kapcsolódás – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Fri, 20 Dec 2024 13:20:27 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Kapcsolat a jobb termelékenység és versenyképesség érdekében https://www.muszaki-magazin.hu/2021/11/24/ecoclean-connect-kapcsolat/ Wed, 24 Nov 2021 07:02:11 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17818 A növekvő minőségi követelmények, a nyomon követhetőség szigorítása, az ügyfélspecifikusabb projektek és a rövidebb szállítási határidő – a gyártási vállalatok előtt álló kihívások egyre változatosabbak. Ezek elsajátításához az automatizálás, a digitalizálás és a hálózatépítés elengedhetetlen előfeltétel. Az alkatrésztisztítás területén az Ecoclean az Ecoclean Connect innovatív felhőmegoldással támogatja a digitális átalakulást. A vállalatok versenyképessége és jövőbeni életképessége […]

The post Kapcsolat a jobb termelékenység és versenyképesség érdekében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A növekvő minőségi követelmények, a nyomon követhetőség szigorítása, az ügyfélspecifikusabb projektek és a rövidebb szállítási határidő – a gyártási vállalatok előtt álló kihívások egyre változatosabbak. Ezek elsajátításához az automatizálás, a digitalizálás és a hálózatépítés elengedhetetlen előfeltétel. Az alkatrésztisztítás területén az Ecoclean az Ecoclean Connect innovatív felhőmegoldással támogatja a digitális átalakulást.

A vállalatok versenyképessége és jövőbeni életképessége döntően attól függ, hogy mennyire hatékonyan és gyorsan tudnak reagálni a piacokra és a változó vásárlói igényekre. Ide tartozik a növekvő minőségi követelmények, az értéklánc zökkenőmentes nyomon követhetősége, a határidők betartása, a rugalmasság és a gazdasági hatékonyság. A gyártáshoz szükséges gépek további technikai fejlesztése önmagában nem elegendő ezen összetett feladatok ellátásához. Alkalmazott szoftvermegoldásokra van szükség, amelyek minimalizálják a kézi beavatkozásokat és az interfészeket, magas szintű átláthatóságot biztosítanak és lehetővé teszik a végpontok közötti hálózatot.

Ecoclean Connect – az alkatrészek tisztítását hatékonyan dokumentálja. Ezeket a követelményeket beépítették az innovatív Ecoclean Connect felhőmegoldásba. A tisztítórendszer vezérlésével létrehozott meghatározott adatokat titkosítják és biztonságos kapcsolaton keresztül továbbítják a felhőbe.

Az összes rendszer- és folyamatadat egy asztali számítógépen vagy táblagépen jelenik meg az innovatív Ecoclean Connect felhőmegoldás irányítópultján keresztül.
Kép forrása: Ecoclean GmbH

Ezeket a legújabb technológiáknak és infrastruktúráknak megfelelően tárolják, értékelik, elemzik és intelligensen összekapcsolják az IoT platformon. A digitalizáló eszköz hozzáadott értéket teremt a következő területeken:

  • Állapotfigyelés: A rendszer állapotának ábrázolása online adatok alapján; Folyamatmegjelenítés, beleértve az előválasztásokat és a lépéslánc megjelenítését; Működési adattörténet; A fő teljesítménymutatók (KPI) áttekintése, például a kihasználtság és az eredményesség; Üzenetarchívum és statisztikák.
  • Dokumentáció: az összes elvégzett tisztítási folyamat áttekintése; Egyedi jelentések a tisztítási folyamatokról, beleértve a folyamat paramétereit; Tisztító programok kezelése verzióelőzményekkel és jelentésekkel; Könyvtár a rendszerrel kapcsolatos összes fontos dokumentum számára; A fontos események ütemterve.
  • A gyártás megtervezése: A berendezés teljes hatékonyságának (OEE), valamint elérhetőségének és kihasználtságának bemutatása; A futási idő és az átviteli sebesség áttekintése; A rendszer összes rendszerének hely- és időfüggetlen figyelemmel kísérése (flottakezelés); Üzenetstatisztika.
  • Prediktív karbantartás: a rendszer állapotának megjelenítése a jövőben szabadon választható időpontban; célzott karbantartási előrejelzés szivattyúk, fűtés, szárnyak és szűrők számára; Karbantartási ajánlások karbantartási tervek és automatizált karbantartási utasítások készítéséhez.
  • Kapcsolódás: csatlakozás magasabb szintű vezérlő struktúrákhoz közös interfészprotokollokon keresztül; optimalizált interfész az Ecoclean szolgáltatáshoz; automatikus e-mail értesítési szolgáltatás.

A megjelenítés egyszerű és világos az asztalon vagy táblagépen található irányítópulton keresztül.

Az ön igényeinek megfelelő csomagok

A felhasználók különféle igényeinek megfelelően az Ecoclean Connect a „Comfort”, „Premium” és „Premium Plus” csomagokban érhető el. A bemutató Ecoclean GmbH fiók lehetővé teszi, hogy ingyenesen és kötelezettség nélkül megismerje a felhő megoldást.

Az SBSEcocleanGroup jövőorientált üzemeket, rendszereket és szolgáltatásokat fejleszt, gyárt és értékesít ipari alkatrészek tisztításához, precíziós alkatrésztisztításhoz, sorjázáshoz, felületelőkészítéshez és felületkezeléshez. Ezek a világvezető megoldások világszerte támogatják a vállalatokat a kiváló minőségű, hatékony és fenntartható termelésben. Az ügyfelek a széleskörű ipari piacról érkeznek – az orvostechnikától, a mikró technikától és a precíziós mérnöki munkától kezdve a gépgyártásig és az optikai iparig, valamint az autóiparig és a beszállítóig, az energiatechnikáig és a repülésig. A csoport sikere az innováción, az élvonalbeli technológián, a fenntarthatóságon, az ügyfelek közelségén, a sokféleségen és a tiszteleten alapul. A vállalatcsoport kilenc országban képviselteti magát, világszerte tizenkét telephellyel, és körülbelül 900 embert foglalkoztat.

Ecoclean GmbH:  www.ecoclean-group.net

Kapcsolat: connect@ecoclean-group.net

The post Kapcsolat a jobb termelékenység és versenyképesség érdekében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
It’s in your hands! – az új EPLAN Platform 2022 már letölthető https://www.muszaki-magazin.hu/2021/09/21/eplan-platform-2022/ Tue, 21 Sep 2021 11:51:54 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=16881 Megérkezett: az új EPLAN Platform 2022 verzió már letölthető! Modern megjelenési forma, könnyű használhatóság, zökkenőmentes kapcsolódás felhőalapú alkalmazásainkhoz. Ismerje meg a legfontosabb fejlesztéseket: It’s in your hands! URL: EPLAN Platform 2022

The post It’s in your hands! – az új EPLAN Platform 2022 már letölthető appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Megérkezett: az új EPLAN Platform 2022 verzió már letölthető! Modern megjelenési forma, könnyű használhatóság, zökkenőmentes kapcsolódás felhőalapú alkalmazásainkhoz. Ismerje meg a legfontosabb fejlesztéseket:

  • It’s in your hands!

URL: EPLAN Platform 2022

The post It’s in your hands! – az új EPLAN Platform 2022 már letölthető appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Intelligens navigáció és vezeték nélküli töltés mini-holdrobotok számára https://www.muszaki-magazin.hu/2021/01/20/bosch-intelligens-navigacio/ Wed, 20 Jan 2021 08:28:42 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=13433 A Bosch, az Astrobotic, a WiBotic és a Washingtoni Egyetem ultragyors töltést fejleszt űrkutatással kapcsolatos kutatások támogatására. A robotoknak energiára van szükségük, még a Holdon is. Az elektromos áramot általában fedélzeti napelemekből nyerik, ám a kisebb méretű robotoknak kiegészítő áramforrásra is szükségük van. Ehhez két új technológiát – a vezeték nélküli töltést és az intelligens […]

The post Intelligens navigáció és vezeték nélküli töltés mini-holdrobotok számára appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Bosch, az Astrobotic, a WiBotic és a Washingtoni Egyetem ultragyors töltést fejleszt űrkutatással kapcsolatos kutatások támogatására.

A robotoknak energiára van szükségük, még a Holdon is. Az elektromos áramot általában fedélzeti napelemekből nyerik, ám a kisebb méretű robotoknak kiegészítő áramforrásra is szükségük van. Ehhez két új technológiát – a vezeték nélküli töltést és az intelligens önálló navigációt – kombinálják a kutatók. A kisméretű robotokat úgy szerelik fel és tanítják be, hogy kiszámíthatatlan körülmények között is eljussanak a vezeték nélküli dokkolóállomásukhoz. Mindezt olyan környezetben, ahol a GPS technológia nem alkalmazható.

A Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal (NASA) nemrég jelentette be az „Ultragyors töltés különleges igényű űrkutatással kapcsolatos alkalmazásokra” elnevezésű projektjét, melyben a Holdon üzemelő, kisméretű robotok intelligens navigációjának és vezeték nélküli töltésének technológiái fejlesztésén dolgoznak.

A kutatás vezetője az űrrobotikára szakosodott Astrobotic, a projekthez a Bosch, a Washingtoni Egyetem, a WiBotic és a NASA Glenn Kutatóközpontja is csatlakozott. A Bosch és az Astrobotic – a partnercégekkel együtt – már közel két éve dolgozik a projekten, annak kulcsfontosságú technológiáját is közösen fejlesztették.

A projektet a NASA a Tipping Point programján keresztül 5,8 millió dollárral támogatta. A kutatás célja olyan, a Holdon alkalmazható és a mágneses rezonancia elvén alapuló vezeték nélküli töltési rendszer kifejlesztése, amely a robotoknak a vezeték nélküli töltőállomásig tartó pontos, önálló navigációját is magában foglalja.

A mesterséges intelligencia és a hálózatba kapcsolás a robotok irányítását is segíti

A Bosch a mesterségesintelligencia-alapú intelligens adatelemzés és a vezeték nélküli hálózati megoldások szakterületeken szerzett tapasztalataival segíti a projektet.

A vállalat Pittsburghben és a kaliforniai Sunnyvale-ben dolgozó kutatói az intelligens adatfeldolgozási képességeket használják a projektben, hiszen ezek biztosítják a robotok önálló navigációját a Hold felszínén. A projekt jól mutatja a Bosch szakértelmét az AIoT területén, amely ötvözi a mesterséges intelligenciát és a dolgok internetét.

„Robotot navigálni a Holdon azért nagyon más, mint otthon a robotporszívót vagy az önvezető autót irányítani az úton”

– mondta Dr. Samarjit Das, a pittsburghi Bosch Research Intelligens Dolgok Internete terület vezetője.

„A Holdon nem állnak rendelkezésre rádióalapú földi helymeghatározó megoldások, továbbá a Hold kiszámíthatatlan terepviszonyai és a holdpor megnehezíti a vizuális jelzések segítségével végzett pontos navigációt. Ezért a robot multiszenzoros adatainak intelligens fúziójára és érzékelésére lesz szükségünk, hogy megfelelhessünk ennek a kihívásnak a zord holdfelszíni környezetben.”

A Bosch olyan multiszenzoros kombinált technológiákat fejleszt, amelyek videotechnikával, inerciális mérőegységekkel, valamint rádiófrekvenciás mozgás- és rezgésérzékelőkkel is segítik a kisméretű robotok mozgását, pontos navigációját. Az első specifikus navigációs művelet a dokkolóállomásához vezeti a robotot, hogy az vezeték nélkül feltölthesse magát.

Modulrendszerű és igény szerint méretezhető holdjáró

A projektben résztvevő robot az Astrobotic CubeRover modellje, amelyet ultrakönnyű, újratölthető holdjáróként a NASA Kennedy Űrközponttal együttműködésben fejlesztettek ki. Az eszköz akkora, mint egy cipősdoboz, és körülbelül két kilogramm súlyú. Egyedül is képes rakományt szállítani, de további CubeRoverekkel is össze tud kapcsolódni, hogy nagyobb holdjárók és leszállóegységek számára felderítést végezzen.

A Bosch és az Astrobotic korábban a SoundSee modul fejlesztésén dolgozott együtt, amely mesterséges intelligenciát használ az audio adatok elemzéséhez és jelenleg a Nemzetközi Űrállomás fedélzetén működik.

Vezeték nélkül – új áramforrás a holdrobotok számára

A CubeRover holdjárók elektromos áramot igényelnek. A vezeték nélküli töltés technológiáját a seattle-i WiBotic cég fejlesztette ki, amely vezeték nélküli töltési és energiaoptimalizálási megoldásokra szakosodott elsősorban légi, mobil és tengeri robotok számára.

A WiBotic a Washington Egyetem támogatásával folytat kutatásokat és az érzékelőrendszerek laboratóriumát vezető Dr. Joshua Smith irányításával már évek óta tanulmányozzák a vezeték nélküli töltési megoldásokat. Dr. Smith évek óta szorosan dolgozik együtt a Szilícium-völgybeli Bosch Research szakembereivel.

A közös munkacsoport könnyű és rendkívül gyors, bázisállomásból és vevőegységből álló vezeték nélküli töltési megoldást fejleszt, amely lehetővé teszi a különleges igényű űrkutatással kapcsolatos kutatásokat.

Rendszertesztelés – a világűr szimulációjával

Az együttműködés eredményeit a clevelandi NASA Glenn Kutatóközpontban tesztelik. Az intelligens navigációval és vezeték nélküli töltéstechnikával rendelkező CubeRover holdjárót a világ legnagyobb – a GRC Space Power Facility intézetében működő – termikus vákuumkamrájában vizsgálják. A tesztek bemutatják, hogy kisméretű robotika a rendszer segítségével hogyan élheti túl az éjszakát a Holdon.

The post Intelligens navigáció és vezeték nélküli töltés mini-holdrobotok számára appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Ericsson és a Microsoft együttműködése gyorsíthatja fel a hálózatba kapcsolt járművek fejlődését https://www.muszaki-magazin.hu/2020/01/12/ericcson-microsoft-halozat-jarmu/ Sun, 12 Jan 2020 10:42:05 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=8908 Az Ericsson és a Microsoft megállapodást kötött, amellyel egyesítik a két cég hálózatba kapcsolt járművek fejlesztésének terén szerzett tapasztalatait. A jövőben az Ericsson a Microsoft Azure platformon futó Microsoft Connected Vehicle Platformra építi Connected Vehicle Cloud felhőmegoldását. Világszerte mintegy 180 országban, több mint 4 millió jármű kapcsolódik az Ericsson Connected Vehicle Cloud platformjához – ez […]

The post Az Ericsson és a Microsoft együttműködése gyorsíthatja fel a hálózatba kapcsolt járművek fejlődését appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Ericsson és a Microsoft megállapodást kötött, amellyel egyesítik a két cég hálózatba kapcsolt járművek fejlesztésének terén szerzett tapasztalatait.

A jövőben az Ericsson a Microsoft Azure platformon futó Microsoft Connected Vehicle Platformra építi Connected Vehicle Cloud felhőmegoldását.

Világszerte mintegy 180 országban, több mint 4 millió jármű kapcsolódik az Ericsson Connected Vehicle Cloud platformjához – ez a hálózatba kapcsolt járműpiac 10 százalékát jelenti. A platform képes a járműgyártók skálázhatóság és rugalmasság iránti növekvő igényét kielégíteni, és bármilyen hálózatba kapcsolt járműszolgáltatást támogat.

Az integrációnak köszönhetően az autógyártók sokkal egyszerűbben, gyorsabban és alacsonyabb költségek mellett tudnak számos globális hálózatba kapcsolt szolgáltatást – például a flottakezelést, a vezeték nélküli szoftverfrissítést, a hálózatba kapcsolt biztonsági szolgáltatásokat – kialakítani és bővíteni. A moduláris kialakítás és sokféle alkalmazási lehetőség nagyfokú rugalmasságot biztosít.

Az Ericsson Connected Vehicle Cloud platformja leegyszerűsíti a járműgyártók számára a hálózatba kapcsolt járművekkel kapcsolatos, globális, folyamatos (24/7) működés és életciklus menedzsment feladatok ellátását, garantált szolgáltatási szint megállapodás (SLA) mellett.

A Microsoft Connected Vehicle Platform (MCVP) konzisztens, felhőaalapú, minden digitális felhasználáshoz alkalmazható platformot nyújt a járműgyártók számára, akik szinte bármilyen, az ügyfeleknek nyújtott szolgáltatást ráépíthetnek, például a fedélzeti információs és szórakoztató rendszereket, fejlett navigációs megoldásokat, önvezetést, telematikus és előrejelző szolgátatásokat vagy vezeték nélküli szoftverfrissítést (OTA).

Az Ericsson és a Microsoft együttműködésének köszönhetően a hálózatba kapcsolt járművek átfogó, globális platformja jelenik meg a piacon. Az integrált megoldások révén a járműgyártók gyorsabban tudják kialakítani a hálózatba kapcsolt járművekhez kínált szolgáltatásaikat, és kényelmesebbé, egyszerűbbé tehetik a közlekedést a járművezetők és utasaik számára. A megállapodás célja, hogy a két vállalat segítse a járműgyártókat abban, hogy ügyfeleik igényeire tudjanak összpontosítani és minél hamarabb egyedi, testreszabott vezetési élményt kínálhassanak számukra.

The post Az Ericsson és a Microsoft együttműködése gyorsíthatja fel a hálózatba kapcsolt járművek fejlődését appeared first on Műszaki Magazin.

]]>