ipar – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Mon, 15 Jul 2024 06:00:53 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Szerszám-technológiai ikon a Horntól https://www.muszaki-magazin.hu/2024/06/24/szerszam-technologia-horn-supermini/ Mon, 24 Jun 2024 06:00:29 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=30264 „Ez a szerszám megreformálja a furatmegmunkálást” – gondolta Paul Horn, miközben tüzetesen megvizsgálta a Supermini első prototípusát. A Supermini szerszámrendszert 1989-ben mutatták be, és azóta is a Paul Horn GmbH egyik sikertermékének számít. Az elmúlt 35 évben a szerszámrendszer számos fejlesztésen ment keresztül, és a megmunkálási folyamatok számos kihívására nyújtott megoldást világszerte. A Horn most […]

The post Szerszám-technológiai ikon a Horntól appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
„Ez a szerszám megreformálja a furatmegmunkálást” – gondolta Paul Horn, miközben tüzetesen megvizsgálta a Supermini első prototípusát.

A Supermini szerszámrendszert 1989-ben mutatták be, és azóta is a Paul Horn GmbH egyik sikertermékének számít. Az elmúlt 35 évben a szerszámrendszer számos fejlesztésen ment keresztül, és a megmunkálási folyamatok számos kihívására nyújtott megoldást világszerte. A Horn most újabb mérföldkőhöz ért a széria történetében, mostantól szinterezett forgácstörő geometriát kap a Supermini 105-ös típusa. Markus Horn ügyvezető igazgató elmondta, áldozatos munkával sikerült gazdaságos megoldást találni a hosszú forgácsok okozta problémára a kis átmérőjű furatok belső megmunkálása során.

Kiesztergálás, profilesztergálás, belső beszúrás, menetvágás, simítás, homlokbeszúrás, fúrás és vésés: a Supermini szerszámrendszer számos megmunkálási folyamatnál alkalmazható. A keményfém váltólapkák 0,2 mm-től 10 mm-es belső átmérőig alkalmasak kiesztergáláshoz. A Horn a keményfém váltólapkákat könnycsepp alakúra tervezte, ami nagy, precíz kontaktfelületet biztosít a szerszámtartóban, valamint a teljes rendszernek nagyobb merevséget kölcsönöz. Mindemellett a könnycsepp alakzat megakadályozza, hogy a váltólapka elcsavarodjon, ami a szerszám középmagasságának következetes, pontos pozicionálását eredményezi. Hosszú szerszámkinyúlások esetén csökkenti az elhajlást és minimalizálja a vibrációt az esztergálás során. A felhasználástól és a megmunkálandó átmérőtől függően a Horn három lapkát (105, 109 és 110-es típus) és különböző váltólapka-fajtákat kínál. Minden típus lehetővé teszi a belső hűtőfolyadék-ellátást közvetlenül a vágási zónába. A Horn szerszámportfóliójában nagyjából 2500 különböző Supermini változat érhető el, ezenfelül pedig a vállalat számtalan egyedi megmunkálási megoldást kínál ügyfeleinek.

Az új 105-ös Superminivel a Horn sikeresen kifejlesztett egy univerzális furatmegmunkáló szerszámot szinterezett forgácstörő geometriával.

Forgácsolási kihívások megoldva

A belső megmunkálás során fellépő egyik legnagyobb kihívást a hosszú forgácsok képződése jelenti, ami a szerszám minőségétől független folyamat. A megmunkált anyagtól függően a furatmegmunkálás folyamán a forgács rátekeredhet a szerszámra, amivel eltömíti a furatokat vagy rosszabb esetben szerszámtörést is okozhat. Ebben az esetben jelent segítséget a forgácstörő geometria, ami vezeti, formálja és eltöri a forgácsot. Korábban speciálisan, lézerrel vagy köszörüléssel kialakított forgácstörő geometriákat alkalmaztak, ám ezek jelentősen megemelték a váltólapkák költségét. Az új Supermini 105-tel a Horn egy szinterezett forgácstörő geometriával ellátott, univerzális furatmegmunkáló szerszámot fejlesztett ki, amely a kiváló forgácsszabályozásnak köszönhetően nagy folyamatbiztonságot garantál. A vágóél geometriája mélyen a lapka sarokrádiuszáig terjed. A megoldás kis fogásmélység beállítás mellett is gondoskodik a jó forgácsszabályozásról. Az új geometria univerzálisan használható különböző anyagtípusokhoz, és egyaránt alkalmas belső, homlok-, másoló és visszaesztergáláshoz.

A geometrián túl, a nagyobb merevség és a vágóél környezetének stabilitásának növelése érdekében a Horn optimalizálta a keményfém szerszámbetétek szárait, valamint fejlesztette a hűtőközeg-ellátást. Az új lapka a 105-ös típusú szerszámtartók számos típusával kompatibilis. A Horn a váltólapkákat három sztenderd hosszal (15, 20 és 25 mm) és kétféle bevonattal (TH35 és IG35) kínálja. A sarokrádiusz 0,2 mm. A szerszám 6 mm-es furatátmérőtől használható. A széles körben alkalmazható lapkák költséghatékonyak is, hiszen az új Supermini széria ára szinte azonos a hagyományos, geometria nélküli betétekével. Az új Supermini termékcsalád 2024. június 12-től rendelhető készletről.

A felhasználók a szerszámtartók széles kínálatából választhatnak, legyen szó kerek vagy szögletes szárú, interfész- vagy állítható szerszámtartókról a különböző gépgyártói igényekhez igazodva. A Horn a váltólapkák lefogatására négy különböző megoldást kínál: hagyományos golyósorsót, homlokfelületi leszorító- és emelőelemet, zárt helyekhez pedig egy kompakt, csatlakozóanyás rendszert.

Hogyan néz ki mindez a gyakorlatban?

A RICH Präzision már évek óta a Horn egyik beszállítója, a vállalat gyártja a Horn SX szerszámrendszerének precíziós interfész testét.

A vágófej a szerszámtest kontaktfelületéhez egy stabil, robusztus, mégis rendkívül pontos menettel kapcsolódik. Wolfram Stiefel, a RICH termelési vezetője kifejtette, hogy a Horn magas pontossági követelményei miatt a szerszámtartók gyártása eleinte komoly kihívást jelentett a vállalat számára. A RICH a Horn alkatrészeinek gyártásához is Horn szerszámokat használ. A folyamat kritikus elemének az illeszkedő menet, valamint a számos szűk tűrés bizonyult. A különböző kontaktfelületek körkörössége és axiális kifutása szintén fontos.

A vállalat számos különböző Horn-rendszert alkalmaz a komponensek esztergálása során. A kis átmérőjű furatok belső megmunkálásához a RICH jellemzően a Supermini rendszert használja. Egy precíziós meneten túl egy kúp és egy másik szerelvény segít µ-pontossággal központosítani az SX interfészeket. Ezeket az elemeket egy Supermini 105-ös típusú szerszám munkálja meg. Wolfgang Rich elmondta, a nagyon szűk tűrések eléréséhez alkalmazott esztergálási folyamat stabil, azonban a szerszámra tekeredő forgács korábban mindig problémát jelentett, akármelyik szerszámgyártó termékét használták.

A Supermini 105 új generációjával a Horn megoldást hozott a problémára, amit korábban csak speciális, lézerrel vagy köszörüléssel kialakított lapkákkal lehetett volna kezelni. Az új rendszer előnyei egyértelműen megjelennek használat közben, és ezt Wolfgang Rich is megerősíti: „többé nem jelent problémát az összegabalyodó forgács. Az előző rendszerrel még kézzel kellett eltávolítani a forgácsszálakat a szerszámról, de az új geometriának köszönhetően most már az apró darabok is alig látszanak a forgácsvödörben.” Az új szerszám élettartama közel azonos a geometria nélküli váltólapkáéval.

Forrás: HORN/Sauermann


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Szerszám-technológiai ikon a Horntól appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Több milliárdos gyárfejlesztések a Magyar Suzukinál https://www.muszaki-magazin.hu/2024/06/17/magyar-suzuki-gyarfejlesztes-esztergom/ Mon, 17 Jun 2024 05:30:59 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=30128 Az esztergomi gyártóvállalat ismertette 2023-as pénzügyi eredményeit. A Magyar Suzuki Zrt. 2023-ban több mint 161 ezer autót értékesített, amelyből több mint 156 ezer az esztergomi gyártósorról gördült le. A teljes gyártás 92,9 százalékát exportálták külföldre, ezek az autók a világ 123 országában találtak vevőre. Az esztergomi termelés mennyisége 2022-es évhez képest 24,3 százalékkal, míg a […]

The post Több milliárdos gyárfejlesztések a Magyar Suzukinál appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az esztergomi gyártóvállalat ismertette 2023-as pénzügyi eredményeit.

A Magyar Suzuki Zrt. 2023-ban több mint 161 ezer autót értékesített, amelyből több mint 156 ezer az esztergomi gyártósorról gördült le. A teljes gyártás 92,9 százalékát exportálták külföldre, ezek az autók a világ 123 országában találtak vevőre. Az esztergomi termelés mennyisége 2022-es évhez képest 24,3 százalékkal, míg a hazai és exportértékesítés árbevétele 33,9 százalékkal növekedett. A Magyar Suzuki 12.167 autóval és 11,3 százalékos piaci részesedéssel zárta a 2023-as hazai újautó regisztrációs összesítést. Az esztergomi gyártóvállalat mindeközben csaknem 55 millió eurót fordított beruházásokra.

A Magyar Suzuki 2023-as pénzügyi eredményei:

  • összes értékesítésből származó nettó átbevétel: 871,3 millió euró
  • belföldi értékesítésből származó nettó árbevétel: 272,6 millió euró
  • exportértékesítésből származó nettó árbevétel: 598,6 euró
  • beszerzési alapú beruházás 54,7 millió euró értékben
  • 2022-es évhez képest a hazai és exportértékesítés árbevételét 33,9 százalékkal növelte
  • adózás utáni eredmény 141,7 millió euró, amelyet a vállalat eredménytartalékba helyezett és visszaforgatja beruházásokra.
  • A Magyar Suzuki ezúttal sem fizetett osztalékot.

A gyártás 88,5 százaléka hibrid volt

A Magyar Suzuki tavaly eseménydús és hatékony évet zárt. Az esztergomi üzemben jelenleg két modell, Vitara és S-CROSS készül, az európai piacokra már csak hibrid hajtásrendszerrel.

A Magyar Suzuki 2023-as termelési és értékesítési eredményei:

  • 338 db autó gördült le a gyártósorról
  • 763 db értékesített autó, ebből 156.213 db autó esztergomi gyártású
  • 954 db autó ment a világ 123 országába exportra, ebből magyar gyártású 145.256 db (Vitara 79.851 db, S-CROSS 65.405 db)
  • Magyarországi értékesítés 809 db autó, ebből hazai gyártású 10.957 db (4.890 db Vitara, 6.067 db S-CROSS).
  • A gyártás 88,5 százaléka, összesen 141.847 darab hibrid gépjármű volt.

Külföldön továbbra is a Vitara a népszerűbb: a modell az idén megújult, 2024. február 8-án pedig legördült a szalagról a 4 milliomodik magyarországi gyártású Suzuki is, ami egy hibrid Vitara volt. A magyar vásárlók körében azonban az S-CROSS a közkedveltebb: tavaly szeptemberben a modellből elkészült az 500 ezredik  az esztergomi gyártósoron. Hazai elismerését jól mutatja, hogy tavaly az Év Autója versenyen a közönségdíj mellett a szakmai zsűri is elsőként hozta ki 22 márka 39 autója közül. Az Európai Unió 2024. július 7-től egyre több vezetéstámogató rendszer beépítését teszi kötelezővé, a Magyar Suzuki gyártását is befolyásolja: a Vitarák májustól, az S-CROSS-ok pedig júniustól kerülnek forgalomba a jogszabályok által előírt új felszereltséggel.

Változó piaci körülmények

Az Esztergomban készült személyautók mennyisége 24,3 százalékkal növekedett a 2022-es évhez képest, miközben a magyar újautó-piac tovább zsugorodott: 2023 folyamán 107 720 személygépkocsit helyeztek forgalomba az országban, 3,4 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban. A Suzuki 12 167 autó regisztrálásával, 11,3 százalékos részesedést ért el a hazai piacon. A 2023-ban forgalomba helyezett Suzukik 51 százaléka, 6157 személyautó került céges és intézményi ügyfelekhez.

Három alapmodell is megújult 2024-re

A nem Esztergomban készülő, de Magyarországon is forgalmazott típusok a márka belföldi összértékesítésének 10,3 százalékát tették ki. Swiftből 894, Ignisből 252, a Swace családi kombiból 86, az elektromos hálózatról is tölthető Across szabadidő-autóból 20 jármű lelt gazdára 2023-ban Magyarországon. A Suzuki márka töretlenül halad előre a vásárlók bizalmának elnyeréséért. Az év első felében megérkezett a Swift negyedik generációja, de megújult az Across és a Swace is.

Életműdíj, egészségcentrum és duális képzés

A Magyar Suzuki továbbra is a Suzuki Motor Corporation egyetlen európai gyártóbázisa. A japán anyavállalat 1991 óta több mint 2 milliárd eurót fektetett be Magyarországon. A Magyar Suzuki több mint három évtizedes munkáját a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) 2024 februárjában befektetői életműdíjjal honorálta. Tavaly júniusban elindult a Suzuki Egészségút program, ami 15 féle magánegészségügyi szolgáltatást nyújt térítésmentesen a Suzuki munkatársainak. A szervezetfejlesztésért és a munkavállalókért tett fejlesztéseket értékelve a Magyar Suzuki tavaly kiérdemelte a Családbarát Munkahely védjegyet. Emellett a Suzuki Oktatási Centrum átadásával tavaly szeptembertől becsatlakozott a duális képzésbe is, így az egyetemi együttműködések és gyakornoki programok mellett a fiatal generációra, a szakképzett munkaerő kitanítására is nagy figyelmet fordít.

A marine üzletág őrzi piacvezető szerepét

A Magyar Suzuki azonban nemcsak autókkal, hanem hajómotorokkal is foglalkozik Magyarországon, illetve a régióban. A marine üzletág 1999 óta forgalmaz hajómotorokat, alkatrészeket és hajós kiegészítőket. Jelenleg a 11 magyarországi értékesítési pont mellett közép-kelet-európai disztribútorként 11 külföldi partnert szolgál ki. A négyütemű hajómotorok szakértőjeként tavaly a hazai piacon összesen 497 hajómotort értékesítettek, amellyel sikerült megőrizni a piacvezető szerepet.

Bővült a hazai motorkerékpár-piac

A motoros üzletág 14 hazai márkakereskedővel dolgozik együtt, amely két robogókereskedéssel egészül ki. A járművek mellett az értékesítési pontok pótalkatrészeket, kenőanyagokat, valamint tartozékokat és motoros kiegészítőket kínálnak az ügyfeleknek. A magyar motorkerékpár-piac 2023-ban 26,1 százalékkal bővült. Suzukiból 372 új kétkerekű került az ügyfelekhez, ami 18,8 százalékos növekedés a megelőző évhez képest. 5,7 százalékos piaci részesedéssel a negyedik helyet szerezte meg a márkák versenyében Magyarországon. A Magyar Suzuki 13 további ország piacát is ellátja.

Cél a fenntartható gyártás és működés

A Magyar Suzuki nagy lépést tett a fenntartható működés és termelés irányába. 2024 február óta az üzem területén villamosenergiát is termel saját napelempark segítségével. A teljes beruházás két évig tartott és 778 millió forintba került. A vállalat így éves szinten mintegy 270 millió forintot spórol meg és több mint 1700 tonnával csökkenti a közvetett CO2 kibocsátását.

Az idén is folytatódik az esztergomi gyár többmilliárd forintos fejlesztése. A beruházások a technológia és a berendezések fejlesztésre, automatizálásra, illetve dekarbonizációra (pl. hulladékhő hasznosítás) fókuszálnak a lökhárító-, festő- és hegesztőüzemekben.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Több milliárdos gyárfejlesztések a Magyar Suzukinál appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Üveg a legextrémebb helyzetekben https://www.muszaki-magazin.hu/2024/06/12/uveg-legextremebb-helyzetekben/ Wed, 12 Jun 2024 03:41:35 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=30091 Hogy is állunk a törékenységgel? Ma már az üveg a legextrémebb helyzetekben is megállja a helyét Négy és fél ezer éve ismeri az emberiség. A régmúlt korokban az üveg státuszszimbólum volt, csak a fáraók, uralkodók, egyházi elöljárók juthattak hozzá. Ma már meg sem tudnánk lenni üveg nélkül. Ehhez azonban szükség volt arra, hogy az üveg […]

The post Üveg a legextrémebb helyzetekben appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Hogy is állunk a törékenységgel? Ma már az üveg a legextrémebb helyzetekben is megállja a helyét

Négy és fél ezer éve ismeri az emberiség. A régmúlt korokban az üveg státuszszimbólum volt, csak a fáraók, uralkodók, egyházi elöljárók juthattak hozzá. Ma már meg sem tudnánk lenni üveg nélkül. Ehhez azonban szükség volt arra, hogy az üveg újabb és újabb arcát ismerjük meg. A legújabb technológiai innovációk megmutatták, hogy az üveg nem feltétlenül törékeny, kedvünk szerint lehet hajlítani, akár még vissza is pattan. „Számomra az üveg az ötödik elem”, vallja Rákosy Eszter, a Rákosy Glass háromgenerációs, építészeti üvegmunkákkal foglalkozó üvegipari vállalkozás tulajdonosa és vezetője.

Az utóbbi évtizedekben látványos technológiai fejlődés játszódott le az üvegiparban, az üveg mint anyag teljesen újjászületett. Az üveggel szembeni hagyományos fenntartások (törékeny, veszélyes) már nem érvényesek az edzett üveg esetében. A gombamód elszaporodott innovációk forradalmasították azt, ahogyan ezt a sokoldalú anyagot érzékeljük és használjuk. Az üveg a szerény kezdetektől, amikor alapvetően tárolóedények, ékszerek alapanyagaként használták, eljutott a jelenlegi  kiemelt státuszáig, és mint a legmodernebb építészet, elektronika és fenntartható innovációk alapvető alkotóeleme, valóban reneszánszát éli.

De hogyan is jutottunk el idáig?

Száz évvel ezelőtt még az üveghez elsősorban ablakokat, palackokat és egyszerű háztartási tárgyakat társítottak. A gyártási technikák fejlődése, például az úsztatott üvegtechnológia azonban lehetővé tette a nagyobb, vékonyabb és egyenletesebb üvegtáblák gyártását. Ez elősegítette az üveg széleskörű használatát az építészetben, ahol az egyre nagyobb méretű ablakokkal és üveghomlokzatokkal vizuálisan lenyűgöző szerkezeteket hoznak létre.

Az edzett és előfeszített üvegek kifejlesztése növelte az üveg biztonságát és tartósságát, így alkalmassá vált olyan alkalmazásokhoz, ahol a robusztusság a legfontosabb, mint például az autóipari szélvédők és a felhőkarcolók külső burkolatai. A hőkezelés hatására olyan fizikai változások jönnek létre az üvegben, melyek javítják az üveg hajlító-, és törőszilárdsági jellemzőit, valamint a külső hőmérséklettel szembeni ellenálló képességét.

Emellett a bevonatok és laminátumok terén elért innovációk tovább bővítették az üveg funkcionalitását, olyan tulajdonságokat kínálva, mint az UV-védelem, a hőszigetelés és a hangszigetelés, így növelve az üveg vonzerejét a különböző iparágakban. A Rákosy Glass által kifejlesztett, többszörösen díjazott HELIO Heating fűtő üveg a fűtőbevonatának köszönhetően elektromos áram hatására hőt termel, elsődleges, illetve kiegészítő, komfortérzetet javító fűtési megoldásként, valamint páramentesítésre és hóleolvasztásra is alkalmazható.

A HELIO Heating fűtő üveget sík és hajlított változatban is gyártjuk, illetve különböző fűtőüveg-bútorok és design fűtőüvegek is készíthetők belőle. A legmagasabb felhasználói élmény érdekében fűtő üvegeinkhez kifejlesztettük egyedi okos vezérlőrendszerünket, melynek segítségével egyszerűen, az energia-, és költséghatékonyságot szem előtt tartva oldható meg az épületek fűtése”, avatott be Rákosy Eszter.

rákosy eszter

Sohasem bomlik le

Az üveg azért érdekes anyag, mert sosem bomlik le. Az újrahasznosítási technológiák egyre kifinomultabbá válnak, lehetővé téve az üveganyagok újrafelhasználását új termelési ciklusokban. Ez nemcsak az üveggyártás környezeti hatását csökkenti, hanem az erőforrásokat és az energiát is kíméli. Emellett az energiahatékony üvegtermékek, például az alacsony emissziós képességű bevonatok és a dupla, tripla üvegezésű ablakok kifejlesztése hozzájárul az épületek energiafogyasztásának csökkentéséhez, ezáltal mérsékelve a fűtéssel és hűtéssel kapcsolatos szén-dioxid-kibocsátást.

Aki ma ingatlant szeretne venni, az egyik legfontosabb szempontként veszi figyelembe az energiahatékonyságot. Minél többféle fronton rendelkezik az épület az energiahatékonyságot elősegítő alkotóelemekkel, az ingatlan annál értékesebbé válik. De azt is megfigyelhetjük, hogy egyre többek számára lényeges a környezetvédelem is, mind többen törekednek arra, hogy mindennapjaikban lehetőségeikhez mérten minél inkább járuljanak hozzá. Az energiahatékony építési megoldások, mint a fűtő üveg, csökkenthetik az épületek káros környezeti hatásait, mivel kevesebb energiafelhasználást igényelnek”, emeli ki Rákosy Eszter.

rákosy glass üvegtető

Körülvesz minket

Az üveg mint választott anyag újbóli térhódítása a különböző iparágakban tükröződik a művészeti és esztétikai törekvések növekvő népszerűségében is. A kortárs művészek és tervezők feszegetik az üvegművesség határait, kísérleteznek a formákkal, textúrákkal és színekkel, hogy lenyűgöző szobrokat, installációkat és dekoratív darabokat hozzanak létre. A lakberendezés sem panaszkodhat, a járható üveg, az üveglépcső vagy az üvegfalak ma már a családi házakban is egyre népszerűbb megoldásnak számítanak.

Az üveg, ahelyett hogy bezárná a világunkat, szélesre tárja a képzelőerőnk kapuit kreativitásunk és teremtésünk előtt”,

– mondja Rákosy Eszter, aki büszke arra, hogy a Rákosy Glass folyamatosan hozzá tud járulni a vizuális környezetünk minőségének növeléséhez.

Összefoglalva, az üvegipar technológiai fejlődése az elmúlt évtizedekben látványos volt, és ezt az ősi anyagot a modern innováció élvonalába emelte. Az építészeti csodáktól az okostelefonokig, a fenntarthatósági kezdeményezésektől a művészi kifejezésmódig az üveg teljesen újjászületett, és újra megerősítette státuszát, mint a végtelen lehetőségek anyagát. Ahogy továbbra is feszegetjük az üveggel elérhető határokat, a jövő még több úttörő felfedezést és alkalmazást ígér.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Üveg a legextrémebb helyzetekben appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Gépzsír Podcast – Ne oda menj, ahol a korong van, hanem oda, ahol lesz! https://www.muszaki-magazin.hu/2024/06/03/gepzsir-podcast-kontron-tanacs/ Mon, 03 Jun 2024 07:22:26 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29920 Wayne Douglas Gretzky kapta ezt a tanácsot édesapjától, amikor 3 éves volt. Minden idők legponterősebb és legjobb profi jégkorong játékosa vált belőle. Ezt a tanácsot adja Nyirő Ferenc is a mai hazai iparban tevékenykedő vállalatoknak, ugyanis benne van minden. Ebben az epizódban arról volt szó, milyen átalakulásban van a magyar ipar és hogyan fog ez […]

The post Gépzsír Podcast – Ne oda menj, ahol a korong van, hanem oda, ahol lesz! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Wayne Douglas Gretzky kapta ezt a tanácsot édesapjától, amikor 3 éves volt.

Minden idők legponterősebb és legjobb profi jégkorong játékosa vált belőle. Ezt a tanácsot adja Nyirő Ferenc is a mai hazai iparban tevékenykedő vállalatoknak, ugyanis benne van minden.

Ebben az epizódban arról volt szó, milyen átalakulásban van a magyar ipar és hogyan fog ez érinteni téged. Hogyan tud a hazai, sőt az európai ipar hozzáfejlődni ezekhez a változásokhoz? Mit kellene tenned, hogy ne járj úgy, ahogy a katódsugárcsöves televízió alkatrészeinek beszállítói jártak a ledképernyők térnyerésének következtében? Ilyen és hasonló mélyen elgondolkodtató, ha úgy tetszik húsbavágó témákat érintett a beszélgetés, majd a házigazdák a gépgyártást/gépipart/ipari beszállítókat érintő nagy kérdésekre keresték a megoldást – és meg is találták Nyirő Ferenc segítségével, aki a KONTRON Hungary Kft. ipari digitalizáció üzletágának vezetőjeként komoly iránytűt ad a kezedbe, amellyel magad is tarthatod a kormányt.

A teljes beszélgetés meghallgatható itt:


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Gépzsír Podcast – Ne oda menj, ahol a korong van, hanem oda, ahol lesz! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
15 érv a NEXT 3D konferencia mellett https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/16/next-3d-konferencia-ipar-2/ Thu, 16 May 2024 05:00:45 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29660 Megjelent a NEXT 3D additív gyártás és digitalizálás konferencia programja. Nem kevesebb, mint 15 hazai mérnök és vezető szakember fogja megosztani 3D technológiai sikereit és tapasztalatait a résztvevőkkel. A konferenciaprogram alapján a NEXT 3D látogatói felbecsülhetetlen értékű tudással bővíthetik 3D nyomtatási és 3D szkennelési ismereteiket. A NEXT 3D konferencia szervezői szerint a tudásmegosztásra fókuszáló program […]

The post 15 érv a NEXT 3D konferencia mellett appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Megjelent a NEXT 3D additív gyártás és digitalizálás konferencia programja.

Nem kevesebb, mint 15 hazai mérnök és vezető szakember fogja megosztani 3D technológiai sikereit és tapasztalatait a résztvevőkkel. A konferenciaprogram alapján a NEXT 3D látogatói felbecsülhetetlen értékű tudással bővíthetik 3D nyomtatási és 3D szkennelési ismereteiket.

A NEXT 3D konferencia szervezői szerint a tudásmegosztásra fókuszáló program célja, hogy a résztvevők azonnal alkalmazható ismeretekkel és ötletekkel gazdagodjanak, így akár már a konferencia másnapján a gyakorlatban kamatoztathassák a hallottakat. Az előadásokat kísérő alkalmazás fókuszú kiállítás, a több kiállító, valamint a kávészünetek is lehetőséget biztosítanak a szakmai kapcsolatteremtésre.

A NEXT 3D konferencia programja:

8:30-9:30 Érkezés és regisztráció

 

9:30-9:40 Rendezvény megnyitó
9:40-10:10 Bod Péter Ákos, BPÁ egyetemi tanár, az MTA doktora – A magyar gazdaság recesszió után – de mi jön most?
10:10-10:35 Polacsek Balázs, Maform Kft. – Rétegek között: a 3D nyomtatás kihívásai és megoldásai egy design stúdióban

 

10:35-11:10 Kávészünet

 

11:10-11:40 Török Richárd, KLS-2000 Kft. – Marás vagy 3D nyomtatás? Válaszok az egyedi célgépek tervezésétől a megvalósításig
11:40-12:05 Neisz Dávid, NI Hungary Kft. – ESD alapanyagok kihívásai az elektronikai iparban
12:05-12:30 Nagy Ábel, Knorr-Bremse – Vasúti fémalkatrészek validált fém additív gyártása a budapesti Knorr-Bremse-ben
12:30-13:30 Ebédszünet a Danubius Hotel Helia**** éttermében

 

3D szkennelés szekció 3D nyomtatás szekció
13:30-13:55 Berkó József, ACPS Automotive Kft. – Autókörnyezet előkészítése vonóhorog gyártáshoz

 

Botzheim Bálint és Gora Krisztián, Ökodome csapat – Hagyomány és high-tech, fenntartható épületnyomtatás
13:55-14:20 Egyeztetés alatt Dr. Gyarmati József ezredes, Nemzeti Közszolgálati Egyetem – A 3D nyomtatás alkalmazásának lehetőségei a katonai logisztikában
14:20-14:45 Czirkó László, G3D Print Kft. – A 3D szkennerek gyakorlati alkalmazása

 

Dr. Czeibert Kálmán, LimesVet Kft. –3D nyomtatott műtéti segédeszközök az állatgyógyászatban

 

14:45-15:15 Kávészünet

 

15:10-15:35 Fendrik Ármin, MouldTech Systems – Additív gyártással és végeselemes módszerekkel támogatott drónfejlesztés
15:35-16:05 Panelbeszélgetés (Knorr Bremse, MouldTech Systems, Messer Hungarogáz, TCT Hungary) – Fémnyomtatás: múló fejhajtás vagy a gyártás jövője?
16:05-16:30 Tombola

Az Early Bird jegyek május 20-ig foglalhatók

A NEXT 3D konferenciára 2024. május 20-ig foglalhatók a kedvezményes Early Bird jegyek, bruttó 59 900 forintos áron. 2024. május 21-től kezdődően a konferenciáig már csak teljes árú jegyek válthatók. Fussa át a weboldalt és foglalja le jegyét az áremelés előtt ezen a linken!

A főszervezőről

A 2012-ben alapított FreeDee Kft. mára a hazai additív gyártás- és 3D szkennelés technológiák egyik vezető szereplője lett. A budapesti cég a kezdetektől nagy hangsúlyt fektetett a tudásmegosztásra. 2012 óta napi szinten frissülő blogot vezet a 3D nyomtatás híreiről. 2015-ben megalapította Magyarország első additív gyártásnak dedikált oktatási stúdióját, a 3D Akadémiát, majd egy iskolai programon keresztül ajándék 3D nyomtatókkal szerelt fel 21 iskolát és több, mint 100 tanárt ingyenesen képeztek a 3D technológiai bevezető tréningjükön. Az ipari szcéna számára szintén rendszeresen szervez a csapat ingyenes szakmai napokat, előadásokat és kiállításokat. A NEXT 3D konferencia ennek a törekvés-jéghegynek a csúcsa: a legtöbb tudást csokorba fogó, mérete és színvonala alapján már térítéses rendszerben megvalósuló szakmai rendezvényük. A FreeDee 2020 óta tagja a nemzetközi NEXT 3D konferencia sorozatot először Csehországban elindító Admasys Internationalnek.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post 15 érv a NEXT 3D konferencia mellett appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új 3D nyomtatók sorát mutatja be a FreeDee az Ipar Napjain https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/06/freedee-ipar-napjai-3d-nyomtato/ Mon, 06 May 2024 05:00:49 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29484 A FreeDee Kft. az additív gyártás egyik élen járó hazai specialistája. Márkafüggetlen szakértőként számos piacvezető 3D nyomtató és 3D szkenner márkával dolgoznak együtt, így a FreeDee standján idén három új 3D nyomtató is egyszerre debütál! Most lehet majd itthon először élőben megnézni a Markforged FX20 robusztus kompozit nyomtatót, az UltiMaker Factor 4 ipari FDM nyomtatót […]

The post Új 3D nyomtatók sorát mutatja be a FreeDee az Ipar Napjain appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A FreeDee Kft. az additív gyártás egyik élen járó hazai specialistája.

Márkafüggetlen szakértőként számos piacvezető 3D nyomtató és 3D szkenner márkával dolgoznak együtt, így a FreeDee standján idén három új 3D nyomtató is egyszerre debütál! Most lehet majd itthon először élőben megnézni a Markforged FX20 robusztus kompozit nyomtatót, az UltiMaker Factor 4 ipari FDM nyomtatót és a Formlabs Form 4 mSLA nyomtatót is. Emellett látványos SLM fémnyomtatásokra és 3D szkennelés bemutatóra is számíthatnak az Ipar Napjain a 101F (A pavilon) stand látogatói.

Valódi kompozitok akár ULTEMTM 9085 mátrix anyaggal

A legtöbb ma kompozitnak nevezett 3D nyomtató darabolt szálakkal töltött műanyag nyomtatószálakat olvaszt meg. A Markforged kompozit 3D nyomtatói ezzel szemben az aprított szénszállal erősített mátrix anyagot folyamatos üveg-, kevlár- és szénszálak beágyazásával fejelik meg. A „hagyományos” kompozit 3D nyomtatókhoz képest így sokszoros szilárdságot lehet elérni velük. A Markforged ezzel bebetonozta 3D nyomtatói hírnevét, mint a legerősebb 3D nyomtatott polimer alkatrészek nyomtatására képes additív gyártóberendezéseket.

A FreeDee standján most bemutatásra kerülő Markforged FX20 a gyártó legnagyobb, folyamatos szállal is dolgozó kompozit 3D nyomtatója, amely nemcsak ötször nagyobb munkatérrel rendelkezik, mint az eddigi portfólió legnagyobb tagja, de akár nyolcszoros építési sebességre is képes. Munkatere 200°C-ig fűthető a nagy teljesítményű, hőre lágyuló műanyagok nyomtatásához, valamint három nyomtatófejjel rendelkezik. Így a Markforged FX20 utánozhatatlanul erős, folyamatos karbonszállal erősített ULTEMTM 9085 alkatrészek nyomtatására is képes dedikált, könnyen letörhető támaszanyaggal.

Nikon SLM Solution, úttörő a fémnyomtatásban

A Nikon SLM Solutions a világ legfejlettebb lézerolvasztásos, porágyas fémnyomtató berendezéseit gyártja már évtizedek óta: a technológia elnevezése (Selective Laser Melting) is tőlük ered. A cég úttörő a több lézeres megoldások területén is: a legújabb NXG XII 600 és 600E fémnyomtató rendszerük már 12 lézerrel dolgozik egyszerre. A FreeDee standján számos különleges, nagyméretű, korábban nem látott Nikon SLM fémnyomatot is megtekinthetnek majd az Ipar Napjai idei látogatói.

Új polimer nyomtatók piacvezető márkáktól

Az SLA nyomtatás területét forradalmasító Formlabs április 17-én bemutatta a Form 4-et, a legújabb, következő generációs műgyanta 3D nyomtatóját, amely szupergyors additív gyártást ígér nagy precizitással a választott alapanyag típusától függetlenül. A legtöbb gyártási ciklussal 2 óra alatt végez, amiről a FreeDee standján személyesen is megbizonyosodhatunk majd.

Néhány napra rá, április 22-én mutatta be az UltiMaker a Factor 4 ipari FDM 3D nyomtatót, amelyet kifejezetten gyártóüzemi felhasználásra, gyártósorok támogatására fejlesztettek. A mérnöki anyagok támogatása, az akár 340°C-os nyomtatási hőmérséklet, a fedélzeti minőség-ellenőrzés, a hőmérséklet-szabályozott, 330 x 240 x 300 mm-es munkatér és más innovatív funkciók magas szintű kiszámíthatóságot és ismétlőképességet biztosítanak az UltiMaker most debütáló, legújabb zászlóshajójának.

3D nyomtató és 3D szkenner bemutatók: 101F stand, A pavilon

A világ legnépszerűbb 3D nyomtató márkáinak újdonságai, valamint az alkalmazás központú fém- és polimernyomatok mellett 3D szkennelési munkafolyamat bemutatóval is készül a FreeDee az Ipar Napjaira. Ismerje meg Ön is személyesen a FreeDee csapatát és a bemutatott innovációkat az A pavilon 101F standján május 7-10. között! Ingyenes kiállítási belépőért ezen a linken tud regisztrálni.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Új 3D nyomtatók sorát mutatja be a FreeDee az Ipar Napjain appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
TaeguTec újdonságok a fúrási teljesítmény maximalizálása érdekében https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/05/taegutec-ujdonsag-furas-teljesitmeny/ Sun, 05 May 2024 05:00:14 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29491 3 újdonság is elérhető a TaeguTec kínálatában, melyek mindegyike a fúrási hatékonyság növelésével támogatja az ügyfeleket. A SOLID-3-DRILL tömör keményfém fúró főleg acélok és öntvények megmunkálására alkalmas, a DRILL-SFEED a cserélhető fúrófejével maximalizálja a termelékenységet, míg a MODU-R-DRILL modularitásával szélesíti a fúrási lehetőségeket. Új SOLID-3-DRILL a TaeguTec-nél A TaeguTec 3 élű tömör keményfém fúrójával kiváló megmunkálási eredmények […]

The post TaeguTec újdonságok a fúrási teljesítmény maximalizálása érdekében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
3 újdonság is elérhető a TaeguTec kínálatában, melyek mindegyike a fúrási hatékonyság növelésével támogatja az ügyfeleket.

A SOLID-3-DRILL tömör keményfém fúró főleg acélok és öntvények megmunkálására alkalmas, a DRILL-SFEED a cserélhető fúrófejével maximalizálja a termelékenységet, míg a MODU-R-DRILL modularitásával szélesíti a fúrási lehetőségeket.

Új SOLID-3-DRILL a TaeguTec-nél

TaeguTec 3 élű tömör keményfém fúrójával kiváló megmunkálási eredmények érhetők el, használatával akár 50%-os növekedés is lehetséges a termelékenységet illetően a forgácsoló üzemekben. A SOLID-3-DRILL szerszámkoncepció egyedi geometriával és kiváló élkialakítással rendelkezik. Minimális hőképződés jellemzi a megmunkálási folyamat során, valamint megerősített forgácsolóélének és a minimális forgácsoló erőknek köszönhetően a terhelés a lehető legoptimálisabb. Egyedi kialakításának köszönhetően a forgácsolási feladatok során nagy megmunkálási stabilitást érhetnek el vele a felhasználók. Elsősorban acél és öntöttvas megmunkálására alkalmas.

A 3 élű fúró forgácsolóél kialakítása

Jellemzők:

  • Szubmikronos PVD bevonatú TT5130 szerszámminőség
  • Újonnan kifejlesztett többrétegű bevonatszerkezet a kopásállóság és szívósság növelése érdekében
  • Kiváló fúrási pontosság
  • Alkalmas acél és öntöttvas megmunkálására
  • Elérhető fúróátmérő tartomány: 4,0-12,0 mm

A DRILLRUSH sorozat új eleme, a DRILL-SFEED

A DRILLRUSH termékcsalád új szerszáma, a DRILL-SFEED is bekerült a TaeguTec portfóliójába. A SOLID-3-DRILL-hez hasonlón ez a fúró is 3 forgácsoló éllel rendelkezik. Különlegessége, hogy a szerszámtestre egy továbbfejlesztett rögzítési megoldással rögzíthetik a felhasználók a különböző cserélhető fúrófejeket. A szerszámcsalád korábbi darabjainál már megszokhatták a felhasználók, hogy a legújabb bevonattal vannak ellátva a szerszámok, itt sincs ez másképp. Továbbá a bevonaton kívül még a megerősített forgácsolóélek is biztosítják a stabil fúrást, akár egészen nagy sebességű megmunkálás mellett is.

A DRILL-SFEED előnyei: 3 élű kialakítás, egyedi geometria, belső folyadékhűtés és cserélhető fúrófej

Jellemzők:

  • A 3 élű geometria több mint 50%-kal javítja a termelékenységet
  • A legmagasabb megmunkálási stabilitás egyedülálló élgeometriájának köszönhetően
  • A legújabb bevonatminőség, amely növeli a szerszámélettartamot
  • Gazdaságos szerszámozás: Egyszerűsített fúrófejcsere a leállások csökkentése érdekében
  • Acél és öntöttvas megmunkálásához alkalmas fúrófej
  • Elérhető fúróátmérő tartomány: 16,0 – 20,5 mm

A TWIN-RUSH család újdonsága, a MODU-R-DRILL

A TWIN-RUSH család következő eleme is megjelent a fúrószerszámok piacán, hiszen az új SFEED-TEC fejlesztésű MODU-R-DRILL segítségével változatos feladatok végezhetők el a furatkészítés során. A moduláris fejjel rendelkező szerszám kiváló választás 26 mm-es vagy annál nagyobb furatok megmunkálásához. Önközpontosító geometriájával és szimmetrikus fúrócsúcs kialakításával csökken a szerszámköltség, ezzel egyidejűleg pedig stabilabb munkavégzésre nyílik lehetőség. A MODU-R-DRILL segítségével változatos fúrási átmérők és mélységek biztos megmunkálása adott, nagy előtolás mellett is képes a minőség megtartására.

A termék exkluzivitása az egyedi tervezésű TCD P-CO+ csúcskialakítás, amely önközpontosítása végett javítja a furat egyenességét is. További különlegessége a koncepciónak, hogy a külső/kerületi lapkák wiper élkialakítású SPGX-DW lapkák, melyek biztosítják a furat kiváló felületi minőségét.

A MODU-R-DRILL különlegessége az önközpontosító geometria.

Jellemzők:

  • Az egyedi forgácsolóél-kialakítás javítja az önközpontosítást és a furatok egyenességét
  • Kiváló felületi érdesség a kerületi wiper élkialakítású lapkáknak köszönhetően
  • Kiváló megmunkálási stabilitás
  • A moduláris fejcsere gazdaságosabbá teszi a furatmegmunkálást

Moduláris fejcsere utasítások

  1. Távolítsa el mindkét kerületi lapkát, majd távolítsa el a központi cserélhető fúrófejet. (A befogást fordított sorrendben végezze).
  2. A moduláris fej eltávolításához forgassa el a csavart az óramutató járásával ellentétes irányba.
  3. Helyezze a távtartót a moduláris fej alá.
  4. A moduláris fej rögzítő csavarját állítsa a távtartóval egy magasságba.
  5. A távtartót vegye le a moduláris fejről, majd a fejet szerelje vissza a fúrószárra.

Moduláris fej szétszerelése a központi cserefej sérülése esetén

Ha a moduláris fej rögzítő csavarjához nem lehet hozzáférni a központi cserefej sérülése miatt, akkor a moduláris fej kioldható a fúrószár hátuljáról is.

www.taegutec.com


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post TaeguTec újdonságok a fúrási teljesítmény maximalizálása érdekében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
MAZAK újdonságok a MACH-TECH-en https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/04/mazak-mach-tech-ujdonsag-megmunkalas/ Sat, 04 May 2024 06:00:45 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29469 Technológia – A Mazak négy új gépet és számos technológiát mutat be a hazai legnagyobb gépipari kiállításon, a MACH-TECH-en. Sipőcz Zoltán, a cég Application Managere segít az áttekintésben. MM: Milyen gépek, technológiák lesznek kint a standjukon, mik lesznek az újdonságok? S.Z.: Mind a négy gépünk tartalmaz újdonságokat, amiket még hazai kiállításon nem mutattunk be. Az […]

The post MAZAK újdonságok a MACH-TECH-en appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Technológia – A Mazak négy új gépet és számos technológiát mutat be a hazai legnagyobb gépipari kiállításon, a MACH-TECH-en. Sipőcz Zoltán, a cég Application Managere segít az áttekintésben.

MM: Milyen gépek, technológiák lesznek kint a standjukon, mik lesznek az újdonságok?

S.Z.: Mind a négy gépünk tartalmaz újdonságokat, amiket még hazai kiállításon nem mutattunk be. Az új generációs lézer gépünk, az OPTIPLEX 3015 NEO először lesz látható Magyarországon 10 kW-os kivitelben. Ez a berendezés a Mazak NEO szériás gépeit képviseli, amit gyárunk a fenntarthatóság jegyében tervezett, ami kiemelkedő termelékenységet jelent energiahatékonyság mellett.

A lézervágó gépünkön a legújabb Smooth Lx, teljesen érintő kijelzős vezérlőnk lesz megtekinthető. Az Integrex INTEGREX i-250 H szintén új generációs megmunkálógép, ami multifunkciós gépcsaládunkat képviseli. Az INTEGREX típus a Mazak zászlóshajója és a kiállításon egy TA-35/270 típusú, gyári automatizálási megoldással fogjuk bemutatni. A gép Smooth Ai vezérlővel szerelt, ami támogatja a programozót a CNC program minél egyszerűbb és gyorsabb elkészítésében.

A H szériás INTEGREX gépeinket az automatizálás jegyében tervezte újra a Mazak, biztosítva a könnyű hozzáférést a munkatérhez. Ezen a gépen szeretnénk demonstrálni, hogy multifunkciós gépeinkkel hogy tehetik ügyfeleink termelékenyebbé a gyártásukat a többféle gyártási technológia egy gépen belül történő ötvözése révén.

A harmadik gépünk a 2023-as EMO kiállításon bemutatott VCE-600 vertikális megmunkálóközpont, ahol a gépünk a piaci igényekhez igazítva elődjéhez képes megnövelt Y tengely mozgással és kiváló ár/érték aránnyal rendelkezik. Ezen a gépen tudják látogatóink megnézni a legújabb Smooth Ez vezérlőnket.

A negyedik gépünkön mutatjuk be a legnagyobb újdonságunkat. A Mazak új megmunkálási megoldása, az FSW-460V alkalmas a gyorsan növekvő iparágak számára, ilyen például az elektromos járművek akkumulátorgyártása. Ez egy hibrid gép, amelyet elsősorban automatizált dörzs hegesztésre terveztek, miközben megőrzi a fémforgácsolási képességeit is.

A kiállításon minden gépünkön élő bemutatókat tervezünk, igyekszünk valamennyi gépnél kiemelni a rá vonatkozó sajátosságokat és természetesen törekszünk a minél látványosabb technológiák alkalmazására. Többféle anyag minőséggel fogunk dolgozni, kiemelve a gépeink sokszínűségét.

Fedezze fel a Mazak újdonságait a MACH-TECH-en!
május 7-10. HUNGEXPO A pavilon, stand 207A
Regisztráció az ingyenes belépőért: https://discover.mazakeu.com/hu/mach_tech/

MM: A kiállított gépeiket kiknek ajánlják (kkv-k vagy multik) illetve milyen iparágak számára?

S.Z.: A Mazak vevői döntő többségben KKV-k azonban a multinacionális cégek is előszeretettel választják a megoldásainkat köszönhetően a gyári automatizálási megoldásainknak és a széles termékpalettának. Iparágak tekintetében a Mazak mindenhol jelen van. Sok gépünk dolgozik: az autóipar, vasút, gépgyártás alkatrészeinek megmunkálásában ugyanúgy, ahogy az orvosi műszerek gyártásában és a repülőgép iparban.

MM: Bővebbet tudna mondani az AI-vezérelt megoldásaikról?

S.Z.: Az új generációs Smooth Ai Mazatrol vezérlőnkben gyárunk integrálta azt a több mint 40 évnyi tapasztalatot, amit az első Mazatrol CNC 1981-es megjelenése óta összegyűjtött. Az Ai funkciók nemcsak a felhasználót segítik a programozásban, a Solid Mazatrol automatikus MAZATROL alkatrész programozást tesz lehetővé, de lehetőséget teremtenek a külső környezeti változásokra történő gyors reakcióra is az Ai Thermal Shield technológia segítségével. A SMOOTH Ai Spindle: Ai technológia felhasználásával optimalizálja a forgácsolási beállításokat, felügyelve az orsó vibrációt és adaptívan hozzáigazítva a vágási technológiát. Ezen kívül az új SMOOTH CAM Ai, a MAZATROL CAM szoftver teljes körű támogatást nyújt a vezérlő mesterséges intelligenciát alkalmazó funkcióinak.

További részletekért keresse értékesítő kollégáinkat a sales@mazak.hu e-mail címen.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post MAZAK újdonságok a MACH-TECH-en appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
IPAR NAPJAI és MACH-TECH programok https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/04/ipar-napjai-kiallitas-program-ajanlo/ Sat, 04 May 2024 05:00:37 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29453 2024-ben ismét a HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központ ad otthont a régió legnagyobb ipari rendezvényeinek. Május 7-10. között kerül megrendezésre a MACH-TECH Nemzetközi gépgyártás-technológiai és hegesztéstechnikai szakkiállítás és az IPAR NAPJAI Nemzetközi ipari szakkiállítás. A szakkiállításokat kísérő konferencia program: 2024.05.09., csütörtök 09:00 – 16:30 JoinTrans 2024 Főépület, I. emeleti konferencia terem Szervező: Magyar Hegesztéstechnikai […]

The post IPAR NAPJAI és MACH-TECH programok appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
2024-ben ismét a HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központ ad otthont a régió legnagyobb ipari rendezvényeinek. Május 7-10. között kerül megrendezésre a MACH-TECH Nemzetközi gépgyártás-technológiai és hegesztéstechnikai szakkiállítás és az IPAR NAPJAI Nemzetközi ipari szakkiállítás.

A szakkiállításokat kísérő konferencia program:

2024.05.09., csütörtök

09:00 – 16:30

JoinTrans 2024

Főépület, I. emeleti konferencia terem

Szervező: Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés

 

10:00 – 16:00

Körforgásos Gazdaság Klub – körforgásos gazdaság, hulladékkérdés, tapasztalatcsere, nem csak KÖVET tagoknak

C Kongresszusi Központ, Földszint, F4 terem

Szervező: KÖVET EGYESÜLET

 

10:00 – 16:00

Magyar DigiLean Egyesület előadások

A pavilon, AI. galéria, 101 terem

Szervező: Magyar DigiLean Egyesület

 

10:00 – 17:00

MAGE közgyűlés

C Kongresszusi Központ

Szervező: MAGE, Magyar Gépjárműipari Egyesület

 

10:00 – 17:00

Techtogether Automotive Hungary

G pavilon

Szerveő: autopro.hu

 

10:30 – 17:00

Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés Taggyűlés

C Kongresszusi Központ, Galéria szint, G9-10 terem

Szervező: Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés

 

10:30 – 15:00

MUNKAVÉDELEM-MÁSKÉNT

C Kongresszusi Központ, Plenáris szint, P1 terem

Szervező: U4 Reklámiroda

 

2024.05.10., péntek

10:00 – 14:00

Magyar DigiLean Egyesület előadások

A pavilon, AI. galéria, 101 terem

Szervező: Magyar DigiLean Egyesület

 

10:00 – 16:00

KÖVET tagok találkozója, bemutatkozása

G pavilon

Szervező: KÖVET EGYESÜLET

 

10:00 – 17:00

Techtogether Automotive Hungary

G pavilon

Szerveő: autopro.hu

 

10:30 – 17:00

  1. Évi MAHEG Közgyűlés, MAHEG IIW Magyar Nemzeti Bizottság ülése

C Kongresszusi Központ, Galéria szint, G9-10 terem

Szervező: MAHEG, Magyar Hegesztési Egyesület

A szervezők fenntartják a programváltoztatás jogát.

Az MM Műszaki Magazin olvasói előzetesen online regisztrálhatnak a rendezvény honlapján, mely regisztrációval díjmentesen tekinthetik meg a kiállításokat: www.iparnapjai.hu/muszakimagazin


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post IPAR NAPJAI és MACH-TECH programok appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
M+E: egy új márka és számos újdonság a Mach-Tech-en https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/04/me-marka-bevezetes-mach-tech/ Sat, 04 May 2024 05:00:24 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29458 „Izgatottan várjuk az idei kiállítást, egyrészt mivel egy új márkával debütálunk: a HYUNDAI WIA idén felkerült a termékpalettánkba, másrészt számos gyártók újdonságaival is készülünk.” – Péter Szabolcs, M+E Szerszámgép Kereskedelmi Kft. ügyvezetőjét kérdeztük az idei Ipar Napjai – Mach-Tech kiállításról. Ebben a változékony gazdasági helyzetben az egyetlen megoldás az „előremenekülés”, azaz megtalálni, hogyan és mivel […]

The post M+E: egy új márka és számos újdonság a Mach-Tech-en appeared first on Műszaki Magazin.

]]>

„Izgatottan várjuk az idei kiállítást, egyrészt mivel egy új márkával debütálunk: a HYUNDAI WIA idén felkerült a termékpalettánkba, másrészt számos gyártók újdonságaival is készülünk.”

– Péter Szabolcs, M+E Szerszámgép Kereskedelmi Kft. ügyvezetőjét kérdeztük az idei Ipar Napjai – Mach-Tech kiállításról.

Ebben a változékony gazdasági helyzetben az egyetlen megoldás az „előremenekülés”, azaz megtalálni, hogyan és mivel tudjuk a jelenlegi vevői igényeket minél szélesebb körben kiszolgálni.

Erre egy újabb lehetőséget nyújtanak a HYUANDAI WIA szerszámgépei, mely márka sokak számára világszerte ismert megbízhatóságáról, minőségükről és remek ár-érték arányáról, valamint széles termékpalletájáról.

Mind az esztergák (1 és 2 revolverfejes, multifunkciós, függőleges, frontorsós és karusszel esztergák), mind pedig a megmunkálóközpontok (függőleges, függőleges palettacserélős, 5 tengelyes, vízszintes megmunkálóközpontok és fúrómaróművek) tekintetében széles körű megoldásokat kínál a gyártó. A magas minőségnek és teljesítménynek, valamint a rugalmas alkalmazhatóságnak és ergonomikus kialakításoknak köszönhetően méltán népszerűek a piacon. A kiállításra az egyik legnépszerűbb és világszerte legnagyobb számban értékesített gépükkel az SE2200LMS 1 revolverfejes ellenorsós, hajtott szerszámos esztergával készülünk.

A Brother új függőleges szimultán 5 tengelyes Speedio M200Xd1-5AX megmunkálóközpont a BV7-870Ad automata adagoló rendszerrel és a B-stocker alkatrész tároló egységgel tekinthető meg megmunkálás közben. Emellett a tavaly ősszel az EMO-n bemutatott Speedio H550Xd1 vízszintes megmunkálóközpont is bemutatásra kerül a kiállításon. A gép rendkívül hatékony, nagy teljesítményű köszönhetően az újonnan kifejlesztett 12 000 min-1 szabványos orsómotorjának és emellett támogatja a 70 bar nagynyomású hűtőfolyadék-rendszert, valamint nagy szorítónyomatékú folyamatos B-tengelyes asztallal van felszerelve.

A Mitsubishi MV2400S szikraforgácsolót ugyan már sokan ismerik, ám idén a méret lesz a lényeg… egy 300 mm magas munkadarab látványos vágásával készülünk.

Az esztergákat fent említett Hyundai Wia mellett még a Nakamura-Tome WY100-II 2 revolverfejes 2 Y tengelyes ellenorsós verziója, valamint a ROMI GL300M hajtott szerszámos, szegnyerges, ferdeágyas típusa képviseli egy-egy érdekes demo bemutatóval.

Köszörűvel is készülünk idén: az Okamoto sokak által kedvelt ACC63SA1 kis kompakt síkköszörűje is kiállításra kerül a Mach-Tech-en.

A szerszámgépek mellett az általunk képviselt és tavaly nagydíjat nyert Sugino JCC-HM2 mikrobuborékos folyadéktisztító egység, valamint a Filtermist olajköd elszívó berendezések is megjelennek.

Nagyon bízunk idén a kiállításban, hogy egy olyan fórum lesz, ahol lehetőségünk nyílik széles körben bemutatni újdonságainkat, megoldásainkat, és tovább építeni és mélyíteni meglévő kapcsolatainkat, és újakat kialakítani.

Várunk mindenki szeretettel standunkon: ’A’ pavilon 209 B.

www.eszterga.hu


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post M+E: egy új márka és számos újdonság a Mach-Tech-en appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
IPAR NAPJAI – Nagydíj pályázat https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/03/nagydij-ipar-napjai-palyazat/ Fri, 03 May 2024 12:27:36 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29440 A hagyományokhoz híven 2024-ben is NAGYDÍJ-jal jutalmazzuk a szakmai zsűri által legjobbnak ítélt, legkiemelkedőbbnek tartott innovációkat az IPAR NAPJAI, MACH-TECH és AUTOMOTIVE HUNGARY kiállításokon. A versenyen eséllyel indult bármely, korszerű hazai forgalmazású termék, eljárás, műszaki szolgáltatás, amely beleillett a kiállítás tematikájába. A pályázatokat ebben az évben is neves szakértők bírálták el, akik szaktudása és objektivitása […]

The post IPAR NAPJAI – Nagydíj pályázat appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A hagyományokhoz híven 2024-ben is NAGYDÍJ-jal jutalmazzuk a szakmai zsűri által legjobbnak ítélt, legkiemelkedőbbnek tartott innovációkat az IPAR NAPJAI, MACH-TECH és AUTOMOTIVE HUNGARY kiállításokon.

A versenyen eséllyel indult bármely, korszerű hazai forgalmazású termék, eljárás, műszaki szolgáltatás, amely beleillett a kiállítás tematikájába. A pályázatokat ebben az évben is neves szakértők bírálták el, akik szaktudása és objektivitása biztosítja, hogy valóban a legjobb termékek kapják meg a díjakat.

NAGYDÍJ nyertesek:

  • FANUC Hungary Kft.: FIELD system Basic Package
  • LOSONCZI Innovation Kft.: TOWER PRO mérőgép
  • Yamazaki Mazak Central Europe s.r.o. Magyarországi Fióktelepe: Mazak FSW-460V dörzshegesztő gép
  • Metal Trading & Consulting Kft.: ECKERT DUAL FLEX 3D Plazma és lángvágó egyben
  • Oxyma Systems Kft.: Nagynyomású, ipari, direkt porlasztásos párásítás

KÜLÖNDÍJ nyertes:

Rajapack Kft.: RAJA újrahasznosított légpárnás papírtekercsek (BULP50, BULP100)

ELISMERŐ OKLEVÉL díjban részesül:

  • FANUC Hungary Kft.: FANUC ROBODRILL α-D28MiB5adv Plus
  • Magyar DigiLean Egyesület
  • Taképszolg Zrt.: Gausium Scrubber 50 Pro AI technológiájú takarítórobot
  • Werth Magyarország Kft.: WRT fokozatmentesen forgatható/dönthető szenzortartó fej

www.iparnapjai.hu


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post IPAR NAPJAI – Nagydíj pályázat appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Olasz–Magyar Öntészeti Üzleti Fórum https://www.muszaki-magazin.hu/2024/05/03/olasz-magyar-onteszeti-uzleti-forum/ Fri, 03 May 2024 08:26:08 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29427 Az ITA (Italian Trade Agency) az Olasz Nagykövetség Kereskedelemfejlesztési Szekciója a HEPA (Magyar Exportfejlesztési Ügynökség) az Amafond Egyesület és a Magyar Öntészeti Szövetség együtt szervezi meg a Magyar – Olasz Öntészeti Üzleti Fórumot május 15-én Budapesten. Az ITA széleskörű szolgáltatásokat nyújt, úgy mint lehetséges üzleti partnerek kiválasztása, kétoldali üzleti találkozók szervezése olasz cégekkel, kereskedelmi delegációk […]

The post Olasz–Magyar Öntészeti Üzleti Fórum appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az ITA (Italian Trade Agency) az Olasz Nagykövetség Kereskedelemfejlesztési Szekciója a HEPA (Magyar Exportfejlesztési Ügynökség) az Amafond Egyesület és a Magyar Öntészeti Szövetség együtt szervezi meg a Magyar – Olasz Öntészeti Üzleti Fórumot május 15-én Budapesten.

Az ITA széleskörű szolgáltatásokat nyújt, úgy mint lehetséges üzleti partnerek kiválasztása, kétoldali üzleti találkozók szervezése olasz cégekkel, kereskedelmi delegációk látogatásának szervezése Olaszországba, helyi vásárokon és kiállításokon valamint üzleti fórumokon és szemináriumokon való hivatalos részvétel olasz szakértők bevonásával.

A HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség Nonprofit Zrt. (HEPA) célja, hogy professzionális szolgáltatásokkal és ösztönző eszközökkel segítse a magyar vállalkozások külföldi piacra lépését. A Nemzeti Exportstratégiában meghatározott célokkal összhangban széleskörű szolgáltatásokkal segítik a magyar vállalkozások exporttevékenységét.

Az öntödei szektor a magyar feldolgozóipar egyik alappillére, és különösen az autó – energia és elektronikai ipar számára szükséges alkatrészek gyártásával jelentősen hozzájárul a nemzetgazdasághoz. A közös esemény ötlete azért született, hogy elősegítsék az együttműködést az olasz öntödei gépgyártók és a helyi öntödék közt. Az országban zajló fejlődést technológiai, innovációs és környezeti tényezők együttes hatása vezérli. Az autóipari jelentős beruházások, amelyek közül kiemelkedik a német BMW, az Audi, a Mercedes, a japán Suzuki, a kínai BYD, fejlett technológiákat igényelnek a termelés hatékonyságának, a költségcsökkentésnek és a termék javításának érdekében.


IDŐPONT: 2024. május 15.

HELYSZÍN: Novotel Budapest Centrum (1088 Budapest, Rákóczi út 43-45.)

NYELV: Olasz-Magyar szimultán tolmácsolásban

JELENTKEZÉS: OLASZ–MAGYAR ÜZLETI FÓRUM AZ ÖNTÉSZETI IPARÁGRÓL (google.com)

olasz magyar öntészeti fórum

PROGRAM>>


Az Öntészeti Konferencia kiváló alkalom, hogy a már meglévő kereskedelmi kapcsolatok ebben a szektorban Olaszország és Magyarország között tovább erősödjenek, és újabb lehetőségek alakuljanak ki. Továbbá, a konferencia nagyszerű lehetőséget nyújt a legújabb újdonságok megismerésére és a további fejlesztésekre.

Az öntödei szektor Olaszországban

A 2023-as év pozitív számokkal zárult az olasz öntödei szektorban, mely leginkább gépek, speciális berendezések gyártásában remekel. Azok az olasz cégek, akik az öntödéknek gyártanak valamilyen használati eszközt is jó eredményű évet tudhatnak maguk mögött.

Az Európai Unió országain belül 60% export részesedéssel rendelkezik Olaszország (kb. 320 millió euro értékben, ebből közel 30 millió euro a magyarországi exportot adja ki) mely a korábbi eredményekhez képest 2,8%-os piaci emelkedést jelent. Az olasz export jelentős termékei az öntödei gépek, fröccsöntő gépek, kiürítő prések. A 2024-es évet az öntödei szektorban aktív cégek ismét hasonlóan jó eredményekkel tervezik zárni.

Az olasz gépek a minőség, a precizitás és a megbízhatóság szimbólumai. Az eseményen jelenlevő cégek a legújabb technológiai újításokat, a Made in Italy design eredményét és az ágazatban szerzett hosszú évek tapasztalatait mutatják be.

PROGRAM>>


Öntödei gépeket és termékeket gyártó olasz cégek, akik bemutatkoznak a rendezvényen:

MEC-IND SRL

Tapasztalat és innováció, egy stratégiai összefonódás versenyképes és tartós termékek megvalósításához. A Mec-Ind 1957-ben alakult meg, kezdetben gépészeti szerkezetek gyártásával foglalkozott, majd később specializálódott a héjöntéshez gyártott öntödei mag és héjformák gépeire. A Mec-Ind márkát időtlen és töretlen minőség, rugalmasság és elkötelezettség jellemzi.

CIME CRESCENZI INDUCTION MELTING SRL

A cég indukciós kemencéi világszerte ismertek. A gépek, melyek kapacitása 200 kg-tól 60 tonnáig, teljesítményük 200-tól 10 000 kW-ig terjed, vas, acél, réz, bronz, sárgaréz, alumínium és szuperötvözetek olvasztásához, vagy öntéséhez használhatók.

EUROMAC

Az EUROMAC 60 éve jelen van az öntödei szektorban. Gyártóberendezések és egyéb eszközök, öntödei magok előállításához (Shell, Croning, Cold és Hot box; további Inorganikus folyamatokhoz) állít elő formázóberendezéseket, valamint fém megmunkálásra és szállításra szolgáló eszközöket.

INSERTEC ITALIA SRL

Tűzálló anyagok gyártása és kivitelezése vas – és színesfémöntödék számára.

BOTTA FORNI INDUSTRIALI SRL

Alumínium olvasztókemencék és felszerelések gyártása, karbantartása és szállítása, szervizelése és egyéb támogatási szolgáltatások.

ITALPRESSEGAUSS SPA

Az ItalPresseGauss már több mint ötven éve kínál gépeket és cellákat könnyűötvözetek olvasztáshoz. Présöntő, gravitációs és kisnyomású öntőgépek széles választékával, valamint automatizált celláikkal világszerte jelen vannak. A cég több, mint egy beszállító, kihasználva a Norican csoport szinergiáit, amelynek az ItalPresseGauss is része.

MECCANICA PIERRE SRL

A Meccanica Pi.Erre már 40 éve kínál kiváló minőségű megoldásokat nagynyomású, kisnyomású, gravitációs alumínium- és magnéziumöntvények és alkatrészek sorjázására és azok mechanikai feldolgozására, High Pressure, Low Pressure és Gravity öntéshez.

MAICOPRESSE SPA

A Maicopresse 280 tonnától egészen 6500 tonnáig terjedő könnyű ötvözetek présöntésére szolgáló gépek, valamint teljesen automatizált munkaszigetek gyártására specializálódott. A gyártott modellek széles választéka lehetővé teszi az összes ügyfél termelési igényeinek kielégítését: GK sorozatú gépek (280 – 6500 tonna), GKL sorozatú gépek (350 – 2300 tonna), HIBRID technológiájú gépek.

TECNOPRES

A Chieri-i (Torinó) székhelyű cég több mint 65 éve (1955 óta) van jelen a piacon, hidraulikus rendszereket tervez, épít és forgalmaz. A Tecnopres a következő területeken van jelen: 4 oszlopos prések tervezése és kivitelezése rugózatlan, öntött alumínium, és könnyűfém ötvözetekből, hattyúnyak és speciális prések tervezése és kivitelezése, saját gyártású présgépekhez alkalmazható berendezések tervezése és kivitelezése.

IECI SRL

IECI 1972 óta van jelen Olaszországban az öntőformák hőszabályozásának területén. A termelés ma a nagyon magas teljesítményű hőszabályozó központok gyártására összpontosul, különösen az öntött alumínium alkatrészek esetében. Számos nemzetközi szabadalom fűződik a nevéhez. Az öntőformák hőszabályozójának választékát moduláris rendszerek tervezése és gyártása egészíti ki, amelyek csatlakoznak a nyomással állított olajhoz vagy vízhez a présöntvény géphez.

IDRA SRL

Az Idra Srl a hidegkamrás nagynyomású öntőgépek és automatizálási megoldások vezető gyártója. Az Idra 5S befecskendezési rendszerének kifinomult tervezésének köszönhetően az cég ma a világ vezető nagyméretű présgyártója, és az első cég, amely 9.000 tonnás gépet kínál az autóipari alkatrészek gyártásához.

DIESSE PRESSE SRL

Függőleges 4 oszlopos és hattyúnyak prések gyártó vállalat, 10-től egészen 105 tonnás kapacitású gépekkel. Présgépeik a megrendelők igényei szerint változtathatóak. A gyár több mint 25 éve működik az öntödei gépek és berendezések területén. 1996 januárja óta minden termékük megfelel a CE jelöléssel ellátott gépi irányelvnek.

ADVANCED ROBOTICS SRL

Az ipari robotika terén szerzett több mint harminc éves tapasztalatával az Advanced Robotics kiemelkedik a műszaki megoldások innovációjában, alkalmazkodva a különböző ipari ágazatokban dolgozó ügyfelek egyedi igényeihez. Az Advanced Robotics fejlett rendszerű gyártási folyamattal, öntöttvas, acél, alumínium sorjázó cellákkal büszkélkedhet. Az európai piacon kitűnik a cég alumínium raklapozórendszere, a karbantartási folyamatai, az öntödei magok kezelése, illetve az AL- rendszerrel végzett minőség ellenőrzése.

SAVELLI TECHNOLOGIES SRL

Savelli egy könnyedén alkalmazkodó vállalat, mely kiváló képességekkel rendelkezik egyedi és nagyméretű gépek tervezésében és telepítésében olyan öntödék számára, amelyek Green Sand alakítási eljárást alkalmaznak öntöttvas, acél és alumíniumöntvények használatához. A Savelli az automatikus vízszintes formázósorok, valamint a homok előkészítő és visszanyerő rendszerek szállítójaként van jelen a globális piacon. A Savelli cég új gyártási folyamatokat és új megoldásokat tud kínálni magas technológiai tapasztalattal.

PRIMAFOND SRL

A Primafond öntödék számára készít különböző berendezéseket, gépeket, használati eszközöket. A hosszú évek tapasztalata biztosítja a minőséget, hosszútávon is jól működő gépeket, továbbá személyre szabott tanácsadást kínálnak az ügyfeleknek. A gyártás megbízhatóságának, az egyedi kérdésekre való rugalmasságnak és a mindig gyors segítségnyújtásnak köszönhetően a Primafond idővel kivívta számos gyár és öntöde bizalmát Olaszország- szerte, az európai piacon és azon kívül is.

PROGRAM>>

További információkért, jelentkezésért vegyék fel a kapcsolatot az ITA irodával, a budapest@ice.it e-mail címen.

oalsz magyar öntészeti fórum


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Olasz–Magyar Öntészeti Üzleti Fórum appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
MACH-TECH és IPAR NAPJAI – Ingyenes belépő olvasóinknak https://www.muszaki-magazin.hu/2024/04/30/hungexpo-mach-tech-ipar-napjai/ Tue, 30 Apr 2024 05:30:18 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29399 2024-ben ismét a HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központ ad otthont a régió legnagyobb ipari rendezvényeinek. Május 7-10. között kerül megrendezésre a MACH-TECH Nemzetközi gépgyártás-technológiai és hegesztéstechnikai szakkiállítás és az IPAR NAPJAI Nemzetközi ipari szakkiállítás. A Hungexpo májusi ipari rendezvénye Magyarország legjelentősebb üzleti találkozója, mely az ipari szegmens valamennyi hazai és nemzetközi gyártója, forgalmazója, beszállítója […]

The post MACH-TECH és IPAR NAPJAI – Ingyenes belépő olvasóinknak appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
2024-ben ismét a HUNGEXPO Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központ ad otthont a régió legnagyobb ipari rendezvényeinek. Május 7-10. között kerül megrendezésre a MACH-TECH Nemzetközi gépgyártás-technológiai és hegesztéstechnikai szakkiállítás és az IPAR NAPJAI Nemzetközi ipari szakkiállítás.

A Hungexpo májusi ipari rendezvénye Magyarország legjelentősebb üzleti találkozója, mely az ipari szegmens valamennyi hazai és nemzetközi gyártója, forgalmazója, beszállítója és szolgáltatója számára egyedülálló fórum a bemutatkozásra. A rendezvény elkötelezett a legújabb technológiák és trendek bemutatása iránt, így a legfrissebb fejlesztések állnak a szakkiállítások és a hozzá kapcsolódó konferenciák középpontjában. A látogatók első kézből kaphatnak információt a különböző iparágak újdonságairól, energia- és költséghatékony megoldásokról és nagydíjas termékekről. Egy helyen, egy időben tekinthetik meg a gyártók, forgalmazók, szolgáltatók termékeit, részletes tájékoztatást kérhetnek az ajánlatokról, terméktől függően megnézhetik azt működés közben, és a kapott információk alapján dönthetnek legújabb beruházásaikról, új üzleti kapcsolatok kialakításáról vagy megerősíthetik a már meglévő partnerséget.

Az MM Műszaki Magazin olvasói online regisztrálhatnak a rendezvény honlapján, mely regisztrációval díjmentesen tekinthetik meg a kiállításokat: www.iparnapjai.hu/muszakimagazin


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post MACH-TECH és IPAR NAPJAI – Ingyenes belépő olvasóinknak appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Dekarbonizáció és hatékonyságnövelés egyszerre az iparban https://www.muszaki-magazin.hu/2024/04/26/dekarbonizacio-ipar-hatekonysag-noveles/ Fri, 26 Apr 2024 06:00:00 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29356 A Schneider Electric megmutatja, hogyan lehetséges A globális üvegházhatásúgáz-kibocsátás 45 százalékát adja az ipari tevékenység, így a klímacélok elérése érdekében kulcsfontosságú a szektor dekarbonizációja. A Schneider Electric a világ elsőszámú ipari szakvásárán, a Hannover Messén mutatta be azokat az innovációkat, amelyek lehetővé teszik az ipari szereplők számára a kibocsátásuk csökkentését és a termelési hatékonyságuk növelését. […]

The post Dekarbonizáció és hatékonyságnövelés egyszerre az iparban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Schneider Electric megmutatja, hogyan lehetséges

A globális üvegházhatásúgáz-kibocsátás 45 százalékát adja az ipari tevékenység, így a klímacélok elérése érdekében kulcsfontosságú a szektor dekarbonizációja. A Schneider Electric a világ elsőszámú ipari szakvásárán, a Hannover Messén mutatta be azokat az innovációkat, amelyek lehetővé teszik az ipari szereplők számára a kibocsátásuk csökkentését és a termelési hatékonyságuk növelését.

Ipari szoftverek, mesterséges intelligencia alkalmazások és Digital Twin (digitális másolat) technológia is szerepel azon innovációk között, amelyeket a Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat idén bemutat a Hannover Messén. A világ vezető ipari szakvásárát ebben az évben április 22–26. között rendezik meg a németországi városban, az esemény pedig kiváló lehetőséget nyújt arra, hogy a Schneider Electric megmutassa, milyen lesz az ipari automatizálás jövője, hogyan lehet úgy növelni a termelési hatékonyságot, hogy közben a fenntarthatósági célok teljesítése is realitássá válik.

„Mivel az ipar a globális üvegházhatásúgáz-kibocsátás mintegy 45 százalékát adja, egyértelmű, hogy cselekednünk kell ennek csökkentése és az ipari dekarbonizáció mielőbbi támogatása érdekében. A kérdés az, hogyan érhetjük ezt el a termelékenység növelése mellett. Az automatizálás, amely az ipari üzemeltetési technológia középpontjában áll, optimalizálja a termelési folyamatokat, és a sikeres digitális átalakulás egyik legfontosabb eszköze. Elősegíti a termelékenységet, növeli a hatékonyságot, és támogatja azt a törekvést, hogy a lehető legjobban használjuk fel az energiát és a nyersanyagokat”

– hangsúlyozta Barbara Frei, a Schneider Electric ipari automatizációért felelős alelnöke.

Hatékonyságnövelés szoftveralapú automatizálással

A Schneider Electric az EcoStruxure Automation Expert 2020-as bevezetését követően tovább dolgozik az ipari automatizálás területének úttörő, nyílt, szoftveralapú megközelítésén, mivel célja egy egységes, könnyen skálázható ipari automatizálási platform létrehozása. A vállalat arra törekszik, hogy támogassa az ügyfelek azon igényét, hogy az ipari kihívásokra agilisan és innovatívan tudjanak reagálni, miközben megvédik a beruházásokat. Éppen ezért a cég olyan megoldásokat fejleszt, amelyek támogatják a teljes tulajdonlási költség (TCO – total cost of ownership) csökkentését, a folyamatok és műveletek egyszerűsítését, valamint lehetővé teszik az ipari szereplők számára, hogy magasabb szintű hatékonysággal és rugalmasabban működjenek.

„A napjainkban működő automatizálási rendszerek nagy részét évtizedekkel ezelőtt tervezték és telepítették, egyetlen beszállítóhoz köthető hardverre alapozva, amikor még nem állt rendelkezésre olyan hatalmas számítási teljesítmény, mint ma. A szoftveresen definiált automatizálással és a mi nyílt megközelítésünkkel csökkentjük az automatizálási rendszerek komplexitását, és lehetővé tesszük az ügyfelek számára, hogy az aktuális igényeikhez igazodva frissítsék meglévő alkalmazásaikat, vagy váltsanak át új megoldásokra”

– tette hozzá Barbara Frei.

Az idei Hannover Messén a Schneider Electric standján bemutatott új ipari innovációk között van a CONNECT, ami egy agnosztikus, végponttól végpontig tartó ipari intelligenciaplatform, amely integrálja a mérnöki és működési adatokat, hogy átláthatóságot biztosítson a teljes értéklánc és ökoszisztéma számára. Az ügyfeleket a Schneider Electrickel, az AVEVA-val, az etap-pal, a RIB-bel és egyéb szoftverszállítókkal összekötő CONNECT a mesterséges intelligencia és az intelligens digitális iker segítségével képessé teszi a vállalkozásokat a hatékonyság javítására és a felelősségteljes növekedés érdekében a fenntarthatósági törekvések megvalósítására.

Bemutatkozott Hannoverben a társaság EcoStuxure Plant Predictive Energy ipari IoT szoftvermegoldása, amely a CONNECT Data Services-en fut, képes több telephelyen egyszerre figyelni az energiafogyasztási anomáliákat, támogatva ezzel a jobb döntéshozatalt és a jelentős energiamegtakarítást. A Schneider Electric újdonságai között van az EcoStruxure Edge, ami egy nyílt, skálázható és azonnal használható ökoszisztéma, amely a perem számítástechnikát (edge computing) és a mesterséges intelligencia (MI) technológiát hasznosítva valós idejű adatfeldolgozást és a gyors cselekvést lehetővé tevő elemzéseket biztosít az adatok keletkezési pontjánál.

A Schneider Electric bemutatta Hannoverben a Lexium SCARA Cobotot, ami egy új, ultrakompakt, nagy sebességű ipari robot, nagy pozicionálási pontossággal a gyártási és összeszerelési folyamatok hatékonyságának javítására. Szintén az MI-ben rejlő lehetőségeket használja ki az Automation Application Copilot, amit a mérnöki tevékenység termelékenységének növelésére fejlesztettek ki.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Dekarbonizáció és hatékonyságnövelés egyszerre az iparban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>