ipari számítógép – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Fri, 22 Nov 2024 12:38:36 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Az AAEON AI@Edge számítógépek összefoglalója https://www.muszaki-magazin.hu/2022/03/28/aaeon-aiedge-szamitogepek/ Mon, 28 Mar 2022 17:05:14 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=19487 Az AAEON olyan AI@Edge ipari számítógépeket kínál, amelyek Xavier NX, Nvidia Jetson Nano, AGX Xavier és TX2 NX és modulokra épülnek, valamint 0,5 és 11 TFLOP közötti számítási teljesítményt nyújtanak FP16 pontossággal. Három beágyazott rendszer legfőbb jellemzőit mutatjuk be konkrét termékek összemérésével. Az AAEON az iparág öt legnagyobb beágyazott rendszergyártójának egyike.  Minőségi technológiai berendezéseket gyárt, […]

The post Az AAEON AI@Edge számítógépek összefoglalója appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az AAEON olyan AI@Edge ipari számítógépeket kínál, amelyek Xavier NX, Nvidia Jetson Nano, AGX Xavier és TX2 NX és modulokra épülnek, valamint 0,5 és 11 TFLOP közötti számítási teljesítményt nyújtanak FP16 pontossággal. Három beágyazott rendszer legfőbb jellemzőit mutatjuk be konkrét termékek összemérésével.

Az AAEON az iparág öt legnagyobb beágyazott rendszergyártójának egyike.  Minőségi technológiai berendezéseket gyárt, amelyek alkalmasak különféle szakterületek és cégek üzemeltetésére – legyen szó gyártásról, biztonsági rendszerekről forgalomirányításról, SW, IT vagy nagy kapacitású archiválásról és még sok másról.

Mivel az ipari számítógépek a folyamatautomatizálás kulcsfontosságú elemei, ezért a hagyományos kereskedelmi berendezésekhez viszonyítva számos speciális követelményeknek kell megfelelniük.

Miroslav Piskor, az SOS electronic termékszakértője rövid áttekintést készített az AAEON elérhető megoldásairól az AI @ Edge számára.

Kompakt sorozat

A BOXER-8221AI, 8251AI és 8231AI

  • számítógépek azonos interfészekkel rendelkeznek: GbE, 4 x USB 3.2 Gen 1, 2 x RS232 és HDMI,
  • a sorozatokat ugyanaz a 88 x 75 x 39 mm-es kompakt ház borítja,
  • tárhelyként az eMMC-t használják a modulon vagy a microSD memóriakártyán.

 

PoE/PSE és PoE/PD sorozatok

A BOXER-8223AI, 8253AI és 8233AI:

  • ipari számítógépek 180 x 136 x 61 mm méretű házban találhatók,
  • és azonos interfészeket biztosítanak: GbE, 2 x GbE PoE PSE 802.3at, amely akár 60 W teljes teljesítményt nyújt, 4 x USB 3.2 Gen 1, RS- 232/485, 13 programozható DI/O, HDMI és HDMI bemenet.
  • a BOXER-8222AI PoE PD 802.3at porttal rendelkezik, amely lehetővé teszi a LAN kábelen keresztüli tápellátást
  • a BOXER-8233AI és 8253 szériák CAN interfészt is kínálnak.

 

Multi LAN sorozat

A BOXER-8230AI, 8240AI és 8250AI sorozatok közös jellemzői az 5 LAN port (GbE + 4 x GbE PoE PSE 802.3af a BOXER-8240A-hoz).

Operációs rendszer és adattárolás

A számítógépek AAEON ACLinux-4.9 vagy Ubuntu-18.04 operációs rendszerrel vannak ellátva.

Mindkét Linux-disztribúcióban megtalálható vagy az Nvidia JetPack SDK 4.5, vagy a 4.5.1. Szükség esetén az AAEON webhelyéről letölthető bináris kép, és feltölthető microSD vagy eMMC memóriakártyára. Az eljárás pontos menetét a felhasználói kézikönyv tartalmazza.

Egyes sorozatok lehetővé teszik a SATA, mSATA vagy M.2 SSD használatát. Ha az operációs rendszert SSD-ről kívánja indítani, vagy a gyökér fájlrendszert SSD-re kívánja helyezni, olvassa át az Nvidia fejlesztői fórumában található Booting from an external drive bejegyzést.

Nvidia Jetson modulok összehasonlítása

További AAEON termékekkel kapcsolatos kérdéseire szakmai válaszokat kaphat az SOS electronic aaeon@soselectronic.com e-mail címen.

Amennyiben szeretne még több kommunikációs modulokkal foglalkozó cikket olvasni, látogasson el az SOS electronic honlapjára.

The post Az AAEON AI@Edge számítógépek összefoglalója appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
IT támadások az iparban https://www.muszaki-magazin.hu/2017/04/02/tamadasok-az-iparban/ Sun, 02 Apr 2017 21:22:09 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=1231 Az ipari számítógépek 40%-át érte támadás tavaly a második félévben, a hálózati rések kihasználásával a támadók képesek megsemmisíteni az ipari nagyvállalatok gyártási műveleteit. A Kaspersky Lab „2016. II. félévi Fenyegetettségi Index az Ipari Automata Rendszerekben” című jelentése szerint tavaly a technológiai szektor nagyvállalati számítógépeinek 40%-át érte kibertámadás csak a második félévben. A megtámadott számítógépek százalékos […]

The post IT támadások az iparban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az ipari számítógépek 40%-át érte támadás tavaly a második félévben, a hálózati rések kihasználásával a támadók képesek megsemmisíteni az ipari nagyvállalatok gyártási műveleteit.

A Kaspersky Lab „2016. II. félévi Fenyegetettségi Index az Ipari Automata Rendszerekben” című jelentése szerint tavaly a technológiai szektor nagyvállalati számítógépeinek 40%-át érte kibertámadás csak a második félévben. A megtámadott számítógépek százalékos aránya a júliusi 17%-ról decemberre már 24%-ra nőtt. A támadások TOP 3 forrása: az internet, mobil adattároló készülékek, valamint rosszindulatú e-mailek és beágyazott forráskódok.

Mivel az ipari vállalatok technológiája és a hálózati rendszere egyre nagyobb mértékben integrált, ezért egyre több kiberbűnöző tekint rájuk potenciális célpontként. A hálózati vagy szoftveres rések kihasználásával a támadók képesek ellopni a gyártási folyamattal kapcsolatos információkat vagy akár megsemmisíteni a gyártási műveleteket, ami technológiai katasztrófához vezethet.

Az eredmények azt mutatják, hogy tavaly a második félévben a kártékony-program letöltést és a hozzáférést adathalász weboldalakhoz a vizsgált számítógépek 22%-án blokkolták, ami azt jelenti, hogy majdnem minden ötödik készülék legalább egyszer találkozott fertőzött forrással. A mérnökök és az üzemeltetők asztali számítógépeinek, amelyek közvetlenül az ICS (Industrial Control System) rendszerében dolgoznak, általában nincs közvetlen internet-elérésük a technológiai hálózatok korlátai miatt. Vannak azonban más felhasználók, akiknek egyidejű hozzáférésük van az ICS-hez és az internethez. Ezek a számítógépek – feltehetően rendszer-adminisztrátorok, hálózati rendszergazdák, ipari automatizálási rendszerek fejlesztői és integrátorai valamint alvállalkozók – szabadon csatlakoznak az internetre, mivel nem kötődnek csak egyetlenegy ipari hálózathoz.

Ugyanakkor az internet nem az egyetlen dolog, ami veszélyezteti a számítógépes biztonságot az ICS rendszerekben. A kutatás időszakában a vizsgált számítógépek 10,9%-a jelzett kártékony programot, amint egy mobil adattároló eszközt csatlakoztattak.

Az ipari számítógépek 8,1%-a blokkolt már e-mailen keresztül érkező rosszindulatú programot. A legtöbb esetben a támadók adathalász e-maileket használnak, hogy eltereljék a felhasználó figyelmét, és a leggyakrabban olyan dokumentumnak álcázzák a rosszindulatú fájlokat, mint például MS Office- vagy PDF-fájlok. A különböző technikák alkalmazásával a bűnözők gondoskodnak arról, hogy az emberek mindenképp letöltsék a kártékony programot az ipari szervezetek számítógépeire.

A kutatás szerint a kártékony programok világszerte komoly veszélyt jelentenek az ipari vállalatok számára, hiszen teljesen megbéníthatják a hálózat feletti kontrollt vagy felhasználhatóak célzott támadásokra, mert a hálózatban rejlő funkciók rengeteg lehetőséget adnak a kiberbűnözőknek is.

kaspersky_tamadas_iparban_1_abra

A „2016. II. félévi Fenyegetettségi Index az Ipari Automata Rendszerekben” című jelentés további főbb megállapításai a következők:

minden negyedik célzott támadást, amelyet a Kaspersky Lab észlelt, ipari vállalatok ellen indították, 20.000 különböző kártékony-program mintát találtak az ipari automatizálási rendszerekben, amelyek kb. 2000 különböző malware-családhoz tartoznak, 75 biztonsági rést  detektált a Kaspersky Lab 2016-ban, amelyek közül 58 a kritikus sebezhetőség maximumát érte el, a TOP 3 ország, ahol ipari számítógépek elleni támadást regisztráltak: Vietnam (66%), Algéria (65%), és Marokkó (60%).

www.kaspersky.hu/

 

 

 

The post IT támadások az iparban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>