milánó – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Fri, 20 Dec 2024 13:20:27 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 A Yamazaki Mazak megnyitotta új európai technológiai központját Milánóban https://www.muszaki-magazin.hu/2022/08/24/mazak-nyitas-milano/ Wed, 24 Aug 2022 06:00:58 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=21551 A milánói központ a Mazak lézeres divíziójának központjául fog szolgálni Európában A Japánban, több mint egy évszázaddal ezelőtt alapított Yamazaki Mazak a lézervágó berendezések terén az iparág élvonalában képviselteti magát. A japán gyártó a leginnovatívabb és legfejlettebb technológiát nyújtja, mindezt ügyfélközpontú megközelítésben. Fennállása alatt a gyártó 10 üzemet létesített világszerte, ezen felül pedig több kereskedelmi […]

The post A Yamazaki Mazak megnyitotta új európai technológiai központját Milánóban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A milánói központ a Mazak lézeres divíziójának központjául fog szolgálni Európában

A Japánban, több mint egy évszázaddal ezelőtt alapított Yamazaki Mazak a lézervágó berendezések terén az iparág élvonalában képviselteti magát. A japán gyártó a leginnovatívabb és legfejlettebb technológiát nyújtja, mindezt ügyfélközpontú megközelítésben.

Fennállása alatt a gyártó 10 üzemet létesített világszerte, ezen felül pedig több kereskedelmi kirendeltséget, melyből 14 Európában található.

Az európai kirendeltségek szerepének növekvő fontossága miatt, valamint a lézeres technológiák fejlődése okán indokolt volt a meglévő olasz központ mellett egy dedikált, kifejezetten lézeres megmunkálásra épülő központot is létrehozni. A létesítmény Cerro Maggiorében kapott helyet, Milánótól nem messze.

Új lézertechnológiai központ

A központ megnyitására 2022 május 26-án került sor. A helyszín bemutatóteremmel rendelkezik, melyben a legújabb lézeres megmunkálórendszerek kerülnek kiállításra. Továbbá egy tiszta szobával, az optikai elemeken elvégzendő karbantartások miatt. Ezen felül az összes technológiai igény kiszolgálására alkalmas a létesítmény. A bemutatóteremben kialakításra került egy nitrogénfejlesztő, mely egy gázkeverővel együtt lehetővé teszi a Mazak mérnökei számára az új lézervágási technológiák és folyamatok kifejlesztését. A CAD/CAM sarok pedig szemlélteti a Mazak szoftveres technológiáit.

Az érdeklődők ezentúl számos eseményen és nyílt napokon vehetnek majd részt, megismerve a cég tevékenységét. A rendelkezésre álló terület lehetővé teszi egy teljes termékpaletta felsorakoztatását, valamint gyakorlatias oktatási programok szervezését.

A Mazak lézervágó gépek felhasználói nagyban profitálhatnak majd a belgiumi Leuvenben lévő európai alkatrészközpont szolgáltatásaiból is. A havi 20000 alkatrészt kezelni képes raktár a gépekhez igényelt alkatrészek 97%-át képes 24 órán belül Európa-szerte kiszállítani.

Open house esemény – a központ megnyitása

A három napon át tartó megnyitósorozat alatt a látogatók egy fedél alatt láthatták a Mazak technológiai felhozatalát. A kiemelt szerep a két új gépnek, az OPTIFLEX 3015 NEO S-15-nek és az FG-220-nak jutott.

Az OPTIFLEX 3015 NEO S-15 fiber lézer az innovatív Beam Shaping Mode technológiával rendelkezik, amely a sugár alakjának és átmérőjének jobb szabályozását teszi lehetővé. Az új MCT3 vágófej és az új MAZATROL Smooth Lx CNC vezérlőrendszer optimális teljesítményt biztosít az anyagok széles skálájának vágásához, mind a sebesség, mind a minőség tekintetében. A nagyméretű elülső és oldalsó ajtók, az állítható vezérlőpanel és a munkadarab könnyű hozzáférhetősége teszi ezt a berendezést ideális választássá a sokoldalú műveletekhez.

Az FG-220 a Mazak legújabb fiber lézergépe kerek, négyzet, téglalap és nyitott profilú (I, L és H) szerkezeti anyagok vágásához. A több gyártási folyamat egyetlen gépbe történő integrálása csökkentett beállítási időt, rövidebb átfutási időt, kevesebb kezelőt és kisebb helyigényt jelent.

Négy egymástól független forgó tokmány megakadályozza az anyag torzulását, így még bonyolult kontúrok megmunkálásakor is maximális pontosságot biztosít. Összességében az FG-220 példát mutat a gördülékeny megmunkálás terén.

A lézeres technológiák mellett az új központ látogatói a Mazak különböző szerszámgépeit is megismerhetik. Ezek között szerepelnek a zászlóshajó INTEGREX multifunkciós gépcsalád modelljei, valamint az új VARIAXIS C-600 szimultán 5 tengelyes függőleges megmunkálóközpont és a QTE-200M belépő szintű esztergaközpont.

Gaetano Lo Guzzo, a Yamazaki Mazak európai lézeres divíziójának igazgatója a megnyitáskor megjegyezte:

orange

„A Mazak gazdag örökséggel rendelkezik a forradalmi lézervágási technológiák fejlesztése és szállítása terén. Alig várjuk, hogy a lézeres megmunkálás iránt Európa-szerte érdeklődő ügyfeleinket üdvözölhessük új létesítményünkben.”

orange

A központ nem csak bemutatóhelyként működik, hanem alapvető szerepet fog játszani számos Mazak lézervágó gép karbantartásában – az alkalmazástechnikai tervezéstől és az értékesítés utáni támogatástól kezdve a lézervágófejek javításán és karbantartásán át. A Mazak lézermegmunkáló gépeket, és a Mazak szerszámgépeket alkalmazó ügyfélkör egyre gyorsabban növekszik. Egy olyan korszerű létesítmény, amely mindkét szakterületen páratlan mérnöki szakértelemmel rendelkezik, sok európai gyártó számára felbecsülhetetlen értékű erőforrást jelent majd.

Forrás: Mazak

The post A Yamazaki Mazak megnyitotta új európai technológiai központját Milánóban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
„Gyülekező” a jövő gyártási megoldása előtt https://www.muszaki-magazin.hu/2021/10/11/dmg-mori-bemutato-2021/ Mon, 11 Oct 2021 08:34:28 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17151 Bemutató standon és -teremben – a DMG MORI két helyszínen mutatta be a szerszámgépgyártás legújabb trendjeit – élőben és kerekasztal beszélgetés keretein belül. Két helyszín: trendek a szerszámgépgyártásban az EMO-n és a Milánó bemutatóteremben Tizenegy high-tech gép, köztük négy holisztikus automatizálási megoldás Automatizálás: Autonóm gyártási megoldások egyetlen forrásból PAYZR: Kockázatmentes gyártás a szolgáltatásként kínált eszközökkel és hatékonyságnövelés […]

The post „Gyülekező” a jövő gyártási megoldása előtt appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Bemutató standon és -teremben – a DMG MORI két helyszínen mutatta be a szerszámgépgyártás legújabb trendjeit – élőben és kerekasztal beszélgetés keretein belül.
  • Két helyszín: trendek a szerszámgépgyártásban az EMO-n és a Milánó bemutatóteremben
  • Tizenegy high-tech gép, köztük négy holisztikus automatizálási megoldás
  • Automatizálás: Autonóm gyártási megoldások egyetlen forrásból
  • PAYZR: Kockázatmentes gyártás a szolgáltatásként kínált eszközökkel és hatékonyságnövelés a szolgáltatásként kínált szoftverekkel
  • Integrált digitalizálás: folyamatbiztos termelés a digitalizált értéklánc mentén
  • Világpremier NZ platform: DUE, TRE, QUATTRO-sorozatgyártás akár négy toronnyal és négy B-tengellyel, 17,8 m²-en.

2021. október 4. és 9. között a DMG MORI megnyitotta kapuit a látogatók előtt a milánói EMO-n. Idén az olasz metropolisz hagyományos kiállítása teljes egészében a “Get together” mottó szellemében került megrendezésre – ráadásul két helyszínen egyszerre: az 1. csarnok kiállítási standján és a DMG MORI milánói bemutatótermében, ahol kilenc high-tech szerszámgépet állítottak ki, közülük ötöt, mint holisztikus automatizálási megoldást. Egy másik vendégváró sátor pedig párbeszédre szólította a látogatókat. Ily módon a szerszámgépgyártó számos lehetőséget biztosított arra, hogy partnerei hosszú idő után ismét intenzív párbeszédet folytathassanak egymással. A technológia vezetője mindkét helyszínen bemutatta legújabb fejlesztéseit. Az abszolút tetőpont az NZ sorozat világpremierje volt, amellyel a DMG MORI teljesen új mércét állított fel az esztergálási alkalmazások területén. A bemutatóteremben egy automatizált NZ TRE-t láthattak az érdeklődők, míg a DMG MORI standjánál az NZ QUATTRO-t nézhették meg a látogatók. Az új PAYZR üzleti modell a szolgáltatásként kínált szoftverek és berendezések kapcsán lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy gépi és szoftveres megoldásokra alacsony költséggel, kockázat nélkül, rugalmasan és tervezési rugalmassággal fizethessenek elő. A DMG MORI digitalizációs megoldásait – mint a jövőorientált termelés alapvető összetevőjét – is bemutatta, egyebek mellett például a Digitális Gyártási Csomagot. A további innovatív gyártási megoldások megtekintéséhez pedig a szerszámgépgyártó az érdeklődőket a Milánó bemutatóteremben várta.

Automatizáció: Autonóm gyártási megoldások egyetlen forrásból

Az automatizált gyártás úttörőjeként a DMG MORI összesen 53 automatizálási megoldást kínált tizenkét termékcsaládjából – mindet egyetlen forrásból. Erre a kompetenciára példa négy gyártási megoldás, amelyeket a DMG MORI élőben mutatott be az EMO-n. A marási területen az egyik a kompakt DMP 35 megmunkálóközpont, a helytakarékos WH 3 Cell munkadarab-kezelő rendszerrel kiegészítve. A másik a DMU 65 H monoBLOCK, ami egy PH Cell-el felszerelve volt megtekinthető. A palettakezelő rendszer moduláris felépítésű, így az egyedi igényeknek megfelelően különböző méretű palettákal szerelhető fel. Az esztergálási területen a DMG MORI bemutatta a rugalmas és könnyen kezelhető Robo2Go rendszerét egy CLX 450 TC-n, amely egy nagy teljesítményű eszterga- és maróközpont a belépő kategóriából.

PAYZR: Kockázatmentes gyártás és hatékonyságnövelés

„Előfizetés és All-in a befektetés és vásárlás helyett” – ez a DMG MORI új PAYZR üzleti modelljének sikerképlete, amely a berendezéseket és a szoftvereket, mint szolgáltatásokat kínálja. Az elégedettséget a márka garantálja. A PAYZR jelentése „PAY with Zero Risk”, vagyis „Fizessen zéró kockázattal”.

Az új szolgáltatás az év elején indult a kompakt M1-es vertikális megmunkáló központok szolgáltatásként való értékesítésével. A kompakt, függőleges megmunkáló központ stabil, monolitikus kialakításával, soros orsóval, akár 12.000 percenkénti fordulatszámmal és automatikus szerszámváltóval, kategóriájának legjobbja. Egy havi előfizetés ellenében az ügyfelek hozzájuthatnak a géphez, vagy akár a teljes körű “carefree” csomagra is előfizethetnek, aminek része a szerviz és a karbantartás is. A használat alapú díjazási szolgáltatással emellett csak annyi díjat számítanak fel, amennyit a gép ténylegesen működik – a főorsó, munkával töltött perceinek alapján. A második gép, amelyet a DMG MORI hozzáadott a PAYZR portfóliójához, az idén bemutatott CLX 450 TC. A B-tengellyel és a compactMASTER eszterga- és maróorsóval felszerelve az EMO-n bemutatott komplett megmunkáló központ csökkenti a telepítési és termelésen kívül töltött időt a kis- és közepes tételméretű termelés esetén.

A DMG MORI a TULIP, ISTOS és WERKBLiQ szoftvereket szolgáltatásként is kínálja. Egy új kiegészítés az up2parts: az up2parts számítás lehetővé teszi a mesterséges intelligencia alapján történő automatikus árajánlatgenerálást. A számítások és árajánlatok így másodpercek alatt és mindössze néhány kattintással létrehozhatók. Ez nemcsak a munka előkészítésének hatékonyságát növeli, hanem a sikerességi arányt és ezáltal hosszú távon az ügyfelek versenyképességét is, még az egy darabos gyártás esetén is. Az up2parts számítás egy vállalatspecifikus adatbázison alapul, amelyet az érdeklődők és az ügyfelek is teljes egészében használhatnak az ingyenes up2parts cloud alaptermékben. A korlátlan tárhely miatt a gépeket, az anyagokat, az ügyfeleket és az alkatrészeket központilag tárolják – ez utóbbit 3D modellként. A geometriai hasonlóságkeresés néhány másodpercen belül automatikusan megtalálja az azonos vagy hasonló alkatrészeket.

Integrált digitalizáció: Folyamatbiztos gyártás a digitalizált értéklánc mentén

Technológiai vezetőként a DMG MORI jelentősen hozzájárul a digitális átalakulás formálásához is. A csoport jövőorientált megoldásokkal támogatja ügyfeleit a szerszámgépek hálózatba szervezésében és az értéklánc digitalizálásában. A felhasználók a digitális gyártási csomaggal optimálisan indulhatnak el ezen az úton a jövőben. A csomag tartalmazza a DMG MORI Connectivity-t mind a DMG MORI gépek, mind a kiválasztott harmadik féltől származó berendezések hálózatba szervezéséhez, a PLC-független frissítést a legújabb CELOS verzióhoz és a DMG MORI Messenger-t is. A DMG MORI Monitoring egy pillanat alatt megjeleníti az összes hálózatba szervezett gép aktuális állapotát – számítógépen és mobileszközökön egyaránt. Az ingyenes my DMG MORI ügyfélportál teljes körű digitális szolgáltatásokat biztosít a DMG MORI gépek számára, míg a DMG MORI NETservice lehetővé teszi a közvetlen távoli kommunikációt a DMG MORI szervizzel. Ez számos hibaelhárítási eset gyors és egyszerű megoldását biztosítja.

Világpremier NZ platform: DUE, TRE, QUATTRO – esztergálás akár négy toronnyal és négy B-tengellyel, 17,8 m²-en

A DMG MORI lenyűgöző világpremierét mutatta be az új NZ platform képében. Az EMO-n az NZ TRE és az NZ QUATTRO volt látható. A két méretben kapható új NZ platform a legyártható alkatrészek és a teljesítmény széles skáláját kínálja, amelyek újradefiniálják az esztergálási folyamatot. A rövid változatot maximum 690 mm hosszú munkadarabokhoz tervezték, míg a hosszú változatban a megmunkálható hossz 1.290 mm-ig terjed. A tokmányba befogható maximális munkadarab átmérő mindkét esetben ø 120 mm-ig lehetséges, rúdanyagok megmunkálása esetén az áteresztési képesség pedig ø 65 mm. Az NZ sorozat rendkívül kompakt kialakítása is lenyűgöző. A 3 m hosszú rúdadagolóval együtt az NZ mindössze 17,8 m² alapterületet igényel.

Az NZ platform legjobb része az egyedi felszerelési lehetőségek tárháza, így minden felhasználó telepítheti az igényeinek megfelelő gyártási megoldást. A moduláris gépkoncepciónak köszönhetően az NZ platform tartalmazza az NZ DUE, NZ TRE és NZ QUATTRO modelleket. Ez azt jelenti, hogy két, három vagy négy torony helyezhető el a munkaterületen belül. Mindegyik egység önállóan is működőképes, és egy 80 mm-es úthossz megtételére is alkalmas Y-tengellyel rendelkezik, valamint a B-tengelye -10 ° és +100 ° közötti elforgatást tesz lehetővé.

www.dmgmori.com

The post „Gyülekező” a jövő gyártási megoldása előtt appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Röhm újdonság az EMO Milano-n https://www.muszaki-magazin.hu/2021/10/11/rohm-emo-milano/ Mon, 11 Oct 2021 07:21:11 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17142 Smart clamping – „Egyesek látomásnak nevezik, mi megoldásnak látjuk”. Befogás és megfogás pontosan a szükséges erővel. A Röhm szenzorokat magába rejtő új befogás technológiát fejlesztett ki. A Röhm az ipar 4.0-át újra gondoló fejlesztést mutatott be standján az idei EMO Milano kiállításon. A cég szakértői a Műszaki Magazin olvasóinak nyilatkozva elmondták, hogy a Röhm számára […]

The post Röhm újdonság az EMO Milano-n appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Smart clamping – „Egyesek látomásnak nevezik, mi megoldásnak látjuk”. Befogás és megfogás pontosan a szükséges erővel.

A Röhm szenzorokat magába rejtő új befogás technológiát fejlesztett ki.

A Röhm az ipar 4.0-át újra gondoló fejlesztést mutatott be standján az idei EMO Milano kiállításon. A cég szakértői a Műszaki Magazin olvasóinak nyilatkozva elmondták, hogy a Röhm számára az ipar 4.0 többet jelent, mint befogás és megfogás technológiát egy kábellel. Ebből a célból fejlesztették ki a beépített szenzorokat magába foglaló munkadarab befogás technológiát, amit úgy hívnak „smart clamping”.

A RÖHM egyedülálló befogási megoldása az IO-link vezeték nélküli gyártási támogatásra:

  • Egy megfogó eszköz, ami az erőméréshez szükséges szenzorokat tartalmazza,
  • egy univerzális gateway – átjáró,
  • a gateway továbbítja a mért adatokat a cloud – felhőbe,
  • a gateway közvetlenül a szerszámgép PLC-hez csatlakozik a Profinet-en keresztül.

Tudni szeretné, hogy a szerszámgép és a munkadarab hogyan működik együtt?

1.alkalmazás: Megmunkálás – a tapintó megfogó rendszer. A megfogó erők a megmunkálás során valós időben mérhetők. A szorítóerőre ható különféle fizikai hatások teljes mértékben rögzíthetőek. Az adatok kiértékelése akár a gépkezelő által, akár egy automatikus kiértékelő rendszer által feldolgozhatóak, ami a megmunkálási folyamat pontosabb és hatékonyabb beállítását teszi lehetővé.

Tudni szeretné, hogy a megfogó készüléket mikor kell megkenni, karbantartani vagy javítani?

  1. alkalmazás: Karbantartás – az előrejelző befogó rendszer. A szorító erő a megmunkálás közben folyamatosan mérhető. A valós, mért erők időbeli értékelése és a meghatározott erőkkel való összehasonlítása segít előre látni a közelgő karbantartásokat vagy javításokat.

Tudni szeretné, hogy a szerszám mennyire kopott és mikor szorul cserére?

  1. alkalmazás: Szerszám kopás – az előrejelző befogó rendszer. Megmunkálás során a rendszer folyamatosan méri a szorító erőt. Az alkalmazott centrifugális, vágó és előtoló erők jellegzetes szorítóerő mintákat eredményeznek. A szerszámkopás mértéke előre meghatározható és az eredmények összehasonlításával a csere előre látható.

Tudni szeretné, hogy a befogó rendszer – tokmány, báb, központcsúcs – pontosan vannak-e beállítva?

  1. alkalmazás: Beállítás – a megfogó rendszer, ami segíti a beállítást. A rendszer a forgácsolás előtt is méri a szorító erőket. A munkadarabra ható további erők, amiket a kiegészítő megfogó eszközök adnak át, szintén mérhetőek az iJaw pofákkal. A szerszámgépre gyakorolt zavaró hatások azonosíthatók és szükség esetén kiküszöbölhetők.

Követni szeretné a gyártási folyamatot?

  1. alkalmazás: Folyamat közbeni minőség ellenőrzés. A szorító erő a megmunkálás során valós időben mérhető. A megmunkálás közbeni hatások is követhetőek, ami lehetővé teszi a szükséges következtetések levonását és a változtatások elvégzését.

Tudni szeretné, hogy az automata adagolás megfelelően történik-e?

  1. alkalmazás: Automata adagolás – a rendszer megmutatja, hogy a munkadarab megfelelően került a tokmányba. A megmunkálás előtti szorítóerő mérésével érzékelhetővé válik, hogy a munkadarab megfelelően került-e a tokmányba. Amennyiben eltérés tapasztalható a szorító erőkben, a szerszámgép megfelelően tud reagálni. Ez lehetővé teszi az automata adagolás megbízható felügyeletét.

Dokumentálni szeretné a gyártási folyamatot?

  1. alkalmazás: A megfogó rendszer dokumentációja memóriával. A megfogó rendszer által mért szorítóerők egyenként eltárolhatók és ezáltal pontosan dokumentálható a gyártás. A folyamatok tisztán követhetőek a gyártás minden pontján.

www.roehm.biz

The post Röhm újdonság az EMO Milano-n appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
FANUC – automatizált jövő https://www.muszaki-magazin.hu/2021/09/06/roboshot-fanuc-kiallitas/ Mon, 06 Sep 2021 08:04:34 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=16584 Az EMO-n, Milánóban október 4. és 9. között  – számos új technológiát mutat be a FANUC az E02-es standon, a 7. csarnokban. Itt 1250 négyzetméternyi kiállítási területen várja az érdeklődőket, hogy bemutassa az automatizált jövőre vonatkozó elképzeléseit. A standot hat kulcsfontosságú terület között osztják fel, ezek mindegyike innovatív fizikai és virtuális kiállításelemekkel mutatja be a […]

The post FANUC – automatizált jövő appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az EMO-n, Milánóban október 4. és 9. között  – számos új technológiát mutat be a FANUC az E02-es standon, a 7. csarnokban. Itt 1250 négyzetméternyi kiállítási területen várja az érdeklődőket, hogy bemutassa az automatizált jövőre vonatkozó elképzeléseit.

A standot hat kulcsfontosságú terület között osztják fel, ezek mindegyike innovatív fizikai és virtuális kiállításelemekkel mutatja be a látogatóknak az újdonságokat. A hangsúly a „ONE FANUC” -ra, a teljes automatizálás egyedülálló technológiájára helyeződik, számos automatizálási megoldást kínál  gyártóvállalatok, gyárépítők és operátorok számára egyetlen forrásból, amely a FANUC.

Területspecifikus megoldások

A ONE FANUC területén belül CNC-szerszámgépekkel, robotokkal és szoftvermegoldásokkal találkozhatnak a látogatók, amelyek szimultán működése megmutatja, hogy az integráció még soha nem volt ilyen egyszerű. A cellaalapú megoldások kapcsolódnak továbbá a FANUC FIELD platformon futó IoT alkalmazásokkal is.

A stand első területe a zöld mobilitásra helyezi majd a fókuszt, az elektromos akkumulátorok megfelelő kezelésére többféle robotalkalmazás bemutatásán keresztül. Kiemelendő továbbá a területet támogató gépi látási technológia is, erre példa a 3DV-1600 érzékelő, amely szintén az EMO-n mutatkozik be az európai közönségnek.

Az elektromobilitás mellett az orvostechnika sem szorul háttérbe: a standon helyet kapnak optikai, precíziós fémvágási és robotizálási megoldások is, amelyek e szektorban megbízhatóan alkalmazhatók.

A stand központjában egy FANUC gyárautomatizálási (FA) galériát helyeznek el. A lenyűgöző, esztétikus, alagútszerű galériában a látogatók a legkorszerűbb a FANUC gyártásautomatizálási megoldások széles spektrumával találkozhatnak többek közt a digitális ikrek technológiával. A gépek hatékony automatizálása az egyik legfontosabb szempont a beruházások és fejlesztések tervezése során, így a kiállításon is központi szerepet érdemel. A FANUC a világ vezető gyárautomatizáló vállalataként az EMO-n egy sor olyan megoldást mutat be, amelyek kiválóan alkalmazkodnak ezekhez a keretekhez.


A FANUC gyárautomatizálási, robotikai és szerszámgép újdonságokkal készül az EMO-ra. A 2021-es EMO kiállításon számos új FANUC termék debütál az európai piacon.


Nem csak robotok

Robotjai mellett a FANUC bemutatja ROI (Return on Investment = Megtérülésszámítás) kalkulátorát is robotizálási megoldásaihoz. A webes alkalmazás egy könnyen használható kezelőfelületből áll és egyszerűen értelmezhető módon mutatja be az elérhető megtakarításokat.

A ROBOMACHINES üzletágban hármas premier várható, ugyanis a ROBODRILL, a ROBOCUT és a ROBOSHOT is megújul, ezek pedig az EMO-n debütálnak a kontinensen.

A ROBODRILL α-DiB-Plus sorozathoz tartozó függőleges megmunkálóközpontok 2022 elejétől válnak elérhetővé. Az új orsóváltozatok, vezérlési lehetőségek, szervohajtások és mechanikai fejlesztések még hatékonyabbá, gyorsabbá és megbízhatóbbá tették az új ROBODRILL-t, melynek kezelése is tovább egyszerűsödött.

A FANUC ROBOCUT α-CiC huzalos szikraforgácsoló gépsorozata szintén új fejlesztéseket kapott. Fejlődött a gépek merevsége a mechanikai szerkezet megerősítésének köszönhetően, így a megmunkálások még pontosabbak lesznek. Az új ROBOCUT α-C400iC és C600iC az EMO-n lesz először látható Európában, a kisebbik közülük pedig egy FANUC CRX kollaboratív robottal (cobot) dolgozik majd a standon. Érdekesség, hogy a FANUC ROBOCUT α-CiC gyártotta a fröccsöntő betéteket az EMO-n bemutatott harmadik új ROBOMACHINE-hez: a ROBOSHOT α-SiB fröccsöntő géphez. A fröccsgépekkel kapcsolatban újdonság még, hogy a FANUC új ROBOSHOT α-SiB szériája alkalmas fém fröccsöntésre (MIM), így orvosi és sebészeti fémeszközök is gyárthatók vele. A standon kiállításra kerülő ROBOSHOT α-SiB a vállalat QSSR (Quick and Simple Start-up of Robotization = Gyors és egyszerű belépés a robotizálás világába) koncepcióján alapuló FANUC kezelőcellában dolgozik majd egy FANUC LR Mate robottal közösen.

Az IoT összeköt

A kiállításon a FANUC bemutatja skálázható IoT megoldásait is, amelynek célja, hogy a gyártás hatékonyabbá, termelékenyebbé váljon, az elkészült termékek minősége pedig kifogástalan legyen, miközben a gyártósor rendelkezésre állása folyamatos. Természetesen a korábbi évekhez hasonlóan a japán gyártó megbízható partnervállalatait is bemutatja a standján és a látogatók megismerhetik azokat az integrált rendszermegoldásokat, amelyek egy közös FANUC FIELD platformon futhatnak majd.

A standon saját külön területet kapnak majd a FANUC szolgáltatásai, mint például a FAR (FANUC Assisted Reality = FANUC kiterjesztett valóság), mely távoli elérési szolgáltatást biztosít a gyárak és üzemek felügyeletéhez. Végül a szolgáltatási teljesítmény mutatóira is rátekinthetünk: így a 25 órás MTTR (átlagos javítási idő) vagy a 99,97 százalékos szervizalkatrész rendelkezésre állás teljesítésének körülményeire. Mindkét értéket Európa-szerte biztosítja a vállalat folyamatosan arra törekedve, hogy az ügyfelek termelése szinte egy pillanatra se álljon le meghibásodások miatt.


A megújult FANUC ROBOSHOT

Az új ROBOSHOT Alpha-SiB továbbfejlesztett vezérlést és új szoftverfunkciókat kínál a felhasználóknak a hatékonyságfokozáshoz. A japán gyártó a ROBOSHOT ALPHA-SiB sorozatú fröccsöntő gépekkel az európai műanyagiparban már eleve stabil piaci pozícióját erősíti tovább. A gépek vezérlésének, szoftvereinek és teljesítményének fejlesztése további előnyt biztosít a felhasználóknak, miközben a FANUC szellemiségét tükrözően a teljesen elektromos működés kimagasló hatékonyságot, fenntartható üzemeltetést és egyszerű használatot biztosít. Az OEM gyártóvállalatok, valamint többek között az orvostechnikai, autóipari, elektronikai, optikai és csomagolási ágazatokat kiszolgáló beszállítók és bérgyártók profitálhatnak az előnyökből. A FANUC ROBOSHOT ALPHA-SiB fejlesztéseinek középpontjában az új, nagy teljesítményű FANUC PANEL iH Pro felhasználói felület áll, amely nagy, 21,5 hüvelykes, teljes HD felbontású kijelzővel rendelkezik, mely 2,6-szorosa a korábbinak. A további funkciógombokkal támogatva az új HMI megkönnyíti a gyorsabb beállítást, jobb adatvizualizációt és a szemléletesebb grafikai megjelenítést biztosít. Ezenkívül a PANEL iH Pro Windows 10 IoT-alapú operációs rendszerével egyszerűbbé teszi az adatgyűjtést, hiszen több USB porttal is rendelkezik, amelyeken különféle adatgyűjtő eszközök csatlakoztathatók a rendszerhez.


www.fanuc.hu

The post FANUC – automatizált jövő appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Még nagyobb lett a Lamiera https://www.muszaki-magazin.hu/2019/06/07/meg-nagyobb-lett-lamiera/ Fri, 07 Jun 2019 15:19:31 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=7351 Több mint 26 ezer látogató vett részt idén, a május 15. és 18. között Milánóban megrendezett Lamiera ipari kiállításon. Ez 11 százalékos növekedést jelent az előző, 2017. évi, ugyancsak nagyon sikeres Lamierához képest. Nem csak a látogatók száma, de a kiállítási terület mérete is jelentősen növekedett. Idén már 50 ezer négyzetméternyi területen voltak láthatók a […]

The post Még nagyobb lett a Lamiera appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Több mint 26 ezer látogató vett részt idén, a május 15. és 18. között Milánóban megrendezett Lamiera ipari kiállításon. Ez 11 százalékos növekedést jelent az előző, 2017. évi, ugyancsak nagyon sikeres Lamierához képest.

Nem csak a látogatók száma, de a kiállítási terület mérete is jelentősen növekedett.

Idén már 50 ezer négyzetméternyi területen voltak láthatók a fémlemez-formázó, -vágó és -feldolgozó gépek, valamint az automatizálás és az ágazathoz kapcsolódó különböző egyéb technológiák. Ez 25 százalékos növekedés a korábbi kiállítás méretéhez képest.

Az idén már 20. alkalommal megrendezett nemzetközi ipari vásárnak most másodszorra biztosított helyszínt Milánó. A kiállítást az olasz nemzetgazdasági minisztériummal és az ICE olasz kereskedelmi ügynökséggel együttműködésben szervező Ucimu-Sistemi szerint mostanra egyértelműen bebizonyosodott, hogy a milánói helyszín a legideálisabb az olaszországi fémlemez-szektor egyetlen kiállítási rendezvényének, ezért is lesz a következő Lamiera kiállítás 2021. március 17. és 20. között ugyancsak a Fiera Milano RHO területén.

A kiállítás területére szervezett sajtóbeszélgetésen elmondták azt is, hogy a kiállításon idén 518 vállalat állított ki, ami 6 százalékkal volt több a 2017-hez képest. A kiállítás idén már 3 csarnokban terült el, ami eggyel szintén több volt a megelőző Lamiera-kiállításhoz képest.

Az idei kiállításon bővült a kiállított termékek köre is, és egyre több féle innovatív technológia jelent meg az automatizációhoz, a robotizációhoz és a digitális világhoz kapcsolódóan.  A kiállításon jelentős súllyal voltak jelen az Ipar 4.0-ához kapcsolódó megoldások is.

A sajtóbeszélgetésen elhangzott az is, hogy a Lamiera látogatói a világ összesen 73 országából érkeztek a vásárra, a látogatók 8,5 százaléka érkezett külföldről, A külföldi látogatók 78,5 százaléka érkezett Európából, de sokan, 14 százaléknyian Ázsiából, 4,5 százaléknyian Amerikából és 3 százaléknyian Afrikából utaztak a milánói kiállításra, ami a vásár nemzetközi jellegét erősítette.

A Lamiera kiállításhoz kapcsolódóan számos egyéb kezdeményésre is sor került, többek között  az Innovációs csarnokban folyamatosan különböző bemutatkozókra, szervezett beszélgetésekre is sor került elsősorban a kiállítók főszereplésével, akik bemutathatták innovációikat. A résztvevők számából ítélve ezek a találkozók is rendkívül sikeresek voltak.

Massimo Carboniero, az UCIMU-SISTEMI PER PRODURRE elnöke a sajtóbeszélgetésen arról beszélt, hogy Olaszország számára rendkívül fontos a fémipar. A fémformázó készülékek terén Itália a második legjelentősebb exportáló országnak számít, a piac 1.511 millió eurós volt 2018-ban, és nem sokkal volt lemaradva az éllovas Németországtól, mely 1.652 milliós eurós exportáló piaccal rendelkezik a fémmegmunkáló készülékek terén. (Adatok forrása: Gardner, National Assocications, ISTAT, ITC).

Massimo Carboniero azt is mondta, rendkívül elégedettek lehetnek a LAMIERA kiállítás eredményeivel, mind a kiállítási terület, mind a kiállító cégek és a látogatók számát illetően.  Szerinte Olaszország ismét bebizonyította, hogy képes évről évre egyre komplexebb kiállítást szervezni, amiben támaszkodhat erős és versenyző ipari hátterére is. Megemlítette azt is, hogy a kiállításon több mint 600 diák is részt vett, hogy ezzel is elősegítsék a szakterület aktuális trendjeinek megismerését, illetve az iparág utánpótlási hátterét.

Lamiera-kiállítás weboldala

The post Még nagyobb lett a Lamiera appeared first on Műszaki Magazin.

]]>