mobility – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Fri, 20 Dec 2024 13:20:27 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Új CEO, Vécsey Balázs a Siemens Mobility Kft. élén https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/17/vecsey-balazs-siemens-mobility/ Fri, 17 May 2024 05:30:34 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29696 Vécsey Balázs a Siemens Mobility Kft. új CEO-ja. Verner Attila CFO-val közösen digitalizációs megoldások és innovatív technológiák megvalósításával dolgoznak a fenntartható hazai közlekedés átalakításáért, biztosítják a Siemens Mobility budapesti kutatási és fejlesztési központjának folyamatos növekedési pályáját, ahol a magasan kvalifikált munkatársak olyan világpiacra irányuló jövőbe mutató technológiákat fejlesztenek, mint az autonóm közlekedési rendszerek vagy a […]

The post Új CEO, Vécsey Balázs a Siemens Mobility Kft. élén appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Vécsey Balázs a Siemens Mobility Kft. új CEO-ja.

Verner Attila CFO-val közösen digitalizációs megoldások és innovatív technológiák megvalósításával dolgoznak a fenntartható hazai közlekedés átalakításáért, biztosítják a Siemens Mobility budapesti kutatási és fejlesztési központjának folyamatos növekedési pályáját, ahol a magasan kvalifikált munkatársak olyan világpiacra irányuló jövőbe mutató technológiákat fejlesztenek, mint az autonóm közlekedési rendszerek vagy a felhőalapú biztosítóberendezések. Vécsey Balázs több éves vezetői tapasztalatot szerzett a hazai üzleti életben, valamint nemzetközi környezetben. Legutóbb a Robert Bosch Kft. ügyvezető igazgatójaként, valamint a magyarországi Bosch csoport létesítménygazdálkodásért felelős vezetőjeként dolgozott.

Tanja Kienegger, a Siemens Mobility Austria CEO-ja:

“A Siemens Mobility vezető technológiája hatékonyabbá és gazdaságosabbá teszi a vasúti közlekedést és jelentősen segíti a klímavédelmet. Balázs tapasztalatával és ügyfélközpontú megközelítésével nagyban hozzá fog járulni korszerű közlekedési megoldásaink megvalósításához és a Siemens Mobility további fejlődéséhez Magyarországon.”

A Siemens Mobility az első budapesti villamosvonal 1887-es elindítása óta tevékeny szerepet vállal az innovatív közlekedési megoldások megvalósításában Magyarországon. Ilyen jelentős lépés az európai átjárhatóságot támogató ETCS L2 szintű vonatbefolyásoló rendszer létesítése is. Megoldásainknak köszönhetően ma már közel 120 km vonalhosszon vált technikailag lehetségessé, hogy az arra alkalmas fedélzeti berendezésekkel ellátott vasúti járművek akár 160 km/h tempóval is haladhassanak.

Magyarországon a Siemens Mobility több mint 300 munkavállalót foglalkoztat két budapesti telephelyén. Közülük közel 260 szakember dolgozik a vállalat kutatási és fejlesztési központjában, az Infoparkban, amely évről évre dinamikusan bővül és jelentősen hozzájárul a Siemens Mobility nemzetközi közlekedési projektjeinek sikeréhez.

Vécsey Balázs 2024. május 13-án, hétfőn kezdte meg munkáját a vállalatnál. Erős ügyfélközpontúsága, az innováció iránti elkötelezettsége, valamint a technológia és a közlekedési megoldások iránti szenvedélye támogatja a vasúti infrastruktúra és járművek korszerűsítésére, valamint a digitális szolgáltatásaink bevezetésére vonatkozó megoldásainkat. Ily módon a Siemens Mobility nagyobb hozzáadott értéket fog teremteni ügyfelei, partnerei és az utasok számára.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Új CEO, Vécsey Balázs a Siemens Mobility Kft. élén appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Megállíthatatlan az 5G terjedése https://www.muszaki-magazin.hu/2021/06/20/5g-elofizetes-ericsson-mobility/ Sun, 20 Jun 2021 20:08:22 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=15643 A globális koronavírus-járvány ellenére a mobilszolgáltatók világszerte folytatták az 5G-hálózatok kiépítését, már több mint 160 szolgáltató indított 5G-szolgáltatást, 2021 végére globálisan már közel 580 millió 5G-előfizetés lehet, derül ki az Ericsson friss elemzéséből. Az ötödik generációs mobilhálózati penetráció jóval gyorsabban épül ki, mint a negyediké, az Ericsson előrejelzése alapján az egymilliárd előfizetést 2 évvel korábban […]

The post Megállíthatatlan az 5G terjedése appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A globális koronavírus-járvány ellenére a mobilszolgáltatók világszerte folytatták az 5G-hálózatok kiépítését, már több mint 160 szolgáltató indított 5G-szolgáltatást, 2021 végére globálisan már közel 580 millió 5G-előfizetés lehet, derül ki az Ericsson friss elemzéséből.

Az ötödik generációs mobilhálózati penetráció jóval gyorsabban épül ki, mint a negyediké, az Ericsson előrejelzése alapján az egymilliárd előfizetést 2 évvel korábban éri el az 5G, mint annak idején a 4G. Emögött részben az áll, hogy Kína korábban és gyorsabban kezdte el kiépíteni az 5G-hálózatát, mint annak idején a 4G-t, és időben hamarabb elérhetők most mobilkészülékek az új hálózatra, mint annak idején a 4G-re.

A globális koronavírus-járvány ellenére a mobilszolgáltatók világszerte folytatták az 5G-hálózatok kiépítését, világszerte már több mint 160 szolgáltató indított 5G-szolgáltatást. Az idei első negyedévben 70 millióval nőtt az 5G-előfizetések száma, a negyedév végére globálisan 290 millióra emelkedett. Az Ericsson becslése alapján 2021 végére közel 580 millió 5G-előfizetés lehet. Jelenleg Észak-Kelet-Ázsiában a legmagasabb az 5G-penetráció, a sorban Észak-Amerika, az öbölországok és Nyugat-Európa következik. Az Ericsson szerint 2026-ra Észak-Amerika lesz az első ezen a listán, 84 százalékos penetrációval, ez pedig azt jelentené, hogy jóval gyorsabban terjed el az észak-amerikai régióban az 5G, mint 2009-es bevezetése után a 4G.

Tavaly év végén a globális 4G lakosságarányos lefedettség több mint 80 százalék volt, 2026-ban pedig 95 százalék lehet. Az 5G-hálózati lefedettség világszerte egymilliárd fő volt, amivel a lakosságarányos lefedettség 15 százalékos volt. A kelet-közép-európai régióban jelenleg 50 százalékos részesedéssel a 4G a meghatározó mobiltechnológia, és ez 2026-ban sem lesz másként az Ericsson szerint, abban az évben a 4G részesedése 65 százalék lehet, az 5G részaránya pedig 33 százalékra emelkedhet. A WCDMA/HSPA részesedése jelenleg 36 százalék, ez 2026-ra gyakorlatilag nullára csökkenhet, mivel az ügyfelek 4G és 5G irányba migrálnak majd. A régióban 20 5G kereskedelmi hálózat épült ki eddig.

Világszerte is jellemző trend, hogy az ötödik generációs mobilhálózati penetráció jóval gyorsabban épül ki, mint a negyediké, az Ericsson előrejelzése alapján az egymilliárd előfizetést 2 évvel korábban éri el az 5G, mint annak idején a 4G. Emögött részben az áll, hogy Kína korábban és gyorsabban kezdte el kiépíteni az 5G-hálózatát, mint annak idején a 4G-t, és időben hamarabb elérhetők most mobilkészülékek az új hálózatra, mint annak idején a 4G-re.

Az 5G elterjedését nyilvánvalóan segíti az is, hogy egyre több 5G-képes készülék érhető el, jelenleg már több mint 300 5G-mobil vagy már a piacon van, vagy már bejelentették az érkezését. A globális okostelefon-eladások idén 7 százalékkal emelkedhetnek, vagyis a teljes piac is növekszik, és az 5G-s mobilok ára is csökken.

2026-ra világszerte 3,5 millió 5G-előfizetés lehet, akkor ez a szám az összes mobilelőfizetés 40 százalékát adhatja, 2026-ban még mindig a 5G lesz a domináns hálózati típus az előfizetések száma alapján. Az idei első negyedévben 100 millióval több mint 4,6 milliárdra nőtt globálisan a 4G előfizetések száma, az összes mobilelőfizetés 58 százaléka 4G-s. Az Ericsson szerint a 4G-előfizetések számában a csúcs idén lehet, 4,8 milliárdnál, 2026-ig pedig folyamatosan csökkenhet a 4G-penetráció, 2026 végén már csak 3,9 milliárd előfizetés lehet 4G-hálózaton, mivel egyre több ügyfél migrál majd át 5G-re.

Jelenleg világszerte 8 milliárd mobilelőfizetés van, az Ericsson előrejelzése szerint 2026 végéig 8,8 milliárdra növekedhet az előfizetések száma, amelyeknek 91 százaléka lehet majd mobil szélessávú előfizetés. 2020 végén világszerte 6 milliárd okostelefonos előfizetést regisztráltak, ezeknek a száma 2026-ra 7,7 milliárdra növekedhet, ami akkor az összes mobil előfizetés 88 százaléka lehet. A mobil PC-s és tabletes előfizetések száma csak mérsékelten emelkedhet, 2026-ban 450 millió ilyen lehet.

Az egy okostelefonra jutó havi mobil adatforgalom már most is meghaladja a 10 gigabájtot, 2026-ban pedig már a 35 gigabájtot is elérheti az adatforgalom. 2026-ban a teljes mobilforgalomnak az 53 százaléka már az 5G-s hálózatokon keresztül generálódik majd, jelenleg az adatforgalom 66 százalékát a videótartalmak adják, ez az arány 2026-ban 77 százalék lehet az Ericsson szerint.

Bár minden régióban meredek emelkedés várható a mobil adatforgalomban, az egyes régiók más-más pályán járnak majd, az Ericsson szerint 2026-ban Észak-Amerikában és Nyugat-Európában lesz legmagasabb a mobilokon generált havi adatforgalom, előbbi régióban 2020-2026 között 27, utóbbiban 28 százalék lehet az éves átlagos növekedés.

Forrás: Ericsson Mobility Report

The post Megállíthatatlan az 5G terjedése appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Hidrogéntárolási rendszerek fejlesztésére kötött megállapodást a Groupe Renault és a Faurecia https://www.muszaki-magazin.hu/2021/03/07/hidrogentarolo-rendszer-renault-faurecia/ Sun, 07 Mar 2021 16:26:14 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=14080 A Faurecia és a Groupe Renault együttműködést jelentett be kishaszonjárművek hidrogén-tároló rendszereinek kialakítására. Az idei év végétől a Faurecia hidrogéntároló-rendszereket szállít az első kishaszongépjármű-flották számára. Ezeket a rendszereket a cég franciaországi Bavans-beli, globális szakértői központjában fejlesztik és gyártják. A mennyiség növekedésével később a termelés egy új, hidrogén-tároló rendszereket gyártó üzemmel is bővül, amelyet a Faurecia […]

The post Hidrogéntárolási rendszerek fejlesztésére kötött megállapodást a Groupe Renault és a Faurecia appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Faurecia és a Groupe Renault együttműködést jelentett be kishaszonjárművek hidrogén-tároló rendszereinek kialakítására.

Az idei év végétől a Faurecia hidrogéntároló-rendszereket szállít az első kishaszongépjármű-flották számára. Ezeket a rendszereket a cég franciaországi Bavans-beli, globális szakértői központjában fejlesztik és gyártják. A mennyiség növekedésével később a termelés egy új, hidrogén-tároló rendszereket gyártó üzemmel is bővül, amelyet a Faurecia Allenjoie-ban létesít majd.

Mathias Miedreich, a Faurecia Clean Mobility ügyvezető alelnöke:

Ez a partnerség fontos megnyilvánulása annak a közös jövőképnek, amely szerint a hidrogén-hajtás egyik alapeleme lesz a zéró-emissziós mobilitásnak. Az üzemanyagcellás elektromos jármű technológiája 2030-ra igen jelentős súlyt kap a hajtáslánc-mixben, ennek megfelelően a Faurecia kiemelt erőforrásokat szán a fejlesztési és alkalmazási folyamat felgyorsítására.

Ez, a hidrogéntároló rendszerekre vonatkozó együttműködés illeszkedik a stratégiánkba, amely arra irányul, hogy piackész H2 megoldásokat kínáljunk kishaszonjárművek számára, és ebből a gyorsan növekvő európai piacból több mint 30%-os részesedést hasítsunk ki.”

tette hozzá Gilles le Borgne, a Groupe Renault mérnökségért felelős alelnöke.

The post Hidrogéntárolási rendszerek fejlesztésére kötött megállapodást a Groupe Renault és a Faurecia appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Áttörő kutatás az automatizált közlekedésben https://www.muszaki-magazin.hu/2020/12/06/siemens-mobility-automatizalas/ Sun, 06 Dec 2020 19:12:07 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12889 A Siemens Mobility és prominens partnerei két áttörő kutatási projektet nyertek a Német Vasúti Közlekedési Kutatóközponttól (DZSF), melyek célja az automatizált vasúti közlekedés biztonságának tanulmányozása. A cél a regionális és a fő vonali teljesen automatizált vasúti közlekedés jóváhagyásához szükséges kritériumok meghatározása. A két projektet 1,7 millió euróval fogják finanszírozni, és az ütemterv szerint 30 hónapig […]

The post Áttörő kutatás az automatizált közlekedésben appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Siemens Mobility és prominens partnerei két áttörő kutatási projektet nyertek a Német Vasúti Közlekedési Kutatóközponttól (DZSF), melyek célja az automatizált vasúti közlekedés biztonságának tanulmányozása.

A cél a regionális és a fő vonali teljesen automatizált vasúti közlekedés jóváhagyásához szükséges kritériumok meghatározása. A két projektet 1,7 millió euróval fogják finanszírozni, és az ütemterv szerint 30 hónapig fognak tartani.

„Ezekkel a kutatási projektekkel megerősítjük a digitalizálás és az önvezetés terén elért vezető szerepünket”

–  mondta Gerhard Greiter, a Siemens Mobility északkelet-európai vezérigazgatója.

„Arra számítunk, hogy a vasúti automatizálás mind az utasok, mind az üzemeltetők számára számos előnnyel jár majd. Legyen szó a pontosságról, a biztonságról vagy az energia-hatékonyságról, az önvezető vonatok új szintre emelik a mobilitást. Jelenleg pontosan ezen dolgozunk.”

A tanulmányok az automatizálás legmagasabb szintjére fognak koncentrálni (GoA 3 és GoA 4 szintek), ami vezetővel vagy vezető nélkül közlekedő teljesen automatikus vonatokat jelent. A kutatás eredményei fontos lendületet fognak adni a vasutak további digitalizációjához. A várakozások szerint a mobilitás jövőjét az automatizált regionális és fő vonali vasúti közlekedés fogja formálni.

A kutatási projektek központi kérdései

Az egyik projekt azt fogja vizsgálni, hogy milyen biztonsági követelményeknek kell megfelelniük a teljesen automatizált fő vonali vonatoknak. A cél annak biztosítása, hogy az automatizált vonatok legalább olyan szintű biztonságot nyújtsanak, mint az ember által vezetett vonatok. A projektet a Siemens Mobility fogja vezetni, szoros együttműködésben partnereivel, a TU Berlinnel és a TÜV Rhinelanddal.

A második projektet a TU Berlin fogja vezetni, és a feladata az emberi és a gépi teljesítmény összehasonlítása lesz. A tanulmány a következő kérdésre keresi a választ: Mit kell tudnia egy automatizált rendszernek ahhoz, hogy megfeleljen a vonatvezető képességeinek? Ebben a projektben a German Aerospace Center, a DB Systemtechnik és a Siemens Mobility lesznek a partnerek.

Tapasztalat és szakértelem

A Siemens Mobility a vasúti automatizálás terén végzett különböző projektekben szerzett tapasztalataival és szakértelmével járul hozzá a projekthez. Ezek közé tartoznak a nürnbergi és a párizsi önvezető metrók, valamint a vállalat által a teljesen automatizált vasúti közlekedés számára szükséges akadályjelző rendszerek témájában végzett kutatások.

A Siemens Mobility hamburgi és londoni referencia projektjeiből származó know-how-t is fel fogják használni a kutatási projektben. Hamburgban a vállalat jelenleg egy pilot projekten dolgozik, melynek a tárgya az S-Bahn magas szintű automatizálása, melyen az utasok szállítása 2021-ben, az ITS Világkongresszus idején kezdődhet meg. Londonban a Siemens Mobility első ízben kombinálta az automatikus vonatüzemeltető rendszert (ATO) az európai automatikus vonatbefolyásoló rendszerrel (ATCS) a ThamesLink vonalon.

The post Áttörő kutatás az automatizált közlekedésben appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Mireo Smart: 100 százalékosan középpontban a hatékonyság https://www.muszaki-magazin.hu/2020/11/25/mireo-smart-hatekonysag-siemens/ Wed, 25 Nov 2020 13:14:41 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12731 A Siemens Mobility bemutatta az új Mireo Smart vonatot. Ezzel a típussal az üzemeltetők gyorsan bővíthetik a kapacitásukat. Albrecht Neumann, a Siemens Mobility gördülő állománnyal foglalkozó részlegének elnök-vezérigazgatója így nyilatkozott: „A Mireo lehetőséget kínál az üzemeltetőknek arra, hogy rugalmasan reagálhassanak a megváltozó kapacitásigényekre, és gyorsan bővíthessék flottájukat egy rövid kiszállítási idővel elérhető, szabványosított termékkel. Az […]

The post Mireo Smart: 100 százalékosan középpontban a hatékonyság appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Siemens Mobility bemutatta az új Mireo Smart vonatot. Ezzel a típussal az üzemeltetők gyorsan bővíthetik a kapacitásukat.

Albrecht Neumann, a Siemens Mobility gördülő állománnyal foglalkozó részlegének elnök-vezérigazgatója így nyilatkozott:

„A Mireo lehetőséget kínál az üzemeltetőknek arra, hogy rugalmasan reagálhassanak a megváltozó kapacitásigényekre, és gyorsan bővíthessék flottájukat egy rövid kiszállítási idővel elérhető, szabványosított termékkel. Az ügyfeleink számára kínált előnyök a vonzó ár, a kimagasló megbízhatóság és a választható szolgáltatáscsomagok.”

Induljon el, míg a többiek még mindig csak várakoznak! Az új háromkocsis vonat-összeállítás a megrendelés és az üzembe állás közötti időt lerövidíti legfeljebb 18 hónapra. Az értékesítést egy adatlappal végzik, optimális felszereltséggel és rögzített határidőkre. A megbízható részegységek, az átadást megelőző alapos tesztek és a nagyfokú szabványosítás biztosítja, hogy a vonat már az első naptól kezdve megbízhatón üzemeljen. Ez rendkívül életképes alternatívává teszi a Mireo Smart típust a flották korszerűsítéséhez.

Alkatrészellátási és karbantartási csomagok, valamint szervizszerződések is igénybe vehetők a vonatokhoz. A háromkocsis Mireo Smart 214 ülést, 21 kerékpártároló helyet, két kerekesszékes területet, a vonat és a pálya közötti kommunikációt, légkondicionálót, internetszolgáltatást, utastájékoztató kijelzőket, a beszállóterületeknél nagy TFT-monitorokat és teljes körű biztonsági megfigyelőrendszert kínál.

A Mireo Smart a sikeres Mireo alapjaira épül, amelyből a mai napig már több mint 180 vonatra érkezett megrendelés. Az első Mireo vonatok 2020 júniusa óta teljesítenek utasforgalmi szolgálatot a Rajna-völgy hálózatán.

A Mireo Smart típussal kapcsolatban további információk találhatók itt:

https://www.mobility.siemens.com/global/en/portfolio/rail/rolling-stock/commuter-and-regional-trains/mireo/mireo-smart.html

The post Mireo Smart: 100 százalékosan középpontban a hatékonyság appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Siemens Mobility bemutatja új jövőképét és mottóját https://www.muszaki-magazin.hu/2020/06/24/siemens-mobility-bemutatja-uj-jovokepet-es-mottojat/ Wed, 24 Jun 2020 08:53:10 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=10575 Jövőkép: „Globális vállalkozás vagyunk. Partnereink bíznak abban, hogy mi, mint a közlekedés úttörői az első kilométertől az utolsóig fenntartható és zökkenőmentes szolgáltatást nyújtunk. Mottó: “Moving Beyond” Világos és egységes irányt mutat a közlekedési ágazat jövőjének formálásához. A Siemens Mobility ma bemutatta új jövőképét és mottóját, melyek világos és egységes irányt mutatnak a közlekedési megoldások vezető […]

The post A Siemens Mobility bemutatja új jövőképét és mottóját appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Jövőkép: „Globális vállalkozás vagyunk. Partnereink bíznak abban, hogy mi, mint a közlekedés úttörői az első kilométertől az utolsóig fenntartható és zökkenőmentes szolgáltatást nyújtunk.

Mottó: “Moving Beyond”

Világos és egységes irányt mutat a közlekedési ágazat jövőjének formálásához.

A Siemens Mobility ma bemutatta új jövőképét és mottóját, melyek világos és egységes irányt mutatnak a közlekedési megoldások vezető szállítója számára a mobilitási ágazat jövőjének formálásához. Az ágazatot a fenntartható és intermodális mobilitás iránti növekvő igény jellemzi, mely mögött olyan világméretű trendek állnak, mint az urbanizáció és a dekarbonizáció. Jövőképünk –  „Globális vállalkozás vagyunk. Partnereink bíznak abban, hogy mi, mint a közlekedés úttörői az első kilométertől az utolsóig fenntartható és zökkenőmentes szolgáltatást nyújtunk”  – és mottónk – „Moving Beyond”  –  a Siemens Mobility „DNS”-ét  testesítik meg, megerősítve törekvésünket, hogy világszerte sikeresen szolgáljuk ki ügyfeleinket innovatív közlekedési megoldásokkal.

 „Megalkottuk vállalatunk új jövőképét és ezzel új mérföldkőhöz érkeztünk el: jövőképünk igazodási pontként szolgál és nap mint nap irányt mutat számunkra” – mondta Sabrina Soussan, a Siemens Mobility vezérigazgatója. „Ez a jövőkép és ez a mottó utat mutat számunkra olyan innovatív mobilitási megoldások kidolgozásához, melyek révén világszerte lehetővé tesszük ügyfeleink számára a fenntartható infrastruktúra kialakítását, a hosszútávú értéknövekedés elérését, az utasélmény fokozását és a garantált rendelkezésre állást.

„Az új jövőkép és mottó alapvető meggyőződéseinket tükrözik. Megmutatják, kik vagyunk, és a jövőbe mutató, egységes vízióval szolgálnak ahhoz, hogy meghaladjuk a közlekedés és a mobilitás hagyományos elképzeléseit” – nyilatkozta Michael Peter, a Siemens Mobility vezérigazgatója. „Továbbra is ügyfeleink megbízható partnere leszünk világszerte, az olyan digitális, fenntartható, zökkenőmentes, intelligens közlekedési megoldások úttörője, melyek megbirkóznak a mobilitás és a közösségi közlekedés iránti növekvő igényből adódó jövőbeli kihívásokkal.”

A jövőkép elemei egy-egy kiemelt területre összpontosítanak, melyek mind a fokozottabb üzletfejlesztést, innovációt, fenntarthatóságot, digitalizációt, és ami a legfontosabb, ügyfélorientáltságot támogatják. Együtt világos és innovatív keretet rajzolnak ki, amely utat mutat a jövőbe.

Globális vállalkozás

Ahhoz, hogy a Siemens Mobility a jövőben is fenntartható és nyereséges módon növekedjen, új üzleteket kell kötni új piacokon, új ügyfelekkel és új üzleti modellek alkalmazásával, melyek a gyorsaságra és a piaci hatásra összpontosítanak. Ehhez erős, sokszínű, kreatív és vállalkozó szellemű csapat szükséges, mely arra törekszik, hogy világszerte piacvezető szerepet játsszon a közlekedési megoldások biztosításában.

Megbízható partner

A digitalizációra és innovációra összpontosítva a Siemens Mobility olyan közlekedési innovációkkal és új megoldásokkal mutat majd utat, melyek lehetővé teszik a fenntartható, biztonságos, megbízható és zökkenőmentes személy- és áruszállítást. A hangsúlyt továbbra is a minőségre, a megvalósításra és a projektek kivitelezésére helyezzük, ezzel is megerősítve megbízható partneri pozíciónkat ügyfeleink körében.

Személyszállítás

Megbízható partnerként a Siemens Mobility ügyfeleivel közösen dolgozik azon, hogy kielégítse a felhasználók és az utasok igényeit. Az utasélmény továbbra is a legfontosabb szempontok egyike lesz. A cél, hogy mindenki biztonságosan, megbízhatóan, kényelmesen és fenntartható módon juthasson el oda, ahová igyekszik.

Fenntarthatóság

A Siemens Mobility támogatni fogja ügyfeleit a szén-dioxid-semleges közösségi közlekedés széleskörű bevezetésében, például megújuló energiaforrásokat alkalmazó energiahatékony járművekkel és a meglévő infrastruktúra kapacitását növelő felhő alapú jelzőrendszerekkel. Ez növeli az eszközök értékét és meghosszabbítja élettartamukat, csökkentve az ügyfelek tevékenységének ökológiai lábnyomát. A Siemens Mobility közlekedésirányító rendszereivel és intermodális megoldásaival a városok napi szinten menedzselhetik a közlekedést és beazonosíthatják a leginkább környezetbarát közlekedési módokat.

Zökkenőmentesség

A Siemens Mobility intermodális megoldásaival minden út egyetlen zökkenőmentes utazásnak tűnik majd és az egymást követő közlekedési módozatok zavartalanul kapcsolódnak egymásba. Az utastájékoztatás folyamatosságára és a megbízható közlekedési módokra összpontosítva a Siemens Mobility támogatni fogja az üzemeltetőket az egyedi utasélmény kialakításában. Ezt olyan átfogó megoldások teszik lehetővé, mint az intelligens közösségi közlekedéshez kapcsolódó intelligens közúti és vasúti infrastruktúra. Ez valós időben optimalizálja majd a személy- és teherszállítást, a megelőző karbantartás és az eszközök optimalizálása pedig 100%-os rendelkezésre állást biztosít.

Az első kilométertől az utolsóig

Az út kezdetén és végén kevés választási lehetőséget kínáló közlekedési módok sorozata helyett a Siemens Mobility egyetlen utazásként megélt élménynek látja a közlekedést: ez egyetlen zökkenőmentes, biztonságos és kényelmes utazás jelent, akár otthonról vagy bármely más szabadon választott pontból kiindulva. Az utas teljes útja során elérhetők lesznek a közösségi közlekedési lehetőségek, beleértve a kezdeti és végső csatlakozásokat is. Így valóban fenntartható közlekedésről beszélhetünk.

A Siemens Mobility mindent el fog követ annak érdekében, hogy jövőképét megvalósítsa és kövesse mottóját: „Moving beyond“

További információ: www.siemens.com/press/movingbeyond

The post A Siemens Mobility bemutatja új jövőképét és mottóját appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Akkumulátoros vonat https://www.muszaki-magazin.hu/2020/05/12/siemens-mobility-akkumulatoros-vonat/ Tue, 12 May 2020 12:50:21 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=10053 Az akkumulátorral meghajtott Mireo Plus B vonat klímabarát, lokálisan kibocsátásmentes, így fenntartható alternatívát kínál a dízel vonatokra. A két kocsiból álló 120 üléses vonatok minden vasútvonalon képesek közlekedni, akár van felső vezeték, akár nincs, mivel akkumulátoros hibrid meghajtással működnek, és Ortenau regionális rendszerében a 8-as hálózaton fognak futni. A szerződés kiterjed a Siemens Mobility által […]

The post Akkumulátoros vonat appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az akkumulátorral meghajtott Mireo Plus B vonat klímabarát, lokálisan kibocsátásmentes, így fenntartható alternatívát kínál a dízel vonatokra.

A két kocsiból álló 120 üléses vonatok minden vasútvonalon képesek közlekedni, akár van felső vezeték, akár nincs, mivel akkumulátoros hibrid meghajtással működnek, és Ortenau regionális rendszerében a 8-as hálózaton fognak futni. A szerződés kiterjed a Siemens Mobility által nem egészen 30 évig végzendő karbantartásra is. Winfried Hermann közlekedési miniszter a következőket mondta:

“Ez lesz az első alkalom, amikor akkumulátoros vonatok közlekednek a tartományban. Ezzel az innovatív technológiával lehetővé válik a folyamatos felsővezetékkel nem rendelkező vonalak villamosítása is.”  

A tervek szerint a vonatokat 2023 decemberéig fogják leszállítani. A vonatokat a Siemens Mobility krefeldi gyárában, Németországban fogják megépíteni. A vonatokat a KfW IPEX Bank finanszírozza a Nahverkehrsgesellschaft Baden-Württemberg (NVBW) számára. A 77 millió eurós finanszírozás futamideje 28 év.

“Ezzel a megrendeléssel Baden-Württemberg tartomány a mobilitás jövőjébe fektet be. Az akkumulátorral meghajtott Mireo Plus B vonat klímabarát, és lokálisan kibocsátásmentes utasszállítást tesz lehetővé, így fenntartható alternatívát kínál a dízel meghajtású vonatok alkalmazására a még nem villamosított vonalakon. A flotta rendelkezésre állását a vonatok teljes életciklusára érvényes karbantartással garantáljuk,”

– közölte Sabrina Soussan, a Siemens Mobility vezérigazgatója.

“A fenntarthatóság érdekében szándékosan választottuk az “életciklus modellt”

– magyarázta Winfried Hermann, Baden-Württemberg közlekedési minisztere.

“Úttörő jellegű munkát végzünk azzal, hogy a helyi közlekedésben klímabarát meghajtó rendszerekre állunk át az új technológia bevezetésével, és a vállalat szerződésekben is el fogja magát kötelezni az új technológia mellett. A szerződés teljes 29.5 éves futamideje alatt a Siemens gondoskodik az energiafogyasztásról és -költségekről is. Ebben a vonatkozásban újszerű megoldást alkalmazunk a baden-württembergi tömegközlekedési pályázatokban.” 

A Mireo Plus B hatótávolsága kb. 80 kilométer akkumulátoros üzemmódban és  valódi körülmények között. Az akkumulátorokat menet közben tölteni lehet a felső vezetékről a villamosított szakaszokon, valamint a fékezési energia visszanyerésével is. Az akkumulátor rendszert a padló alá szereljük, két akkumulátor tartóban. A rendszer hosszú élettartamú lítiumion akkumulátorokat használ.

A Network 8 Ortenau az alábbi járatokból áll:

  • Offenburg –Freudenstadt/Hornberg
  • Offenburg – Bad Griesbach
  • Offenburg – Achern
  • Achern – Ottenhöfen és
  • Biberach (Baden) – Oberharmersbach-Riersbach

és évente kb. két millió vonatkilométert szolgál ki.

Andreas Ufer, a KfW IPEX Bank ügyvezető igazgatója a következőket mondta:

“A finanszírozás nem csak a CO2 kibocsátások azonnali csökkentéséhez járul hozzá, hanem elősegíti az innovatív és klímabarát technológiák alkalmazását is a vasúti közlekedésben.”

E vonatok finanszírozásával a KfW IPEX Bank kifejezésre juttatja, hogy elkötelezetten támogatja az ilyen technológiákat alkalmazását Németországban és Európában.

A Network Ortenau modell finanszírozása

A Landesanstalt Schienenfahrzeuge Baden-Württemberg (SFBW) feladata lesz a pályázat tárgyát képező hálózatra szükséges vonatok beszerzése és finanszírozása (Network Ortenau modell) Baden-Württemberg tartomány nevében, amelynek a feladata a tömegközlekedés biztosítása. A Network Ortenau modell szerint a gyártó nem csak megépíti és leszállítja a vonatokat, hanem arról is gondoskodik, hogy állandóan üzemképesek legyenek. Így az SFBW lesz a vonatok tulajdonosa, aki az üzemeltető rendelkezésére bocsátja őket a szállítási szerződés időtartamára. A vonatok vételárát az SFBW olyan hitelekből fedezi, amelyekhez a Baden-Württemberg tartomány által nyújtott biztosítékok szolgáltatják a garanciát.

The post Akkumulátoros vonat appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A húszas évek elhozzák a városon belüli légiközlekedés forradalmát https://www.muszaki-magazin.hu/2019/12/01/kpmg-legikozlekedes-forradalom/ Sun, 01 Dec 2019 16:37:37 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=8724 A repülő autók és a fegyelmezett sorokban haladó dróntaxik a fantázia szüleményei, és egyelőre csak a filmekben fordulnak elő. A KPMG nemrégiben megjelent nemzetközi tanulmánya azonban rávilágít arra, hogy összeálltak a feltételek a vízió valóra válásához. A KPMG elemzői szerint a kérdés ma már nem az, hogy elég fejlett-e a technológiánk, hanem az, hogy a […]

The post A húszas évek elhozzák a városon belüli légiközlekedés forradalmát appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A repülő autók és a fegyelmezett sorokban haladó dróntaxik a fantázia szüleményei, és egyelőre csak a filmekben fordulnak elő. A KPMG nemrégiben megjelent nemzetközi tanulmánya azonban rávilágít arra, hogy összeálltak a feltételek a vízió valóra válásához. A KPMG elemzői szerint a kérdés ma már nem az, hogy elég fejlett-e a technológiánk, hanem az, hogy a piaci szereplők mikor és milyen üzleti modellekkel szállnak be a versenybe.

A városi légi közlekedés – vagy ahogy a tanulmány is hivatkozik rá, az UAM (Urban Air Mobility) – lehet a KPMG szerint a következő lépcsőfok a nagy- és elővárosi közlekedési rendszerekben, és előrejelzésük szerint villámgyors fejlődést bemutatva a következő évtized végére milliós nagyságrendben bukkanhat fel a világvárosokban.

A hirtelen változás egyik kulcsa maga az eszköz, a kifutópálya nélkül repülni képes jármű. Noha az 50-es évektől a helikopterek elérhetővé váltak kereskedelmi használatra, azonban a mai napig nem tudtak tömeges méretben elterjedni. Ennek több oka is van: nehézkes, kényelmetlen, veszélyes benyomást kelt, és nem utolsó sorban továbbra is borzasztóan drága. Ráadásul nem kis mértékben környezetszennyező. Emiatt kevés ember engedheti meg magának, a gazdagok játékszere maradt, még légitaxiként is húzós árakkal.

Mostanra azonban rendelkezésre áll az alternatív technológia, a vertikális le- és felszállásra képes, elektromos helikopter, vagyis inkább drón, az úgy nevezett e-VTOL (vertical take off and landing), melynek különböző változatai több gyártó kínálatában is túljutottak a prototípus szakaszon.

A kulcs az eVTOL dizájnja, ugyanis több villanymotorral rendelkezik, és nem eggyel, mint a hagyományos helikopterek. Ennek az újításnak köszönhetően egy eVTOL gép halk, könnyű, ökobarát, és emiatt a leszállóhelyként alkalmas területek száma sem korlátozza a terjedését. Fontos tényező a sikerben, hogy ezek a járművek már első perctől kezdve autonómak lesznek, egymással és a földi irányítással is kommunikálva. A technológia fejlődésének köszönhetően a városi légi közlekedés egy sokkal hatékonyabb és népszerűbb szolgáltatás lehet a jövőben.

Felvetődik a kérdés, hogy hová illeszkednek be ezek a járművek a városi közlekedésbe? A KPMG várakozásai szerint rövid időn belül hasonló árakon lesz elérhető az UAM, mint a prémium taxik vagy a vonatok elsőosztálya, miközben jelentős időmegtakarításra képes. A célközönség először azok az emberek lesznek, akik megengedhetik maguknak, hogy elkerüljék a bel- és elővárosi dugókat. Idővel az árak csökkennek, és tömeges elterjedés várható. A KPMG úgy kalkulál, hogy 2030-ra már 12 millió fuvart regisztrálhat a városi légi közlekedés, mint szolgáltatás, míg 2050-re ez a szám felugorhat akár évi 400 millióra, és ezzel a teljes légiforgalom akár 4%-át is kiteheti.

Míg eleinte csak az elfoglalt és tehetős üzletemberek reptéri fuvarját váltja ki a villanydrón, később már a városon belül több pont közötti közlekedésben is tömegesen fel fog bukkanni, hogy aztán az agglomerációban és akár azon túl is polgárjogot nyerjen, szerves részévé válva a tömegközlekedésnek. A KPMG egyelőre 70 olyan várost azonosított, ahol a torlódások, a lélekszám növekedése és a nagy vásárlóerő adott az UAM megjelenéséhez. Ezekből Ázsiában található 23, Észak-Amerikában 16, és Európában 15. Sajnos Budapest egyelőre nem fért fel a legesélyesebb városok listájára.

The post A húszas évek elhozzák a városon belüli légiközlekedés forradalmát appeared first on Műszaki Magazin.

]]>