in – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Thu, 02 Jan 2025 06:00:34 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Eaton push-in technológia gyakorlati alkalmazása https://www.muszaki-magazin.hu/2023/10/06/push-in-eaton-technologia/ Fri, 06 Oct 2023 05:00:59 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=27052 Az Eaton push-in technológiája működteti az SMF különleges palackfúvó gépeit A lengyel SMF családi vállalkozás az Eaton intelligens energiagazdálkodási vállalat által gyártott komponenseket használja a PET-palackfúvók legújabb sorozatához. A csomagolási megoldásokat kínáló vállalat teljesen automatizált OPTIMA gépét az Eaton push-in technológiával rögzített DILM kontaktorai, PKZ motorvédő megszakítói és NZM digitális megszakítói vezérlik. A push-in technológia […]

The post Eaton push-in technológia gyakorlati alkalmazása appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Eaton push-in technológiája működteti az SMF különleges palackfúvó gépeit

A lengyel SMF családi vállalkozás az Eaton intelligens energiagazdálkodási vállalat által gyártott komponenseket használja a PET-palackfúvók legújabb sorozatához.

A csomagolási megoldásokat kínáló vállalat teljesen automatizált OPTIMA gépét az Eaton push-in technológiával rögzített DILM kontaktorai, PKZ motorvédő megszakítói és NZM digitális megszakítói vezérlik. A push-in technológia jelentős időmegtakarítást és nagyobb biztonságot jelent a csavaros kapcsokhoz képest.

A lengyelországi SMF vállalat több mint 25 éve tervez és szállít egyedi gépeket és szoftvereket a csomagolóipar számára. A PET (polietilén-tereftalát) műanyagot használó palackfúvók széles választékán kívül a világ több mint 80 országában forgalmaz rotációs címkézőket, töltőgépeket, csomagológépeket és raklapozókat. Az Eaton ipari termékeire hosszú évek óta építő SMF a legújabb OPTIMA palackfúvókhoz az RMQ-Titan sorozat működtető- és jelzőkészülékei mellett a push-in csatlakozóval ellátott vezérlő- és védelmi készülékeit is alkalmazta. Az ilyen típusú gépek bonyolult vezérlési kört igényelnek, több tucatnyi alkatrészből álló rackekkel, amelyeket mind össze kell kötni egymással.

Mivel ez több száz csatlakozást jelent, az egyes csatlakozások létrehozásához szükséges idő kulcsfontosságú tényező. A megoldásnak köszönhetően a kábelek fél kézzel, szerszám nélkül illeszthetők be a push-in csatlakozókba. A hagyományos rugós kapcsokhoz képest a csatlakoztatási idő akár 50 százalékkal is lecsökkenhet. A csatlakozó belsejében lévő rugó által kifejtett állandó nyomóerő pedig ellenállóvá teszi a csatlakozót a rezgésekkel szemben, valamint a kábel teljes élettartama alatt megakadályozza, hogy a csatlakozás meglazuljon. Ez nemcsak a karbantartást csökkenti, hanem nagyobb biztonságot is nyújt, amit az IP20-as védettség szintén bizonyít.

„Ilyen sok kábel esetén a szerelési idő döntő fontosságú. Ezért használunk a legkorszerűbb, push-in szorítócsatlakozókkal ellátott készülékeket. Az Eaton szorítórugós sorkapocs-technológiája könnyen telepíthető, és segítségével elkerülhetők a csavaros kapcsok esetében gyakran előforduló meghúzási hibák. A csatlakozások teljesen biztonságosak, még a nagyfeszültségű kemencelámpák esetében is”

– mondta Michał Gałka, az SMF összeszerelési szakértője

A hatékonyságnövelés és a vele járó költségmegtakarítás mellett az Eaton széles termékválasztéka és nemzetközi tanúsítványai a fő okok, amiért az SMF a vállalatot választotta. Ahogyan Krystian Czerkas, az Eaton termékmenedzsere elmondta:

 „Az SMF a legnépszerűbb termékcsaládjainkat használja, amelyek nemzetközi engedélyekkel rendelkeznek és világszerte elérhetők. Ezek az NZM megszakítók, a PKZ motorvédő megszakítók, a DILM mágneskapcsolók és az RMQ vezérlőkészülékek. Ennek segítségével az SMF egyetlen szabványra támaszkodhat, így biztosítva azt, hogy a pótalkatrészek az ügyfél és a gép tartózkodási helyétől függetlenül rendelkezésre álljanak.”


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Eaton push-in technológia gyakorlati alkalmazása appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Plug-in hibrid gyártás különlegességei https://www.muszaki-magazin.hu/2021/02/16/plug-in-hibrid-audi/ Tue, 16 Feb 2021 17:57:01 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=13867 Az Audi Hungaria tavaly év végén a plug-in hibrid hajtásláncú Audi Q3 modellek gyártásával az elektromobilitás következő szintjére lépett. A járműgyártás rugalmasságának köszönhetően a vállalat sikerrel integrálta a plug-in hibrid modellek gyártását a meglévő gyártási infrastruktúrába. Ennek érdekében a gyártást új berendezésekkel, robotokkal és specifikus munkaállomásokkal egészítették ki, valamint egy speciális tűzoltóautót is üzembe helyeztek. […]

The post A Plug-in hibrid gyártás különlegességei appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Audi Hungaria tavaly év végén a plug-in hibrid hajtásláncú Audi Q3 modellek gyártásával az elektromobilitás következő szintjére lépett.

A járműgyártás rugalmasságának köszönhetően a vállalat sikerrel integrálta a plug-in hibrid modellek gyártását a meglévő gyártási infrastruktúrába. Ennek érdekében a gyártást új berendezésekkel, robotokkal és specifikus munkaállomásokkal egészítették ki, valamint egy speciális tűzoltóautót is üzembe helyeztek.

Q3 PHEV-gyártás az Audi Hungariánál

„Az elektromobilitás előretörésével új kompetenciákat építettünk fel. A munkatársak továbbképzésével felkészültünk az elektromos hajtásláncú autók sorozatgyártására. Különösen nagy hangsúlyt fektettünk az Audi Q3 PHEV nagyfeszültségű technológiájának elsajátítására, amelynek keretében 1 500 munkatársat képeztünk tovább”

– mondta Les Zoltán, az Audi Hungaria járműgyártásért felelős igazgatósági tagja.

A speciális képzés ezt követően a járműszereldei alapoktatás részévé vált. Ezzel párhuzamosan a vállalatnál egy biztonsági koncepciót is bevezettek, a következő súlypontokkal: a termelésben egy további kameraállomást installáltak az alkatrészek, például a PHEV-akkumulátor beépítés előtti ellenőrzésére, valamint egy különleges horgas emelős darus tűzoltósági gépjárművet is üzembe helyeztek a hatékony tűzvédelem érdekében.

Az új tűzoltósági gépjármű

„Csapatunk szaktudásának köszönhetően az elmúlt évben már összesen 24 000 mild-hibrid hajtásláncú Audi Q3, valamint 480 Q3 PHEV modell gördült le gyártósorunkról”

– fűzte hozzá Les Zoltán.

Az Audi Hungaria 1998 óta gyárt prémium minőségű autókat. A vállalat töretlenül halad az elektromobilitás útján. 2019-ben indult a mild-hibrid technológiájú Audi Q3 gyártása, amellyel elsőként jelent meg az akkumulátortechnológia a győri sorozatgyártásban.

A győri székhelyű AUDI HUNGARIA Zrt. az Audi Konszern tagja, az Audi és Volkswagen Konszern központi motorszállítója. Évente közel kétmillió erőforrás, köztük elektromos meghajtások is készülnek a vállalatnál. Győrben gyártják az Audi TT Coupé és TT Roadster, valamint az Audi Q3 és az Audi Q3 Sportback modelleket. Az Audi Hungaria számos alumínium karosszériaelemet szállít különböző Volkswagen konszernmárkák számára, valamint egyre jelentősebb fejlesztési tevékenységet – járműhajtás- és járműfejlesztés – folytat. Az Audi Hungaria évek óta Magyarország egyik legnagyobb árbevételű vállalata, az ország legnagyobb exportőreinek egyike és a hazai járműipar legnagyobb beruházója. Az Audi Hungaria 2020 év végén 12 226 munkatársat foglalkoztatott.

The post A Plug-in hibrid gyártás különlegességei appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Elindult az Audi Q3 plug-in hibrid sorozatgyártása az Audi Hungariánál https://www.muszaki-magazin.hu/2020/12/09/audi-q3-plug-in-hibrid/ Wed, 09 Dec 2020 07:49:12 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12927 Az Audi Hungaria első plug-in hibrid modellje, egy Audi Q3 Sportback turbókék színben gördült le ma a gyártósorról. Ezzel a vállalat az elektromobiltás következő szintjére lépett. A plug-in hibrid technológia alapja egy klasszikus belsőégésű motor és egy elektromotor, amely energiáját egy lítium-ion-akkumulátorból nyeri. Az autó 1.4 literes TFSI motorja szintén Győrben készül. „Az Audi Hungaria […]

The post Elindult az Audi Q3 plug-in hibrid sorozatgyártása az Audi Hungariánál appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az Audi Hungaria első plug-in hibrid modellje, egy Audi Q3 Sportback turbókék színben gördült le ma a gyártósorról.

Ezzel a vállalat az elektromobiltás következő szintjére lépett. A plug-in hibrid technológia alapja egy klasszikus belsőégésű motor és egy elektromotor, amely energiáját egy lítium-ion-akkumulátorból nyeri. Az autó 1.4 literes TFSI motorja szintén Győrben készül.

„Az Audi Hungaria már 2018 óta konzekvensen halad az elektromobilitás útján, melynek során újabb és újabb mérföldköveket ér el. Elsőként az elektromos meghajtások sorozatgyártását kezdtük el, majd ezt követték első elektromos hajtásláncú autóink, a mild-hibrid modellek. Az első plug-in hibrid (PHEV) autónk, az Audi Q3 45 TFSI e modell gyártásához több mint 20 éves, a prémium autók gyártásában szerzett tapasztalatunkat használjuk és indulunk el az elektromobilitás új világába“

– mondta Alfons Dintner, az AUDI HUNGARIA Zrt. igazgatóságának elnöke.

A plug-in hibrid modellek gyártását a vállalat a meglévő gyártási infrastruktúrájába integrálta. A karosszériagyárban új berendezéseket és robotokat helyeztek üzembe az átalakított és az új karosszériaelemek készítéséhez. A járműszereldében egy PHEV-specifikus munkaállomást alakítottak ki, ahol többek között a töltőcsatlakozót is beépítik. A munkahelyek kialakításánál, ahogy mindig, az ergonómia állt a fókuszban. Így például a magasfeszültségű akkumulátor és a tank beépítésénél egy speciális emelőberendezés segíti a munkatársak munkavégzését.

audi

A képen balról jobbra: Thoralf Hanschel, igazgatósági tag motorgyártás, Dr. Patrick Heinecke, igazgatósági tag pénzügy, IT, beszerzés és Compliance, Dr. Knáb Erzsébet, igazgatósági tag személyügy és szervezet, Les Zoltán igazgatósági tag járműgyártás, Alfons Dintner, az igazgatóság elnöke és a járműgyártás munkatársai az első győri Audi Q3 Sportback PHEV modellel

Audi Q3 PHEV gyártása

„Egy komplex termékkel, az Audi Q3 plug-in hibrid modellel bővült járműgyártásunk. A termék integrálásának folyamatában résztvevők nagyszerű együttműködésének köszönhetően készen állunk az első plug-in hibrid modell sorozatgyártására az Audi Hungaria történetében. Csakúgy mint eddig, továbbra is számítok a járműgyártás teljes csapatának szaktudására és elkötelezett munkájára“

– mondta Les Zoltán, az AUDI HUNGARIA Zrt. járműgyártásért felelős igazgatósági tagja.

Az Audi Hungaria 1 500 munkatársát készítette fel és képezte ki elméleti és gyakorlati oktatások során a PHEV-modellek gyártására. Emellett számos magyar munkatárs támogatta az Audi e-tron brüsszeli és a Volkswagen ID.3 zwickaui gyártását, ahol értékes tapasztalatokat szereztek.

A győri székhelyű AUDI HUNGARIA Zrt. az Audi Konszern tagja, az Audi és Volkswagen Konszern központi motorszállítója. Évente közel kétmillió erőforrás, köztük elektromos meghajtások is készülnek a vállalatnál. Győrben gyártják az Audi TT Coupé és TT Roadster, valamint az Audi Q3 és az Audi Q3 Sportback modelleket. Az Audi Hungaria számos alumínium karosszériaelemet szállít különböző Volkswagen konszernmárkák számára, valamint egyre jelentősebb fejlesztési tevékenységet – járműhajtás- és járműfejlesztés – folytat. Az Audi Hungaria évek óta Magyarország egyik legnagyobb árbevételű vállalata, az ország legnagyobb exportőreinek egyike és a hazai járműipar legnagyobb beruházója. Az Audi Hungaria 2019 év végén 12 807 munkatársat foglalkoztatott.

The post Elindult az Audi Q3 plug-in hibrid sorozatgyártása az Audi Hungariánál appeared first on Műszaki Magazin.

]]>