hozzáférés – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Fri, 22 Nov 2024 12:38:36 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Egyszerűbb lesz hozzáférniük a kisvállalatoknak a cseppfolyósított földgázhoz https://www.muszaki-magazin.hu/2024/02/13/cseppfolyositott-gaz-kisvallalatok-hozzaferes/ Tue, 13 Feb 2024 05:30:04 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28481 Az EIT InnoEnergy újabb, a tiszta energiákra való áttérést elősegítő vállalatot karolt fel. Az LNG és bio-LNG gáz tárolásához, szállításához kisebb vállalatok számára kompozit konténereket építő német Nesetten vállalatnak nyújtanak mostantól széleskörű támogatást. Az LNG (cseppfolyósított földgáz) olyan alacsony kibocsátású üzemanyag, amelyet a földgáz -163°C-os hőmérsékleten való cseppfolyósításával állítanak elő. Míg a hagyományos LNG fosszilis […]

The post Egyszerűbb lesz hozzáférniük a kisvállalatoknak a cseppfolyósított földgázhoz appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az EIT InnoEnergy újabb, a tiszta energiákra való áttérést elősegítő vállalatot karolt fel. Az LNG és bio-LNG gáz tárolásához, szállításához kisebb vállalatok számára kompozit konténereket építő német Nesetten vállalatnak nyújtanak mostantól széleskörű támogatást.

Az LNG (cseppfolyósított földgáz) olyan alacsony kibocsátású üzemanyag, amelyet a földgáz -163°C-os hőmérsékleten való cseppfolyósításával állítanak elő. Míg a hagyományos LNG fosszilis tüzelőanyagnak minősül, a bio-LNG megújuló energiaforrás. Főleg szerves hulladékok erjesztéséből származó biogáz feljavításával és cseppfolyósításával állítják elő. Jelenleg a helyhez kötött infrastruktúra szükségessége, valamint az ilyen típusú üzemanyag szállításának, tárolásának korlátjai miatt a bio-LNG-t és az LNG-t az ebből az energiaforrásból nagy mennyiséget igénybő ipari vállalatok képesek hasznosítani.

A cseppfolyós földgázhoz, az LNG-hez és a bio-LNG-hez való hozzáférés érdekében a Nesseten olyan acél-és vákuummentes, mobil kriogén tartályok gyártásába fogott, amelyek akár -196°C-os hőmérsékletre hűtve is alkalmasak az értékes energiahordozó biztonságos tárolására, szállítására. Ezzel a megoldással akár 450 kilogramm cseppfolyósított gáz is eljuttatható azokhoz az egyéni ügyfelekhez, kis vállalkozásokhoz, amelyek az LNG felhasználásához nem rendelkeznek helyhez kötött infrastruktúrával.

“A bio-LNG és az LNG egy olyan ágazatot képvisel, amely rendkívül fontos a régiónkban, ezért is örülünk annak, hogy a Nesseten-t már a növekedésének korai szakaszában beilleszthetjük a portfóliónkba, amely a zöld energia és a tiszta technológiák erősítésére törekszik. Hiszünk abban, hogy a tőkebefektetésünk, az egyedülálló know-how-hoz és a több mint 1200 partnerből álló ökoszisztémánkhoz való hozzáférés korlátlan fejlődési lehetőséget biztosít majd a csapatnak is.”

– jegyezte meg Marcin Wasilewski, az EIT InnoEnergy közép-európai vezérigazgatója.

A Nesetten már egy skálázható, önellátó hő- és áramellátó energiaállomást is létrehozott, amely többek közt irodák vagy kisebb termelőüzemek ellátására szolgál és további ambiciózus célokat tűzött ki maga elé a jövőre nézve.

“A Nesettennél együttműködésbe kezdtünk indiai, lengyel, amerikai és nigériai stratégiai partnerekkel. A folyamatban lévő tanúsítási folyamat alapján egy innovatív gyártósor kifejlesztésén dolgozunk, amely nemcsak a termékek legmagasabb minőségét biztosítja, hanem azt is, hogy rugalmasan reagálhassunk a piaci igényekre. Terveink szerint az értékesítés 2024 végén indul.”

– hangsúlyozta Paweł Warszycki, a Nesetten vezérigazgatója. Hozzátette, hogy a vállalat előtt 2024 harmadik negyedévében megnyíló beruházási kör segíteni fog nekik ezeknek a céloknak az elérésében.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Egyszerűbb lesz hozzáférniük a kisvállalatoknak a cseppfolyósított földgázhoz appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az internet kilencven százalékához nem férünk hozzá a hagyományos keresők által https://www.muszaki-magazin.hu/2022/06/17/internet-hozzaferes-deep-web/ Fri, 17 Jun 2022 05:30:32 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=20794 Az interneten fellelhető tartalmak nagyjából egy tizedéhez férnek hozzá az olyan hagyományos keresők, mint a Google vagy a Bing. A maradék 90 százalék rejtett. Ez a szakértői becslések szerint ötszázszor nagyobb, mint az internet látható része. Így már közel sem egyértelműen helytálló a mondás, miszerint ami nincs fönt a neten, az nem is létezik, állítja […]

The post Az internet kilencven százalékához nem férünk hozzá a hagyományos keresők által appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az interneten fellelhető tartalmak nagyjából egy tizedéhez férnek hozzá az olyan hagyományos keresők, mint a Google vagy a Bing.

A maradék 90 százalék rejtett. Ez a szakértői becslések szerint ötszázszor nagyobb, mint az internet látható része. Így már közel sem egyértelműen helytálló a mondás, miszerint ami nincs fönt a neten, az nem is létezik, állítja Földesi László a Systemfarmer elnök-vezérigazgatója.

„Az úgynevezett deep web jelentős része nem túlzottan érdekes. Ilyenek például a regisztráció után olvasható fórumok, vagy az olyan oldalak, mint a netbank. De ugyanígy a deep weben van a levelezésünk, elrejtve a kíváncsi szemek elő”

– mondja Földesi László.

A deep webnek van azonban egy kevésbé „ártatlan” része, a dark web, azaz a sötét internet. Ez a terrorizmus, a drogkereskedelem, a pedofília és általában a bűnözés melegágya – az egyik oldalról. A másik oldalról viszont a szabadság, a jogérvényesülés és a csalók leleplezésének terepe.

Számos országban, ahol diktatúra működik, keményen elnyomják a másképp gondolkodókat. Ők csak a dark netet tudják használni, hiszen így országuk hatósága előtt rejtve maradnak. Nagyon sokszor emberi jogi aktivisták is használják, sőt az olyanok is, mint a WikiLeaks. Bár a számos korrupciós ügyet kiszivárogtató szervezetnek van nyilvános, mindenki számára elérhető honlapja, a dokumentumok feltöltése, a kapcsolatteremtés a dark weben keresztül történik.

Az egész dark web alapját jelentő titkosítási módszert az Egyesült Államok hadserege kezdte el fejleszteni. Egy olyan kommunikációs csatornát akartak létrehozni, ami lényegében lenyomozhatatlan. Elsőre talán furcsának tűnik, hogy ezt az egészet aztán nyílt forráskodúvá, bárki által szerkeszthetővé és használhatóvá tették, de valójában ez egy remek döntés volt. A rendszert annál nehezebb feltörni, minél többen használják – bonyolultabb, kevésbé lekövethető a kommunikáció. Várható volt, hogy a bűnözők gyorsan megtalálják a felületet.

Egy nemzetközi felmérés szerint az emberek jelentős többsége azt akarja, hogy a kormányok szántsák fel a dark webet. A CIGI-IPSOS felmérése szerint a megkérdezett 24 ezer internetező 71 százaléka gondolja így. Ez különösen annak fényében érdekes, hogy az internetezőknek csupán a 38 százaléka érzi úgy, hogy nem figyelik internetezés közben. Tehát egyfelől nem érezzük magunkat biztonságban a neten, de a védett kommunikációs csatornákat bezáratnánk.

„Nem érdemes kizárólag egy szemszögből vizsgálni egyetlen infokommunikációs technológiát sem. Ha így tennénk, akkor nem is tudnánk a virtuális és a kiterjesztett valóság által nyújtott remek lehetőségekről. Csak azt látnánk, hogy mennyire veszélyes a gyerekeinkre, milyen könnyedén beszippanthatja őket egy nem létező világ varázslata. Hasonló gyanakvás éri mind a mai napig a felhőalapú számítástechnikát, mivel még mindig sokan félnek attól, hogy mi történik az adataikkal”

– állítja Földesi László, a Systemfarmer elnök-vezérigazgatója.

The post Az internet kilencven százalékához nem férünk hozzá a hagyományos keresők által appeared first on Műszaki Magazin.

]]>