omnicore – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Thu, 02 Jan 2025 06:00:34 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Az ABB új, nagyméretű robotjai növelik a sebességet és a rugalmasságot https://www.muszaki-magazin.hu/2022/04/20/abb-robot-sebesseg-ev/ Wed, 20 Apr 2022 05:00:01 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=19832 Az új IRB 5710 és IRB 5720 robotok nagyobb sebességgel és rugalmassággal támogatják az elektromos járművek (EV) gyártóit az anyagmozgatásban. Az ABB két új robotcsaláddal bővíti a komplex gyártási alkalmazásokra tervezett, nagyméretű robotok portfólióját. Az ABB IRB 5710-es és 5720-as robotjai nagyobb sebességet, pontosságot, rugalmasságot és robusztusabb kialakítást, valamint integrált kábelezési megoldást kínálnak, így ezek […]

The post Az ABB új, nagyméretű robotjai növelik a sebességet és a rugalmasságot appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az új IRB 5710 és IRB 5720 robotok nagyobb sebességgel és rugalmassággal támogatják az elektromos járművek (EV) gyártóit az anyagmozgatásban.

Az ABB két új robotcsaláddal bővíti a komplex gyártási alkalmazásokra tervezett, nagyméretű robotok portfólióját. Az ABB IRB 5710-es és 5720-as robotjai nagyobb sebességet, pontosságot, rugalmasságot és robusztusabb kialakítást, valamint integrált kábelezési megoldást kínálnak, így ezek a robotok a növelt üzemidő mellett magasabb szintű termelékenységet és nagyobb teljesítményt biztosítanak olyan alkalmazásoknak, mint az elektromos járművek (EV) gyártása, öntödei és kovácsolási tevékenységek, gumi- és műanyaggyártás, illetve a fémfeldolgozás.

A nyolc változatban elérhető IRB 5710 és IRB 5720 robotok esetében a leendő ügyfelek 70-től 180 kg-ig terjedő hasznos teherbírási és 2,3 m-től 3 m-ig terjedő karkinyúlási változatok közül választhatnak. Együtt alkalmazva a két robotcsalád a gyártási feladatok széles skálájára alkalmas, beleértve az anyagmozgatást, a gépkiszolgálást, az összeszerelést, valamint az EV-gyártás speciális műveleteit, például az akkumulátor-modulok komissiózását („pick and place” műveletek), a nagy pontosságú összeszerelést és az alkatrészekkel végzett manipulációs műveleteket. Az általuk kínált előnyöknek köszönhetően a robotok ideálisan alkalmazhatóak a műanyagfeldolgozási, a fémöntési, valamint a felületkezelési (pl. tisztítás és szórás) feladatokban.

„Ezek az új robotok felgyorsítják az ABB folyamatos terjeszkedését a gyorsan növekvő EV-piacon, kielégítik az ügyfelek olyan robusztus robotok iránti igényét, amelyek nagy sebességgel, kiváló pályapontossággal és ügyességgel rendelkeznek az összetett EV akkumulátor-összeszerelési feladatok elvégzéséhez”

– mondta Joerg Reger, az ABB Robotika járműipari részlegének ügyvezető igazgatója.

„A belső égésű motorral szerelt járművekről az elektromos hajtású járművekre történő átállás különösen a gyors, könnyen adaptálható gyártósorok iránti kereslet növekedését fokozza. Az elektromos járművek kialakítása, konstrukciója gyakran igen összetett, és az olyan alkatrészek, mint az akkumulátorok és a félvezető modulok nagyon nehezek vagy rendkívül törékenyek lehetnek. Ezek a sajátosságok olyan megoldásokat igényelnek, amelyek maximális pontosságot és ismételhetőséget biztosítanak a gyártási hibák elkerülése érdekében”

– tette hozzá Reger.

Mindkét robotcsaládot az ABB új OmniCoreTM V250XT vezérlője, az OmniCore vezérlőcsalád legújabb tagja vezérli. Az ABB TrueMove és QuickMove mozgásvezérlési technológiáját tartalmazó OmniCore V250XT vezérlő lehetővé teszi az IRB 5710 és az IRB 5720 robotok számára, hogy kategóriájukban a legnagyobb sebességet kínálják, így a rövidebb gyártási idővel növelni tudják a gyártási kapacitást. Kiváló pozícióismétlési képességének (0,04-0,05 mm), pályaismétlési (0,1-0,14 mm) jellemzőjének és pályapontosságának (1-1,2 mm) köszönhetően az IRB 5710 és az IRB 5720 pontosabb, mint a kategóriájukba tartozó többi robot, így a legmagasabb szintű gyártási minőséget tudják biztosítani.

További védelmet nyújt a sérülések és a kábelek elhasználódása ellen az ABB LeanID Integrated DressPack megoldása, amely lehetővé teszi, hogy a technológiai kábeleket a robot felső karján belül és a csukló mentén vezessék, nem pedig kívül. Ez kiküszöböli a lengő kábeleket, védelmet nyújt a hő és az ütközések hatása ellen, ami a robotok karbantartási igényének gyakori oka, potenciálisan csökkenti az állásidőt és a karbantartási költségeket, és több évvel meghosszabbítja a robotok élettartamát. A LeanID a kiszámítható kábelmozgásoknak köszönhetően megkönnyíti a programozást és a szimulációt az ABB RobotStudio® offline programozó szoftverében.

Mindkét robotcsalád a maximális gyártási tervezési rugalmasság érdekében többféle szerelési lehetőséggel rendelkezik, beleértve a padlóra, ferdén, függesztve és magasban történő telepítést.

2023-ban további alkalmazások jelennek meg számos technológiai folyamathoz, például hegesztéshez, vágáshoz vagy kiadagoláshoz. További információért látogasson el az ABB weboldalra.

Az ABB Robotika és Gyártásautomatizálás üzletága úttörő szerepet tölt be a robotikában, a gépautomatizálásban és a digitális szolgáltatásokban.  Innovatív megoldásokat szállít az iparágak széles köre számára, az autógyártástól az elektronikán át a logisztikáig. A világ egyik vezető robotikai és gépautomatizálási szállítójaként már több mint 500 000 robotikai megoldást szállítottunk világszerte. Segítünk vevőinknek, hogy javítsák a létesítményeik termelékenységét, rugalmasságát, folyamataik egyszerűsítését, és fokozzák a termékeik minőségét. Támogatjuk átállásukat a jövő gyárára, amelyet a kollaboratív robotika és a hálózatra kapcsolt eszközök jellemeznek majd. Az ABB Robotika és Gyártásautomatizálás üzletág több mint 11 000 főt alkalmaz a világszerte 53 országban működő több mint 100 egységében.

www.abb.com/robotics

The post Az ABB új, nagyméretű robotjai növelik a sebességet és a rugalmasságot appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az új OmniCore robotvezérlők gyorsabb gyártást kínálnak https://www.muszaki-magazin.hu/2022/01/09/omnicore-abb-gyartas-energiahatekony/ Sun, 09 Jan 2022 15:20:38 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=18421 A gyorsabb és hatékonyabb termelés iránti igény kielégítésére az ABB két új taggal bővíti OmniCore vezérlőcsaládját. Az ABB portfóliójához tartozó robotok széles köréhez elérhető új E10 és V250XT vezérlők a kategóriájukban a legjobb mozgásvezérlést, valamint 20 százalékos energiamegtakarítást és időtállóságot kínálnak a beépített digitális csatlakoztathatóság és a változó igényeknek megfelelő több mint 1000 kiegészítő funkció […]

The post Az új OmniCore robotvezérlők gyorsabb gyártást kínálnak appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A gyorsabb és hatékonyabb termelés iránti igény kielégítésére az ABB két új taggal bővíti OmniCore vezérlőcsaládját.

Az ABB portfóliójához tartozó robotok széles köréhez elérhető új E10 és V250XT vezérlők a kategóriájukban a legjobb mozgásvezérlést, valamint 20 százalékos energiamegtakarítást és időtállóságot kínálnak a beépített digitális csatlakoztathatóság és a változó igényeknek megfelelő több mint 1000 kiegészítő funkció révén.  Ez a két új vezérlő kibővíti a továbbfejlesztett robotvezérlés lehetőségeit számos iparágban, köztük az elektronikai összeszerelésben, az autóiparban, a logisztikában és az általános gyártásban is.

„Az ipar egyre növekvő szükséglete a gyorsabb, változatosabb termelésre és a változó piaci körülményekre való gyorsabb reagálásra olyan megoldásokat igényel, amelyek a sebesség, a pontosság és a rugalmasság új, magasabb szintjét biztosítják”

– mondta Antti Matinlauri, az ABB Robotika Product Management részlegének vezetője.

„Az ABB OmniCore vezérlőcsaládjához tartozó E10 és V250XT vezérlők a lehetőségek szélesebb körét kínálják a gyártók számára, lehetővé téve számukra, hogy maximalizálják termelékenységüket, és minimális állásidővel feleljenek meg a változó piaci igényeknek.”

Mindkét vezérlő nagyfokú rugalmasságot kínál a több mint 1000 hardver- és szoftverfunkció beépítésének köszönhetően, amelyek olyan területeket foglalnak magukba, mint a programozás, az offline üzembe helyezés és szimuláció, a karbantartás, a gépi látás és a biztonság. A vezérlők beépített csatlakozási lehetőséggel rendelkeznek, hogy kapcsolódási módot tudjanak biztosítani a robotok számára fejlesztett, felhő alapú ABB Ability™ Connected Services szolgáltatáscsomaghoz, ami új lehetőségeket kínál a teljesítmény javítására a továbbfejlesztett, előrejelző (prediktív) karbantartás és az életciklus-menedzsment révén.

Az ABB bevezeti az OmniCore-hoz készült IoT Gateway nyílt automatizálási szoftverét is. Az IoT Gateway lehetővé teszi a teljes mértékben összekapcsolt termelés megvalósítását azáltal, hogy zökkenőmentesen továbbítja az adatokat a gépek között (M2M), a robotok és más gépek között, a robotok és az érzékelők között, valamint az üzemi szintről az MES/ERP rendszerbe vagy a felhőbe.

A karcsú, 19 hüvelykes rack-be szerelhető kialakításával az E10 ideális a szűk helyeken és azokon a gyártósorokon, ahol a helytakarékosság kulcsfontosságú követelmény, például az elektronikai iparban a kis alkatrészek összeszerelése és az anyagmozgatás területén. Az E10 vezérlőt az ABB SCARA-robotjainak és a legfeljebb 11 kg hasznos teherbírású, ipari robotjainak, például az IRB 920T és IRB 1300 robotoknak a működtetésére tervezték.

Az akár 300 kg hasznos teherbírású csuklókaros ipari robotok – mint például az IRB 6700 – meghajtására tervezett OmniCore V250XT vezérlő sokoldalú és nagy teljesítményű megoldást kínál az elektromos járművek gyártásában, az autógyártásban, a logisztikában és az általános ipari alkalmazásokban.

Az OmniCore E10 és V250XT vezérlők az ABB korábbi IRC5 vezérlőihez képest akár 20 százalékkal kevesebb energiát fogyasztanak a villamosenergia-visszatáplálási technológiának és a fékenergia-visszanyerésnek köszönhetően, így a gyártók csökkenthetik energiaköltségeiket és javíthatják az energiahatékonyságot, ezzel hozzájárulva az energiafogyasztás általános csökkentéséhez.

Mindkét robotvezérlő ABB FlexPendant kézi vezérlővel használható. A nagyméretű, 8″-os, multi-touch kijelző támogatja az olyan szabványos műveleteket, mint a összehúzás, a mozgatás és a koppintás, ami leegyszerűsíti a robot programozását. A FlexPendant “hot-swapolható”, ami azt jelenti, hogy a folyamatban lévő termelés megszakítása nélkül kihúzható vagy újracsatlakoztatható. Ez lehetővé teszi, hogy a FlexPendant-ottöbb robot között is megosszák, ezáltal felgyorsítva a robotok telepítését minimalizálva a költségeket.

Az E10 és a V250XT piacra dobása az ABB OmniCore termékcsalád fejlesztésének legújabb fejezetét jelenti, amelynek köszönhetően 14 robot részesül a megnövelt teljesítmény és rugalmasság előnyeiből. Minden OmniCore vezérlő az ABB iparágvezető RobotWare operációs rendszerén alapul. Az OmniCore vezérlőcsaládot az ABB teljes robotportfóliójára kiterjesztik, így 2022-ben további alkalmazások kerülnek bevezetésre.

Bővebb információk: https://new.abb.com/products/robotics/controllers/omnicore.

The post Az új OmniCore robotvezérlők gyorsabb gyártást kínálnak appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az ABB bővíti a kisméretű robotok választékát https://www.muszaki-magazin.hu/2020/10/07/abb-kismeretu-robot-valasztek/ Wed, 07 Oct 2020 10:23:55 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=11863 A kisebb helyigényű, a ciklusidőket jelentősen lerövidítő, a kategóriájában a legjobb emelőteljesítményt, karkinyúlást és pontosságot kínáló IRB 1300 robotok javítják a termelékenységet és a gyártósor rugalmasságát. Az ABB az IRB 1300 piacra dobásával bővíti a kisméretű, 6-tengelyes ipari robotok családját. Az új robottal a gyorsabb és kompaktabb robotok iránti keresletet kívánja kielégíteni, amelyek nehéz tárgyak […]

The post Az ABB bővíti a kisméretű robotok választékát appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A kisebb helyigényű, a ciklusidőket jelentősen lerövidítő, a kategóriájában a legjobb emelőteljesítményt, karkinyúlást és pontosságot kínáló IRB 1300 robotok javítják a termelékenységet és a gyártósor rugalmasságát.

Az ABB az IRB 1300 piacra dobásával bővíti a kisméretű, 6-tengelyes ipari robotok családját. Az új robottal a gyorsabb és kompaktabb robotok iránti keresletet kívánja kielégíteni, amelyek nehéz tárgyak és komplex vagy szabálytalan alakú terhek gyors emelésére is képesek.

Az ABB IRB 1300-as robotja, amely a maximum 10 kg hasznos terhelést biztosító IRB 1600-as sikerességére épül, 27%-kal javítja a ciklusidőket, de 60%-kal könnyebb és 83%-kal kisebb, mint az IRB 1600. A csupán 220 mm x 220 mm helyigényű IRB 1300-as robotot kis helyekre tervezték, és kialakításának köszönhetően szűk, zárt terekben is telepíthető lesz.

„Az IRB 1300 kiváló mutatókkal rendelkező termékkel bővítjük a kisméretű ipari robotportfóliónkat, így a jövőben a funkciók és a teljesítmény még szélesebb skáláját tudjuk majd kínálni ügyfeleinknek,” nyilatkozta Antti Matinlauri, az ABB Robotika Product Management részlegének vezetője. „Az IRB 1300 tervezése során az volt az egyik fő szempont, hogy ügyfeleink a nehéz, komplex vagy szabálytalan alakú terhek emelésére alkalmazott robotunkkal még kis, szűk helyeken is nagyobb sebességet és pontosságot érjenek el.” 

Az anyagmozgatási, gépkiszolgálási, polírozási, összeszerelési és tesztelési alkalmazásokban nagyobb hasznos terhelhetőséget és nagyobb karkinyúlást biztosító robot ideálisan alkalmazható az elektronikában, az élelmiszer- és italiparban, a gyógyszergyártásban, a fogyasztási cikkek gyártásában, a csomagolásban és a logisztikában is.

Az IRB 1300 a következő három főváltozatban lesz kapható: 11 kg/0,9 méter, 10 kg/1,15 méter és 7 kg/1,4 méter. A 0,9 méter kinyúlás mellett 11 kg hasznos terhelést biztosító változat jobb mutatókkal rendelkezik, mint az ebbe a kategóriába tartozó versenytársai.

Az ABB OmniCoreTM vezérlővel felszerelt IRB 1300 fejlett mozgásvezérlést, és kategóriája legnagyobb pontosságát kínálja, aminek köszönhetően a robotalkalmazások szélesebb körét képes kiszolgálni, például jól használható polírozás és gépkiszolgálás terén is.

Az IRB 1300 sokoldalúságának további növelésére az OmniCore vezérlő számos kiegészítő eszközzel, így például fieldbus protokollokkal, kamerás megoldásokkal és erőméréssel szerelhető fel. Az OmniCore az intuitív FlexPendanton egyszerű felhasználói felületet kínál. A szokványos csippentési, húzási és koppintási műveleteket lehetővé tévő mulit-touch kijelző segítségével a felhasználók könnyen elsajátíthatják a robot programozását és üzemeltetését.

Az IRB 1300 az IRB 1600-hoz képest 50%-kal több, 20 db bemeneti/kimenti porttal rendelkezik, aminek köszönhetően a robot kifinomultabb megfogó szerkezetekhez vagy effektorokhoz használható, így az egyidejűleg kezelt munkadarabok számának megnövelésével a felhasználók javíthatják a termelékenységet.

Az alapváltozatban IP40-es védettséggel rendelkező IRB 1300 opcióként IP67-es védettségi szinttel is elérhető, mely esetben a robot védett por és víz behatolása ellen. A robot Foundry Plus védettséggel is kialakítható, mely esetben az öntödék és más fémfeldolgozó üzemek kedvezőtlen viszonyai között is telepíthetővé válik. Ha további részleteket szeretne megismerni az új robotunkról, kérjük, kattintson ide.

The post Az ABB bővíti a kisméretű robotok választékát appeared first on Műszaki Magazin.

]]>