pneumatika – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Thu, 21 Nov 2024 19:18:32 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 A nyersanyagtól a palackig, nagy nyomás alatt https://www.muszaki-magazin.hu/2022/10/26/nagynyomasu-pneumatika-festo/ Wed, 26 Oct 2022 09:15:07 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=22601 A Festo nagynyomású pneumatikát fejleszt a digitalizált gyártáshoz A nagynyomású pneumatikával felszerelt palackfúvógépek állomásonként óránként 1000-től közel 3000-ig terjedő darabszámot érnek el a PET-palackok gyártása során. A siker kulcsa a szelepek és szeleptömbök segítségével történő pontos vezérlés, valamint a megfelelő sűrítettlevegő-előkészítés. Az ehhez szükséges eszközöket a globális szolgáltatásokkal együtt a Festo szállítja, a tervezőmérnöki eszközöktől […]

The post A nyersanyagtól a palackig, nagy nyomás alatt appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Festo nagynyomású pneumatikát fejleszt a digitalizált gyártáshoz

A nagynyomású pneumatikával felszerelt palackfúvógépek állomásonként óránként 1000-től közel 3000-ig terjedő darabszámot érnek el a PET-palackok gyártása során. A siker kulcsa a szelepek és szeleptömbök segítségével történő pontos vezérlés, valamint a megfelelő sűrítettlevegő-előkészítés. Az ehhez szükséges eszközöket a globális szolgáltatásokkal együtt a Festo szállítja, a tervezőmérnöki eszközöktől az üzemeltetésig.

Az automatizálási technológia globális szereplője több mint tíz éve fejleszti átfogó termékkínálatát a nagynyomású pneumatikához akár 40 bar nyomásig. A termékek ideálisak a PET-palackok lineáris és forgó gépekben, fúvóformázással történő gyártásához. A vállalat esslingeni központjában dolgozó fejlesztőmérnökök saját nagynyomású laboratóriumot használnak, ahol a pneumatikai termékeket minősítik. A termékeket a Festo Esslingen közelében található scharnhauseni üzemében gyártják és tesztelik a nyomástartó berendezésekről szóló irányelvnek megfelelően. A felhasználó biztos lehet benne, hogy egyaránt megkap minden szükséges jóváhagyást és a “Made in Germany” minőséget.

Pontos vezérlés a nagynyomású pneumatika rendszerhez – a Festo szeleptömbjével (Kép: Festo SE & Co. KG)

Gépi tanulás a monitorozáshoz

Jelenleg a Festo fejlesztői digitalizált nagynyomású alkalmazásokat és más intelligens részegységeket dolgoznak ki a monitorozáshoz. A Festo AX gépi tanulási szoftver is szerepet játszik ebben, mivel a gépi adatokat felügyeli és elemzi. Emellett segít a gyártási folyamatok optimalizálásában és az értékes erőforrások megtakarításában, ezzel nagyobb fokú fenntarthatóságot és energiahatékonyságot biztosítva.

A felügyelet során gyűjtött adatok egy kezelőfelületen keresztül elemezhetők, így az egyes szelepek, vagy – a hatókör függvényében – akár egész rendszerek állapota is nyomon követhető. A rendszer a gépek állapotának monitorozásán felül támogatja a megelőző karbantartást is.

Testre szabott megoldások a nagynyomású pneumatikához

A nagynyomású pneumatikus termékek átfogó standard választéka a kis és nagy térfogatáramú levegő előkészítésére alkalmas moduláris egységekkel, nyomásszabályozókkal, szűrőkkel, be- és kikapcsoló szelepekkel és arányos szelepekkel nem hagy kívánnivalót maga után, ha a palackfúvógépek fejlesztéséről van szó. A Festo a standard termékpalettán kívül testre szabott levegőelőkészítő egységeket és szeleptömböket is fejleszt egyedi célgépekhez.

A pneumatikus és elektromos automatizálás teljes körű szolgáltatójaként a Festo a teljes gyártósort mozgásba tudja hozni, az előformázástól a raklapozásig. A Festo az alkalmazási területtől függően gyárt szelepszigeteket, vezérlőszekrényeket, hajtásokat, vezérlőblokkokat, nagynyomású pneumatikai termékeket vagy rendszermegoldásokat.

2021 végén a Festo megkapta a “Customer Centric” díjat a Sidel csoporttól. Az italtöltő rendszerek egyik legjelentősebb gyártója így ismerte el a Festo dolgozóinak fáradhatatlan elkötelezettségét az értékesítés, a gyártás, az ellátási lánc és a fejlesztés területén a szállítási képesség biztosítása érdekében.

www.festo.hu/drink


A nagynyomású pneumatika témakörhöz kapcsolódva ajánljuk korábbi cikkünket: A mesterséges intelligencia felszínre hozza az adatkincseket

The post A nyersanyagtól a palackig, nagy nyomás alatt appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Festo pneumatikai megoldások – a megfelelő választás https://www.muszaki-magazin.hu/2021/05/28/festo-pneumatikai-megoldasok/ Fri, 28 May 2021 09:28:28 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=15270 A 20. század közepén nagyon gyorsan eldőlt az a kérdés, hogy melyik a legjobb automatizálási koncepció: akkoriban a pneumatikus megoldások voltak a legkorszerűbbek. Manapság már jóval több technológia létezik, melyek egyenlő arányban képviseltetik magukat. A következő oldalakon áttekintést talál a köztük lévő különbségekről, valamint azok erősségeiről és gyengeségeiről. A pneumatikát és elektromosságot használó automatizálás története […]

The post Festo pneumatikai megoldások – a megfelelő választás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A 20. század közepén nagyon gyorsan eldőlt az a kérdés, hogy melyik a legjobb automatizálási koncepció: akkoriban a pneumatikus megoldások voltak a legkorszerűbbek. Manapság már jóval több technológia létezik, melyek egyenlő arányban képviseltetik magukat. A következő oldalakon áttekintést talál a köztük lévő különbségekről, valamint azok erősségeiről és gyengeségeiről.

A pneumatikát és elektromosságot használó automatizálás története azért érdekes, mert két ellentétes fejleményt tár fel: kezdetben az egyszerű pneumatika technológiai funkcionalitása a szervopneumatikának köszönhetően jelentősen megnőtt. A köztes pozíciók és az elmozdulási profilok által biztosított bővítés számos új lehetőséget nyitott meg a pneumatika számára. Az innováció a következő három dolog nélkül nem lett volna lehetséges: a zárt hurkú proporcionális szelepek fejlesztése, az új érzékelőopciók és a megfelelő adatfeldolgozás. A legfrissebb fejlesztés a digitális pneumatika, ahol alkalmazások vezérlik a pneumatikus működtetésű mechanikus rendszereket. A pneumatikával ellentétben az elektromos automatizálás kezdetben a közepes és magas technológiai és árszegmensben fejlődött ki.

A Simplified Motion Series most az első generációs fejlesztés, amelyet kifejezetten egyszerű funkcionalitásra és alacsony költségekre terveztek. Feltételezve, hogy nincsenek olyan konkrét korlátozások, mint a robbanásvédelem vagy az IP-osztályok, az elektromos megoldások minden automatizálási feladathoz alkalmazhatók.

1, Pneumatika: egyszerű, megbízható és alacsony költségű

pneumatikai megoldások

A pneumatika erősségei a ragasztáskor, a faanyag megmunkálása és fűrészelése során vagy a fém munkadarabok marásakor általában szükséges tulajdonságokon: a megbízható rögzítésen, szorításon és préselésen alapulnak. A munkadarab rögzítése után a pneumatikának nincs szüksége több energiára sűrített levegő formájában. Az elektromos hajtóművek viszont mindig energiát igényelnek, így folyamatosan áramot fogyasztanak. A véghelyzetek közötti mozgáshoz alkalmas egyszerű, stabil technológia ezért szinte minden automatizálási területen népszerű.

2, Szervopneumatika: nagy terhek költséghatékony pozicionálása

pneumatikai megoldások

A szervopneumatikát az érzékeny munkadarabok lágy mozgatása, a szabad pozicionálás, a pozíció- és erővezérlés közötti gyors váltás, valamint a nehéz terhek szállításának képessége jellemzi akár 300 kg-ig. Ezzel olyan új feladatokat lehet pneumatikával megoldani, mint például a görgők bepréselése az irodai székek lábaiba. Az elmozdulási profilok szervopneumatikával is megvalósíthatók. Ez azt jelenti, hogy több, különböző paramétereket vagy szerszámokat alkalmazó lépés kombinálható egy állomáson, és egymás után végrehajtható egy munkadarabon. A szervopneumatika akkor is nagyon jó, költséghatékony megoldás, ha nehéz (maximum 300 kg) terhet kell pozícionálni.

3, Digitális pneumatika: a pneumatika jövője

pneumatikai megoldások

A legfrissebb fejlesztés a digitalizált pneumatika. Mozgásalkalmazások segítségével vezérelhető, így a hardvervezérelt termékfejlesztés korszakának végét harangozza be. Egyszerűbb feladatok esetén ez a meglepő innováció pontosan azt tudja megvalósítani, amire a hagyományos pneumatika vagy a szervopneumatika is képes. Összetett feladatoknál azonban jelentősen kevesebb alkatrészre van szükség, mivel alkalmazások vezérlik a piezo szelepeket, amelyek az összes pneumatikus és szervopneumatikus funkciót képesek elvégezni.

Előnyei más területekre is kiterjednek, például a folyamat megbízhatóságának eddig ismeretlen szintjeire. Lehetővé teszi a komplex konfigurációk teljesen reprodukálható és szabotálhatatlan beállítását, például számos egyidejűleg működtetett egység esetén. Nincs szükség a mechanikus áramlásszabályozó szelepek aprólékos és időigényes beállítására, az áramlásszabályozó szelepek lépésekben történő beállításai pedig gyakorlatilag rezgésmentes elmozdulást biztosítanak. Ez rövidebb ciklusidőket, a felhasznált építőelemeknek pedig hosszabb élettartamot eredményez.

Nem összeegyeztethetetlen – szabványosítás és rugalmasság

A digitális pneumatika a számos modern gyártási beállításhoz két fontos követelményt is kombinál: a kiemelkedő szabványosítás ellenére is magas szintű rugalmasságot kínál, például termékváltások esetén akár az egy darabos sorozatokig. Az alkalmazásokban előre megadható beállítások rengeteg időt takarítanak meg. A megfelelő alkalmazások lehetővé teszik a prediktív karbantartást is. Az alkatrészek vagy rendszerek állapota a gép mellett, a központi számítógépen lévő helyiségekben vagy a felhőben is ellenőrizhető egy gazdagépen keresztül.

A rendszer például mérheti és kompenzálhatja a nyomásingadozásokat is a felhasználó által meghatározott paraméterek szerint. Azonban, ha a sűrítettlevegő-igény a munkahenger növekvő súrlódása miatt megemelkedik, akkor ezt a hengert használaton kívüli időben ki lehet cserélni. Ez azt jelenti, hogy sok meghibásodásra már nem is kerül sor többé.

Előrejelzés – mindhárom technológia velünk marad

A Festo szakértőinek előrejelzése szerint a digitális pneumatika nem fogja teljes mértékben helyettesíteni a másik két változatot, a hagyományos pneumatikát és a szervopneumatikát, és csak ott lesz érdemes alkalmazni, ahol az adott feladatok megfelelő technológiát igényelnek. Ha egyszerű, folyamatos mozgásra van szükség A pontból B pontba, akkor a hagyományos pneumatika marad az első választás. A nagy terhelések, a sima mozgás, valamint a pozíció- és erővezérlés közötti gyors váltás esetén a szervopneumatikára lesz igény.

4, Simplified Motion Series: egyszerű, megfizethető és precíz

pneumatikai megoldások

Ez a fajta elektromos hajtástechnika csak nemrégiben került piacra; a Simplified Motion Series rendszer megkönnyíti az egyszerű elektromos mozgások megoldását. Egységei megfizethetők és precízek a két véghelyzet közötti lineáris vagy forgó mozgatáshoz, és magas fokú folyamatbiztonságot nyújtanak a meghatározott és megbízható sebesség- és erőszabályozásnak köszönhetően. Emellett az integrált IO Link® lehetővé teszi a diagnosztikát, valamint az ipar 4.0 kapcsolatot a felhővel. Az üzembehelyezés szoftver nélkül történik. Az egyszerű kialakítás ellenére beilleszthetők a csúcstechnológiás kommunikációs és vezérlési koncepciókba is.

Festo pneumatikai megoldások – videó:

5, Elektromos változatok hagyományos szervohajtás-megoldásokkal

pneumatikai megoldások

Ezek az elektromos automatizálás mindentudói: a lineáris vagy forgó többtengelyes mozgások több millió kombinációja rugalmas konfigurációkban teljesen eltérő feladatokra alkalmas, például az átrakó (pick and place) rendszerek műanyag tartályokat adagolhatnak vagy távolíthatnak el a hőformázás során, számtalan, változó köztes pozícióval is. Ugyanakkor nagyon precízen, gyorsan, dinamikusan és nagy erővel mozognak. Többtengelyes szinkronizált mozgások vagy dinamikus, rugalmas derékszögű (kartézián) robotokkal kombinált megoldások is lehetségesek.

Egy apró, de fontos részlet: az elektromos szervoalkalmazások több mint 60%-a forgó alkalmazás. Az elektromos szervohajtások nagy rugalmasságot kínálnak, különösen a forgatási és csavarozási folyamatokban.

Konklúzió – a megfelelő technológia a megfelelő alkalmazáshoz

E technológiák mindegyikének megvannak az erősségei és gyengeségei. Az erősségek gyakran kombinálhatók különböző technológiájú, hibrid rendszerek tervezésével. Egy példa: a Festo DSL pneumatikus forgó lineáris modulja kombinálható a munkadarabhoz alkalmas elektromos megfogóval.

„Minél jobban ismerjük ügyfeleink igényeit, annál jobb és átfogóbb tanácsot tudunk adni nekik” – mondja Nigel Dawson, az elektromos automatizálás üzletág fejlesztési vezetője. „Ezzel a megközelítéssel, amely gyakran kérdések és válaszok párbaját jelenti, megtanuljuk jobban megérteni, hogy mi számít nekik és hogyan kezelik az automatizálási megoldásokat. Gyakran csak a megbeszélés során döntenek arról, hogy melyik technológia illeszkedik a legjobban az ügyfél feladatához. Ezért nagyon fontos számunkra az ügyfelekkel való kapcsolattartás. Mindig nagyon örülünk, amikor azt látjuk utána, hogy a tanácsunk tökéletes volt és a megfelelő megoldást választottuk.”

www.festo.hu

The post Festo pneumatikai megoldások – a megfelelő választás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Május 11-12-én rendezik a XI. Nemzetközi Aventics Pneumobil Versenyt https://www.muszaki-magazin.hu/2018/05/08/majus-11-12-en-rendezik-xi-nemzetkozi-aventics-pneumobil-versenyt/ Tue, 08 May 2018 18:09:59 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=4418 Mérnökhallgatók által tervezett és épített, sűrített levegővel hajtott járművek csapnak össze ismét Egerben. Május 11-12-én 9 ország, 20 egyetemének, 40 csapata csapat méri össze tudását a XI. Nemzetközi Aventics Pneumobil Versenyen. Normál és szenior kategóriában, 3 versenyszámban állnak rajthoz az egyetemisták. Tizenegyedik alkalommal szervezi meg az Aventics Hungary Kft. a Nemzetközi Aventics Pneumobil Versenyt május […]

The post Május 11-12-én rendezik a XI. Nemzetközi Aventics Pneumobil Versenyt appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Mérnökhallgatók által tervezett és épített, sűrített levegővel hajtott járművek csapnak össze ismét Egerben. Május 11-12-én 9 ország, 20 egyetemének, 40 csapata csapat méri össze tudását a XI. Nemzetközi Aventics Pneumobil Versenyen. Normál és szenior kategóriában, 3 versenyszámban állnak rajthoz az egyetemisták.

Tizenegyedik alkalommal szervezi meg az Aventics Hungary Kft. a Nemzetközi Aventics Pneumobil Versenyt május 11-12-én, Egerben. A XI. versenyen idén az előzetes eredmények alapján várhatóan 40 csapat állhat rajthoz (19 magyar, 21 külföldi), ennyien készítették el ugyanis megfelelően a dokumentációt, s igazolták videóval a megadott határidőig, hogy járművük működőképes. A nevezések 9 ország (Magyarország, Csehország, Észtország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Románia, Svédország, Szlovákia), 20 felsőoktatási intézményéből érkeztek.

Mint ismert, az első Pneumobil Versenyt 2008-ban keltették életre az Aventics Hungary Kft. jogelődjének munkatársai, akik egy olyan lehetőséget kerestek, amelynek révén szorosabb kapcsolatot tud kialakítani a cég a hazai felsőoktatási intézmények és a pneumatika világa között. A termékeinek népszerűsítése mellett a vállalat a gyakorlatorientált mérnök képzést kívánta erősíteni. Akkor született meg egy olyan jármű gondolata is, melynek működését pneumatikus hajtás biztosítja. Így jött létre a Pneumobil. Az első Pneumobil Verseny 10 hazai egyetem 16 csapatának részvételével zajlott. Az első években olcsó, könnyűszerkezetes megoldások jellemezték a diákok által készített járműveket, tíz év alatt azonban sokat fejlődött a rendezvény, s idén már olyan gépek állnak rajthoz, amik akár ötven-hatvan kilométeres sebességre is képesek. Éppen ezért 2018-ban módosítottak a szabályokon, a quad típusú pneumobilok már nem indulhatnak, és a három-, négykerekes, beülős járgányok esetében is szigorították a biztonsági előírásokat.

Pneumobil

“Elsődleges fontosságúnak tartjuk a verseny keretében a résztvevő mérnökhallgatók szemléletformálását, az Ipar négy pont nulla program célkitűzéseihez történő orientálását. Úgy látjuk, hogy a Pneumobil keretében végrehajtott „járműépítési feladat” közelíti meg a legjobban egy célgép felépítését és ezen keresztül, kivételes összetettségével segítheti az Ipar négy pont nulla komplex gondolkodásmód elsajátítását a leendő mérnök generációban” – mondta el Gödri István, a versenyt szervező Aventics Hungary Kft. ügyvezető igazgatója.

Gödri István arról is tájékoztatott, hogy az idei futam kapcsán is projekt alapú munkát vártak el az egyetemistáktól a szervezők, e szemléletben kellett a teljes folyamatot összefogni. Ennek tükrében időtervet, költségvetést, komplett projektleírást kellett tartalmaznia a beadott pályázatoknak, amit május 11-én személyesen is prezentálnak a csapatok.

Pneumobil

A XI. Nemzetközi Aventics Pneumobil Versenyen három számban mérik össze tudásukat az egyetemisták: a hosszú távú futamon az a jármű nyer, amelyik a legnagyobb távolságot képes megtenni a kijelölt pályán egy palacktöltettel. 2017-ben 7.402 métert ment a győztes csapat, a kötelező minimális 15 km/h sebességet és a két pilótacserét betartva. Az ügyességi futam három menetből áll, a továbbjutás kieséses alapon dől el. A gyorsulási szám után pedig az állhat a dobogó legfelső fokára, aki az adott szakaszt a legrövidebb idő alatt teljesíti. A zsűri a versenyszámok győztesei mellett összesítésben a legjobb pneumobilt, emellett a legeredetibb konstrukciót és projektelképzelést díjazza, a fődíjat pedig a különböző versenyszámok összesített győztese kapja, ők nyerhetik el a „Legjobb Pneumobil” díjat, amiért idén 1.000.000 forintos pénzdíj is jár.

Az események már május 11-én elkezdődnek, péntek délután színes családi programok várják az érdeklődőket a Dobó téren, ahol játékos feladatokon keresztül ismerkedhetnek meg a pneumatika világával. Emellett szombaton, május 12-én is számos kísérő eseménnyel színesítik a versenyt a szervezők, ahol a fiataloktól az idősekig mindenki megtalálhatja a számára izgalmas időtöltést. 

A két nap programja:  

2018. május 11., péntek; Dobó tér, Eger

16.00-16.30      Pneumobilok felvonulása

16.30-17.00      Hivatalos versenymegnyitó

17.00-17.30      Látványos erőpróba: Ki az erősebb? Ember vs. pneumatika?

17.30-18.30      Térzene

2018. május 12., szombat; Érsekkert, Eger 

10.00-10.30      Ünnepélyes megnyitó

10.30-15.30      Pneumobil futamok (távolsági, ügyességi, gyorsulási)

10.00-15.00      Hétpróba (családi verseny)

12.00-12.30      Rajzverseny és Szakmák vetélkedője eredményhirdetés

15.30-16.30      Táncbemutató és VIP futamok

16.30-17.00      Hétpróba fődíj sorsolás

17.00-18.00      Eredményhirdetés

www.pneumobil.hu

 

The post Május 11-12-én rendezik a XI. Nemzetközi Aventics Pneumobil Versenyt appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Nincs több rendszerhiba: előre látható elhasználódás https://www.muszaki-magazin.hu/2017/09/11/nincs-tobb-rendszerhiba-elore-lathato-elhasznalodas-aventics/ Mon, 11 Sep 2017 05:00:46 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=2467 Új moduljával az AVENTICS megbízható és értékes információkat biztosít a végfelhasználók számára rendszerük állapotáról és annak energiahatékonyságáról. Az idei évben bemutatkozó termék a PLC program módosítása nélkül, utólag is beépíthető. A modul előre feldolgozott üzeneteket küld meghatározott felhasználóknak és a központi IT-rendszereknek. Ez az információ csökkenti a gépállásidő kockázatát, hosszú távon pedig mérsékli a működési […]

The post Nincs több rendszerhiba: előre látható elhasználódás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új moduljával az AVENTICS megbízható és értékes információkat biztosít a végfelhasználók számára rendszerük állapotáról és annak energiahatékonyságáról. Az idei évben bemutatkozó termék a PLC program módosítása nélkül, utólag is beépíthető. A modul előre feldolgozott üzeneteket küld meghatározott felhasználóknak és a központi IT-rendszereknek. Ez az információ csökkenti a gépállásidő kockázatát, hosszú távon pedig mérsékli a működési költségeket.

Egy egyszerű kérdés: „Mennyibe kerülhet egy vállalatnak a gépállásidő? És mennyire fontos, hogy egy ilyen esemény esélyét nagymértékben csökkentsük?” – tették fel a kérdést az AVENTICS-nél. Az egyedi pneumatika megoldások szakértőjeként erre talált a cég választ, és kifejlesztett egy terméket, amely érzékeli és jelenti a pneumatikus rendszerek elhasználódását, mielőtt az meghibásodáshoz vezetne. Az Ipar 4.0-hoz köthető új termék számos lehetőséget rejt egy olyan szegmensben, ahol a működési költségek és az idő kiemelten fontos szerepet töltenek be.

Működési adatok rögzítése már meglévő szenzor technológiával

Meglévő szenzorjeleket képes befogadni az SPM (Smart Pneumatics Monitor), a modul egy decentralizált helyen feldolgozza és felhasználja az adatokat, majd megbízható információt szolgáltat a gép állapotával kapcsolatban. Ezzel nem terheli meg a PLC-t és nagy sávszélességre sincs szüksége a szerverek felől. „A lökéscsillapítók a nem tervezett gépleállások egyik leggyakoribb okai – mondta el Hegymegi István, az AVENTICS Hungary Kft. kereskedelmi vezetője. „A lökéscsillapító elhasználódásának megfigyelésére az SPM felbontja a végállásérzékelő jeleit, hogy értékelje a csillapítási szakaszt. A ciklusidő változásai alapján egy hengerütemben – ami a milliszekundum szintjén mozog – a rendszer észlelni tudja, ahogy a lökéscsillapító hatékonysága csökken az üzemi élettartama alatt” – tette hozzá.

Aventics modul

A friss modul nem csak a kopás mértékét figyeli meg, hanem emellett az aktuális energiafelhasználást is. A felhasználók hamar intézkedéseket tehetnek az optimalizálásra, ezzel megfelelve az EU Energiahatékonysági Irányelv által megszabott követelményeknek. Tavaly óta minden több mint kétszázötven dolgozót foglalkoztató vállalat köteles elvégezni egy energetikai auditot, valamint bizonyítékot szolgáltatni hitelesített energiagazdálkodási rendszeréről az ISO 50001 szerint, vagy környezetvédelmi vezetési rendszeréről az EMAS felé.

Aventics pneumetikaAlgoritmusok elemzik az adatokat

Az AVENTICS által írt algoritmusok a vállalat sokrétű tapasztalatára alapozva belsőleg elemzik az adatokat, a kapott információt pedig hozzáférhetővé teszik. Ez általában integrált OPC-UA szerveren keresztül történik, de más kommunikációs megoldások is lehetségesek, mint például MQTT vagy felhő-csatlakozások. Előre meghatározott címzetteket lehet közvetlenül értesíteni e-mailben vagy akár SMS-ben.

Az állapotmegfigyelés, a működési státuszok összegyűjtése és előrejelzése a tervszerű megelőző karbantartás alapjai, ezek közvetlen előnyöket szolgáltatnak az IoT alkalmazásokat használó ügyfeleknek. Mivel előre tudják jelezni az elhasználódást, mielőtt az gépleállást okozna, lehetővé teszik a gépgyártók és felhasználók számára, hogy lényegesen növeljék állományuk rendelkezésre állási idejét. „Bárki maga is ki tudja számítani az SPM értékét új termékünk árának, illetve egynapi nem tervezett rendszerhiba költségének összehasonlításával” – vélekedik a vezető.

 

50 éve a pneumatika élvonalában

Idén 50 éve indult el a pneumatika gyártás az AVENTICS csoport egri üzemében. Az egyedi pneumatika megoldásokra specializálódott vállalat a kezdetektől fogva nagy hangsúlyt fektet arra, hogy vevőinek kínált alkalmazásaival a technológiai fejlődés élmezőnyében járjon. Ezért is vállalt a cég kulcsszerepet alapító tagként az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platformban. Az Aventics Hungary Kft. elért eredményeit az is visszaigazolja, hogy az egri pneumatika üzem a közelmúltban egy a Nemzetgazdasági Minisztérium által is támogatott pályázaton elnyerte az “Év Gyára 2016” díjat.

Keresse az Aventics Hungary Kft. értékesítő mérnökeit, akik szívesen segítenek az Önök rendszeréhez illeszkedő legjobb megoldás kidolgozásában!

Aventics Hungary Kft.
ertekesites@aventics.com
+36 (36) 531-601
www.aventics.hu

 

The post Nincs több rendszerhiba: előre látható elhasználódás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>