röhm – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Fri, 22 Nov 2024 12:38:36 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Nagy pontosságú RVM satu 5 tengelyes megmunkáláshoz https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/03/rvm-satu-tengelyes-megmunkalas-rohm/ Fri, 03 May 2024 12:32:52 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29446 Marástechnika – Többféleképpen illeszthető a gépasztalra és változatos a munkadarab befogási lehetőségekben, különösen gyors és precíz rögzítést garantál, könnyen kezelhető és minden oldalról ideálisan hozzáférhető: bemutatjuk a Röhm új RVM 5-tengelyes satuját. A kézi, mechanikusan működtetett, szorítóerő fokozó nélküli munkadarab befogó egy fixen rögzített és egy mozgatható pofával rendelkezik, így sokféle munkadarab öttengelyes megmunkálására alkalmas […]

The post Nagy pontosságú RVM satu 5 tengelyes megmunkáláshoz appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Marástechnika – Többféleképpen illeszthető a gépasztalra és változatos a munkadarab befogási lehetőségekben, különösen gyors és precíz rögzítést garantál, könnyen kezelhető és minden oldalról ideálisan hozzáférhető: bemutatjuk a Röhm új RVM 5-tengelyes satuját.

A kézi, mechanikusan működtetett, szorítóerő fokozó nélküli munkadarab befogó egy fixen rögzített és egy mozgatható pofával rendelkezik, így sokféle munkadarab öttengelyes megmunkálására alkalmas egy befogásban.

“Az RVM-mel igazán megüthetjük a főnyereményt, mert nemcsak felgyorsítja a marógép folyamatait, hanem növeli a megmunkálási pontosságot is”

– mondja Gerhard Glanz, a Röhm GmbH vezérigazgatója.

Szoros kapcsolat a gép és a munkadarab között

Az új munkadarab befogó egyszerűen és könnyedén rögzíthető a gépasztalhoz, például rögzítőcsavarok segítségével közvetlenül a satutesten keresztül. Az illesztés horonykövek segítségével történik, emellett természetesen lehetőség van leszorító körmök használatára is. A csatlakoztatás még egyszerűbb az “EasyLock” nullpont rögzítő rendszerrel (Ø25/M12). A munkadarab befogása különösen gyors az RVM satun. A szorítópofák cseréje az integrált gyorscserélő rendszernek köszönhetően, vagy a pofák 180 fokos elforgatása néhány másodperc alatt végrehajtható.

„Az RVM fejlesztésekor ügyeltünk arra, hogy a teljes magasságot úgy alakítsuk ki, hogy az 5 tengelyes satu a lehető legtöbb különböző méretű gépen használható legyen. Úgy gondolom, nekünk ez sikerült, és ezért az RVM valóban a befogástechnika csúcsa, minden munkadarabbal és minden geometriával megbirkózik”

– mondja Jörg Bauriedl, a Röhm satukért felelős termékmenedzsere.

Csökkentett ütközési zónák a nagyobb pontosságért

Az RVM fejlesztésénél a Röhm következetesen a forgácsolószerszámra optimalizált kialakítást tartotta szem előtt, így rövidebb marószerszámok is használhatók, ezáltal csökkentve a rezgéseket.

“Ez pozitív hatással van a felületminőségre, a megmunkálási pontosságára, valamint a szerszám élettartamára”

– mondja Jörg Bauriedl. A nyitott kialakítás másik előnye, hogy a forgács optimálisan tud lefolyni és a szorítószerkezet könnyen tisztítható.

Egy befogás minden esetre

A megmunkálás során az RVM véget vet a hibaforrásoknak, mert a munkadarab befogást a jó körüljárhatóság miatt az RVM satunál csak egyszer kell végrehajtani. A munkadarab a megmunkálási folyamat elejétől a végéig stabil és nem kell átfogni. Ezt támogatja továbbá a pofánkénti 40 kN szorítóerő, ami kellően magas ahhoz, hogy stabil megfogást biztosítson. “Ez lehetővé teszi számunkra, hogy a gép pontosságát csaknem 1:1 arányban vigyük át a munkadarabra. Ami kicsi és nagy munkadarabokra egyaránt érvényes” – magyarázza Bauriedl úr.

Könnyű kezelhetőség a minimális beállítási időkért

Kezelését tekintve az RVM pont olyan, mint amilyennek lennie kell: egyszerű! A központi szorító egység néhány lépésben eltávolítható, áthelyezhető és visszahelyezhető az alaptestre. Viszlát hosszas beállítási idő! Mindez a rögzített pofán lévő központi szorítócsavarnak és az alaptesten található méretskálának köszönhető.

A Röhm a tartozékok széles választékát kínálja az RVM-hez, mint például: lépcsős pofák, tömbpofák, munkadarabtartók, munkadarab-ütközők, valamint szabványos rögzítőanyagok, például leszorítóelemek, T-horony anyák a gépasztalhoz illetve rögzítőcsavarok a null-pontos rendszerhez.

Számos termék mellett az RVM satut is bemutatja a RÖHM Hungaria a MACH-TECH kiállításon, a G pavilon DUIHK Német-Magyar Kamara Közösségi standján (Hungexpo, május 7-10.)

www.roehm.biz


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Nagy pontosságú RVM satu 5 tengelyes megmunkáláshoz appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Automatizált befogás RÖHM KZS központosító satukkal https://www.muszaki-magazin.hu/2024/02/07/rohm-kzs-automatizalas-satu/ Wed, 07 Feb 2024 05:30:14 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28383 Az optimalizált gyártástechnológiák és folyamatok az esetek döntő többségében, nagyobb termelékenységet biztosítanak a gyártó vállalatoknak. Ez a megállapítás igaz a központosító satuk használata esetén is, melyekkel például kerek és szögletes munkadarabok merev befogása egyaránt lehetséges a legkülönfélébb szerszámgépeken. A befogás- és megfogástechnikában több évtizedes tapasztalattal rendelkező, Sontheim-ben található RÖHM GmbH bemutatta a továbbfejlesztett KZS központosító […]

The post Automatizált befogás RÖHM KZS központosító satukkal appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az optimalizált gyártástechnológiák és folyamatok az esetek döntő többségében, nagyobb termelékenységet biztosítanak a gyártó vállalatoknak.

Ez a megállapítás igaz a központosító satuk használata esetén is, melyekkel például kerek és szögletes munkadarabok merev befogása egyaránt lehetséges a legkülönfélébb szerszámgépeken. A befogás- és megfogástechnikában több évtizedes tapasztalattal rendelkező, Sontheim-ben található RÖHM GmbH bemutatta a továbbfejlesztett KZS központosító satuk családját. Az új kialakításnak köszönhetően számos előnnyel rendelkeznek. Többek között 6 oldalas megmunkálásra is alkalmasak. Pneumatikus vagy hidraulikus működtetéssel használhatóak. Kompakt kialakításuk és magas ismétlési pontosságuk mellett (méret függvényében 0,01-0,03 mm pl. KZS-P100 0,01mm) nagy, akár 55 kN-os szorítóerővel és 20% -kal megnövelt befogási tartománnyal, szélesebb körben alkalmazhatóak. A letörésekkel csökkentett ütközési kontúrnak köszönhetően jobb körüljárást engednek meg a forgácsleválasztás során. Az új kialakítás előnyösen hat a forgácsáramlásra az öblítéskor is. Számos, rugalmasan változtatható alkalmazási lehetőség kínálkozik, különösen a 3-, 4- és 5-tengelyes megmunkáló központokban, ahol jól kombinálhatóak különféle null-pontos befogó rendszerekkel.

A kompakt kialakítás és a magas ismétlési pontosság mellett a KZS-központosító satuk nagy, akár 55 kN-os szorítóerővel és 20%-kal megnövelt befogási tartománnyal rendelkeznek. A csökkentett ütközési kontúr az optimális forgácsáramlást segíti elő (Kép: Röhm).

Ezen a területen nyílik a legnagyobb optimalizálási lehetőség a felhasználók számára. Az új KZS központosító satuk és a Röhm null-pontos rögzítő rendszere egyaránt alkalmas automatizált folyamatokra. Mindkét készülék pneumatikusan vagy hidraulikusan működtethető, akár a szerszámgép vezérlésén keresztül. Ezért kifejezetten alkalmasak a szerszámgépek robot által támogatott munkadarab-betöltésére. Ez a kombináció nagy beállítási-idő megtakarítást tesz lehetővé: automatizált folyamatokban például egy vagy két KZS szorítóblokk helyettesítheti a nagyszámú kézi satut.

Mindez hogyan működik?

A Röhm-KZS robotkar segítségével közvetlenül a gépbe helyezhető. Ezért nem szükséges, hogy a gépkezelő a munkadarabot a gépen kívül extra szorítóeszközzel lássa el. Ezenkívül nincs szükség külön kézi leszorítóra minden egyes munkadarabhoz. A nullpontos szorítórendszerrel kombinálva a költségigényes beállítási idők jelentős mértékben lerövidülhetnek. Az ügyfelek kívánságára, akár más gyártók nullpontos rögzítő rendszereihez is illeszthetik a központosító satukat.
A felhasználók számára előnyt jelent, a rövidebb beállítási idő, a gépidő jobb kihasználása és ezáltal a lényegesen magasabb termelékenység.

A KZS precíziós ékhorgos pofa mozgató rendszere nagy szorítási erőt és a megmunkálási folyamatok magas fokú megbízhatóságát biztosítja. A továbbfejlesztett kenési rendszer, hosszabb élettartamot és hosszú időn át egyenletes befogási erőket garantál. Ez azt jelenti, hogy a szorítóblokkok nagy igényű marási műveletekhez is alkalmasak, magas forgácsleválasztási sebesség, nagy ciklusszám és pontos gyártási tűrés esetén is. Az opcionálisan integrált löketérzékelőt a szorítás vezérléséhez használhatják, ami egyben az optimális folyamatellenőrzést is biztosítja.

A módosított kialakítású KZS satukat a RÖHM Magyarországon is elérhetővé tette.

Az IPAR NAPJAI – AUTOMOTIVE 2024 kiállításon megtekinthető lesz a cég standján! Keressék a Német-Magyar Iparkamara közösségi standját.

Amennyiben bővebb információkra van szüksége, kérdezze szakértőinket vagy nézze meg honlapunkat:

www.roehm.biz


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Automatizált befogás RÖHM KZS központosító satukkal appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Röhm IoT – valósidőben mért befogóerő https://www.muszaki-magazin.hu/2022/12/05/rohm-ijaw-befogoero-iot/ Mon, 05 Dec 2022 05:00:57 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=23116 A Röhm a tavalyi EMO-n mutatta be iJaw mérőpofáját. Ez a pofa lehetővé teszi a befogóerő valósidejű mérését megmunkálás közben. A Röhm iJaw egy teljes értékű tokmánypofa, amibe szenzorokat integráltak a befogóerő mérésére, emellett vezeték nélküli adatátvitelre is képes. A mérés közvetlenül a munkadarab befogási pontján történik, az adatátvitelhez pedig az IO-Link Wireless átjárót használja. Az átjárót a szerszámgép vezérlőjéhez […]

The post Röhm IoT – valósidőben mért befogóerő appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Röhm a tavalyi EMO-n mutatta be iJaw mérőpofáját. Ez a pofa lehetővé teszi a befogóerő valósidejű mérését megmunkálás közben.

A Röhm iJaw egy teljes értékű tokmánypofa, amibe szenzorokat integráltak a befogóerő mérésére, emellett vezeték nélküli adatátvitelre is képes. A mérés közvetlenül a munkadarab befogási pontján történik, az adatátvitelhez pedig az IO-Link Wireless átjárót használja. Az átjárót a szerszámgép vezérlőjéhez lehet csatlakoztatni, az integrált Profinet illesztőfelületen keresztül vagy az integrált LAN illesztőfelületen keresztül, amellyel az adatok a felhőbe is elküldhetők.

Az iJaw belsejében található a befogóerőt mérő szenzor, az elektronika az IO-Link Wireless protokollon keresztüli, vezeték nélküli adatátvitelhez, valamint az újratölthető akkumulátor

Az integrált szenzorok segítségével az iJaw közvetlenül a befogási pontban képes mérni a befogóerőt. Az érzékelő és a munkadarab között csak egy néhány milliméter vastag befogókarom van, aminek köszönhetően a Röhm gyakorlatilag az összes olyan hibaforrást kiküszöböli, ami befolyásolná a mérési eredményt. Az iJaw a mért értéket vezeték nélküli átjárón továbbítja a robusztus IO-Link Wireless protokollon keresztül, 100 Hz-es a mintavételi frekvencián. Ez azt jelenti, hogy az iJaw megmunkálás közben, valósidejű mérést képes végezni. Ennek érdekében megfelelően robosztus kialakítású, edzett acélból, IP68-as vízálló kivitelben készül. Az adóantennát egy hőálló műanyagból készült fedél védi az izzó forgácsoktól. Az iJaw – bármely más tokmánypofához hasonlóan – tetszőleges gyártmányú, szabványos illesztőfelületű esztergatokmányra szerelhető fel. A piaci bevezetéstől kezdve az iJaw lépcsős tokmánypofaként érhető el, egyenes- vagy spirálmenetű fogazattal, 215 mm, 260 mm és 315 mm átmérőjű tokmányokhoz. A Röhm kínálatában a gyorsváltós rendszerű Duro-A RC, Duro-NCSE, és Duro-NC családok tokmányai kompatibilisek a pofával, a hagyományos, kézi tokmányok közül pedig a Duro-T. A tokmánypofákat a különböző geometriájú munkadaraboknak megfelelően cserélhető kemény- és puha rögzítőkarmokkal lehet felszerelni, csavaros rögzítéssel.

Alkalmazási területek

“Rendkívül különböző alkalmazási területet találtunk, amelyek esetén az iJaw jelentős hozzáadott értéket képvisel,”

– mondta Claus Faber, a Röhm termékmenedzsment- és marketing igazgatója. Az első három alkalmazási terület a megmunkálás előtti és közbeni beállításról szól. Megmunkálás előtt az iJaw segít a munkadarab beszerelésében és a befogórendszer üzembe helyezésében. Hiba esetén, ha a mért befogóerők eltértek a célértékektől, kezdeményezni lehet kézi- vagy automatikus beavatkozásokat. Megmunkálás közben lehet figyelni, ha a befogóerő túl nagy (a munkadarab megsérülhet) és a befogóerő túl kicsi (nem tudja megakadályozni a munkadarab kirepülését). Három további lehetőség a szériák kiértékelésére és sorozatgyártáskor végzett mérésekre nyújt megoldást. Itt a változó befogóerőket lehet figyelni, ezzel a jelenségeket már korai fázisban ki lehet szűrni. Ez magában foglalja a közelgő karbantartás észlelését is, ezzel a befogóerő mértéke fenntartható, a szerszámkopás pedig csökkenthető. A gyártási selejteket már a gyártás alatt fel lehet ismerni.

Az iJaw bármilyen gyártmányú, szabványos illesztőfelületű esztergatokmányra felszerelhető. A képen az iJaw egy Röhm gyártmányú, Duro-A RC típusú gépi tokmányra van szerelve, amelyen gyorsváltós rendszerrel lehet a pofákat cserélni.

Fejlesztési partnerek

DMG Mori, WFL Millturn, és EMCO. A Röhm kizárólagos fejlesztési együttműködést kötött a DMG MORI-val, a WFL-lel, és az EMCO-val. Ők a saját szerszámgépeiken tesztelték az iJaw-t a fejlesztés végső fázisában és támogatták a Röhm-öt a sorozatgyártásig. A DMG MORI a pfronteni Pre-EMO rendezvényen egy CTX beta 1250 TC 4A-ra szerelve mutatta be az iJaw-t a meghívott vendégeknek. A WFL pedig egy M50-G-re szerelve demonstrálta, a 2021-es milánói EMO-n.

Az IO-Link Wireless ipari szabvány

A Röhm az IO-Link vezeték nélküli protokollra az ipari környezetben használt vezeték nélküli kommunikáció következő szabványaként tekint. A napjainkban széleskörűen használt Bluetooth-szal összehasonlítva az IO-Link Wireless jóval robusztusabb és megbízhatóbb. A Röhm-nél meg vannak róla győződve, hogy az IO-Link Wireless egyre inkább elterjed a következő generációs IoT termékekkel. A Röhm ezért az iJaw technológia fejlesztése során kizárólagos használatot biztosított az IO-Link Wireless specialistájának számító CoreTigo számára, a befogástechnikai alkalmazásokhoz. A CoreTigo vezeték nélküli adatátviteli hardverelemek fejlesztési partnere.

További információk a Röhm oldalán találhatók!


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Röhm IoT – valósidőben mért befogóerő appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Röhm újdonság az EMO Milano-n https://www.muszaki-magazin.hu/2021/10/11/rohm-emo-milano/ Mon, 11 Oct 2021 07:21:11 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17142 Smart clamping – „Egyesek látomásnak nevezik, mi megoldásnak látjuk”. Befogás és megfogás pontosan a szükséges erővel. A Röhm szenzorokat magába rejtő új befogás technológiát fejlesztett ki. A Röhm az ipar 4.0-át újra gondoló fejlesztést mutatott be standján az idei EMO Milano kiállításon. A cég szakértői a Műszaki Magazin olvasóinak nyilatkozva elmondták, hogy a Röhm számára […]

The post Röhm újdonság az EMO Milano-n appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Smart clamping – „Egyesek látomásnak nevezik, mi megoldásnak látjuk”. Befogás és megfogás pontosan a szükséges erővel.

A Röhm szenzorokat magába rejtő új befogás technológiát fejlesztett ki.

A Röhm az ipar 4.0-át újra gondoló fejlesztést mutatott be standján az idei EMO Milano kiállításon. A cég szakértői a Műszaki Magazin olvasóinak nyilatkozva elmondták, hogy a Röhm számára az ipar 4.0 többet jelent, mint befogás és megfogás technológiát egy kábellel. Ebből a célból fejlesztették ki a beépített szenzorokat magába foglaló munkadarab befogás technológiát, amit úgy hívnak „smart clamping”.

A RÖHM egyedülálló befogási megoldása az IO-link vezeték nélküli gyártási támogatásra:

  • Egy megfogó eszköz, ami az erőméréshez szükséges szenzorokat tartalmazza,
  • egy univerzális gateway – átjáró,
  • a gateway továbbítja a mért adatokat a cloud – felhőbe,
  • a gateway közvetlenül a szerszámgép PLC-hez csatlakozik a Profinet-en keresztül.

Tudni szeretné, hogy a szerszámgép és a munkadarab hogyan működik együtt?

1.alkalmazás: Megmunkálás – a tapintó megfogó rendszer. A megfogó erők a megmunkálás során valós időben mérhetők. A szorítóerőre ható különféle fizikai hatások teljes mértékben rögzíthetőek. Az adatok kiértékelése akár a gépkezelő által, akár egy automatikus kiértékelő rendszer által feldolgozhatóak, ami a megmunkálási folyamat pontosabb és hatékonyabb beállítását teszi lehetővé.

Tudni szeretné, hogy a megfogó készüléket mikor kell megkenni, karbantartani vagy javítani?

  1. alkalmazás: Karbantartás – az előrejelző befogó rendszer. A szorító erő a megmunkálás közben folyamatosan mérhető. A valós, mért erők időbeli értékelése és a meghatározott erőkkel való összehasonlítása segít előre látni a közelgő karbantartásokat vagy javításokat.

Tudni szeretné, hogy a szerszám mennyire kopott és mikor szorul cserére?

  1. alkalmazás: Szerszám kopás – az előrejelző befogó rendszer. Megmunkálás során a rendszer folyamatosan méri a szorító erőt. Az alkalmazott centrifugális, vágó és előtoló erők jellegzetes szorítóerő mintákat eredményeznek. A szerszámkopás mértéke előre meghatározható és az eredmények összehasonlításával a csere előre látható.

Tudni szeretné, hogy a befogó rendszer – tokmány, báb, központcsúcs – pontosan vannak-e beállítva?

  1. alkalmazás: Beállítás – a megfogó rendszer, ami segíti a beállítást. A rendszer a forgácsolás előtt is méri a szorító erőket. A munkadarabra ható további erők, amiket a kiegészítő megfogó eszközök adnak át, szintén mérhetőek az iJaw pofákkal. A szerszámgépre gyakorolt zavaró hatások azonosíthatók és szükség esetén kiküszöbölhetők.

Követni szeretné a gyártási folyamatot?

  1. alkalmazás: Folyamat közbeni minőség ellenőrzés. A szorító erő a megmunkálás során valós időben mérhető. A megmunkálás közbeni hatások is követhetőek, ami lehetővé teszi a szükséges következtetések levonását és a változtatások elvégzését.

Tudni szeretné, hogy az automata adagolás megfelelően történik-e?

  1. alkalmazás: Automata adagolás – a rendszer megmutatja, hogy a munkadarab megfelelően került a tokmányba. A megmunkálás előtti szorítóerő mérésével érzékelhetővé válik, hogy a munkadarab megfelelően került-e a tokmányba. Amennyiben eltérés tapasztalható a szorító erőkben, a szerszámgép megfelelően tud reagálni. Ez lehetővé teszi az automata adagolás megbízható felügyeletét.

Dokumentálni szeretné a gyártási folyamatot?

  1. alkalmazás: A megfogó rendszer dokumentációja memóriával. A megfogó rendszer által mért szorítóerők egyenként eltárolhatók és ezáltal pontosan dokumentálható a gyártás. A folyamatok tisztán követhetőek a gyártás minden pontján.

www.roehm.biz

The post Röhm újdonság az EMO Milano-n appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Röhm bemutatja az új CoAE homlokmenesztőt esztergáláshoz és maráshoz https://www.muszaki-magazin.hu/2021/05/26/coae-rohm-homlokmeneszto/ Wed, 26 May 2021 06:20:00 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=15227 Nagy sorozatokhoz – A befogás és megfogás specialista Röhm bemutatta az új CoAE homlokmenesztőt, ami egyaránt jól használható esztergáláshoz és maráshoz is, egy befogásban, magas ismétlési pontossággal. A cserélhető menesztőtárcsák és központ csúcsok lehetővé teszik, különféle munkadarabok megmunkálását egyetlen alaptest használata mellett. A menesztő tárcsák játékmentes illesztésének köszönhetően nagy pontosság érhető el még abban az […]

The post A Röhm bemutatja az új CoAE homlokmenesztőt esztergáláshoz és maráshoz appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Nagy sorozatokhoz – A befogás és megfogás specialista Röhm bemutatta az új CoAE homlokmenesztőt, ami egyaránt jól használható esztergáláshoz és maráshoz is, egy befogásban, magas ismétlési pontossággal.

A cserélhető menesztőtárcsák és központ csúcsok lehetővé teszik, különféle munkadarabok megmunkálását egyetlen alaptest használata mellett. A menesztő tárcsák játékmentes illesztésének köszönhetően nagy pontosság érhető el még abban az esetben is, ha irányváltást kell végrehajtani megmunkálás közben. A hidraulikus kiegyenlítés kompenzálja a menesztő felület kisebb mértékű merőlegességi hibáját, ezáltal pontos kapcsolódást biztosít a munkadarabnak a menesztő körmökön.

Elméletben, az esztergált alkatrészek egyből készre munkálhatóak lennének, a lehető legnagyobb pontosság mellett, ha csúcsok közötti megtámasztást alkalmaznánk. A valóságban viszont ez nem igazán járható út, figyelembe véve azt a tényt, hogy a forgácsleválasztáshoz vágóerő szükséges, vagy a munkadarab saját, akár száz kilogrammos tömegét mozgatni kell. Ilyenkor használhatók a homlokmenesztők, a főorsó oldalon. Ezáltal a központ csúcsokat kiegészíthetjük, egy a munkadarab anyagába mélyedő menesztő tárcsával, ami a forgatóerőt viszi át a darabra. Egyes tengelyek esetén, amiket – sokesetben a pontossági igények miatt – nem lehet újra befogni, vagy a tokmánypofák által hagyott benyomódások nem megengedettek, kifejezetten jó megoldás a homlokmenesztők használata. Tipikus felhasználási területek a főtengelyek, vezérmű tengelyek, kardántengelyek és a villanymotorok tengelyeinek gyártása.

Röhm CoAE Morse-kúpos homlokmenesztő, kilökő anyával, különböző méretű központ csúcsokkal és menesztő tárcsákkal (fogazott koronás és váltólapkás változat)

 

A Röhm fejlesztő mérnökei a sokéves gyártói tapasztalatok alapján átdolgozták a homlokmenesztő családot, amit CoAE néven mutattak be. Az új család kombinálja a már bevált CoA és CoE típusú homlokmenesztők jó tulajdonságait. A CoA-ból, amit főként az esztergálásban lehet használni, örökölte a hidraulikus kiegyenlítést, míg a CoE-ből, ami a maráshoz lett kitalálva, hozta a játék mentes illesztés előnyét.

Az új CoAE menesztővel lehetőség nyílik akár 350 kilogrammos munkadarab megfogására. Ennek kivitelezéséhez 8 kN tengely irányú erő szükséges. Mindemellett nagyon pontos koncentricitás érhető el, 0,015mm.

A könnyen cserélhető menesztő tárcsák széles, 8 mm-től 80 mm-ig terjedő átmérő tartományt fednek le. A magas nyomaték átvitele kulcsfontosságú a hatékony megmunkáláshoz. Ennek érdekében a Röhm különböző kialakítású menesztő tárcsákat gyárt, a forgásirányoknak megfelelően, jobbos-, balos-, illetve mindkét forgásirányhoz. Így optimális nyomatékátvitelt biztosítanak a különféle megmunkálás típusokhoz.

A szerszámgép és a főorsó típusának függvényében a CoAE különböző gépirányú csatlakozási lehetőséggel választható. Hengeres szárú kivitel (tokmányba fogás esetén), Morse-kúpos (kérhető kilökő anyával is), rövid kúpos karima vagy egyedi illesztő karimával rendelhető.

A COK-AE változat kifejezetten gépi működtetéshez lett kifejlesztve. Ez a megoldás nagyobb sorozatokhoz, illetve a nagy tömegű munkadarabok megmunkálásához lett kifejlesztve. Az alaptest a főorsóra van szerelve. Ebben az esetben a központosítás után a gép beépített munkahengere nyomja be a menesztő körmöket az alapanyagba. Így biztosítja a megfelelő tengely irányú erőt, mely a nyomaték átvitelt biztosítja.

További információ:

Alker József

RÖHM Hungaria Kft.

E-mail: jozsef.alker@roehm.biz

www.roehm.biz

The post A Röhm bemutatja az új CoAE homlokmenesztőt esztergáláshoz és maráshoz appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Farnell jótékonysági kezdeményezés: Tegyük együtt jobbá a holnapot! https://www.muszaki-magazin.hu/2020/07/08/farnell-jotekonysagi-kezdemenyezes-tegyuk-egyutt-jobba-holnapot/ Wed, 08 Jul 2020 09:35:22 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=10770 Mutassa ki támogatását, és a Farnell 1 Eurót adományoz a kiválasztott jótékonysági szervezetek egyikének. Farnell jótékonysági kezdeményezés. Vezető beszállítók csatlakoznak a Farnell a WHO Koronavírus Szolidaritási Alapja számára indított jótékonysági kezdeményezéséhez, amit az ENSZ Alapítványa, a Svájci Filantróp Alapítvány, valamint a Plan International Ireland is támogat. Az elektronikai alkatrészeket forgalmazó Farnell jótékonysági kezdeményezést indított a […]

The post Farnell jótékonysági kezdeményezés: Tegyük együtt jobbá a holnapot! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Mutassa ki támogatását, és a Farnell 1 Eurót adományoz a kiválasztott jótékonysági szervezetek egyikének. Farnell jótékonysági kezdeményezés.

Vezető beszállítók csatlakoznak a Farnell a WHO Koronavírus Szolidaritási Alapja számára indított jótékonysági kezdeményezéséhez, amit az ENSZ Alapítványa, a Svájci Filantróp Alapítvány, valamint a Plan International Ireland is támogat.

Az elektronikai alkatrészeket forgalmazó Farnell jótékonysági kezdeményezést indított a Rohde & Schwarz, a ROHM, valamint a Multicomp Pro bevonásával, amelynek célja az, hogy „Közösen egy jobb holnapot” hozzanak létre.

A Farnell internetes oldalára látogatók július közepéig megjelölhetik két kiválasztott jótékonysági szervezet egyikét, amelyek ezután adományt kapnak a Farnell nevében. Minden látogató 1 eurót adományoz az általa választott jótékonysági szervezetnek. Az adományok a hely és a választott jótékonysági szervezet szerint nyomon követhetők és az eredményeket valós idejű térkép is megjeleníti.

A látogatók a Rohde & Schwarz, a ROHM és a Multicomp Pro termékcsaládból származó termékek megvásárlásával is növelhetik az adomány mértékét. A júliusban leadott összes megrendelésnél a Farnell további 1 eurót szánt jótékonykodásra minden, a Multicomp Pro és ROHM termékeket érintő 50 euró feletti vásárlás, és 10 eurót minden, a Rohde & Schwarz termékekre vonatkozó legalább 100 euró értékű beszerzés után.

Farnell adományozásA kampány által támogatott jótékonysági szervezetek a következők:

  • Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) Szolidaritási Alapja, amit az ENSZ Alapítványa, valamint a Svájci Filantróp Alapítvány támogat – A COVID-19 Szolidaritási Alap közvetlen támogatást nyújt a WHO-nak és a partnereknek, hogy segítség az országokat a pandémia megelőzésében, a felderítésében és a reagálásban. A WHO partnerei között szerepel az UNICEF (az ENSZ Gyermekalapja), a CEPI (az Epidémiára való Felkészültséggel Kapcsolatos Innovációk Koalíciója), az UNHCR (az Egyesült Nemzetek Szervezetének Menekültügyi Főbiztossága), valamint a WFP (Élelmezési Világprogram).
  • Plan International Ireland – egy független fejlesztési és humanitárius szervezet, amely a gyermekek jogainak és a lányok egyenjogúságának megvalósulását segíti elő. A Farnell a Plan International munkáját különösen Nyugat-Afrika oktatási programjaiban támogatja.

Farnell jótékonysági kezdeményezés videó:

„Globális elektronikai forgalmazóként arra törekszünk, hogy mindenhol pozitív hatást gyakoroljunk a környezetünkre, az önkéntes munkától kezdve a jótékonykodáson át egészen az újrahasznosítási rendszerünkig, ami több mint 100 tonna csomagolóanyag visszaforgatását tette eddig lehetővé – mondta Chris Breslin, a Farnell elnöke. – A „Közösen egy jobb holnapért” kezdeményezésben a Rohde & Schwarz és a ROHM beszállító partnerekkel, a saját márkás Multicomp Pro termékeket is bevonva pénzt gyűjtünk két nagy jótékonysági szervezet számára. A Plan Internationalnek és a COVID-19 Szolidaritási Alapnak nyújtott adományok azokat támogatják majd, akik arra jelenleg a leginkább rászorulnak a világ minden tájáról. Remélem, hogy ügyfeleink segítenek majd minket a Farnell internetes oldalának felkeresésével.”

A Farnell-t a Rohde & Schwarz, a ROHM és a Multicomp Pro beszállítói partnerek támogatják.

A ROHM mindig elkötelezett amellett, hogy jobb hellyé tegye a világot, ezért teljes mellszélességgel támogatjuk a Farnell „Közösen egy jobb holnapért” jótékonysági kezdeményezését – jelentette ki Toshimitsu Suzuki, az ROHM Semiconductor Europe elnöke. – Büszkék vagyunk arra, hogy a kampány egyik fő partnere vagyunk és reméljük, hogy hozzájárulásunk és az ebből származó bevétel mindazon embertársainknak, akik a legsúlyosabb következményeit szenvedték el a Covid-19 világjárványnak.”

„Ilyen nehéz időkben még fontosabb, hogy segítő kezet nyújtsunk másoknak – mondta Bob Bluhm, a Rohde & Schwarz Value Instruments termékeiért felelős alelnöke. – Nagyra értékeljük partnerünk, a Farnell kezdeményezését és nagy örömünkre szolgál, hogy támogatni tudjuk a jótékonykodásért tett erőfeszítéseiket.”


Látogasson el a farnell.com/bettertomorrow oldalra, és töltse ki az űrlapot, hogy a Farnell az Ön nevében is adományozhasson. Vegyen részt Ön is a Farnell jótékonysági kezdeményezés programjában!


 

The post Farnell jótékonysági kezdeményezés: Tegyük együtt jobbá a holnapot! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új taggal bővült a gépi működtetésű DURO tokmány család https://www.muszaki-magazin.hu/2019/10/07/uj-taggal-bovult-gepi-mukodtetesu-duro-tokmany-csalad/ Mon, 07 Oct 2019 13:54:43 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=8323 A gépgyártó cégek és a gyártásban jártas szakemberek állandóan javítják folyamataik hatékonyságát a nagyobb produktivitás érdekében. A modern kihívások megfelelő kézbentartásához csökkenteni kell az átfutási időket és növelni kell a gépek kihasználtságát, sebességét és flexibilitását. Ezen okoknál fogva a RÖHM kifejlesztette az új DURO-A gépi működtetésű tokmányát, amely az idei, hannoveri EMO kiállításon lett bemutatva. […]

The post Új taggal bővült a gépi működtetésű DURO tokmány család appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A gépgyártó cégek és a gyártásban jártas szakemberek állandóan javítják folyamataik hatékonyságát a nagyobb produktivitás érdekében.

A modern kihívások megfelelő kézbentartásához csökkenteni kell az átfutási időket és növelni kell a gépek kihasználtságát, sebességét és flexibilitását. Ezen okoknál fogva a RÖHM kifejlesztette az új DURO-A gépi működtetésű tokmányát, amely az idei, hannoveri EMO kiállításon lett bemutatva. Ideális megoldás, széles körben alkalmazható a különféle megmunkálási feladatoknál, ami számos előnnyel jár a felhasználóknak.

DURO ROHM

Az új DURO tokmány – erős, könnyű és kompakt

A gépi működtetésű DURO tokmány -család új tagja a DURO-A tokmány a tavalyi évben bemutatott DURO-A RC gyors pofacserélős gépi tokmány testvér típusa. Leginkább úgy jellemezhető, mint szorító bajnok. Ezt bizonyítja az akár 30%-kal nagyobb és 500.000 cikluson keresztül változatlan szorító erő. Ez a tulajdonsága megbízható munkadarab megfogást biztosít. Ehhez társul a tokmánytest alacsonyabb kialakításából és a módosított kontúrjából adódó 10%-os tömeg csökkenés, ami két előnnyel jár. Az alacsonyabb tokmánytest tágasabb munkateret eredményez a gépben. A kisebb tömeg pedig kisebb főorsó terhelést jelent, ami gyorsabb felpörgetést és gyorsabb leállítást tesz lehetővé, ami a szerszámgépek hatékonyságát fokozza. Más oldalról megközelítve pedig nagyobb, nehezebb munkadarabok is befoghatók a tokmányba. Ráadásul, a letörésekkel módosított tokmány kontúr jobb szerszám hozzáférést biztosít, ami előnyt jelenthet a hajtott szerszámtartók használata esetén.
A RÖHM által fejlesztett és tartós teszteléseknek alávetett, gyűrűdugattyús kialakítású ékpályás pofamozgató rendszer kiváló centrifugális erő eloszlást garantál, ami magas fordulatszámon való használatot tesz lehetővé.

Szorítóerő változás az 500.000 befogási ciklus alatt. (Picture: RÖHM).

Nagyobb áteresztés és magasabb maximális fordulatszám

A másik műszaki újdonság a 30%-kal megnövelt áteresztő furat, ami a közel 35%-kal magasabb maximális fordulatszámmal párosítva egy szélesebb munkadarab befogási és megmunkálási tartományt tesz lehetővé, ami a gyártók nagyobb rugalmasságát eredményezi. A precíz gyártási eljárás és a stabil kialakítás 0,01mm-es körfutási pontosságot biztosít (mart rátétpofák alkalmazása esetén) – Mindezek együtt egyedülálló megmunkálási minőséget jelentenek, alacsony kiegyensúlyozatlanság és magas forgási sebesség mellett.

A fentiekben bemutatott műszaki tulajdonságok ismeretében, meggyőződéssel állíthatjuk, hogy az új tokmány minőség és megbízhatóság terén kiemelkedik a versenytársak közül.

A hannoveri EMO szakkiállításon bemutatott új tokmányt a RÖHM Magyarországon is elérhetővé teszi. Az Automotive 2019-es kiállításon megtekinthető a cég standján!

AUTOMOTIVE 2019: A pavilon 310H  Német Magyar Iparkamara közösségi stand

www.roehm.biz

The post Új taggal bővült a gépi működtetésű DURO tokmány család appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
ÚJDONSÁG: DURO-A gépi működtetésű tokmány https://www.muszaki-magazin.hu/2019/09/07/ujdonsag-duro-gepi-mukodtetesu-tokmany/ Sat, 07 Sep 2019 11:32:52 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=8103 Új taggal bővül a DURO gépi tokmánycsalád. Jellemzői: változatlan szorítóerő 500.000 cikluson keresztül, akár 30%-kal nagyobb maximális szorítóerő, alacsonyabb tokmánytest, 10%-kal kisebb tömeg. Látogasson el hozzánk az EMO kiállításon! Az új tokmányok mellett bemutatjuk a már bevált befogó készülékeinket is. Regisztráljon honlapunkon a hírlevelünkre és ingyenes EMO belépőt kap: www.roehm.biz EMO Hannover (szept. 16-21.) 3 […]

The post ÚJDONSÁG: DURO-A gépi működtetésű tokmány appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új taggal bővül a DURO gépi tokmánycsalád. Jellemzői: változatlan szorítóerő 500.000 cikluson keresztül, akár 30%-kal nagyobb maximális szorítóerő, alacsonyabb tokmánytest, 10%-kal kisebb tömeg.

Látogasson el hozzánk az EMO kiállításon! Az új tokmányok mellett bemutatjuk a már bevált befogó készülékeinket is.

Regisztráljon honlapunkon a hírlevelünkre és ingyenes EMO belépőt kap: www.roehm.biz

EMO Hannover (szept. 16-21.) 3 csarnok, H30 stand

További információ:

RÖHM Hungaria Kft.  jozsef.alker@roehm.biz

www.roehm.biz/challenge

The post ÚJDONSÁG: DURO-A gépi működtetésű tokmány appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Megkérdeztük a kiállítókat 3.rész https://www.muszaki-magazin.hu/2019/06/14/megkerdeztuk-kiallitokat-3-resz/ Fri, 14 Jun 2019 17:38:28 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=7419 Összefoglalónk az idei Ipar Napjai és MACH-TECH kiállításról: Röhm,  M+E, Gimex. Alker József ügyvezető Röhm Hungaria Kft. A RÖHM cég magyarországi irodájának ez volt az első MACH-TECH kiállítási részvétele. Eddig főként az autó iparra koncentráltunk, ezért más kiállításokon jelentünk meg. Az ottani sikereken felbuzdulva döntöttünk úgy, hogy idén kiállítunk ezen a rendezvényen is, hiszen a […]

The post Megkérdeztük a kiállítókat 3.rész appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Összefoglalónk az idei Ipar Napjai és MACH-TECH kiállításról: Röhm,  M+E, Gimex.

Alker József

ügyvezető

Röhm Hungaria Kft.

A RÖHM cég magyarországi irodájának ez volt az első MACH-TECH kiállítási részvétele. Eddig főként az autó iparra koncentráltunk, ezért más kiállításokon jelentünk meg. Az ottani sikereken felbuzdulva döntöttünk úgy, hogy idén kiállítunk ezen a rendezvényen is, hiszen a tevékenységünk a fémipar teljes területét lefedi.

Mivel a mi tevékenységünk szorosan a gépiparhoz kapcsolódik, ezen cégek és kiállítókról tudunk véleményt mondani. Szerintem a gépgyártók képviseletei igen nagy számban voltak jelen, nagyon széles gép választékkal. A mi szempontunkból kifejezetten kényelmes volt „egyfedél” alatt találkozni több olyan céggel is, akikkel évek óta jó kapcsolatokat ápolunk. Volt köztük egyszerű baráti látogatás és volt komoly, „csavarig hatoló” megbeszélés is.

Elégedettek vagyunk a látogatók létszámával. Egyrészről, mi magunk is hívtunk partnereket, akik szép számban elfogadták invitálásunkat, lehetőséget adva ezzel az új termékek személyes bemutatására. Másrészt az érdeklődők között is akadtak jópáran, akik benéztek a standunkra és érdeklődéssel fogadták például a 3D nyomtatással készült robot megfogókat.

A legtöbb érdeklődőt az új fejlesztésű, gyorspofacserés tokmány vonzotta. Erre a termékre építettük fel standunk megjelenését is. Véleményem szerint sokat hozzátett ehhez, hogy élőben ki lehetett próbálni a pofák cseréjét. Így a partnerek valóban érezhették, hogy gyorsan-egyszerűen végrehajtható a folyamat.

Mi úgy látjuk, hogy az utóbbi években egyre magasabb szintű műszaki megoldásokat és ezzel párhuzamosan egyre magasabb elvárásokat támasztanak az ügyfelek a magyarországi beszállítóikkal szemben. Míg régebben főként az egyszerűbb műszaki megoldásokkal előállított sorozatgyártásokat hozták ide a német ügyfelek, napjainkra a magasabb szintű mérnöki szakértelmet követelő, bonyolultabb alkatrészek és technológiák kerülnek Magyarországra. Ez viszont nagyobb teret nyit a RÖHM-nek, mint a beszállítók megbízható beszállítója, vagy ami még jobban hangzik, a „specialitások specialistája”.

www.roehm.biz

Péter Szabolcs

ügyvezető

M+E Szerszámgép Kereskedelmi Kft.

Hogyan értékelik a rendezvényt, mennyire tartják sikeresnek?

Amit igazából mi vártunk ettől az eseménytől – új potenciális érdeklődők, a meglévő kapcsolatok ápolása, új partner kapcsolatok kialakítása – az megvalósult.

Számos külföldi gyártó partnerünk képviselője is csatlakozott hozzánk, így az érdeklődők direktben is kérdezhettek Tőlük, amire csak ritkán van lehetőség, ez további pluszt adott a látogatóknak.

Ugyan egy rendezvény eredményessége ezen a piacon hosszú távon derül ki, de az mindenképpen elmondható, hogy rekordot döntöttünk az érdeklődők kapcsán, illetve konkrét megrendelés is született a helyszínen.

Ami még hozzájárult, hogy sikeresnek ítéljük meg a rendezvényt, az a Nagydíjas gép: a FUJI DLFn (Dolfin) moduláris gyártóberendezés, ami óriási érdeklődésnek örvendett, sokan jöttek célirányosan megnézni, fotózni.

A kiállítók összetételéről, a képviselt márkákról, iparágakról mi a véleményük?

A kiállításon az egész szakma képviseltette magát, igazából elmondható, hogy “mindenki ott volt, aki számít”. A szerszámgépek mellett a robot-technikán keresztül minden a szakmához kapcsolódó terület képviseltette magát.

Mi örülünk, hogy több konkurensünk is megjelent az eseményen, hisz mindenki csak versenyhelyzetben tud megmérettetni, illetve az ilyen eseményeken mi is tájékozódunk a piacról.

Tapasztalatunk szerint, az egész szerszámgép iparág az IPAR 4.0 és a robotizálás irányába mozdul el – rengeteg ilyen megoldással találkozhattak az érdeklődők – és a vevői igények is ezt a vonalat tükrözik.

A látogatók összetétele és száma megfelelő volt?

A látogatók jó része potenciális vásárló volt, és külön öröm volt számunkra, hogy az ifjabb generáció is képviseltette magát.

Az érdeklődők jó része célirányos elképzeléssel érkezett, de akadt, aki előzetesen puhatolózott a lehetőségek kapcsán.

Mely termékeikre voltak a látogatók leginkább kíváncsiak?

A már említett Ipar Napjai – Mach-Tech nagydíjas FUJI DLFn (Dolfin) óriási népszerűségnek örvendett, mint egy igazi kuriózum. Számos konkrét érdeklődés volt a moduláris gyártómodul kapcsán.

De minthogy igen széles gépválasztékot vonultattunk fel: megmunkálóközpontok, szikraforgácsolók, esztergák is képviseltették magukat, így az érdeklődés is megoszlott.

Milyen piaci trendeket jósol a hazai beszállítói ipar számára?

Egyértelműen az Ipar 4.0 elvárásaihoz igazodó gyártók és gépek kerülnek előtérbe, melyet az automatizálás egészít ki.

www.eszterga.hu

Csonka Szabolcs

értékesítési vezető

GIMEX-Hidraulika

Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.

Hogyan értékelik a rendezvényt, mennyire tartják sikeresnek?

Évek óta jelen vagyunk a MACH-TECH kiállításon. Úgy véljük, az idei az egyik legjobb kiállításnak tekinthető, a Gimex számára sikeresnek könyvelhetjük el.

A kiállítók összetételéről, a képviselt márkákról, iparágakról mi a véleményük?

Az elmúlt évekhez képest úgy tapasztaltuk, hogy jelentős mértékben növekedett a kiállítók száma. Megítélésünk szerint a piacot teljes mértékben lefedték a kiállító cégek, akik magas színvonalú standokkal várták látogatóikat.

A látogatók összetétele és száma megfelelő volt?

Igen, megfelelőnek tartjuk. A látogatók között, számos már meglévő ügyfelünket, partnerünket is köszönthettük, így lehetőség nyílt a kapcsolatok erősítésére. Kollégáinkat szinte folyamatosan lefoglalták az újdonságaink iránt érdeklődők.

Mely termékeikre voltak a látogatók leginkább kíváncsiak?

Több partnerünk termékeivel is készültünk a kiállításra, valamint egy egyedi tervezésű és kivitelezésű komplett készülékkel. Nagy sikert arattak a látogatóinknál az újdonságok és a készülék, amelyen prezentáltuk, hogy milyen kiegészítő egységekkel lehet felszerelni a szorítóelemeket, eleget téve az automatizálás elvárásainak.

Milyen piaci trendeket jósol a hazai beszállítói ipar számára?

A kiállítás nem csak arra kínál lehetőséget a résztvevők számára, hogy bemutassák termékeiket és ápolják kapcsolataikat, hanem arra is, hogy felmérjék a piaci helyzetet és információt gyűjtsenek. Tapasztalataink szerint felértékelődőben van a szellemi- és a hozzáadott érték jelentősége. Biztosan állíthatjuk, hogy napjainkban nem elegendő csak egy területen profinak lenni, szükség van a komplexitásra. Egyértelműen növekvő tendenciát mutat az automatizálás iránti igény, már nem csak a nagy cégek, hanem a kis- és középvállalkozások is törekednek az automatizálási megoldások fejlesztésére.

www.gimex.hu

The post Megkérdeztük a kiállítókat 3.rész appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Röhm: Captis-M patronos tokmány https://www.muszaki-magazin.hu/2019/05/09/rohm-captis-m-patronos-tokmany/ Thu, 09 May 2019 18:45:26 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=7008 A befogóeszköz specialista Röhm, bemutatja a kézi működtetésű Captis-M patronos szorítótokmányt, a sokoldalú megoldást a munkadarab befogáshoz.   A termék fő előnye lehetővé teszi a finom, kézi szorítást, mely alkalmazható forgó megmunkálásoknál és álló felhasználási területeken egyaránt. A készülék ezáltal használható esztergán, fúró gépen, marókon és megmunkáló központokban továbbá mérőgépeken. Kompakt, rövid kialakításának és a […]

The post Röhm: Captis-M patronos tokmány appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A befogóeszköz specialista Röhm, bemutatja a kézi működtetésű Captis-M patronos szorítótokmányt, a sokoldalú megoldást a munkadarab befogáshoz.

A Captis-M főbb jellemzői: finom rögzítést tesz lehetővé, kézi működtetéssel, ami elengedhetetlen mind a forgó megmunkálásoknál, mind pedig álló üzemmódban.

 

A termék fő előnye lehetővé teszi a finom, kézi szorítást, mely alkalmazható forgó megmunkálásoknál és álló felhasználási területeken egyaránt.

A készülék ezáltal használható esztergán, fúró gépen, marókon és megmunkáló központokban továbbá mérőgépeken. Kompakt, rövid kialakításának és a moduláris Captis rendszernek köszönhetően széleskörű felhasználást tesz lehetővé.

A Captis család legújabb tagjaként, a már jól bevált szempontok figyelembevételével kifejlesztett készülék a következőket tudja: a kompakt kialakítás tágasabb munkateret biztosít, a gyors patroncsere lehetőség, ami kevesebb mint 15 másodperc, illetve az egyedi, moduláris rendszer a külső megfogásról belső megfogásra történő gyors, 1 percen belüli, átállást tesz lehetővé. Mindeközben fenntartva a magas körkörösségi és ismétlési pontosságot, ami 0,01 mm. Nagy merevség és egyenletes szorító erő eloszlás jellemzi. Mindezek az előnyök jól használhatóvá teszik olyan gépeken is, ahol nincs gépi működtetési lehetőség.

Speciálisan finomított: amint az egy komplett moduláris rendszertől elvárható, lehetőség van az egyes részegységek kombinálására. Így a Captis-M patronos tokmány a hozzá tartozó szorító patronokkal, a köztes karimákkal és a beilleszthető tüskékkel továbbá a külső és belső megfogás használható munkadarab ütközőkkel különféle összeállítások hozhatók létre, ezáltal széles felhasználási rugalmasságot tesznek lehetővé.
Az alkalmazási lehetőségek szinte végtelenek. Ráadásul a könnyű átszerelhetőség miatt az átállási idők lecsökkennek, így megnő a termelékenység.

Mindamellett, hogy a felhasználók profitálhatnak a gyors átállásból adódó termelékenység növekedésen, a Captis-M patronos tokmányok 32-től 80-as méretig elérhetőek, ami lefed minden járatos befogási tartományt..

Amennyiben kérdése van, szívesen látjuk a Mach-Tech kiállításon, a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara közösségi standján a G-pavilon 103 I alatt, ahol élőben is megmutatjuk a Captis családot.

www.roehm.biz

The post Röhm: Captis-M patronos tokmány appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Hogy pontosak legyünk: RÖHM befogó készülékek a méréstechnikához https://www.muszaki-magazin.hu/2019/04/05/hogy-pontosak-legyunk-rohm-befogo-keszulekek-merestechnikahoz/ Fri, 05 Apr 2019 14:27:16 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=6583 A kutatás-fejlesztéstől kezdődően a gyártási folyamatokon túl a méréstechnika a modern gyártás létfontosságú eleme. Sok gyártócég és beszállító felismerte, hogy első osztályú munkadarab megfogásra van szükségük, ha versenyképesek akarnak maradni a mai világban – kifejezetten akkor, amikor a piac belép az Ipar 4.0 korába. Egyre többen közülük kifejezetten olyan megfogási megoldásokat keresnek, amik megfelelnek a […]

The post Hogy pontosak legyünk: RÖHM befogó készülékek a méréstechnikához appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A kutatás-fejlesztéstől kezdődően a gyártási folyamatokon túl a méréstechnika a modern gyártás létfontosságú eleme.

Sok gyártócég és beszállító felismerte, hogy első osztályú munkadarab megfogásra van szükségük, ha versenyképesek akarnak maradni a mai világban – kifejezetten akkor, amikor a piac belép az Ipar 4.0 korába. Egyre többen közülük kifejezetten olyan megfogási megoldásokat keresnek, amik megfelelnek a szigorú méréstechnikai követelményeknek.

Hajtókaros-spiráltárcsás tokmányok a RÖHM-től

A németországi Sontheim-ben székelő Röhm GmbH már bizonyította magáról, hogy vezető szerepet tölt be az ipari megmunkálások, esztergálás, marás, fúrás és köszörülés területén.
Ezeken felül kifinomult és megbízható megoldásokat kínál a méréstechnika területén is. Ennek a területnek egyik legkedveltebb készüléke a KRF – hajtókaros tokmánycsalád, amely három-, és négypofás kivitelben is elérhető. A KRF tokmányok zökkenőmentesen használhatóak a modern mérőgépeken. A tokmányok nyitása-zárása kézzel történik. Mivel a mérések során a pozícionáláson van a hangsúly és nem a nagy erejű szorításon, ezért a rovátkolt felületű alsó gyűrű kézi elforgatása elég lehet a pontos megfogáshoz. Amennyiben mégis erősebb (maximum 4,5 kN) szorításra van szükség, a gyűrűt egy hajtókar segítségével lehet elforgatni. A hengeres illesztésnek és a köszörült pofáknak köszönhetően egyedülálló pontosságot biztosít a körkörösséget illetően.

Egyéb RÖHM termékek a méréstechnológiához

A RÖHM által gyártott, nagypontosságú köszörű és ellenőrző satui minden munkaterületen használhatóak, ahol követelmény a hibátlan pontosság, mint például a mérési feladatok. Az ötvözött szerszámacélból készült, precíziós köszörüléssel előállított satuk könnyű kezelhetőséget és univerzális felhasználást tesznek lehetővé. Továbbá a RÖHM fúrósatui szintén ideálisak munkadarab befogásra a komplex mérőgépeken.
Ezeken felül a RÖHM álló csúcsokat is tud ajánlani a munkadarabok ellentámasztásához. Az ügyfelek előszeretettel használják még az expanziós tüskéket is, különös tekintettel az MZE családra. Kiváló koncentrikusság, futáspontosság és ismétlési pontosság jellemzi ezeket az egyszerű készülékeket.

www.roehm.biz

The post Hogy pontosak legyünk: RÖHM befogó készülékek a méréstechnikához appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
HRC megfogók a RÖHM kínálatában https://www.muszaki-magazin.hu/2019/02/28/hrc-megfogok-rohm-kinalataban/ Thu, 28 Feb 2019 10:35:41 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=6329 A RÖHM Hungaria Kft. a 2018-as Automotive kiállításon bemutatta robotos megfogóinak széles választékát, kiemelten kezelve a cég új, egyedi igényekre alakítható RRMG szintetikus megfogóit. Ezek a robotkarokra szerelhető megfogók 30%-kal nagyobb fogó erőt biztosítanak, mint elődeik, továbbra is fenntartva érzékeny felületek esetén a finom megfogást. A növekvő igény az ember és robot együttműködésre (HRC) vezetett […]

The post HRC megfogók a RÖHM kínálatában appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A RÖHM Hungaria Kft. a 2018-as Automotive kiállításon bemutatta robotos megfogóinak széles választékát, kiemelten kezelve a cég új, egyedi igényekre alakítható RRMG szintetikus megfogóit.

Ezek a robotkarokra szerelhető megfogók 30%-kal nagyobb fogó erőt biztosítanak, mint elődeik, továbbra is fenntartva érzékeny felületek esetén a finom megfogást.

A növekvő igény az ember és robot együttműködésre (HRC) vezetett arra, hogy a befogás és megfogás specialista RÖHM közös fejlesztésbe kezdett a robotikában már ismert KUKA Systems-szel, aminek végeredményeként bemutatták a világ első HRC képes robot megfogóját, amelyet 3D nyomtatási technológiával készítettek. Ez felhelyezte a céget a gyorsan fejlődő ember-robot együttműködés (HRC) fejlesztések világába.

Az emberek és robotok erősségeinek optimális összekapcsolása az egyik legfontosabb cél a HRC területén. A hangsúly a fizikailag megerőltető, egyhangú és ergonómiailag kedvezőtlen munkafeladatok könnyítésén van. A „szerelő kolléga” jelenléte hatékonyan segít a munkakörülmények egészséges és a munkakörnyezet kellemes kialakításában, ráadásul a pénzügyi és munkaerő-piaci szakértők egybehangzó véleménye alapján, a magas jövedelmű országokban csak a robotok közreműködésével lehet a munkahelyeket megvédeni, mivel lehetővé teszik a költséghatékony termelést.

Az RRMG megfogók megfelelnek a különösen szigorú, jelenleg érvényben lévő ISO 10218 és ISO/TS 15066 biztonsági követelményeknek. A lekerekített sarkok és élek, a speciálisan illeszkedő karima és az ügyesen kialakított biztonsági fedelek garantálják a dolgozók védelmét a sérülésekkel szemben.

Az új megfogóknak köszönhetően a RÖHM pontosan a megfelelő megoldást tudja kínálni az egyre szélesebb körben felmerülő felhasználói igényekre. Christian Schmid a termékcsoport management vezetője elmondta:

„Az additív technológián alapuló gyártási módszer nagy előnye, hogy az összes elképzelhető munkadarab alakzatot le tudjuk képezni vele. Nem számít, hogy az ügyfeleknek külső vagy belső megfogás az igényük. Meg tudjuk valósítani kerek, ovális, illetve majdnem minden alakzat egyedi megfogását. Még eltérő átmérőjű munkadarabok is nagy biztonsággal megfoghatóak a rugalmas ujjaknak köszönhetően. Másik nagy előnye a felhasznált Poliamid PA12 alapanyagnak, hogy a felületet nem sérti meg. Ráadásul a PA12 nagyon ellenálló sok anyaggal szemben, mint például a hűtő folyadékok és olajok, továbbá az élelmiszeriparban is elfogadott, ami újabb felhasználási területeket nyit meg. Ez az ellenálló képesség a tartós rugalmassággal és a könnyített kialakítással párosulva nagyon fontos érvek ügyfeleinknek.”

Az RRMG megfogók folyamatos fejlesztésének köszönhetően létrejött a régebbi modelleknél optimálisabb szerkezet: a 300 grammos tömeg (ez az ujjak kialakításától függ) rendkívül alacsony. A szükséges merevséget biztosító megerősítések és a súlycsökkentést szolgáló könnyítések tanulmányozásával létrehozott újabb formák célja pedig a hosszabb élettartam elérése. Az RRMG-MRK egyedülállóan hosszú élettartamot mutat. A megfogó karbantartás mentesen 10 millió megfogási ciklust bír, egészen gyors, 100 ciklus/perces ütemidőnél is. Egyes modelleknél a 16 millió megfogási ciklus is elérhetővé vált, miközben nem tapasztalható jelentős mértékű kopás. A megfogási feladattól illetve a munkadarab kontúrjától függően akár még nehezebb alkatrészek is mozgathatóak. A befogási helyzetek is kényelmesen lekérdezhetőek, beépíthető érzékelők alkalmazásával.

Christian Schmid:

„Ráadásul a speciálisan KUKA LBR iiwa robothoz fejlesztett rögzítésnek köszönhetően a fej könnyedén elfordítható 90°-onként, annak megfelelően, hogy a munkadarabot vízszintesen vagy függőlegesen szeretnénk megfogni.”

Az ügyfelek által átadott 3D-s munkadarab modellek alapján tudja a RÖHM elkészíteni nekik a személyre szabott RRMG megfogókat. Kétféle alaptestből, a 80 és a 152 (N) szorítóerőt biztosító változatból, lehet választani. A cég pedig Selective Laser Sintering technológiával gyártja a megfogó ujjakat.

Az ujjak gyártása során a sima felületű megfogók vagy akár a lágyabb, finomabb megfogást biztosító szilikon betétekkel ellátott megfogók is kialakíthatóak. Ezeknek természetesen alkalmazkodniuk kell a megfogási feladatokhoz, amiket a felhasználókkal előzetesen egyeztetni kell. A lágyabb megfogók élettartama rövidebb lehet, mint a fent említett 10-16 millió ciklus. Ezt szintén a felhasználási terület ismeretében lehet eldönteni. Kollégáink szívesen adnak javaslatokat a kialakításra vonatkozóan.

További Információk: www.roehm.biz

The post HRC megfogók a RÖHM kínálatában appeared first on Műszaki Magazin.

]]>