jelen – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Fri, 22 Nov 2024 12:38:36 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 TECHTOGETHER 2022 – Ahol jelen és jövő találkozik https://www.muszaki-magazin.hu/2022/07/20/techtogether-budapest-balna/ Wed, 20 Jul 2022 07:40:58 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=21136 Vegyen részt 2022 október 18-19. között a TECHTOGETHER 2022-n, mely az ipari szakkiállítás, konferencia és a mérnökhallgatói verseny egyedülálló hármasát hozza el Budapestre, a Bálnába! Három az egyben rendezvényt szervez az autopro.hu csapata október 18-19-re az ipari innovációk szerelmesei számára! A TECHTOGETHER 2022 idén ősszel már nem csupán a mérnökhallgatói versenyt, de egy ipari szakkiállítást […]

The post TECHTOGETHER 2022 – Ahol jelen és jövő találkozik appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Vegyen részt 2022 október 18-19. között a TECHTOGETHER 2022-n, mely az ipari szakkiállítás, konferencia és a mérnökhallgatói verseny egyedülálló hármasát hozza el Budapestre, a Bálnába!

Három az egyben rendezvényt szervez az autopro.hu csapata október 18-19-re az ipari innovációk szerelmesei számára! A TECHTOGETHER 2022 idén ősszel már nem csupán a mérnökhallgatói versenyt, de egy ipari szakkiállítást és konferenciát is magában foglalja. Vegyen részt kiállítóként, konferencia előadóként vagy akár látogatóként a rendezvényen!

Idén október 18-19. között tartja első, a járműipart is meghatározó ipari trendekre fókuszáló kiállítását az autopro.hu. A Techtogether név sokak előtt ismert a már kilenc alkalommal megrendezett őszi versenyünkről. A legtehetségesebb magyarországi járműépítő hallgatók mellett most az innovatív technológiák hazai képviselőit is várják rendezvényükre kiállítóként legújabb termékeik és technológiáik bemutatása, valamint a szakmai kapcsolatok építése céljából.

A rendezvény neve idén már nem csupán a komoly hagyományokkal rendelkező mérnökhallgatói versenyt takarja, hanem egy kiállításra és konferenciára is utal, melynek célja, hogy a különböző jövőbe mutató iparágakat egy fedél alatt hozza össze. A kiállítók között fellelhetők az additív gyártás, az automatizálás, a robotika, az ipari és járműszoftverfejlesztés meghatározó, hazai képviselői is. A kiállításnak a hosszú évek alatt az egyetemi versenyek területén elért eredményeinkre alapozva egyedi környezetet biztosítunk.

Kiállítás & konferencia

A TECHTOGETHER 2022 szakmai kiállítás célja, hogy bemutassa a napjaink autóipari termelését is meghatározó technológiákat, melyek a jövőben még hangsúlyosabbá válhatnak. A kiállításhoz szorosan kapcsolódva, a konferencia előadásai napjaink meghatározó technológiai változásait, valamint annak emberi vonzatát járják körbe.

Miért érdemes kiállítani?

  • valamennyi olyan iparág, szolgáltatás képviselőit meghívjuk, akik felhasználói lehetnek az additív gyártás, robotika és az Ipar 4.0 eszközeinek
  • a rendezvény kiváló networking lehetőséget biztosít
  • szakmai előadásokon vehet részt, egyben lehetőséget biztosítunk előadás tartására is
  • a mérnökhallgatói versennyel egybekötött kiállítás egy kiváló employer branding aktivitás, ahol találkozhat Magyarország legtehetségesebb mérnökhallgatóival, akik a jövőben akár az ön vállalatának munkatársai is lehetnek

Mérnökhallgatói verseny

A szakmai kiállítással egyidejűleg, a már komoly hagyományokkal rendelkező Techtogether mérnökhallgatói versenyt is megszervezzük, ami egyedülálló atmoszférát teremt a kiállítói környezetben. A versenyen résztvevő diákok között fellelhetők hazánk legígéretesebb mérnökhallgatói, akik a magyar ipar következő generációját jelentik. A Techtogether igazi szakmai megmérettetést jelent az induló csapatoknak, mely egyben komoly izgalmakat ígér a feladatadó partnervállalatoknak is.

Akik már biztosan részt vesznek a TECHTOGETHER 2022-n

ELEKTRO-OPTIKA Kft., Hepenix Ltd., HUMDA Magyar Autó-Motorsport és Zöld Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt., KUKA Hungária Kft., Kvalix Automatika Kft., Kvint-R Kft., msg Plaut Hungary Kft., Rohde & Schwarz Hungária Szolgáltató Kft., Schaeffler, SMC Hungary Kft., S&T Consulting Hungary Kft., TEQUA International Kft.

A rendezvényről

A rendezvénnyel kapcsolatos további információkért látogasson el a TECHTOGETHER 2022 hivatalos weboldalára, a techtogether.hu-ra vagy lépjen kapcsolatba az autopro.hu kollégáival az autopro@autopro.hu email címen!

Találkozzunk a TECHTOGETHER 2022-n október 18-19. a Bálnában!

The post TECHTOGETHER 2022 – Ahol jelen és jövő találkozik appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Tevékenyen beszállnának a műszaki felsőoktatásba a hazai nagyvállalatok https://www.muszaki-magazin.hu/2021/10/09/muszaki-oktatas-hazai/ Sat, 09 Oct 2021 13:36:41 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17113 Az akkut hazai mérnökhiány középtávú megoldását a legalább egy éves duális, kooperatív vagy gyakornoki képzések fejlesztésében, illetve ezek kombinálásában látják a hazai cégek – derül ki az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség (EJMSZ) és a vezető európai munkaerő-közvetítő vállalat, a Tech People legutóbbi, hazánk 75 legmeghatározóbb, száz főnél több műszaki szakembert foglalkoztató gyártó- és termelővállalatának […]

The post Tevékenyen beszállnának a műszaki felsőoktatásba a hazai nagyvállalatok appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az akkut hazai mérnökhiány középtávú megoldását a legalább egy éves duális, kooperatív vagy gyakornoki képzések fejlesztésében, illetve ezek kombinálásában látják a hazai cégek – derül ki az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség (EJMSZ) és a vezető európai munkaerő-közvetítő vállalat, a Tech People legutóbbi, hazánk 75 legmeghatározóbb, száz főnél több műszaki szakembert foglalkoztató gyártó- és termelővállalatának felsővezetői körében végzett, személyes megkérdezésen alapuló kutatásából. A válaszadók szerint szabályozási oldalról előnyös lenne, ha a nagyobb mértékű gyakorlati tapasztalatszerzést egyszerűsített foglalkoztatási jogviszony és kisebb adminisztráció segítené, továbbá az egyetemek és az ipari szereplők együttműködéseit a kormányzat további ösztönzőkkel támogatná. Hozzátették, hogy a mérnökképzés eredményességét az is előre mozdítaná, ha egy adott régióban működő vállalatok regionális központokat hozhatnának létre, amelyekben közösen biztosítanák a szükséges infrastruktúrát, valamint az oktatókkal együtt dolgoznák ki a tananyagokat.

„A jelen kihívásai olyan mérnököket követelnek meg, akik gyakorlati tapasztalatokon keresztül képesek feladatokat, műszaki problémákat megoldani önállóan, a rendelkezésre álló infrastruktúra és kapcsolatrendszerük segítségével. Ebben kell támogatni őket, minden oldalról, hogy valóban hatékony, jól dolgozó fiatal mérnökök kerüljenek ki az iskolapadból.”

– hangsúlyozta Berkó Bence a kutatást végző egyik fél, a Tech People szakértője, aki hozzátette, hogy a felmérésbe bevont cégek vezetőinek több mint 90 százaléka nyomatékosította azt is, hogy a mérnök szakma presztízse, fejlődése szempontjából az elméleti és gyakorlati képzésekre azonos hangsúlyt kell helyezni az elkövetkező időben.

A pályakezdő mérnököknek mindkét területen hasonló kvalitásokkal kell rendelkeznie, amikor belépnek a munkaerőpiacra. Jelenleg még nem ez a tendencia. A magas szintű elméleti ismeretek mellé hiányos gyakorlati tudás párosul. A termelő vállalatok túlnyomó többsége most is azzal szembesül, hogy a friss diplomás műszaki szakembereik nem tudják átültetni a rájuk bízott feladatok elvégzése során az egyetemen tanultakat.  Viszont nem csak ezek fejlesztendők a fiataloknál céges környezetben. A gördülékenyebb munkavégzés, a dolgozók közti kapcsolatok erősítése szükségessé teszi, hogy olyan készségekre is szert tegyenek , mint a rendszerben való gondolkodás, az összefüggések átlátása, az analitikai fogékonyság, az önálló munkavégzésre való hajlandóság, a kreativitás, a kommunikáció, a problémamegoldási képesség, a proaktivitás, valamint a használható nyelvtudás, amelyeknek a többség sokszor híján van új munkavállalóként.

Ráadásul a válaszadók harmada szerint azt sem szabad elfelejteni, hogy az oktatói állomány átlagéletkora egyre magasabb a felsőoktatásban, az ottani eszközparkok sok esetben elavultak, ráadásul a tananyag is inkább az oktatókhoz, semmint az ipari igényekhez igazított. Emiatt a megkérdezett cégek több mint fele úgy látja, hogy a piaci szereplőknek és az egyetemeknek muszáj lesz közvetlenebb kapcsolatot ápolnia egymással. Ennél fogva a vállalati vezetők az ipar igényeinek rendszeres nyomon követését, a vállalati szakemberek sokrétűbb bevonását javasolják az felsőoktatásba. Véleményük szerint ennek számos módja lehet: kezdve az előadásoktól a diplomamunkák készítésén, tananyagfejlesztésen át a szakkörök, műhelyek, versenyek, szakmai fórumok, közös projektek elindításáig. Már csak azért is lenne eredményre vezető az együttműködés, mert a vállalati szakemberek olyan, a beilleszkedéshez és a szervezeti léthez elengedhetetlen képességek fejlesztésében adhatnának segítséget a fiataloknak, mint az önismeret, az asszertivitás, a problémamegoldás, a kreativitás, a kommunikáció vagy a csapatmunka, amelyek mindegyike kiemelt fontosságú az egyéni karrierek megvalósítása során.

The post Tevékenyen beszállnának a műszaki felsőoktatásba a hazai nagyvállalatok appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Termelési- és gyártási adatok gyűjtése – FANUC https://www.muszaki-magazin.hu/2021/03/24/gyartasi-adatok-fanuc/ Wed, 24 Mar 2021 08:51:03 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=14347 A termelési- és gyártási adatok gyűjtésének és azok megjelenítésének és tárolásnak igénye már régóta jelen van az iparban. Többnyire a régebbi, akár a 90-es években készült berendezések, gyártósorok is kínálhatnak az akkori elvárásoknak megfelelő megoldást. – kezdi Fekete Csaba, a FANUC Hungary Kft. Technical Managerre. Sok ilyen rendszerben tehát az adatok valójában már régóta rendelkezésre állnak, […]

The post Termelési- és gyártási adatok gyűjtése – FANUC appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A termelési- és gyártási adatok gyűjtésének és azok megjelenítésének és tárolásnak igénye már régóta jelen van az iparban.

Többnyire a régebbi, akár a 90-es években készült berendezések, gyártósorok is kínálhatnak az akkori elvárásoknak megfelelő megoldást. – kezdi Fekete Csaba, a FANUC Hungary Kft. Technical Managerre.

Sok ilyen rendszerben tehát az adatok valójában már régóta rendelkezésre állnak, probléma és a lehetőség ebben az esetben egy és ugyanaz. Meg kell oldani valamilyen módon, hogy a régi rendszereket egy mai elvárásoknak megfelelő közös platformba integráljuk. A feladat könnyűnek hangzik, de elég sok buktatót rejt, elég, ha arra gondolunk, hogy milyen nehézségekkel kell szembenéznünk, ha például egy 20 éve írt szoftvert egy mai számítógépen akarunk lefuttatni.

Ha sikeresen tudjuk a régi és új termelő eszközeinket egy közös platformba integrálni az számos előnnyel kecsegtet. A percre kész információk birtokában az aktuális termelési igényeknek megfelelően tudjuk alakítani gyártási folyamatokat. A tárolt adatok segítségével ki tudjuk elemezni a meghibásodások és termeléskiesések okait, majd egy adott pillanatban meg tudjuk határozni a várható meghibásodások valószínűségét és a karbantartási igényeket. Meg tudjuk valósítani például a termékek nyomon követését a teljes gyártási folyamaton keresztül, így garantálva a végtermék minőségét.

Hogyan érdemes belekezdeni a digitális átalakításba a gyártási folyamatoknál?

Először azt kell tisztáznunk mit várunk az átalakítástól. Nagyon fontos, hogy jól mérjük fel mik az igények és a lehetőségek. Könnyen eshetünk abba a hibába, hogy túl sok mindent akarunk egyszerre megvalósítani. Érdemes az igényekhez prioritásokat rendelni és ezek alapján lépésről lépésre haladva elindulni. Célszerű a rendszerünket széles körben elfogadott, szabványosított megoldások felhasználásával kialakítani. Egy ilyen rendszer kialakításához komoly IT ismeretekre és háttérre van szükség, ami “házon belül” csak ritkán áll rendelkezésre. Hosszú távú együttműködésre számítsunk és olyan partnert válasszunk aki rendelkezik a megfelelő erőforrásokkal és referenciákkal.

Milyen lehetőségeket ajánl ehhez a FANUC?

A FANUC 1956-os alapítása óta meghatározó szereplője a világ iparának, az általunk gyártott CNC vezérlések, ipari robotok és szerszámgépek szinte minden ágazatban jelen vannak. A piaci igényeket felismerve számos olyan megoldást kínálunk, amivel meg tudunk felelni a különböző szintű igényeknek, legyen szó akár egyszerű adatcseréről vagy komplex, felhő alapú rendszerről. Vezérléseinkhez olyan szabványos kommunikációs lehetőségeket is kínálunk, mint az OPC-UA vagy az MT Connect.

Melyek az idei év aktualitásai ipar 4.0 szempontjából a FANUC-nál?

Az idei évben megkezdjük a ZDT (Zero Down Time) megoldásunk értékesítését. Ez egy szofvercsomag amely lehetővé teszi, hogy Ethernet hálózaton keresztül gyűjtsünk adatokat a FANUC robotjainkról, online telefonon vagy tableten tudjuk követni az aktuális állapotokat. A rendszer ezen kívül képes elemezni a mechanikus elemek – például csuklók, hajtóművek – állapotát, és előre jelezni a várható meghibásodásokat, jóval azok bekövetkezése előtt.

Másik újdonságunk a FIELD rendszer, ami egy felhő alapú, mesterséges intelligenciával támogatott nyílt rendszer, amibe nem csak FANUC termékei csatlakoztathatóak, hanem megfelelő illesztőszoftverek segítségével bármilyen eszköz vagy berendezés.

Mi várható a gyárak automatizálása területén a jövőben?

A FANUC központja Japánban, a Fuji hegy lábánál található, ahol magas szinten az automatizált és a robotizált gyárakban folyik a termelés. A termékek jelentős részét robotok szerelik össze emberi beavatkozás nélkül, legyen szó akár CNC vezérlőről, szervó motorról vagy robotkarról. Az ilyen szintű automatizáció hosszú időn keresztül egyedülálló volt a világon, de azt gondolom már nem sokáig.

 

Kampányt indít a japán gyártásautomatizálási óriás, hogy megtalálja Magyarország leghosszabb ideje szolgáló FANUC berendezését!

Vajon melyik üzemben dolgozik hazánk legmegbízhatóbb FANUC eszköze? Idejét se tudni már, mikor állt munkába, de az eszköz még mindig hasznot hajt? A sokat megélt burkolat mögött még ma is hasznos technológia áll? Pályázzon gépével a nyereményjátékára és rendkívül értékes ajándékokban részesülhet!

A gyártásautomatizálási gyártó büszke arra, hogy közel 70 éves fennállása során olyan megbízható CNC vezérléseket, szervo motorokat, szerszámgépeket, fröccsöntőgépeket, szikraforgácsolókat, robotokat, nanomegmunkálógépeket, és egyéb gyártásautomatizálási és termelési eszközöket gyárt, amelyek kiállják az idők próbáját, és hosszú évtizedeken át szolgálják használójukat, az iparág legalacsonyabb teljes birtoklási összköltségét garantálva. A gyártósorokat mindemellett nem csak a FANUC saját géptípusai, hanem partner gépgyártók berendezései is benépesítik, melyek a FANUC megbízható vezérlésével és szervo technológiájával működnek, így számtalan eszterga, présgép, lézervágógép és megannyi célgép hasznosítja technológiáját!

A most induló kampány keretében pályázni lehet minden teljes géppel és részegységgel, amely FANUC gyártmány, vagy FANUC részegységek vannak beszerelve, illetve ha közös márka alatt szerepel más gyártóval (pl. GE FANUC, Matra FANUC, Seiki FANUC, stb) és működőképes. A FANUC abszolút helyezéseket, illetve kategória győzteseket is jutalmaz, valamint meghirdet két különdíj kategóriát, a már nem működő gépek és részegységek számára, valamint az olyan különlegességnek számító FANUC megoldásoknak, amelyek ma már kuriózumnak számítanak az iparágban.

A pályázat keretében mind a beküldő munkavállalókat, mind a gépet használó cégeket díjazzák, és minden pályázó munkavállaló garantált ajándékban részesül, melyen felül még sorsoláson is részt vesz. A fődíjak közt olyan exkluzív díjak szerepelnek, mint a FANUC Európai Javítóközpontjának meglátogatása, szabadon választott FANUC Akadémia képzések, professzionális gépállapot felmérések, robotizálhatósági konzultációk, műszaki támogatási kedvezmény csomagok gépkiszolgáló kobot kedvezmények, és FANUC referencia film készítési lehetőség.

A pályázás menete, további információ és a nyeremények a következő linken érhetőek el:

one.fanuc.eu/alegidosebbfanucom-muszakimagazin

További információ: marketing@fanuc.hu

The post Termelési- és gyártási adatok gyűjtése – FANUC appeared first on Műszaki Magazin.

]]>