GOM – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Thu, 21 Nov 2024 19:18:32 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Ilyen volt a budapesti GOM Knowledge Day https://www.muszaki-magazin.hu/2023/02/13/gom-knowledge-day-budapest/ Mon, 13 Feb 2023 16:34:49 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=23983 Automatizált 3D méréstechnika a gyártásban: neves hazai cégek, új fejlesztések a GOM szakmai napján. Hogyan profitálnak különböző profilú és méretű cégek a minőségellenőrzés automatizálásából? Milyen feladatokra milyen rendszer az optimális? A Knowledge Day résztvevői az AUDI HUNGARIA Zrt., a Flextronics International Kft. és a kecskeméti 3D Technology Kft folyamataiba tekinthettek be, emellett itthon elsőként próbálhatták ki […]

The post Ilyen volt a budapesti GOM Knowledge Day appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Automatizált 3D méréstechnika a gyártásban: neves hazai cégek, új fejlesztések a GOM szakmai napján.

Hogyan profitálnak különböző profilú és méretű cégek a minőségellenőrzés automatizálásából? Milyen feladatokra milyen rendszer az optimális? A Knowledge Day résztvevői az AUDI HUNGARIA Zrt., a Flextronics International Kft. és a kecskeméti 3D Technology Kft folyamataiba tekinthettek be, emellett itthon elsőként próbálhatták ki a legújabb ScanBox 5130 robotizált, automatizált mérőcellát is.

A Carl Zeiss GOM Metrology GmbH. nemzetközi Knowledge Day eseménysorozatán Magyarország is évek óta részt vesz a hazai képviselet, az R-Design Studio Kft. szervezésében. A Knowledge Day minden évben más méréstechnikához kapcsolódó témát jár körül, a 2022/23-as sorozat az automatizált minőségellenőrzésre fókuszált.

A programot Björn Rapelius, a GOM európai partner menedzserének előadása nyitotta meg. „Változik a technológiai és gazdasági környezet, amellyel a minőségellenőrzésnek is lépést kell tartania. Új alapanyagok és eljárások jelennek meg, szélesebb a termékválaszték, az egyedi igényeket rugalmasan kell kiszolgálni. A fejlesztés és a gyártás különböző helyszíneken történik, a piacra kerülési idő rövidül, mindeközben a minőségi elvárások szigorúbbak és komplexebbek.” hangzott el a köszöntőben. Hogyan támogathatja a versenyképességi célokat a méréstechnika? A résztvevők hazai vállalatok specialistáitól kaphattak válaszokat, akik gyakorlati tapasztalataikat foglalták össze esettanulmányaikban.

Nem csak a legnagyobbaknak: Kézi méréstől a kollaboratív robotig

Az automatizált megoldások minden feladat, cégméret és iparág esetében megtérülhetnek. A lézerhegesztéssel, 3D méréstechnikával és célgéptervezéssel-gyártással foglalkozó 3D Technology Kft. manuális mérőrendszerről a GOM ScanCobot – kollaboratív robotot használó – mérőrendszerére állt át, ami virtuális mérőszobaként is használható.

„A sokrétű ügyféligények kiszolgálásához kézi állványos rendszerünket fejlesztettük tovább a GOM ScanCobot-ra. A szelektív vetítés funkció nagy segítség, szkennelés közben kevesebb a zaj, így tisztább 3D ponthálót kapunk. Optimalizálással magát a mérési folyamatot közel harmadára rövidítettük. Már egy darab mérésénél is érdemes a ScanCobot konfigurációt használnunk “

– foglalta össze a tapasztalatokat Szeleczkei Csaba, a cég vezető mérnöke.

„Megmértük mind a kilencezer darabot…”

Gyártás közben derül ki a hiba: hogyan szűrhetjük ki a lehető leghamarabb a nem megfelelő terméket, azonosíthatjuk és szüntethetjük meg a költséges hibák eredetét? A Flextronics International Kft. az elektronika gyártási szegmensből hozott példát.

A hiba azonosítása után az újramunkáláshoz több cégtől érkeztek javaslatok. Ezek megfelelőségét ScanBox-szal visszamértük, trendanalízissel kiértékeltük, majd ez alapján választottuk ki az újramunkálással megbízott gyártót. A mérésekkel a kieső mennyiséget 96% – ról nullára sikerült csökkentenünk. “

– mondta el Dézsi Andrea, a Flex zalaegerszegi gyáregységének specialistája.

„11 éve használunk GOM rendszereket. Laborunkban a mérés mellett hibaelemzésre és design validációra is használjuk a technológiát. Rendszeresen véleményezzük és segítjük javaslatokkal a vevői tervező csapatokat. “– tette hozzá

GOM Knowledge Day

GOM Knowledge Day Budapest

Naponta 771 új autó, prémium minőségben

Hogyan illeszkednek az automatizált mérések a világ egyik vezető autógyártó konszernjének napi folyamataiba? Milyen lesz a jövő mérőszobája? A délutáni szekcióban az AUDI HUNGARIA Zrt. szakemberei mutatták be, hogyan fejlődött a felhasználói élmény a manuális szkenneléstől a ScanBox-on át az ATOS 5 szenzorig és a legújabb GOM szoftverig a győri üzemben.

Szó esett arról is, milyen jövőbe mutató folyamatok felépítésére ad lehetőséget az automatizált 3D mérőcella és hogyan készülhetünk fel a jövő gyártási kihívásaira.

„A ScanBox-automatizálás mind a kezdő, mind a tapasztalt felhasználó számára jelentős előnyöket hoz magával. Előbbieket segítik a programozásban a Smart Teach funkciók, míg a tapasztaltabb ügyfelek a produktivitás és a mérési stabilitás robusztus növekedésével számolhatnak. A stabil mérési adat pedig kiemelt alapfeltétel a folyamatképesség számításhoz, vagy a professzionális funkciók, mint akár /Surface Defect Map használatához. “

– mondta el Sipos Richárd az AUDI HUNGARIA Zrt. Járműtechnika Geometria részlegének szakreferense.

A mérőszoba a belső „ellenőr”-szerep helyett a gyártást támogató adatszolgálató szervként is funkcionál.

„A folyamatok gyors, teljes felületű, minden méretére kiterjedő, reprodukálható méréseket követelnek meg az eredmények szemléletesmegjelenítésével. Egyéni igények szerint kialakított konfigurációk kiválasztásával, valamint támogatással, képzésekkel segítjük meglévő és jövőbeni partnereinket, legyen szó bármilyen cégméretről, területről, felhasználásról.”

mondta el Szász J. Márton az R-Design Studio ügyvezetője.

Kérdése van? Az R-Design Studio Kft. ingyenes személyes vagy online demonstrációkkal és képzésekkel áll rendelkezésre.

www.r-design.hu

www.gom.com

GOM Knowledge Day Budapest


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Ilyen volt a budapesti GOM Knowledge Day appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
GOM ATOS ScanBox – amikor minden perc számít https://www.muszaki-magazin.hu/2022/09/01/gom-atos-scanbox-r-design-minoseg/ Thu, 01 Sep 2022 15:15:13 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=21668 Non-stop gyors és precíz minőségellenőrzés? A GOM ATOS ScanBox-szal lehetséges! Az automatizált 3D optikai mérőrendszerek felgyorsítják a gyártási-minőségellenőrzési folyamatokat, idejében kiszűrik a rejtett hibákat, ezáltal a teljes gyártás hatékonyabbá, a termék pedig versenyképesebbé válik. A technológia mára világszerte ipari standarddá vált, Magyarországon közel félszáz automata GOM ATOS ScanBox automata rendszert használnak. Mik az automatizált rendszerek […]

The post GOM ATOS ScanBox – amikor minden perc számít appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Non-stop gyors és precíz minőségellenőrzés? A GOM ATOS ScanBox-szal lehetséges!

Az automatizált 3D optikai mérőrendszerek felgyorsítják a gyártási-minőségellenőrzési folyamatokat, idejében kiszűrik a rejtett hibákat, ezáltal a teljes gyártás hatékonyabbá, a termék pedig versenyképesebbé válik. A technológia mára világszerte ipari standarddá vált, Magyarországon közel félszáz automata GOM ATOS ScanBox automata rendszert használnak. Mik az automatizált rendszerek előnyei? Milyen megoldás az optimális adott feladatokhoz és gyártási környezethez? Az őszi GOM Knowledge Day szakmai napon látgatók élőben győződhetnek meg a rendszerek teljesítményéről.

Szigorú minőségi elvárások, komplex geometriák, a just-in-time gyártás működtetése – csak néhány olyan kihívás, amellyel a legtöbb gyártócég találkozik. A vállalatoknak gyártási és minőségellenőrzési stratégiájukat is a folyamatosan változó piaci igényeknek megfelelően kell alakítaniuk. A mérési adatok gyűjtése és feldolgozása nagy teljesítményű 3D mérőrendszereket igényel, ahogy a megfelelő gyorsaságú mérés is. Világszerte számos nagyvállalat és kisebb gyártócég használja a GOM ATOS ScanBox optikai 3D automata mérőcellákat, amelyek standard megoldássá váltak szinte az összes iparágban.

GOM

A standardizált ATOS ScanBox mérőrendszerek a termék valós 3D koordinátáit vetik össze a CAD-modellel vagy a műszaki rajz specifikációival, ezt követően az összehasonlítás alapján készül el a komplex mérési jegyzőkönyv, akár közvetlenül a gyártósor mellett. A kulcsrakész mérőcella – család tizenegy modellből áll, amelyek darabmérettől, illetve felhasználási területtől függően különböző célra optimalizáltak. Az apró, nyomtatott áramkörtől a teljes autókarosszériáig vagy akár vonatkocsiig gyors és precíz méréseket végeznek. Mérési eredményeik visszakövethetők, így biztosítják a megfelelő átvitelt a gyártásban. A high-tech funkciók és a kimagasló teljesítmény mellett a mérőgépek üzemeltetése egyszerű, a virtuális mérőszoba (VMR) funkcióval és a méréstervező szoftverrel pedig megbízhatóan modellezhetők a projektek. Az ATOS ScanBox mérőcellák a mérési folyamat teljes egészét lefedik, a programozástól az automata digitalizáláson át a kiértékelésig és jegyzőkönyvkészítésig.

GOM ATOS ScanBox

Öt érv a minőségellenőrzés automatizálása mellett

Gyorsaság
Az ATOS ScanBoxszal 50 – 80 % -kal rövidül a mérési idő a hagyományos eljárásokhoz képest. Az eredmények különösen szembetűnők az egyébként nehezen mérhető, komplex geometriájú, szabad formájú felületeknél.

Egyszerű kezelés
Tervezze meg mérési sorozatát néhány kattintással, majd hajtsa végre teljesen automatizáltan a GOM Inspect Pro szoftver virtuális mérőszoba – funkciójával. A mérőcellák üzemeltetéséhez nem szükséges speciális programozói tudás!

Nincs lehetetlen küldetés!
Az ATOS ScanBox család modelljei komplett rendszerek, amelyek közvetlenül a gyártósor mellé telepíthetők, így időt, mozgatást és költséget spórolnak meg. Az apró áramkörtől a teljes karosszériáig, egy vagy több darabbal is precízen, visszakövethetően dolgozhatunk

Hatékony, kulcsrakész megoldás
A GOM Inspect Pro komplett méréstechnikai szoftver automatikusan generál GD&T információt, él-és furatpozíciókat. A GOM innovációi mára ipari standardnak számítanak.

Világszerte bizonyított
A mérőcellák a világ számos üzemében, iparágak széles palettáján váltak preferált megoldássá, az autógyártástól a repülőgép-és energiaszektorig.


Nézze meg élőben!

A GOM Knowledge Day a Carl Zeiss GOM Metrology GmbH éves rendezvénysorozata, több mint 30 ország részvételével. Idén a workshop az automatizált minőségellenőrzésre fókuszál, főszerepben a felhasználók egyedi igényei és a legújabb fejlesztések. Az automatizált méréstechnikai megoldások egyedi igényekre optimalizálhatók, így mindenfajta iparág, cégméret számára megtérülő fejlesztésnek bizonyultak. Ha felgyorsítaná gyártási folyamatait, digitalizálná a workflow-t és hosszú távon biztosítaná a gyártott termékek egyenletes, követhető minőségét, szakmai napunk önnek szól!

Miért érdemes részt venni a Knowledge Day-en? 

  • Nemzetközi gyártók, hazai vállalkozások szakemberei mutatják be esettanulmányaikat az autógyártás, az elektronikai, illetve a szerszámgyártás/méréstechnikai szolgáltatói területekről.  
  • Vendégelőadóink: AUDI HUNGARIA Zrt.Flextronics International Kft., és a 3D Technology Kft.
  • Első kézből ismerheti meg a GOM legújabb fejlesztéseit 
  • Gyakorlatias, élő workshopok, bemutatók  
  • Kérdések-válaszok, tapasztalatcsere, szakmai közösség

Időpont, helyszín, regisztráció: 

  • 2022. október 27. (csütörtök) 9:00 – kb. 14:00 
  • R-Design Studio Kft., 1112 Budapest, Libella köz 1.  

Kattintson ide a regisztrációhoz! 

Részletes program hamarosan lesz elérhető! A belépés ingyenes, de regisztrációhoz kötött!
további információ a nemzetközi Knowledge Day sorozatról


A sorozat hazai állomását a hivatalos hazai GOM-képviselet, az R-Design Studio Mérnök Iroda Kft. szervezi.

További információ: www.gom.com | www.r-design.hu

Forrás: Precise Magazine

The post GOM ATOS ScanBox – amikor minden perc számít appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Lépjen a következő szintre 3D méréstechnikával https://www.muszaki-magazin.hu/2021/10/25/gom-3d-merestechnika-r-design/ Mon, 25 Oct 2021 06:36:02 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17396 A 3D méréstechnika mára ipari standardizált megoldássá vált a minőségbiztosításban. Jelenleg csak Magyarországon több száz ilyen mérőrendszer üzemel nagy nemzetközi gyártók, valamint kis- és középvállalatok üzemeiben egyaránt. Milyen előnyök szólnak mellette? Megtérül-e egy ilyen, nem szoros értelemben vett gyártóeszköz-beruházás? Milyen újdonságokra érdemes odafigyelni? Az optikai és lézeres méréstechnikai eljárások előnye, hogy különálló pontok helyett teljes […]

The post Lépjen a következő szintre 3D méréstechnikával appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A 3D méréstechnika mára ipari standardizált megoldássá vált a minőségbiztosításban.

Jelenleg csak Magyarországon több száz ilyen mérőrendszer üzemel nagy nemzetközi gyártók, valamint kis- és középvállalatok üzemeiben egyaránt. Milyen előnyök szólnak mellette? Megtérül-e egy ilyen, nem szoros értelemben vett gyártóeszköz-beruházás? Milyen újdonságokra érdemes odafigyelni?

Az optikai és lézeres méréstechnikai eljárások előnye, hogy különálló pontok helyett teljes felületekről nyerhetünk gyorsan, érintésmentesen és nagy részletességgel precíz, digitális 3D pontfelhőt. A technológia a folyamat teljes egészében használható, az alapanyagteszteléstől a prototípus, majd a sorozatgyártást kísérve a korrekciókig és utánkövetésig.

Kicsi és erős

Az idén bemutatott GOM Scan 1 optikai szenzor a GOM standardizált csíkvetítési technológiáját és sztereó kamera-elvet használva változó körülmények között is precíz 3D adatot gyűjt. A ZEISS -csoport tagjaként a közös HandsOnMetrology portfólió része a ZEISS T-SCAN hawk és T-SCAN 10 lézeres kézi mérőgép is, amellyel nehezen elérhető helyek is pontosan, egyszerűen mérhetők. A könnyű, mobil rendszerek ideálisak digitalizáláshoz  olyan terekben is, ahol nem megoldható egy klasszikus mérőlabor kialakítása. Mindhárom rendszer flexibilis, könnyen kezelhető és költséghatékony választás lehet 3D digitalizáláshoz és precíz 3D-pontfelhők előállítására. A mérőgépek a gyártási minőségellenőrzési projekteket, 3D-nyomtatási vagy reverse engineering feladatokat egyaránt hatékonyan támogatják.

Automatizált mérés az áramkörtől a vasúti kocsiig

Az automatizálás minden iparágban a versenyképesség egyik kulcsa. A GOM a trendeket és a gyártói igényeket szem előtt tartva fejleszti automatizált és kulcsrakész, optikai mérőcelláit. Az ATOS ScanBox-ok fő előnyei a gyorsaság és a precizitás. Látványosan, akár 50-80%-kal csökken a mérési idő a hagyományos, taktilis koordinátamérőgépekhez képest, miközben a részletgazdagság terén is kimagaslóan teljesítenek. A GOM ATOS ScanBox sokoldalú megoldás bármilyen automatizált minőségellenőrzési feladatra. Gombnyomásra működik, kezelése egyszerű és biztonságos, nem igényel speciális programozói tudást. Az ATOS ScanBox sorozat tagjai az apró alkatrészektől egészen a teljes autókarosszériáig szinte bármilyen méretű tárgy vagy több darab szimultán mérésére alkalmasak.

Minden egy szoftverben – Itt az új GOM Suite

A mérőeszközök mellett a GOM saját szoftvert is fejleszt.  A szkennelés folyamat végeredményeképpen hitelesített, egyéni igényekre szabható jegyzőkönyv készül. Az átlátható és látványos színtérképes ábrázolás mellett teljes értékű, GD&T elemeket is vizsgáló mérési jegyzőkönyveket állíthatunk össze. A parametrikus elvnek megfelelően az eredmények mindig nyomon követhetők és összevethetők.

A legújabb GOM Suite szoftvercsomagban mindent egy felületen kezelhetünk. A platformon belül összesen 4 variáns kapott helyet. A GOM Inspect Pro már jól ismert program egyszerű vagy komplex méretellenőrzésre, trendvizsgálathoz, GD&T analízisekhez. Időbeli elmozdulás, deformáció mérésére, bármilyen 3D-tesztfolyamathoz a GOM Correlate Pro használható. Két új modul is érkezik a GOM Suite platformra: A GOM Volume Inspect Pro ideális CT adatok kiértékeléséhez, gyártótól függetlenül.  Szintén újdonság a célzottan repülőgép-és gázturbinaipari igényekre fejlesztett Blade Inspect Pro szoftvervariáns, turbinalapátok, centroidok, profilvastagság mérésére 2D metszetek alapján, illetve például a rádiuszok és görbületek kiértékeléséhez.

„Gyorsaság és a precizitás: minden területen fő elvárás, de a gyártási folyamatok, igények iparágtól, cégprofiltól, technológiai, piaci trendektől függően változnak. Nincs két egyforma mérnöki probléma és projekt. A megfelelő minőségbiztosítási stratégia és beszerzések tervezésekor a vizsgálandó termék paraméterei, az átvitel, a kívánt pontosság, illetve az időkeret határozza meg, milyen mérőrendszer lesz az optimális.”

– mondta el Szász András, a GOM GmbH. hazai disztribútora, az R-Design Studio Kft. vezető mérnöke.

A mérőrendszerek nem közvetlenül gyártóeszközök, de jelentős szerepük van a teljes gyártási folyamat során, és tapasztalatunk szerint a beruházás szinte minden esetben megtérül.  A3D méréstechnikai eszközökkel idejében feltárhatók és orvosolhatók a rejtett hibák.  Szignifikánsan csökken a selejtmennyiség és a reklamáció, ennek megfelelően a gyártás költséghatékonyabbá, versenyképesebbé válik.

Nézze meg élőben a rendszereket az Automotive Hungary kiállításon: Minden érdeklődőt várunk az R-Design Studio Kft. standján, a Hungexpo E pavilon 312. szám alatt! További információ: www.r-design.hu / www.gom.com / www.handsonmetrology.com

The post Lépjen a következő szintre 3D méréstechnikával appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Kis szenzor nagy lehetőségekkel – GOM Scan 1 webinar 2021.06.30. https://www.muszaki-magazin.hu/2021/06/22/r-design-gom-scan-1-webinar-2021-06-30/ Tue, 22 Jun 2021 03:20:44 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=15659 Precíz, teljes felületű 3D adatokra van szüksége minőségellenőrzéshez, visszamodellezéshez vagy 3D-nyomtatáshoz? Valósítsa meg elképzeléseit pontosan, gyorsan és egyszerűen! A GOM Scan 1 mérőrendszer egy kifejezetten kis- és közepes méretű tárgyak digitalizálásához, minőségellenőrzéséhez tervezett mérőgép. Komplett, mobil mérőszoba, amely elfér akár egy táskában, többféle választható méréstartománnyal alkalmazkodik a 3D digitalizálási feladatokhoz és szinte bárhol megbízhatóan működtethető. […]

The post Kis szenzor nagy lehetőségekkel – GOM Scan 1 webinar 2021.06.30. appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Precíz, teljes felületű 3D adatokra van szüksége minőségellenőrzéshez, visszamodellezéshez vagy 3D-nyomtatáshoz?

Valósítsa meg elképzeléseit pontosan, gyorsan és egyszerűen! A GOM Scan 1 mérőrendszer egy kifejezetten kis- és közepes méretű tárgyak digitalizálásához, minőségellenőrzéséhez tervezett mérőgép. Komplett, mobil mérőszoba, amely elfér akár egy táskában, többféle választható méréstartománnyal alkalmazkodik a 3D digitalizálási feladatokhoz és szinte bárhol megbízhatóan működtethető. Mindezt pedig az elvárt GOM-precizitás mellett!

Miről lesz szó a webinaron?

  • Komplikált darabok 3D szkennelése egyszerűen
  • Plug and scan: mobil digitalizálás
  • Minden együtt: GOM hardware és software egy kézből
  • Élő bemutató
  • Kérdések – válaszok

Dátum: 2021. június 30. (szerda)

Időpont: 10:00-11:00


Jelentkezés: marketing@r-design.hu

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

A GOM Scan 1 elérhető az R-Design Studio Kft-nél.

További információ: www.r-design.huwww.gom.com

The post Kis szenzor nagy lehetőségekkel – GOM Scan 1 webinar 2021.06.30. appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Megérkezett a legújabb GOM 3D-szkenner https://www.muszaki-magazin.hu/2021/05/19/gom-scan-r-design/ Wed, 19 May 2021 09:02:33 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=15135 GOM Scan 1: Nagy lehetőségek egy kis szenzorban Az innovatív ipari vállalkozások, additív gyártási technológiák, design projektek flexibilis, könnyen kezelhető és költséghatékony mérési megoldást kívánnak, amely mindeközben minőségben sem jelent kompromisszumot.  Az új GOM Scan 1 egy digitalizálásra és precíz 3D-pontfelhők előállítására alkalmas kompakt és mobil 3D szkenner, amely 3D-nyomtatási feladatokhoz, reverse engineering projektekhez, vagy […]

The post Megérkezett a legújabb GOM 3D-szkenner appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
GOM Scan 1: Nagy lehetőségek egy kis szenzorban

Az innovatív ipari vállalkozások, additív gyártási technológiák, design projektek flexibilis, könnyen kezelhető és költséghatékony mérési megoldást kívánnak, amely mindeközben minőségben sem jelent kompromisszumot.  Az új GOM Scan 1 egy digitalizálásra és precíz 3D-pontfelhők előállítására alkalmas kompakt és mobil 3D szkenner, amely 3D-nyomtatási feladatokhoz, reverse engineering projektekhez, vagy minőségellenőrzéshez egyaránt hatékonyan használható. A mérőrendszer a legújabb GOM szoftverrel érkezik, amely felhasználóbarát módon vezet végig a teljes munkafolyamaton.

A GOM Scan 1 strapabíró háza fejlett technológiákat rejt. A mérőrendszer a GOM standardizált csíkvetítési technológiáját, illetve a sztereó kamerás felépítést egyaránt használva változó körülmények között is magas minőségű, precíz 3D adatot gyűjt. A mindössze kb. 2,5 kg tömegű rendszer ideális kis- és közepes méretű tárgyak egyszerű, gyors digitalizálásához, akár szűkös helyeken is.  Előre telepített GOM Inspect szoftverrel a mért pontfelhőket professzionális keretek között kezelhetjük, a 3D adatot egyszerűen, gyorsan rögzíthetjük, illetve dolgozhatunk vele tovább. Felhasználástól függően a GOM Scan 1 háromféle, 100, 200, illetve 400 mm-es méréstartománnyal érhető el.

Nyomtatásra kész – intelligens hálószerkesztés

A GOM Inspect standard, ipari 3D méréstechnikai szoftver olyan feladatok támogatására is alkalmas, mint a 3D-nyomtatás és 3D-s megjelenítési projektek, de a visszamodellezési feladatokat ugyanúgy magas szinten és hatékonyan képes támogatni. Kiváló minőségben, rövid idő alatt gyűjthetők 3D pontfelhők szinte bármilyen tárgyról, miközben a fejlett és sokrétű szerkesztési funkciókkal minden eddiginél egyszerűbben reprodukálhatunk termékeket, komponenseket, alkothatunk precíz 3D-modelleket, vagy hozhatunk létre teljesen új termékeket. A szoftverrel többek között elsimíthatjuk, ritkíthatjuk és finomíthatjuk a poligonhálókat, „befoltozhatók” a ponthálón keletkezett lyukak, de kivonatolhatunk akár görbéket is. Így minden igényt kielégítően precíz, pontos pontháló készülhet, amelyet a legtöbb elterjedt formátumban elmenthető. A Smart Polygonization funkcióval a kompromisszummentes minőség mellett a file-ok mérete is kezelhető szinten marad.

Precíz csíkvetítés, valódi előnyökkel

A GOM Scan 1 szenzor a GOM szabadalmazott, optikai csíkvetítési technológiáját használja, kék LED fényforrással. Az alacsony hullámhosszú kék fényt a GOM sztereó kamerás felépítése alapján két kamera párhuzamosan rögzíti. Erős fényforrásának köszönhetően a mérések gyorsak, az adatfelvételt zavaró külső fényhatások pedig kiküszöbölhetők. A két kamerás mód arra is szolgál, hogy a szenzor érzékelje a változó környezeti viszonyokat és önellenőrzéssel korrigálja ezek hatását. A kifogástalan adatminőség érdekében a szoftver folyamatosan felügyeli a kalibrációt, a transzformáció pontosságát, a környezeti viszonyok változását és a mérendő tárgy elmozdulását.

Egy rendszerrel a teljes munkafolyamaton át

A GOM Scan 1 és a GOM Inspect szoftver együtt pontos, teljes körű mérési eredményeket szolgáltat, így a 3D vizsgálatok lényegesen egyszerűbbé válnak, csakúgy, mint a CAD és mesh file-ok importálása és bázisolása, a felületösszehasonlítások és méretvizsgálatok, illetve a jegyzőkönyvkészítés.

A GOM Scan 1 elérhető világszerte a GOM és Hands On Metrology képviseleteken és a #HandsOnMetrology platformon, amely a GOM és a ZEISS közös termékpalettáját kínálja.


HAMAROSAN: GOM Scan 1 WEBINAR
Ismerje meg élőben a GOM Scan 1 működését, kérdezzen a szakértőktől!

Részletek és ingyenes jelentkezés: www.r-design.hu


További információ:

www.gom.com
www.handsonmetrology.com
www.r-design.hu

The post Megérkezett a legújabb GOM 3D-szkenner appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Ipari 3D méréstechnológia nem csak a nagyoknak! https://www.muszaki-magazin.hu/2021/03/10/merestechnikai-megoldasok-r-design/ Wed, 10 Mar 2021 09:56:09 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=14178 Vezető innovációk a versenyképességért. Egy kis- és közepes méretű gyártóvállalkozás igényei minőségbiztosítási – méréstechnikai szempontból is különböznek egy nagyvállalatétól. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a fejlett 3D ipari méréstechnikai technológia ne lenne elérhető, ne térülhetne meg egy kisebb cég számára is. A GOM GmbH. a ZEISS Csoport tagjaként a közelmúltban számos innovációt és új, […]

The post Ipari 3D méréstechnológia nem csak a nagyoknak! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Vezető innovációk a versenyképességért.

Egy kis- és közepes méretű gyártóvállalkozás igényei minőségbiztosítási – méréstechnikai szempontból is különböznek egy nagyvállalatétól. Ez azonban nem jelenti azt, hogy a fejlett 3D ipari méréstechnikai technológia ne lenne elérhető, ne térülhetne meg egy kisebb cég számára is. A GOM GmbH. a ZEISS Csoport tagjaként a közelmúltban számos innovációt és új, közös #HandsOnMetrology platformot mutatott be.

A 3D ipari mérőeszközök nem gyártó gépek, mégis jelentősen növelik a hatékonyságot, ezáltal megtérülő befektetést jelentenek, végeredményben pedig hozzájárulnak a jobb versenyképességhez. Minden gyártási projekt követelményei egyediek, ezért sokoldalú és flexibilis mérőrendszerekre van szükség.

Élen az innovációban

A GOM és a ZEISS 3D mérőrendszereit ipari igénybevételre tervezték, ugyanakkor kompakt kivitelűek és mobilisak. Ha a feladat jellege megkívánja, akár a mérőszobán kívül, a gyártást kísérve, vagy teljesen külső helyszíneken is használhatók.

A GOM ATOS Q 3D optikai szenzor különösen kis- és közepes méretű tárgyak precíz, teljes felületű digitalizálására ideális. Fröccsöntött alkatrészektől, mintáktól, szerszámoktól komplex, additív gyártással készülő darabokig igen széles körben alkalmazható. A GOM ScanCobot robotos mérőállomással kiegészítve pedig egy teljesen mobil, precíz automatizált mérőrendszert kapunk.

A könnyű, moduláris kézi T-SCAN hawk lézeres szkenner integrált fotogrammetriával kiegészülve, háromféle lézer fényforrásával sokoldalúan használható a mérési folyamatokhoz a tervezéstől a mintakészítésig, gyorsprototípus gyártáig.

Minden egyben

Az új hardverek mellett a GOM Inspect Suite szoftveres oldalon teszi gyorsabbá, hatékonyabbá a mérési kiértékelési feladatokat. A szkennelésétől a komplett, átlátható és könnyen értelmezhető jegyzőkönyvig, a folyamat teljes egészében precíz, gyors és követhető munkát végezhetünk. Számos hasznos funkció ingyenes, de bármikor igények szerint bővíthető a lehetőségek köre, ha a gyártás megköveteli. A GOM Inspect Suite szoftver az ATOS Q és a T-SCAN hawk mérőeszköz része. Használat során lépésenként vezeti végig a felhasználót a mérési folyamaton a mindig megbízható eredmény érdekében.

Az új #HandsOnMetrology platform a GOM és a ZEISS 3D méréstechnikai megoldásait mutatja be, kifejezettem az új T-SCAN hawk kézi mérőeszközre és a GOM ATOS Q kompakt 3D mérőgépre fókuszálva. Az oldalon számos oktatóvideót és esettanulmányt találnak a látogatók, amelyek bemutatják, hogyan optimalizálhatják minőségellenőrzési folyamataikat a legújabb 3D fejlesztésekkel. A platform célja, hogy online szakmai közösséget teremtsen, elősegítse a tapasztalatcserét a tervezők, technikusok, mérnökök, kutatók és más szakemberek között. A folyamatos fejlesztések a felhasználói igényekkel összhangban történnek, hogy gyártott termékeik még magasabb minőségűek, folyamataik még hatékonyabbak legyenek, valamint bővíthessék lehetőségeiket. A #HandsOnMetrology platformon bemutatott termékek az R-Design Studio Kft. (GOM Certified Partner) budapesti központjában megtekinthetők és kipróbálhatók.

magyarországi GOM és #HandsOnMetrology képviselet: R-Design Studio Mérnök Iroda Kft.
Részletek, személyes vagy online demonstrációk -akár saját munkadarabokkal is:

www.r-design.hu

www.handsonmetrology.com/

The post Ipari 3D méréstechnológia nem csak a nagyoknak! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Optikai 3D méréstechnika a lemezalakítási folyamatokban https://www.muszaki-magazin.hu/2020/11/07/gom-online-metal-forming/ Sat, 07 Nov 2020 11:08:47 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12443 Sokoldalú precizitás a jövőbiztos gyártásért – Októberben háromrészes webinar-sorozat formájában jelentkezett GOM Metal Forming Knowledge Day. A Metal Forming Knowledge Day előadások anyagai itt érhetők el! A lemezalakítási folyamatokra fókuszáló esemény vendégei idén az AUDI HUNGARIA Zrt., a 3D Technology Kft., illetve a győri Széchenyi Egyetem voltak. A meghívott szakértők előadásai mellett a szervező hivatalos […]

The post Optikai 3D méréstechnika a lemezalakítási folyamatokban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Sokoldalú precizitás a jövőbiztos gyártásért – Októberben háromrészes webinar-sorozat formájában jelentkezett GOM Metal Forming Knowledge Day.

A Metal Forming Knowledge Day előadások anyagai itt érhetők el!

A lemezalakítási folyamatokra fókuszáló esemény vendégei idén az AUDI HUNGARIA Zrt., a 3D Technology Kft., illetve a győri Széchenyi Egyetem voltak. A meghívott szakértők előadásai mellett a szervező hivatalos hazai GOM képviselet, az R-Design Studio Kft. mérnökei mutatták be a legújabb 3D optikai méréstechnikai fejlesztéseket.

A több mint 30 ország részvételével zajló GOM Knowledge Day sorozat célja, hogy közös szakmai platformot biztosítson mérnökök, minőségbiztosítási, folyamatirányítási szakemberek, illetve az optikai méréstechnika iránt érdeklődő más területekről érkező látogatók számára. Tematikája évente más-más felhasználási területre összpontosít, 2020-ban a lemezalakítási folyamatoké a főszerep. A lemezalkatrészek mára a jármű-karosszériáktól a repülőgépgyártásig és elektronikai termékekig szinte minden iparágban megtalálhatók, Magyarországon is számos vállalat van jelen termékeivel, szolgáltatásaival a szegmensben.

Autó születik a virtuális térben

A webinar-sorozat első részében az AUDI HUNGARIA Zrt. specialistáinak előadása adott betekintést a győri üzem gyártási folyamataiba.

„A csíkvetítéses optikai mérési technológia alapjaiban változtatta meg a munkánkat, melynek során precíz és részletes geometriai elemzéseket végzünk a járműveken és alkatrészeiken. Az alkatrészek digitális ikertestvéreiből virtuális referencia-karosszériákat építünk, melynek segítségével gyorsan és célratörően elemezhetjük a kívánt jellemzőket az alkatrészek között, mindezt a tizedmilliméterek szintjén. Ez a precizitás az alapja a tökéletes illeszkedéseknek, amely a prémium minőség egyik fontos összetevője. A hézagok mellett a tervezőasztalon megálmodott design-vonalak és markáns stílusjegyek geometriája is nagy pontossággal válik mérhetővé rendszereink segítségével.”

 mondta Sipos Richárd az Audi HUNGARIA Zrt. minőségbiztosításának járműtechnikáért, geometriáért felelős munkatársa.

Szerszámjavítás a helyszínen

A 3D optikai méréstechnika a lemezalakító szerszámok készítésének teljes folyamatát is hatékonyan képes támogatni a szerszámpróbától az elsőminta-méréseken át a kopásvizsgálatokig, illetve javításig. Második vendégelőadóként a 3D Technology Kft. mutatta be, hogyan működik az on-site szerszámanalízis a gyakorlatban.

„A termelésből kiesett szerszám esetén kritikus tényező az az idő, ami alatt a szerszám ismét termelőképessé tehető. A GOM rendszereknek köszönhetően az azonnali elemzés és javítás kompakt módon zajlik: többsíkú-szempontú hibaelemzés, valamint a javítási folyamat koordinálása és nyomon követése ugyanazon rendszer és szoftver beépített funkciói, lehetőségei biztosítják. Az eredmények, lépések partnereink és munkatársaink számára jól értelmezhetőek, vizualizálhatóak és dokumentálhatóak, függetlenül szakmai előképzettségtől és területtől.”

– mondta el Szeleczkei Csaba, a 3D Technology Kft. vezető mérnöke.

Optikai technológia a kutatás szolgálatában

A Metal Forming Knowledge Day záró blokkjában az alapanyagvizsgálat és a tesztelési megoldásokról tudhattak meg többet az érdeklődők a Széchenyi István Egyetem Járműgyártási Tanszékének oktatójától.

„Szerencsések vagyunk, hogy a GOM rendszerek elég széles palettáját alkalmazhatjuk a mindennapi munkánk során. Rendkívüli rugalmasságuknak köszönhetően különféle kutatási és ipari feladatokban is nagyszerűen alkalmazhatóak. Egyik legnagyobb előnyük a mobilitás, hiszen gyakran partereinknél kell munkát végeznünk, vagy az ország másik végében egy közös kutatásban közreműködnünk. Számos ipari megbízás, kutatási projekt vagy akár PhD dolgozat is mutatja a GOM rendszerek megbízhatóságát, sokoldalúságát és pontosságát.”

– mondta el Szalai Szabolcs, a Széchenyi István Egyetem Járműgyártási Tanszékének oktatója.

A versenyképesség kulcsa az innováció

A folyamatosan változó piaci igények megkövetelik a lehető leghatékonyabb megoldásokat, jövőbemutató fejlett technológiák integrálását a gyártási – minőségbiztosítási folyamatokba.

„A GOM megoldásai mára az ipari alkalmazásban elismert és meghatározó standarddá váltak, amelyek a lemezalakítási, fémipari folyamatokat is teljes egészében lefedik. Legfrissebb fejlesztéseink, a kategóriateremtő, sokoldalú ATOS Q szenzor, a ScanCobot kollaboratív robotos mérőállomás, illetve a GOM Inspect Suite komplett szoftveres csomagja precíz, gyors, átfogó és megbízható támogatást nyújtanak partnereinknek, akár az egyik legismertebb nemzetközi prémium autómárkáról, a jövő szakembereit képző oktatási-kutatási intézményről, akár hazai innovatív vállalkozásról van szó.”

– tette hozzá Szász J. Márton, az R-Design Studio Kft. ügyvezetője.


Következő GOM webinar: Együtt az ATOS Q és a GOM ScanCobot

2020. november 19. 10:00

Részletek és jelentkezés itt!


 

The post Optikai 3D méréstechnika a lemezalakítási folyamatokban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
3D optikai méréstechnika a fémlemez-alakításban: őszi GOM Metal Forming Knowledge Day 2020 online! https://www.muszaki-magazin.hu/2020/08/02/gom-optika-merestechnika/ Sun, 02 Aug 2020 21:06:48 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=11085 Metal Forming Knowledge Day 2020 1.rész: 2020. szeptember 24. (csütörtök) 10:00 2.rész: 2020. október 1. (csütörtök) 10:00 3.rész: 2020. október 8. (csütörtök) 10:00 Az előadások ingyenesek, de regisztrációhoz kötöttek. Részletes program a cikk végén. – Regisztráció Digitális formában érkezik magyarországi állomásához a GOM éves szakmai rendezvénysorozata. A három részes Metal Forming Knowledge Day 2020 online […]

The post 3D optikai méréstechnika a fémlemez-alakításban: őszi GOM Metal Forming Knowledge Day 2020 online! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Metal Forming Knowledge Day 2020
  • 1.rész: 2020. szeptember 24. (csütörtök) 10:00
  • 2.rész: 2020. október 1. (csütörtök) 10:00
  • 3.rész: 2020. október 8. (csütörtök) 10:00

Az előadások ingyenesek, de regisztrációhoz kötöttek. Részletes program a cikk végén. – Regisztráció

Digitális formában érkezik magyarországi állomásához a GOM éves szakmai rendezvénysorozata. A három részes Metal Forming Knowledge Day 2020 online előadásaiból kiderül, miként optimalizálhatók a gyártási folyamatok a legújabb 3D optikai méréstechnikai fejlesztések segítségével.

Zárszerkezetektől háztartási eszközökön és autókon át a repülőgépek hajtóműveibe kerülő turbinalapátokig, a lemezalkatrészek szinte minden iparágban, felhasználási területen jelen vannak. A lemezalakítási folyamatok mára éppúgy nélkülözhetetlenné váltak az autóiparban, mint a háztartási és elektronikai eszközök gyártásánál. A GOM Metal Forming Knowledge Day 2020 nemzetközi rendezvénysorozatának témája a 3D optikai méréstechnika a lemezalakítási folyamatokban. Az ingyenes, három részes online eseménysorozat keretében a német méréstechnikai gyártó, illetve hazai vállalatok specialistái mutatják be, milyen eredményességgel optimalizálhatók az alapanyagok, szerszámok, alkatrészek és folyamatok precíz és gyors optikai technológián alapuló minőségellenőrzéssel. Az esemény szervezője a GOM kizárólagos hazai képviselete, az R-Design Studio Mérnök Iroda Kft.

A 3D mérések a lemezalakítási gyártási lánc minden fázisában hatékonyan támogatják, gyorsítják a folyamatokat. Az alapanyagok tulajdonságainak meghatározásától a szerszámkészítésen és elsőminta-méréseken át a sorozatgyártást kísérő minőségellenőrzésig bizonyított eredmények érhetők el a technológia alkalmazásával. A Metal Forming Knowledge Day-en a GOM és Magyarországon működő, lemezalakítással foglalkozó vállalatok szakértői saját projektjeiken keresztül mutatják be, hogyan biztosítható a gyártott áru minősége, miként segít az optikai 3D méréstechnika az optimalizálási lehetőségek meghatározásában és kihasználásában.

A Metal Forming Knowledge Day 2020 elsősorban gyártási, minőségbiztosítási szakembereknek, illetve tervezőmérnököknek, szerszámkészítőknek szól. A változatos programban tapasztalt felhasználók és a technológiával most ismerkedők egyaránt megtalálhatják az őket érdeklő előadásokat az optikai eljárások alapjaitól a specializált témákig. Klasszikus prezentációk mellett idén is gyakorlatorientált Knowledge Tracks szemináriumok, élő bemutatók várják a résztvevőket, olyan témákkal, mint például az alapanyag-szimulációk vagy a célzott szerszámkorrekciók, illetve gépek mozgásanalízise. Az interaktivitásra, a szakmai tapasztalatcserére minden Knowledge Day nagy hangsúlyt fektet, így a résztvevők a mostani online eseményen is hozzászólhatnak az előadások és szemináriumok során, illetve az Expert Talks szekciók keretein belül egyéni szakmai kérdésekkel, tapasztalatokkal is fordulhatnak a GOM rendszermérnökeihez.

„Évek óta sikeres eseményeink célja, hogy szakmai fórumot adjunk a különböző területeket képviselő méréstechnikai, minőségbiztosítási szakembereknek. A GOM több mint három évtizede a felhasználói igényekkel összhangban, a technológiai fejlődés élvonalában fejleszti a méréstechnika jövőjét formáló megoldásait. A GOM technológia egy olyan standardizált megoldás, amely a teljes gyártási folyamat során alkalmazható. A ciklusok rövidülnek, mindez pedig költségmegtakarítást is eredményez. A világszerte több, mint 30 ország részvételével zajló Metal Forming Knowledge Day 2020 sorozat Magyarországon digitális formában jelentkezik, így az érdeklődők akár otthonról is bekapcsolódhatnak az előadásokba”

– mondta el Szász J. Márton, az R-Design Studio Kft. ügyvezetője.


Metal Forming Knowledge Day 2020

  • 1.rész: 2020. szeptember 24. (csütörtök) 10:00
  • 2.rész: 2020. október 1. (csütörtök) 10:00
  • 3.rész: 2020. október 8. (csütörtök) 10:00

Az előadások ingyenesek, de regisztrációhoz kötöttek.


Részletes program:

1. nap: 2020. szeptember 24., csütörtök

10:00 – 10:15 Köszöntő: Az optikai 3D méréstechnika előnyei a fémlemez-alakításban
10:20 – 10:40 Vendég: AUDI Hungária Zrt.
10:45 – 11:00 Knowledge Track – A 3D méréstechnika alapjai
11:00 – 11:15 Knowledge Track – Lemezalkatrészek gyártásközi minőségellenőrzése

2. nap – 2020. október 1., csütörtök:

10:00 – 10:15 Bevezető
10:20 – 10:40 Vendég: 3D Technology Kft.
10:45 – 11:00 Knowledge Track – Optikai méréstechnika lemezalakító szerszámokhoz

3. nap – 2020. október 8., csütörtök:

10:00 – 10:15 Bevezető
10:20 – 10:40 Vendég: Széchenyi István Egyetem
10:45 – 11:00 Knowledge Track – Felületi eltérések meghatározása
11:00 -11:15 Knowledge Track – Anyagtulajdonságok és alakításvizsgálatok
11:15 -11:30 Highlights 2020 – A legújabb 3D optikai méréstechnikai fejlesztések

Regisztráció és részletek:

www.gom.com/knowledge-day/hu/

www.r-design.hu

The post 3D optikai méréstechnika a fémlemez-alakításban: őszi GOM Metal Forming Knowledge Day 2020 online! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Ingyenesen kipróbálható, professzionális kiértékelő szoftver és új e-learning lehetőségek a GOM-tól https://www.muszaki-magazin.hu/2019/10/17/gom-szoftver-ingyenesen-kiprobalhato/ Thu, 17 Oct 2019 08:45:11 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=8415 A gyártási- minőségbiztosítási folyamatok optimalizálásakor kulcsfontosságúak a precíz mérési adatok. A 3D méréstechnika nemzetközi szakértője, a GOM a legújabb technológiákkal, a felhasználói igényekkel összhangban fejleszti mérő-kiértékelő GOM szoftver megoldásait, amelyek most 30 napig ingyen próbálhatók ki. Emellett a megújult online GOM Training Center tananyagai is segítik a szakembereket, hogy a legtöbbet hozhassák ki projektjeikből.   […]

The post Ingyenesen kipróbálható, professzionális kiértékelő szoftver és új e-learning lehetőségek a GOM-tól appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A gyártási- minőségbiztosítási folyamatok optimalizálásakor kulcsfontosságúak a precíz mérési adatok. A 3D méréstechnika nemzetközi szakértője, a GOM a legújabb technológiákkal, a felhasználói igényekkel összhangban fejleszti mérő-kiértékelő GOM szoftver megoldásait, amelyek most 30 napig ingyen próbálhatók ki. Emellett a megújult online GOM Training Center tananyagai is segítik a szakembereket, hogy a legtöbbet hozhassák ki projektjeikből.

 GOM szoftver

A német GOM (Gesellschaft für Optische Messtechnik GmbH.) fő szakmai kompetenciái a 3D méréstechnika, beleértve az ipari 3D koordinátamérő eszközöket, 3D komputertomográfiát és 3D tesztelést. A manuális illetve automatizált 3D digitalizáló rendszerek mellett a gyártó szoftvert is fejleszt, illetve szakmai tréningeket és technikai segítséget nyújt partnereinek.

Jövőbe mutató újdonságok

A felhasználók visszajelzéseit és az iparágspecifikus igényeket figyelembe véve idén is új funkciókkal bővült a GOM szoftver. A virtuális mérőszoba (VMR) felületén például az új “Smart Teaching” funkcióval még hatékonyabban, egyszerűbben végezhetők el az automatizált mérések. Ha például a CAD-adatok változnak, a mérési pozíciók annak megfelelően, automatikusan frissülnek.

A felhasználók a piacon elsőként a GOM Software 2019-ben használhatják az egyedi Virtuális befogás funkciót. Ennek lényege, hogy komplex és sokszor költséges készülékek nélkül, szoftveresen szimulálható a darab leszorított állapota a szabad állapotú adatok alapján. A FEM-alapú számításokkal kapott mérési adatok teljesen megfeleltethetők a fizikai befogással nyert eredményeknek.

Tovább fejlődött az ATOS Professional, az ingyenes GOM Inspect és a GOM Inspect Professional szoftverekben elérhető, felületi eltérés-analízis funkció is. A lemez- és műanyag alkatrészek például már mesterdarabhoz is viszonyíthatók, így az esetleges eltérések még könnyebben azonosíthatók.

GOM szoftver

Az ingyenes GOM Inspect szoftver felhasználói most ráadásul 30 napig ingyen, kötelezettségek nélkül próbálhatják ki a GOM Inspect Professional verziót. Az aktiválás egyszerű, a Professional verzióban készített projektek pedig próbaidőszak után is használhatók. A lehetőséget a GOM a későbbiekben az anyag és mozgás vizsgálatokhoz kifejlesztett GOM Correlate szoftverre is kiterjeszti.

Tanulás egyénre szabva – elindult a GOM Training Center
Hardver és szoftver megoldásai mellett a GOM átfogó szakmai tréningekkel segíti a felhasználókat az alapoktól a haladó szintig. Az új GOM Training Center online felületén a regisztrációt követően a felhasználók e-learning anyagok, speciális online kurzusok közül válogathatnak. Ugyanitt találják az aktuális szoftververziók oktatóvideóit és minta-adatkészleteit is. Az oktatóplatform hatékony kiegészítése a már létező, teljes körű offline, „tantermi” képzéseknek. Az innovatív módszerekkel áttekinthetővé válik a tananyag és könnyebbé, kényelmesebbé a gyakorlás.

A GOM Training Centerben a kezdő felhasználók, érdeklődők is megismerkedhetnek a GOM termékekkel és megtalálhatják saját folyamataiknak megfelelő mérőrendszer- illetve kiértékelő szoftver konfigurációkat.


GOM méréstechnika az Automotive Hungary-n: „A” pavilon, 308E stand

Győződjön meg személyesen a GOM szoftver rendszerek teljesítményéről és találja meg az optimális 3D optikai méréstechnikai megoldást gyártási folyamataihoz!

Bemutatókkal, személyes szakmai tanácsadással várjuk standunkon!

GOM szoftver

GOM szotver

További információ:

www.gom.com

www.training.gom.com

www.r-design.hu

The post Ingyenesen kipróbálható, professzionális kiértékelő szoftver és új e-learning lehetőségek a GOM-tól appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A jövő méréstechnikai megoldásai már itt vannak https://www.muszaki-magazin.hu/2019/08/02/jovo-merestechnikai-megoldasai-mar-itt-vannak/ Fri, 02 Aug 2019 06:13:20 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=7832 GOM Plastics Knowledge Day Magyarországon Az optikai 3D mérések az alapanyagvizsgálattól a sorozatgyártásig hatékony támogatói a műanyagipari gyártási láncnak. A GOM szakmai napján ismert hazai műanyagipari gyártók és nemzetközi specialisták mutatták be, miként működik a technológia a gyakorlatban. Magyarországon a műanyaggyártás- és feldolgozás is növekedést mutatott az utóbbi évek statisztikái szerint. Az itthon feldolgozott műanyagok […]

The post A jövő méréstechnikai megoldásai már itt vannak appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
GOM Plastics Knowledge Day Magyarországon

Az optikai 3D mérések az alapanyagvizsgálattól a sorozatgyártásig hatékony támogatói a műanyagipari gyártási láncnak. A GOM szakmai napján ismert hazai műanyagipari gyártók és nemzetközi specialisták mutatták be, miként működik a technológia a gyakorlatban.

Magyarországon a műanyaggyártás- és feldolgozás is növekedést mutatott az utóbbi évek statisztikái szerint. Az itthon feldolgozott műanyagok legnagyobb részéből fröccstermékek készülnek, amelyek jellemzően alkatrészként hasznosulnak. A műanyagipari termékeknek egyre szigorúbb feltételeknek, folyamatosan változó piaci igényeknek kell megfelelniük. Az automatizáció és a digitalizáció már a jelen, a hatékonyság a versenyképesség és a fenntarthatóság szempontjából is kulcsfontosságú. A jelen és a jövő technológiai, gazdasági kihívásait szem előtt tartva a GOM (Gesellschaft für Optische Messtechnik GmbH) három évtizede fejleszt piacvezető, kulcsrakész optikai 3D méréstechnikai megoldásokat. A gyártó világszerte több ezer szakember részvételével zajló, évente változó tematikájú rendezvénysorozatán a gyakorlati alkalmazásra fókuszálva mutatta be, hogyan segíti az optikai 3D méréstechnika a műanyagipari gyártási folyamatokat.

Apró alkatrésztől a fröccsszerszámig – GOM méréstechnika hazai szemmel

A szakmai nap középpontjában idén is a GOM-felhasználó vállalatok előadásai álltak. A vendégelőadók betekintést engedtek saját méréstechnikai projektjeikbe, gyártási és minőségbiztosítási folyamataikba, illetve hogy hogyan használják a rendszereket valós termelési környezetben.

„Kapcsolódási hibaanalízis két alkatrész között”-címmel a Phoenix-Mecano Kecskemét Kft. előadása bemutatta, miként lokalizálhatók pontosan és gyorsan műanyag alkatrészeik illeszkedési hibái. A precíz, teljes felületű pontfelhő adatok alapján a felületi hibák színtérképes szemléltetésével deformációkat lokalizáltak, ezzel hatékonyabb lett a folyamat, kevesebb selejttel. Az akár több körös újratervezés kiiktatásával egyúttal időt és költséget takarítottak meg.

A termékeivel számos iparágban jelen lévő Flextronics International Kft. egy egyedi mérőeszköz-analízis projektet mutatott be. A zalaegerszegi üzemben a munkát többek között ATOS Triple Scan és ATOS ScanBox automatizált mérőcella is segíti. Dézsi Andrea, a mérőszoba vezetője kiemelte, hogy a teljesen automatizált gyártósorok elterjedésével egyre nagyobb hangsúly kerül a minél részletesebben meghatározott alapanyagokra, illetve terméktervezésre. A mérőszoba munkatársainak  funkcionalitásában is ismerniük kell a készülő terméket, hogy a megfelelő vizsgálati szempontokat alkalmazhassák.

Szolgáltatói területről a 3D Technology Kft. prezentált példát gyakori szerszámjavítási projektjei közül. Tapasztalataik szerint a GOM mérőrendszereikkel a fényes felületek, kis mértékű oldalferdeségek és mély zsebekkel, furatokkal rendelkező gyártó szerszámok is pontosan, gyorsan mérhetők. Amellett, hogy gyors helyszíni hibafeltárást és javítást tesznek lehetővé, Szeleczkei Csaba vezető mérnök szintén fontos szempontként emelte ki, hogy a folyamatok jól dokumentáltak és visszakövethetők, az eredmények összehasonlíthatók.

Egy nap, sokféle szakmai program

A klasszikus előadások mellett az előző évekhez képest a Knowledge Tracks és Expert Talks blokkokkal bővült a program. A Knowledge Track-ek rövid elő bemutatókkal szemléltették a mérőrendszerek és szoftver funkcióit, például a GD&T adatok kezelését, szerszámmérési feladatokat, valamint a digitális összeállításokat is. Az Expert Talks tematikus állomásoknál pedig az érdeklődők egyéni kérdéseikkel fordulhattak a szakértőkhöz. A braunschweigi központ képviseletében tartott előadást Björn Rapelius a GOM GmbH régiós kereskedelmi képviselője, valamint a GOM CT specialistája is, aki a rendezvény kedvéért Budapestre érkezett méréstechnikai CT berendezés működését mutatta be a látogatóknak, illetve válaszolt kérdéseikre. A vendégek természetesen ki is próbálhatták az eszközt, csakúgy mint a legújabb ATOS 5 illetve a jól ismert ATOS Capsule és ATOS Core szenzorokat, az ATOS ScanBox automatizált mérőcellát, és az anyagvizsgálati, tesztelési célokra kifejlesztett ARAMIS 3D mérőrendszert.

Plastics Knowledge Day

„A Plastics Knowledge Day szakmai nap célja a tudásátadás, a személyes tapasztalatcsere. Nincs két egyforma mérési projekt, a GOM 3D optikai mérőrendszerei ezért egyéni igényekre szabhatók, bármely feladathoz optimális mérési megoldást jelentenek. A GOM technológia egy olyan, az iparágakban standardizált megoldás, amely a teljes gyártási folyamat során alkalmazható: Az alapanyagválasztás, a szerszámgyártás és az első minták vizsgálatán át egészen a sorozatmérésekig támogatja a gyártást, lerövidítve a ciklusokat, mindez pedig költségmegtakarítást is eredményez. A kulcsrakész ATOS ScanBox mérőcellákat hazai ügyfeleink is előszeretettel alkalmazzák, hiszen ezekkel a mérőrendszerekkel a teljes mérési és vizsgálati ciklus automatizáltan végezhető, akár operátori szinten is.”

-mondta el Szász András, a GOM magyar képviseletének ügyvezetője és vezető mérnöke.

A budapesti eseményen bemutatott prezentációk ingyenesen letölthetők a Plastics Knowledge Day weboldalán

További információ: www.r-design.hu,   www.gom.com

The post A jövő méréstechnikai megoldásai már itt vannak appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
3D méréstechnika az öntészetben – Magyarország a nemzetközi GOM méréstechnikai workshopsorozat helyszínei között https://www.muszaki-magazin.hu/2018/01/12/3d-merestechnika-az-onteszetben-r-design-magyarorszag-nemzetkozi-gom-merestechnikai-workshopsorozat-helyszinei-kozott/ Fri, 12 Jan 2018 05:30:16 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=3504 A német GOM GmbH 2018 januárjától áprilisig tartó rendezvénysorozata Amerikától Ázsiáig összesen 42 helyszínt, köztük Budapestet is érinti. A látogatók szakmai előadások mellett élő bemutatókon keresztül ismerhetik meg az optikai 3D méréstechnikában rejlő lehetőségeket. A GOM (Gesellschaft für Optische Messtechnik) GmbH. több évtizedes tapasztalattal, a legújabb kutatási eredmények és innovatív technológiák alkalmazásával fejleszt, gyárt és […]

The post 3D méréstechnika az öntészetben – Magyarország a nemzetközi GOM méréstechnikai workshopsorozat helyszínei között appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A német GOM GmbH 2018 januárjától áprilisig tartó rendezvénysorozata Amerikától Ázsiáig összesen 42 helyszínt, köztük Budapestet is érinti. A látogatók szakmai előadások mellett élő bemutatókon keresztül ismerhetik meg az optikai 3D méréstechnikában rejlő lehetőségeket.

A GOM (Gesellschaft für Optische Messtechnik) GmbH. több évtizedes tapasztalattal, a legújabb kutatási eredmények és innovatív technológiák alkalmazásával fejleszt, gyárt és forgalmaz 3D koordinátamérő és 3D tesztelő szoftvert, készülékeket illetve rendszereket. Világszerte több mint 14000 GOM rendszert üzemeltetnek az autó és repülőgépipartól a fogyasztási cikkek szegmenséig. A budapesti rendezvény szervezője a GOM hivatalos magyarországi disztribútora, az R-Design Studio Mérnök Iroda Kft.

A GOM idei tematikus workshopjai elsősorban tervezőmérnököknek, öntészeti szakembereknek, valamint gyártási és minőségbiztosítási specialisták számára kínálnak szakmai fórumot. Az ingyenes esemény résztvevői első kézből tudhatnak meg többet arról, miként használható az optikai 3D méréstechnika a modern öntészeti folyamatokban.

Ízelítő a témákból:

  • Formák és minták: Teljes felületű alak és méretvizsgálat
  • Szerszámok, öntőmagok és formák: Formafelek illesztése, öntőmag-ráhagyás és csúszkák
  • Öntött alkatrészek: Elsőminta-mérés és gyártásközi minőségbiztosítás

3D mérétechnika R-Design

Ipari 3D méréstechnika az öntészeti folyamatokban

 A 3D méréstechnika hatékonyan támogatja és jelentősen meggyorsítja a homok-, nyomásos és precíziós öntészeti folyamatokat, a minták, formák készítésétől a forma-és magkészítésen át egészen az elsőminta-mérésekig és a CNC megmunkálás fázisáig. A GOM ATOS optikai 3D koordinátamérő rendszerei érintés nélküli, teljes felületről származó mérési adatokat szolgáltatnak a munkadarab méretétől függetlenül – legyen szó mintákról, szerszámokról, alumínium öntvényekről, homokmagokról és formákról, vagy kovácsolt alkatrészekről. A teljes felületű ellenőrzés gyorsabb elsőminta-mérést és célirányos szerszámkorrekciót tesz lehetővé, jelentősen csökkentve ezzel a gyártási folyamat időtartamát. A gyártást kísérő minőségellenőrzéshez a mérések, de akár a teljes kiértékelési, vizsgálati folyamat is automatizálható.

Időpont: 2018. március 22. (csütörtök) 10:00 – 15:00

Helyszín: R-Design Studio Kft., 1112 Budapest, Rétkerülő út 39. (térképen megmutat)

Regisztráció:

A részvétel ingyenes, de visszaigazolt regisztrációhoz kötött. Regisztráció és bővebb információ a www.gom-workshop.com/hu/ linken. Részletes program hamarosan!

www.r-design.hu

www.gom.com

The post 3D méréstechnika az öntészetben – Magyarország a nemzetközi GOM méréstechnikai workshopsorozat helyszínei között appeared first on Műszaki Magazin.

]]>