schneider – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Mon, 06 Jan 2025 09:41:35 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Szintet lépett tavaly Magyarországon a Schneider Electric https://www.muszaki-magazin.hu/2025/01/06/schneider-electric-szintlepes-magyarorszag/ Mon, 06 Jan 2025 06:00:11 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=32546 Új szintre emelte 2024-ben magyarországi tevékenységét a Schneider Electric, májusban átadták a vállalat új okosgyárát Dunavecsén, Europe Services Hub néven új szolgáltató központot hoztak létre Budapesten, emellett pedig a cég tovább erősítette felsőoktatási együttműködéseit. A társaság, az egyik legsikeresebb hazai technológiai vállalkozással összefogva, az elektromos autók hatékony töltését támogató közös projektet is elindított.   Fontos […]

The post Szintet lépett tavaly Magyarországon a Schneider Electric appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új szintre emelte 2024-ben magyarországi tevékenységét a Schneider Electric, májusban átadták a vállalat új okosgyárát Dunavecsén, Europe Services Hub néven új szolgáltató központot hoztak létre Budapesten, emellett pedig a cég tovább erősítette felsőoktatási együttműködéseit.

A társaság, az egyik legsikeresebb hazai technológiai vállalkozással összefogva, az elektromos autók hatékony töltését támogató közös projektet is elindított.  

Fontos mérföldkő volt a 2024-es év a Schneider Electric magyarországi történetében, hiszen tavaly májusban adták át a dunavecsei Duna Smart Power Systems (DSPS) üzemet, ami a vállalat egyik legnagyobb, egyedi megrendelésre termelő létesítménye Európában. A 28 ezer négyzetméteres, 500 főt foglalkoztató, 80 millió euróból felépült okosgyár a cég legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT fő európai gyártóközpontja.

Fókuszban a fenntarthatóság

A DSPS megvalósítása során a gyártási hatékonyságot növelő intelligens megoldások alkalmazása mellett kiemelt figyelmet fordítottak a fenntarthatóságra. Az építési hulladékot és a különböző csomagolóanyagokat szelektíven gyűjtötték és szállították el az építkezésről. Az üzemben a hűtés-fűtésről geotermikus rendszer gondoskodik. A gyárban összesen 28 000 m2-nyi tetőn telepítettek napelemet, mintegy 1180 MWh/éves teljesítménnyel. Öntözésre és a mosdókhoz pedig az összegyűjtött esővizet használják. Az öltözőkben, mosdókban, tárgyalókban, irodákban jelenlétérzékelő megoldások szabályozzák a légkezelő rendszert és a LED világítást. Az elektromos járművek számára pedig 30 e-autó és 25 e-bike töltőállomást is telepítettek.

A fenntarthatóság növelése, valamint az energiahatékonyság javítása mellett fontos szempont volt a tervezés során az épület hatékony működtetése. A Schneider Electric korszerű online felügyeleti rendszere, valamint kommunikációs hálózathoz kapcsolódó eszközei támogatják a meghibásodások megelőzését, illetve a szükséges beavatkozások időben történő elvégzését.

Szakmai elismerések

A Schneider Electric fenntarthatóságra és hatékonyságra való törekvését az elmúlt hónapokban több, a DSPS-nek ítélt díjjal is elismerték. A Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíjon az Ipar kategóriában az első helyen végzett ez a fejlesztés, a Magyar Környezettudatos Építés Egyesület (HuGBC) Zéró Karbon Díj pályázatán új építés kategóriában nyert díjat, az idei „Green Awards powered by Green Cloud” pályázaton a három legjobb projekt közé került, a CRE Awards megmérettetésen pedig a BTS (Build-To-Suit) kategóriában döntős helyezést ért el.

Újabb központ Budapesten

A Schneider Electric tavaly májusban jelentette be, hogy Budapesten hozza létre új, Europe Services Hub elnevezésű szolgáltató központját. A vállalat helyszíni szolgáltatások széles körét kínálja a szolgáltatási portfólióján belül, ennek részeként a társaság szakemberei tanácsadást nyújtanak új megoldások bevezetéséhez, valamint segítséget a szervizelésben, karbantartásban, így támogatva a költség- és energiahatékonyabb működést.

Az így átalakuló szerviztevékenység az egyik oka, hogy a Schneider Electric szolgáltatási üzletága az elmúlt időszakban jelentős növekedésnek indult. Ez a növekedés indokolta, hogy egy teljesen új szervezeti egységet hozzanak létre, amely egységes folyamatokkal tudja segíteni a cég ezen tevékenységét egész Európában. A budapesti központban dolgozó munkatársak kezdetben ajánlatkészítéssel, a rendelések koordinációjával, valamint virtuális értékesítési feladatokkal, adatelemzéssel és ügyfélgondozással foglalkoznak majd, később további kompetenciák kiépítése is várható. A tervek szerint 2025-re 100 fősre bővülő csapat az európai országokban dolgozó helyi stábokkal együttműködve az egész kontinenst lefedi majd a magyar fővárosból.

Töltős együttműködés

A tavalyi év egyik fontos eseménye volt a cég számára az egyik legsikeresebb hazai technológiai vállalkozással, a mobilitási megoldásokban utazó Parkl Digital Technologies-szel megvalósult összefogása, melynek révén hatékony, biztonságos, az ingatlanok meglévő elektromos hálózatainak adottságaihoz alkalmazkodó töltési megoldást tudnak kínálni az elektromos autók számára. Folyamatosan dolgoznak ilyen infrastruktúrák kiépítésén, szállodákban ugyanúgy, mint ipari létesítményekben.

Erősödő kapcsolatok

A Schneider Electric 2024-ben tovább erősítette együttműködéseit a hazai felsőoktatási intézményekkel. Februárban Impact Zone néven új közösségi teret vehettek birtokba Magyarország legnagyobb üzleti közösségének, a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) Külkereskedelmi Karának hallgatói. Az órákra történő készülést és a közösségépítést egyaránt segítő terület kialakítása a Schneider Electric támogatásával valósult meg.

Az új dunavecsei gyár, a Duna Smart Power Systems (DSPS) megnyitása új karrierlehetőséget nyit meg a fiatalok előtt. Október végén a vállalat együttműködési megállapodást kötött a Dunaújvárosi Egyetemmel (DUE), melynek célja többek között a szakmai utánpótlásképzés, a korai orientáció, valamint a kutatás-fejlesztés támogatása. A partnerség révén még inkább az üzleti igényekhez igazodó, gyakorlati kompetenciákra épülő oktatás valósulhat meg az intézményben, a tervek között pedig a villamosmérnöki alapképzés elindítása is szerepel a cég támogatásával.

„Sikeres éveket tudhatunk magunk mögött, és ez 2024-ben, a kihívásokat is tartogató gazdasági környezet mellett sem változott, továbbra is növekedésben vagyunk. Az elmúlt időszak kitűnő lehetőséget adott számunkra ahhoz, hogy az alap üzleti tevékenységek mellett más területeken is erősítsünk: ilyen például az ipari automatizálás, vagy a szoftveres megoldásaink. A Schneider Electric üzleti kultúrája alkalmas arra, hogy a változó üzleti környezetre megfelelő rugalmassággal, agilitással reagáljon. A globális trendek – mint például a digitalizáció és a mesterséges intelligencia térhódítása, a klímaváltozás vagy az energiaátmenet – továbbra is hatnak ránk és jövőformáló vállalatként azon dolgozunk, hogy a legjobbat hozzuk ki ezekből a folyamatokból. Mi Magyarországon is hosszú távban gondolkodunk, aminek az egyik legjobb bizonyítéka az az okosgyár, amit májusban adtunk át Dunavecsén”

– mondta el Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Szintet lépett tavaly Magyarországon a Schneider Electric appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Jelentős beruházással pörgeti fel az adatközponti megoldások gyártását a Schneider Electric https://www.muszaki-magazin.hu/2024/12/20/schneider-electric-adatkozpont-megoldas/ Fri, 20 Dec 2024 05:00:13 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=32459 Az eddigi 7 ezerről 12 ezer négyzetméterre növelte előregyártott adatközponti rendszereket készítő barcelonai üzeme méretét a Schneider Electric. Az Omdia elemzése szerint az előregyártott moduláris adatközpont-rendszerek globális forgalma 2027-ben elérheti a 8,6 milliárd dollárt. A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat barcelonai Sant Boi de Llobregatban található gyára és […]

The post Jelentős beruházással pörgeti fel az adatközponti megoldások gyártását a Schneider Electric appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az eddigi 7 ezerről 12 ezer négyzetméterre növelte előregyártott adatközponti rendszereket készítő barcelonai üzeme méretét a Schneider Electric.

Az Omdia elemzése szerint az előregyártott moduláris adatközpont-rendszerek globális forgalma 2027-ben elérheti a 8,6 milliárd dollárt.

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat barcelonai Sant Boi de Llobregatban található gyára és nagyméretű logisztikai központja az egyik elsődleges európai helyszíne a cég EcoStruxure Modular Datacenter portfóliója tervezésének, gyártásának és integrációjának. A cég azért döntött a létesítmény jelentős, 5 ezer négyzetméteres bővítéséről, mert számottevő mértékben megnőtt az igény az előregyártott, nagy számítási terhelés kiszolgálására alkalmas adatközpont-megoldások iránt. Az Omdia elemzése szerint az előregyártott moduláris adatközpont-rendszerek globális forgalma 2027-ben elérheti a 8,6 milliárd dollárt. A nagy számítási kapacitás iránti igény szoros összefüggésben van a mesterséges intelligencia (MI) egyre szélesebb körű alkalmazásával, ami a PwC előrejelzése szerint 2030-ra 15,7 billió dollárral járulhat hozzá a globális GDP-hez.

A Schneider Electric beruházása révén megduplázza a végponttól végpontig tartó gyártási, integrációs és tesztelési képességeit mind az all-in-one moduláris adatközpontok, mind az előregyártott energiamodulok esetében. Ez magában foglalja az olyan kulcsfontosságú áramellátási komponenseket, mint a háromfázisú szünetmentes tápegységek, kis- és középfeszültségű berendezések, megszakítók és kapcsolóberendezések.

„Az előregyártott moduláris adatközpontok jelentik az egyik leghatékonyabb és leginkább fenntartható módszert arra, hogy gyorsan és skálázhatóan tervezzünk, és valósítsunk meg nagy teljesítményű adatközpontokat, emellett pedig a kevesebb pazarlást, az optimalizált termelést és a szén-dioxid-kibocsátás csökkentését is biztosítják. A barcelonai végponttól végpontig tartó gyártási kapacitásunk növelésével megerősítjük ellátási láncunk képességeit a példátlan növekedés idején, és biztosítjuk, hogy az európai ügyfelek gyors, kiszámítható és kiváló minőségű adatközpont-megoldásokhoz jussanak, amelyeket akár 24 hét alatt megtervezhetünk és üzembe helyezhetünk”

– jelentette ki Marc Garner, a Schneider Electric európai, „Secure Power & Data Center Business” üzletágának európai tevékenységért felelős alelnöke.

Globális ellátási lánc az MI és a növekvő számítási kapacitás igények kiszolgálására

A Schneider Electric a közelmúltban jelentette be, hogy több évre szóló, 3 milliárd dolláros (2,76 milliárd euró) megállapodást kötött a Compass Datacentersszel a két cég ellátási láncának integrálása, valamint az előregyártott moduláris adatközpont-megoldások gyors és költséghatékony, skálázható gyártása érdekében. Ez az egyedülálló, 5 éves megállapodás a mesterséges intelligencia iránti növekvő keresletre adott közvetlen válaszként lehetővé tette a Schneider Electric és a Compass Datacenters számára, hogy nagymértékben skálázható, moduláris adatközpontokat szállítsanak, amelyek egyszerűsített kialakítást, ésszerűsített gyártást kínálnak, és könnyen telepíthetők.

A Schneider Electric Sant Boi-i gyárába történő beruházása teljes mértékben támogatja ezt a stratégiát, és az európai ügyfelek számára lehetővé teszi az adatközpontok működésének skálázását a Tier 1 és Tier 2 adatközpontok piacain, valamint a legjobb gyártási és tesztelési képességek kihasználásával felgyorsítja a telepítési időt. A Sant Boi-i gyár olyan, nagymértékben optimalizált gyártási környezetet biztosít, amely lehetővé teszi, hogy szabványosított vagy akár testre szabható, nagy számítási terhelést igénylő adatközpont-klasztereket alakítsanak ki, melyek lehetnek akár előre gyártott tápegységek, vagy a tápellátást, a hűtést és az IT-infrastruktúrát egyesítő fejlett, szállításra kész megoldások.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Jelentős beruházással pörgeti fel az adatközponti megoldások gyártását a Schneider Electric appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Így hat a mesterséges intelligencia az energiafelhasználásunkra https://www.muszaki-magazin.hu/2024/12/13/mesterseges-intelligencia-energiafelhasznalas-schneider/ Fri, 13 Dec 2024 05:00:16 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=32348 A mesterséges intelligencia (MI) egyre szélesebb körű alkalmazása jelentősen megnöveli a villamosenergia-fogyasztást, ugyanakkor a technológia segíthet is abban, hogy hatékonyabban használjuk fel az energiát. A Schneider Electric Fenntarthatósági Kutatóintézetének (SRI) két új tanulmánya lehetséges forgatókönyveket és már bevált jó gyakorlatot mutat be. A mesterséges intelligencia energiafelhasználásra gyakorolt hatásával kapcsolatos két tanulmányt hozott nyilvánosságra a Schneider […]

The post Így hat a mesterséges intelligencia az energiafelhasználásunkra appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A mesterséges intelligencia (MI) egyre szélesebb körű alkalmazása jelentősen megnöveli a villamosenergia-fogyasztást, ugyanakkor a technológia segíthet is abban, hogy hatékonyabban használjuk fel az energiát.

A Schneider Electric Fenntarthatósági Kutatóintézetének (SRI) két új tanulmánya lehetséges forgatókönyveket és már bevált jó gyakorlatot mutat be.

A mesterséges intelligencia energiafelhasználásra gyakorolt hatásával kapcsolatos két tanulmányt hozott nyilvánosságra a Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat Fenntarthatósági Kutatóintézete (SRI). Az első, „Artificial Intelligence and Electricity: A System Dynamics Approach” című elemzés négy lehetséges forgatókönyvet vázol arról, hogy a következő évtizedekben hogyan hat az MI alkalmazása a villamosenergia-fogyasztásra. Rémi Paccou, a Schneider Electric Fenntarthatósági Kutatóintézetének igazgatója és Fons Wijnhoven professzor, a Twentei Egyetem (Hollandia) docense olyan rendszerdinamikai modellt alkottak meg, amely a mesterséges intelligencia villamosenergia-igényének különböző forgatókönyveit vetíti előre, rávilágítva a fenntartható MI-fejlesztési stratégiák és a környezeti hatások mérséklését célzó szakpolitikák lehetőségeire.

A szerzők négy lehetséges szcenáriót vázoltak fel a mesterséges intelligencia fejlődésével kapcsolatban, és bemutatták, hogy az egyes forgatókönyvek esetében milyen változások lennének a villamosenergia-fogyasztásban. Fontos hangsúlyozni, hogy lehetséges forgatókönyvekről van szó és nem előrejelzésekről, így a tanulmány a jövőnket alakító összetett tényezők megértéséhez lehet hasznos eszköz. Az elemzés felöleli a lehetőségek széles skáláját az MI fenntartható fejlődésétől a növekedés korlátjain át a radikálisabb forgatókönyvekig, mint például a határok nélküli bőség eléréséig, sőt, a mesterséges intelligencia okozta energiaválságokig. Az előrejelzések és elemzések mellett a jelentés ajánlásokat is tartalmaz a politikusok és más döntéshozók számára, hozzájárulva a fejlődés átgondolt és felelős megközelítéséhez, amelynek célja a haladás és a fenntarthatóság egyensúlyának megteremtése.

A második tanulmány elkészítésében, ami az „AI-Powered HVAC in Educational Buildings: A Net Digital Impact Use Case” címet viseli, szintén közreműködött Rémi Paccoum, a másik szerző pedig Gauthier Roussilhe, az RMIT tudományos munkatársa és doktorandusza volt. A dokumentumban bemutatják, hogy a mesterséges intelligenciával működtetett fűtési, szellőztetési és légkondicionálási (HVAC) rendszerek hogyan növelhetik az épületek energiahatékonyságát és erősíthetik a környezetvédelmet. Ez azért különösen fontos téma, mert a HVAC-rendszerek az épületek teljes energiafogyasztásának 35-65 százalékát teszik ki. A tanulmány több mint 87 oktatási célra használt ingatlant vizsgált Stockholmban, Svédország fővárosában, hosszabb időn keresztül. A 2019 és 2023 közötti időszakban éves szinten 65 tonna teljes szén-dioxid-kibocsátás-csökkenést figyeltek meg a vizsgált létesítményekben, ami nagyjából hatvanszorosa az alkalmazott MI-rendszerhez köthető teljes CO2-kibocsátásnak.

A tanulmány még nagyobb szén-dioxid-csökkentési lehetőségekre mutat rá olyan környezetben, ahol a fűtési, hűtési vagy légkondicionálási követelmények magasabbak. A Stockholm és Boston közötti összehasonlító elemzés kimutatta, hogy ugyanannak a megoldásnak a bostoni bevezetésével hétszer nagyobb megtakarítás érhető el a szén-dioxid-kibocsátásban, mint Stockholmban.

E jelentések nyilvánosságra hozása egybeesett a Nemzetközi Energiaügynökség, az IEA globális energia- és mesterséges intelligencia konferenciájával, amelyen a Schneider Electric is részt vett. A konferencián az energetikai és technológiai szektor, a kormányzati szféra, a civil társadalom és a tudományos élet szakértői gyűltek össze, hogy megvitassák a mesterséges intelligencia lehetséges hatásait a globális energiarendszerekre, valamint az MI energetikai és éghajlati célok érdekében történő felhasználásának lehetőségeit. A Schneider Electric vezérigazgatója, Olivier Blum, valamint a „Data Centers & Networks Business” részlegért felelős ügyvezető alelnöke, Pankaj Sharma egy magas szintű kerekasztal-beszélgetésen vett részt.

„Jelentésünk bemutatása kiemelten fontos időpontban történt, mivel az IEA konferenciája is rámutatott a mesterséges intelligencia energiaágazatra gyakorolt átalakító erejére. Vállalkozásként és kutatóként elkötelezettek vagyunk amellett, hogy továbbra is formáljuk az energetikai és éghajlati megoldások jövőjét”

– jelentette ki Vincent Petit, a Schneider Electric „Climate and Energy Transition Research” területért felelős alelnöke.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Így hat a mesterséges intelligencia az energiafelhasználásunkra appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Szintet lép a szünetmentes tápegységek piacán a Schneider Electric https://www.muszaki-magazin.hu/2024/12/09/szunetmentes-schneider-electric-tapegyseg/ Mon, 09 Dec 2024 05:30:15 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=32292 A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat bemutatta az új Galaxy VXL szünetmentes tápegységét (UPS). A rendkívül hatékony, kompakt, moduláris, skálázható és redundáns, háromfázisú UPS továbbfejlesztett kibervédelmi, szoftveres és biztonsági funkciókkal rendelkezik. A hatékony, fenntartható és fejlett UPS-technológiák új szintjét képviseli a mindössze 1,2 m2-es, akár 1042 kW/m2 teljesítménysűrűség […]

The post Szintet lép a szünetmentes tápegységek piacán a Schneider Electric appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat bemutatta az új Galaxy VXL szünetmentes tápegységét (UPS).

A rendkívül hatékony, kompakt, moduláris, skálázható és redundáns, háromfázisú UPS továbbfejlesztett kibervédelmi, szoftveres és biztonsági funkciókkal rendelkezik.

A hatékony, fenntartható és fejlett UPS-technológiák új szintjét képviseli a mindössze 1,2 m2-es, akár 1042 kW/m2 teljesítménysűrűség biztosítására is alkalmas Galaxy VXL. A Schneider Electric új szünetmentes tápegysége elérhető a világ összes, 400V-os IEC szabványt alkalmazó régiójában, és a legmagasabb szintű teljesítményt nyújtja az adatközpontok, valamint a kereskedelmi épületek és ipari létesítmények nagyméretű kritikus infrastruktúrái és elektromos rendszerei számára.

Az iparágban elsőként alkalmazott kompakt felépítéssel, nagy sűrűségű tápellátással és a mesterséges intelligencia (MI) alkalmazások jelentette terhelés kezelésére alkalmas kialakítással a Galaxy VXL maximalizálja az üzemidőt és a rendelkezésre állást a legnagyobb energiaigényű rendszerek esetében is. Egyetlen keretben akár 1,25 MW-os, míg 4 párhuzamosan futó egységgel akár 5 MW-os tápellátásra is képes, miközben növeli az üzemeltetési és energiahatékonyságot, támogatva ezzel a teljes életút költség (TCO) minimalizálását.

Szabadalmaztatott működési technológiái révén a Galaxy VXL a nagy hatékonyságú eConversion üzemmódban akár 99 százalékos, míg a kettős konverziós üzemmódban akár 97,5 százalékos hatékonyságot is képes elérni, ezáltal úgy kínál biztonságos áramellátást, hogy közben felére csökken az UPS üzemeltetéséhez köthető szén-dioxid-kibocsátás.

Az iparági átlaghoz képest 52 százalékkal kisebb alapterületű, skálázható, moduláris felépítése N+1 szintű redundanciát is lehetővé tesz, így a rendszer rendelkezésre állási szintje a tízszeresére is növelhető. A moduláris felépítésnek köszönhetően a felhasználók csökkenthetik beruházási költségeiket (CapEx) azáltal, hogy az aktuális igényeiknek megfelelően vásárolhatnak további teljesítmény modulokat.

A Galaxy VXL támogatja a lítium-ion és VRLA akkumulátorokat is. Live Swap funkciójával magasabb szintű rendelkezésre állást és könnyebb szervizelhetőséget biztosít – így az adatközpontok, az IT és a kritikus fontosságú elektromos berendezések nagyobb mértékben, kiszámítható módon támaszkodhatnak az UPS által biztosított áthidalási időre. Mindezt kiegészíti a Schneider Electric EcoStruxure IT-szoftverén keresztül bárhol elérhető távfelügyelet, valamint a továbbfejlesztett biztonsági és Ethernet-kapcsolatok, amelyek megfelelnek a legújabb IEC 62443-4-2 biztonsági szabványoknak, így teljesen biztonságos távmenedzsmentet nyújtanak.

„Mivel a nagyméretű infrastrukturális rendszerektől való függőség soha nem látott mértékben növekszik, létfontosságú, hogy az ügyfelek hozzáférhessenek a leginkább fenntartható, ellenálló és hatékony technológiákhoz, amelyekkel megvédhetik kritikus rendszereiket, miközben minimalizálják az energiafogyasztásukat és a környezetre gyakorolt hatásukat. Az új Galaxy VXL UPS-ünk kombinálja a kompakt, innovatív és rendkívül hatékony kialakítást a továbbfejlesztett biztonsági funkciókkal, így élenjár abban, hogy megfelelő energiabiztonságot nyújtson az adatközpontok és az ipari berendezések széles körének. Ez biztosítja, hogy páratlan megbízhatósági szinten szolgálja ki a jövő nagy sűrűségű terhelési igényeit”

– mondta el Tarunjeet Sarao, a Schneider Electric „Data Center Systems” részlegért felelős alelnöke.

Főbb jellemzők és előnyök

  • Moduláris, méretezhető, nagy teljesítményű kialakítás: A négyzetméterenkénti 1042 kW teljesítménysűrűségnek köszönhetően az ügyfelek egyetlen szekrényben telepíthetnek egy 1,25 MW-os moduláris UPS-t, és fokozatosan bővíthetik a modulok számát a növekedésük ütemében.
  • Kisebb helyigény: Az 1,2 m2-es Galaxy VXL az iparági átlaghoz képest 52 százalékkal kisebb, teljes frontoldali hozzáférést nyújt, jobb teljesítmény- és helykihasználást kínálva.
  • Fokozott hatékonyság és fenntarthatóság: A Galaxy VXL eConversion üzemmódban akár 99 százalékos, míg kettős konverziós üzemmódban akár 97,5 százalékos hatékonyságot biztosít. Kompakt kialakításának köszönhetően kevesebb nyersanyagot és csomagolást igényel, emellett a SPoT (Smart Power Test) üzemmódja villamosenergia-megtakarítás mellett, műterhelés nélkül biztosítja az UPS terheléses tesztelését.
  • Alacsonyabb CapEx és OpEx: A jobb működési és energiahatékonyság katalizátorként szolgál az alacsonyabb villanyszámlákhoz, a könnyű szervizelés/karbantartás pedig kisebb munkaerőköltséget jelent a jobb TCO érdekében.
  • Megerősített, rugalmas kialakítás: A Galaxy VXL speciális védőbevonattal ellátott áramköröket tartalmaz, illetve 100 kA  zárlati szilárdság és opcionális szeizmikus készletet használ a robusztus mechanikai védelem érdekében.
  • Fokozott kibervédelem és biztonság: A Galaxy VXL a legújabb IEC 62443-4-2 biztonsági szabványok szerinti tanúsítvánnyal, valamint Live Swap technológiával rendelkezik, amely lehetővé teszi a teljesítmény modulok cseréjét leállási idő nélkül.
  • Meghosszabbított élettartam az EcoCare segítségével: A Galaxy VXL-lel a Schneider Electric bevezeti az EcoCare tagságot, egy új generációs szolgáltatási csomagot, amely prémium helyszíni és távoli hozzáférést biztosít a műszaki szakértőkhöz, a mesterséges intelligencia által támogatott 24/7 távfelügyelethez, az állapotalapú karbantartáshoz, amely akár 50 százalékkal csökkentheti a helyszíni zavarok mennyiségét, és segít meghosszabbítani az UPS élettartamát.
  • Tökéletes az előregyártott adatközpontokhoz: Kisebb fizikai alapterületével, nagyobb hatékonyságával és alacsonyabb költségeivel a Galaxy VXL kiváló megoldást jelent a jövő előregyártott adatközpontjai számára.

Megfelelni a mesterséges intelligencia alkalmazások elvárásainak

Az ügyfeligények kiszolgálása érdekében a Schneider Electric számos globális gyárában növelte a gyártási és termelési kapacitást, így a Galaxy VXL éves gyártási kapacitása 2025-ben meghaladja a 9000 darabot.

Emellett a Galaxy VXL UPS elérhető lesz a Schneider Electric barcelonai Sant Boi-i gyárában is, ahol a vállalat előregyártott, moduláris, nagy számítási kapacitásokkiszolgálására tervezett adatközponti megoldásaiba fogják beépíteni.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Szintet lép a szünetmentes tápegységek piacán a Schneider Electric appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új korszak jöhet az üveggyártásban https://www.muszaki-magazin.hu/2024/11/20/uj-korszak-schneider-uveggyartas/ Wed, 20 Nov 2024 05:00:21 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=32022 A Schneider Electric és a Saint-Gobain együttműködése új korszakot nyit az üveggyártásban Mindössze egy percnyi áramkimaradás a síküveg hőkezeléséhez és hűtéséhez használt speciális kemencénél akár hat hónapnyi termeléskiesést és naponta 200 ezer eurónyi veszteséget is okozhat. A Schneider Electric és a Saint-Gobain közösen kifejlesztett nyílt automatizálási megoldása biztosítja a megbízhatóságot, a biztonságot és a termelékenységet […]

The post Új korszak jöhet az üveggyártásban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Schneider Electric és a Saint-Gobain együttműködése új korszakot nyit az üveggyártásban

Mindössze egy percnyi áramkimaradás a síküveg hőkezeléséhez és hűtéséhez használt speciális kemencénél akár hat hónapnyi termeléskiesést és naponta 200 ezer eurónyi veszteséget is okozhat. A Schneider Electric és a Saint-Gobain közösen kifejlesztett nyílt automatizálási megoldása biztosítja a megbízhatóságot, a biztonságot és a termelékenységet az üveggyártásban.

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat, és a Saint-Gobain, a könnyű és fenntartható építőiparban vezető szerepet betöltő társaság összefogtak, hogy az üveggyártás számára megalkossák az első, szoftveresen definiált automatizálási rendszert.

A Glasstec 2024-en, a világ vezető üvegipari szakvásárán bemutatott innováció választ ad azokra az iparági elvárásokra, amelyek az üveggyártásban kritikus, úgynevezett lehr-folyamatok megbízhatóságának növelése kapcsán fogalmazódtak meg. A síküveg hőkezeléséhez és hűtéséhez létfontosságú kemencék élettartama általában 15-20 év, azonban amint arra iparági tanulmányok is rámutattak, már egészen minimális zavarok is rendkívül komoly károkat okozhatnak. Egy mindössze 1 perces áramkimaradás akár 6 hónapos termeléskieséssel is járhat, és gyakran szükségessé válhat a berendezések cseréje is ilyen helyzetben, ráadásul összességében naponta akár 200 ezer eurós kár is érheti a gyártót, ha megtörténik a baj.

A Saint-Gobain a Schneider Electrickel közösen kifejlesztette az első nyílt automatizálási megoldást a lehr-folyamathoz. A proof of concept (POC) szinten létező eljárás a Schneider Electric nyílt automatizálási technológiája, az EcoStruxure Automation Expert (EAE) segítségével működik, amely szétválasztja a hardvert és a szoftvert, lehetővé téve az eszközök és berendezések szabad összekapcsolását az architektúra rétegeiben, függetlenül a gyártótól.

A megoldás keretében „intelligens” meghajtók vezérlik a két üveghúzó motort, lehetővé téve ezáltal azok autonóm működését, valamint a kritikus folyamatokra vonatkozó döntéshozatalt a berendezések szintjén – beleértve azt is, hogy melyik motor húzza az üveget –, a minőségi ellenőrzések elvégzését és a megelőző karbantartás előkészítését. Ezáltal a projekt növeli az üveggyártás biztonságát és hatékonyságát. A megoldás moduláris felépítésének köszönhetően könnyen bevezethető világszerte, a plug-and-play képességének köszönhetően pedig akár 50 százalékkal is csökkentheti a tervezési, tesztelési és üzembe helyezési időt.

„Az úsztatott üveg gyártási folyamatának megértése olyan úttörő megoldást eredményezett, amely biztosítja a megbízhatóságot, a biztonságot és a termelékenységet. Az autonóm hajtástechnológia intelligens döntéshozatalt tesz lehetővé, és ez a megoldás a beépített modularizációval és szabványosítással azonnali skálázhatóságot, nagyobb rugalmasságot és megbízhatóságot biztosít”

– mondta el Alex Richards, a Schneider Electric „Mining, Minerals and Metals” részlegének EMEA (Európa, Közel-Kelet, Afrika) térségért felelős alelnöke.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Új korszak jöhet az üveggyártásban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Díjazták a Schneider Electric új okosgyárát a HuGBC Zéró Karbon pályázatán https://www.muszaki-magazin.hu/2024/11/12/hugbc-schneider-electric-okosgyar/ Tue, 12 Nov 2024 08:00:09 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31915 A Schneider Electric dunavecsei okosgyára, a Duna Smart Power Systems díjat nyert a Magyar Környezettudatos Építés Egyesület (HuGBC) Zéró Karbon Díj pályázatán új építés kategóriában. Az üzem a vállalat egyik legnagyobb, egyedi megrendelésre termelő létesítménye Európában, és a cég legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT fő európai gyártóközpontja. November 6-án, a Green Future Conference-en […]

The post Díjazták a Schneider Electric új okosgyárát a HuGBC Zéró Karbon pályázatán appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Schneider Electric dunavecsei okosgyára, a Duna Smart Power Systems díjat nyert a Magyar Környezettudatos Építés Egyesület (HuGBC) Zéró Karbon Díj pályázatán új építés kategóriában.

Az üzem a vállalat egyik legnagyobb, egyedi megrendelésre termelő létesítménye Európában, és a cég legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT fő európai gyártóközpontja.

November 6-án, a Green Future Conference-en adták át a HuGBC idei Zéró Karbon Díj pályázat nyerteseinek az elismeréseket. A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat Dunavecsén felépült okosgyára új építés kategóriában nyert díjat.

A Zéró Karbon Díj célja, hogy elismerje a zéró karbonkibocsátás iránti elkötelezettséget, és inspirációt nyújtson mindannyiunk számára. A szervezők idén öt kategóriában – szemléletformálás, épületüzemeltetés, új építés, felújítás, diplomadíj – várták a pályázatokat.

A Schneider Electric május végén adta át ünnepélyesen a 28 ezer négyzetméteres új gyárát Dunavecsén. A DSPS a társaság egyik legnagyobb, egyedi megrendelésre termelő létesítménye Európában, és a cég legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT fő európai gyártóközpontja.

Az üzem megvalósítása során a gyártási hatékonyságot növelő intelligens megoldások alkalmazása mellett kiemelt figyelmet fordítottak a fenntarthatóságra. Az építési hulladékot és a különböző csomagolóanyagokat szelektíven gyűjtötték és szállították el az építkezésről. Az üzemben a hűtés-fűtésről geotermikus rendszer gondoskodik. A gyárban összesen 28 000 m2-nyi tetőn telepítettek napelemet, mintegy 1180 MWh/éves teljesítménnyel. Öntözésre és a mosdókhoz pedig az összegyűjtött esővizet használják.

Azokhoz a kijáratokhoz, ahol teherforgalom van, ún. légzsilipeket telepítettek, a kamiondokkoló állomásokat energiahatékony módon alakították ki úgy, hogy elkerüljék a hőveszteséget. A festési folyamathoz használt porszóró előkezelőből származó hulladékhőt a terület fűtéséhez hasznosítják újra, a felfűtött levegőt pedig az előgyártásokban.

Az öltözőkben, mosdókban, tárgyalókban, irodákban jelenlétérzékelő megoldások szabályozzák a légkezelő rendszert és a LED világítást. Az elektromos járművek számára pedig 30 e-autó és 25 e-bike töltőállomást is telepítettek.

A fenntarthatóság növelése, valamint az energiahatékonyság javítása mellett fontos szempont volt a tervezés során az épület hatékony működtetése. A Schneider Electric korszerű online felügyeleti rendszere, valamint kommunikációs hálózathoz kapcsolódó eszközei támogatják a meghibásodások megelőzését, illetve a szükséges beavatkozások időben történő elvégzését.

„Termékeink fejlesztése és gyártása, valamint létesítményeink üzemeltetése során is kiemelt figyelmet fordítunk a fenntarthatóságra, sőt, arra buzdítjuk beszállítóinkat is, hogy tegyenek erőfeszítéseket a dekarbonizáció érdekében. A fenntarthatósági programunk eredményeiről pár napja közzétett jelentésünk is jól érzékelteti, hogy mekkora utat jártunk be már eddig is, és milyen hatásunk van. Szeptember végéig összesen 628 millió tonna szén-dioxid kibocsátásának elkerülésében segítettük ügyfeleinket, az ezer legnagyobb beszállítónknál pedig 36 százalékos CO2-kibocsátás csökkenést értünk el a Zero Carbon Project kezdeményezésünk elindulása óta. Jövőformáló vállalatként nem csak fejlesztjük, hanem alkalmazzuk is a legújabb, a fenntarthatóságot támogató eszközöket és megoldásokat, és ez fokozottan igaz a DSPS-re. Nagyon örülünk a HuGBC díjának, ami azt mutatja, hogy egyre többen ismerik el törekvéseinket”

– mondta el Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Díjazták a Schneider Electric új okosgyárát a HuGBC Zéró Karbon pályázatán appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új vezető a Schneider Electric MG Zala gyárának élén https://www.muszaki-magazin.hu/2024/11/11/zala-schneider-electric-mg-vezeto/ Mon, 11 Nov 2024 05:30:38 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31908 Mrekva Ádámot nevezték ki a Schneider Electric MG Zala gyárának igazgatójává, a szakember a vállalat gyöngyösi üzeméből érkezik új pozíciójába. Kiemelt célja, hogy az új technológiák alkalmazásával határozottan növelje az üzem digitalizációját. Mrekva Ádám az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán karán szerzett villamosmérnöki diplomát 2011-ben. Tanulmányai befejezését követően Gyöngyösön, a Lear Corporationnél helyezkedett el, ahol eszközfejlesztő, […]

The post Új vezető a Schneider Electric MG Zala gyárának élén appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Mrekva Ádámot nevezték ki a Schneider Electric MG Zala gyárának igazgatójává, a szakember a vállalat gyöngyösi üzeméből érkezik új pozíciójába.

Kiemelt célja, hogy az új technológiák alkalmazásával határozottan növelje az üzem digitalizációját.

Mrekva Ádám az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán karán szerzett villamosmérnöki diplomát 2011-ben. Tanulmányai befejezését követően Gyöngyösön, a Lear Corporationnél helyezkedett el, ahol eszközfejlesztő, valamint ipari automatizálási mérnökként dolgozott. Karrierjét 2013-tól a P&G budapesti gyárában folytatta, ahol 4 évig karbantartási menedzserként tevékenykedett. A napi szintű hibaelhárítás mellett közép és hosszú távú projekteken is dolgozott, külföldi tapasztalatokat is szerzett, valamint alkalma nyílt egy kisebb csapat irányítására is. 2017-től 2021-ig az Infineon Technologies Cegléd Kft.-nél dolgozott, ahol másfél évig egy teljesen új, általa összeállított csoportot irányított termékbevezetési vezetőként, az Infineonnál töltött utolsó 2,5 évben pedig már termelésvezetőként tevékenykedett.

Mrekva Ádám 2021-ben csatlakozott a Schneider Electric gyöngyösi gyára, a Prodax csapatához termelésvezetőként. A szakembert 2024 őszén nevezték ki az MG Zala üzem igazgatójává.

„Sok lehetőséget látok az MG Zala fejlődésére, mind a termelési hatékonyság növelése, mind a digitalizáció terén. Az üzem elhelyezkedése és infrastruktúrája lehetővé teszi a további fejlesztéseket. Célom olyan technológiák, tervező- és vezérlőszoftverek bevezetése, amelyek segítik a további folyamatfejlesztéseket”

– mondta el kinevezése kapcsán Mrekva Ádám.

„Tehetséggondozásért felelős igazgatóként fő feladatom az európai üzemeinkben a sikeres utódlás megtervezése, és nagy örömömre szolgálnak a magyarországi gyárainkban megfigyelhető pozitív fejlemények. Az üzemeink igazgatóinak azon túl, hogy magasan képzett szakemberek, a Schneider Electric alapértékeinek és munkakultúrájának képviseletében is vezető szerepet kell vállalniuk. Éppen ezért kulcsfontosságú, hogy gyárigazgatóink rendelkezzenek olyan tulajdonságokkal, mint a nyílt kommunikáció, az új tehetségek beilleszkedésének segítése és a növekedés iránti elkötelezettség. Mrekva Ádám a Prodaxnál már bizonyított felelősségteljes pozícióban, és eddigi munkájával és teljesítményével megmutatta, hogy rendelkezik az említett tulajdonságokkal. Hiszek abban, hogy új feladatkörében, egy teljes gyár vezetőjeként is megállja majd a helyét”

– tette hozzá Siliga Tünde, a Schneider Electric ellátási láncokért felelős részlege (GSC) európai tehetséggondozásért felelős igazgatója.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Új vezető a Schneider Electric MG Zala gyárának élén appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Átformálják a villamos hálózatokat a Schneider Electric Enlit Europe-on bemutatott újdonságai https://www.muszaki-magazin.hu/2024/11/08/enlit-europe-schneider-electric-halozat/ Fri, 08 Nov 2024 06:40:50 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31888 Az európai villamos hálózat mintegy 40 százaléka több mint 40 éves, ezért jelentős változtatásokra van szükség, hogy képesek legyenek integrálni az új technológiákat, kezelni a növekvő mennyiségű megújuló forrásból származó energiát és kiszolgálni a jövőbeli fogyasztói igényeket. A Milánóban megrendezett Enlit Europe 2024 kiállításon a Schneider Electric számos innovációt mutatott be, amelyek támogatják a hálózatok […]

The post Átformálják a villamos hálózatokat a Schneider Electric Enlit Europe-on bemutatott újdonságai appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az európai villamos hálózat mintegy 40 százaléka több mint 40 éves, ezért jelentős változtatásokra van szükség, hogy képesek legyenek integrálni az új technológiákat, kezelni a növekvő mennyiségű megújuló forrásból származó energiát és kiszolgálni a jövőbeli fogyasztói igényeket.

A Milánóban megrendezett Enlit Europe 2024 kiállításon a Schneider Electric számos innovációt mutatott be, amelyek támogatják a hálózatok üzemeltetőit, hogy megfeleljenek a legújabb kihívásoknak.

A közelmúltban megkötött klíma-egyezmények rávilágítottak az elektromos hálózatok korszerűsítésének sürgősségére, ami kulcsfontosságú a fosszilis tüzelőanyagok fokozatos kivonásához és a megújuló forrásból származó energia növekvő mértékű alkalmazásához. Mivel az európai villamos hálózat mintegy 40 százaléka több mint 40 éves, jelentős változtatásokra és komoly innovációra van szükség annak biztosításához, hogy az energiarendszerek képesek legyenek az új technológiák integrálására és a jövőbeli igények hatékony kielégítésére. A digitális megoldásokkal ellátott hálózatokra való áttérés megkönnyíti a megújuló forrásból származó energia fokozott használatát, miközben lehetővé teszi az energiaszektor szereplői számára, hogy nagyobb hatékonysággal és megbízhatósággal kezeljék a felmerülő energiaigényeket.

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat az Enlit Europe 2024-en mutatta be legújabb innovációit, amelyek támogatják a hálózatüzemeltetőket és az energiaágazatban tevékenykedő egyéb vállalatokat az új kihívásokhoz történő alkalmazkodásban. Az energiaszektorra nehezedő növekvő nyomásra reagálva a vállalat végponttól végpontig tartó intelligens megoldásokat kínál az egész energialáncban.

A Schneider Electric által az Enlit Europe 2024-en bejelentett újdonságok közé tartozik az E4S hardverplatformra virtualizált PowerLogic T300 RTU, ami egyszerűsíti az alállomások tervezését és javítja az üzemeltetési képességeket. Az EcoStruxure ADMS-sel és DERMS-sel integrált új digitális hálózati fenntarthatósági szolgáltatás, a „Net Zero Dashboard” kulcsfontosságú a nettó zéró kibocsátás elérése érdekében meghozott intézkedések és az eredményeket mutató KPI-ok nyomon követéséhez. A megoldás támogatja a közműszolgáltatókat a kibocsátásuk számszerűsítésében és átfogó információkat nyújt számukra a fenntarthatósági stratégiájuk megvalósításához. Az EcoStruxure DERMS segíti az üzemeltetőket a hálózatra kapcsolódó, egyre nagyobb számú megújuló energiatermelő rendszer kezelésében.

A Schneider Electric AiDash platformja műholdas és mesterséges intelligencia technológiát használva nyújt valós idejű áttekintést és elemzést a felhasználók számára. Ezáltal segíti a közműszolgáltatókat a szélsőséges időjárási körülményekre való felkészülésben, és erősítik a hálózatok ellenállóképességét. Az Enlit-en először bemutatott Schneider Electric Active középfeszültségű berendezések az EcoCare tagsággal, egy új generációs szervizszolgáltatással kombinálva szilárd alapot jelentenek a csúcsteljesítményhez és a meghosszabbított élettartamhoz.

A Schneider Electric az Enlit Europe-on bejelentette, hogy az olasz elosztórendszer-üzemeltető, az Unareti a társaság EcoStruxure „Advanced Distribution Management System” (ADMS) platformját használva optimalizálja a költségeket és javítja a szolgáltatás minőségét Milánóban és Bresciában. Az egységes platform valós idejű irányítást, a kritikus eszközök felügyeletét, elemzést és adatvezérelt döntéshozatalt biztosít. A projektnek köszönhetően az Unareti jelentősen növelni tudta meglévő infrastruktúrájának hatékonyságát az ADMS és a PowerLogic T300 virtualizációs képességeinek integrációját kihasználva.

A Schneider Electric előfizetéses csomagokat vezet be az elosztórendszer-üzemeltetők számára, hogy támogassa digitalizációs törekvéseiket. Az új konstrukció révén az általuk használt megoldások minden egyes frissítésekor hozzáférést kapnak az ügyfelek a legújabb funkciókhoz.

 „Az energetikai átmenet összetettségének kezelésében arra összpontosítunk, hogy olyan átfogó, végponttól végpontig terjedő megoldásokat kínáljunk, amelyek felgyorsítják a fejlődést a villamosenergia-értéklánc minden érdekeltje számára. Az intelligens hálózatok és az innovatív digitális technológiák integrációja elengedhetetlen a fenntartható jövő eléréséhez.  Az Enlit Europe 2024-en ismét hangsúlyoztuk elkötelezettségünket ezen változások mellett, és arra kértük az energiaszektor meghatározó szereplőit, hogy dolgozzanak együtt velünk egy rugalmas, ellenálló, a hatékonyságot maximalizáló és az alacsony szén-dioxid-kibocsátású technológiákat alkalmazó hálózat kiépítése érdekében. A jövő hálózataiba való befektetéssel a megújuló energiában rejlő teljes potenciált felszabadítjuk, és tisztább, megbízhatóbb energiarendszert hozunk létre”

– mondta el Frederic Godemel, a Schneider Electric „Power Systems and Services” részlegéért felelős ügyvivő alelnöke.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Átformálják a villamos hálózatokat a Schneider Electric Enlit Europe-on bemutatott újdonságai appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Szintet lép a Schneider Electric és a Dunaújvárosi Egyetem együttműködése https://www.muszaki-magazin.hu/2024/11/04/schneider-electric-dunaujvaros-egyetem/ Mon, 04 Nov 2024 05:00:09 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31789 Együttműködési megállapodást kötött a Schneider Electric és a Dunaújvárosi Egyetem (DUE), melynek célja többek között a szakmai utánpótlásképzés, a korai orientáció, valamint a kutatás-fejlesztés támogatása. A partnerség révén még inkább az üzleti igényekhez igazodó, gyakorlati kompetenciákra épülő oktatás valósulhat meg az intézményben, a tervek között új alapképzés elindítása is szerepel. Együttműködési megállapodást írt alá Dr. […]

The post Szintet lép a Schneider Electric és a Dunaújvárosi Egyetem együttműködése appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Együttműködési megállapodást kötött a Schneider Electric és a Dunaújvárosi Egyetem (DUE), melynek célja többek között a szakmai utánpótlásképzés, a korai orientáció, valamint a kutatás-fejlesztés támogatása.

A partnerség révén még inkább az üzleti igényekhez igazodó, gyakorlati kompetenciákra épülő oktatás valósulhat meg az intézményben, a tervek között új alapképzés elindítása is szerepel.

Együttműködési megállapodást írt alá Dr. András István, a Dunaújvárosi Egyetem rektora és Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója. Az intézmény és a vállalat a kétoldalú kapcsolatok elmélyítését, az üzleti igényekhez igazodó, gyakorlati kompetenciákra épülő szakmai utánpótlásképzést szem előtt tartva döntött a kooperációról. A megállapodás értelmében a Schneider Electric és a DUE együttműködnek az oktatás, a szakemberképzés és a továbbképzés területén. A társaság a kijelölt gyakorlati tantárgyak, résztantárgyak oktatásával, közös labor- és mérési gyakorlatokban való részvétellel segíti, hogy a hallgatók megfelelő gyakorlati ismereteket szerezzenek.

A kooperáció keretében a Dunaújvárosi Egyetem és a Schneider Electric szakmai és pályaorientációs program közös megvalósítását is célként fogalmazta meg. A kezdeményezés lehetőséget nyújt arra, hogy az intézmény és a vállalat közösen határozzanak meg üzleti technológiai igényeket és kihívásokat, és versenyképességük növelése érdekében törekedjenek az ipari igények és az egyetemi potenciál összekapcsolására, közös kutatás-fejlesztési és innovációs (K+F+I) tevékenységek megvalósítására.

Az együttműködésnek köszönhetően lehetőség nyílik arra is, hogy a Dunaújvárosi Egyetem tovább szélesítse képzési palettáját, és a Schneider Electric támogatásával bevezesse a villamosmérnöki alapképzést. Ennek előkészítését az ehhez szükséges feltételek felmérésével már ebben az évben megkezdi az intézmény és a vállalat.

Süli János, a Dunaújvárosi Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke hangsúlyozta:

„Nagy öröm számunkra, hogy a Schneider Electric személyében újabb nagyvállalatot köszönthetünk partnereink között. A Schneider Electric már korábban is duális partnere volt az intézménynek, ezzel a megállapodással magasabb szintre emeltük a kapcsolatunkat.”

Dr. András István, a Dunaújvárosi Egyetem rektora elmondta:

„Az együttműködésnek köszönhetően a Dunaújvárosi Egyetemen megkezdhetjük a Villamosmérnöki alapképzés előkészítését. A DUE számára kiemelten fontos a műszaki képzési terület, ezért is várjuk izgatottan a közös munkát, hogy egy új képzést kínálhassunk a jövőben a felvételizőknek.”

„Nagy várakozással tekintünk a Dunaújvárosi Egyetemmel megvalósuló együttműködésünk elé, ami meggyőződésem szerint mindkét fél számára új lehetőségeket kínál majd. Idén májusban adtuk át Dunavecsén a legújabb okosgyárunkat, a Duna Smart Power Systemst (DSPS), ami az ott alkalmazott fejlett technológiáknak köszönhetően kiváló lehetőséget kínál az intézmény hallgatói számára, hogy üzemi körülmények között szerezzenek gyakorlati tapasztalatokat a legmodernebb megoldások használatáról. Emellett természetesen bízunk abban, hogy az általunk támogatott képzéseken és programokon részt vevő hallgatók közül sokan gondolják majd úgy, hogy érdemes lesz nálunk elindítani a karrierjüket, és csatlakoznak hozzánk”

– tette hozzá Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója.

A Schneider Electric küldetésének tekinti a szakmai utánpótlás biztosításának támogatását, a tehetséges fiatalok képzésének segítését, ennek jegyében több hazai felsőfokú oktatási intézménnyel is együttműködik a társaság. Idén februárban adták át az órákra való készülést és a közösségi életet egyaránt segítő hallgatói zónát (Impact Zone) a Budapesti Gazdasági Egyetem Külkereskedelmi Karán a cég támogatásával. Tavaly ősszel pedig több kurzust is tartottak a vállalat szakemberei az intézmény hallgatói számára. Komoly múltja van már a Schneider Electric és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) közötti együttműködésnek is, hiszen még 2019-ben jelentették be, hogy a társaság támogatásával hiánypótló tantárgyi projekt indul az intézményben. 2022-ben pedig a BME és a vállalat közötti kapcsolat további megerősítését szolgáló megállapodás mellett egy Magyarországon egyedülálló projekt elindítását is bejelentették, melynek keretében micro-grid rendszert építenek ki az intézményben található Ipar 4.0 Technológiai Központban.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Szintet lép a Schneider Electric és a Dunaújvárosi Egyetem együttműködése appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Még szorosabb Schneider Electric – Alstom együttműködés https://www.muszaki-magazin.hu/2024/10/31/schneider-electric-alstom-egyuttmukodes/ Thu, 31 Oct 2024 06:00:18 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31777 Az energiahatékonyság növelése, új, innovatív, alacsony CO2-kibocsátással járó technológiák alkalmazása, a körforgásos gazdaság támogatása – többek között ezen célok megvalósítása érdekében fűzte még szorosabbra együttműködését a Schneider Electric és az Alstom. A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat együttműködési megállapodást kötött régi partnerével, az Alstommal, amelynek célja fenntartható megoldások […]

The post Még szorosabb Schneider Electric – Alstom együttműködés appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az energiahatékonyság növelése, új, innovatív, alacsony CO2-kibocsátással járó technológiák alkalmazása, a körforgásos gazdaság támogatása – többek között ezen célok megvalósítása érdekében fűzte még szorosabbra együttműködését a Schneider Electric és az Alstom.

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat együttműködési megállapodást kötött régi partnerével, az Alstommal, amelynek célja fenntartható megoldások kifejlesztése és szállítása a közlekedési szektorban érdekelt ügyfelek számára.

A Schneider Electric vezető szerepet játszik a közlekedési ágazat szén-dioxid-mentesítésében, az Alstom pedig az intelligens és fenntartható mobilitási megoldások területén számít globális szinten meghatározónak. A két cég együttműködése új szintre lépett azzal, hogy a Schneider Electric az InnoTrans 2024-en aláírta az Alstom Alliance Partnership Program chartáját.

A megállapodás értelmében a két cég szorosan együttműködik majd a közlekedési szektor környezeti hatásainak csökkentése érdekében. Ennek keretében támogatják innovatív, alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátású technológiák, például az SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezések bevezetését. A két vállalat elősegíti a körforgásos gazdaság megvalósulását, emellett törekednek az általuk használt és fejlesztett berendezések környezeti hatásainak korlátozására azok teljes életciklusa alatt.

A két vállalat fellép az energiahatékonyság növelése érdekében az energiafelhasználást optimalizáló fejlett technológiák, szoftverek és termékek bevezetésével. Az Alstom fenntarthatósági céljainak elérése érdekében közösen intézkednek a vállalat Scope 1, 2 és 3 kibocsátásainak csökkentése érdekében.

Az együttműködés kiterjed a digitalizáció hangsúlyozására is a jövő közlekedésével kapcsolatban. A szoftverek és a digitális szolgáltatások alkalmasak arra, hogy az egész közlekedési szektorban azonosítsák segítségükkel azokat a területeket, ahol beavatkozásra van szükség. Így például a hálózatra kapcsolt eszközök, mint a fejlett érzékelők, adatokat gyűjthetnek a megelőző karbantartás és a biztonságosabb, távoli üzemeltetés érdekében.

Hosszú múltra visszatekintő fenntartható együttműködés

A Schneider Electric 2023-ban támogatta az Alstomot egy új villamosenergia-vásárlási szerződés (PPA) megkötésében, amely a spanyolországi Andalúziában megvalósuló napenergia-fejlesztésre összpontosít. A projekt során kihasználták a Schneider Electric szakértelmét és a stratégiai adásvételi megállapodások és tárgyalások terén szerzett meghatározó szerepét. A 160 GWh/éves napenergia-piaci PPA az Alstom európai villamosenergia-fogyasztásának mintegy 80 százalékát fedezi.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Még szorosabb Schneider Electric – Alstom együttműködés appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása https://www.muszaki-magazin.hu/2024/10/29/kiberbiztonsagi/ Tue, 29 Oct 2024 05:30:19 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31739 A világ első adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) hálózati kártyája lett a Schneider Electric EcoStruxure IT Network Management Card 3 megoldása, amely megkapta a Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság (IEC) IEC 62443-4-2 Security Level 2 (SL2) minősítését. Az új minősítés szigorúbb követelményeket takar és kiberbiztonsági szempontból nagyobb ellenállóképességet jelent, mint a tavaly elnyert SL1. Az NMC3 platform elnyerte […]

The post Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A világ első adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) hálózati kártyája lett a Schneider Electric EcoStruxure IT Network Management Card 3 megoldása, amely megkapta a Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság (IEC) IEC 62443-4-2 Security Level 2 (SL2) minősítését.

Az új minősítés szigorúbb követelményeket takar és kiberbiztonsági szempontból nagyobb ellenállóképességet jelent, mint a tavaly elnyert SL1.

Az NMC3 platform elnyerte a TÜV Rheinland, a világ egyik legnagyobb, független tesztelési szolgáltatója tanúsítványát, ami biztosítja, hogy az adatközpontokba és elosztott IT-környezetekbe szánt termékek megfeleljenek egy sor jól meghatározott biztonsági követelménynek, valamint alapos tesztelésen és értékelésen menjenek keresztül. Az új, magasabb szintű kiberbiztonsági tanúsítvány megerősíti a Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat elkötelezettségét aziránt, hogy vezető szerepet töltsön be az iparágban az IT környezetek biztonságos működtetése és a kiberfenyegetésekkel szembeni hatékony védekezés kapcsán.

A DCIM hálózati kártya SL2 minősítése mellett a TÜV Rheinland a Schneider Electricnél a termékek fejlesztése során alkalmazott kiberbiztonsági folyamatokat ISASecure® Secure Development Lifecycle Assurance (SDLA) tanúsítvánnyal látta el.

Az NMC3-t beépítették a Schneider Electric EcoStruxure IT DCIM-termékeinek többségébe, és egy robusztus, távolról elérhető menedzsmentalkalmazást biztosít a hálózaton keresztül a kritikus energiaellátási és hűtési infrastruktúrák számára.

„Az Allianz 2024-es kockázati barométere szerint a kiberfenyegetés miatt aggódnak leginkább az üzleti világ szereplői. Incidensenként átlagosan több mint 4 millió dolláros bejelentett költséggel érthető, hogy a kiberbiztonság miért áll a CIO-k prioritási listájának élén. Az IEC 62443-4-2 SL2 és az ISASecure® SDLA kiberbiztonsági tanúsítványokkal a Schneider Electric az iparágban élen jár, és ezzel a kettős tanúsítvánnyal segít csökkenteni a kritikus infrastruktúrát fenyegető kockázatokat”

– mondta el Kevin Brown, a Schneider Electric „EcoStruxure IT, Data Center Business” területért felelős alelnöke.

Egyszerűbb firmware telepítés

A vállalatok számára kihívást jelent, hogy lépést tartsanak a firmware-frissítésekkel. Sok cégnél a kritikus energiaellátási és hűtési infrastruktúrát saját házon belüli menedzsment eszközökkel, harmadik féltől származó hálózatkezelő megoldásokkal vagy épületmenedzsment-rendszerekkel kezelik. Ezek a rendszerek nem tudják, hogy a csatlakoztatott végpontokon – különösen az elosztott és peremkörnyezetekben – mikor van szükség a firmware frissítésére.

Az EcoStruxure IT Secure NMC rendszer egy új, erre a célra kifejlesztett eszköznek köszönhetően jobb, beágyazott firmware-kezelést kínál. A Secure NMC System Tool átalakítja a legújabb firmware felkutatásának és telepítésének nehézkes folyamatát az összes eszközön, és akár 90 százalékkal gyorsabbá teszi a folyamatot.

A felhasználóknak többé nem kell ad hoc jelleggel firmware-t keresniük, ellenőrizniük, hogy az adott firmware a legújabb-e az eszközükhöz, és elolvasniuk a frissítéshez fűzött megjegyzéseket, hogy megértsék, mit tartalmaz az új verzió, mielőtt letöltenék és telepítenék az eszközükre. Ehelyett a Secure NMC System Tool értesíti az ügyfeleket, hogy új firmware áll rendelkezésre, és felkéri őket az új verzió telepítésére.

„Az EcoStruxure IT hatékony megközelítést kínál az ügyfeleknek és biztosítja a rugalmasságot ahhoz, hogy IT-infrastruktúrájukat az általuk választott módon és egyszerűen kezelhessék, miközben a kiberbiztonsági elvárásoknak is megfelelnek. Mi vagyunk az elsők az iparágban, akik ezt a megoldást kínáljuk, mivel továbbra is elkötelezettek vagyunk a rugalmas, biztonságos és fenntartható IT-infrastruktúra biztosítása mellett”

– fűzte hozzá Kevin Brown.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Schneider Electric újabb gyárait jelölte meg Példaképként a Világgazdasági Fórum https://www.muszaki-magazin.hu/2024/10/24/vilaggazdasagi-forum-schneider-gyar/ Thu, 24 Oct 2024 05:00:39 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31702 A Schneider Electric újabb két üzeme, a Monterrey 1 és a sanghaji érdemelte ki a Világgazdasági Fórum Példakép elismerését. Ez azt jelenti, hogy most már a vállalat hét gyára tartozik a Globális Példakép Hálózathoz.  A Világgazdasági Fórum a Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat két további gyárának ítélte oda […]

The post A Schneider Electric újabb gyárait jelölte meg Példaképként a Világgazdasági Fórum appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Schneider Electric újabb két üzeme, a Monterrey 1 és a sanghaji érdemelte ki a Világgazdasági Fórum Példakép elismerését.

Ez azt jelenti, hogy most már a vállalat hét gyára tartozik a Globális Példakép Hálózathoz. 

A Világgazdasági Fórum a Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat két további gyárának ítélte oda a Példakép elismerést. A mexikói Monterrey 1 Fejlett Példakép lett, míg a Sanghajban található üzem End-to-End Példakép minősítést kapott.

A két létesítmény már a hatodik és a hetedik Schneider Electric gyár, amely csatlakozott a Világgazdasági Fórum Globális Példakép Hálózatához. A kínai Wuxiban, az indonéziai Batamban, a franciaországi Le Vaudreuil-ben, a Kentucky állambeli Lexingtonban és az indiai Hyderabadban található Schneider Electric üzemek már a korábbi években elnyerték a Példakép státuszt. A vállalat Le Vaudreuil-ben, Lexingtonban és Hyderabadban lévő létesítménye pedig azon 17 gyár közé tartozik, amelyek a környezeti lábnyomuk korszerű technológiák révén történő csökkentéséért kiérdemelték a Fenntarthatósági Példakép elismerést.

A Világgazdasági Fórum Globális Példakép Hálózata egy olyan, az együttműködést támogató platform, amely a negyedik ipari forradalom technológiáinak bevezetésében élenjáró ipari szervezeteket tömöríti. A McKinsey & Company-val közösen 2018-ban alapított hálózat jelenleg 172 példamutató gyárból áll, amelyek a technológiai innovációkat – például a mesterséges intelligenciát, a 3D-nyomtatást és a nagymennyiségű adat elemzését – kihasználva növelik a hatékonyságot, a versenyképességet és új üzleti modelleket alkalmaznak.

A Schneider Electric sanghaji gyárában az elektromos hálózatokban használt olyan kritikus fontosságú eszközöket gyártanak, mint a kontaktorok, túlterhelés relék és motorvédő árammegszakítók. A növekvő piaci keresletre reagálva a gyár csapata 20 százalékkal növelte az automatizálást a termelésben olyan fejlett technológiákat integrálva, mint a gépi tanulással támogatott prototípusgyártás, az intelligens tervezés és ütemezés, valamint a generatív mesterséges intelligencia által vezérelt karbantartás. Mindez a gyártástól a megrendelésig tartó átfutási idő 67 százalékos csökkenéséhez és a munkatermelékenység 82 százalékos növekedéséhez vezetett.

Az összetett termékek iránti bővülő kereslet miatt a Monterrey 1 gyárban digitális technológiákat vetettek be az ellátási lánc rugalmasságának és agilitásának növelése érdekében. Az autonóm robotok és a dróntechnológia hatékonyabbá tette az anyagmozgatást, az épület- és energiagazdálkodási rendszerek pedig hozzájárultak az energia- és vízfogyasztás mintegy 30 százalékos csökkentéséhez. Az olyan fejlett technológiák, mint a gépi tanulás és a deep learning segítségével az üzem három év alatt 24 százalékos éves növekedési ütemet ért el, miközben a gyártási költségeket 16 százalékkal, a termékhibákat 20 százalékkal, a vevői átfutási időt pedig 49 százalékkal csökkentette.

„A sanghaji és a Monterrey 1 telephelyeink jól mutatják a negyedik ipari forradalom technológiáinak értékét. Fontos, hogy egész iparágunk továbbra is nagyobb léptékben fektessen be ezekbe a digitális technológiákba – és az őket használó emberekbe – a működésünk erősítése és a kockázatok csökkentése érdekében”

– mondta el Mourad Tamoud, a Schneider Electric ellátási láncért felelős vezetője.

„A Példakép üzemek magasabbra teszik a digitális átalakulás mércéjét. Ezek a létesítmények integrálják a fejlett technológiákat a működésükbe, nemcsak a termelékenység növelése érdekében, hanem azért is, hogy fenntartható és befogadó jövőt teremtsenek a munkaerő és a szélesebb közösség számára”

– mutatott rá Kiva Allgood, a Világgazdasági Fórum „Centre for Advanced Manufacturing and Supply Chains” központjának vezetője.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post A Schneider Electric újabb gyárait jelölte meg Példaképként a Világgazdasági Fórum appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A legjobbak közé került a Schneider Electric okosgyár-projektje a CRE Awards-on https://www.muszaki-magazin.hu/2024/10/21/cre-schneider-electric-okosgyar/ Mon, 21 Oct 2024 05:00:46 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31638 A Schneider Electric idén májusban átadott új magyarországi okosgyára, a Duna Smart Power Systems (DSPS) shortlistre került a CRE Awards megmérettetésen a BTS (Build-To-Suit) kategóriában. Az új üzem a vállalat egyik legnagyobb, egyedi megrendelésre termelő létesítménye Európában, és a cég legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT fő európai gyártóközpontja lesz majd. Idén már hatodik […]

The post A legjobbak közé került a Schneider Electric okosgyár-projektje a CRE Awards-on appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Schneider Electric idén májusban átadott új magyarországi okosgyára, a Duna Smart Power Systems (DSPS) shortlistre került a CRE Awards megmérettetésen a BTS (Build-To-Suit) kategóriában.

Az új üzem a vállalat egyik legnagyobb, egyedi megrendelésre termelő létesítménye Európában, és a cég legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT fő európai gyártóközpontja lesz majd.

Idén már hatodik alkalommal adták át az ingatlanszakma legjobb vállalatait, szakembereit, projektjeit és ügyleteit elismerő CRE Awards díjakat. Az EuropaProperty megmérettetésén Magyarország, a Cseh Köztársaság, Szlovákia, Szerbia és a tágabb balkáni régió piacairól érkeztek jelöltek, összesen 22 kategóriában, a díjazottakat az október 15-i budapesti gálavacsorán mutatták be. A Schneider Electric a BTS kategóriában került a legjobbak közé a DSPS okosgyár megépítésével.

A vállalat új üzemét május végén adták át ünnepélyesen, a 28 ezer négyzetméteres épületben ötszázan dolgoznak. A gyár a Schneider Electric egyik legnagyobb, egyedi megrendelésre termelő létesítménye Európában, és a cég legújabb, SF6-mentes középfeszültségű kapcsolóberendezése, az RM AirSeT fő európai gyártóközpontja lesz majd.

A DSPS megvalósítása során a gyártási hatékonyságot növelő intelligens megoldások alkalmazása mellett kiemelt figyelmet fordítottak a fenntarthatóságra. Az építési hulladékot és a különböző csomagolóanyagokat szelektíven gyűjtötték és szállították el az építkezésről. Az üzemben a hűtés-fűtésről geotermikus rendszer gondoskodik. A gyárban összesen 28 000 m2-nyi tetőn telepítettek napelemet, mintegy 1180 MWh/éves teljesítménnyel. Öntözésre és a mosdókhoz pedig az összegyűjtött esővizet használják.

Azokhoz a kijáratokhoz, ahol teherforgalom van, ún. légzsilipeket telepítettek, a kamiondokkoló állomásokat energiahatékony módon alakították ki úgy, hogy elkerüljék a hőveszteséget. A festési folyamathoz használt porszóró előkezelőből származó hulladékhőt a terület fűtéséhez hasznosítják újra, a felfűtött levegőt pedig az előgyártásokban.

Az öltözőkben, mosdókban, tárgyalókban, irodákban jelenlétérzékelő megoldások szabályozzák a légkezelő rendszert és a LED világítást. Az elektromos járművek számára pedig 30 e-autó és 25 e-bike töltőállomást is telepítettek.

A fenntarthatóság növelése, valamint az energiahatékonyság javítása mellett fontos szempont volt a tervezés során az épület hatékony működtetése. A Schneider Electric korszerű online felügyeleti rendszere, valamint kommunikációs hálózathoz kapcsolódó eszközei támogatják a meghibásodások megelőzését, illetve a szükséges beavatkozások időben történő elvégzését.

„Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy a legjobbak közé kerültünk, ami megerősít minket abban, hogy jó úton haladunk. A Schneider Electric nemcsak fejleszti és gyártja a fenntarthatóságot támogató megoldásokat, eszközöket és berendezéseket, hanem jövőformáló vállalatként saját maga is alkalmazza azokat. A DSPS-re ez maximálisan igaz, hiszen egy rendkívül zölden működő okosgyárról van szó, ahol a jövő klímabarát középfeszültségű kapcsolóberendezései készülnek”

– mondta el Veres Zsolt, a Schneider Electric országigazgatója.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post A legjobbak közé került a Schneider Electric okosgyár-projektje a CRE Awards-on appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Szintet léphet a hatékonyság a Schneider Electric új robotjával https://www.muszaki-magazin.hu/2024/10/17/schneider-electric-robot-szintlepes/ Thu, 17 Oct 2024 05:00:40 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31613 Negyven százalékkal kisebb helyet foglal el, mint a kategóriájába tartozó más robotok, mégis jóval nagyobb munkaterülettel rendelkezik, zökkenőmentesen integrálható a vezérlőrendszerekbe, egyszerűen és gyorsan telepíthető – többek között ezt kínálja a Schneider Electric új ipari robotja, a Lexium Scara. A berendezés ideális megoldást jelent a gyártási és összeszerelési folyamatok hatékonyságának növelésére. A Schneider Electric, az […]

The post Szintet léphet a hatékonyság a Schneider Electric új robotjával appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Negyven százalékkal kisebb helyet foglal el, mint a kategóriájába tartozó más robotok, mégis jóval nagyobb munkaterülettel rendelkezik, zökkenőmentesen integrálható a vezérlőrendszerekbe, egyszerűen és gyorsan telepíthető – többek között ezt kínálja a Schneider Electric új ipari robotja, a Lexium Scara.

A berendezés ideális megoldást jelent a gyártási és összeszerelési folyamatok hatékonyságának növelésére.

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat bemutatta az új, ultrakompakt Lexium Scara (Selective Compliance Assembly Robot Arm) nagy sebességű ipari robotját, amely a társaság ipari automatizálási portfóliójának része. A számos ágazatban, többek között az akkumulátorgyártásban, az elektronikai iparban, a raktározásban és a csomagolt fogyasztói termékek előállításában egyaránt bevethető berendezés mozgása gyors és pontos. Ennek köszönhetően ideális a gyártási és összeszerelési folyamatokban történő alkalmazásra, beleértve a gyártógépek be- és kirakodását, a pick-and-place műveleteket, illetve a csomagolási és anyagmozgatási feladatokat.

A Schneider Electric új ipari robotja negyven százalékkal kisebb méretű, mint az azonos kategóriába tartozó egyéb robotok, így a gyártósorok hatékonyságának növelése mellett a gyártási terület optimálisabb kihasználását is segíti. A Lexium Scara a szintén a vállalat által fejlesztett EcoStruxure™ Machine Expert Twin digitális iker megoldással kombinálva teljes mértékben integrálható bármilyen egységesített vezérlőrendszerrel, és lehetőséget kínál a telepítés előtti virtuális tervezésre, tesztelésre is, ami segít csökkenteni a CAPEX és OPEX költségeket, valamint megelőzni a projektütemezési problémákat és a költségvetés túllépését.

A Schneider Electric új ipari robotja a hasonló kategóriába tartozó berendezések között az egyik legnagyobb munkaterülettel büszkélkedhet. Az eszköz integrált motorokkal és beépített vezérlővel rendelkezik, ami jelentősen leegyszerűsíti a telepítést, csökkenti a kábelezési igényt, helymegtakarítást eredményez, és javítja a teljesítményt. Emellett speciális kialakításának köszönhetően egyszerűsíti az integrációt, így speciális robotikai ismeretekre sincs szükség ehhez, és lehetővé teszi a kezelők számára a beállítások egyszerű módosítását.

A Lexium Scara zökkenőmentesen integrálódik bármilyen egységesített, például a Delta, Cartesian és Scara megoldásokba, valamint nagy pontosságú motorokat és fejlett vezérlőalgoritmusokat magában foglaló vezérlőrendszerbe. A Schneider Electric új robotja speciális tartozékkészletekkel egyszerűen frissíthető, így könnyen fenntartható az IP65-ös védettsége, ami rugalmasságot és költséghatékonyságot kínál. Ez az alkalmazkodóképesség lehetővé teszi, hogy a robotot a különböző munkakörülményekhez igazítsák anélkül, hogy kezdetben külön IP65-ös változatot kellene vásárolni, ami csökkentheti az induló költségeket.

A Lexium Scara optimális teljesítményét az átfogó szolgáltatások is támogatják, amelyek révén minimalizálhatók a váratlan leállások. A robotot üzemeltető cégek világszerte hozzáférhetnek a pótalkatrészekhez és a képzett szakemberek nyújtotta szerviz szolgáltatásokhoz, ott és akkor, amikor szükségük van rá.

A Lexium Scara robot magyarországi bevezetésével kapcsolatban később hoz döntést a Schneider Electric.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Szintet léphet a hatékonyság a Schneider Electric új robotjával appeared first on Műszaki Magazin.

]]>