industry – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Fri, 22 Nov 2024 12:38:36 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Meghívó – Future.Industry 2024 https://www.muszaki-magazin.hu/2024/02/28/future-industry-meghivo-kontron/ Wed, 28 Feb 2024 06:51:49 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28689 2024. március 6-7. Globális szimulációs konferencia A Kontron Hungary tisztelettel meghívja Önt és érdeklődő munkatársait kiemelt partnere, az Altair „Future.Industry 2024” online rendezvényére, ami a világ egyik legnagyobb végeselemes szimulációs konferenciája.  Részletes program és regisztráció itt >>  A szimuláció, az AI és a High-performance Computing konvergenciája A kétnapos díjmentes rendezvényen 50+ prezentáció kerül bemutatásra. Csatlakozzon […]

The post Meghívó – Future.Industry 2024 appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
2024. március 6-7. Globális szimulációs konferencia

A Kontron Hungary tisztelettel meghívja Önt és érdeklődő munkatársait kiemelt partnere, az Altair „Future.Industry 2024” online rendezvényére, ami a világ egyik legnagyobb végeselemes szimulációs konferenciája. 

Részletes program és regisztráció itt >> 

A szimuláció, az AI és a High-performance Computing konvergenciája

A kétnapos díjmentes rendezvényen 50+ prezentáció kerül bemutatásra. Csatlakozzon az Altair online eseményéhez, amely a szimuláció, az adatelemzés és a mesterséges intelligencia (AI), a nagy teljesítményű számítástechnika (HPC) és az akadémiai szféra legfrissebb vívmányait mutatja be. Az esemény során iparági vezetőktől és egyetemi szakemberektől tehet szert új információkra.  

Néhány kiemelt előadó:

  • Jim Scapa I Founder, Chairman, & CEO, Altair
  • Mike Gualtieri, Vice President & Principal Analyst, Forrester
  • Merve Hickok, President, Centre for AI & Digital Policy 
  • Maria Luciana Axente, Head of AI Public Policy & Ethics, PwC 
  • Simon Segars, Board Director, Technology Executive & Former CEO, ARM
  • Carsten Buchholz, Project Engineer – Hybrid Electric Flight Demonstrator, Rolls Royce
  • Rick Knoechel, Global Strategy Lead, Automotive and Discrete Manufacturing, AMD
  • Carlos Lopes, Director of Advanced Engineering, Maxion Wheels
  • Gary Jackson, Director Consulting Expert, AI & Blockchain, CGI

Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Meghívó – Future.Industry 2024 appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Best of Industry Award 2023 győztesek https://www.muszaki-magazin.hu/2023/12/12/industry-awards-best-of-2023/ Tue, 12 Dec 2023 06:00:31 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=27856 Kihirdették az Ipar Legjobbja díjazottjait! Társlapunk, az MM MaschinenMarkt szervezésében idén is megválasztották a legnagyobb ipari innovációkat. A Best of Industry Award 2023 győztesei december 7-én, Würzburgban (D) vehették át elismeréseiket. Négy hónapig tartó, mintegy 20 000 szavazatot hozó időszak után kiderült, kik nyertek a Best of Industry Award 2023 különböző kategóriáiban. Gépészet, robotika A […]

The post Best of Industry Award 2023 győztesek appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Kihirdették az Ipar Legjobbja díjazottjait! Társlapunk, az MM MaschinenMarkt szervezésében idén is megválasztották a legnagyobb ipari innovációkat. A Best of Industry Award 2023 győztesei december 7-én, Würzburgban (D) vehették át elismeréseiket.

Négy hónapig tartó, mintegy 20 000 szavazatot hozó időszak után kiderült, kik nyertek a Best of Industry Award 2023 különböző kategóriáiban.

Gépészet, robotika

A Best of Industry Award 1. része a hajtáselemektől a megmunkálásig tart – itt a középpontban az MM klasszikus kategóriái találhatóak:

Kategória Cég Innováció
Meghajtó alkatrészek Linde Material Handling Linde HyPower 24V üzemanyagcella
Lemezfeldolgozás Schuler Csoport Vizuális minőségellenőrzés
Elektromos felszerelés Beckhoff automatizálás MX rendszer
Gyártás automatizálás Schaeffler speciális gépgyártás Schaeffler Special Machinery Cockpit
Szállítószalag technológia KNAPP ipari megoldások Open Shuttle Fork
Tárolási technológia Joseph Dresselhaus Dresselhaus 2.0 – raktári logisztika átalakítása
Mérési és vizsgálati technológia NETZSCH folyamatintelligencia sensXPERT digitális forma
Moduláris gép koncepció WFL Millturn Technologies M20 MILLORD
Robotika Liebherr hajtómű technológia EV akkumulátorcsomagok automatizált szétszerelése
Csatlakozás technológia HEICO rögzítési technológia HEICO-LOCK kombinált alátétek
Megmunkálás XEBEC Technology Co., Ltd Sorja nélküli letörő vágó

Feldolgozóipar és IoT

A Best of Industry Awards 2. része a feldolgozóipar világából származó innovációkkal, valamint a digitalizáció és az IoT innovációival foglalkozott:

Kategória Cég Innováció
Szerelvények/Tömítések FOCUS-ON Intelligens mérőszelep FOCUS-1
MSR/folyamat automatizálás HIMA Csoport HIMA intelligens biztonsági teszt
Gyógyszeripar Willy A. Bachofen WAB IMPA°CT REAKTOR
Szivattyúk/kompresszorok KSB EtaLine 2
Szétválasztás és folyamattervezés Herding Filtertechnik Terelő OMIKRON
Additív gyártás BigRep BigRep FLOW
Digitális infrastruktúra TRUMPF szerszámgépek Gyártásellenőrzés Oseon
IoT platformok Schaeffler Technologies OPTIME Ökoszisztéma
Érzékelők Hellma Intelligens érzékelő optikai spektroszkópiához

Orvos technológia, laboratórium technológia és speciális kategóriák

A Best of Industry Award 3. része laboratóriumi és orvostechnikai kategóriákat és innovációkat tartalmaz. A fenntarthatóság területén megvalósuló innovációkat és a mesterséges intelligencia kategóriát is díjazták:

Kategória Cég Innováció
Laboratóriumi és elemzési technológia Anton Paar Németország Automata asztallap
Orvos technológia Lee Hydraulische miniatűr alkatrészek LEE – Piezoelektromos tárcsaszivattyú
A legjobb fenntarthatósági projekt Forbo Movement Systems Amp Miser 2.0
Mesterséges intelligencia Eschbach Intelligens keresés

Forrás: maschinenmarkt.vogel.de/die-gewinner-des-best-of-industry-award-stehen-fest-a-7c5ea302e7c792abcb1e5d4ced2a8922/

Kapcsolódó cikkünk: A 2022-es Best of Industry Award díj nyertesei.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Best of Industry Award 2023 győztesek appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Best of Industry Award 2023 https://www.muszaki-magazin.hu/2023/03/03/best-of-industry-2023/ Fri, 03 Mar 2023 05:00:52 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=24251 Március elején kezdődött német testvérlapunk, az MM MaschinenMarkt szervezésében a Best of Industry Award 2023 pályázati szakasza, amelyre idén is 30 kategóriában nyújthatják be cégek innovációikat, projektjeiket: gépészmérnöki, folyamat-, orvosi- és laboratóriumi technológia területén. Az innovációk elengedhetetlenek az ipar számára a vállalatok versenyképességének növeléséhez, a gazdasági növekedés előmozdításához, a fenntarthatóság javításához és a technológiai fejlődés […]

The post Best of Industry Award 2023 appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Március elején kezdődött német testvérlapunk, az MM MaschinenMarkt szervezésében a Best of Industry Award 2023 pályázati szakasza, amelyre idén is 30 kategóriában nyújthatják be cégek innovációikat, projektjeiket: gépészmérnöki, folyamat-, orvosi- és laboratóriumi technológia területén.

Az innovációk elengedhetetlenek az ipar számára a vállalatok versenyképességének növeléséhez, a gazdasági növekedés előmozdításához, a fenntarthatóság javításához és a technológiai fejlődés előmozdításához. Az innovációk lehetővé teszik a vállalatok számára, hogy növeljék hatékonyságukat, új piacokat nyissanak meg és jobban megfeleljenek az ügyfelek igényeinek. Az innovációk új munkahelyek teremtéséhez is hozzájárulnak és számos területen elősegíthetik az előrehaladást. A Best of Industry Award idén is teret ad ezeknek az újításoknak. A Best of Industry Awards 8 éve olyan platformot biztosít az iparágaknak, ahol bemutathatják legújabb fejlesztéseiket és vívmányaikat a nagyközönségnek és szembe nézhetnek az iparág legigényesebb zsűrijével – az iparágak szakembereivel – és az ő ítéletével. Azok, akik részt vesznek ezen a versenyen, büszkén állítják, hogy az iparág legjobbjai közé tartoznak. Ez egy kihívás, ami kifizetődik!

Az előző évhez hasonlóan a német Process, Laborpraxis és Devicemed szakmédia is képviselteti magát, hogy a folyamat-, orvosi- és laboratóriumi technológiai innovációkat is bemutathassák. Idén újdonság a ” Mesterséges Intelligencia ” mint külön kategória.

Jelentkezés: www.bestofindustry.de/bewerbung


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Best of Industry Award 2023 appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Best of Industry Award 2022 nyertesei https://www.muszaki-magazin.hu/2022/12/16/best-of-industry-mm/ Fri, 16 Dec 2022 05:00:37 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=23305 Az MM Műszaki Magazin testvérlapja, a német MM MaschinenMarkt olvasói ​​az ipar legizgalmasabb újításaira szavazhattak idén. Cikkünkből megtudhatja, kik a Best of Industry Award 2022 nyertesei. Öt hónapig tartó szavazás után, amelyen csaknem 20 000 szavazat érkezett, mostanra kiderült, hogy kik a Best of Industry Award 24 kategóriájának győztesei. Nézze meg az online díjátadó ünnepséget […]

The post Best of Industry Award 2022 nyertesei appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az MM Műszaki Magazin testvérlapja, a német MM MaschinenMarkt olvasói ​​az ipar legizgalmasabb újításaira szavazhattak idén. Cikkünkből megtudhatja, kik a Best of Industry Award 2022 nyertesei.

Öt hónapig tartó szavazás után, amelyen csaknem 20 000 szavazat érkezett, mostanra kiderült, hogy kik a Best of Industry Award 24 kategóriájának győztesei. Nézze meg az online díjátadó ünnepséget a YouTube-on és olvasson tovább, hogy megtudja, a 190 pályázó közül melyik nyert.

Best of Industry Award 2022 online-díjátadó:

Megmunkálás, robotika

Itt találja a Best of Industry Award 2022 1. részének nyerteseit, a megmunkálástól a robotikáig.

Kategória Győztes Innováció
Meghajtó alkatrészek Synapticon Somanet Circulo szervo hajtás
Elektromos felszerelés Harting Technologiegruppe Han Moduláris Domino modulok
Gyári automatizálás Onoff IT-Solutions Info Carrier Boxi
Műanyag technológia Evosys Laser Fejlett szimultán hegesztés
Mérési és tesztelési technológia Kracht Kracht mennyiség mérő
Moduláris gép koncepció LAW-NDT Mess- und Prüfsysteme Moduláris vizsgálórendszer MEXS 400
Robotika Bosch Rexroth Smart Flex Effector
Befogók Röhm Ijaw mérőpofa
Lézertechnika Pulsar Photonics Ultrarövid impulzusos lézergép RDX800
Megmunkálás WFL Millturn Technologies Megmunkálás

Tekintse meg az Ipar legjobbja díj 1. részének nyerteseit

IoT, intralogisztika

A Best of Industry Award 2. része elsősorban az ipar gerincét alkotó technológiákra összpontosít: IT és logisztika. A hangsúly itt az IoT, az Ipar 4.0 és az intralogisztika területein volt.

Tekintse meg az Ipar legjobbja díj 2. részének nyerteseit

Orvos technológia, laboratóriumi technológia

A Best of Industry Award 3. részében most először szerepelnek a feldolgozóipar, valamint a laboratóriumi és orvos technológia kategóriái és innovációi. Két külön kategóriában is díjazták a „Fenntarthatóság” területén végzett innovációkat, valamint a „Legjobb Munkaadó” kategóriában a legizgalmasabb projekteket.

Tekintse meg az Ipar legjobbja díj 3. részének nyerteseit

Az eredeti német nyelvű beszámoló itt található


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Best of Industry Award 2022 nyertesei appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Jelentkezzen a Best of Industry 2022 Díjra! https://www.muszaki-magazin.hu/2022/03/06/best-of-industry-dij-2022/ Sun, 06 Mar 2022 09:32:01 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=19136 Megkezdődött a 2022-es Best of Industry Award pályázati szakasza. Idén 31 kategóriában nyújthatnak be pályázatot a cégek innovációkra és projektjekre. Ez az első alkalom, hogy orvosi és laboratóriumi technológiában is lehet nevezni. Az iparnak új innovációkra van szüksége a jelen és a jövő kihívásainak kezeléséhez. De mely megoldások tűnnek ki igazán a tömegből? 2016 óta […]

The post Jelentkezzen a Best of Industry 2022 Díjra! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Megkezdődött a 2022-es Best of Industry Award pályázati szakasza.

Idén 31 kategóriában nyújthatnak be pályázatot a cégek innovációkra és projektjekre. Ez az első alkalom, hogy orvosi és laboratóriumi technológiában is lehet nevezni.

Az iparnak új innovációkra van szüksége a jelen és a jövő kihívásainak kezeléséhez. De mely megoldások tűnnek ki igazán a tömegből? 2016 óta a Best of Industry Díj választ ad erre a kérdésre, és évente kiválasztja a legjobbakat.

Jelentkezés most

A vállalatok 31 kategóriában nyújthatják be az elmúlt 12 hónap összes új fejlesztését ebben az évben. A pályázat nem jár költségekkel, és közvetlenül online felületen keresztül adható be bestofindustry.de oldalon.

A nyílt szavazási szakasz június 13-tól október 31-ig tart majd. A szervezők több tízezer szavazatot várnak annak eldöntésére, hogy mely termékek és projektek érdemesek a Best of Industry díjra. A nyerteseket 2022. december elején hirdetik ki.

The post Jelentkezzen a Best of Industry 2022 Díjra! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Best of Industry Award 2021 https://www.muszaki-magazin.hu/2021/12/05/best-of-industry-award/ Sun, 05 Dec 2021 17:21:07 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17977 Szavaztak az európai ipar résztvevői és kiválasztották az idei legjobb innovációkat és projekteket. Több mint 120 pályázat, 61 benyújtott anyag szerepelt az esélyesek listáján és több mint 15.000 leadott szavazat érkezett a Best of Industry Awardra. 2021. november 17-én a győztesek nevét 5 kategóriában és 2 külön kategóriában online-díjátadó ünnepségen jelentették be. A Best of […]

The post Best of Industry Award 2021 appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Szavaztak az európai ipar résztvevői és kiválasztották az idei legjobb innovációkat és projekteket.

Több mint 120 pályázat, 61 benyújtott anyag szerepelt az esélyesek listáján és több mint 15.000 leadott szavazat érkezett a Best of Industry Awardra. 2021. november 17-én a győztesek nevét 5 kategóriában és 2 külön kategóriában online-díjátadó ünnepségen jelentették be.

A Best of Industry Award 2021 nyertesei!

Termék és gyártás: Kennametal Europe

3D nyomtatás E-Mobility szerszám-megoldás. A Kennametal arra használja az additív előállítás tervezési rugalmasságát, hogy teljesítse az ügyfelek növekvő igényét a könnyebb szerszám megoldások iránt. Az innovatív 3D-nyomtatású szerszám, szénszálas testtel és RIQ-vágórendszerrel összekötve gondoskodik a jobb termelékenységről és megbízhatóságról a nagy átmérőjű és mély furatos villanymotor házak esetében.

Robotika és automatizálás: Trumpf Werkzeugmaschinen

A Trumpf TruArc Weld 1000 egy automatizált rendszer ívhegesztéshez. Különlegessége a rendkívül egyszerű programozás, a hegesztési szakemberek ilyen módon különösebb képzés nélkül programozói ismereteket szerezhetnek egy E-Learning videóval. A berendezés lelke a kollaboratív robot (kobot) speciálisan kifejlesztett kezelőegységgel. A kobot vezérlőműve sablonokat tartalmaz hegesztőprogramokhoz és hegesztőparaméterekhez.

Intelligens gyártás: Phoenix Contact

A Single Pair Ethernet egy kulcstechnológia az Industrial Internet of Things (IIoT) (a dolgok ipari internete) számára. SPE-csatlakozó koncepciójával a Phoenix Contact szabványos és integrált rendszert kínál a kompakt eszközök csatlakoztatásához. A csatlakozók ideálisak  irodai és ipari környezetbe és magas fokú rugalmasságot biztosítanak a használat során.

Konstrukció és fejlesztés: SKF

Teljesen integrált SKF hajtáslánc árapályturbinához. Az SKF innovációja a világ legnagyobb úszó árapály-erőművében, az Orbital O2-ben található, két teljesen integrált „plug-and-play” 1 MW-os hajtáslánc. Mindkét hajtáslánc 15 méter hosszú tartókarokon van elhelyezve egy 74 méter hosszú úszómű alatt. A zord tengeri környezetben történő folyamatos víz alatti használat során a legmagasabb követelményeknek kell megfelelniük a robusztusság és a vízállósság tekintetében.

Ipari tervezés és anyagáramlás: SSI Schäffer

Optimalizált Piece Picking Applikation. Az SSI Schäfer intelligens robot-alkalmazása garantálja a hibátlanságot és ezzel a maximális folyamatbiztonságot az egyedi darabok komissiózása területén – teljesítmény veszteség nélkül. Az óránkénti 900 árufelvétellel a megoldás a piacon rendelkezésre álló legnagyobb teljesítményt teszi lehetővé, egyidejűleg 100 %-os termékhitelesítéssel. A technológiák és a mesterséges intelligencia kombinációi segítségével különösen jó komissiózási minőség érhető el.

A legjobb fenntarthatósági projekt: Deutsche Lichtmiete

A Deutsche Lichtmiete „Light as a Service” bérlési modelljében a vállalatok a legmodernebb LED technikát használják, energiaköltséget és CO2-t takarítanak meg. A projekt során két autókereskedés telephelyét alakítottak át. Eredmény: optimális, biztonságos fényviszonyok a műszaki munkahelyek, műhelyek, adminisztrációs helyiségek, bemutatótermek, valamint kültéri területek számára vakítás- csillogás- villogásmentes megvilágítással és évi több mint 100.000 kg CO2 megtakarítással. A bérlő ügyfél a beruházásmentes Full-Service-megoldásból profitál, kíméli a likviditást és a személyzetet, tervezési biztonságot kap és versenyképesebben tud működni.

A legjobb képzési projekt: Universal Robots

Universal Robots képzés: oktatási előrelépés kobotokkal. Intuitív módon működtethető, kompakt és biztonságos, ideálisan megfelel a tanulók számára abból a célból, hogy a gyakorlatban sajátítsák el az automatizálási kompetenciákat. Oktatási koncepciójával az Universal Robots a tanárok számára a robotkaros hardver-oktatóállomáson 360°-os koncepciót kínál. Ehhez E-Learning-modulok, egy Offline-szimulátor, szóróanyagok és egy tanároknak szóló útmutató tartozik. Minden komponens optimálisan kapcsolódik össze és egyszerűbbé teszik az oktatás tervezését.

Benedikt Hofmann

Chefredakteur MM Maschinenmarkt

The post Best of Industry Award 2021 appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Best of Industry Award 2021 szavazás! https://www.muszaki-magazin.hu/2021/10/25/best-of-industry-verseny/ Mon, 25 Oct 2021 06:50:52 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17403 Az MM Műszaki Magazin német társlapja, az MM MaschinenMarkt idén 7 kategóriában díjazza a legjobb ipari innovációkat. November 12-ig Ön dönti el, hogy a versenyben lévő 61 cég közül melyek kapják meg a Best of Industry 2021 díjat innovációjukért vagy projektjükért! Szavazzon Ön is! A Best of Industry Award 2021 jelöltekről és a szavazásról bővebben: […]

The post Best of Industry Award 2021 szavazás! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az MM Műszaki Magazin német társlapja, az MM MaschinenMarkt idén 7 kategóriában díjazza a legjobb ipari innovációkat. November 12-ig Ön dönti el, hogy a versenyben lévő 61 cég közül melyek kapják meg a Best of Industry 2021 díjat innovációjukért vagy projektjükért! Szavazzon Ön is!

A Best of Industry Award 2021 jelöltekről és a szavazásról bővebben: https://www.bestofindustry.de/voting

Innovációk, új ötletek, különleges termékek és előremutató projektek, amelyekkel az ipar beindítja az új fellendülést a korona időszak után. Annak érdekében, hogy ezek a különleges megoldások megkapják a megérdemelt figyelmet, a Best of Industry Awardot idén alapvetően felülvizsgálták a szervezők és a szavazást széles körben lehetővé tették. A nyílt pályázati szakaszban több mint 130 pályamű érkezett be, amelyek közül 61 cég, 7 kategóriában került fel a végleges listára. A listákra november 12-ig lehet nyilvánosan szavazni a bestofindustry.de oldalon, ahol dönthetnek arról, hogy kik vehetik át a díjakat.

The post Best of Industry Award 2021 szavazás! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Knorr-Bremse Budapest: Fontos lépés az adatvezérelt gyártási folyamatok felé https://www.muszaki-magazin.hu/2021/03/03/knorr-bremse-budapest-adatvezerelt-gyartas/ Wed, 03 Mar 2021 08:14:47 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=14041 A vasúti és haszongépjárművek számára fékrendszereket és más berendezéseket gyártó Knorr-Bremse Budapest, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem mérnökeivel és a vállalat beszállítóival együttműködésben magasan automatizált szerelősorokat fejlesztett ki. Az Ipar 4.0 kezdeményezés célja, hogy növelje a kisszériás, manuális munkafolyamatokon alapuló gyártás hatékonyságát. A Knorr-Bremse Budapest sikeresen mutatta be IoT (Internet of Things) alapokon működő […]

The post Knorr-Bremse Budapest: Fontos lépés az adatvezérelt gyártási folyamatok felé appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A vasúti és haszongépjárművek számára fékrendszereket és más berendezéseket gyártó Knorr-Bremse Budapest, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem mérnökeivel és a vállalat beszállítóival együttműködésben magasan automatizált szerelősorokat fejlesztett ki.

Az Ipar 4.0 kezdeményezés célja, hogy növelje a kisszériás, manuális munkafolyamatokon alapuló gyártás hatékonyságát.

A Knorr-Bremse Budapest sikeresen mutatta be IoT (Internet of Things) alapokon működő adatvezérelt rendszereit, amelyek célja a nagy precizitást igénylő, kisszériás, manuális gyártási folyamatok hatékonyságának növelése. A mérföldkőhöz érkezett Ipar 4.0 projekt eredményei: a gyártási idő percre pontos kiszámíthatósága, kapacitásnövekedés, a munkafolyamatok nagyobb átláthatósága, és gyorsabb, valós adatokon alapuló döntéshozatal. A digitális alapokon működő termelésirányítási és felügyeleti rendszer potenciálisan a hazai munkahelyek kétharmadát biztosító kis- és középvállalkozásokra is kiterjeszthető. A kkv-k számára a legnagyobb előny az lehet, hogy a Knorr-Bremse Budapest által kifejlesztett technológia átvételével hatékonyabban nyomon követhetővé és tervezhetővé válhatnak a gyártási folyamataik, így csökkentve azok nyersanyag és erőforrás igényét.

„Ipar, felsőoktatás és a hazai vállalkozói szféra példamutató együttműködésében valósult meg ez az egyedülálló kutatás-fejlesztési projekt. Büszkék vagyunk arra, hogy jelentős magyar mérnöki teljesítmény van egy olyan Ipar 4.0 projekt megvalósítása mögött, amely tovább növelheti a gyártás hatékonyságát, és a magyar kkv szektor számára is alkalmazható módszertant biztosít. Az általunk kifejlesztett rendszer alkalmazásával a magyar vállalkozások nagyobb eséllyel tudnak a nagy, nemzetközi értékláncokba bekapcsolódni”

– mondta Veres László, a Knorr-Bremse Budapest ügyvezető igazgatója.

Az innovatív megoldás megvalósításához a Knorr-Bremse Budapest közel másfélmilliárd forintos pályázati támogatást kapott az Innovációs és Technológiai Minisztériumtól az IoT alapokon működő termékelőállítási lánc és termékéletciklus követésre alkalmas moduláris mintarendszer kifejlesztésére. A Budapesti Műszaki Egyetem (BME) kutató-fejlesztőivel kidolgozásra került megoldás első lépéseként egy tehervagonok kormányszelepeit előállító szerelősoron vezették be az új módszert, ahol az alkatrészek előkészítése és az összeszerelés ma már adat-vezérelt folyamatirányítás mellett történik. A szerelősoron elhelyezett szenzorok a hozzávetőleg 45 perces szerelési folyamat valós idejű információit küldik meg egy központi adatbázisba. Az így elkészült termékek ugyancsak automatizált és valós idejű adatokat szolgáltató tesztelési folyamaton mennek keresztül.

A magas szintű automatizációnak és adatszolgáltatásnak köszönhetően az egyes munkafázisokhoz pontosan megadható egy adott rendelési mennyiség gyártási ideje. Ez javítja a termelés tervezhetőségét és hozzájárul a nagyobb szállítási pontossághoz, amely a fejlesztés eredményeképpen jelenleg 98 százalékig növelhető.

„A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem különösen jó abban, hogy műszaki kompetenciákat igénylő kutatás-fejlesztési projektekben iparvállalatokat segítsen hozzá fejlesztési céljaik eléréséhez.”

– tette hozzá Lengyel László, a BME Egyetem-Ipar Együttműködési Központjának igazgatója.

„Az egyetem kiemelt területként kezeli az ipari digitalizáció, az Ipar 4.0 lehetőségeinek kutatását. A Knorr-Bremse Budapesttel közösen az egyetem a mai trendeknek megfelelő, ipari digitalizációs területen ért el jelentős eredményeket, elsősorban a nagy mennyiségű adatok feldolgozásához alkalmazható szoftverarchitektúrák kutatása területén. Az eredmények alkalmazhatóak számos más ipari digitalizációs projektben is, és az iparvállalatok mellett a kis- és középvállalatok hatékonyságának fejlesztéséhez is hozzájárulnak.”

A K+F projekt végrehajtásában komoly szerep jutott a BME Villamosmérnöki Kar Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék kutatóinak, akik szakértői a raktározási folyamatok korszerűsítésének és a szerelősori szoftvereknek. A Knorr-Bremse mérnökei a 4Sales System Kft.-vel együttműködésben kutattak és vezettek be új eszközkészleteket, határozták meg az informatikai csomag elemeit, és hajtották végre az üzemi teszteket.

Az új termelésirányítási és felügyeleti rendszer első lépésben a Knorr-Bremse Budapest további gyártósoraira kerül kiterjesztésre, a valós idejű adatok vizualizációjához szükséges szoftver fejlesztése pedig 2021 első negyedévében zárulhat le.

The post Knorr-Bremse Budapest: Fontos lépés az adatvezérelt gyártási folyamatok felé appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új Farnell e-könyv jelent meg Ipar 4.0 témában https://www.muszaki-magazin.hu/2021/03/03/ipar-4-0-interju-ekonyv/ Wed, 03 Mar 2021 07:49:30 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=14030 Az új “Ipar 4.0 Interjúk” (“Industry 4.0 Interviews”) e-könyv ingyenesen letölthető a Farnell weboldaláról, amely tartalmazza a világ vezető szakértőinek a véleményét az IIoT-vel (Industrial Internet of Things – Ipari Dolgok Internete) és az Ipar 4.0-val kapcsolatban. Az Avnet céghez tartozó Farnell, az elektronikai alkatrészek, termékek és megoldások globális forgalmazója egy új e-könyvet mutatott be […]

The post Új Farnell e-könyv jelent meg Ipar 4.0 témában appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az új “Ipar 4.0 Interjúk” (“Industry 4.0 Interviews”) e-könyv ingyenesen letölthető a Farnell weboldaláról, amely tartalmazza a világ vezető szakértőinek a véleményét az IIoT-vel (Industrial Internet of Things – Ipari Dolgok Internete) és az Ipar 4.0-val kapcsolatban.

Az Avnet céghez tartozó Farnell, az elektronikai alkatrészek, termékek és megoldások globális forgalmazója egy új e-könyvet mutatott be “Ipar 4.0 Interjúk 2020” címmel. Az e-könyv a Festo, Omega, Molex, Panasonic és Scheider Electric vállalatokhoz tartozó több globális szakértő véleményét tartalmazza az IIoT-val (Industrial Internet of Things – Ipari Dolgok Internete) kapcsolatban. Az e-könyv kifejezetten hasznos panel építők, rendszerintegrátorok és tervezők, karbantartási és javítási munkakörökben résztvevő ipari és elektronikai mérnökök számára.

“Az ipari automatizálás és vezérléstechnika folyamatos fejlődése, illetve az eszközök IIoT-n keresztüli növekvő konnektivitása lehetővé teszi a mérnökök és gyártók számára, hogy a rendelkezésre álló hardverek és szoftverek használatával komplex termékeket gyorsabban és könnyebben hozzanak létre, mint valaha.”

– mondta Simon Meadmore, a Farnell IP&E vezetője.

„Megkérdeztünk több, a világ legnagyobb ipari rendszer- és berendezésgyártó vállalataihoz tartozó szakértőt, hogy kideríthessük miként használják fel ügyfeleik igényeinek ismeretét ahhoz, hogy olyan optimális megoldásokat hozzanak létre, melyek sikeresen növelik a termelékenységet, illetve a hatékonyságot és csökkentik a karbantartási költségeket.”

Az e-könyvben szereplő témakörök áttekintést nyújtanak a IIoT-hez tartozó globális piacról, betekintést engednek az Ipar 4.0 technológia bevezetését és továbbfejlesztését elősegítő legfontosabb termékekbe és eszközökbe, valamint ismertetik az IoT jövőjére vonatkozó előrejelzéseket. Az e-könyv értékes információkkal szolgál azoknak is, akik új projekteket terveznek az ipari berendezések, a robotika, az intelligens épületek és gyárak tervezésének és karbantartásának támogatására, beleértve:

  • Miként segít az IIoT előnyeinek ismertetése az Ipar 4.0 technológiáihoz tartozó aggodalmak eloszlatásához.
  • Hogyan lehet átfogó IoT megoldásokkal garantálni a felhőben tárolt adatok biztonságát.
  • Hogyan lehet az ipari automatizáció alkalmazásával – akár egy egyszerű prediktív karbantartási rendszerrel – egy termelékenységet és hatékonyságot növelő, valamint állásidőt csökkentő, hatékony üzleti tervet létrehozni.
  • A Mesterséges Intelligencia szerepe a beágyazott rendszerek teljesítményében és megbízhatóságában.
  • A kellő tapasztalat hiánya a vállalkozások közti rendszerek létrehozásában, amely akadályozza az IIoT implementációját.

A gyártásban, okos gyártásban és robotikában egyre jobban teret hódító, IIoT által vezérelt automatizálásra válaszul a Farnell jelentős befektetéseket végzett az elmúlt 12 hónapban, hogy egy átfogó ipari automatizációs portfóliót hozhasson létre. Ez a portfólió magában foglalja a világ vezető beszállítóinak – úgy mint az Omron, Mitsubishi Electric, Control Techniques, TE Connectivity, Kemet illetve Vishay – legújabb megoldásait. A Farnell raktárról elérhető ipari automatizálási kínálata 550 000 összekapcsolt terméket, több mint 400 000 passzív komponenst és több mint 100 000 elektromechanikus terméket tartalmaz.

Az Ipar 4.0 Interjúk 2020 e-könyv ingyenesen letölthető a Farnell weboldaláról.

További információkért a Farnell ipari automatizációs megoldásaival kapcsolatban kérjük látogasson el az alábbi weboldalra:

https://uk.farnell.com/industrial-automation-control

The post Új Farnell e-könyv jelent meg Ipar 4.0 témában appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Válassza a digitalizálást, válassza a megfelelő fúrót https://www.muszaki-magazin.hu/2020/11/28/sandvik-coromant-digitalizalas-furo/ Sat, 28 Nov 2020 15:57:21 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12768 A gyártók kevesebb mint 30%-a alkalmazza széles körben az Ipar 4.0 technológiáit, derül ki egy új jelentésre adott válaszokból. A digitalizálástól idegenkedő gyártóknak azonban lehet, hogy meg kell változniuk, ha alkalmazkodni akarnak egy kiszámíthatatlan jövőhöz. James Thorpe, a fémforgácsolási szerszámok terén világelső Sandvik Coromant globális termékmenedzsere, elmagyarázza, hogy a fejlett szoftverek és a megfelelő szerszámgépek […]

The post Válassza a digitalizálást, válassza a megfelelő fúrót appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A gyártók kevesebb mint 30%-a alkalmazza széles körben az Ipar 4.0 technológiáit, derül ki egy új jelentésre adott válaszokból.

A digitalizálástól idegenkedő gyártóknak azonban lehet, hogy meg kell változniuk, ha alkalmazkodni akarnak egy kiszámíthatatlan jövőhöz. James Thorpe, a fémforgácsolási szerszámok terén világelső Sandvik Coromant globális termékmenedzsere, elmagyarázza, hogy a fejlett szoftverek és a megfelelő szerszámgépek kombinálásával a gyártók nyereségesen és saját feltételeik szerint tudnak digitalizálni.

Az IoT Analytics Industry 4.0 & Smart Manufacturing Adoption Report (Jelentés az Ipar 4.0 és az intelligens gyártás elterjedéséről) tanulmánya szerint a gyártók körében még mindig alacsony az Ipar 4.0-technológiák elterjedtsége. Tekintve, hogy az Ipar 4.0 előnyei ma már nagyon jól láthatók, miért nem digitalizálja több gyártó a folyamatait?

Az egyik felfogás szerint az Ipar 4.0 alkalmazása a meglévő gyártási összeállításokra drága; valójában azonban nem kell annak lennie. A lassú elterjedés másik oka, hogy a gyártók nem látnak okot a meglévő szerszámkészlet és folyamatok frissítésére. Ha működik, minek változtatni? Az ebbe a kategóriába tartozó gyártók nem biztosak abban, hogy az Ipar 4.0 hogyan illeszkedik a bevett módszereikhez.

Az az igazság, hogy az Ipar 4.0 automatizált technológiáik jelentősen növelhetik a gyártók nyereségét. A Sandvik Coromant például úgy találta, hogy a gépkihasználtság 20%-os növelése 10%-kal magasabb bruttó hasznot jelent, és az automatizált rendszerek drámaian megnövelhetik a gépek üzemidejét.

Az automatizált berendezések támogathatják egyre inkább terjedő minimális emberi felügyelettel vagy anélkül végzett megmunkálást is – különösen a világjárvány közepette. A Pricewaterhouse Coopers (PwC) közelmúltbeli COVID-19: What it means for industrial manufacturers (Mit jelent az ipari gyártók számára?) jelentése szerint

„A soraikban vírusfertőzésnek kitett vállalatok számára a jelen egy kritikusan fontos idő lenne az automatizálási technológiák proaktív telepítési lehetőségeinek feltárása.”

A mai Ipar 4.0-technológiák, beleértve az érzékelőket és a gépi tanulást, szintén előnyösek lehetnek a gyártási leállítások számának minimalizálásában. Ismét növekszik a nyereség. Ide tartoznak a kopott szerszámok, például a fúrók cseréjéhez szükséges leállások.

Korábban a gépkezelőknek manuális ellenőrzésre kellett támaszkodniuk a szerszámkopás észleléséhez. A PwC jelentése alternatívaként az ipari dolgok internete (IIoT) felé mutat. Példa erre a Sandvik Coromant legújabb CoroPlus® Machining Insights platformja, amely a vállalat CoroPlus csatlakoztathatósági szoftvercsomagját bővíti.

A Machining Insights segítségével a CNC-gépek Ethernet-kapcsolaton keresztül tudnak csatlakozni, és a jelenleginél nagyobb mennyiségű információt továbbíthatnak. Ez magában foglalja a gyártási adatokat a műhelyhatékonyság és az általános eszközhatékonyság (OEE) javítása érdekében. És ez nem korlátozódik az új gépekre.

A legtöbb gép csatlakoztatható a hálózathoz, és elérhetők adapterek a régebbi gépek számára, hogy kompatibilisek legyenek. Más szavakkal, az Ipar 4.0 könnyen integrálható, akár régi hardverekkel is.

Kiszámítható kopás

A Machining Insights célja, hogy a gyártók jobban beleláthassanak a megmunkálási folyamatokba, és információkat nyújtson az állásidők és hatékonysági hiányok azonosítására és kiküszöbölésére. Ez magában foglalja a nagy részben vagy teljesen automatizált folyamatok időszakát is.

Nézzünk szembe a tényekkel, a gyártást fenyegető egyik legnagyobb veszély a kiszámíthatatlan éltartam. Az automatizált gyártást megfelelően támogató eszköz számára a siker kulcsa a folyamatos, ellenőrizhető kopás korlátozása és a szakaszos, ellenőrizhetetlen kopás kiküszöbölése.

A Sandvik Coromant szakemberei ezt szem előtt tartva fejlesztették ki a -GM geometriájú CoroDrill 860®-at, amely egy új kialakítású tömör keményfém fúró anyagok széles köréhez optimalizálva az összes iparágban.

Egy járműipari gyártó képes volt az éltartam 1150%-os növelésére a CoroDrill® 860-GM segítségével.

A tervezés egyedi megközelítése

A Sandvik Coromant szakemberei számára a szerszám hosszabb éltartamának kulcsa nem korlátozódik a szerszám használatban töltött idejére, kiterjed magának a fúrónak a kialakítására is.

A CoroDrill 860-GM innovatív, polírozott horonykialakítással rendelkezik. Az úttörő kialakítás javítja a forgácselvezetést és jobb furatminőséget eredményez, miközben segít csökkenteni a hő felhalmozódását és a forgácsolóerőket fúrás közben. A fúró további fő jellemzői közé tartozik a megerősített mag és sarokélletörés, a forgácsolóél mikrohibáit kiküszöbölő élelőkészítés és a fúrási stabilitást fokozó kettős szegély. Kialakítása révén a fúrócsúcs finomított hátszögekkel és jobb felületi minőséggel rendelkezik.

A CoroDrill 860 olyan alkalmazásokhoz alkalmazható, ahol a furatminőség kritikus fontosságú. Ide tartozik a repülőgépipar, az általános gépészet, az olaj- és gázipar, az atom- és a megújuló energia. Optimalizált megbízhatósága a járműiparban is bizonyított, ideértve a motorblokkok, burkolatok, karimák és elosztók fúrását.

Szerszámtechnológia a gyakorlatban

Ahogy a gyártás egyre automatizáltabbá válik, a kiszámíthatatlan éltartam egyre nagyobb probléma lesz.  Koreában egy járműipari gyártó tapasztalta ezt a problémát, és a Sandvik Coromanttal együttműködve javította a szerszám éltartamát.

Az alkalmazás a CoroDrill 860-GM-et használta furatok fúrásához a járműipari erőátviteli csatlakozókhoz. Összesen nyolc 8,2 mm (0,32”) átmérőjű átmenő furatot készítettek minden egyes alkatrészben 10 mm (0,39”) mélységgel. A korábbi szerszám 200 alkatrészt gyártott, összesen 1600 furattal, 80 m/perc (3102 ford/perc) forgácsolási sebességgel (Vc) és 381 mm/perc forgácsolási előtolással (Vf). Ehhez képest: a CoroDrill 860-GM 2300 alkatrészt (18 400 furatot) gyártott 100 m/perc (3878 ford/perc) Vc és 814 mm/perc Vf értékkel.

Az eredmény jelentősen jobb, 1150%-os éltartam, és olyan termelékenységnövekedés, amely csökkentette az általános alkatrészenkénti költségeket.

Amellett, hogy meghosszabbítják az éltartamot, ezen szerszámok megnövelhetik a forgácsolási adatokat, és ennélfogva nagyobb forgácsolási sebességet tesznek lehetővé. Egy gépészeti vállalat az amerikai Ohio államban, Lancasterben 57%-kal nagyobb forgácsolási sebességet tudott elérni, amikor a CoroDrill 860-GM-t használt egy versenytárs fúróval szemben. Az alkalmazás 304 rozsdamentes acélból készült érzékelőház-alkatrészek fúrására használta a szerszámot – 11 furat mindegyikben, 6,6 mm (0,260”) átmérővel.

Online kapcsolat

A szerszámok éltartamának növelése érdekében a gyártóknak be kell fektetniük az Ipar 4.0-technológiákba, például a Machining Insights-ba a kopás monitorozása érdekében. Ennek ellenére nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy erős szerszámokba kell fektetni. A Sandvik Coromant CoroPlus® Tool Guide egyszerűbbé teszi a szerszámválasztást. Az internetes böngészőn keresztüli online alkalmazáshoz, valamint a munkadarab anyagának és az alkalmazásnak a meghatározásával a felhasználók megtalálhatják az igényeiknek megfelelő legjobb kerek tömör körszerszámokat és forgácsolási adatokat.

Eközben a Machining Insights mellett a Sandvik Coromant digitális megmunkálási portfóliója tartalmazza a CoroPlus® Process Controlt is, amely egy hardveres és szoftveres elemeket egyaránt tartalmazó folyamatirányítási megoldás. A megoldás valós időben figyeli a gépeket, és automatikusan a meghatározott szabályok szerint jár el, nem csak riasztást ad. A műveletek magukban foglalhatják a gép leállítását ütközés esetén vagy egy kopott szerszám cseréjét.

Számtalan termelékenységi, nyereségszerzési és karbantartási előny válik elérhetővé azon műhelyeknek, amelyek hajlandók leküzdeni az Ipar 4.0-val szembeni aggályaikat. Ezeknek a technológiáknak a helyes alkalmazásával a gyártók saját feltételeikkel digitalizálhatnak – és beléphetnek a gyártók azon 30%-a közé, akik az IoT Analytics jelentése szerint felkészültek a kiszámíthatatlan jövőre.

The post Válassza a digitalizálást, válassza a megfelelő fúrót appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Best of Industry Award / Az ipar legjobbja – Forradalmi újdonság a raktározásban https://www.muszaki-magazin.hu/2020/07/19/jungheinrich-ipar-legjobbja-raktarozas/ Sun, 19 Jul 2020 17:31:29 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=10881 A Best of Industry Award-dal, azaz az Ipar Legjobbja Díjjal minden évben az ipar legkiválóbb termékeit jutalmazzák. A Jungheinrich ETV 216i típusú beépített lítiumion akkumulátorral felszerelt tolóoszlopos targoncája meggyőzte a zsűri minden tagját és kiérdemelte az elismert díjat. Győztes a hatékonyság terén: az Ipar Legjobbja az ETV 216i  Az MM Maschinenmarkt kiadó felismerte, milyen lenyűgöző innovációk vannak […]

The post Best of Industry Award / Az ipar legjobbja – Forradalmi újdonság a raktározásban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Best of Industry Award-dal, azaz az Ipar Legjobbja Díjjal minden évben az ipar legkiválóbb termékeit jutalmazzák.

A Jungheinrich ETV 216i típusú beépített lítiumion akkumulátorral felszerelt tolóoszlopos targoncája meggyőzte a zsűri minden tagját és kiérdemelte az elismert díjat.

Győztes a hatékonyság terén: az Ipar Legjobbja az ETV 216i 

Az MM Maschinenmarkt kiadó felismerte, milyen lenyűgöző innovációk vannak az ipari termékkategóriákban és immár ötödik éve hirdette meg pályázatát. A világ első integrált lítiumion technológiával működő tolóoszlopos targoncája, az ETV 216i meg tudta győzni az iparági szakértőket és elnyerte a Jungheinrichnek ezt az elismert díjat az „Anyagáramlás“ kategóriában. Alapos kiválasztási folyamat után 31 nevező indult tizenegy kategóriában a díjért. A végső győzteseket a független tagokból álló zsűri és az MM Műszaki Magazin társlapja, az MM Maschinenmarkt szakértői és online szavazói választották ki.

A Jungheinrich két éve mutatta be az ETV 216i típust – a világ első beépített lítiumion akkumulátoros tolóoszlopos targoncáját. A hamburgi nagyvállalat fejlesztői a helytakarékos és hatékony akkumulátor technológiát kihasználva alkották meg a forradalmian új gépet.

Az integrált lítiumion-technológia nemcsak jelentősen növeli a raktár teljesítményét, hanem egy ténylegesen forradalmi targonca designt tesz lehetővé. A tolóoszlopos targoncák legújabb generációja jelentősen korszerűbb ergonómiával rendelkezik. A fejlesztők a design kialakításánál figyelembe vették az ügyfelek ötleteit és igényeit. Ennek köszönhetően az ETV 216i jobb kilátást nyújt a kezelőnek minden irányban és nagyobb mozgásteret biztosít. Az eredmény nagyfokú kezelési komfort és maximális biztonság a raktárban. A megnövelt, tágasabb kezelőfülke ideális, ergonomikus munkafeltételeket biztosít. AZ ETV 216i-ból minden irányban tökéletes a kilátás, ami maximális biztonságot eredményez. A kompakt felépítésnek és a gyors emelési sebességnek köszönhetően a targonca szűk folyosókban is könnyen mozog más gépekhez képest. Kompakt kialakításának köszönhetően a gép rendkívül könnyen mozgatható, irányítható, szűk helyeken is alkalmazható.  A hagyományos tolóoszlopos targoncákkal összehasonlítva az ETV 216i jelentősen hatékonyabb a raktárban. Az ETV 216i típus teherbírása 1600 kg, emelési magassága 10,7 méter.

A hagyományos savas ólom akkumulátorokhoz képest a lítiumion akkumulátor karbantartásmentes és folyamatos, egyenletes teljesítményt nyújt. A rövid töltési idejének köszönhetően a hét minden napján 24 órában működtethető.

A Lítiumion akkumulátorok a műszakoktól függetlenül bármikor tölthetők és alkalmazhatók. Csupán 30 perces köztes töltéssel a 24 Voltos akkumulátor teljesítményének 50 százalékát felveszi. 80 Voltos akkumulátor esetében a köztes töltés 53 percet tesz ki. A teljes töltöttség 24 V akkumulátornál 80 perc, 80 Voltosnál 105 perc alatt érhető el. A szünetekben vagy az állási időben elvégezhető gyorstöltés és a rövid köztes töltések a hét minden napján 24 órás rendelkezésre állást biztosítanak.

Dr. Lars Brzoska, a Jungheinrich igazgatótanácsának elnöke így nyilatkozott:

„Az új ETV 216i tolóoszlopos targonca a Jungheinrich innovációs erejének bizonyítéka. Az iparágban elsőként a Jungheinrich folyamatosan alkalmazza a lítiumion technológia előnyeit a gyakorlatban. Beépített Li-ion akkumulátorral az ETV 216i kategóriájának leghatékonyabb targoncája. Tökéletes ergonómia, könnyebb manőverezés és nagyobb hatékonyság. A jövőben következetesen fogjuk a Li-ion technológia előnyeit kihasználni targoncáink külső megjelenésének kialakításában és ezzel egy teljesen új generációt teremtünk. A legfontosabb kitüntetés számunkra azonban mindig ügyfeleink elégedettsége.”

Az ETV 216i elismerése újabb bizonyíték a nagyvállalat számára, hogy termékei és megoldásai folyamatos fejlesztésével felkészültek a jövő kihívásaira olyan időkben is, amikor körülöttünk minden bármikor, gyorsan változhat.

www.jungheinrich.hu/etv216i

További részletek a MM Best of Industry díjátadóról szóló cikkünkben.

A díjátadóról készült videót itt tekintheti meg:

www.maschinenmarkt.vogel.de/best-of-industry/preisverleihung2020/

The post Best of Industry Award / Az ipar legjobbja – Forradalmi újdonság a raktározásban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Best Of Industry Award – Automatizálás kategória győztese https://www.muszaki-magazin.hu/2020/07/19/rittal-best-of-industry-award/ Sun, 19 Jul 2020 17:17:14 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=10874 Rittal – Kapcsolószekrény-rendszer innováció A Rittal VX25 az első kapcsolószekrény-rendszer, amelynek fejlesztése teljes egészében a termelékenységnövelés és az ipar 4.0 követelményei szerint történt. Az új VX25 rendszerrel sikerült a korábbi modellek tulajdonságaira építve a felhasználási lehetőségeket számtalan új funkcióval bővíteni. Az új kapcsolószekrény-rendszer fejlesztésénél a Rittal számára az ügyfelekkel folytatott intenzív együttműködés játszotta a döntő […]

The post Best Of Industry Award – Automatizálás kategória győztese appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Rittal – Kapcsolószekrény-rendszer innováció

A Rittal VX25 az első kapcsolószekrény-rendszer, amelynek fejlesztése teljes egészében a termelékenységnövelés és az ipar 4.0 követelményei szerint történt.

Az új VX25 rendszerrel sikerült a korábbi modellek tulajdonságaira építve a felhasználási lehetőségeket számtalan új funkcióval bővíteni. Az új kapcsolószekrény-rendszer fejlesztésénél a Rittal számára az ügyfelekkel folytatott intenzív együttműködés játszotta a döntő szerepet. A tudományosan megalapozott használhatósági tanulmány keretében a fejlesztők és analitikusok dokumentálták a vezérlés- és kapcsolóberendezés-gyártók mindennapjait. Az új kapcsolószekrénnyel szemben 150 szisztematikusan felmerülő és konkrét követelmény kristályosodott ki, melyeket a Rittal a szintén bevont ügyféltanácsadás tanulságaival egészítette ki.

„A későbbi fejlesztés során egyetlen lényeges pontot sem adtunk fel.”

– mondta Dr. Thomas Steffen, a Rittal kutatás-fejlesztési üzletvezetője.

Az eredmény

„A VX25 úgy áll össze, ahogy a vezérlés- és kapcsolóberendezés-gyártó gondolkodik és cselekszik: funkciókból és folyamatokból”

– fejti ki Dr. Steffen. A VX25 maximális adatminőséget és az adatok átjárhatóságát, a komplexitás csökkentését, valamint rövidebb szerelési időt és nagyobb biztonságot kínál.

„Az új Rittal nagyszekrény teljes mértékben megfelel az ipar 4.0 követelményeinek. A jövőbeni digitalizálási elvárásoknak ugyanis csak egy fizikai kapcsolószekrény és annak digitális ikertestvére tud megfelelni – beleértve az online konfigurációt, gépészetet, összeszerelést, automatizálást, logisztikát és karbantartást is”

– mondja Dr. Steffen.

Az ügyfelek számára a VX25 tökéletesen kiegészíti a Rittal és testvérvállalata, az Eplan termékkínálatát, hogy a mérnöki, szerelési és gyártási folyamatokat egy egységes értékteremtési lánccá alakítsa. Az innováció központi eleme az új vázprofil kifejlesztése, 25 mm-es méretraszterrel. A profilnál dől el a kiépítéshez szükséges térigény, a tervezőmunka és a szerelés hatékonysága, a bővítési lehetőségek, a stabilitás, és ezzel a biztonság és rugalmasság kérdése az ügyfél műhelyében.

Több mint 25 bejelentett oltalmi jog és elnyert díj igazolja a VX25 magas fokú innovációját, mint például a German Innovation Award 2019 és a most megkapott MM BEST OF INDUSTRY AWARD 2020.

www.rittal.com/hu

További részletek a MM Best of Industry díjátadóról szóló cikkünkben.

A díjátadóról készült videót itt tekintheti meg:

www.maschinenmarkt.vogel.de/best-of-industry/preisverleihung2020/

The post Best Of Industry Award – Automatizálás kategória győztese appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Kihirdették az ötödik Best of Industry Award nyerteseit https://www.muszaki-magazin.hu/2020/07/19/industry-award-mm-dij/ Sun, 19 Jul 2020 17:10:02 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=10869 A döntés megszületett! A Best of Industry Award 2020 nyerteseit június végén, online video-stream keretén belül hirdették ki. A különleges helyzetre való tekintettel, idén nem egy nagyszabású gála keretein belül, hanem online video-stream által hirdették ki a Best of Industry Award nyerteseit. A számos neves versenyzőt magába foglaló mezőny kilenc különböző kategóriában került elbírálásra. Az […]

The post Kihirdették az ötödik Best of Industry Award nyerteseit appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A döntés megszületett! A Best of Industry Award 2020 nyerteseit június végén, online video-stream keretén belül hirdették ki.

A különleges helyzetre való tekintettel, idén nem egy nagyszabású gála keretein belül, hanem online video-stream által hirdették ki a Best of Industry Award nyerteseit. A számos neves versenyzőt magába foglaló mezőny kilenc különböző kategóriában került elbírálásra. Az elbírálásra kutatókból és szakemberekből álló zsűrit, valamint az MM Műszaki Magazin társlapjának, az MM Maschinenmarkt szerkesztőit, illetve olvasóit kérték fel.

A díjátadóról készült videót itt tekintheti meg.

www.maschinenmarkt.vogel.de/best-of-industry/preisverleihung2020/

2020 nyertesei:

Additív gyártástechnológia:

Ipar 4.0:

Méréstechnika:

Robotika:

Start-up:

Hajtástechnika:

Automatizálás:

Gyártástechnika:

Anyagáramlás:

The post Kihirdették az ötödik Best of Industry Award nyerteseit appeared first on Műszaki Magazin.

]]>