of – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Tue, 24 Dec 2024 05:30:47 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Best of Industry Award 2023 győztesek https://www.muszaki-magazin.hu/2023/12/12/industry-awards-best-of-2023/ Tue, 12 Dec 2023 06:00:31 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=27856 Kihirdették az Ipar Legjobbja díjazottjait! Társlapunk, az MM MaschinenMarkt szervezésében idén is megválasztották a legnagyobb ipari innovációkat. A Best of Industry Award 2023 győztesei december 7-én, Würzburgban (D) vehették át elismeréseiket. Négy hónapig tartó, mintegy 20 000 szavazatot hozó időszak után kiderült, kik nyertek a Best of Industry Award 2023 különböző kategóriáiban. Gépészet, robotika A […]

The post Best of Industry Award 2023 győztesek appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Kihirdették az Ipar Legjobbja díjazottjait! Társlapunk, az MM MaschinenMarkt szervezésében idén is megválasztották a legnagyobb ipari innovációkat. A Best of Industry Award 2023 győztesei december 7-én, Würzburgban (D) vehették át elismeréseiket.

Négy hónapig tartó, mintegy 20 000 szavazatot hozó időszak után kiderült, kik nyertek a Best of Industry Award 2023 különböző kategóriáiban.

Gépészet, robotika

A Best of Industry Award 1. része a hajtáselemektől a megmunkálásig tart – itt a középpontban az MM klasszikus kategóriái találhatóak:

Kategória Cég Innováció
Meghajtó alkatrészek Linde Material Handling Linde HyPower 24V üzemanyagcella
Lemezfeldolgozás Schuler Csoport Vizuális minőségellenőrzés
Elektromos felszerelés Beckhoff automatizálás MX rendszer
Gyártás automatizálás Schaeffler speciális gépgyártás Schaeffler Special Machinery Cockpit
Szállítószalag technológia KNAPP ipari megoldások Open Shuttle Fork
Tárolási technológia Joseph Dresselhaus Dresselhaus 2.0 – raktári logisztika átalakítása
Mérési és vizsgálati technológia NETZSCH folyamatintelligencia sensXPERT digitális forma
Moduláris gép koncepció WFL Millturn Technologies M20 MILLORD
Robotika Liebherr hajtómű technológia EV akkumulátorcsomagok automatizált szétszerelése
Csatlakozás technológia HEICO rögzítési technológia HEICO-LOCK kombinált alátétek
Megmunkálás XEBEC Technology Co., Ltd Sorja nélküli letörő vágó

Feldolgozóipar és IoT

A Best of Industry Awards 2. része a feldolgozóipar világából származó innovációkkal, valamint a digitalizáció és az IoT innovációival foglalkozott:

Kategória Cég Innováció
Szerelvények/Tömítések FOCUS-ON Intelligens mérőszelep FOCUS-1
MSR/folyamat automatizálás HIMA Csoport HIMA intelligens biztonsági teszt
Gyógyszeripar Willy A. Bachofen WAB IMPA°CT REAKTOR
Szivattyúk/kompresszorok KSB EtaLine 2
Szétválasztás és folyamattervezés Herding Filtertechnik Terelő OMIKRON
Additív gyártás BigRep BigRep FLOW
Digitális infrastruktúra TRUMPF szerszámgépek Gyártásellenőrzés Oseon
IoT platformok Schaeffler Technologies OPTIME Ökoszisztéma
Érzékelők Hellma Intelligens érzékelő optikai spektroszkópiához

Orvos technológia, laboratórium technológia és speciális kategóriák

A Best of Industry Award 3. része laboratóriumi és orvostechnikai kategóriákat és innovációkat tartalmaz. A fenntarthatóság területén megvalósuló innovációkat és a mesterséges intelligencia kategóriát is díjazták:

Kategória Cég Innováció
Laboratóriumi és elemzési technológia Anton Paar Németország Automata asztallap
Orvos technológia Lee Hydraulische miniatűr alkatrészek LEE – Piezoelektromos tárcsaszivattyú
A legjobb fenntarthatósági projekt Forbo Movement Systems Amp Miser 2.0
Mesterséges intelligencia Eschbach Intelligens keresés

Forrás: maschinenmarkt.vogel.de/die-gewinner-des-best-of-industry-award-stehen-fest-a-7c5ea302e7c792abcb1e5d4ced2a8922/

Kapcsolódó cikkünk: A 2022-es Best of Industry Award díj nyertesei.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Best of Industry Award 2023 győztesek appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Best of Industry Award 2023 https://www.muszaki-magazin.hu/2023/03/03/best-of-industry-2023/ Fri, 03 Mar 2023 05:00:52 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=24251 Március elején kezdődött német testvérlapunk, az MM MaschinenMarkt szervezésében a Best of Industry Award 2023 pályázati szakasza, amelyre idén is 30 kategóriában nyújthatják be cégek innovációikat, projektjeiket: gépészmérnöki, folyamat-, orvosi- és laboratóriumi technológia területén. Az innovációk elengedhetetlenek az ipar számára a vállalatok versenyképességének növeléséhez, a gazdasági növekedés előmozdításához, a fenntarthatóság javításához és a technológiai fejlődés […]

The post Best of Industry Award 2023 appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Március elején kezdődött német testvérlapunk, az MM MaschinenMarkt szervezésében a Best of Industry Award 2023 pályázati szakasza, amelyre idén is 30 kategóriában nyújthatják be cégek innovációikat, projektjeiket: gépészmérnöki, folyamat-, orvosi- és laboratóriumi technológia területén.

Az innovációk elengedhetetlenek az ipar számára a vállalatok versenyképességének növeléséhez, a gazdasági növekedés előmozdításához, a fenntarthatóság javításához és a technológiai fejlődés előmozdításához. Az innovációk lehetővé teszik a vállalatok számára, hogy növeljék hatékonyságukat, új piacokat nyissanak meg és jobban megfeleljenek az ügyfelek igényeinek. Az innovációk új munkahelyek teremtéséhez is hozzájárulnak és számos területen elősegíthetik az előrehaladást. A Best of Industry Award idén is teret ad ezeknek az újításoknak. A Best of Industry Awards 8 éve olyan platformot biztosít az iparágaknak, ahol bemutathatják legújabb fejlesztéseiket és vívmányaikat a nagyközönségnek és szembe nézhetnek az iparág legigényesebb zsűrijével – az iparágak szakembereivel – és az ő ítéletével. Azok, akik részt vesznek ezen a versenyen, büszkén állítják, hogy az iparág legjobbjai közé tartoznak. Ez egy kihívás, ami kifizetődik!

Az előző évhez hasonlóan a német Process, Laborpraxis és Devicemed szakmédia is képviselteti magát, hogy a folyamat-, orvosi- és laboratóriumi technológiai innovációkat is bemutathassák. Idén újdonság a ” Mesterséges Intelligencia ” mint külön kategória.

Jelentkezés: www.bestofindustry.de/bewerbung


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Best of Industry Award 2023 appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Best of Industry Award 2022 nyertesei https://www.muszaki-magazin.hu/2022/12/16/best-of-industry-mm/ Fri, 16 Dec 2022 05:00:37 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=23305 Az MM Műszaki Magazin testvérlapja, a német MM MaschinenMarkt olvasói ​​az ipar legizgalmasabb újításaira szavazhattak idén. Cikkünkből megtudhatja, kik a Best of Industry Award 2022 nyertesei. Öt hónapig tartó szavazás után, amelyen csaknem 20 000 szavazat érkezett, mostanra kiderült, hogy kik a Best of Industry Award 24 kategóriájának győztesei. Nézze meg az online díjátadó ünnepséget […]

The post Best of Industry Award 2022 nyertesei appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az MM Műszaki Magazin testvérlapja, a német MM MaschinenMarkt olvasói ​​az ipar legizgalmasabb újításaira szavazhattak idén. Cikkünkből megtudhatja, kik a Best of Industry Award 2022 nyertesei.

Öt hónapig tartó szavazás után, amelyen csaknem 20 000 szavazat érkezett, mostanra kiderült, hogy kik a Best of Industry Award 24 kategóriájának győztesei. Nézze meg az online díjátadó ünnepséget a YouTube-on és olvasson tovább, hogy megtudja, a 190 pályázó közül melyik nyert.

Best of Industry Award 2022 online-díjátadó:

Megmunkálás, robotika

Itt találja a Best of Industry Award 2022 1. részének nyerteseit, a megmunkálástól a robotikáig.

Kategória Győztes Innováció
Meghajtó alkatrészek Synapticon Somanet Circulo szervo hajtás
Elektromos felszerelés Harting Technologiegruppe Han Moduláris Domino modulok
Gyári automatizálás Onoff IT-Solutions Info Carrier Boxi
Műanyag technológia Evosys Laser Fejlett szimultán hegesztés
Mérési és tesztelési technológia Kracht Kracht mennyiség mérő
Moduláris gép koncepció LAW-NDT Mess- und Prüfsysteme Moduláris vizsgálórendszer MEXS 400
Robotika Bosch Rexroth Smart Flex Effector
Befogók Röhm Ijaw mérőpofa
Lézertechnika Pulsar Photonics Ultrarövid impulzusos lézergép RDX800
Megmunkálás WFL Millturn Technologies Megmunkálás

Tekintse meg az Ipar legjobbja díj 1. részének nyerteseit

IoT, intralogisztika

A Best of Industry Award 2. része elsősorban az ipar gerincét alkotó technológiákra összpontosít: IT és logisztika. A hangsúly itt az IoT, az Ipar 4.0 és az intralogisztika területein volt.

Tekintse meg az Ipar legjobbja díj 2. részének nyerteseit

Orvos technológia, laboratóriumi technológia

A Best of Industry Award 3. részében most először szerepelnek a feldolgozóipar, valamint a laboratóriumi és orvos technológia kategóriái és innovációi. Két külön kategóriában is díjazták a „Fenntarthatóság” területén végzett innovációkat, valamint a „Legjobb Munkaadó” kategóriában a legizgalmasabb projekteket.

Tekintse meg az Ipar legjobbja díj 3. részének nyerteseit

Az eredeti német nyelvű beszámoló itt található


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Best of Industry Award 2022 nyertesei appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Már nem elérhetetlen megoldás az IoT a KKV szektornak sem https://www.muszaki-magazin.hu/2022/08/05/iot-kkv-megoldas-deloitte/ Fri, 05 Aug 2022 05:30:25 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=21326 Miért téma napjainkban egyre szélesebb vállalati körökben a dolgok internete (Internet of Things, azaz IoT)? Valóban hozzájárulhat ez a technológia a vállalkozások hatékonyságának növeléséhez? Az IoT nem csupán egy felkapott trend; segítségével egy gyártóvállalat ma már lényegesen célirányosabban, olcsóbban, csökkentett állásidővel és kevesebb meghibásodással képes például fenntartani és működtetni gépeit. A dolgok internetével a vállalatok […]

The post Már nem elérhetetlen megoldás az IoT a KKV szektornak sem appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Miért téma napjainkban egyre szélesebb vállalati körökben a dolgok internete (Internet of Things, azaz IoT)? Valóban hozzájárulhat ez a technológia a vállalkozások hatékonyságának növeléséhez?

Az IoT nem csupán egy felkapott trend; segítségével egy gyártóvállalat ma már lényegesen célirányosabban, olcsóbban, csökkentett állásidővel és kevesebb meghibásodással képes például fenntartani és működtetni gépeit.

A dolgok internetével a vállalatok eddig soha nem látott módon használhatják ki a különféle adatokból kinyert információkat, felfedve ezzel potenciális, eddig rejtett értékeket. Nem véletlen, hogy az ilyen okoseszközök terjedése egyre jellemzőbb függetlenül iparágtól, üzleti funkciótól vagy földrajzi elhelyezkedéstől.

„Előrejelzésünk szerint az IoT globális piaca idén több mint 1 billió dolláros lesz, 2024-ig pedig a megkérdezett vállalatok 80 százaléka tervezi IoT-technológia bevezetését.”

– emelte ki Varró Zsófia, a Deloitte Magyarország technológiai tanácsadás üzletágának tanácsadója.

IoT megoldások a gyakorlatban

 Bár korábban nem feltétlenül volt magától értetődő a technológia valódi hozzáadott értéke, a kapcsolódó költségek csökkenésének, valamint az analitikai megoldások fejlődésének köszönhetően mára az IoT kézzelfogható előnyöket hordoz. Ennek megfelelően már itthon is megannyi példát találni kisebb-nagyobb komplexitású IoT-megoldásokra, amely hozzájárulnak a vállalatok hatékonyabb működéséhez.

  1. Egy hazai gyártócsarnok egységeinek valós idejű felügyelete vezeték nélküli hálózat segítségével vált valóra. Ezáltal a folyamatos monitoring és az aktuális körülményekhez történő alkalmazkodás lehetővé teszi az emberi mulasztásból adódó hibák hatékony elkerülését, a működési és karbantartási költségek csökkentését. Ezen kívül az IoT-alapú prediktív karbantartással előre jelezhető a gépek meghibásodása; ennek segítségével pedig nemcsak a gépek élettartama hosszabbítható meg, de csökkenthető a leállás időtartama és a meghibásodás esélye.
  1. Egy európai cipőmárka látogatószámláló rendszert vezetett be magyar üzleteibe, hogy az eladók számát a betérő vásárlókhoz tudja igazítani a minél magasabb szintű kiszolgálás érdekében. A kiszolgáló személyzet optimalizálásán túl az okosszenzorok segítségével meghatározhatók az üzleten belüli frekventált helyszínek, betekintést nyerhetünk a vásárlók viselkedésébe, pontos visszajelzést kaphatunk a hirdetések, akciók hatékonyságáról, ezáltal is javítva a kereslet tervezhetőségét és a szolgáltatásnyújtás minőségét. A fejlettebb megoldások már azt is képesek meghatározni, hogy milyen nemű a vásárló, merre tart a boltban, van-e rajta maszk, valamint akár azt is, hogy milyen a hangulata, miközben hatékonyan szűrik ki a gyerekeket és az árnyékokat. Ezeket nem pusztán a kereskedelemben lehet felhasználni, hanem alkalmasak például múzeumok látogatottságának monitorozására vagy épp irodai megosztott munkaállomások esetén az irodakihasználtság optimalizálására is.
  1. Az IoT megoldások olcsóbbá teszik és lerövidítik az áruk gyártását és kiszállítását, javítják a termelés hatékonyságát. Jó példa erre raktárak területén az áru- és eszközkövetés. Egy logisztikai vállalat Magyarországon a járművek helyzetét és mozgását valós időben követi nyomon. A cél az, hogy egyszerűen tudják tájékoztatni a vontatóvezetőt a következő feladatról és a jármű helyéről, valamint csökkentsék az üresjárati, kihasználatlan időket.

Nem kell olyan bonyolultnak lennie

 Azt is nagyon fontos látni, hogy az összekapcsolhatóság, azaz szenzorok telepítése és hálózatra kötése önmagában nem teremt valódi üzleti értéket. Ahhoz, hogy a technológia potenciálját kiaknázhassuk, komplex tervezés szükséges, miközben számos kulcsfontosságú kérdés merül fel, ez a vállalkozások számára pedig első látásra elrettentő lehet.  Nem magától értetődő sem a koncepció kialakítása, sem maga az architekturális kivitelezés, hiszen mindez több technológiai területen is szakértelmet igényel. Figyelembe véve a piacon elérhető megannyi eszközt, szenzort, IoT platformot, hálózati technológiát és kommunikációs protokollt, már a kiválasztási, beszerzési folyamat is komoly kihívást jelenthet. Ráadásul a megálmodott IoT megoldást ezt követően még integrálni kell a meglévő IT-rendszerekkel.

Szerencsére ezt a kihívást a technológiai szállítók is felismerték már, és egyre többen állnak elő IoT megoldáscsomagokkal.

„Ezek az megoldáscsomagok már jellemzően egyaránt tartalmazzák a szenzorokat, az adatmenedzsment és az analitikai megoldást, a felhasználói felületet, de akár a hálózati összeköttetést is, ami érzékelhetően és kimutathatóan csökkenti a technológiai összetevők kiválasztásával, fejlesztésével és integrálásával járó időt, erőfeszítést és költségeket”

mondta el Hosszu Gábor, a Deloitte Magyarország technológiai tanácsadás üzletágának igazgatója, aki szerint ezzel egyes IoT megoldások már a kis- és középvállalatok számára is elérhetővé válnak.

Ilyen megoldáscsomagok több nagy technológiai vállalat (például Amazon, IBM, Microsoft, Hitachi) és távközlési cég (például AT&T, Rogers, Verizon) szolgáltatáskínálatában is megtalálhatóak.

Több prominens iparági vezetővel összefogva a Deloitte is rendelkezik saját „kulcsrakész” IoT keretrendszerrel. Ezek a prediktív karbantartás, eszközteljesítmény-menedzsment és eszközmonitoring felhasználási esetekre fókuszáló alacsony kockázatú, előre konfigurált megoldások lehetővé teszik a vállalatok számára, hogy jelentősen felgyorsítsák az IoT bevezetését.”

– tette hozzá Gercsák Csilla, a Deloitte Magyarország technológiai tanácsadás üzletágának menedzsere.

Az is mellettük szól, hogy hónapok helyett akár már hetek alatt át lehet állni a hatékonyabb működésre. Az IoT ráadásul jól kapcsolható robotikával vagy mesterséges intelligenciával összefüggő projektekhez, így segítségével célirányosan lehet felkészülni a jövő vállalatának működését érintő kihívásokra is.

The post Már nem elérhetetlen megoldás az IoT a KKV szektornak sem appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Jelentkezzen a Best of Industry 2022 Díjra! https://www.muszaki-magazin.hu/2022/03/06/best-of-industry-dij-2022/ Sun, 06 Mar 2022 09:32:01 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=19136 Megkezdődött a 2022-es Best of Industry Award pályázati szakasza. Idén 31 kategóriában nyújthatnak be pályázatot a cégek innovációkra és projektjekre. Ez az első alkalom, hogy orvosi és laboratóriumi technológiában is lehet nevezni. Az iparnak új innovációkra van szüksége a jelen és a jövő kihívásainak kezeléséhez. De mely megoldások tűnnek ki igazán a tömegből? 2016 óta […]

The post Jelentkezzen a Best of Industry 2022 Díjra! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Megkezdődött a 2022-es Best of Industry Award pályázati szakasza.

Idén 31 kategóriában nyújthatnak be pályázatot a cégek innovációkra és projektjekre. Ez az első alkalom, hogy orvosi és laboratóriumi technológiában is lehet nevezni.

Az iparnak új innovációkra van szüksége a jelen és a jövő kihívásainak kezeléséhez. De mely megoldások tűnnek ki igazán a tömegből? 2016 óta a Best of Industry Díj választ ad erre a kérdésre, és évente kiválasztja a legjobbakat.

Jelentkezés most

A vállalatok 31 kategóriában nyújthatják be az elmúlt 12 hónap összes új fejlesztését ebben az évben. A pályázat nem jár költségekkel, és közvetlenül online felületen keresztül adható be bestofindustry.de oldalon.

A nyílt szavazási szakasz június 13-tól október 31-ig tart majd. A szervezők több tízezer szavazatot várnak annak eldöntésére, hogy mely termékek és projektek érdemesek a Best of Industry díjra. A nyerteseket 2022. december elején hirdetik ki.

The post Jelentkezzen a Best of Industry 2022 Díjra! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Best of Industry Award 2021 https://www.muszaki-magazin.hu/2021/12/05/best-of-industry-award/ Sun, 05 Dec 2021 17:21:07 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17977 Szavaztak az európai ipar résztvevői és kiválasztották az idei legjobb innovációkat és projekteket. Több mint 120 pályázat, 61 benyújtott anyag szerepelt az esélyesek listáján és több mint 15.000 leadott szavazat érkezett a Best of Industry Awardra. 2021. november 17-én a győztesek nevét 5 kategóriában és 2 külön kategóriában online-díjátadó ünnepségen jelentették be. A Best of […]

The post Best of Industry Award 2021 appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Szavaztak az európai ipar résztvevői és kiválasztották az idei legjobb innovációkat és projekteket.

Több mint 120 pályázat, 61 benyújtott anyag szerepelt az esélyesek listáján és több mint 15.000 leadott szavazat érkezett a Best of Industry Awardra. 2021. november 17-én a győztesek nevét 5 kategóriában és 2 külön kategóriában online-díjátadó ünnepségen jelentették be.

A Best of Industry Award 2021 nyertesei!

Termék és gyártás: Kennametal Europe

3D nyomtatás E-Mobility szerszám-megoldás. A Kennametal arra használja az additív előállítás tervezési rugalmasságát, hogy teljesítse az ügyfelek növekvő igényét a könnyebb szerszám megoldások iránt. Az innovatív 3D-nyomtatású szerszám, szénszálas testtel és RIQ-vágórendszerrel összekötve gondoskodik a jobb termelékenységről és megbízhatóságról a nagy átmérőjű és mély furatos villanymotor házak esetében.

Robotika és automatizálás: Trumpf Werkzeugmaschinen

A Trumpf TruArc Weld 1000 egy automatizált rendszer ívhegesztéshez. Különlegessége a rendkívül egyszerű programozás, a hegesztési szakemberek ilyen módon különösebb képzés nélkül programozói ismereteket szerezhetnek egy E-Learning videóval. A berendezés lelke a kollaboratív robot (kobot) speciálisan kifejlesztett kezelőegységgel. A kobot vezérlőműve sablonokat tartalmaz hegesztőprogramokhoz és hegesztőparaméterekhez.

Intelligens gyártás: Phoenix Contact

A Single Pair Ethernet egy kulcstechnológia az Industrial Internet of Things (IIoT) (a dolgok ipari internete) számára. SPE-csatlakozó koncepciójával a Phoenix Contact szabványos és integrált rendszert kínál a kompakt eszközök csatlakoztatásához. A csatlakozók ideálisak  irodai és ipari környezetbe és magas fokú rugalmasságot biztosítanak a használat során.

Konstrukció és fejlesztés: SKF

Teljesen integrált SKF hajtáslánc árapályturbinához. Az SKF innovációja a világ legnagyobb úszó árapály-erőművében, az Orbital O2-ben található, két teljesen integrált „plug-and-play” 1 MW-os hajtáslánc. Mindkét hajtáslánc 15 méter hosszú tartókarokon van elhelyezve egy 74 méter hosszú úszómű alatt. A zord tengeri környezetben történő folyamatos víz alatti használat során a legmagasabb követelményeknek kell megfelelniük a robusztusság és a vízállósság tekintetében.

Ipari tervezés és anyagáramlás: SSI Schäffer

Optimalizált Piece Picking Applikation. Az SSI Schäfer intelligens robot-alkalmazása garantálja a hibátlanságot és ezzel a maximális folyamatbiztonságot az egyedi darabok komissiózása területén – teljesítmény veszteség nélkül. Az óránkénti 900 árufelvétellel a megoldás a piacon rendelkezésre álló legnagyobb teljesítményt teszi lehetővé, egyidejűleg 100 %-os termékhitelesítéssel. A technológiák és a mesterséges intelligencia kombinációi segítségével különösen jó komissiózási minőség érhető el.

A legjobb fenntarthatósági projekt: Deutsche Lichtmiete

A Deutsche Lichtmiete „Light as a Service” bérlési modelljében a vállalatok a legmodernebb LED technikát használják, energiaköltséget és CO2-t takarítanak meg. A projekt során két autókereskedés telephelyét alakítottak át. Eredmény: optimális, biztonságos fényviszonyok a műszaki munkahelyek, műhelyek, adminisztrációs helyiségek, bemutatótermek, valamint kültéri területek számára vakítás- csillogás- villogásmentes megvilágítással és évi több mint 100.000 kg CO2 megtakarítással. A bérlő ügyfél a beruházásmentes Full-Service-megoldásból profitál, kíméli a likviditást és a személyzetet, tervezési biztonságot kap és versenyképesebben tud működni.

A legjobb képzési projekt: Universal Robots

Universal Robots képzés: oktatási előrelépés kobotokkal. Intuitív módon működtethető, kompakt és biztonságos, ideálisan megfelel a tanulók számára abból a célból, hogy a gyakorlatban sajátítsák el az automatizálási kompetenciákat. Oktatási koncepciójával az Universal Robots a tanárok számára a robotkaros hardver-oktatóállomáson 360°-os koncepciót kínál. Ehhez E-Learning-modulok, egy Offline-szimulátor, szóróanyagok és egy tanároknak szóló útmutató tartozik. Minden komponens optimálisan kapcsolódik össze és egyszerűbbé teszik az oktatás tervezését.

Benedikt Hofmann

Chefredakteur MM Maschinenmarkt

The post Best of Industry Award 2021 appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Best of Industry Award 2021 szavazás! https://www.muszaki-magazin.hu/2021/10/25/best-of-industry-verseny/ Mon, 25 Oct 2021 06:50:52 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17403 Az MM Műszaki Magazin német társlapja, az MM MaschinenMarkt idén 7 kategóriában díjazza a legjobb ipari innovációkat. November 12-ig Ön dönti el, hogy a versenyben lévő 61 cég közül melyek kapják meg a Best of Industry 2021 díjat innovációjukért vagy projektjükért! Szavazzon Ön is! A Best of Industry Award 2021 jelöltekről és a szavazásról bővebben: […]

The post Best of Industry Award 2021 szavazás! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az MM Műszaki Magazin német társlapja, az MM MaschinenMarkt idén 7 kategóriában díjazza a legjobb ipari innovációkat. November 12-ig Ön dönti el, hogy a versenyben lévő 61 cég közül melyek kapják meg a Best of Industry 2021 díjat innovációjukért vagy projektjükért! Szavazzon Ön is!

A Best of Industry Award 2021 jelöltekről és a szavazásról bővebben: https://www.bestofindustry.de/voting

Innovációk, új ötletek, különleges termékek és előremutató projektek, amelyekkel az ipar beindítja az új fellendülést a korona időszak után. Annak érdekében, hogy ezek a különleges megoldások megkapják a megérdemelt figyelmet, a Best of Industry Awardot idén alapvetően felülvizsgálták a szervezők és a szavazást széles körben lehetővé tették. A nyílt pályázati szakaszban több mint 130 pályamű érkezett be, amelyek közül 61 cég, 7 kategóriában került fel a végleges listára. A listákra november 12-ig lehet nyilvánosan szavazni a bestofindustry.de oldalon, ahol dönthetnek arról, hogy kik vehetik át a díjakat.

The post Best of Industry Award 2021 szavazás! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Sokoldalú robotikai kiegészítők https://www.muszaki-magazin.hu/2021/10/13/eoat-sokoldalu-robotika/ Wed, 13 Oct 2021 06:00:11 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17168 Az EoAT (End-of-Arm-Tooling), azaz az okos és sokoldalú robotra szerelhető végszerszámok, például a szenzorok, gripperek és gyorscserélők lehetővé teszik a robotok számára, hogy azok adaptív és nagy pontosságot megkövetelő alkalmazásokat végezhessenek el, amiknek automatizálása korábban túl komplikáltnak tűnhetett. Ezek a fejlett eszközök felhasználóbarát kialakításuknak, intuitív programozásuknak, beépített biztonsági funkcióiknak és a már-már az emberi érintéshez […]

The post Sokoldalú robotikai kiegészítők appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az EoAT (End-of-Arm-Tooling), azaz az okos és sokoldalú robotra szerelhető végszerszámok, például a szenzorok, gripperek és gyorscserélők lehetővé teszik a robotok számára, hogy azok adaptív és nagy pontosságot megkövetelő alkalmazásokat végezhessenek el, amiknek automatizálása korábban túl komplikáltnak tűnhetett. Ezek a fejlett eszközök felhasználóbarát kialakításuknak, intuitív programozásuknak, beépített biztonsági funkcióiknak és a már-már az emberi érintéshez hasonló érzékelésüknek köszönhetően olyan együttműködő alkalmazásokat segítenek megteremteni, melyek során az emberi alkalmazottak és a robotok biztonságosan, egymás közvetlen közelében dolgozhatnak. Mindezek az előnyök pedig végső soron jelentős üzleti előnyökhöz, és ezáltal a kezdeti befektetés rendkívül rövid idő alatti megtérüléséhez vezetnek.

Egy robot – végtelen lehetőség

Az EoAT terén elért újítások lehetővé teszik a robotok számára, hogy egyre több ipari feladat ellátásában vegyenek részt, biztonságos és együttműködő működésük pedig a kiadások csökkenéséhez vezet, mivel a velük való munkához nincs szükség biztonsági kerítésre, bonyolult programozásra, és üzembe helyezési költségekre sem. Az eszközök rugalmasak és könnyedén telepíthetők, így a működtetők gyorsan válthatnak különféle feladatok között, melyhez csak minimális átprogramozásra vagy eszközcserére van szükség. A szerszámokkal a robotoknak lehetősége nyílik az emberi munkavállalóknál nagyobb pontossággal és megbízhatósággal ellátni a feladatokat, amire a nap 24 órájában is képesek, így drasztikusan megnőhet a termelékenység. Az együttműködő technológiák akkor működnek a legjobban, ha programozásuk is egyszerű, még olyan alkalmazottak számára is, akik nem rendelkeznek tapasztalattal a robotikában. Így a kisebb méretű gyártóvállalatok számára is lehetőség nyílik a kísérletezésre és az új megoldások saját kezűleg való integrálására a felmerülő igényeknek megfelelően. Azok a vállalkozások, amelyek továbbra is a hagyományos módszerek mentén dolgoznak, például egyedi eszközöket gyártanak a különböző gyártási feladatokhoz, komoly hátrányba kerülnek a magas költségek és a technológia rugalmatlan jellege miatt. Ezzel szemben a rugalmas, alkalmazásközpontú EoAT telepítése egyszerű, és nem okoznak neki gondot sem a különböző alakú, méretű és anyagú munkadarabok, sem a gyakran változó munkafolyamatok. Emellett ezeket a flexibilis és rendkívül sokoldalú eszközöket zökkenőmentesen lehet számos gyártási környezetbe integrálni.

A fejlett megoldások gyors megtérüléshez vezetnek

Ha végig vesszük az új EoAT technológia összes fent említett előnyét, valamint hozzáadjuk azokat az új tapasztalatokat, melyek arról tanúskodnak, hogy az eszközök átfogó rugalmassága hogyan teszi lehetővé a gyártók számára, hogy szembe tudjanak nézni a hirtelen fellépő gyártási kihívásokkal is, mint például azokkal, amelyek a COVID-19 világjárványból eredően kerültek napvilágra, egyértelműen azt láthatjuk, hogy a magasabb termelékenység, a javuló termékminőség és –konzisztencia, a csökkenő hulladék, valamint az egyre bővülő innovációs lehetőségek mind egy dologhoz vezetnek, a kezdeti befektetés gyors megtérüléséhez, amihez egyes esetekben elég akár mindössze három hónap is.

The post Sokoldalú robotikai kiegészítők appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Knorr-Bremse Budapest: Fontos lépés az adatvezérelt gyártási folyamatok felé https://www.muszaki-magazin.hu/2021/03/03/knorr-bremse-budapest-adatvezerelt-gyartas/ Wed, 03 Mar 2021 08:14:47 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=14041 A vasúti és haszongépjárművek számára fékrendszereket és más berendezéseket gyártó Knorr-Bremse Budapest, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem mérnökeivel és a vállalat beszállítóival együttműködésben magasan automatizált szerelősorokat fejlesztett ki. Az Ipar 4.0 kezdeményezés célja, hogy növelje a kisszériás, manuális munkafolyamatokon alapuló gyártás hatékonyságát. A Knorr-Bremse Budapest sikeresen mutatta be IoT (Internet of Things) alapokon működő […]

The post Knorr-Bremse Budapest: Fontos lépés az adatvezérelt gyártási folyamatok felé appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A vasúti és haszongépjárművek számára fékrendszereket és más berendezéseket gyártó Knorr-Bremse Budapest, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem mérnökeivel és a vállalat beszállítóival együttműködésben magasan automatizált szerelősorokat fejlesztett ki.

Az Ipar 4.0 kezdeményezés célja, hogy növelje a kisszériás, manuális munkafolyamatokon alapuló gyártás hatékonyságát.

A Knorr-Bremse Budapest sikeresen mutatta be IoT (Internet of Things) alapokon működő adatvezérelt rendszereit, amelyek célja a nagy precizitást igénylő, kisszériás, manuális gyártási folyamatok hatékonyságának növelése. A mérföldkőhöz érkezett Ipar 4.0 projekt eredményei: a gyártási idő percre pontos kiszámíthatósága, kapacitásnövekedés, a munkafolyamatok nagyobb átláthatósága, és gyorsabb, valós adatokon alapuló döntéshozatal. A digitális alapokon működő termelésirányítási és felügyeleti rendszer potenciálisan a hazai munkahelyek kétharmadát biztosító kis- és középvállalkozásokra is kiterjeszthető. A kkv-k számára a legnagyobb előny az lehet, hogy a Knorr-Bremse Budapest által kifejlesztett technológia átvételével hatékonyabban nyomon követhetővé és tervezhetővé válhatnak a gyártási folyamataik, így csökkentve azok nyersanyag és erőforrás igényét.

„Ipar, felsőoktatás és a hazai vállalkozói szféra példamutató együttműködésében valósult meg ez az egyedülálló kutatás-fejlesztési projekt. Büszkék vagyunk arra, hogy jelentős magyar mérnöki teljesítmény van egy olyan Ipar 4.0 projekt megvalósítása mögött, amely tovább növelheti a gyártás hatékonyságát, és a magyar kkv szektor számára is alkalmazható módszertant biztosít. Az általunk kifejlesztett rendszer alkalmazásával a magyar vállalkozások nagyobb eséllyel tudnak a nagy, nemzetközi értékláncokba bekapcsolódni”

– mondta Veres László, a Knorr-Bremse Budapest ügyvezető igazgatója.

Az innovatív megoldás megvalósításához a Knorr-Bremse Budapest közel másfélmilliárd forintos pályázati támogatást kapott az Innovációs és Technológiai Minisztériumtól az IoT alapokon működő termékelőállítási lánc és termékéletciklus követésre alkalmas moduláris mintarendszer kifejlesztésére. A Budapesti Műszaki Egyetem (BME) kutató-fejlesztőivel kidolgozásra került megoldás első lépéseként egy tehervagonok kormányszelepeit előállító szerelősoron vezették be az új módszert, ahol az alkatrészek előkészítése és az összeszerelés ma már adat-vezérelt folyamatirányítás mellett történik. A szerelősoron elhelyezett szenzorok a hozzávetőleg 45 perces szerelési folyamat valós idejű információit küldik meg egy központi adatbázisba. Az így elkészült termékek ugyancsak automatizált és valós idejű adatokat szolgáltató tesztelési folyamaton mennek keresztül.

A magas szintű automatizációnak és adatszolgáltatásnak köszönhetően az egyes munkafázisokhoz pontosan megadható egy adott rendelési mennyiség gyártási ideje. Ez javítja a termelés tervezhetőségét és hozzájárul a nagyobb szállítási pontossághoz, amely a fejlesztés eredményeképpen jelenleg 98 százalékig növelhető.

„A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem különösen jó abban, hogy műszaki kompetenciákat igénylő kutatás-fejlesztési projektekben iparvállalatokat segítsen hozzá fejlesztési céljaik eléréséhez.”

– tette hozzá Lengyel László, a BME Egyetem-Ipar Együttműködési Központjának igazgatója.

„Az egyetem kiemelt területként kezeli az ipari digitalizáció, az Ipar 4.0 lehetőségeinek kutatását. A Knorr-Bremse Budapesttel közösen az egyetem a mai trendeknek megfelelő, ipari digitalizációs területen ért el jelentős eredményeket, elsősorban a nagy mennyiségű adatok feldolgozásához alkalmazható szoftverarchitektúrák kutatása területén. Az eredmények alkalmazhatóak számos más ipari digitalizációs projektben is, és az iparvállalatok mellett a kis- és középvállalatok hatékonyságának fejlesztéséhez is hozzájárulnak.”

A K+F projekt végrehajtásában komoly szerep jutott a BME Villamosmérnöki Kar Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék kutatóinak, akik szakértői a raktározási folyamatok korszerűsítésének és a szerelősori szoftvereknek. A Knorr-Bremse mérnökei a 4Sales System Kft.-vel együttműködésben kutattak és vezettek be új eszközkészleteket, határozták meg az informatikai csomag elemeit, és hajtották végre az üzemi teszteket.

Az új termelésirányítási és felügyeleti rendszer első lépésben a Knorr-Bremse Budapest további gyártósoraira kerül kiterjesztésre, a valós idejű adatok vizualizációjához szükséges szoftver fejlesztése pedig 2021 első negyedévében zárulhat le.

The post Knorr-Bremse Budapest: Fontos lépés az adatvezérelt gyártási folyamatok felé appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Kettős kiberbiztonsági tanúsítás https://www.muszaki-magazin.hu/2020/11/25/eaton-kettos-kiberbiztonsag/ Wed, 25 Nov 2020 10:33:33 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12710 Az október végén megrendezésre került Cybersecurity Perspectives fórumon az Eaton energiagazdálkodási vállalat bejelentette, hogy termékfejlesztési folyamatait az iparágban elsőként nem csak az IEC (Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság), hanem az UL (Underwriters Laboratories) független globális termékbiztonsági tanúsítóintézet egyaránt tanúsítja. Az ügyfelek a tanúsításoknak köszönhetően minden más vállalatnál jobban megbízhatnak az Eatonben, és abban, hogy az Eaton által […]

The post Kettős kiberbiztonsági tanúsítás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az október végén megrendezésre került Cybersecurity Perspectives fórumon az Eaton energiagazdálkodási vállalat bejelentette, hogy termékfejlesztési folyamatait az iparágban elsőként nem csak az IEC (Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság), hanem az UL (Underwriters Laboratories) független globális termékbiztonsági tanúsítóintézet egyaránt tanúsítja.

Az ügyfelek a tanúsításoknak köszönhetően minden más vállalatnál jobban megbízhatnak az Eatonben, és abban, hogy az Eaton által kínált hálózatba csatlakoztatott megoldások megfelelnek az iparágban érvényes irányelveinek.

Becslések szerint 2025-re a világon csaknem 950 milliárd dollárt fognak IIoT (Industrial Internet of Things) megoldásokra költeni. A szervezetek digitális lábnyoma egyre nő, ezzel a fejlődéssel párhuzamosan elengedhetetlenné válik, hogy megvédjék rendszereik elérhetőségét, integritását és bizalmas tartalmát. Az Eaton kiberbiztonságot előtérbe helyező szemlélete elősegíti a megbízható környezetek kialakítását az egymással összekapcsolt eszközök világában, az innovációk alapköveként a kiberbiztonság teljeskörű beintegrálásával a vállalat termékfejlesztési és tervezési folyamataiba.

„A kiberbiztonság kérdését kritikus fontosságúnak kezeljük, ezért alapvető eleme kell legyen az iparban alkalmazott digitális megoldások tervezésének, megvalósításának és működésének”

– mondta Michael Regelski, az Eaton villamossági üzletágának alelnöke és technológiai igazgatója.

„Az iparágban elsőként tanúsíttatjuk folyamatainkat mind az IEC mind az UL kiberbiztonsági szabványai szerint. Ez ügyfeleink számára azt jelenti, hogy biztosak lehetnek abban, hogy a tőlünk vásárolt termékek és megoldások megfelelnek a világ két legfontosabb szabványügyi szervezete által ajánlott szabványoknak.”

A megszerzett IEC 62443-4-1 és az UL 2900-1 tanúsítványok egyaránt megerősítették, hogy a termékek és megoldások kifejlesztésére használt Eaton eljárások megfelelnek az iparági szabványoknak.

Regelski nyitotta meg az Eaton Cybersecurity Perspectives című virtuális konferenciáját, melynek nyitóelőadásának fő témája a harmadik fél általi tanúsítás és értékelés szerepe. A konferenciának része egy a globális szabványokról szóló virtuális panelbeszélgetés is, szakértői kommentárokkal, valamint az ISAGCA, az IEC és az UL vezetőinek kommentárjával. Tudjon meg többet az Eaton Cybersecurity Perspectives programjáról.

The post Kettős kiberbiztonsági tanúsítás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Ismerje meg az együttműködő alkalmazásokat! https://www.muszaki-magazin.hu/2019/03/20/egyuttmukodo-onrobot-alkalmazas/ Wed, 20 Mar 2019 16:26:32 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=6463 Az egyre okosabb és sokoldalúbb robotikai eszközök, azaz az End-of-Arm Tooling – EOAT – érzékelők, gripperek és gyors eszközcserélők – lehetővé teszik a robotok számára azt, hogy átvegyék és kezeljék az ismétlődő, adaptív, magasabb pontosságot és intelligenciát igénylő feladatok ellátását, amelyek automatizálására korábban nem volt lehetőség. Azonban még ennél is fontosabb, hogy ezeknek a felhasználóbarát, […]

The post Ismerje meg az együttműködő alkalmazásokat! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az egyre okosabb és sokoldalúbb robotikai eszközök, azaz az End-of-Arm Tooling – EOAT – érzékelők, gripperek és gyors eszközcserélők – lehetővé teszik a robotok számára azt, hogy átvegyék és kezeljék az ismétlődő, adaptív, magasabb pontosságot és intelligenciát igénylő feladatok ellátását, amelyek automatizálására korábban nem volt lehetőség.

Azonban még ennél is fontosabb, hogy ezeknek a felhasználóbarát, intuitív programozással és beépített biztonsági funkciókkal rendelkező, fejlett eszközöknek köszönhetően együttműködő alkalmazások hozhatóak létre, melyek során az emberi dolgozók és az EOAT-tal felszerelt robotok biztonságosan, egymás közvetlen közelében dolgozhatnak.

A folyamatos innováció nagyban hozzájárulnak a végszerszámok terjedéséhez. A QYResearch piackutató intézet adatai szerint a globális robotikai EOAT piac, melynek értéke 2018-ban 1,580 millió dollár volt, a becslések szerint 2025-re 2,740 millió dollárra fog növekedni. Ez azt jelenti, hogy 2019 és 2025 között a várható, átlagos éves növekedési ütem 7,1%.

A növekedés egyik éllovasa a dán robotikai vállalkozás, az OnRobot, amely magyar gyökerekkel is rendelkezik, valamint egyik kutatási és fejlesztési központja szintén Budapesten működik. Az OnRobot célja, hogy az együttműködő robotok telepítését még egyszerűbbé tegye annak érdekében, hogy minél több területre integrálhatóak legyenek. Mivel mindegyik gyártóüzem más és más jellemzőkkel rendelkezik, beleértve az automatizálható folyamatokat, a termékek alakját, valamint méretét és anyagát, így a robotgyártóknak az a feladatuk, hogy megtalálják azokat a robotikai kiegészítőket, amelyek a legjobban megfelelnek az egyedi kívánalmaknak.

Az EOAT megelőzi a robotot

A technológiai fejlődéseknek köszönhetően a robot kiegészítők mára még fejlettebbé és sokoldalúbbá váltak. Manapság már sokkal relevánsabb az, ahogyan a robotokat telepítik, illetve hogy milyen kiegészítőkkel szerelik fel őket, mint maguk a robotok. Az elmúlt öt év során a robotokat szélesebb körben tudták alkalmazni, mint korábban valaha, hiszen jelenleg a végszerszámok egyre többféle környezetben képesek teljesíteni.

A különböző méretű, súlyú és alakú munkadarabok kezelése mellett az EOAT azt a lehetőséget is megadja a robotoknak, hogy egyszerre több folyamattal foglalkozzanak. Annak köszönhetően, hogy a végszerszám ilyen fejlett képességekkel ruházza fel a robotokat, valamint, hogy ez a trend egyre csak terjed a gyártóiparon belül, nemsokára azt fogjuk látni, hogy a robotok alaptartozékokká válnak. A használt robot típusa pedig csak másodlagos lesz a feladathoz megfelelő végszerszámok kiválasztása mellett.

Mivel egyre több szereplő lép be a piacra, akik még fejlettebb megoldásokat kínálnak egyre alacsonyabb áron a gyártóvállalatoknak a „több eszköz, több alkalmazás” szemléletmódot kell elsajátítaniuk a „több robot, több alkalmazás” helyett.

Az EOAT kiterjeszti az alkalmazások használhatóságát, mely során az együttműködő vagy – más néven – kollaboratív robotok (kobotok) okosabbá és függetlenebbé válnak, valamint egyre jobban és gyorsabban képesek reagálni az új helyzetekre.

Ez hozzásegíti a gyártókat ahhoz, hogy elérjék a termelési céljaikat, beleértve a rugalmasságot. Emellett a kobotok lehetővé teszik, hogy gyorsabban tudjanak a gyártó vállalatok igazodni a piaci változásokhoz, és megfeleljenek a vásárlói követelményeknek, valamint gyorsítsák az innováció léptékét. Így tehát a gyártóvállalatoknak arra a típusú végszerszámra kell összpontosítaniuk, amelyik legjobban alkalmazható a kívánt alkalmazás során, még mielőtt a robotok telepítésére kerülne a sor.

Az EOAT fejlődése

Különféle eszközök állnak a gyártók rendelkezésére, amelyek segítségével elérhetik termelési célkitűzéseiket. Például az OnRobot RG2 és RG6 gripperei, melyek különböző méretű és anyagú tárgyakat képesek megfogni, és olyan alkalmazásokat tesznek lehetővé, mint például a gépkiszolgálás, az áthelyezés, a csomagolás, a raklapozás és az összeszerelés.

Ezek a gripperek könnyen a robotra szerelhetők, melyeknek jóval rugalmasabb működést adnak, valamint így az állásidő is csökken. Költséghatékonyak és a változatos gyártási folyamatokat is képesek kezelni.

A Rosborg Greenhouse, Dánia legnagyobb gyógynövény-termelő vállalkozása egy RG6 grippert telepített, hogy megszüntesse a monoton munkát és csökkentse az emberi munkaerő magas költségét azzal, hogy a gripper az emberekkel közösen végzi a törékeny növények csomagolását. A vállalat a gripper rugalmasságát, széles befogóképességét és óvatos tapintását emelte ki, mint a három fő előnyt, amiért az OnRobotot választották megoldásként ehhez a tevékenységhez.

Az RG2-FT a világ első intelligens grippere, amelyik képes látni és érezni is a tárgyakat a beépített erő-nyomaték érzékelésének köszönhetően. Az ehhez hasonló innovatív eszközök segítségével tehetik a gyártóvállalatok termelésüket még hatékonyabbá. A magától értetődő telepítés és program mellett az eszköz további előnye, hogy megtalálja a munkadarabokat még akkor is, ha nem rendezetten kerülnek a robot elé. Így nő a termelési hatékonyság, csökken a termékeket érő sérülések veszélye, és a munkadarabok kezelése is nagyobb pontossággal történik, ami az alkalmazást nem csak a munkahely, hanem az alkalmazottak szempontjából is biztonságossá teszi.

Az OnRobot adatai szerint Magyarországon az áthelyező és gépkiszolgáló feladatok a legnépszerűbb EOAT alkalmazások. Ezeket a végszerszámokat már számos iparág használja, beleértve az autó-, az élelmiszer-, és a gyógyszeripart. Azonban Magyarország területének több mint fele mezőgazdasági terület, így Magyarországon nem csak az ipari, hanem a mezőgazdasági szektor is egy potenciális alkalmazási lehetőség a kobotok számára.

Javuló befektetés megtérülés (ROI)

Egy EOAT-tal felszerelt robotba való befektetés gyorsabban megtérül a gyártóvállalatok számára, a megnövekedett ipari alkalmazhatóságának köszönhetően. Ennek oka a rugalmasságukban és könnyű telepíthetőségükben keresendő, amelyek segítségével gyorsan válthatnak feladatot úgy, hogy csak minimális további programozásra, vagy eszközcserére van szükségük.

A roboteszközök azzal is képesek növelni a termelést, hogy egész nap, az emberi alkalmazottaknál nagyobb pontossággal és megbízhatósággal tudják ellátni feladataikat. Az EOAT biztonságos, együttműködő és intelligens jellege csökkenti az automatizálás költségét, hiszen a dolgozók további biztonsági kerítés, bonyolult programozás, vagy egyéb telepítési költségek nélkül tudnak dolgozni.

Így hát nem meglepő, hogy az elmúlt évekre jellemző robbanásszerű növekedés a közeljövőben is folytatódni fog a robotikát érintően.  Mindezt a Nemzetközi Robotikai Szövetség (IFR) jelentése is alátámasztja, mely szerint a hazai robotizáció is jelentős fejlődést mutat (2017-ben a leszállított ipari robotok száma 244%-al, 2470 egységre nőtt).

A jövő az együttműködő alkalmazásoké

Az okosabb, adaptívabb eszközök eljövetelével a robotok gyorsabban, erősebben, biztonságosabban és pontosabban működhetnek, aminek köszönhetően feladatok széles körét képesek ellátni, és így hozzájárulnak a gyártóvállalatok befektetésének mielőbbi megtérüléséhez.

The post Ismerje meg az együttműködő alkalmazásokat! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>