immunvédelem – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Fri, 20 Dec 2024 13:20:27 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Egészséges épületek – egészséges emberek https://www.muszaki-magazin.hu/2021/01/18/condair-levego-parasitas-egeszseges-epuletek-egeszseges-emberek/ Mon, 18 Jan 2021 16:01:00 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=13407 A levegő párásítás véd a fertőzésektől A légúti fertőzések masszív termeléskieséshez és magas költségekhez vezetnek. A nemzetgazdaságokra gyakorolt katasztrofális következményeket a korona-világjárvány szemlélteti. Az olyan épületek különösen veszélyesek, amelyekben sokan tartózkodnak egymás közvetlen közelében. A 40 és 60 % közötti páratartalom védelmet nyújthat a vírusok ellen. Az „Egészségesebbé tenni az épületeket” brosúra számos gyakorlati tanáccsal […]

The post Egészséges épületek – egészséges emberek appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A levegő párásítás véd a fertőzésektől

A légúti fertőzések masszív termeléskieséshez és magas költségekhez vezetnek. A nemzetgazdaságokra gyakorolt katasztrofális következményeket a korona-világjárvány szemlélteti. Az olyan épületek különösen veszélyesek, amelyekben sokan tartózkodnak egymás közvetlen közelében. A 40 és 60 % közötti páratartalom védelmet nyújthat a vírusok ellen.

Az „Egészségesebbé tenni az épületeket” brosúra számos gyakorlati tanáccsal itt igényelhető díjtalanul.

A vírusok légi úton történő terjedését és élettartamát számottevően befolyásolja a helyiség páratartalma. A legkisebb átadási kockázat 40 és 60 %-os minimális páratartalom között áll fenn.

Ez egyben az a tartomány is, amelyben az ember immunvédelme a leghatékonyabb.

A vírusok gyorsan elterjedhetnek a gyártóhelyiségekben és az irodákban.

 A vírusok tovább lebegnek

A helyiségek páratartalma döntő jelentőséggel bír a vírusokkal telített aeroszolok lebegési tulajdonságai szempontjából. Míg a köhögésnél vagy tüsszentésnél kijutó, nagyobb és nehezebb cseppek néhány másodperc alatt a padlóra süllyednek, a kisebb és könnyebb aeroszolok órákon át lebeghetnek a száraz levegőben.

A vírusok tovább élnek

A lebegési tulajdonságok mellett a páratartalomnak jelentős hatása van a csíracseppek fertőzési tulajdonságaira is. 40 %-os relatív páratartalom alatt az aeroszolok olyan nagy mértékben kiszáradnak, hogy a bennük található sók kikristályosodnak. Így a vírusok konzerválódnak, ami miatt hosszabb ideig veszélyesek és fertőzőek maradnak.

A levegő párásítás, a páratartalom kihatással van a vírusok élettartamára.

Gyengébb immunvédelem

Ha a relatív páratartalom 40 % alá csökken, akkor a nyálkahártyák öntisztítási folyamata kevésbé hatékony. Vizsgálatok kimutatták, hogy a legjobb immunvédelmet, ezáltal a legkisebb fertőzési kockázatot 45%-os relatív páratartalommal lehet elérni. A nyálkahártyák (orr, tüdő) ilyen páratartalom mellett tudják a lehető leggyorsabban kilökni a szervezetből a vírusokat.

A levegő párásítása

A 40 és 60 % közötti minimális páratartalmat ma már minden épületben higiénikusan és alacsony energiaköltséggel lehet biztosítani műszaki levegő párásítással. Az alkalmazásoktól és az épületektől függően lehetőség van a klímaberendezésbe épített központi rendszerek vagy decentralizált

direkt helyiség párásítás használatára. A közvetlenül a helyiségbe épített levegő párásítók minden épületbe akár utólag is beépíthetők, és rendkívül rugalmasak.

Tájékozódjon a levegő párásítási lehetőségekről, és igényelje itt díjtalanul az „Egészségesebbé tenni az épületeket” kiadványt a 12 pontos ellenőrző listával.

condair Egészségesebbé tenni az épületeket

The post Egészséges épületek – egészséges emberek appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A korona-világjárvánnyal kapcsolatos aktuális tanulságok https://www.muszaki-magazin.hu/2020/12/01/condair-egeszsegesebbe-tenni-az-epuleteket/ Tue, 01 Dec 2020 17:41:22 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12820 Új brosúra: „Egészségesebbé tenni az épületeket” Az épületek egészségre gyakorolt hatásait számos tényező határozza meg, melyek egymásra is kihatással vannak. Erre az eredményre jutott a Condair Systems aktuális brosúrája:  a megfelelő szellőztetéstől kezdve az optimális páratartalmon, a szűrőkön, a fényen át a megfelelő anyagok kiválasztásáig számos tényező biztosíthat védelmet a fertőzések terjedésével szemben.  >> Infócsomag: […]

The post A korona-világjárvánnyal kapcsolatos aktuális tanulságok appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új brosúra: „Egészségesebbé tenni az épületeket”

Az épületek egészségre gyakorolt hatásait számos tényező határozza meg, melyek egymásra is kihatással vannak. Erre az eredményre jutott a Condair Systems aktuális brosúrája:  a megfelelő szellőztetéstől kezdve az optimális páratartalmon, a szűrőkön, a fényen át a megfelelő anyagok kiválasztásáig számos tényező biztosíthat védelmet a fertőzések terjedésével szemben.

 >> Infócsomag:

Egészségesebbé tenni az épületeket + műszaki megoldások

A Covid-19 tanulságai

A korona-világjárvánnyal kapcsolatosan a közfigyelem erőteljesebben összpontosul az épületekben fennálló vírusveszélyre. A már hosszabb ideje ismert összefüggések újra középpontba kerültek, és kihangsúlyozzák, hogy a friss levegő, a hőmérséklet, a levegő páratartalma és a fény is jelentős hatással van a vírusok terjedésére. A helyiségklímának kiemelt szerepe van az épületeken belüli egészség-védelemben.

condair

A határértékek felügyelete csökkenti a fertőzés kockázatát

A vírusok szeretik a szárazat

A vírusok légi úton történő terjedését és élettartamát számottevően befolyásolja a helyiség páratartalma. A legkisebb átadási kockázat 40 és 60 %-os páratartalom között áll fenn. Ez egyben az a tartomány is, amelyben az ember immunvédelme a leghatékonyabb. A 40 és 60% közötti páratartalom ma minden épületben folyamatosan, higiénikusan és energiahatékonyan garantálható a műszaki levegő párásításnak köszönhetően. A decentralizált direkt helyiség párásítás minden épületbe, akár utólagosan is beépíthető.

condair Egészségesebbé tenni az épületeket

Egészségesebbé tenni az épületeket

A Condair Systems kiadványa 16 oldalon bemutatja az orvostudomány és az épülettechnika legfontosabb összefüggéseit. A szemléletesen és érthetően összeállított információkkal a cél az épületfelelősök, a használók és a tervezők közötti párbeszéd elősegítése, hogy az új és meglévő épületek esetében hatékony fertőzésvédelmet lehessen elérni. A kiadvány végén található 12 pontos ellenőrzőlista lehetővé teszi az épületekből kiinduló kockázat felmérését, és megmutatja a lehetséges fejlesztéseket.

Az „Egészségesebbé tenni az épületeket” kiadvány a 12 pontos ellenőrző listával itt igényelhető díjtalanul.

The post A korona-világjárvánnyal kapcsolatos aktuális tanulságok appeared first on Műszaki Magazin.

]]>