kérés – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Tue, 24 Dec 2024 05:30:47 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Szuperhősöket keres a Knorr-Bremse Budapest https://www.muszaki-magazin.hu/2021/08/17/talent-knorr-bremse-gyakornoki/ Tue, 17 Aug 2021 19:29:53 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=16353 Napjaink szuperhősei nem mások, mint a mérnökök – ezúttal azok, akik a világ leggyorsabb szuperexpresszeit is képesek lefékezni. A szupererejük a tudásuk, a kíváncsiságuk, a kreativitásuk és a tettrekészségük. Az egyetemisták épp ilyen képességekkel rendelkeznek. Számukra indít Magyarországon egyedülálló Talent Gyakornoki Programot a Knorr-Bremse Budapest, a világ legjelentősebb vasúti fékrendszereket fejlesztő és gyártó vállalata. A […]

The post Szuperhősöket keres a Knorr-Bremse Budapest appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Napjaink szuperhősei nem mások, mint a mérnökök – ezúttal azok, akik a világ leggyorsabb szuperexpresszeit is képesek lefékezni.

A szupererejük a tudásuk, a kíváncsiságuk, a kreativitásuk és a tettrekészségük. Az egyetemisták épp ilyen képességekkel rendelkeznek. Számukra indít Magyarországon egyedülálló Talent Gyakornoki Programot a Knorr-Bremse Budapest, a világ legjelentősebb vasúti fékrendszereket fejlesztő és gyártó vállalata. A szokásos gyakornoki képzéseknél jóval kedvezőbb juttatást kínál a résztvevő hallgatóknak és egy négyféléves rotációs programban kivételes rálátást ad egy sikeres világcég szinte teljes működésére.

Augusztus 31-ig várja a Knorr-Bremse Budapest egyetemisták jelentkezését az első Talent Gyakornoki programjára. Legalább két, mesterképzését kezdő vagy alapképzését éppen befejező, elsősorban mérnök, mérnök-közgazdász, műszaki manager, de akár gazdasági hallgatót terveznek felvenni a programba, amely a juttatás mértékével és azzal emelkedik ki a szokásos gyakornoki programok közül, hogy a résztvevőik egyedülálló rálátást szereznek a vállalat szinte teljes működésére. A program két évig tart, ami alatt a gyakornok félévente más-más termeléshez kapcsolódó terület – például folyamatmérnökség, minőségbiztosítási mérnökség, gyártáslogisztika, beszerzés – munkafolyamatait ismerheti meg. Az első gyakornokok már akár 2021 szeptemberében megkezdhetik a program teljesítését. A jelentkezőkre először egy telefonos beszélgetés vár, majd egy rövid felvételi eljárásban kell részt venniük, immár személyesen.

„Az ideális jelölt, amellett, hogy erős szakmai alapokkal rendelkezik, nagyon motivált, lelkes, a munkáját odaadóan végzi és nyitott az új megismerésére, a tanulásra.”

– mondta Kiss Gábor, a Knorr-Bremse Budapest HR igazgatója.

„Természetesen a program során olyan karrier perspektívát mutatunk, amivel maradásra, hosszabb távú elköteleződésre ösztönözzük a hallgatókat.”

A Knorr-Bremse Budapest jövőálló vállalat. Még a járványhelyzetben sem álltak le a fejlesztések, mi több a cégcsoport vasúti üzletágán belül a budapesti központ teljesített az elmúlt félévben a legjobban. Az elmúlt hónapokban is a termelékenységet és hatékonyságot javító Ipar 4.0-ás projekteket hajtottak végre, a 3D fémnyomtatásra épülő új szabadalmat dolgoztak ki és felkészültek további innovációs projektek elindítására. A gyakornokokat nagy tapasztattal rendelkező mérnökök segítik a szakmai fejlődésben és vonják be őket nemzetközi együttműködést igénylő, izgalmas projektekbe. A Talent gyakornokok szakmai és személyiségfejlesztő tréningeken, konferenciákon is részt vesznek majd itthon és akár külföldön is.

„Nem kell külföldre mennie annak a tehetséges mérnöknek, aki világszínvonalú innovációban szeretne részt venni, és akár nemzetközi karrierre vágyik”

– mondta Kovács Attila a vállalat fejlesztési igazgatója.

„Nálunk mindig új, érdekes kihívásokat találhatnak a szakemberek, mert minden fejlesztési projektünk egyedi.”

A Knorr-Bremse Budapestnél gyártják például a világhírű Japán szuperexpressz, a Shinkanzen fékjeit is. A cég munkatársai közvetlen kapcsolatban állnak a termékek megrendelőivel, a termékfejlesztés pedig velük szoros együttműködésben zajlik. Ahány fék, annyi vasúti jármű és annyi különböző projekt külföldi közreműködőkkel: ez teszi a munkát a Knorr-Bremse Budapestnél különösen változatossá. Ezért nem túlzás azt mondani, hogy a Talent Gyakornoki program résztvevőjétől olyan „szupererő” kívántatik, amely a körülbelül 300 km/órás sebességgel száguldó Shinkanzennek is képes megálljt parancsolni.

A Talent Gyakornoki Programra jelentkezni a Knorr-Bremse Budapest honlapján lehet, ahol a részletes jelentkezési feltételek is megtalálhatók.

The post Szuperhősöket keres a Knorr-Bremse Budapest appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Életet menthetnek a Bosch hálózatba kapcsolt eszközei https://www.muszaki-magazin.hu/2021/04/10/halozatba-kapcsolt-bosch/ Sat, 10 Apr 2021 16:33:10 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=14542 Otthon és útközben is segítséget nyújt a vállalat vészhelyzetekre fejlesztett alkalmazása. Egyetlen pillanatnyi figyelmetlenség elég, hogy valaki balesetet szenvedjen az elektromos kerékpárjával vagy elveszítse uralmát a motorkerékpárja felett. Csak Németországban naponta több mint 38 kerékpáros és motorkerékpáros szenved balesetet és kerül súlyos sérülésekkel kórházba (forrás: Szövetségi Statisztikai Hivatal). Különösen nehéz a helyzet akkor, ha a […]

The post Életet menthetnek a Bosch hálózatba kapcsolt eszközei appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Otthon és útközben is segítséget nyújt a vállalat vészhelyzetekre fejlesztett alkalmazása.

Egyetlen pillanatnyi figyelmetlenség elég, hogy valaki balesetet szenvedjen az elektromos kerékpárjával vagy elveszítse uralmát a motorkerékpárja felett. Csak Németországban naponta több mint 38 kerékpáros és motorkerékpáros szenved balesetet és kerül súlyos sérülésekkel kórházba (forrás: Szövetségi Statisztikai Hivatal). Különösen nehéz a helyzet akkor, ha a baleset helyszínén nincs, aki segítséget nyújtson, hiszen ilyenkor minden egyes másodperc sokat jelent. A Bosch ezért egy olyan hálózatba kapcsolt segélyhívó megoldást hozott létre, amely akkor is jelez, ha a sérülést elszenvedő egyedül utazott vagy az állapota miatt nem képes segítséget hívni. A Help Connect alkalmazás a felhasználó okostelefonjában és egyéb csatlakoztatott eszközeiben található érzékelőket használja, és intelligens algoritmusa segítségével automatikusan felismeri a baleseteket. Vészhelyzet esetén az alkalmazás a Help Connect segélyhívó központon keresztül riasztja a mentőket, és haladéktalanul a baleset helyszínére irányítja őket – így a gyors intézkedéssel életeket menthet.

Mostantól két segélyhívó alkalmazás is elérhető a kerékpárosok és a motorosok, azaz több százezer felhasználó számára: a Bosch eBike Systems által kínált COBI.Bike, valamint a calimoto motoros navigációs alkalmazás.

„A Bosch a segélyhívó megoldását minél több termékbe kívánja beépíteni. Kihasználjuk a dolgok internete és az algoritmusok nyújtotta lehetőségeket, és a hálózatba kapcsolt eszközök bármilyen helyzetben – útközben, sportoláskor vagy akár otthon – életeket menthetnek meg”

– mondta dr. Volkmar Denner, a Bosch igazgatótanácsának elnöke. A Bosch a Help Connect szolgáltatást jelenleg 11 európai országban1 kínálja, melyhez német SIM-kártyával kell a felhasználóknak rendelkezniük.

Egy megoldás – háromszoros előny

A Help Connect egyesíti az automatikus balesetészlelést, a segélyhívó funkciót és a személyes vészhelyzetben reagáló rendszert. Például a COBI.Bike és a calimoto alkalmazások esetében a balesetészlelési algoritmus az okostelefon érzékelői alapján értékeli ki a sebességet, a gyorsulást és az elfordulást. Ilyen érzékelők a legtöbb kereskedelmi forgalomban elérhető okostelefonban is megtalálhatók. A segélyhívó rendszer működéséhez a készüléket a jármű kormányára kell rögzíteni és az alkalmazásnak futnia kell az eszközön az utazás során. A Help Connect minden legalább 6.0 verziójú Android operációs rendszerű készüléken és az összes okostelefonon működik, amely iOS 11 verziót vagy annál frissebb rendszert futtat.

Baleset esetén az alkalmazás az okostelefon mobilinternet-kapcsolata segítségével elküldi az aktuális pozíciót, az ütközés súlyosságát és – az adott alkalmazástól függően – a tárolt egészségügyi adatokat a Help Connect egyik éjjel-nappal működő segélyhívó központjába. Ezt követően a központ különlegesen képzett segélynyújtó munkatársai megpróbálják felvenni a kapcsolatot a balesetet szenvedett személlyel. (A kommunikáció nyelve minden európai országban a német vagy az angol.) Amennyiben a felhasználó nem reagál vagy a szenzorokból származó adatok súlyos esetre utalnak, azonnal értesítik a mentőket, továbbá a felhasználó által megjelölt rokonokat és barátokat is. Az automatikus vészhelyzeti riasztás mellett az alkalmazáson keresztül bármikor manuálisan is kezdeményezhető segélyhívás.

A motorkerékpárosok számára a Bosch egy olyan balesetészlelő megoldást is fejlesztett, amely állandó része a járműnek. Ennél a megoldásnál a Help Connect a Bosch motorkerékpár-menetstabilizáló (MSC) rendszerébe épített tehetetlenségi mérőegységet használja adatforrásként. Ez Bluetooth-kapcsolat segítségével csatlakozik a megfelelő partneralkalmazáshoz, amely továbbítja az adatokat a Help Connect segélyhívó központjának, akárcsak az okostelefon-alapú megoldás.

Több partner – további alkalmazások

A Bosch segélyhívó megoldását a lehető legtöbb hálózatba kapcsolt termékbe beépíti – beleértve saját és partnerei termékeit is. „A Help Connect egy nyílt IoTökoszisztéma megoldás, így a megfelelő szenzorokkal felszerelt különböző termékek mind életet menthetnek” – hangsúlyozta Denner. Például a Tocsen startup cég éppen most építi be a Help Connect rendszert az érzékelőkkel felszerelt bukósisakokhoz készített megoldásába. Emellett a Bosch is azon dolgozik, hogy saját okosotthon-szolgáltatásait és -termékeit integrálja a Help Connect rendszerbe. A jövőben a tűzjelző és betörésvédelmi riasztók mellett az otthoni vízkárok ellen is lehet majd alkalmazni a megoldást.

További információ: www.bosch-helpconnect.com

The post Életet menthetnek a Bosch hálózatba kapcsolt eszközei appeared first on Műszaki Magazin.

]]>