kezelés – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Thu, 21 Nov 2024 12:31:42 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Időjárás okozta károk kezelése vállalkozásoknak https://www.muszaki-magazin.hu/2022/02/02/idojaras-kartalanitas-schneider-electric/ Wed, 02 Feb 2022 07:24:17 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=18721 Évente világszerte mintegy 300 milliárd dollárba kerül az egyre szélsőségesebbé váló időjárás okozta károk kezelése a vállalkozásoknak, beleértve ebbe az elektromos és víziközmű hálózatok, illetve a közlekedési infrastruktúra működési zavarait. A Schneider Electric új, átfogó megközelítést vázol a jövő infrastruktúráinak kialakítására, amelynek köszönhetően nem csak ellenállóbbak lesznek a közszolgáltatások mögött álló rendszerek, de kezelhetővé válnak […]

The post Időjárás okozta károk kezelése vállalkozásoknak appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Évente világszerte mintegy 300 milliárd dollárba kerül az egyre szélsőségesebbé váló időjárás okozta károk kezelése a vállalkozásoknak, beleértve ebbe az elektromos és víziközmű hálózatok, illetve a közlekedési infrastruktúra működési zavarait.

A Schneider Electric új, átfogó megközelítést vázol a jövő infrastruktúráinak kialakítására, amelynek köszönhetően nem csak ellenállóbbak lesznek a közszolgáltatások mögött álló rendszerek, de kezelhetővé válnak a gyors városiasodással járó problémák is.

Az előrejelzések szerint 2050-re világszerte több mint hatmilliárd ember él majd városokban, emiatt egyre nagyobb igény lesz arra, hogy az infrastruktúra a váratlan helyzetekben is működőképes, megbízható legyen és minél kisebb károsanyag-kibocsátással járjon. A gyorsan fejlődő városoknak egyszerre kell kezelniük a tömegesen elterjedő elektromos járművek jelentette kihívást, a közösségi közlekedés elektromos alapokra helyezését, illetve alkalmazkodniuk kell ahhoz, hogy az okosépületek ellátását egyre inkább megújuló forrásból származó energiával oldják meg, valamint elterjednek a mikrohálózati technológiák.

A népesség bővülése együtt jár az energia iránti kereslet növekedésével, ráadásul ez az igény erősen ingadozó lesz, a saját energiatermelési képességgel rendelkező “prosumerek” megjelenéséhez fog vezetni, akik egyszerre lesznek energiafogyasztók és termelők. Mindez további terhet ró az elöregedő villamos infrastruktúrára, amelynek hatékonyabbá és rugalmasabbá kell válnia ahhoz, hogy az energetikai szektor átalakulását kiszolgálhassa. Az éghajlatváltozás miatti egyre szélsőségesebb időjárás is komoly kihívást jelent, becslések szerint évente mintegy 300 milliárd dollárba kerül világszerte a vállalkozásoknak a villamos hálózatokban, közművekben, közlekedési infrastruktúrában keletkezett károk kezelése.

A Schneider Electric, az energiagazdálkodás és az automatizálás digitális átalakításának vezető vállalata a felmerülő kihívásokra válaszul kidolgozta a jövő infrastruktúrájának alapját, ami egy integrált megoldáscsomag, és amelynek segítségével intelligens és környezetbarát rendszert lehet kialakítani. A „Jövő infrastruktúrája” átfogóan közelít az energiaellátáshoz, miközben megoldást kínál az urbanizáció és az éghajlatváltozás okozta kihívásokra is. Az integrált megoldások magukban foglalják az adatvezérelt, aktuális helyzetet felmérő szoftvereket, a hatékonyabb működést és az üzletmenet folytonosságát biztosító szolgáltatásokat, az elektromos mobilitást, a zöld technológiákat támogató fejlesztéseket, valamint az energiaátmenetet felgyorsító programokat.

A váratlan helyzetekben is ellenállónak bizonyuló infrastruktúra a termelékenység és a gazdasági fejlődés egyik legfontosabb elősegítője. Az éghajlatváltozás és az urbanizáció gyors növekedése azonban még fontosabbá tette, hogy a kormányok, az önkormányzatok és a közcélú infrastruktúra tulajdonosai, az energiahálózatok üzemeltetői és a közlekedési szolgáltatók a gazdasági növekedés támogatása érdekében jól átgondolt beruházásokat hajtsanak végre intelligensebb és zöldebb megoldásokat választva. Az éghajlatváltozás, az egyre gyakoribb természeti katasztrófák és a gyors urbanizáció idején az infrastrukturális rendszerekre óriási nyomás nehezedik, hogy rugalmas és megbízható szolgáltatásokat nyújtsanak. Mivel a városi környezet nagymértékben támaszkodik az infrastruktúra azon képességére is, hogy kezelni tudja a tömegközlekedés elektromos alapokra helyezését, az infrastruktúra zöld forradalmára van szükség az energiaáramlás és a közlekedés fenntartása, valamint az üzleti élet és a társadalom éghajlatváltozással szembeni védelme érdekében” – mutatott rá Frédéric Godemel, a Schneider Electric „Power Systems and Services” üzletágért felelős ügyvezető alelnöke.

The post Időjárás okozta károk kezelése vállalkozásoknak appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A dokumentumok kezelése mindennapos frusztráció az irodában https://www.muszaki-magazin.hu/2021/07/04/dokumetumok-kezelese-canon/ Sun, 04 Jul 2021 17:10:42 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=15811 A magyarok több mint 41 százalékának még mindig gondot okoz a papíralapú dokumentáció. A hibrid munkavégzés elterjedésével a dokumentumkezelésben is felgyorsult a digitális átalakulás. A legtöbb munkahelyen vegyesen, papíralapon és digitálisan is kezelik a különböző dokumentumokat, a vállalkozások 11,5 százalékánál pedig csak papíralapú a teljes folyamat. A Canon Hungária Kft. online felméréséből megtudtuk a hazai […]

The post A dokumentumok kezelése mindennapos frusztráció az irodában appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A magyarok több mint 41 százalékának még mindig gondot okoz a papíralapú dokumentáció.

A hibrid munkavégzés elterjedésével a dokumentumkezelésben is felgyorsult a digitális átalakulás. A legtöbb munkahelyen vegyesen, papíralapon és digitálisan is kezelik a különböző dokumentumokat, a vállalkozások 11,5 százalékánál pedig csak papíralapú a teljes folyamat. A Canon Hungária Kft. online felméréséből megtudtuk a hazai dokumentumkezelési szokásokat és elvárásokat.

Az elmúlt időszakban sok munkahelyen most először jelentek meg olyan fogalmak mint a hibrid- vagy éppen a távmunka, amelyhez a digitális megoldásoknak is nagyon rövid idő alatt alkalmazkodnia kellett. Közben a vállalkozások továbbra is számos kihívással találkoznak mindennapokban a dokumentumok kezelésével kapcsolatban, legyen szó akár az archiválási folyamatokról, a GDPR-kompatibilis adatkezelésről vagy éppen egy korábbi papíralapú szerződés előkereséséről. A Canon online felmérésének célja az volt, hogy feltérképezze a szokásokat, a legnagyobb problémákat és legfontosabb elvárásokat a dokumentumkezelés területén.

Papír kontra digitális

A járvány hatására a legtöbb esetben nem változott az eszközhasználat a dokumentumok kezelése során. A válaszadók többsége, közel 70% naponta minimum egyszer, de 17% is legalább hetente használ nyomtatót, fénymásolót vagy szkennert a különböző munkafolyamatok során. A legtöbb munkahelyen a mai napig vegyesen, tehát papíralapon és digitálisan is kezelik a különböző dokumentumokat (76%). A kitöltők több mint 12 százalékánál már tisztán digitális formában, 11,5 százaléknál viszont még mindig csak papíralapon történik a dokumentumkezelés. A felmérés kitért a fenntarthatóság kérdésére is: ez alapján a válaszadók közel 90%-a tartja fontosnak az észszerű papírhasználatot és az energiahatékony munkafolyamatok kialakítását.

Az elveszett dokumentum a legnagyobb frusztráció

A válaszadók számára legtöbbször a papíralapú dokumentumok okoznak fejtörést: 41% a nem digitalizált dokumentumok elvesztését, valamint a korábbi dokumentumok közötti nehéz kereshetőséget és az ebből származó bosszúságot emelte ki legnagyobb hátrányként a mindennapi munkavégzés során. A második legnagyobb probléma, hogy a dokumentumok kezelése rengeteg időt vesz el (36%) főként akkor, ha ezeket vegyesen, tehát digitálisan, illetve papíralapon is archiválni vagy tárolni kell, és a munkatársaknak egy nem felhasználóbarát rendszerben kell dolgozniuk. A felmérésben résztvevők közel 20 százaléka pedig kifejezetten a dokumentumkezelő eszközök nem megfelelő működését és hiányos funkcionalitását jelölte meg problémaként, valamint, hogy a kollégák ezért nem tudják zökkenőmentesen kezelni az eszközöket.

„A technológia legfontosabb szerepe, hogy hatékonyan segítse a munkát és ne akadályozza. Egy jó dokumentumkezelő rendszernek is olyannak kell lennie mintha egy digitális asszisztensünk lenne. A könnyű kezelhetőség, a különböző iparágak igényeinek megfelelő funkcionalitás, az egyszerű integrálhatóság, valamint a könnyű kereshetőség mind olyan tulajdonságok, amelyek nélkülözhetetlenek a mindennapi dokumentumkezelésben. A felmérés megmutatta, hogy a kis- és középvállalkozásoknál bőven van még lehetőség a fejlődésre, ezért segítünk nekik megtalálni a hozzájuk illő megoldásokat. Így növelhetik a hatékonyságot, csökken a hibalehetőség, és a kollégák az igazán fontos feladatokra koncentrálhatnak”

– mondta Winkler Zsolt, a Canon Hungaria B2B marketing vezetője.

 Megbízhatóság, gyorsaság és hibrid funkciók

Nem meglepetés, hogy a válaszadók többsége a hatékonyságot, megbízhatóságot tartja fontosnak, de az igen, hogy a GDPR szabályoknak megfelelő adatkezelés, mint fontos szempont, csak keveseknél (10%) merül fel, ha a dokumentumkezelésről van szó. Sokkal többen (26%) jelölték meg– valószínűleg a közelmúlt történései miatt is – a hibrid munkavégzéssel kapcsolatos funkciókat, tehát hogy a rendszerek távmunka során is kifogástalanul működjenek.

Új dokumentumkezelő rendszer bevezetése esetén pedig a legfontosabb szempontok a könnyű kezelhetőség és felhasználóbarát rendszer (38%), az integrálhatóság a már meglévő rendszerekkel (30%), valamint a költséghatékonyság (8,5%).

További információ: www.canon.hu/digitalis-asszisztens

The post A dokumentumok kezelése mindennapos frusztráció az irodában appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Hegesztésieljárás-kezelés, mint versenyelőny https://www.muszaki-magazin.hu/2021/06/06/hegesztesi-eljarasok-fronius/ Sun, 06 Jun 2021 07:58:03 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=15363 Az Ipar 4.0 mostanra már mindenki számára ismert. A társadalomban, a politikában és az üzleti életben ez a kifejezés az egyik legfontosabb téma. De mi a helyzet a digitalizációval a fémfeldolgozó üzemeknél? Mit jelent ez a különböző hegesztési eljárásokat alkalmazó illesztéstechnológia szempontjából? Milyen hatása van a rendszerek és alkatrészek digitális hálózatba kapcsolásának, milyen előnyökkel jár […]

The post Hegesztésieljárás-kezelés, mint versenyelőny appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Ipar 4.0 mostanra már mindenki számára ismert. A társadalomban, a politikában és az üzleti életben ez a kifejezés az egyik legfontosabb téma.

De mi a helyzet a digitalizációval a fémfeldolgozó üzemeknél? Mit jelent ez a különböző hegesztési eljárásokat alkalmazó illesztéstechnológia szempontjából? Milyen hatása van a rendszerek és alkatrészek digitális hálózatba kapcsolásának, milyen előnyökkel jár a vállalatok számára? A fókusz a gazdasági hatékonyságon és a versenyképességen van.

Hegesztési paraméterek elemzése, optimalizálása és dokumentálása. Stabil hegesztési eljárások biztosítása a lehető legalacsonyabb vetemedési tulajdonsággal, és ezzel egyidejűleg a gazdasági hatékonyság növelése. Ezek mind kihívások a fémfeldolgozó vállalatok számára, hogy a jövőben is versenyképesek maradjanak. Ebben kulcsszerepet játszik az átfogó digitalizálás.

A Fronius például prototípusközpontot működtet welsi telephelyén, ahol már számos hegesztéstechnikával és más csúcstechnológiás berendezésekkel kapcsolatos digitális megoldást használnak. A prototípusközpont így természetesen lehetőséget kínál a prototípushegesztés kiszervezésére. Ugyanakkor mintaként is szolgál arra, hogy az Ipar 4.0 hogyan nézhet ki a gyakorlatban.

Prototípusközpont a Froniusnál

„Offline” programozás: kevesebb állásidő-költség és nagyobb eredmény

A hatékonyság növelése érdekében a vállalatok már „offline” módon programozzák hegesztési folyamataikat. Más szóval a munka a robothegesztő rendszerektől elkülönítve történik – ahogyan a Fronius prototípusközpontjában is. Ennek eredményeképpen a hegesztő technikusoknak nem kell megvárniuk, amíg a folyamatban lévő hegesztési munka befejeződik, hogy a robotot új feladatokra tanítsák be. Ehelyett a kezdetektől fogva varratról varratra meghatározhatják és szimulálhatják az összes hegesztési sorrendet.

Az offline programozási és szimulációs szoftverek, mint például a Fronius Pathfinder felismeri a tengelyhatárokat, kiszámítja az indulási pontokat, a véghelyzeteket, valamint a két pontot összekötő utat. A szoftver a pozíciópontokat is önállóan állítja be. A zavaró kontúrok egyidejűleg láthatóvá válnak, valamint a hegesztőpisztoly pozíciója is megfelelően korrigálásra kerül – mindez már előre megtörténik, nem csak az első hegesztési próbák során. Az offline programozás és szimuláció optimalizálja a hegesztési folyamatot, növeli a termelékenységet és megtakarítja a szükségtelen állásidő költségeit.

Hatékony és erőforrásokat kímélő: robot által támogatott felülettisztítás forró plazma technológiával

Az autóiparban megkövetelt, kiváló minőségű hegesztett kötésekhez a fémfelületeket a hegesztés előtt meg kell tisztítani az idegen részecskéktől, illetve a filmszerű szennyeződésektől. A múltban gyakran nagy mennyiségű kémiai tisztítóoldatra volt szükség, ami általában az alkatrész teljes felületének kezelését igényelte. A szerves és filmszerű szennyeződések azonban ma már igen hatékonyan eltávolíthatók az Ipar 4.0 jegyében:

A Fronius Acerios felülettisztító rendszere forró aktív plazmát használ erre a célra. A robot pontosan a tisztítandó területekre vezeti az 1000 Celsius-fokos plazmalánggal rendelkező hegesztőpisztolyt, amelyeket aztán hegesztenek. A tisztító plazma ezután percenként körülbelül hat méteres sebességgel halad át a fémfelületeken. A hatékonyság egyértelmű növekedése: az Acerios csak annyira tisztít, amennyire szükséges. A pénz- és környezeti erőforrásokkal takarékoskodik.

Acerios: A Fronius plazmát használ a felülettisztításhoz

A jövőorientált ívszabályozás előfeltétele: modern csúcstechnológiás berendezések

De hogyan lehet stabil, kis fröcskölésű hegesztési eljárásokat létrehozni, amelyek kiváló gyökkialakítást, csökkentett fajlagos hőbevitel mellett nagy leolvasztási teljesítményt, stabil beolvadási viselkedést vagy állandó hegesztőív hosszt biztosítanak? A megoldást a nagy számítási teljesítményű, hatalmas memóriakapacitású, rendkívül gyors buszrendszerekkel és nem utolsósorban nagy dinamikájú huzalelőtolókkal rendelkező digitális hegesztőrendszerek jelentik. A Froniusnál a TPS/i csúcstechnológiás hegesztőrendszerek platformja ilyen rendszereket jelent. Ez innovatív hegesztési eljárásokkal és folyamatváltozatokkal jár együtt:

Az LSC (Low Spatter Control) például nagy ívstabilitással és jelentősen kevesebb fröcsköléssel jellemezhető. A PMC-t (Pulse Multi Control) az olyan jelleggörbék teszik egyedülállóvá, mint a továbbfejlesztett impulzuskorrekció funkció vagy a továbbfejlesztett SynchroPuls eljárás. Mindkét hegesztési eljárás rendelkezik beolvadási és hegesztő ívhossz-stabilizátorokkal. A PCS (Pulse Controlled Spray-Arc) viszont lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy zökkenőmentesen váltsanak az impulzus ív és a szórt ív között, elkerülve a problémás átmeneti ívet.

Általánosságban elmondható, hogy az ilyen innovatív hegesztési eljárások és jelleggörbék egyszerűsítik a hegesztőrendszerek működését, időt takarítanak meg és javítják a hegesztővarratok minőségét.

Innovatív és gazdaságos: a huzalelektróda mint automatikus korrekciók érzékelője

Automatizált, teljesen autonóm hegesztés hibátlan hegesztővarratokkal – ez az elképzelés. A hegesztőrendszereknek önállóan kell kiegyenlíteniük a hézagokat, a befogási tűréshatárokat és egyéb szabálytalanságokat. A WireSense, a SeamTracking és a TouchSense segítségével a Fronius innovatív segédrendszereket kínál különböző alkalmazásokhoz, amelyek jelentősen növelik a hegesztés hatékonyságát. Segítségükkel a hegesztőrobotok teljesen önállóan tudják programjukat a varratok menetéhez igazítani.

Ez jelentősen csökkenti az utómunkálatokat. Ezenkívül – eltérések esetén – csökken a robotpályák utólagos átprogramozására fordított idő. Mindhárom segédrendszer tehát a huzalelektródát nemcsak hegesztőanyagként, hanem érzékelőként is használja. Nincsenek korlátozások az alkatrészek hozzáférhetőségét illetően, mint a lézeres vagy kamerás érzékelőrendszerek esetében. A vállalatok megspórolják a karbantartási munkát és a további érzékelőhardverek költségeit.

Valós idejű ívfelügyelet kamerával

A Fronius legújabb ArcView kamerarendszere azonnali képet ad az ívről. Ez biztosítja a folyamatban lévő hegesztési eljárás valós idejű felügyeletét. A TPS/i áramforrásokkal kombinálva az ArcView impulzusvezérelt képeket készít – pontosan az ív sötét fázisaiban. Ennek eredményeképpen a rendszer nagy felbontású képeket készít, a különböző felvételeket kombinálva részletes HDR-képet alkot. Szükség esetén a hegesztő technikus azonnali korrekciós intézkedéseket tehet.

Hegesztési adatok kezelése webalapú szoftvermegoldásokkal

Az átláthatóság és a biztonság, de a termelékenység és az időmegtakarítás is gyakori követelmény a hegesztéstechnikai termelésben. Ehhez a hegesztési adatok rögzítésére van szükség dokumentálás és elemzés céljából. A termelésből érkező azonnali visszajelzés támogatja a folyamatoptimalizálást. Ezenkívül a biztonságos és magas színvonalú termelés érdekében a rendszer állapotát is nyomon lehet követni, és a hibákat fel lehet fedezni.

A Fronius WeldCube adatdokumentációs szoftver tárolja az összes releváns hegesztési eljárás adatát. Ez azt jelenti, hogy minden egyes hegesztővarrat nyomon követhető. Ezenkívül a WeldCube minden változata webalapú szoftvermegoldás. A felhasználók számítógépen és mobileszközökön keresztül is hozzáférhetnek a WeldCube-hoz, és lekérdezhetik az egyes hegesztések adatait. A rendszer dokumentálja a hegesztési munka előrehaladását, és egy jelzőlámpás rendszer segítségével értékeli az egyes hegesztővarratokat.

WeldCube Basic (fronius.com)

Kamera és robot: hegesztett alkatrészek pontos mérése

Egy modern optikai mérőrendszer – mint amilyet a Fronius prototípusközpontban használnak – ellenőrzi a vetemedést és az eltéréseket az alkatrészek CAD tervezési adataihoz képest. Ehhez egy robot egy speciális mérőkamerát helyez el az alkatrészek különböző pontjain.Mielőtt ezeket lefényképeznénk, az alkatrészekre fényrácsot vetünk.

E fényrács segítségével a rendszer felismeri az alkatrész körvonalait, és háromdimenziós felvételt készít. Ennek eredményeképpen egy speciális szoftver észleli az eredeti tervadatoktól való eltéréseket, és értékeli azokat (hegesztési sorrend stb.). A mérési adatokból származó eredményeket azonban nemcsak a minőség-ellenőrzésre használják, hanem az illesztési folyamat állandó optimalizálásához is vezetnek.

Magas fokú autonómia: robothegesztő rendszerek digitálisan hálózatba kapcsolt alkatrészekkel

A különböző méretű és formájú alkatrészek intelligens hegesztési koncepciókat igényelnek. A Fronius Welding Automation a robotika platformkoncepciójára támaszkodik. Ez lehetővé teszi, hogy szabványosított alkatrészek kombinálásával ügyfélspecifikus hegesztőrendszert hozzanak létre. Hegesztőrobotokat, kezelőrobotokat és pozicionálókat használnak. Ezen kívül a hegesztőpisztolyok és áramátadók cseréjére szolgáló állomások, a fogó-tárolórendszerek, a befelé és kifelé irányuló szállításhoz alkatrészzárak és az automatizált polcrendszerek is integrálva vannak.

Mindezen alkatrészek digitális hálózatba kapcsolása és központi rendszervezérlésük teljesen automatizált hegesztési és alkatrészkezelési folyamatokat biztosít. Ez viszont nagyfokú autonómiát biztosít. Interfészek a gyakori ERP rendszerekhez és webes API is rendelkezésre áll a harmadik fél rendszereihez történő adatátvitelhez.

HTW Robotic Welding Cell (fronius.com)

The post Hegesztésieljárás-kezelés, mint versenyelőny appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Fujitsu Qumulo megoldásával több petabájtnyi strukturálatlan adat kezelhető https://www.muszaki-magazin.hu/2020/09/09/qumulo-fujitsu-petabajt-adat/ Wed, 09 Sep 2020 07:59:21 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=11500 A Fujitsu frissen bevezetett, új tárolómegoldása szoftveresen vezérelt tárolótechnológiával segít a vállalatoknak kezelni a több adatközpontban és a felhőben elosztott, több petabájtnyi adattömeget. A Qumulo forradalmi platformja napjaink legfejlettebb fájladat-kezelési és -hozzáférési megoldása, amely új szolgáltatások és alkalmazások kialakítására nyújt lehetőséget a kiterjedt nagyvállalati tárolókörnyezetben. A vállalatok kezdik felismerni, milyen értékes lehetőséget kínál számukra, ha több […]

The post A Fujitsu Qumulo megoldásával több petabájtnyi strukturálatlan adat kezelhető appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Fujitsu frissen bevezetett, új tárolómegoldása szoftveresen vezérelt tárolótechnológiával segít a vállalatoknak kezelni a több adatközpontban és a felhőben elosztott, több petabájtnyi adattömeget. A Qumulo forradalmi platformja napjaink legfejlettebb fájladat-kezelési és -hozzáférési megoldása, amely új szolgáltatások és alkalmazások kialakítására nyújt lehetőséget a kiterjedt nagyvállalati tárolókörnyezetben.

A vállalatok kezdik felismerni, milyen értékes lehetőséget kínál számukra, ha több forrás adatait elemezve próbálják felpörgetni az üzletet. A strukturálatlan adatok keletkezése és hasznosítása számos folyamatban játszik kulcsszerepet, például a diagnosztikai képalkotás, a modellezés, a szimuláció, a LIDAR, a térinformatika, a génszekvenálás és a videókészítés területén. A nagy mennyiségű fájladat kezelése ugyanakkor kihívásokkal teli feladat, különösen, ha az adatok el vannak osztva a hálózat pereme (IoT-eszközöktől érkező adatok), a helyben telepített rendszerek és a felhő között.

A Qumulo fájlrendszere akár granuláris szinten is valós időben láthatóvá teszi, skálázza és kontrollálja a helyben telepített rendszerek és a felhő adatait, támogatva ezzel az egyszerű rendszerkonfigurálást és teljesítménymenedzsmentet.

A strukturálatlan adatok kézben tartása

A kifejezetten az adatközpontot, a nyilvános és a privátfelhőt is magában foglaló hibrid környezetekhez tervezett Qumulo platform az adatkonszolidáció érdekében többféle tárolóprotokollt támogat, és lehetővé teszi a felhasználók számára az információk megosztását. Egyszerűsíti az adatkezelést az osztott környezetben, és elősegíti a strukturálatlan adattömeg kiszámíthatatlan növekedésének követését, valamint az egyre több alkalmazás részéről jelentkező adatigények teljesítését a felhőben és azon kívül.

„Gyakran hallani, hogy az adat az új arany”

– jelentette ki Olivier Delachapelle, a Fujitsu európai termékértékesítési vezetője.

„Ez kétségkívül így van, de ahhoz, hogy az adatnak bármilyen értéke legyen, először ki kell bányászni, majd kezelni és finomítani kell a több petabájtnyi strukturálatlan adatot. A Qumulo megoldásával a Fujitsu egyéni igényekre szabott, nagy teljesítményű információtárat kínál ehhez a feladathoz. A korlátlanul skálázható rendszerrel az ügyfelek az adattömeget gyorsan feldolgozva juthatnak hozzá a már valóban értékes aranyrögökhöz.”

„A szervezeteknek olyan fájladatkezelő platformra van szükségük, amely skálázhatóság, teljesítmény és felhőképességek szempontjából is kielégíti a strukturálatlan adatkörnyezet támasztotta igényeket. A Qumulo örömmel lép partnerkapcsolatra a Fujitsuval, hogy vele együtt támogassa az ügyfelek zökkenőmentes átállását az eredményes működést gyorsító és a költségek kézben tartását segítő, modern infrastruktúrára”

– tette hozzá Thore Rabe, a Qumulo alelnöke és EMEA-régióbeli igazgatója.

A Qumulo megoldása fontos szerepet játszik a Fujitsu adatvezérelt átalakulási stratégiájában

A Qumulo megoldása beleillik a Fujitsu négyszintű adatvezérelt átalakulási stratégiájának második szakaszába. Ennek része a megcélzott adatarchitektúra kialakítása az adattranszformáció kiinduló állapotának meghatározása után. A Fujitsu hibrid IT-környezeteinek kiterjedt portfóliója az adatok kézben tartása és védelme mellett a bennük rejlő üzleti érték kinyerését is támogatja, és ezzel elősegíti a digitális átalakulás sikeres megvalósítását.

A Fujitsu ügyfeleivel közösen határozza meg a célarchitektúrát, elemzi a hibrid környezetet platformok, tárolók, feladatok és adatkezelés szempontjából, majd biztosítja hozzá a megfelelő megoldásokat. Amikor a szervezet meghatározta a transzformáció kiinduló állapotát, a következő lépés a célarchitektúra kidolgozása annak érdekében, hogy biztosítani tudja az adatok teljes körű elérését és kézben tartását a hálózat peremén, középpontjában és a felhőben.

Skálázható, felhőnatív Qumulo instanciák

A Qumulo megoldás gyors skálázással több tízmilliárd fájl kezelésére is képes. A felhőnatív fájlrendszerben a feladatok gördülékenyen átadhatók a nyilvános felhőnek. Így az ügyfelek helyben telepített és külső erőforrásaikon túlra is kiterjeszthetik rövid távú számítási képességeiket az igények megugrása esetén, és azonnali hozzáférést nyújthatnak távoli együttműködő partnereiknek az adatokhoz. Emellett a vállalatok API-kon keresztül alkalmazásszintű hozzáférést biztosítva, egyszerűen futtathatják a felhőadatokra épülő mikroszolgáltatásokat.

Valós idejű láthatóság és intelligens optimalizálás

A Qumulo valós időben láthatóvá teszti az adatokat és a felhasználókat az eredményes adatkezeléshez. Gondoskodik róla, hogy egyetlen pillantással azonosíthatóak legyenek a potenciális teljesítményproblémák, például az igények nagymértékű megugrása vagy a hosszabb távú trendek. A beépített gépi tanulással az olvasási kérések több mint 90%-a egy millimásodpercnél rövidebb idő alatt teljesíthető az integrált gyorsítótárból. Ezt úgy éri el a rendszer, hogy a következő lépésben legvalószínűbben kért adatokat előre betöltve elébe megy a felhasználói igényeknek, és a felhasználói viselkedés alapján automatikusan több szintbe rendezi az adatokat, optimalizálja a fájlkezelést és a tárolómédia-használatot. A „flash-first” stratégia részeként az írási folyamatok 100%-át és az olvasási folyamatok 98%-át jóval gyorsabb flashalapú meghajtókkal kezeli, miközben azokat az adatokat, amelyekre várhatóan nem lesz sürgősen szükség, olcsó, lassúbb merevlemez-meghajtókon tárolja.

Ár és piaci bevezetés

A Qumulo azonnal rendelhető a Fujitsutól. A jellemző installáció 200TB kapacitástól indul, ára specifikációtól és régiótól függ.

The post A Fujitsu Qumulo megoldásával több petabájtnyi strukturálatlan adat kezelhető appeared first on Műszaki Magazin.

]]>