keményfém – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Tue, 24 Dec 2024 05:30:47 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 A Sandvik Coromant kibővíti a tömör keményfém szármaró kínálatát a CoroMill® Plura gömbvégű maróval https://www.muszaki-magazin.hu/2024/03/21/plura-tomor-kemenyfem-szarmaro-sandvik/ Thu, 21 Mar 2024 05:00:30 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28926 Optimalizált tömör keményfém maró megoldások a titán és HRSA anyagok nagy teljesítményű profilozásához A fémforgácsoló szerszámok szakértője, a Sandvik Coromant kibővítette CoroMill® Plura tömör keményfém szármaró termékcsaládját az új CoroMill® Plura gömbvégű maróval, melyet profilmegmunkáláshoz optimalizáltak ISO S alkalmazásokban az elősimítástól a simításig. „A CoroMill® Plura gömbvégű maró ISO S alkalmazásokhoz egy új kiegészítője optimalizált […]

The post A Sandvik Coromant kibővíti a tömör keményfém szármaró kínálatát a CoroMill® Plura gömbvégű maróval appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Optimalizált tömör keményfém maró megoldások a titán és HRSA anyagok nagy teljesítményű profilozásához

A fémforgácsoló szerszámok szakértője, a Sandvik Coromant kibővítette CoroMill® Plura tömör keményfém szármaró termékcsaládját az új CoroMill® Plura gömbvégű maróval, melyet profilmegmunkáláshoz optimalizáltak ISO S alkalmazásokban az elősimítástól a simításig.

„A CoroMill® Plura gömbvégű maró ISO S alkalmazásokhoz egy új kiegészítője optimalizált kínálatunknak”

– ismerteti Liam Haglington, a Sandvik Coromant tömör keményfém szármaró szerszámainak termékmenedzsere.

„Ez a kiadás két új termékgeometriát vezet be, amelyeket titán és HRSA anyagokhoz optimalizáltak. A termékeket profilozásra fejlesztették ki – különösen elősimító- és simító alkalmazásokhoz – olyan műveletekben, mint például a forgórészek és a lapátok megmunkálása.”

Mivel a termelékenység, a hosszabb szerszáméltartam és a folyamatbiztonság kritikus követelmény az ISO S anyagokkal kapcsolatos piaci igények kielégítése során, a CoroMill® Plura gömbvégű geometriák kifejlesztésekor ezeket a tulajdonságokat tartották szem előtt.

„Különös gondossággal terveztük meg a szerszámot”

– folytatja Haglington.

„A szerszámok újonnan kifejlesztett homlokgeometriával rendelkeznek a kedvezőtlen forgácsolási körülmények elkerülésére a központban, továbbá egyenetlen fogosztással a legjobb dinamikai stabilitás és rezgésszabályozás érdekében, valamint új – kifejezetten a munkadarab alkalmazási területeire kifejlesztett – Zertivo™ 2.0 minőségekkel a jobb kopásállóság és a szerszáméltartama érdekében.”

Sokoldalúság a különböző alkalmazási területeken

Az akár hat horonnyal rendelkező CoroMill® Plura gömbvégű szármaró nagyobb előtolási sebességet tesz lehetővé a felületi minőség romlása nélkül, ami rövidebb megmunkálási időt és alacsonyabb alkatrészenkénti költséget jelent. Bár a szerszámokat elsősorban a repülőgépmotorok forgórészeinek megmunkálására tervezték, elég sokoldalúak ahhoz, hogy számos más alkalmazási területen is kiválóak legyenek.

„Ezek a szerszámok a HRSA anyagok és titánötvözetek profilozási alkalmazásaihoz lettek optimalizálva, a legjobb teljesítményt a lapátok és a kovácsolt szerkezeti elemek megmunkálásakor nyújtják”

– magyarázza Dr. Markus Groppe, a Sandvik Coromant tömör keményfém szármaró szerszámok globális termék- és digitális alkalmazásmenedzsere.

„Ugyanakkor a repülőgépiparon kívüli alkalmazási területeken, például orvosi területen és a járműiparban is jó választásnak bizonyulnak. Az olyan műveletek, mint a csípőízület és a turbófeltöltő megmunkálása kiváló példák arra, hogy a CoroMill® Plura gömbvégű maró igazán kiemelkedő szerszám. Ezenfelül a HRSA választékhoz tartozó edzett acél és a titán választékhoz tartozó rozsdamentes acél másodlagos alkalmazási területeivel a hathornyos szerszámok a legmagasabb termelékenységet és szerszáméltartamot biztosítják mindenféle alakadó alkalmazásnál.”

A szerszámok széles választéka

A standard választékban titánhoz és HRSA anyagokhoz való minőségek találhatók, 3–20 mm és 0,125–0,750 col közötti átmérővel, 4–6 horonnyal, 1,5×D fogásmélységgel és 3×D és 5×D hasznos hosszal.

Amennyiben a standard választék nem felel meg az ügyfelek egyedi igényeinek, a Sandvik Coromant egyedi megoldások széles választékát is kínálja a speciális igények kielégítésére. „A standard választékon kívül bevezetünk egy tovább finomított, egyedi megoldásokat kínáló, funkcionalitások széles skálájával rendelkező, a különböző vevői igényeknek megfelelő kínálatot is”, mondja Sathish D, a Sandvik Coromant egyedi, tömör keményfém szármaró szerszámokért felelős globális termékmenedzsere. „Ha a felhasználó mégis úgy találja, hogy valami hiányzik, fejlett mérnöki ajánlatunk mindenre talál megoldást.”

Tudjon meg többet a CoroMill® Plura tömör keményfém szármaró termékcsaládról honlapunkon.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post A Sandvik Coromant kibővíti a tömör keményfém szármaró kínálatát a CoroMill® Plura gömbvégű maróval appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Horn a rozsdamentes acélokkal is könnyedén elbír https://www.muszaki-magazin.hu/2023/11/02/horn-kemenyfem-maroszerszam-rozsdamentes-acel/ Thu, 02 Nov 2023 04:30:24 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=27371 A Horn egy új, tömör keményfém marószerszám-családot fejlesztett ki kifejezetten rozsdamentes acélok megmunkálásához. A szerszámok rozsdamentes anyagok marására szolgálnak az élelmiszer-, a vegy- és a gyógyszeriparban, valamint a precíziós mérnöki iparban és az óragyártásban egyaránt. Geometriájuknak és remek forgácstörő képességüknek köszönhetően a szerszámok számos további anyag megmunkálására alkalmasak. A szerszám alapanyagainak precízen kiválasztott kombinációja, a […]

The post A Horn a rozsdamentes acélokkal is könnyedén elbír appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Horn egy új, tömör keményfém marószerszám-családot fejlesztett ki kifejezetten rozsdamentes acélok megmunkálásához. A szerszámok rozsdamentes anyagok marására szolgálnak az élelmiszer-, a vegy- és a gyógyszeriparban, valamint a precíziós mérnöki iparban és az óragyártásban egyaránt.

Geometriájuknak és remek forgácstörő képességüknek köszönhetően a szerszámok számos további anyag megmunkálására alkalmasak. A szerszám alapanyagainak precízen kiválasztott kombinációja, a speciális makró- és mikrogeometria, valamint az IG3 bevonat komoly teljesítményt és hosszú élettartamot biztosít a szerszámrendszernek. A krómmal, nikkellel és molibdénnel ötvözött acélok megmunkálásánál a bevonat magas hőtűrő képességet kölcsönöz a szerszámnak.

A tömör keményfém marószerszámjából a Horn kétféle verziót alkotott meg. A DSHPR változat simításhoz és nagyoló maráshoz egyaránt alkalmazható. A geometria trochoid maráshoz és homlokmaráshoz is használható. A DSR variáns rendkívül éles vágóél-geometriájának és rövid kialakításának köszönhetően nagyon kis méretű darabokkal, instabil befogási körülmények mellett is könnyedén megbirkózik, amelyek főképp az orvosi műszerek és az óragyártás terén jelentkezhetnek. A DSHPR szerszámok mindegyike négy foggal, 2 (0,079″) és 20 (0,787″) milliméter közötti átmérővel rendelkezik. A DSR verzió három foggal, valamint 1 (0,039″) és 10 milliméter közötti (0,394″) átmérővel érhető el.

IG3 bevonat

A szerszám alapanyagainak precíz kombinációja, a speciális makró- és mikrogeometria, valamint az IG3 bevonat a marószerszám-rendszernek nagy teljesítményt és hosszú élettartamot biztosít.

Forrás: Horn/Sauermann


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post A Horn a rozsdamentes acélokkal is könnyedén elbír appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Tömör keményfém szármarók https://www.muszaki-magazin.hu/2023/05/13/kemenyfem-tomor-szarmaro-sandvik/ Sat, 13 May 2023 06:42:55 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=25193 Nagy igénybevételre – A CoroMill® Plura HD új minőségei növelik a termelékenységet a szerszám éltartamának és a folyamatbiztonságnak a veszélyeztetése nélkül. A forgácsolószerszámok szakértője, a Sandvik Coromant két új minőséggel bővíti a CoroMill® Plura HD tömör keményfém szármarókból álló, acélban és rozsdamentes acélban végzett nagy teljesítményű nagyoláshoz kialakított termékcsaládját. Az új generációs minőségek egyedülálló Zertivo™ […]

The post Tömör keményfém szármarók appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Nagy igénybevételre – A CoroMill® Plura HD új minőségei növelik a termelékenységet a szerszám éltartamának és a folyamatbiztonságnak a veszélyeztetése nélkül.

A forgácsolószerszámok szakértője, a Sandvik Coromant két új minőséggel bővíti a CoroMill® Plura HD tömör keményfém szármarókból álló, acélban és rozsdamentes acélban végzett nagy teljesítményű nagyoláshoz kialakított termékcsaládját. Az új generációs minőségek egyedülálló Zertivo™ 2.0 bevonattal rendelkeznek, amely a világszínvonalú termelékenységet kivételes fémeltávolítási sebességgel és a lehető legjobb folyamatbiztonsággal ötvözi.

A CoroMill® Plura HD a Sandvik Coromant elsősorban ajánlott, optimalizált megoldása acélban és rozsdamentes acélban (ISO P és ISO M) végzett nagy teljesítményű alkalmazásokhoz 2×D-ig, amely biztonságos és hatékony tömör szármarókat kínál. Az új Zertivo™ 2.0 bevonatos minőségeknek köszönhetően a szerszám éltartama, a folyamatbiztonság és a termelékenység még tovább javul.

Az új minőségek 30%-kal nagyobb forgácsolási sebességet tesznek lehetővé az elsődleges, ISO P és ISO M alkalmazási területeken, valamint a másodlagos, ISO K és ISO S anyagoknál, mivel optimalizált horonyformájuk hatékony forgácselvezetést biztosít. A rozsdamentes acél megmunkálására tervezett minőségek két változatban készülnek: egy belső hűtőközeg-hozzávezetéssel a jobb hőmérséklet-szabályozás és forgácsáramlás érdekében, és egy belső hűtőközeg-hozzávezetés nélkül. A standard választék 2–25 mm-es átmérőt, 2×D fogásmélységet, 4–5 fogat és 5°-os vagy 7°-os mélyítőszöget kínál. A Testreszabott megoldások termékcsaládban Tailor Made® opciók állnak rendelkezésre.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Tömör keményfém szármarók appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Tömör keményfém szármarók nagy igénybevételre https://www.muszaki-magazin.hu/2023/03/28/kemenyfem-szarmaro-sandvik/ Tue, 28 Mar 2023 06:00:51 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=24583 A CoroMill® Plura HD új minőségei növelik a termelékenységet a szerszám éltartamának és a folyamatbiztonságnak a veszélyeztetése nélkül A forgácsolószerszámok szakértője, a Sandvik Coromant két új minőséggel bővíti a CoroMill® Plura HD tömör keményfém szármarókból álló, acélban és rozsdamentes acélban végzett nagy teljesítményű nagyoláshoz kialakított termékcsaládját. Az új generációs minőségek egyedülálló Zertivo™ 2.0 bevonattal rendelkeznek, […]

The post Tömör keményfém szármarók nagy igénybevételre appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A CoroMill® Plura HD új minőségei növelik a termelékenységet a szerszám éltartamának és a folyamatbiztonságnak a veszélyeztetése nélkül

A forgácsolószerszámok szakértője, a Sandvik Coromant két új minőséggel bővíti a CoroMill® Plura HD tömör keményfém szármarókból álló, acélban és rozsdamentes acélban végzett nagy teljesítményű nagyoláshoz kialakított termékcsaládját. Az új generációs minőségek egyedülálló Zertivo™ 2.0 bevonattal rendelkeznek, amely a világszínvonalú termelékenységet kivételes fémeltávolítási sebességgel és a lehető legjobb folyamatbiztonsággal ötvözi.

A CoroMill® Plura HD a Sandvik Coromant elsősorban ajánlott, optimalizált megoldása acélban és rozsdamentes acélban (ISO P és ISO M) végzett nagy teljesítményű alkalmazásokhoz 2×D-ig, amely biztonságos és hatékony tömör szármarókat kínál. Az új Zertivo™ 2.0 bevonatos minőségeknek köszönhetően a szerszám éltartama, a folyamatbiztonság és a termelékenység még tovább javul.

„A Zertivo™ 2.0-val a bevonatolási technológiák terén szerzett átfogó tudásunkat a tömör szerszámainkra is alkalmazzuk”

– mondta el Antti Wikström, a Sandvik Coromant tömör szármarókért felelős globális termékmenedzsere.

„Ez lehetőséget ad számunkra, hogy egyedi, testre szabott bevonatokat kínáljunk, amelyek kiváló teljesítménnyel és szerszámhatékonysággal kezelik ügyfeleink megmunkálási kihívásait.”

Az új minőségek 30%-kal nagyobb forgácsolási sebességet tesznek lehetővé az elsődleges, ISO P és ISO M alkalmazási területeken, valamint a másodlagos, ISO K és ISO S anyagoknál, mivel optimalizált horonyformájuk hatékony forgácselvezetést biztosít. A rozsdamentes acél megmunkálására tervezett minőségek két változatban készülnek: egy belső hűtőközeg-hozzávezetéssel a jobb hőmérséklet-szabályozás és forgácsáramlás érdekében, és egy belső hűtőközeg-hozzávezetés nélkül.

A standard választék 2–25 mm-es átmérőt, 2×D fogásmélységet, 4–5 fogat és 5°-os vagy 7°-os mélyítőszöget kínál. A Testreszabott megoldások termékcsaládban Tailor Made® opciók állnak rendelkezésre.

További információ: www.sandvik.coromant.com


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Tömör keményfém szármarók nagy igénybevételre appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A keményfém-újrahasznosítás előnyei fémmegmunkálóknak https://www.muszaki-magazin.hu/2022/12/12/kemenyfem-ujrahasznositas-elonyei/ Mon, 12 Dec 2022 13:57:38 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=23226 A keményfém-újrahasznosítás gazdasági mérettől függetlenül minden fémmegmunkálónak előnyös. A British Geological Survey, a világ vezető földtani kutató intézetének felmérése alapján a volfrám nyersanyag-kockázati indexe a második legmagasabb a világon. A rendelkezésre álló készletek igen szűkösek, a Föld becsült anyagkészlete jelen fogyasztási trend mellett kevesebb, mint 100 év múlva kimerül. Azonban a használt vagy törött keményfém […]

The post A keményfém-újrahasznosítás előnyei fémmegmunkálóknak appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A keményfém-újrahasznosítás gazdasági mérettől függetlenül minden fémmegmunkálónak előnyös.

A British Geological Survey, a világ vezető földtani kutató intézetének felmérése alapján a volfrám nyersanyag-kockázati indexe a második legmagasabb a világon. A rendelkezésre álló készletek igen szűkösek, a Föld becsült anyagkészlete jelen fogyasztási trend mellett kevesebb, mint 100 év múlva kimerül. Azonban a használt vagy törött keményfém és volfrám tartalmú gyorsacél szerszámok, selejt anyagok szinte teljes egészében újrahasznosíthatók, ami által a volfrámból és számos más értékes fémből újra előgyártmány, illetve késztermék előállítható.

Az AGTitán Kft.-t 3 évvel ezelőtt az inspirálta, hogy olyan fenntartható rendszert alakítson ki, melyben a fémmegmunkálással foglalkozó magyarországi cégek tervezhetően, saját igényekhez alkalmazkodva, környezet- és munkavédelmi szempontból is teljesen megfelelő visszagyűjtő rendszerben, az elérhető legmagasabb piaci áron tudják átadni a tevékenységük során keletkező elhasznált keményfém szerszámaikat. Az eltelt évek alatt több mint 350 mikro-, kis-, közepes- és nagyvállalat csatlakozott a rendszerhez.

A keményfém-újrahasznosítás előnyei fémmegmunkálóknak

A teljes rendszer lényege, hogy visszagyűjtési keretszerződés kötést követően az AGTitán Kft. biztosítja az ügyfelei részére az igény szerinti formájú, mennyiségű és űrtartalmú tárolókat, amit eljuttat a kijelölt kapcsolattartónak vagy telephelynek. Miután a tárolók megtelnek, a partner értesíti a céget. Az értesítés során az aktuális piaci folyamatokat figyelembe véve közösen alakítják ki a legmagasabb átvételi árat, és a szállításszervezést megkezdik. A szállítás vagy a partner saját járművével, illetve megbízottja útján, vagy az AGTitán Kft, zárt rendszerű – ahol az áru nyomkövetése megoldható – saját gépjárműveivel, illetve akkreditált alvállalkozóival történik. A telephelyre történő beérkezést és a mérlegelést követően, minden apró darabot egyesével röntgenfluoreszenciás spektrométerrel (XRF) elemeznek. Az anyagminőség szerinti válogatás az egyik legfontosabb lépés, mielőtt az újrahasznosítási technológiai anyagáramba kerül a keményfém hulladék. Minden lépést fényképekkel dokumentálnak, így biztosítják a mérlegelési és válogatási folyamatok magas minőségét, amit az ügyfél megkap a visszaigazolási dokumentáció részeként. A szerződött partnerek részére ezen folyamatokat követi a pénzügyi teljesítés, de a cég részéről ezután következik az igazi kihívás, a volfrám kinyerése a hulladékból.

keményfém újrahasznosítás lépései ag titán

Az AGTitán Kft-nél a feldolgozó és újrahasznosító technológiák folyamatos fejlesztése alapvető fontosságú cél. A cégen belül vegyész technológus, környezetvédelmi mérnök és mechatronikai mérnök által közösen kidolgozott eljárás során a hulladék homogenizálását követően vegyi és termikus úton visszanyerhető a keményfémben lévő volfrám 99,2%-a. Az egyedi hasznosítási eljárás felkeltette a befektetők figyelmét is, melynek eredményeképpen 2022 év elején magvető tőke került elhelyezésre a cégben. Jelenleg zajlik az új feldolgozó üzem építése, ami jövő tavasszal kerül átadásra. 2023-ban tervezik a technológiák telepítését és a próbaüzem beindítását.

ag titán új telephely látványterv

Amennyiben Ön is szeretne csatlakozni a visszagyűjtési rendszerhez, és gazdasági hasznot realizálni a most kukában végző keményfém és HSS szerszámaikból, az AGTitán várja megkeresését a lenti elérhetőségeken. Legyen részese az Ön cége is egy új és innovatív magyar újrahasznosító rendszer kialakításában!

AG Titán Kft.

info@agtitan.hu

+36/20-504-7212

A keményfém-újrahasznosítás témához kapcsolódva ajánljuk ezt a cikkünket: A volfrám újrahasznosítás mindenkinek megtérül


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post A keményfém-újrahasznosítás előnyei fémmegmunkálóknak appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új sokoldalúan felhasználható tömör keményfém szármaró család https://www.muszaki-magazin.hu/2022/10/11/coromill-dura-sandvik/ Tue, 11 Oct 2022 05:00:24 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=22263 A CoroMill® Dura rugalmas nagyolást és simítást tesz lehetővé többféle anyagban. A forgácsolószerszámok és szerszámrendszerek szakértője, a Sandvik Coromant egy teljesen új csúcskategóriás tömör keményfém szármaró családot mutat be. A CoroMill® Dura váltja le a sokoldalúan használható CoroMill® Plura szármarókat. A termékcsalád nagyolástól simításig terjedő műveletekhez lett kialakítva, különböző fogásoknál, többféle alkalmazáshoz és többféle anyagban […]

The post Új sokoldalúan felhasználható tömör keményfém szármaró család appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A CoroMill® Dura rugalmas nagyolást és simítást tesz lehetővé többféle anyagban.

A forgácsolószerszámok és szerszámrendszerek szakértője, a Sandvik Coromant egy teljesen új csúcskategóriás tömör keményfém szármaró családot mutat be. A CoroMill® Dura váltja le a sokoldalúan használható CoroMill® Plura szármarókat. A termékcsalád nagyolástól simításig terjedő műveletekhez lett kialakítva, különböző fogásoknál, többféle alkalmazáshoz és többféle anyagban való munkavégzésre.

A WhisperKut™ technológia révén a CoroMill® Dura kiemelkedik a korábbi sokoldalú termékcsalád és a versenytárs szármarók közül. Dr. Markus Groppe, a Sandvik Coromant termékalkalmazási vezetője a következő módon ismerteti az egyenetlen spirálkoncepciót:

„Minden horony más spirálszögben van tájolva, és a forgácsolóél minden szintje egyenlőtlen távolságban helyezkedik el egymástól. Ezáltal nagyon jó stabilitás és hatékony, rezgésmentes megmunkálás érhető el.”

Egy további figyelemre méltó tulajdonság, hogy a kínálatban szereplő tömör keményfém szármarók széles választékából könnyű kiválasztani a leginkább megfelelő szerszámot. „Különös hangsúlyt helyeztünk a szerszámkiválasztásra. Mindig megfelelő időt kell szánni a megfelelő szerszám kiválasztására a CoroMill® Dura kínálatából,” folytatta Groppe.

Az első számú választás a négyhornyos plug and play megoldás, mely alkalmazások széles körében használható. További szerszámváltozatok elérhetők speciális műveletekhez, mint például reteszhornyok kialakítása, dinamikus marás, elősimítás és simítás. További segítséget kínál a CoroMill® Dura CoroPlus® Tool Guide online szerszámválasztó alkalmazása, mely támogatja a hornyolást, palástmarást, zsebmegmunkálást és csavarvonal-interpolációt – a szerszámválasztás megkönnyítéséért.

A CoroMill® Dura 2–7 horonnyal, 1–4×D forgácsolási hosszal, forgácsosztóval vagy anélkül is elérhető. A szármarók akár háromszor is felújíthatók az eredeti specifikációknak megfelelően.

The post Új sokoldalúan felhasználható tömör keményfém szármaró család appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Ambiciózus fenntarthatósági stratégiát mutatott be a CERATIZIT https://www.muszaki-magazin.hu/2022/10/06/ceratizit-fenntarthatosagi-strategia/ Thu, 06 Oct 2022 09:00:26 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=22336 „CO2-semlegesség” 2025-re, „nulla nettó kibocsátás” 2040-re. A CERATIZIT ambiciózus fenntarthatósági stratégiát mutatott be a stuttgarti AMB 2022 szakmai vásáron. A vállalat célja, hogy ezzel a stratégiával 2025-re a keményfémek és forgácsolószerszámok iparágának vezetőjévé váljon a fenntarthatóság területén. A cég ügyvivői testületének tagja, Thierry Wolter jelentette be a teljes ellátási láncra kiterjedő ambiciózus fenntarthatósági célkitűzéseket a […]

The post Ambiciózus fenntarthatósági stratégiát mutatott be a CERATIZIT appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
„CO2-semlegesség” 2025-re, „nulla nettó kibocsátás” 2040-re.

A CERATIZIT ambiciózus fenntarthatósági stratégiát mutatott be a stuttgarti AMB 2022 szakmai vásáron. A vállalat célja, hogy ezzel a stratégiával 2025-re a keményfémek és forgácsolószerszámok iparágának vezetőjévé váljon a fenntarthatóság területén.

A cég ügyvivői testületének tagja, Thierry Wolter jelentette be a teljes ellátási láncra kiterjedő ambiciózus fenntarthatósági célkitűzéseket a stuttgarti AMB-n tartott sajtókonferencián. „Az éghajlatváltozás korunk egyik legnagyobb kihívása, amely ebben az iparágban is számos területen újragondolást igényel” – mondta Wolter. A CERATIZIT nagyratörő célokat tűzött ki a termékeire és a szolgáltatásaira vonatkozóan annak érdekében, hogy az ügyfelei is fenntarthatóbb módon tudjanak termelni.

„A víziónk 2025-re a keményfémek és forgácsolószerszámok iparágának vezető vállalatává válni a fenntarthatóság területén” – tette hozzá Wolter.

CERATIZIT

Fenntarthatóság a teljes értékláncban

Annak érdekében, hogy valódi fenntarthatóság valósuljon meg mindenhol a vállalatban, a CERATIZIT a jövőben a teljes értékláncot megvizsgálja környezetvédelmi, társadalmi és irányítási (angol rövidítése: ESG) kritériumok szempontjából, a partnerekkel történő együttműködést is beleértve. Az első fázisban azokra a szempontokra helyezi a hangsúlyt a cég, amelyek a legnagyobb áttételes hatást tudják kifejteni.

A karbonlábnyom csökkentése

Saját karbonlábnyomának gyors ütemű csökkentése érdekében a CERATIZIT először három fő területre összpontosít. Az egyik döntő tényező a másodlagos nyersanyagok felhasználásának 95% fölé történő emelése. Ezeknek a nyersanyagoknak a feldolgozása 70%-kal kevesebb energiát igényel, és 40%-kal csökkenti a CO2-kibocsátást az ércből előállított elsődleges nyersanyagokhoz képest. Az intézkedés pozitív mellékhatása a nyersanyagok ellátási láncának nagyobb biztonsága, így a CERATIZIT – az ügyfeleivel együtt – kétszeresen jól jár.
Egy másik kiemelt terület az energiaellátás. A CERATIZIT azt tervezi, hogy a következő néhány évben minden telephelyének energiaellátását szél-, nap- és vízenergiából nyert zöldáramra állítja át.
Az energiaellátás változásához szorosan kapcsolódik a harmadik téma, a hidrogénellátás kérdése. A hidrogén szükséges gyártási közeg a keményfémiparban, különösen volfrámpor előállításához. Ezt a gázt eddig főként földgázból nyerték ki gőzreformálással, úgynevezett „szürke” hidrogénként. A CERATIZIT a jövőben „kék” hidrogént kíván használni, amelyet vízből állítanak elő elektrolízissel, zöld villamos energia használatával. Ennek érdekében a CERATIZIT meglévő beszállítóival fog együttműködni, és saját elektrolízisüzemeket is épít.

CERATIZIT

Az első mérföldkő: CO2-semlegesség 2025-re

Az új stratégia megvalósításának első mérföldköve 2025, amikorra a CERATIZIT terve több, mint CO2-semlegesség – vagyis minden kibocsátás ellentételezése a teljes ellátási láncban. A célkitűzés része a tényleges kibocsátás 35%-os csökkentése is a 2020-as referenciaszinthez képest. A második, 2030-ig tartó szakasz 60%-os csökkentést irányoz elő a 2020-as szinthez képest, további intézkedések segítségével.
A legambiciózusabb cél azonban a „nulla nettó kibocsátás” elérése 2040-re, amelyet a párizsi klímaegyezmény csak 2050-re tűzött ki célként. „Kétségtelenül kihívást jelent a CO2-kibocsátás 2040-ig legalább 75%-kal történő csökkentése a teljes értéklánc mentén. A jövő nemzedékeire tekintettel azonban nem látunk más alternatívát. Örömmel vonjuk be az ügyfeleinket is ebbe a törekvésünkbe a szolgáltatások széles körével, illetve olyan termékekkel, mint a „zöld keményfémből” készült rudaink és a fenntartható gyártású, díjnyertes SilverLine marónk” – fejtette ki a vállalat motivációját Wolter.

További információ a fenntarthatósági stratégiáról:

https://www.ceratizit.com/int/en/sustainability.html

CERATIZIT


CERATIZIT – keményfém iránti szenvedély és úttörőszellem

A Plansee Grouphoz tartozó CERATIZIT több mint 100 éve úttörő szerepet tölt be a forgácsoláshoz és kopás elleni védelemhez használt, kiemelkedő színvonalú keményanyagú megoldások fejlesztésében. A magántulajdonban lévő, luxemburgi székhelyű vállalat nagymértékben szakosodott forgácsolószerszámokat, váltólapkákat és keményanyagból készült rudakat, valamint kopóalkatrészeket fejleszt és gyárt. A több alkalmazási területen nemzetközileg piacvezető CERATIZIT sikerrel fejleszt új típusú keményfém-, cermet- és kerámiaminőségeket, például fa- és a kőmegmunkáláshoz.

Több mint 8000 alkalmazottjával, 30+ gyártóüzemével és több mint 50 fióktelepből álló értékesítési hálózatával a CERATIZIT a keményfém-ágazat globális szereplője. Nemzetközi hálózatához tartozik többek között a Stadler Metalle leányvállalat, illetve a CB-CERATIZIT közös vállalat is.

A vezető technológiájú cég folyamatos kutatási és fejlesztési befektetéseket végez, és több mint 1000 szabadalom tulajdonosa. A CERATIZIT innovatív keményanyagú megoldásait többek között a gép- és szerszámgyártásban, a gépjárműiparban, a repüléstechnikai ágazatban, az olaj- és gáziparban, illetve a gyógyászati iparban használják.


A témához kapcsolódva ajánljuk korábbi cikkünket, melyben Győrvári Péter, a CERATIZIT Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója válaszolt kérdéseinkre.

The post Ambiciózus fenntarthatósági stratégiát mutatott be a CERATIZIT appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Dinamikus HPC marás a Horn DS rendszerű szerszámaival https://www.muszaki-magazin.hu/2021/07/27/horn-dinamikus-hpc-ds-szerszam/ Tue, 27 Jul 2021 19:33:35 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=16118 A Paul Horn GmbH új geometriával bővíti DS típusú tömör keményfém szármaróinak termékcsaládját. A marófejeket a cég speciálisan a nagy szilárdságú acélok HPC (High Performance Cutting), azaz nagy teljesítményű forgácsolására fejlesztette ki dinamikus és hagyományos mozgású nagyolómaráshoz. A különböző spirálvonalú élszögeinek köszönhetően a szerszám rendkívül finom megmunkálást tesz lehetővé. Az optimalizált homlokgeometria miatt kisebb erőhatások […]

The post Dinamikus HPC marás a Horn DS rendszerű szerszámaival appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Paul Horn GmbH új geometriával bővíti DS típusú tömör keményfém szármaróinak termékcsaládját.

A marófejeket a cég speciálisan a nagy szilárdságú acélok HPC (High Performance Cutting), azaz nagy teljesítményű forgácsolására fejlesztette ki dinamikus és hagyományos mozgású nagyolómaráshoz. A különböző spirálvonalú élszögeinek köszönhetően a szerszám rendkívül finom megmunkálást tesz lehetővé. Az optimalizált homlokgeometria miatt kisebb erőhatások lépnek fel fogásvételkor, a kedvezőbb forgácsképződés és -elvezetés következtében pedig nő a megbízhatóság. A rendszer bizonyítja erősségeit a simítás során is. A finom és pontos működés velejárója a szerszámok által létrehozott kimagasló felületminőség például palástmarás után.

A Horn HPC forgácsolásra fejlesztett DS termékcsaládja kimagasló teljesítményt nyújt a dinamikus és hagyományos nagyoló marásokra

A nagy szilárdságú acélok HPC marására jellemző magas anyagleválasztási teljesítmény jelentős terhet ró a szerszámokra. A kihívásra a korszerű keményfémek és a bevonatolási technológiák kínálnak megoldást. A Horn az ES3P keményfémre HiPIMS bevonatot alkalmaz. A HiPIMS, vagyis nagy teljesítményű impulzusos magnetronos porlasztási technológia számos előnyt és új lehetőséget kínál a precíziós szerszámok bevonásával kapcsolatban. Alkalmazásával nagyon sűrű és tömör, ugyanakkor kemény és erős bevonatok készíthetőek. Ezen bevonatok struktúrája homogén, rétegvastagsága még bonyolult geometriákra applikálva is egyenletes. A bevonat és a szerszám között kiváló adhézió jelentkezik, így a vágóél mindig stabil marad. Nagy hőtűrő képességének köszönhetően a bevonat óvja a szerszám fémjét a túlmelegedéstől.

The post Dinamikus HPC marás a Horn DS rendszerű szerszámaival appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Növelje acélesztergálási termelékenységét új keményfém minőségekkel https://www.muszaki-magazin.hu/2021/04/05/kemenyfem-esztergalas-sandvik-coromant/ Mon, 05 Apr 2021 09:43:26 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=14467 A Sandvik Coromant kibővíti az acélesztergálási minőségek választékát, hogy még több esztergálási műveletben nyújtson előnyt. Két új keményfém esztergálási minőség 2020. októberi bevezetése után a Sandvik Coromant további választékokkal bővítette acél esztergálási termékcsaládját. A GC4415 és GC4425 lapkaminőség gyengén ötvözött és ötvözetlen acélok külső és belső megmunkálásához készült. A kínálat bővítése a termelékenység javulását eredményezi. […]

The post Növelje acélesztergálási termelékenységét új keményfém minőségekkel appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Sandvik Coromant kibővíti az acélesztergálási minőségek választékát, hogy még több esztergálási műveletben nyújtson előnyt.

Két új keményfém esztergálási minőség 2020. októberi bevezetése után a Sandvik Coromant további választékokkal bővítette acél esztergálási termékcsaládját. A GC4415 és GC4425 lapkaminőség gyengén ötvözött és ötvözetlen acélok külső és belső megmunkálásához készült. A kínálat bővítése a termelékenység javulását eredményezi.

 A Sandvik Coromant GC4415 és GC4425 acélesztergálási minőségei ideálisak a tömeg- és sorozatgyártásban tevékenykedő gyártók számára. A GC4425 első számú választás az acélesztergálási műveletekhez, és a legtöbb ilyen műveletben jobban teljesítenek a versenytársaknál. Az új minőség javítja a kopásállóságot, a hőállóságot és a szívósságot, jelentősen bővítve az alkalmazások körét. A GC4415 minőség fokozott hőállósággal egészíti ki a GC4425 minőséget.

A frissítés több lapkaalakot tartalmaz az egyes minőségekhez, hogy növelje az alkalmazási területüket acélesztergáláshoz a járműiparban, az energiaiparban és az általános gépészeti ágazatban. A hatékony lapkaalakhoz való hozzáférés elengedhetetlen a hatékony simítási és nagyolási műveletekhez, és a lapkaalakot a szerszámhoz szükséges belépésiszög-hozzáférés szerint kell kiválasztani.

 „2020 októberében, az első bevezetéskor a Sandvik Coromant összesen 547 cikket tett elérhetővé a minőségek bemutatásának részeként”

– magyarázta el Rolf Olofsson, a Sandvik Coromant termékmenedzsere.

A Sandvik Coromant széles ügyfélköre által támasztott igények kielégítése érdekében azonban mindig a termékinnovációinkra építünk, és folyamatosan fejlesztünk. Ennek eredményeként további 381 cikk került a választékba.

„A GC4415 és GC4425 lapkák kiváló kopásállóságot kínálnak a versenytársakkal szemben, ami minden használat során hozzájárul a hosszabb éltartamhoz és a kiszámítható teljesítményhez. Ez minimalizálja az anyagpazarlást is, mind a munkadarabból, mind a lapkából. Ezeket az előnyöket szem előtt tartva, a több szerszámtartóval kompatibilis extra lapkaalakok kínálata azt jelenti, hogy több vásárló veheti igénybe a GC4415 és a GC4425 előnyeit acélesztergálásakor.”

Bár a GC4415 és a GC4425 viszonylag újdonságok a piacon, az első megjelenésük óta mérhető termelékenységi előnyöket mutatnak. Egy általános gépészeti ügyfél, aki a GC4415 lapkát használta a nagyoláshoz egy P2.5.Z.HT acél munkadarabon egy húzósín megmunkálásához, 80%-kal növelte a termelékenységet és 100%-kal növelte a szerszám éltartamát egy versenytárs minőségéhez képest.

Máshol, amikor egy tengelyt kellett megmunkálni egy energiaipari ügyfél számára, a GC4425 a szerszámok éltartamát 90%-kal növelte, biztonságos megmunkálást biztosítva stabil és kiszámítható hátkopással, és csorbulásos kopás nélkül.

„Annak ellenére, hogy a GC4415 és a GC4425 bevezetése csak 2020 végén történt meg, máris hatalmas termelékenységet és költségmegtakarítást eredményezett ügyfeleink számára”

– mondta el Olofsson. Minden gyártó nagyobb fémeltávolítási sebességet, több élenkénti munkadarabot, rövidebb ciklusidőket, minimalizált hulladékmennyiséget és optimalizált készlethasználatot szeretne elérni. A GC4415 és a GC4425 esetében a bizonyíték a számokban szerepel.

„Most, a lapkaválaszték legújabb bővítésével, a Sandvik Coromant még több ügyfelet segíthet abban, hogy kihasználhassák az optimalizált, hatékony acélesztergálás előnyeit.”

Ha többet szeretne megtudni az acélesztergálási műveletekhez készült GC4415 és GC4425 minőségről, és hogy konzultációt egyeztessen a Sandvik Coromant egy szakértőjével, látogasson el a weboldalra.

The post Növelje acélesztergálási termelékenységét új keményfém minőségekkel appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Hatásos módszer a mikrohibák leküzdésére https://www.muszaki-magazin.hu/2021/01/31/sandvik-coromant-mikrohibak/ Sun, 31 Jan 2021 17:09:01 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=13601 A továbbfejlesztett keményfém fúrókkal végzett tesztek új lehetőségeket nyitnak a furatminőség területén. A „kétszer mérni, egyszer vágni” a gyártásban elterjedt kifejezés, de ezt könnyebb mondani, mint tenni kihívást jelentő anyagok megmunkálásakor. Ezért, amikor egy globális iparágvezető repülőgépgyártó egy teljes második szakaszt próbált meg kiiktatni a fúrási folyamataiból, miközben javítani kívánta a furatminőséget is a repülőgépipari […]

The post Hatásos módszer a mikrohibák leküzdésére appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A továbbfejlesztett keményfém fúrókkal végzett tesztek új lehetőségeket nyitnak a furatminőség területén.

A „kétszer mérni, egyszer vágni” a gyártásban elterjedt kifejezés, de ezt könnyebb mondani, mint tenni kihívást jelentő anyagok megmunkálásakor. Ezért, amikor egy globális iparágvezető repülőgépgyártó egy teljes második szakaszt próbált meg kiiktatni a fúrási folyamataiból, miközben javítani kívánta a furatminőséget is a repülőgépipari alkatrészein, a fémforgácsolás globális vezetőjéhez fordult. Itt James Thorpe, a Sandvik Coromant globális termékmenedzsere, elmagyarázza, hogy a fúró kialakítása miért szerves része a jobb minőségű furatok létrehozásának.

A megmunkálási folyamatok közül a legelterjedtebb a furatkészítés, és ezt veszik a leggyakrabban magától értetődőnek. Sok műhely kevés okot lát a meglévő furatkészítési beállítások megváltoztatására vagy frissítésére, és évek óta ugyanazokat a szerszámokat és forgácsolási paramétereket használja. De ahogy a COVID-19 kiszámíthatatlan hatásai folytatódnak, ez mind megváltozik.

A McKinsey & Company legújabb COVID-19: Briefing note (Tájékoztató jegyzet) publikációja a jelenlegi ipari helyzetet a „következő normálisnak” nevezi, ahol a gyártók kiszámíthatatlan és tartós elmozdulásokra számíthatnak a vásárlói piacokon. A jelentés szerint rugalmasságra lesz szükség, ha a gyártók gazdaságilag és társadalmilag életképes úton kívánnak haladni.

A legtöbb gyártó például új szállítói bázisokat és termékeket tár fel. Tehát azok a műhelyek, amelyek valamikor a termelés egy bizonyos területére szakosodtak, CNC-esztergákat és -gyárakat nyitnak meg a szívós és kihívást jelentő anyagok szélesebb választéka előtt. Ugyanakkor a gyártóknak fel kell tárniuk a nyereségnövelés és a ciklusidő-csökkentésének új módjait a termékminőség feláldozása nélkül.

Más szóval itt az ideje, hogy a gyártók átgondolják, hogyan készítenek furatokat.

A fehér dolog

A furatfelület integritása valódi aggodalomra adhat okot a repülőgépipari gyártók vagy azon általános gépészeti vállalatok számára, akik szeretnének diverzifikálódni a repülőgépipar felé. A jobb furatminőség létfontosságú az alkatrészek meghibásodásának megelőzésében, és ezt nagyban meghatározzák a furatok megmunkálásához vagy simításához használt gyártási folyamatok.

A szerszámmegoldások és a fúrók forgácsolóél-geometriája folyamatosan fejlődnek, hogy megfeleljenek a legmagasabb gyártási és alkatrészminőségi követelményeknek. A hűtőközeg használata szintén segít csökkenteni a hőfelhalmozódást a szerszámon. És a tesztek szerint ezek a tényezők mindegyike képes szabályozni az úgynevezett „fehér réteg” hatást a munkadarabanyagban.

A fehér réteg kifejezést a világ egyik vezető repülőgépipari gyártója találta ki, amely egyben a Sandvik Coromant ügyfele is. Olyan vékony, rendkívül finom szemcseszerkezetre utal, amely az alkatrészfúrás után figyelhető meg, és amelyet a fúró hője okoz. A fehér réteg nem csak megváltoztathatja az anyag felületi tulajdonságait, hanem elfogadhatatlannak ítélték az ügyfél minőségirányítási folyamataiban.

A gyártó szigorú furatsimítási eljárást alkalmaz a repülőgépipari alkatrészek – beleértve a turbinatárcsákat, kompresszorokat, dobokat és tengelyeket – furatainál. Ezért választotta a Sandvik Coromant vállalatot partneréül, hogy kivizsgálja, miért képződik a fehér réteg, és hogyan lehet ezt szabályozni.

Fontos megjegyezni, hogy a teszteket nem csak a minőségirányítás motiválta. A felső vezetés szintjén az ügyfél csökkenteni kívánta a teljes üzemeltetési időt, illetve növelni a nyereséget úgy, hogy kiiktat egy teljes másodlagos megmunkálási folyamatot.

Az -SM geometriájú CoroDrill® 860 kialakítása hosszabb éltartamot és jobb furatminőséget kínál.

Második felvonás

A másodlagos folyamat azután következik, hogy a keményfém fúróval furatot készítettek, és tartalmazhat dörzsárazást, süllyesztő vagy szármarást az alkatrész simításához. A másodlagos szakasz elsősorban a felületi integritási követelmények kielégítésére szolgál – csökkentve a fehér réteghez hasonló problémákat –, és nem a méretpontosságot szolgálja, kivéve a szoros tűrésű furatok megmunkálásakor.

Az átfogó költségek szempontjából a másodlagos folyamat még drágább is, mint az alacsony forgácsolási adatok fenntartása, ami a felületintegritás megőrzésének másik módja. Ezért akarta a Sandvik Coromant ügyfele megvizsgálni, hogy ki lehet-e iktatni a teljes folyamatot. Ha a termék beszállítója a méretnek megfelelő furatot gyárt, másodlagos folyamatok nélkül, az erős üzleti helyzetbe juttatja az alkatrészenkénti költség csökkenésének köszönhetően.

A fehér réteg okainak és lehetséges megelőzési módjainak vizsgálata négy tesztből állt, amelyek során a repülőgépiparban népszerű, nagy szilárdságú, nikkel-króm anyagban, az Inconel 718-ban végeztek fúrásokat. Az ügyfél először végzett ilyen vizsgálatot.

A tesztek során a Sandvik Coromant, a CoroDrill R840 és a CoroDrill R846 tömör keményfém fúrójával végzett fúrásokat értékelték ki. Mindegyikhez a forgácsolási paraméterek különböző készleteit alkalmazták: rendre 58 mm/perc, illetve 98 mm/perc, és 829 ford/perc, illetve 757 ford/perc. A forgácsolóerőt, a nyomatékot és a fehér réteg vastagságát végig mérték a tesztek során.

Ezen tesztek óta az R840-et a -GM geometriájú CoroDrill® 860, az R846-ot pedig a -SM geometriájú CoroDrill® 860 váltotta le. Ezen következő generációs szerszámok mindegyike úgy lett kialakítva, hogy tovább növelje a szerszám éltartamát, anélkül, hogy rontaná a furatminőséget.

Az eredmények értékes betekintést nyújtottak a fehér réteg vastagságának okaiba. Különösen figyelemre méltó, hogy az R846 kevesebb fehér réteget generált, az ívelt és radiálisan forgácsoló éleinek előkészítéséből adódóan. Az R840 forgácsolóélének egyenes élei és élletörései pedig vélhetően összefüggenek a forgácsolóerő, a forgatónyomaték és a fehér réteg vastagságának növekedésével. Tehát a fúró kialakítása határozza meg, hogy elérhető-e magas furatminőség, csökkentett fehér réteggel, a forgácsolási adatok feláldozása nélkül.

A globális repülőgépgyártó Sandvik Coromanttal együtt végzett tesztjei nemcsak feltártak egy-két dolgot a fehér rétegről, de a vállalat néhány másodlagos folyamatot is ki tudott iktatni, mint például a dörzsárazás és a süllyesztőmarás, ami idő- és költségelőnyökkel járt. Sőt, az eredmények a Sandvik Coromant CoroDrill® 860 keményfém fúró kialakítását is igazolták.

Jobbnak tervezett

A termékcsalád magában foglalja a már említett CoroDrill 860 -GM (CD860-GM) geometriát, amelyet úgy terveztek, hogy jó általános teljesítményt nyújtson kihívást jelentő ISO P-, M-, K- és H-anyagok fúrásában minden ipari ágazatban. A -SM geometriájú CoroDrill 860 (CD860-SM) pedig ISO S-minőségek, például szuperötvözetek (HRSA-k), titán és Inconel megmunkálásához használható. Ez utóbbi fúró különösen népszerűnek bizonyult a repülőgépiparban.

A CD860-GM és CD860-SM segítségével a Sandvik Coromant mérnökei gyakorlatba ültették át azt az elvet, hogy a hosszabb éltartam és a jobb furatminőség a fúró kialakításán múlik. A CD860-GM innovatív, polírozott horonykialakítással rendelkezik, amely javítja a forgácselvezetést, és nagy magszilárdságot és csökkentett forgácsolóerőket eredményez fúrás közben.

A CD860-SM pedig új minőséggel, optimalizált és finomított csúcsgeometriával rendelkezik, ami tovább növeli a szerszám éltartamát, ha nehezen megmunkálható HRSA-anyagokkal dolgozik. Az eredmény jobb furatminőség.

A CoroDrill 860 már a piacot megelőző tesztek során bizonyított számos ágazatban. Egy francia gépészeti cég a CD860-GM-et AISI 4140 szerkezeti acélon használta. A fúró konkáv és konvex belépéssel egyaránt képes volt minőségi fúrást biztosítani, jó egyenességgel és tűréssel. A társaság azóta új üzleti kapcsolatot létesített a Sandvik Coromanttal.

A Sandvik Coromant egy másik ügyfele, egy olasz általános gépészeti gyártó, a CD860-GM használatával több mint 45%-os termelékenységnövekedést ért el az erős 34CrNiMo6 acélötvözet megmunkálásakor, szemben a versenytárs fúrógépével. Emellett 100%-kal hosszabb éltartamot ért el. A CD860-SM máshol lenyűgöző eredményeket hozott az Inconel 718 megmunkálásában. A lengyelországi Katowicében végzett teszteléssel sikerült a CD860-SM használatával a CoroDrill R840-nel szemben 180%-kal jobb éltartamot elérni.

Az iparágtól függetlenül – legyen az repülőgépipar, általános gépészet vagy egyéb terület – magas szerszámteljesítmény érhető el, ha a fúrót megfelelően az adott célra tervezték. Eközben további online eszközök, mint pl. a Sandvik Coromant CoroPlus® Tool Guide további támogatást nyújthatnak. Az internetes böngészőn keresztüli online alkalmazáshoz, valamint a munkadarab anyagának, a furatátmérőnek és -mélységnek a meghatározásával a felhasználók megtalálhatják az igényeiknek megfelelő legjobb kerek tömör körszerszámokat és forgácsolási adatokat.

Bár a „mérj kétszer, vágj egyszer” fúrást még nem sikerült elérni, a CD860-GM és a CD860-SM teljesítménye segít a gyártóknak újragondolni, hogy miként készítsenek furatokat.

The post Hatásos módszer a mikrohibák leküzdésére appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új keményfém lapkák a termelékeny és hatékony acélesztergáláshoz https://www.muszaki-magazin.hu/2020/10/13/kemenyfem-lapkak-sandvik-coromant/ Tue, 13 Oct 2020 13:49:20 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=11955 A Sandvik Coromant továbbfejleszti az ISO P-acélok megmunkálásához szükséges esztergálólapkák választékát. A szerszámspecialista két új keményfém minőséget dobott piacra, amelyeket gyengén ötvözött és ötvözetlen acélok külső és belső megmunkálására terveztek. Az új GC4415 és GC4425 lapkák, fokozott szívósságot, hőállóságot és kiszámítható kopást kínálnak. A GC4415 és a GC4425 ideális azoknak a gyártóknak, akik gyengén ötvözött […]

The post Új keményfém lapkák a termelékeny és hatékony acélesztergáláshoz appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Sandvik Coromant továbbfejleszti az ISO P-acélok megmunkálásához szükséges esztergálólapkák választékát. A szerszámspecialista két új keményfém minőséget dobott piacra, amelyeket gyengén ötvözött és ötvözetlen acélok külső és belső megmunkálására terveztek. Az új GC4415 és GC4425 lapkák, fokozott szívósságot, hőállóságot és kiszámítható kopást kínálnak.

A GC4415 és a GC4425 ideális azoknak a gyártóknak, akik gyengén ötvözött (P 2,1–2,6) és ötvözetlen (P 1,1–1,5) acélok tömeg- és sorozatgyártásos megmunkálásával foglalkoznak.

A GC4425 minőség az acélesztergálási alkalmazások többségében felülmúlja a versenytársakat. Jobb kopás- és hőállósággal és szívóssággal rendelkezik, ami jelentősen kibővíti az alkalmazások körét. Ez és a GC4415 is használható simítástól nagyolásig, folyamatos forgácsolásban és enyhe megszakításokkal.

A GC4415-öt úgy tervezték, hogy kiegészítse a GC4425-öt, amikor fokozott teljesítményre és nagyobb hőállóságra van szükség. Ezen túlmenően az anyagok új utókezelése növeli a teljesítményt az megszakított forgácsolási műveletek során, elkerülhetővé teszi a hirtelen töréseket és mindkét lapkaminőségnek kiváló teljesítményt biztosít az alkalmazások széles körében.

„Általánosságban elmondható, hogy minden gyártó a következő célokat akarja elérni: megnövekedett fémeltávolítási sebesség, több darab élenként, rövidebb ciklusidő, minimalizált hulladék és optimalizált készletfelhasználás”

– mondta Johan Anderstedt, a Sandvik Coromant globális esztergálási termékmenedzsere.

„A sorozatgyártást végző gyártók számára ez azt is jelenti, hogy rugalmasan kell kezelni több, azonos minőségű acélanyagot. Az új GC4415 és GC4425 minőségeink segíthetnek ebben – még a szívós és összetett ISO P-anyagok esetében is.”

Megnövelt kopásállóság

A GC4415 és GC4425 lapkák kiváló kopásállóságot kínálnak a versenytársakkal szemben, ami minden használat során hozzájárul a hosszabb éltartamhoz és a kiszámítható teljesítményhez. Ez minimalizálja az anyagpazarlást is, mind a munkadarabból, mind a lapkából.

A lapkák rendkívüli kopásállósága a Sandvik Coromant második generációs Inveio® technológiájának, egy alumínium-oxid-bevonatrétegnek tulajdonítható. Az Inveiót egyedülállósága mikroszkopikus szinten látható; felületét egyirányú kristályorientáció jellemzi.

Mindegyik kristály a forgácsolóél felé mutat, ami erős akadályt hoz létre, ezy javítja a kráteres és a hátkopással szembeni ellenálló képességet. A hőt gyorsabban vezeti el a forgácsolási zónából, ami hosszabb ideig formában tartja a forgácsolóélt. Az eredmény egy nehezebben kopó eszköz.

A jobb fenntarthatóság érdekében ezen új minőségek keményfém hordozója nagy arányban, több mint 50%-ban újrahasznosított keményfémet tartalmaz. A minőségek újrahasznosított anyagból történő előállítása megőrzi a szűz alapanyagokat, kevesebb energiát és kevesebb CO2 -kibocsátást igényel a gyártásban.

Alacsonyabb gyártási költség

Az ügyfelek az új keményfém lapkákkal nagyobb vágási sebességet (vc) és többszörös előtolási sebességet (fn) tudtak megvalósítani.

Az egyik esetben egy általános gépészeti gyártó egy 4140-es előhőkezelt acél munkadarabot többirányú külső nagyolásnak vetett alá a GC4425 lapkával. A versenytárs ISO-lapkájához képest ugyanabban a folyamatban az ügyfél 100%-os termelékenységnövekedést tudott elérni, csökkentette a ciklusidőt 50%-kal, a költséget pedig 30%-kal.

Annak érdekében, hogy az ügyfelek optimalizálhassák a forgácsolási sebességet és az előtolási sebességet, és megtalálják az igényeiknek megfelelő lapkát vagy szerszámot, a Sandvik Coromant kifejlesztette online CoroPlus® Tool Guide megoldást.

„A GC4425 és a GC4415 meghosszabbítja a szerszám éltartamát a legnagyobb kihívást jelentő forgácsolási körülmények között”, tette hozzá Anderstedt. „A Sandvik Coromant szoros partnerségével és a Tool Guide-dal együtt ügyfeleink magasabb termelékenységet, alacsonyabb alkatrészköltséget és nyereségesebb gyártást érhetnek el.”

Látogasson el a Sandvik Coromant weboldalára, és tekintse meg az acél esztergálási lapkáinak és minőségeinek a választékát. Vagy keresse meg a legközelebbi szakembert vagy forgalmazót, hogy a GC4415 és a GC4425 termékkel kapcsolatban érdeklődjön.

The post Új keményfém lapkák a termelékeny és hatékony acélesztergáláshoz appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A keményfém újrahasznosítása visszatérő előnyöket kínál https://www.muszaki-magazin.hu/2020/09/16/sandvik-coromantkemenyfem-ujrahasznositas/ Wed, 16 Sep 2020 08:50:02 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=11613 Az ausztriai Wolfram Bergbau und Hütten a Sandvik csoport részeként, a világ egyik legnagyobb volfrám-előállítója. A Sandvik Coromant tömör keményfém szerszámainak létfontosságú alkotóeleme, az anyag becsült tartaléka körülbelül hét millió tonna – vagyis 100 évnyi fogyasztás. Az elsődleges nyersanyagokhoz való hozzáférés kulcsfontosságú a Wolfram helyzetének megőrzéséhez, de az üzem a már létrehozott eszközökbe is beruház. […]

The post A keményfém újrahasznosítása visszatérő előnyöket kínál appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az ausztriai Wolfram Bergbau und Hütten a Sandvik csoport részeként, a világ egyik legnagyobb volfrám-előállítója.

A Sandvik Coromant tömör keményfém szerszámainak létfontosságú alkotóeleme, az anyag becsült tartaléka körülbelül hét millió tonna – vagyis 100 évnyi fogyasztás. Az elsődleges nyersanyagokhoz való hozzáférés kulcsfontosságú a Wolfram helyzetének megőrzéséhez, de az üzem a már létrehozott eszközökbe is beruház. Jill Glynn a fémforgácsolási vezető Sandvik Coromant kereskedelmi szolgáltatási menedzsere elmagyarázza, hogy a gyártók miként hozhatják ki a legtöbbet a meglévő eszközeikből.

Miért bányásznánk nyersanyagot fölöslegesen? A ClimateWorks Foundation (egy közhasznú jótékonysági szervezet, amelynek feladata olyan bevált gyakorlati megoldások felfedezése, amelyek segítik a szervezeteket a szén-dioxid-fogyasztás csökkentésében) szerint a körfolyamatos gazdaság

„egy olyan rendszer, amelyben az anyagáramok meghatározása biológiai és »technikai« tápanyagokat tartalmaz, amelyeket úgy terveztek, hogy folytonosan, magas minőségben vehessenek részt a körfolyamatban, biztonságosan térhessenek vissza a bioszférába, és így a legkevesebb energia és fizikai erőforrás felhasználásával biztosítsanak értéket.”

Teljes kör

A körfolyamatos gazdaság nemcsak környezeti előnyöket kínál. Amint a Sandvik Coromant szerszámai elveszítik élvonalbeli tulajdonságaikat, könnyű őket használhatatlanná tenni. A szerszámok előállításához felhasznált anyagok azonban értékesek maradnak.

Zöld szempontból az újrahasznosított tömör keményfémből 70%-kal kevesebb energiafelhasználással készíthető új szerszám, mint eredeti alapanyagokból. A gyártás szintén fenntarthatóbb, és az újrahasznosított anyagok felhasználása 40%-kal kevesebb szén-dioxidot bocsát ki, mint ha az alapoktól indulnánk.

Bármely új folyamat bevezetésével a siker gyakran attól függ, hogy képes-e kielégíteni az üzleti igényeket. A körfolyamat alkalmazása válaszol a globális fenntarthatósági kihívásokra, miközben egy olyan problémát is kezel, amellyel kevés ügyfél akar foglalkozni: a hulladékot.

A termék teljes életciklusának felügyelete révén a vállalkozások nagyobb mértékű ellenőrzést kapnak az eszközeik felett. Ez az ellenőrzés azt jelenti, hogy egy vállalat hatásosan felülvizsgálhatja a költségeit, miközben segíti az ügyfeleket is, akiknek előnyt jelent a használt termékek eladása, és olyan beszállítói kapcsolatokat alakíthat ki, amelyek nem szűnnek meg az eredeti vásárlás befejezése után.

Visszavásárlás

A használt keményfém lapka 95%-a újrahasznosítható. Ebből a keményfémből a volfrám 75%-ot tesz ki. A Wolfram telephely egy olyan házon belüli újrahasznosítási folyamatot fejlesztett ki, amelyből a Sandvik Coromant ügyfelei a világ minden táján profitálhatnak.

A Sandvik Coromant megszervezi az ügyfél által használt keményfém szerszámok gyűjtését, mielőtt azokat a telephelyre szállítanák. Ott az újrahasznosítási vezetők elvégeznek egy röntgenfluoreszcencia-elemzést egy letapogató rendszer segítségével, amely meghatározza a kapott szerszámok összetételét. A kezdeti zúzás után az újonnan porított szerszámok keményfém port képeznek.

Ez a por ezután kémiai tisztításon megy keresztül, amely elősegíti az olyan anyagok kinyerését, amelyek tulajdonságai megegyeznek a Wolfram bányáiban eredetileg talált volfrámmal. A porkohászati keményfém további elemeit is fenntartható módon kezelik. Például, a használt szerszámokból kinyert kobaltot újrahasznosítás céljából harmadik félnek küldik el.

A Sandvik Coromant újrahasznosítási programjába bármely gyártó keményfém szerszámai beküldhetők, mérettől, iparágtól és helytől függetlenül.

Hosszabb éltartam

A felelős partnerként való fellépés érdekében a vállalkozásoknak be kell építeni az újrahasznosítást az eszközkezelési stratégiájukba. Környezetvédelmi szempont ugyanakkor a szívós anyagokban nagyobb folyamatbiztonságot kínáló tömör fúrók biztosítása.

A legtöbb olyan iparágban, ahol a fúrás kulcsszerepet játszik a mindennapi gyártásban, egyetlen szempont számít a vásárlás során. Meddig fog tartani ez a szerszám? Sokan felteszik ezt a kérdést a felhasználásonkénti költségek szempontjából, de a hosszan tartó szerszám fontos azok számára is, akik környezetvédelmi okok miatt szeretnék kiterjeszteni a termék használatát.

A Sandvik Coromant ezen szempontok szerint fejlesztette ki termékcsaládjának legújabb kiegészítését, a -GM geometriájú CoroDrill® 860-at. A szerszám sokkal kevésbé kopik, mint elődje, a CoroDrill® R840; a fejlett geometria és egyedi minőség hosszabb éltartamot eredményez.

A Sandvik Coromant újraélezési szolgáltatása optimalizálja a szerszám éltartamát és teljesítményét, új geometria formájában biztosítva a tökéletes folyamatbiztonságot. A meghosszabbított éltartam érdekében a szerszámoknak képeseknek kell lenniük sikeresen átmenni több újraélezésen. A CoroDrill 860-GM nemcsak piacvezető teljesítményt nyújt, hanem hosszabb kialakítású is, így maximalizálja a rendelkezésre álló éltartamot. A szerszámonkénti három ajánlott újraélezéssel a CoroDrill 860-GM hatékonyan négy szerszámot biztosít egyetlen megoldásban. Az élettartam végét követően az eszköz beléphet a Sandvik Coromant újrahasznosítási programjába, így pénzügyi megtérülést hoz az ügyfél kezdeti beruházása tekintetében.

A Wolfram bemutatta, hogy az eszközkezelés nem ér véget a vásárlás után. A gyártóknak figyelembe kell venniük termékek teljes életciklusát a fenntarthatóság és a jövedelmezőség szempontjából is. Miközben az újrahasznosítási rendszerek csökkenthetik a szén-dioxid-kibocsátást és erősíthetik az ügyfélkapcsolatokat, a gyártóknak figyelembe kell venniük az általuk létrehozott eszközök hosszú élettartamát is, ami tovább fokozza a vállalkozás fenntarthatóságát.

Ha többet szeretne megtudni a -GM geometriájú CoroDrill 860-ról, keresse fel a Sandvik Coromant webhelyét.

The post A keményfém újrahasznosítása visszatérő előnyöket kínál appeared first on Műszaki Magazin.

]]>