lézeres – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Tue, 10 Dec 2024 19:53:55 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 A Mazak legújabb lézeres innovációi az EuroBLECH 2024-en https://www.muszaki-magazin.hu/2024/10/02/euroblech-mazak-lezeres-innovacio/ Wed, 02 Oct 2024 05:00:52 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=31423 A Yamazaki Mazak az EuroBLECH 2024 kiállításon mutatja be a legújabb lézerfeldolgozó-berendezését, az OPTIPLEX 3015 Ez-t. A csúcstechnológia kiváló minőségű lézeres feldolgozási képességeket kínál költséghatékony áron, így a fejlett technológia szélesebb körben elérhetővé válik a vállalkozások számára. A Mazak azzal a céllal vesz részt a kiállításon, hogy bemutassa, miként tudja támogatni ügyfeleit teljes körű automatizálási […]

The post A Mazak legújabb lézeres innovációi az EuroBLECH 2024-en appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Yamazaki Mazak az EuroBLECH 2024 kiállításon mutatja be a legújabb lézerfeldolgozó-berendezését, az OPTIPLEX 3015 Ez-t.

A csúcstechnológia kiváló minőségű lézeres feldolgozási képességeket kínál költséghatékony áron, így a fejlett technológia szélesebb körben elérhetővé válik a vállalkozások számára.

A Mazak azzal a céllal vesz részt a kiállításon, hogy bemutassa, miként tudja támogatni ügyfeleit teljes körű automatizálási megoldásokkal, valamint a vastag anyagok nagy teljesítményű és precíz vágásával. Továbbá, hangsúlyozza, hogyan segítheti az ügyfelek hatékonyságát és jövedelmezőségét a vállalat lézeres megmunkálási és szerszámgép-portfóliójának összehangolt használata.

Az OPTIPLEX 3015 Ez bevezetésével, amely felhasználóbarát kezelést, megfizethetőséget és kivételes teljesítményt kínál az ügyfeleknek, a Yamazaki Mazak továbbra is elkötelezettségét bizonyítja az innovatív megoldások szállítása iránt, amelyek megfelelnek a gyártóipar folyamatosan változó igényeinek.

A Mazak bemutatja legújabb fiber lézeres feldolgozó gépének, az OPTIPLEX 3015 NEO-nak egy 20 kW-os változatát is.

A gép különböző anyagok és vastagságok széles választékának megmunkálására készült, biztosítva a precíz vágást, a nagy mechanikai szilárdságot és a folyamatos megbízhatóságot.  Az intelligens funkciók hatékony támogató és megelőző intézkedésekkel segítik a felhasználókat, minimalizálva a beállítási időt, hogy a termelékenység a lehető legoptimálisabb legyen.

A 6 kW-os gépet a EuroBLECH-en egy teljesen integrált gyártócellában mutatják be, amely a nyersanyagtól egészen a kész alkatrészekig végigvezeti a munkadarabot.

Az OPTIPLEX Ez mellett, amely hárompalettás cserélővel van felszerelve a ciklusidő optimalizálása érdekében, a cella tartalmazza a Mazak CST 3015 tárolóautomatizálási rendszert is, amely nyolc polccal rendelkezik: hat a nyersanyagok betöltésére és kettő a maradék lemezek kirakodására. Emellett a cella része a Mazak SMART MANUFACTURING CELL robotrendszer is, amely a kész alkatrészek szétválogatására és raklapra helyezésére szolgál, előkészítve azokat a következő munkafolyamathoz.

A cella minden egyes komponensét központilag az új Smooth Line Controller szoftver irányítja. Ez az alkalmazás beépül a CNC-be, lehetővé téve az egész folyamat integrálását az rendelés beérkezésétől és a CAD/CAM irodából érkező programoktól kezdve az anyag érkezésén, vágásán és szortírozásán át egészen a kész alkatrészek kiszállításáig. A rendszer, amely termelésütemezésre is használható, képes a kritikus gyártási adatokat visszaküldeni az ERP rendszerbe is.

A EuroBLECH-en bemutatásra kerül a Mazak legújabb szálas lézeres feldolgozó gépe, az OPTIPLEX 3015 NEO is. A kiállításon látható 20 kW-os változat a Mazak NEO sorozatának tagja, amely a kiváló termelékenységet és precizitást kínál, miközben a legjobb környezetvédelmi teljesítményt is biztosítja.

A gép munkatere lehetővé teszi 1525 mm x 3050 mm méretű munkadarabok feldolgozását egy új 20 kW-os szálas lézerrezonátor segítségével. A nagy teljesítményű lézernek és az új GRAND CUT technológiának köszönhetően a gép nagy pontosságú és stabil vágást biztosít vastag anyagok esetén.

A Mazak az FSW-460V-t az OPTIPLEX 3015 NEO-val együtt mutatja be, hogy illusztrálja, hogyan csökkentheti a lézer- és szerszámgép-portfóliói közötti szinergia a ciklusidőt és az eszközköltségeket a végfelhasználók számára.

A gép egyik kiemelkedő jellemzője a Mazak Beam Shaping Technology, amelyet a gép Multi-Control Torch 3 vágófejének Beam Diameter Control funkciója egészít ki. Ez a kombináció jelentős termelékenységjavulást és kiváló vágási minőséget biztosít lemezmegmunkálás során.

A sugárnyaláb formájának beállításával a kezelők akár 50 mm vastagságú anyagokat is vághatnak, négyszeres stabilitással a hagyományos vágási módszerekhez képest. Ezen kívül a sugárnyaláb-forma módosítása több mint 80%-kal javíthatja a ferde vágás szögét a hagyományos gépekhez viszonyítva, ami jelentősen növeli a vágás precizitását.

A Mazak standján a látogatók élőben láthatják az innovatív Beam Shaping és GRAND CUT technológiák működését, valamint szemügyre vehetik a Mazak vágási minőségét a bemutatott minták alapján.

A Mazak lézeres és szerszámgép-portfóliója közötti szinergia hozzájárulhat a ciklusidő és az eszközköltségek csökkentéséhez a végfelhasználók számára. Ezt az OPTIPLEX 3015 NEO 20 kW-os gép és a Mazak új Friction Stir Welding (FSW) gép bemutatásával illusztrálják, ahol egy alumíniumlemezt lézerrel vágnak ki a standon, majd az elkészített mintát a szerszámgéphez juttatják, ahol dörzshegesztést végeznek a munkadarabon.

A gyártók FSW technológia alkalmazásával kapcsolatos kihívások leküzdésére a Mazak megalkotta a nehéz igénybevételre tervezett és rendkívül merev FSW-460V gépet, amely egy 900 mm x 460 mm-es asztallal rendelkezik, és akár 500 kg terhelést is elbír. Ez az alap a FSW-460V orsójának, amely megbízhatóan és következetesen akár 14 kN maximális tolóerőt és 10,000 rpm orsófordulatszámot biztosít a nagysebességű dörzshegesztéshez.

Gaetano Lo Guzzo, a Yamazaki Mazak lézeres üzletág európai igazgatója így nyilatkozott:

„Az EuroBLECH Európa vezető lézeres feldolgozási kiállítása, és örömmel térünk vissza ezúttal három innovatív lézeres megoldással, amelyek segíthetnek ügyfeleinknek a termelékenység és a nyereségesség növelésében.”

„Az OPTIPLEX Ez az évek óta tartó kutatás-fejlesztés eredménye, amelynek célja egy megfizethető, könnyen használható és karbantartható lézergép piacra vitele volt, anélkül, hogy a Mazak által képviselt minőségről lemondanánk. A gép egy kulcsrakész cella részeként való bemutatása, amely automatizálja az egész folyamatot a nyersanyagtól a kész alkatrészekig, valóban megmutatja, milyen mértékben segíthet az ügyfeleknek a lézeres feldolgozás zökkenőmentes integrálásában gyártási folyamataikba.”

További információkért, kérjük látogassa meg a https://discover.mazakeu.com/euroblech2024/ weboldalt.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post A Mazak legújabb lézeres innovációi az EuroBLECH 2024-en appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
E3AS-HL lézeres érzékelő https://www.muszaki-magazin.hu/2020/12/09/omron-lezeres-erzekelo/ Wed, 09 Dec 2020 08:44:52 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12954 Az új érzékelési technológia a bonyolult céltárgyakat is észleli, így nincs szükség összetett kialakítású rendszerekre Az OMRON bemutatta az új E3AS-HL CMOS lézeres érzékelőt, melynek iparágvezető érzékelési technológiája lényegesen jobb észlelési képességet kínál. A nehezen észlelhető céltárgyak megbízható észlelésének köszönhetően nincs szükség időigényes rendszertervezésre és -beállításra a berendezések üzembe helyezésénél. A hagyományos, tárgyreflexiós fotoelektromos érzékelőkkel történő […]

The post E3AS-HL lézeres érzékelő appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az új érzékelési technológia a bonyolult céltárgyakat is észleli, így nincs szükség összetett kialakítású rendszerekre

Az OMRON bemutatta az új E3AS-HL CMOS lézeres érzékelőt, melynek iparágvezető érzékelési technológiája lényegesen jobb észlelési képességet kínál. A nehezen észlelhető céltárgyak megbízható észlelésének köszönhetően nincs szükség időigényes rendszertervezésre és -beállításra a berendezések üzembe helyezésénél.

A hagyományos, tárgyreflexiós fotoelektromos érzékelőkkel történő észlelést befolyásolja a céltárgy színe, anyaga, illetve felülete, és csak kellő tapasztalat és szakértelem birtokában lehet megfelelően elhelyezni és beállítani az érzékelőket az egyes céltárgyakhoz. Ez a probléma gyakran merül fel az autóiparban és az élelmiszeriparban, ahol a legkülönfélébb, bonyolult alakú és fényes felületekkel rendelkező céltárgyak észlelését végzik.

Az új E3AS-HL CMOS lézeres érzékelő megbízhatóan észleli az olyan céltárgyakat is, amelyeket a tárgyreflexiós fotoelektromos érzékelők nem képesek. Az érzékelő iparágvezető érzékelési algoritmusa gyors, másodpercenként 10 000 mintavétellel és az OMRON egyedülálló, felhalmozásos feldolgozásával növeli az érzékenységet a céltárgyról visszaverődő legkisebb fényt is felerősítve. A gyártási technológia a vevőlencse helyzetét mikrométeres pontossággal állítja be, lehetővé téve bármilyen színű, anyagú és alakú céltárgy megbízható észlelését.

E technológiák jóvoltából az E3AS-HL érzékelő megbízhatóan észleli az ívelt és szabálytalan alakú, fénylő felületű autóipari alkatrészeket, a többszínű, fényes élelmiszereket és csomagolásokat. Az E3AS-HL érzékelő ott is használható, ahol korábban tárgyreflexiós fotoelektromos érzékelőket alkalmaztak, viszont jelentősen csökkenti az érzékelő helyzetének és szögének beállítására, valamint a küszöbértékek meghatározására fordítandó időt.

Főbb jellemzők:

  1. A bonyolult objektumok megbízható észlelése csökkenti a berendezés-tervezési és üzembe helyezési időt
  2. A nagyobb berendezés-tervezési rugalmasság csökkenti a tervezésre fordítandó időt
  3. Az érzékelőfelület lerakódásgátló bevonata stabil működést biztosít még zord környezetben is (szabadalmaztatás alatt)
  4. Az OLED-kijelző és a betaníthatóság egyszerű, gyors és optimális beállítást tesz lehetővé

További tudnivalók a következő webhelyen találhatók: https://industrial.omron.hu/hu/products/e3as

The post E3AS-HL lézeres érzékelő appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Lézeres csővágógép a TRUMPF-tól https://www.muszaki-magazin.hu/2020/05/12/trumpf-lezeres-csovagogep/ Tue, 12 May 2020 13:33:37 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=10083 Automatizálási megoldásainak köszönhetően a TruLaser Tube 3000 fiber kiváló mind a csőmegmunkálás világába történő belépésre, mind a már meglévő géppark kiegészítésére. A TruLaser Tube 3000 fiber még alacsony és közepes kapacitáskihasználás esetén is költséghatékonyan üzemeltethető. Ezért jó szívvel ajánlható azon cégeknek, akik éppen most állnak a lézeres csővágás technológiájának bevezetése előtt, valamint azoknak, akik már […]

The post Lézeres csővágógép a TRUMPF-tól appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Automatizálási megoldásainak köszönhetően a TruLaser Tube 3000 fiber kiváló mind a csőmegmunkálás világába történő belépésre, mind a már meglévő géppark kiegészítésére.

A TruLaser Tube 3000 fiber még alacsony és közepes kapacitáskihasználás esetén is költséghatékonyan üzemeltethető. Ezért jó szívvel ajánlható azon cégeknek, akik éppen most állnak a lézeres csővágás technológiájának bevezetése előtt, valamint azoknak, akik már jelentős tapasztalattal rendelkeznek ezen a téren, de bővíteni szándékoznak a termelési kapacitásukat. –mondta el Kunkli László, a TRUMPF Hungary Kft. szerszámgépek üzletágának értékesítési csoportvezetője.

Az ügyfelek visszajelzései alapján a TRUMPF arra jutott, hogy komoly igény mutatkozik a kisebb és olcsóbb berendezések irányába, amelyek adott esetben könnyebb belépést tesznek lehetővé a lézeres csőmegmunkálás világába. Az új csővágó lézer a csövek és profilok sokoldalú megmunkálását teszi lehetővé, és képes kiváltani a_csövek feldolgozásának hagyományos eljárásait, például a fűrészelést, vagy a fúrást. Ugyanakkor a későbbi gyártási folyamatok – például a hegesztés és az összeszerelés – is megkönnyíthetők egy lézeres csővágógéppel. Két csődarab hagyományos módszerrel végzett összehegesztéséhez például egy befogórendszerre van szükség, ami a művelet során fixen tartja az alkatrészeket. A lézergéppel ez megspórolható, mivel a csöveken bevágások és fülek hozhatók létre, így az egyik cső a másikba illeszthető.

A TruLaser Tube 3000 fiber lézervágó gép akár méterenként 18,5 kg súlyú és 8 mm falvastagságú csövek megmunkálására is képes. A berendezés két verzióban érhető el attól függően, hogy 6,5, vagy akár 8 méter hosszú csöveket szándékozunk-e megmunkálni.

A TruLaser Tube 3000 fiber lézeres csővágógéppel alkalmazások széles köre fedhető le, beleértve a profilok, a kör keresztmetszetű csövek, valamint a lapos acélrudak megmunkálását, de az L és U profilok vágása is lehetséges. A 2 kilowatt teljesítményű lézerforrással dinamikusan vágható a lágyacél, a rozsdamentes acél, az alumínium, valamint a színesfémek, például: a rézből és sárgarézből készült csövek. A berendezés már az üzembe helyezéskor nagyszámú technológiai paraméterrel rendelkezik, sőt fontos beállításokat automatikusan konfigurál.

Ütemterv

A felhasználók a gép termelési ütemtervét egy alkalmazás segítségével módosíthatják vagy kísérhetik figyelemmel, így a gépkezelő számára még könnyebb nyomon követni a TruLaser Tube 3000 fiber gépen zajló megmunkálási folyamatot. A gép a biztonságos, OPC UA-alapú adatinterfész révén csatlakoztatható a vállalati ERP vagy MES rendszerhez, vagy például egy felhőalapú alkalmazáshoz. A TRUMPF gépi alkalmazások pedig a programok futási idejéről és a gép kapacitáskihasználtságáról nyújtanak információkat.

A gép jellemzői:

  • A TruLaser Tube 3000 fiber géppel legfeljebb 152 milliméter átmérőjű és legfeljebb 170 milliméter külső körkerületű csövek és profilok munkálhatók meg.
  • A csövek rögzítésére és pozícionálására szolgáló önközpontosító befogórendszer manuális beállítások nélkül, automatikusan alkalmazkodik a cső méretéhez.
  • Az AdjustLine funkció egyetlen gombnyomással módosítja a vágási paramétereket a gyengébb minőségű anyagok megbízható megmunkálásához.

SeamLine Tube

A SeamLine Tube funkció érzékeli a csövek belső és külső felületén található hegesztési varratokat és jelöléseket, ami segíti a gépkezelőket annak megállapításában, hogy a csövet megfelelően helyezték-e be a gépbe, és a hegesztési varrat a késztermékben majd a megfelelő helyre kerül-e. Az egyszerű beállítások és a magas szintű automatizáltság révén a TruLaser Tube 3000 fiber egy valóban felhasználóbarát gép, amely a kisebb gyártási darabszámok esetén is költséghatékonyan működtethető.

LoadMaster Tube

Az opcionális LoadMaster Tube automatizált csőadagoló rendszernek köszönhetően a gép a sorozatgyártásban is költséghatékonyan alkalmazható. A „csomagtartóként” ismert tároló egy olyan puffert képes alkotni, ami a gép rövidebb verziója esetén 4, a hosszabb változat esetén pedig egyenesen 5 tonna nyersanyag elraktározására képes. A LoadMaster Tube a megmunkálási folyamattal egy időben leválasztja és beméri a csöveket, majd a holtidő minimalizálása mellett adagolja azokat be a munkatérbe. A gyártott alkatrészek kiváló minőségének garantálása érdekében a csöveket léptetőgörgők vezetik a megmunkáló állomáshoz. A görgők manuálisan, pillanatok alatt az aktuális csőátmérőhöz igazíthatók. A kirakodási oldalon található vezetőgörgők a hosszú csövek számára nyújtanak extra merevséget a vágás során.

A TruLaser Tube 3000 fiber gépből kikerülő elkészült alkatrészek egy állványra kerülnek, amelynek ergonomikusan beállított magassága megkönnyíti a gépkezelő számára a késztermékek eltávolítását, miközben a gép folytatja a gyártást. A rövidebb alkatrészek ezzel szemben egyenesen egy dobozba hullanak. A TruLaser Tube 3000 fiber a vágási hulladékokat automatikusan elkülöníti az elkészült alkatrészektől, és azokat külön hulladékkonténerbe ejti.

A gépkezelő bármikor könnyen hozzáférhet a gép be és kirakodási oldalához, így egyedi előgyártmányokat is betölthet azért, hogy kisebb volumenű munkákat végezzen el két nagyobb lélegzetvételű gyártási feladat között. A megmunkálási folyamat felügyeletét pedig a nagy, a lézervédelem szempontjából abszolút biztonságos védőablak könnyíti meg.

Bővebben: www.trumpf.com

The post Lézeres csővágógép a TRUMPF-tól appeared first on Műszaki Magazin.

]]>