okoseszköz – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Wed, 20 Nov 2024 12:13:05 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Szenzorforradalom! Áldás vagy átok? https://www.muszaki-magazin.hu/2023/04/19/bosch-szenzor-forradalom/ Wed, 19 Apr 2023 04:50:53 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=24852 Környezetünkről és rólunk is gyűjtik az adatokat azok az apró érzékelők, amelyek behálózzák mindennapjainkat, biztonságosabbá és kényelmesebbé teszik életünket. Jelen vannak autóinkban, óráinkban, telefonunkban, városaink minden pontján, és hamarosan beépülnek a szemüvegünkbe, ruházatunkba, sőt akár a testünkbe is. Mennyiben áldás vagy átok ez, hol tart és merre folytatódik a szenzorok forradalma? Tényleg alapjaiban változtathatják meg […]

The post Szenzorforradalom! Áldás vagy átok? appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Környezetünkről és rólunk is gyűjtik az adatokat azok az apró érzékelők, amelyek behálózzák mindennapjainkat, biztonságosabbá és kényelmesebbé teszik életünket. Jelen vannak autóinkban, óráinkban, telefonunkban, városaink minden pontján, és hamarosan beépülnek a szemüvegünkbe, ruházatunkba, sőt akár a testünkbe is. Mennyiben áldás vagy átok ez, hol tart és merre folytatódik a szenzorok forradalma? Tényleg alapjaiban változtathatják meg az ingatlanpiacot? A legújabb technológiai fejlesztésekről, sci-fibe illő, mégis valós megoldásokról beszélgetnek közérthetően a Bosch Magyarország Podcast legfrissebb adásának meghívott szakértő vendégei.

Ötmillió szenzor naponta

Húsz szenzor egyetlen okostelefonban? Igen! Sőt, egy elektromos autóban akár több száz is lehet belőlük! Ezekből az apró érzékelőkből naponta közel ötmillió, éves szinten mintegy másfél milliárd darabot gyárt a nemzetközi Bosch csoport, és folyamatosan dolgozik a fejlesztésükön is. Ez még csak a jelen, előrejelzések szerint 2030-ig a félvezetők piaca megháromszorozódhat – derül ki egyebek mellett a Bosch Magyarország Podcast legfrissebb adásából, melyben Csikósné Dr. Pap Andrea Edittel, az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar oktatási dékánhelyettesével és Mezősi Norbert gépészmérnök-közgazdásszal, a magyarországi Bosch csoport szenzorok tervezésében részt vevő csoportjának vezetőjével Tóth Edit, a Robert Bosch Kft. kommunikációs és kormányzati kapcsolatok osztály digitális menedzsere beszélget.

Piaci robbanás előtt az okosszemüvegek

Az érzékelők egyre kisebbek, egyre gyorsabbak, és egyre több lesz belőlük az eszközeinkben. A járművekbe, fülhallgatókba beépített okosszenzorok után, a Bosch szakértője szerint, a következő piaci robbanást az okosszemüvegek térnyerése hozhatja el. Várhatóan széles körben népszerűvé fog válni például, hogy vezetés közben a szenzorokkal felokosított szemüvegünk fejmozdulatainkat követve megmutatja a helyes útirányt vagy a veszélyes helyzeteket. De a főzés szerelmeseinek is könnyebb dolga lesz, hiszen ezzel az eszközzel a hozzávalók adagolása, a mennyiségek kimérése, tehát az étel elkészítése is egyszerűbbé válik.

Szenzorok forradalmasíthatják az ingatlanpiacot is

Személyes kényelmünk és biztonságunk növelése mellett az új generációs szenzorok a kereskedelmi és üzleti világot is alapjaiban átalakíthatják. A szenzorok ezreinek segítségével automatizált óriásraktárak után jöhetnek az intelligens bevásárlókocsik, amelyek maguktól olvassák le a termékek vonalkódját, ezzel jelentősen felgyorsítva a bevásárlás folyamatát. A Bosch által nemrég bemutatott légszennyezettség-mérő optikai szenzor pedig, ha beépül a hétköznapi mobileszközökbe, akár az ingatlanpiacot is feje tetejére állíthatja a bárki számára gombnyomásra elérhető helyi légszennyezettségi adatok révén – véli a Bosch szenzorfejlesztési szakértője.

911: Életmentő érzékelők

Az életmentésben és a katasztrófaelhárításban is aktív szerep jut a legújabb szenzoroknak, hiszen az Egyesült Államokban a 911-es segélyvonalra érkező hívások esetén a telefonokba épített légnyomásszenzorok adatai alapján a diszpécserek nemcsak azt látják, honnan érkezik egy segélykérés, hanem azt is, hogy melyik emeletről. Ez a tudás nemcsak a felhőkarcolóknál, de akár hagyományos lakótelepeken is életmentő lehet.

Sebkötözés okosan

Az egészségügy is több területen épít az érzékelők nyújtotta információkra. A vérnyomást, szívritmust mérő okosórák ma már hétköznapi megoldások, de talán kevesen hallottak a sebkötözéskor használt pólyákba integrált speciális szenzorokról, amelyek a pH-érték érzékelésével a sebgyógyulási folyamatokat is képesek követni – erről is szó esik a Bosch podcastjában.

Testünkbe épített érzékelőké a jövő?

A jövő egyértelműen a kvantumszenzoroké, amelyek a jelenlegi mérési pontosság ezerszeresével bírnak – derül ki a Bosch podcastból. Ez teszi majd lehetővé például, hogy idegrendszerünk működését is lekövessék, és a tudományos megismerés mellett akár komoly betegségek diagnózisát, célzott kezelését is támogassák. Az új típusú kvantumszenzorok apró méretüknél fogva akár testünkbe épített implantátumként is működhetnek. Az orvosi előnyök mellett azonban – ahogy a Bosch podcast szakértőiben, úgy vélhetően a hallgatókban is – felmerül a dilemma, hogy ezt a futurisztikus lehetőséget a fejlődés új távlataként vagy inkább óvatossággal, távolságtartással fogadjuk-e.

Bosch Magyarország Podcast: technológiáról közérthetően

A Bosch Magyarország Podcast negyedévente jelentkezik az innováció és a kutatás-fejlesztés legaktuálisabb témáival, szakértő vendégek segítségével közérthető válaszokat keres a jövő technológiájának legégetőbb kérdéseire. Aki többet is megtudna az érzékelők jövőjéről és meglepő felhasználási módjairól, illetve szeretne képbe kerülni, hogy itthon hol tanulható és kamatoztatható a szenzortechnológiai szaktudás, a válaszokat meghallgathatja, sőt meg is nézheti a Bosch Magyarország Youtube, Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts és Simplecast podcast-csatornáin.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Szenzorforradalom! Áldás vagy átok? appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Okosotthon tervezés 6 lépésben https://www.muszaki-magazin.hu/2021/08/24/okosotthon-tervezes-6-lepesben/ Tue, 24 Aug 2021 08:48:55 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=16440 Az intelligens otthon tervezése összetett folyamat. Mindössze arra van szükség, hogy az épületautomatizáláshoz elengedhetetlen eszközöket kiválaszd, megvásárold, telepítsd, beüzemeld és használd. Nehezebbnek hangzik, mint elsőre gondoltad? Tervezéssel elkerülheted a leggyakrabban jelentkező hibákat. Mi az okosotthon célja? Az intelligens otthon célkitűzése az épületben található rendszerek automatizált és összehangolt működtetése. Az okosotthon rendszerbe csatlakoztatható: biztonsági-, hűtő- és […]

The post Okosotthon tervezés 6 lépésben appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az intelligens otthon tervezése összetett folyamat. Mindössze arra van szükség, hogy az épületautomatizáláshoz elengedhetetlen eszközöket kiválaszd, megvásárold, telepítsd, beüzemeld és használd. Nehezebbnek hangzik, mint elsőre gondoltad? Tervezéssel elkerülheted a leggyakrabban jelentkező hibákat.

Mi az okosotthon célja?

Az intelligens otthon célkitűzése az épületben található rendszerek automatizált és összehangolt működtetése. Az okosotthon rendszerbe csatlakoztatható: biztonsági-, hűtő- és fűtőrendszer, világítás, garázsajtó, nyílászárók, öntözőrendszer, háztartási gépek, sőt akár a redőny is.

A modern okosotthonok olyan dinamikus, folyton fejlődő rendszerek, amelyek képesek tanulni a lakók viselkedési mintái és preferenciái alapján. A konstans szolgáltatási színvonal javulást garantáló tanulás miatt az okosotthon olyan, mint egy észrevehetetlen digitális házvezető.

Gyakori buktatók, amiket érdemes elkerülni okosotthon tervezéskor

Tömérdek buktató hiúsíthatja meg okosotthon elképzeléseinket. A leggyakrabban előforduló hibák elkerüléséhez alkalmazd a blogposzt második felében javasolt okosotthon tervezési tippeket. Melyek az okosotthon megvalósítását leginkább szabotáló problémák?

  • Tervezés hiánya, nem megfelelő tervezés
  • Kevés kontrollálási lehetőség, rosszul elhelyezett kontrollpanelek
  • Indokolatlanul bonyolult okosotthon infrastruktúra
  • Inkompatibilis intelligens otthon eszközök választása
  • Szakértői segítség nélkül megvalósított bonyolult okosotthon projekt

okosotthon tervezés

Intelligens otthon tervezés 6 lépésben

1. lépés: Igényfelmérés

Mielőtt belekezdhetnél az okosotthon rendszer megtervezésébe, fontos, hogy először felmérd az okosotthon jelenlegi és jövőbeli felhasználóinak igényeit. Vannak, akik nem elégszenek meg kevesebbel, mint a teljeskörű épületautomatizálás, míg másoknak kielégítő csak a világítás, redőnyök és klíma automatizálása. Első lépésként végezz igényfelmérést ahhoz, hogy a megfelelő okosotthon funkciókat választhasd ki tervezéskor!

2. lépés: Tervezés szakemberrel

Sok alrendszer automatizálása és összekapcsolása mellett döntöttél az igényfelméréskor? Akkor ennek megtervezése igazi műszaki és informatikai kihívást jelenthet számodra! A tervezéshez hasznos lehet szakember segítségét kérni, ha nem rendelkezel a szükséges IT és műszaki tudással.

3. lépés: Vásárlás

Az első lépésben meghatároztad milyen okosotthon funkciókra van szükség, a második lépésben az igényekhez okosotthon rendszert terveztél. Következhet a szükséges épületautomatizálási eszközök beszerzése. A hazai forgalmazók mellett érdemes a nemzetközi forgalmazók weboldalait is megnézni. Jelentős megtakarításra tehetsz szert egy rövid kereséssel! A termékek garancia kondícióira és az esetleges vámköltségekre viszont érdemes fokozottan figyelni. Egy okosotthon az alábbi elemekből áll össze:

  • Vezérlőegység
  • Érzékelő egységek (szenzorok)
  • Beavatkozók (aktorok)
  • Kommunikációs interfész (egy interneten keresztül elérhető weboldal vagy egy okostelefon applikáció)
  • Busz (sín)

A legkedvezőbb ár-érték arányú forrásból szerezd be a kiválasztott berendezéseket és ne feledkezz meg a termékek kompatibilitásáról vásárlás közben! Inkompatibilis termékek vásárlása esetén, okosotthon rendszered alegységei képtelenek lesznek egymással kommunikálni. Ilyen esetben elkerülhetetlen az intelligens otthon bizonyos elemeinek cseréje, amely felesleges kiadással és munkával jár.

4. lépés: Telepítés

A megvásárolt eszközök mindegyike rendelkezik nyomtatott és digitális telepítési útmutatóval. Bizonyos termékek kizárólag angol nyelvű leírással rendelkeznek, így a telepítéshez hasznos lehet az angol nyelvismeret. A telepítési útmutató lépésről-lépésre leírja, hogyan lehet telepíteni az adott eszközt. Sokszor az írásos szöveg mellett piktogramok és képek is segítik az eszközök installációját.

Elakadtál? Nem tiszta az egyik lépés? A népszerű okosotthon termékek többségéről található telepítési videó az online videómegosztókon. Nem kell mást tenned, mint az eszközöd pontos nevére keresni a videós portálokon.

5. lépés: Beüzemelés

A negyedik lépésben rögzítetted a szenzorokat, gondoskodtál a berendezések áram és internet ellátásáról. Most következik a rendszer élesítésének utolsó lépése: az eszközök összekapcsolása. Ha nem vagy jártas az informatika területén, akkor sincs aggodalomra ok. Ugyanis a telepítést az okosotthon szoftverek többnyire egyszerűvé teszik. Az installációs folyamat hasonló nehézségű, mint egy számítógépes program telepítése, vagy a vezeték nélküli internet hálózathoz történő csatlakoztatása.

6. lépés: Optimalizálás

Az ötödik lépés teljesítésével az okosotthon rendszert működésbe hoztad. Milyen egyéb teendő lehet még hátra? Ahhoz, hogy intelligens otthonod leginkább hasznodra váljon, két további dologra van szükség: időre és folyamatos optimalizálásra. A fejlett okosotthon rendszerek képesek tanulni a használók szokásaiból, így idővel képesek az épületautomatizálást a lakók igényeire szabni. A perszonalizáció mellett, a felhasználói tapasztalatok alapján tovább optimalizálhatod a rendszert új szenzorok telepítésével és a meglévő berendezések újrarendezésével.

The post Okosotthon tervezés 6 lépésben appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Beépített tűzjelzők digitális üzemeltetése https://www.muszaki-magazin.hu/2021/04/19/fireg-beepitett-tuzjelzok-digitalis-uzemeltetese/ Mon, 19 Apr 2021 13:13:25 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=14671 A szomszédos megyékben Szombathelyen (Vas), Fertőszentmiklóson (GyMS) található vállalkozások több hónapos közös munka eredményeképpen mutatták be azt a fejlesztést, mellyel papírmentesen, digitálisan vezethetők beépített tűzjelző berendezések tűzvédelmi üzemeltetési naplói. A megoldás minden tűzvédelmi vállalkozás és üzemeltető számára elérhető, a fejlesztők szerint óriási előrelépést jelent a mindennapi munka során. A 2020. január 22-én hatályossá vált Országos […]

The post Beépített tűzjelzők digitális üzemeltetése appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A szomszédos megyékben Szombathelyen (Vas), Fertőszentmiklóson (GyMS) található vállalkozások több hónapos közös munka eredményeképpen mutatták be azt a fejlesztést, mellyel papírmentesen, digitálisan vezethetők beépített tűzjelző berendezések tűzvédelmi üzemeltetési naplói. A megoldás minden tűzvédelmi vállalkozás és üzemeltető számára elérhető, a fejlesztők szerint óriási előrelépést jelent a mindennapi munka során.

A 2020. január 22-én hatályossá vált Országos Tűzvédelmi Szabályzat 5.1 lehetővé teszi üzemeltetők és a karbantartók számára, hogy a hagyományosan papír alapon vezetett naplókat már digitálisan is vezethessék. A “hogyan”-okra a szabályzathoz kapcsolódó Tűzvédelmi Műszaki Irányelvek (TvMI) 4.4.5. pontjai adnak válaszokat. Ez többek között azt is kifejti, hogy elektronikus aláírással és digitális időbélyeggel kell rendelkezzen az a napló, melyet az üzemeltető a jövőben papírmentesen kíván vezetni és adott esetben a hatóság számára bemutatni.

Castrum Sec Kft. ismert piacvezető rendszerintegrátora a nyugat-dunántúli régiónak, hiszen jelenleg mintegy 150 tűzjelző rendszer karbantartását végzi, számos nagy ipari és gyártó vállalatnál, hotelnél, kereskedelmi épületnél és középületnél.

A Castrum Sec Kft. csapata.

A fiREG.hu Kft. közel 4 éve azon dolgozik, hogy a tűzvédelmi nyilvántartások átláthatóbbak, hatékonyabbak, papírmentesek legyenek. Eredményeik közé tartozik, hogy szoftveres megoldásukkal több, mint 800.000 eszközellenőrzést hajtottak végre 15.726 üzemeltető 25.908 telephelyén. Összesen 61.000-nél is több papírmentes naplót állítottak ki partnereik, valamint további 17735 egyéb jegyzőkönyvet, munkalapot.
A vállalkozás nem rég elnyerte a Magyar Innovációs Szövetség 2021-es elismerését is.

Felhasználóikkal közös, papírmentesítő küldetésüknek köszönhetően a természetben maradhatott 4000 kg fa, 70m3 víz, 14.245 kWh energia, valamint 1416 kg káros CO2 kibocsátástól is mentesült a világ a tűzvédelem fejlődésének köszönhetően. Legalább is eddig… hiszen a felhasználók száma, az eszközök darabszáma a rendszerben folyamatosan növekszik, egyre többen ismerik fel, hogy nem csak átláthatóbb, de sokkal gazdaságosabb is a digitális nyilvántartás és sokan tűzték zászlójukra a környezetbarát megoldásokat is az elmúlt időszakban.

A több hónapos közös fejlesztés eredményeképpen a Castrum Sec szakemberei segítségével készült el az az újabb fiREG modul, mely a beépített tűzjelző berendezések üzemeltetésének dokumentálását segíti. Szakmai körökben ismert, hogy ezeket az eszközöket szigorú protokollok szerint naponta, hetente, negyedévente, évente ellenőrizni kell és ezekről az ellenőrzésekről különböző adatokat kell nyilvántartani. Adott esetben pedig természetesen megfelelő formában a tűzvédelmi hatóság számára bemutatni.
Ezt, a korábban formanyomtatványokon vezetett naplót valósították meg digitálisan a projektben és teszik rövidesen elérhetővé az üzemeltetők és a karbantartói szakma számára is.
A felsorolt dokumentálásokat egyszerűen, minden felhasználó a saját jogkörének megfelelően tudja okoseszköz segítségével rögzíteni. Ezen adatokból elektronikusan hitelesített PDF dokumentum áll elő gombnyomásra, mely a fejlesztők nyilatkozata alapján minden tekintetben megfelel a hatályos jogszabályoknak.

A fiREG rendszere QR kód leolvasással, okostelefonnal segíti a szakembereket.

“Nagyon hálás vagyok a Castrum Sec vezetésének és szakembereinek, hogy munkájukkal, szakértelmükkel segítették, hogy egy igazán nagyszerű, erős szakmai alapokon nyugvó modult fejleszthettünk, mely dimenzióváltás a szakmában, amire rendkívül büszkék vagyunk!” – mondta el Fekete Attila, a fiREG.hu Kft. fejlesztési vezetője.

A két cég együttműködése is jelzi, hogy a nehéz időkben is vannak fejlesztések, előrelépési lehetőségek, melyek nem csak hatékonyabb munkát, de környezetbarát megoldást kínálnak az innovációkat kereső cégek részére.

A fiREG tűzvédelmi szoftver alapítói: Fekete Attila, Horváth Gábor.

“A Castrum Sec Kft.-nél mindig fontos szempont volt, a minőségi munkavégzés és annak ellenőrizhetősége, a vezetőink és az ügyfeleink számára egyaránt. Ezek a célok csak fejlesztésekkel érhetőek el, ezért fogadtuk örömmel a fiREG Kft. megkeresését. Vállalkozásunkat mindig is az innovációink vitték előre.
Tevékenységünk kapcsán tapasztaljuk, hogy az ügyfelek számára a karbantartások megfelelőségének ellenőrzése többlet terhet jelent, ezért sokszor bizalmi kérdéssé válik a szolgáltató által kiállított jegyzőkönyvben leírtak megfelelősége. Ennek következményeként egyre többször előfordul, hogy olyan versenytársakkal is találkozunk, akik árajánlata olyan alacsony, hogy azt csak vélhetően hanyag ellenőrzésekkel tudja rentábilisan megoldani. Ezért várhatóan, nem minden ellenőrzést fognak elvégezni, ami nem jó az ügyfélnek és a tűzvédelmi szakmának sem.

Ez a rendszer erre is adhat megoldást. A szolgáltató cégek vezetői és a megrendelő is könnyen ellenőrizni tudja, mit kap a „pénzéért”. Aki egy ilyen rendszert alkalmaz, ott pályáztatásnál is várható, hogy azonos szakmai tartalmú ajánlatokkal fog találkozni.” – tette hozzá Hubay Pál, a Castrum Sec Kft. ügyvezetője.

www.fireg.hu

The post Beépített tűzjelzők digitális üzemeltetése appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Együttműködés a BME és a HONOR között https://www.muszaki-magazin.hu/2020/12/09/honor-bme-egyuttmukodes/ Wed, 09 Dec 2020 07:53:46 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12932 A hallgatók HONOR okoseszközökkel fejleszthetnek alkalmazást tanulmányaik során, egy hazai verseny keretében pedig lehetőséget kapnak arra, hogy alkalmazásuk elérhető legyen a HMS platformon. A Honor nemzetközi technológiai márka okostelefonokkal és pályázati lehetőséggel támogatja az alkalmazásfejlesztést a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékén. A megállapodás részeként a mobilszoftver-fejlesztés mellékspecializációval bíró hallgatók tanulmányaik […]

The post Együttműködés a BME és a HONOR között appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A hallgatók HONOR okoseszközökkel fejleszthetnek alkalmazást tanulmányaik során, egy hazai verseny keretében pedig lehetőséget kapnak arra, hogy alkalmazásuk elérhető legyen a HMS platformon.

A Honor nemzetközi technológiai márka okostelefonokkal és pályázati lehetőséggel támogatja az alkalmazásfejlesztést a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékén. A megállapodás részeként a mobilszoftver-fejlesztés mellékspecializációval bíró hallgatók tanulmányaik során Honor 9X Pro és Honor 9A készülékeket használva fejleszthetnek alkalmazásokat.

Az eszközök használata mellett a hallgatók arra is lehetőséget kapnak, hogy mobilalkalmazás-fejlesztői pályázaton indulva alkalmazásukat közzétegyék a HMS (Huawei Mobile Services) platformján. A versenyre olyan kreatív mobil alkalmazásokat várnak a szervezők, amik megkönnyíti a fiatalok életét. Az ötlet feltöltésén túl a prototípus elkészítése is pályázati követelmény, a végső alkalmazás lefejlesztésére pedig a hallgatóknak 2021. január 15-ig van lehetőségük. A legjobbnak ítélt pályázatról a zsűri 2021 január végén dönt.

„Mind több szolgáltatásnak jelenik meg mobil kliens alkalmazása, sőt, jó pár új szolgáltatás csak a digitális, okostelefonos térben létezik. Ahhoz, hogy piacképes tudással rendelkező mérnököket bocsássunk ki, szükség van rá, hogy gyakorlati tapasztalatuk is legyen. Ehhez elengedhetetlen tehát az egyetem és a piaci szereplők közötti együttműködés, és a megfelelő infrastruktúra és eszközpark. Mindemellett hallgatóink kifejezetten keresik azokat a megjelenési területeket, ahol a megszerzett tudást kézzelfoghatóan alkalmazhatják a gyakorlatban. Egy piactérre bekerülve mindez nagyon is direktben jelenik meg, az alkalmazásfejlesztői verseny pedig katalizálja ezeket a belső motivátorokat.”

– mondta el dr. Forstner Bertalan, a BME egyetemi docense.

„A Honor a kezdetektől fogva fontosnak tartotta, hogy termékein és szolgáltatásain keresztül segítse felhasználóit kreativitásuk kibontakoztatásában. Sokoldalúan használható termékei, nemzetközi pályázati lehetőségei és kooperációi is ezt az elgondolást támogatják. Ezúttal egy hazai együttműködésen keresztül a BME segítségével közvetlenül szeretnénk megszólítani az alkalmazásfejlesztés iránt érdeklődő fiatalokat és lehetőséget biztosítani nekik arra, hogy ötletük világviszonylatban is ismertté válhasson.”

– mondta el Ament Amarilla, a Honor magyarországi marketing kommunikációs és PR menedzsere.

Az együttműködés részeként a hallgatók a következő egy év során a Honor Lab névre keresztelt teremben végezhetik gyakorlati feladataikat.

The post Együttműködés a BME és a HONOR között appeared first on Műszaki Magazin.

]]>