőség zavara

Egy mérnöknek sok táblázatot kell kitöltenie, így egyszerre több táblázat kezelése már problémát jelenthet. Arról nem is beszélve, hogy gyakran egy-egy táblázaton keresztül kezelnek más táblázatokat. Talán mindannyian találkoztunk az alábbi táblázatkezelési helyzetekkel:

Fő alkatrész lista készítése, amire az új alkatrészek kerülnek felvezetésre, biztosítva, hogy az alkatrészek és számaik nem duplikálódnak.

Gyártási nyomtatvány készítése, amiben alátámasztjuk és véglegesítjük egy alkatrész használatát egy új tervben.

Folyamat leírás módosítása, amiben egy alkatrész terveit megváltoztatjuk, hogy azok jobban alkalmazkodjanak az új dizájnhoz.

Végleges tételjegyzékek készítése, amiket importálhatunk vagy manuálisan bevihetünk cégünk ERP rendszerébe.

Új termékfejlesztési táblázat készítése, ami leírja egy adott folyamat állapotát a teljes fejlesztési szakaszban.

Projekt kezelési táblázat a projekt vezetők felé, hogy hogyan halad a folyamat.

Táblázat, amiben a feladatok és projektek személyes fontossági besorolással nyomon követhetők.

Egy-egy táblázat, amiben nyomon követhetők a nyersanyagok, festési színek, munkaállomás kódok, sorozat számok és gyártási tételjegyzékek.

 

Elég okosak az okos táblázatok?

A táblázatok nagy előnye, hogy sok feladathoz testre szabhatók a különböző intelligens funkciókkal és függvényekkel. Elküldhetjük őket automatikusan emailben, a vállalatirányi rendszerből importált adatokkal tölthetjük meg őket vagy programokat írhatunk hozzájuk, amikkel más táblázatokat készíthetünk. Azonban ahhoz, hogy a tálázatok ennyi mindent tudjanak tetemes időre és energiára van szükség. Ez pedig eltereli a mérnök figyelmét és informatikával kezd foglalkozni ahelyett, hogy arra fókuszálna, amiben igazán jó: az innováció, a tervezés, az ellenőrzés, a gyártás. Még abban az esetben is, ha van elérhető IT forrásunk (de lássuk be sokszor az IT csapat ugyanolyan kapacitási hiánnyal küzd, mint a tervezők), érdemes elgondolkozni, hogy valóban a táblázatok jelentik-e a megfelelő adatkezelési eszközt. Célravezető-e az IT és mérnök szakembereket fárasztó, több órás megbeszélésekre kényszeríteni, hogy rendszer specifikációkat készítsenek vagy házon belüli megoldásokkal álljanak elő, amik csak hasonlítanak az általunk megálmodott eszközről és még az is előfordulhat, hogy másnap már nem is működik?

 

Nézzünk körbe és megtaláljuk a megoldást

A cégeknek csupán azt szükséges (be)látniuk, hogy nem egyedi nehézségekkel állnak szemben, amikor túl sok adatról és nem jól felépített folyamatokról beszélnek. Sőt lehet, hogy ezekre a problémákra már születtek megoldások vagy legalább is dolgoznak rajtuk. Az adatkezelést és folyamat ellenőrzést elősegítő szoftverek (PDM/PLM) piacán számos megoldást találunk attól függően, hogy milyen feladatokat szeretnénk rendszerezni és mekkora területen szeretnénk alkalmazni egy új rendszert. A SOLIDWORKS felhasználó számára kézenfekvő megoldás lehet a SOLIDWORKS PDM eszközei, amik jól együttműködnek más CAD platformokkal, mint az Autodesk Inventor, PTC Creo vagy a Pro/engineer. A szoftver két csomagban Standard és Professional verzióban érhető. A SOLIDWORKS PDM Standard az adatok egyszerű kezelését teszi lehetővé munkacsoportok számára, hogy a keresett információt gyorsan megtalálják, nyomon kövessék a fájlmódosításokat és tervverziókat valamint naprakészek legyenek a munkafolyamat állapotát illetően. A SOLIDWORKS PDM Professional csomag pedig kiterjeszti a Standard csomag funkcióit az egész vállalat számára, hogy elősegítse a biztonságos adatmegosztást és az összehangolt együttműködést. A közös munka már nincs helyhez kötve, online portálokon és csatlakoztatott okos eszközön keresztül bárhol és bármikor elérhetővé válnak a kívánt adatok és a szükséges fájlokat, hiszen a szoftver több mint 250 fajta fájltípust képes kezelni.

1_kep
Könnyű és átlátható adatkezelés SOLIDWORKS PDM-mel

A SOLIDWORKS PDM előnyei

A PDM rendszerrel lehetővé válik a cég minden feladatának, mérföldkővének, jóváhagyási folyamatának és termékhez kapcsolódó -korábban táblázatokban- vezetett adatának egy központi helyre való átvezetése. A CAD alapú PDM rendszernél a felhasználói felület hasonlít a CAD szoftveréhez, valamint a webes kezelőfelület és a jelentések is könnyen értelmezhetők.  Az alkatrész számok kezelése, a verzió és módosításokat kezelő nyomtatványok is teljes mértékben automatizálhatók. A jóváhagyáshoz szükséges kitöltendő mezők és folyamatok is be vannak építve a szoftverbe. A mezők bármikor módosíthatók, annak megfelelően, hogy az adott személy milyen adatokhoz kap hozzáférést.

A vállalatirányítási rendszerével való összeköttetéssel az adatok fel és letölthetők. A tételjegyzékek (BOM- Bill of Materials) összehasonlítása így sokkal hatékonyabb és az eltérésekről a megfelelő személy emailt kaphat. A rendelkezésre álló eszközökkel pedig lehetősége van megjelölni és módosítani az tételjegyzéket. Gyártási, szállítási, tervezői és sok más fajta tételjegyzéket lehet így egy könnyen használható kezelőfelületen kezelni a sok, nehezen átlátható táblázat helyett.

2_kep

Példa a tételjegyzék kezelő eszközre

A munkaállomások, nyersanyagok stb. ellenőrizhetővé válnak a SOLIDWORKS PDM-mel és könnyen alkalmazhatók a folyamat bármelyik szakaszában, amiket tovább segítik az olyan beépített kommunikációs eszközök, mint a belső üzenet vagy email küldés. A rendszer beállításai rugalmasak, ugyanakkor teljes körű ellenőrzést biztosítanak, hogy csak a megfelelő hozzáféréssel rendelkező személy érje a számára szükséges információkat. A határidők és emlékeztetők automatizálhatók, ami átláthatóbbá teszi a vezetőség számára a lehetséges csúszásokat és a fennakadások okait.

3_kep

 Grafikus munkafolyamat ábra a PDM-ben

A SOLIDWORKS PDM nem csak a cikk elején említett nehézségekre nyújt átfogó megoldást, hanem széles körű funkcionalitásából adódóan testre szabható, így az adott cég termékportfólióját, folyamatait és vállalatirányítási rendszerét szem előtt tartva bővíthető, integrálható, illetve módosítható.  A legnagyobb előnye azonban talán még is az, hogy a mérnököket engedi a munkájukkal foglalkozni, terveikre összpontosítani és megszabadítja őket a táblázatok se vele, se nélküle nyomasztó kapcsolatától.

www.eurosolid.hu

The post SOLIDWORKS PDM appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
3D szkenneléstől a gyártásra kész 3D modellekig https://www.muszaki-magazin.hu/2017/01/03/artec-3d-szkennelestol-gyartasra-kesz-3d-modellekig/ Tue, 03 Jan 2017 23:30:52 +0000 http://mm.upm.hu/?p=593 Az Artec 3D, professzionális 3D szkennergyártó vállalat összefogott a világ vezető CAD szoftverfejlesztőjével, hogy a mérnökök és terméktervezők számára a lehető legjobb 3D tervezési élményt teremtsék meg. Az Artec Studio 11, 3D szkennelő és adatfeldolgozó szoftver egy régen várt funkcióval gazdagodott: a 3D szkennelt modellek egyszerűen, egyetlen kattintással exportálhatóvá váltak CAD programok számára jól értelmezhető formátumba. Ez a fejlesztés […]

The post 3D szkenneléstől a gyártásra kész 3D modellekig appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Artec 3D, professzionális 3D szkennergyártó vállalat összefogott a világ vezető CAD szoftverfejlesztőjével, hogy a mérnökök és terméktervezők számára a lehető legjobb 3D tervezési élményt teremtsék meg.

Az Artec Studio 11, 3D szkennelő és adatfeldolgozó szoftver egy régen várt funkcióval gazdagodott: a 3D szkennelt modellek egyszerűen, egyetlen kattintással exportálhatóvá váltak CAD programok számára jól értelmezhető formátumba. Ez a fejlesztés nagy segítség a mérnökök számára a hagyományos módszerekkel sokszor kifejezetten idő- és munkaigényes reverse engineering feladatok megoldásában.

A mérnökök gyakran találkoznak a feladattal, hogy éppen olyan tárgyak reprodukálására és gyártására van szükség, amelyek formája bonyolult, összetett, hagyományos eszközökkel nehezen mérhető. A 3D szkennerek megjelenésével és elterjedésével sok műszaki ember szeme felcsillant, mert meglátta a lehetőséget a nagypontosságú digitalizáló eszközökkel való elemzésben és a tárgyak egyszerűbb, gyorsabb, áttervezési célú vagy gyártásra kész 3D szkennelésében.

Az ilyen jellegű reverse engineering feladatok elvégzésére alkalmazott hagyományos munkafolyamatok, mérések és 3D modellezési lépések általában sok időt és energiát emésztenek fel. Ennek a problémának a megoldására ígérnek választ a professzionális 3D szkennerek, amelyekkel töredék idő alatt és nagyobb pontossággal elvégezhetővé válnak a mérnöki visszamodellezési feladatok. Többek között kiiktathatóvá válik a manuális mérés kézi mérőműszerekkel, a szkennelt 3D modellek alapján ugyanis a tárgyak digitális mása pontosabban leképezhető, sőt az alkatrészekhez tizedmilliméteresnél is finomabban illeszkedő mérő- és ellenőrzősablonok gyártása minimális mérnöki munkával, mindössze néhány kattintással elkészíthető. Egy-egy sablon vagy szkennelt 3D modell egy asztali 3D nyomtató segítségével pedig pár órán belül kézbe is vehető.

Miért nem alkalmazza minden alkatrészgyártó és tervező cég még a 3D szkennelést, ha ennyivel egyszerűbbé teszi a munkát? A 3D szkennerek kínálta reverse engineering megoldás futótűzszerű terjedésének a legnagyobb akadályt a különböző alkalmazások és formátumok közötti átjárhatóság jelenti. A 3D szkennerek által generált modellek síkidomokból álló felülethálók, amelyek csupán korlátozottan szerkeszthetők. A mesh alapú 3D modellek alkalmasak mérésekre, tervezési segédletként, illetve egyszerű szilárdtest-műveletekre, azonban a hagyományos szilárdtest-modellező CAD szoftverekben nem vagy csak nagyon bonyolultan módosíthatók. Az Artec 3D és a SOLIDWORKS összefogása ezekre a problémákra kínál egy könnyített munkafolyamat fejlesztésével megoldást.

Forrás: https://www.artec3d.com/

The post 3D szkenneléstől a gyártásra kész 3D modellekig appeared first on Műszaki Magazin.

]]>