Gimex-Hidraulika – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Fri, 20 Dec 2024 13:20:27 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 30 éves a Gimex https://www.muszaki-magazin.hu/2023/05/15/30-eves-gimex/ Mon, 15 May 2023 05:45:19 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=25237 A Gimex-Hidraulika Kft. 1993-ban indult egy győri panellakás nappalijából. A cég azóta is száz százalékban magyar tulajdonú, ma már másodikgenerációs vállalkozás. Tevékenysége gépipari elemek B2B kereskedelméből és a kapcsolódó szervizszolgáltatásból tevődik össze. A vállalkozás huszonöt főt foglalkoztat, több európai gyártót képvisel Magyarországon, köztük a német ROEMHELD-csoportot, az Erwin Halder-t, és a HAINBUCH-ot. A járműipartól kezdve […]

The post 30 éves a Gimex appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Gimex-Hidraulika Kft. 1993-ban indult egy győri panellakás nappalijából. A cég azóta is száz százalékban magyar tulajdonú, ma már másodikgenerációs vállalkozás. Tevékenysége gépipari elemek B2B kereskedelméből és a kapcsolódó szervizszolgáltatásból tevődik össze. A vállalkozás huszonöt főt foglalkoztat, több európai gyártót képvisel Magyarországon, köztük a német ROEMHELD-csoportot, az Erwin Halder-t, és a HAINBUCH-ot. A járműipartól kezdve a mezőgazdaságon át több iparágba is szállítanak termékeket, de a partnerek jelentős része a gép- és autóiparhoz kötődik. A harmadik évtized kezdetére a Gimex éppen félúton jár a kisvállalkozásból a középvállalkozássá vezető úton. Csonka Szabolcs értékesítési vezető 15 éve, Kiss Richárd műszaki és logisztikai vezető pedig 10 éve aktív részese a Gimex életének. A cég alapításának 30. évfordulója alkalmából válaszoltak kérdéseinkre.

Mi volt a legnagyobb változás a cég életében?

Kiss Richárd: A Gimex kezdetben egy egyszemélyes mikróvállalkozásként indult, amely gépipari elemeket importált. Az ezredfordulóra azonban a műhelyünkben már hidraulikus tápegységek és munkahengerek tervezése és gyártása zajlott, majd a német ROEMHELD cégcsoport kizárólagos magyarországi forgalmazási jogával a cég a magyar autóipar beszállítójává vált. Azóta számos európai gyártó céggel működünk együtt, mint például a német HAINBUCH és Halder. A tevékenység 2006 óta saját tulajdonú, győri telephelyünkön folyik. 2014-ben a cég árbevétele már meghaladta az évi nettó 1 milliárd forintot és 2022-re elérte az 1,8 milliárd forintot. Az alapító Görcs Imre halálát követő kényszerű, de sikeres generációváltás után is töretlen maradt a Gimex fejlődése. Bár megújult a cég a generációváltással, a Gimex csapata az elmúlt nyolc évben stabil maradt és több munkatárssal is már tíz- vagy tizenöt éve dolgozunk együtt. Azon túl, hogy kereskedelmi tevékenységet folytatunk, az utóbbi időben arra összpontosítottunk, hogy teljes körű szolgáltatást nyújtsunk ügyfeleinknek a tervezéstől a kivitelezésig, valamint az általunk nyújtott szolgáltatás magában foglalja az átadott berendezések beüzemelését és a rendszeres karbantartást is.

Csonka Szabolcs: A Gimex harminc éves fennállásának felét saját magam is megtapasztaltam. A korábbi faxolástól eljutottunk a vállalatirányítási rendszerből való automatikus email-kiküldésig, a kézzel rajzolt műszaki skiccektől a tervező programig, a részlegek munkamegosztásáig, így külön van backoffice, marketing, pénzügy, raktár és szerviz csapatunk. A kézi útváltóval működtetett tápegységtől eljutottunk a vezeték nélkül vagy értintőképernyőn keresztül vezérelt kivitelig. Hidraulikus tápegységeink már a szerszámgépekkel és a robotokkal kommunikálnak. A termékek értékesítésén túl mára komplett szolgáltatást nyújtunk a tervezéstől a kivitelezig. Minden mérföldkő hozzátett ahhoz, ahol most tartunk, minden nagy beruházás, fejlesztés látványos ugrást eredményezett.

Milyennek látják az ügyfélelégedettség oldaláról az elmúlt évtizedeket?

Csonka Szabolcs értékesítési vezető

Csonka Szabolcs: Az első évtizedben inkább kereskedő cég voltunk, stabil külföldi beszállítói kapcsolataink révén hidraulikus termékek és munkahenger alapanyagok értékesítésével foglalkoztunk. A kereskedelmen túl már ekkor is a lehető legmagasabb szintű szakmai támogatásra törekedtünk. A kétezres évek elején a ROEMHELD cégcsoport kizárólagos, magyarországi szerződéses partnereként bekerültünk a magyar autó- és gépiparba. Az elvárások egyre magasabbak lettek, a kereskedelmen kívül a műszaki támogatás és szerviz területén is jelentős fejlesztéseket hajtottunk végre. A fejlődés fokozatosan, lépésről-lépésre történt. Ma tapasztalt szakember gárdával rendelkezünk, továbbképzések nélkül pedig elképzelhetetlen a hosszú távú fennmaradás. A folyamatos innováció mindannyiunk számára inspiráló, a Gimex pedig egy vevőközpontú és a partnereivel együtt folyamatos fejlődésre törekvő vállalkozás.

Közel tízezer cégnek, egyéni vállalkozásnak és magánszemélynek nyújtottunk már szakmai támogatást. Tevékenységünk jelentős részét Magyarországon végezzük, de szállítottunk különböző hidraulikus egységeket már Ausztriába, Szlovákiába, Romániába, Szlovéniába, valamint Kínába és Thaiföldre is.

Kiss Richárd: Számunkra nagyon fontos a vevői elégedettség, ezért igyekszünk rugalmasan és ügyfélközpontúan működni. 2016-ban áthelyeztük a hangsúlyt a hidraulikáról a munkadarab-befogástechnikai elemek és rendszerek B2B értékesítésére, amelyek nagy része hidraulikusan működik. Szerviztevékenységünkkel kiegészítve, komplett megoldást nyújtunk a tervezéstől a kivitelezésig, egyedi vagy kisszériás tápegységek, munkahengerek, hidraulikus, pneumatikus és villamos rendszerek, szerszámrögzítő rendszerek kiépítésével, összeszerelésével, beüzemelésével, karbantartásával. Raktárkészletünket is folyamatosan bővítjük. Ahogy a piaci igények változtak, fokozatosan áttértünk a digitális működésre. Ma már minden a vállalatirányítási rendszerben kerül rögzítésre, és minden munkafolyamatunk szabályozva van. Az informatikai rendszerünket folyamatosan fejlesztjük annak érdekében, hogy kollégáink hatékonyabban tudják ellátni a feladataikat, ami a vevőink számára is kényelmesebb ügyintézést jelent. Szerelőink egy teljesen felszerelt szervizautóval rendelkeznek, ami tartalmazza a leggyakoribb elektromos és kézi szerszámokat, szerelési segédanyagokat, hidraulikus tömlő gyártó berendezést és különböző diagnosztikai eszközöket, így próbálunk felkészülni a legváratlanabb helyzetekre az ország bármely részén.

A befogók területén hogyan látják a Gimex termékeit a mai felhasználói környezetben és mi a következő technológiai lépcsőfok?

Csonka Szabolcs: A Gimex nagy előnye, hogy hidraulikus cégként kezdte meg tevékenységét, mivel a munkadarab befogó rendszerek jelentős része hidraulikusan működik. A hidraulikát az esetek többségében nem lehet kiváltani, mivel általa érhetőek el a legnagyobb szorító és támasztóerők a legkisebb beépítési helyeken. Az automatizálás és a digitalizáció terjedésével egyidejűleg azonban a hidraulikus rendszerek is fejlődnek. Ma már egy hidraulikus munkadarab megfogó készülék szorítóelemei pneumatikus és elektromos pozíció lekérdező elemekkel, felfekvés figyeléssel vannak kialakítva, hogy garantálják a lehető legmagasabb folyamatbiztonságot. Egy automatizált rendszerben minden egyes munkafolyamatról visszacsatolást kell adnunk. Ahhoz, hogy megtaláljuk a legjobb megoldást, a hidraulikán kívül pneumatikus és elektromos ismeretekkel is rendelkeznünk kell. Ezért a munkatársaink folyamatos továbbképzése kiemelt fontosságú. Német beszállítónk legújabb fejlesztéseiben az ipar 4.0 teljes mértékben jelen van, például a ROEMHELD cégcsoport legújabb munkadarab megfogó egységei a szorítási erőket és a munkadarab pozícióit is továbbítják. A HAINBUCH cég karbonszálas befogótokmányai akár 7.000 1/min fordulat közben továbbítják a szerszámgépnek az aktuális szorítóerő és munkadarab pozíciók pontos értékeit. A Halder legegyszerűbb kézi reteszelő csapjai is induktív jeladókkal vannak ellátva, hogy minimalizálják az emberi hibát a munkafolyamatok során.

Kiss Richárd műszaki és logisztikai vezető

Kiss Richárd: Minden igény egyedi, de állandó az elvárás, hogy a végtermék felhasználóbarát legyen. Egyszerűnek hangzik, de sokszor nehéz meghatározni milyen egyedi kivitel szolgálná maximálisan a célokat. Fontos, hogy törekedjünk az egyszerűségre, az alap és biztonsági alkatrészeken kívül csak olyan elemeket építsünk a készülékbe, amelyre tényleg szükség van. A működési elv mellett, figyelni kell többek között az optimális méretre, kivitelre, mozgathatóságra, energiatakarékosságra, biztonsági előírásokra és az egyszerű karbantarthatóságra. Egyedi tápegységek kivitelezésekor lényeges, hogy zajszegények, helytakarékosak és szabványos/moduláris alkatrészekkel felszereltek legyenek, amelyek elősegítik a tápegység későbbi bővíthetőségét és átépíthetőségét. Szükség esetén kerettel védjük a tápegységet a mechanikai hatásoktól, a mozgatást keretre épített kerekekkel, vagy emelőszemmel oldjuk meg. A tápegységeket igény szerint villamos és PLC vezérléssel építjük. Hidraulikus és villamos vezérlés mellett, egyedi munkahengerek és egyedi méretű és formájú tartályok tervezését, valamint összeszerelését is vállaljuk, így a folyamat egy kézben összpontosul.

Mire számíthatunk a Gimextől a jövőben, milyen terveik vannak amiket már most megoszthatnak olvasóinkkal?

Csonka Szabolcs: Kiemelten fontos számunkra a Z-generáció elérése, bevonása. Kommunikációnk fontos része a közösségi oldalakon való aktív jelenlét, mindezt kiegészítjük szakmai szimpóziumokkal, nyílt napokkal, szakkiállításokkal és felsőoktatási szemináriumokkal. Szoros kapcsolatot ápolunk az ország több műszaki főiskolájával, egyetemével, szakközépiskolákkal, a kereskedelmi és iparkamarával. A szakma alapjait gyakorlatban igyekszünk megismertetni a jövő szakembereivel. Fontosnak tartjuk a tudásátadást, céglátogatások szervezését, termékek bemutatását, a fiatalok pályaválasztásának segítését.

Kiss Richárd: Két éve helyeztük üzembe a napelem-rendszerünket. Ekkor még nem volt energiaválság, a zöldebb működés és a fenntarthatóság volt az elsődleges szempontunk, kialakult helyzet miatt a környezetvédelmi előnyök mellett a gazdasági előnyök is felértékelődtek. Utólag több szempontból is igazán hasznos fejlesztésnek bizonyult a napelemrendszer telepítése. A jövőben szeretnénk teljes mértékben elektromos árammal fűteni. Itt szóba jöhet további inverterek felszerelése is vagy akár a komplett gázrendszer lecserélése is. A jelenlegi rendszerünk jelentős többletet termel, mint a fogyasztásunk, és úgy terveztük, hogy a későbbiekben még további panelekkel tudjuk bővíteni. Ezzel párhuzamosan zajlik az autóflottánk cseréje plug-in hibrid meghajtású gépjárművekre, és a telephelybővítés is a tervezési fázisban tart már.

További információ:

sales@gimex.hu
www.gimex.hu


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post 30 éves a Gimex appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A ROEMHELD innovatív szorítási technológia https://www.muszaki-magazin.hu/2022/05/05/roemheld-innovativ-szoritas/ Thu, 05 May 2022 12:36:26 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=20092 A ROEMHELD innovatív szorítási technológiája gyorsan és egyszerűen észleli a megmunkálatlan alkatrészek öntési- és kontúr hibáit. Az automatizált rendszerek munkadarab megfogó készülékeinek is fejlődniük kell a technológiai folyamatok elvárásaihoz. Olyan készülékekre, olyan szorítóelemekre van szükség, amelyek már a szorítóhengerek pontos pozíciójáról, a tényleges szorítóerejéről, a munkadarab pontos felfekvési helyzetéről informálja a gyártósor központi vezérlését. Ezek […]

The post A ROEMHELD innovatív szorítási technológia appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A ROEMHELD innovatív szorítási technológiája gyorsan és egyszerűen észleli a megmunkálatlan alkatrészek öntési- és kontúr hibáit.

Az automatizált rendszerek munkadarab megfogó készülékeinek is fejlődniük kell a technológiai folyamatok elvárásaihoz.

Olyan készülékekre, olyan szorítóelemekre van szükség, amelyek már a szorítóhengerek pontos pozíciójáról, a tényleges szorítóerejéről, a munkadarab pontos felfekvési helyzetéről informálja a gyártósor központi vezérlését. Ezek együttesével garantálható csak a selejtmentes gyártás, a folyamatbiztos megmunkálás.

Drasztikusan csökkenti a selejt mennyiségét, és figyeli a megmunkálást

A ROEMHELD cégcsoport új befogási szorítókoncepciójával, kis beruházási költségek mellett, egyszerűen ellenőrizhető pl. az alumínium nyersdarabok öntési- és kontúr hibái. A megmunkálás előtti ellenőrzésnek nagy jelentősége van, mert már a korai szakaszban ki lehet szortírozni a nem megfelelő munkadarabot. Ezzel jelentős időt és költséget tudunk így megspórolni.

Az intelligens befogási technológia azt is érzékeli, hogy a munkadarabot megfelelően vagy rosszul helyezték be a készülékbe. Emellett folyamatosan figyelemmel kíséri a megmunkálást, folyamatos tájékoztatást ad a befogási helyzetről, valamint az alkatrész elhelyezkedéséről és a szorítóerőről. A teljes gyártást folyamatosan dokumentálni tudjuk. Az innovatív szorítómegoldásnak az alkalmazási területei szélesek, de főleg az alumínium alkatrészek feldolgozásával foglalkozó cégek számára nyújt lehetőséget. Az új megfogó rendszer továbbá olyan gyártási folyamatoknál is használható, ahol teljesen megakarjuk szüntetni az emberi és egyéb technológiából eredő selejtgyártást.

A Wenzler és a ROEMHELD projektje jelentősen csökkenti a selejteket

A ROEMHELD és August Wenzler Maschinenbau GmbH közös projekt keretében kidolgozta az „innovatív állapotfelismerés növeli a folyamat megbízhatóságát” című koncepciót. A Wenzler 5 tengelyes megmunkáló központokat fejleszt és gyárt, amelyeket elsősorban az autóiparban használnak alumínium alkatrészek megmunkálására.

A szükséges adatok összegyűjtése érdekében két módosított standard hidraulikus lengőkaros befogóhengerrel szerelt készülék ki van egészítve egy nyomásérzékelővel és egy támasztó érzékelővel. Fénykép a Wenzler TechCenter gépén lévő teszt készülékről (Fotó: Wenzler).

Mindkét cég arra a problémára keresett megoldást, hogy hogyan csökkenthetik a hibás alumínium munkadarabok darabszámát. Ennek az az oka, hogy az alkatrészeket általában csak megmunkálásuk után ellenőrzik. Különösen az autógyártásban gyakran elutasítják a könnyű alumínium alkatrészeket, amelyek a megmunkálás után vékony fallal rendelkeznek. Így a selejtezésre kerülő munkadarabok száma drasztikusan csökkenthető az új szorítási koncepció segítségével.

A szorítási technológia figyeli a készüléken lévő alkatrészt

Ezzel az újítással különféle szorítóelemek figyelik a készülékben megszorításra kerülő alkatrészeket. A kísérleti projektben például mindösszesen két módosított standard hidraulikus lengőkaros befogóra volt szükség, amik egy nyomásérzékelővel és két támasztóérzékelővel, egy öntött alumínium hátsó tengelyvázat ellenőriztek. A szorítóhengerek helyes elrendezésével és a szenzorok lekérdezésével két elektromos rögzítési pont elegendő ahhoz, hogy megbízható ellenőrzéseket lehessen végezni, hogy:

  • az öntési- és kontúrhibák befolyásolják-e a nyers alkatrész méretét a tűréshatáron kívül,
  • a munkadarab helyesen van-e behelyezve és a befogási pozíció megfelelő,
  • a beállított szorítóerő valóban eléri-e a kívánt értéket a szorítóhengereknél,
  • a munkadarab felfekvési pontra ható ereje a megadott kereteken belül van-e, és
  • a készülék szorítónyomása megfelel-e az előírásoknak.

A gépvezérlése összehasonlítja a tényleges és a folyamatbiztos megmunkáláshoz szükséges adatokat, amelyet egy kijelzőn meg is tudunk jeleníteni. Eltérés esetén a rendszer megtagadja a megmunkálás indítását, ha pedig minden beállított érték teljesül, megkezdődik a folyamat.

A kijelzőn látható, hogy minden mért adat megfelel az előírt értékeknek, kezdődhet a megmunkálás (Fotó: Wenzler).

További információ: 

Csonka Szabolcs értékesítési vezető
GIMEX-Hidraulika Kft. – a ROEMHELD csoport hivatalos partnere
sales@gimex.huwww.gimex.hu

The post A ROEMHELD innovatív szorítási technológia appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Egy kézből a megoldás, villámgyors szerszámcsere lemezalakító gépeken https://www.muszaki-magazin.hu/2021/03/07/szerszamcsere-megoldas-lemezalakito/ Sun, 07 Mar 2021 19:10:02 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=14090 Szorítóelem, golyós léc, tartókonzol, szerszámkocsi a Kifogástalan Befogástechnika! Számos iparágban lemezalakító gépeken állítják elő az alkatrészeket. Ebből jelentős részt tesz ki az autóipar, a gépjárművek különböző elemeinek gyártásával. Az elektromos gépjárművek terjedésével, amelyek lényegesen kevesebb alkatrészből állnak, kevesebb megmunkált alkatrész előállítása válik szükségessé. Azonban ez nem mondható el a karosszéria elemekről. Sőt, a legtöbb elektromos […]

The post Egy kézből a megoldás, villámgyors szerszámcsere lemezalakító gépeken appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Szorítóelem, golyós léc, tartókonzol, szerszámkocsi a Kifogástalan Befogástechnika!

Számos iparágban lemezalakító gépeken állítják elő az alkatrészeket. Ebből jelentős részt tesz ki az autóipar, a gépjárművek különböző elemeinek gyártásával. Az elektromos gépjárművek terjedésével, amelyek lényegesen kevesebb alkatrészből állnak, kevesebb megmunkált alkatrész előállítása válik szükségessé. Azonban ez nem mondható el a karosszéria elemekről. Sőt, a legtöbb elektromos modellnél az akkumulátor tartó elemeket is présgépeken állítják elő. A különböző lemezalakító gépek szerszámcsere rendszerei továbbfejlődnek, igazodva a rugalmas gyártás követelményeihez. A GIMEX-Hidraulika Kft. közel 30 éves tapasztalatával vállalja komplett szerszámrögzítő rendszerek tervezését és kivitelezését.

Ismerje meg a termelésében rejlő tartalékokat a szerszámcserélő rendszerek segítségével!

 

Használatuk egyszerű, akár extrém körülmények között is!

A német ROEMHELD cégcsoport az innovatív technológia és a sokéves tapasztalata alapján kínálja szerszámrögzítés és szerszámcsere programját. Milyen előnyökkel jár a felhasználók számára ezen termékek és rendszerek alkalmazása? Magasabb termelékenység, nagyobb kapacitás a rövidebb beállítási idők miatt, kevesebb állásidő pl.: szerszámtörés esetén, rövidebb tesztekre fordított idő. A kézi működtetés nélküli elemek használatával, mint a nyomás- és pozíciófigyelő kiegészítők, pedig automatizálhatjuk a szerszámcsere folyamatát. A rövid kapcsolási idők, a gépvezérlésbe történő akár utólagos integrálás, a szerszám helyzetének reprodukálása mind az állandó alkatrész minőséget és a deformációmentes szerszámszorítást biztosítják. Nagy szorítóerő mellett, gyors megfogás érhető el akár hozzáférhetetlen helyeken is. Kevésbé tapasztalt alkalmazottak számára sem okoz nehézséget használatuk, így a gépkezelők számára a szerszámcsere folyamatai leegyszerűsödnek.

Gazdasági oldalról nézve, jelentős költséget tudunk spórolni. A rövid beállítási idők kis szériák esetében is kisebb készletezést eredményeznek. A szorítóeszközök számát csökkenteni tudjuk, növekszik a szerszámok élettartama a kevesebb kopás miatt. Rövidebb indulási idő szükséges új szerszám esetén, azaz kevesebb mintadarabbal és beállítási idővel számolhatunk. Összegezve ezen előnyöket, már rövid távon is rentábilis a szerszámcserét meggyorsító eszközök beszerzése.

Szűkös a beépítési hely? Használjon betolható kompakt szorítót!

A ROEMHELD által kifejlesztett új betolható szorítók kompakt kialakításának köszönhetően, szűk helyeken is megoldhatóvá válik a présszerszámok nagy erővel történő rögzítése. A kompakt méret és a kis tömeg ellenére megfogónként akár 7,8 tonnás szorítóerő is elérhető. A meglevő rendszerekbe történő könnyű beépíthetőséget a szorítóhoz kidolgozott T-nútos adapterrendszer teszi lehetővé 14, 18, 22, és 28 mm-es méretekben. A szorítóelem igény esetén külön is rendelhető.

A magas minőségű felületkezelésnek és a speciális tömítéseknek köszönhetően a szorítóelem extrém körülmények között, pl.: nagysebességű lyukasztógépeken is használható, akár 120 °C-os környezeti hőmérsékletig. A könnyű kezelhetőség érdekében a megfogó süllyesztett markolattal lett ellátva.

Előnyök:

  • kis beépítési hely,
  • nagy szorítóerő,
  • 8-12 mm löket,
  • adaptálható T-nútos rendszer,
  • lekerekített orr a beépítés egyszerűsítése végett,
  • könnyű utólagos beépíthetőség, akár meglévő rendszerekbe,
  • magas minőségű felületkezelés.

Szerszámmozgatás könnyedén

A szerszámcserélő rendszerrel nehéz szerszámok is könnyedén és gyorsan mozgathatóvá válnak. A standard szerszámcserélő konzolok alapján tervezett rendszer könnyen és helytakarékosan összeszerelhető, így az új rendszereken felül, ideális a meglévő gépekre való utólagos felszerelésre is.

A speciális húzó- és tolóhajtással rendelkező szerszámcserélő állomás lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy rövid idő alatt akár 25 tonna súlyú szerszámokat mozgasson. Az gépasztal T-nútos hornyaiban található görgős és golyós lécek lehetővé teszik a szerszámok könnyű behelyezését. A meghajtó egység és a tartókonzol rögzítése után, daruval vagy targoncával könnyedén ráhelyezhető a szerszám. Az integrált meghajtórendszer lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy egy külön kézi távirányító segítségével működtesse a rendszert. Ez a csererendszer szinte minden préshez alkalmas, könnyen leszerelhető és könnyen használható.

A szerszámcserélő rendszer előnyei:

  • kisebb erőkifejtés és a nehéz szerszámok biztonságos kezelése,
  • rövidebb leállások a könnyű és hatékony eszközcserének köszönhetően,
  • kis szériák könnyen kivitelezhetők,
  • nagy teherbírás,
  • könnyen használható,
  • a szerszámok egyszerű behelyezése kézzel vagy automatikusan, a görgős vagy golyós lécek segítségével.

Kulcsrakész megoldás?

A fent említett elemek kiegészülve az akár 1600 kg-os szerszámok szállításához alkalmas szállító eszközök használatával, a komplett szerszámcsere folyamatára megfelelő megoldást nyújtanak, egészen a szerszámok szállításától a szerszámok rögzítéséig. A GIMEX-Hidraulika Kft. vállalja az aktuális feladat komplett megtervezését és kivitelezését. Emellett kérhető a hidraulikus tápegység tervezése villamos vezérléssel, amely összeköthető a prés- vagy stancoló gép központi vezérléséhez, így biztosítva a megfelelő üzembiztonságot. Így válik kulcskész folyamattá.


Csonka Szabolcs értékesítési vezető

GIMEX-Hidraulika Kft.

a ROEMHELD csoport hivatalos partnere

sales@gimex.hu

www.gimex.hu

 

 

 

 


 


The post Egy kézből a megoldás, villámgyors szerszámcsere lemezalakító gépeken appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Mire kell figyelnünk egy automatizált hidraulikus megfogó rendszer tervezésénél? https://www.muszaki-magazin.hu/2020/10/15/mire-kell-figyelnunk-egy-automatizalt-hidraulikus-megfogo-rendszer-tervezesenel/ Thu, 15 Oct 2020 14:21:56 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=11986 Az automatizált gyártások terjedésével, egyre több tényezőt kell figyelembe vennünk, hogy maximálisan ki tudjuk használni hidraulika rendszerünk előnyeit. További fontos szempont, hogy egy üzembiztos gyártási folyamattal rendelkezhessünk. Nem elegendő, csak a hidraulikus megfogó készülékünk hidraulika nyomását figyelni, le kell tudnunk ellenőrizni a szorító- és alátámasztó elemek, valamint a munkadarab pontos pozícióját  is. Egy hidraulikus készülék […]

The post Mire kell figyelnünk egy automatizált hidraulikus megfogó rendszer tervezésénél? appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az automatizált gyártások terjedésével, egyre több tényezőt kell figyelembe vennünk, hogy maximálisan ki tudjuk használni hidraulika rendszerünk előnyeit. További fontos szempont, hogy egy üzembiztos gyártási folyamattal rendelkezhessünk. Nem elegendő, csak a hidraulikus megfogó készülékünk hidraulika nyomását figyelni, le kell tudnunk ellenőrizni a szorító- és alátámasztó elemek, valamint a munkadarab pontos pozícióját  is. Egy hidraulikus készülék tervezésénél tisztában kell lennünk az adott szerszámgép komplett hidraulika rendszerével és a robotos kiszolgálás követelményeivel.

Egy automatizált robotos munkadarab-kiszolgálással rendelkező hidraulika rendszer fő részegységeit a megfogó készülék, a tápegység és a forgócsatlakozó elem alkotják. Ezeknek az összehangolása biztosítja a termelékeny működést. A készüléknél már nem elegendő, ha csak a hidraulika nyomást ellenőrizzük. A nyomás akkor is felépül, ha a szorító- és alátámasztó elemek nem megfelelő pozícióban vannak. Mindenképpen szükséges a készülékelemek szorítási és/vagy oldási pozíciójának ellenőrzése is.

Kettős működésű szorító- és alátámasztó elemek pozíció ellenőrzéssel

A Roemheld szorítóelemei rendelkeznek integrált vagy utólag is felszerelhető pozíció-lekérdező  elemekkel. Villamos és pneumatikus lekérdezésre egyaránt lehetőség van, azonban anyagleválasztásos megmunkálásnál ne használjuk az induktív jeladós kivitelt, mivel a forgács és a hűtőfolyadék befolyásolhatja az ellenőrzés valós eredményét. A pneumatikus pozíció lekérdező elemek használatával mind a szorítási, mind az oldási pozíció külön-külön leellenőrizhető. Fix és állítható lekérdező egységek állnak a felhasználók rendelkezésére. Az állítható egységek esetén még az is beállítható, hogy ha a munkadarab nincs a helyén, ebben  az esetben a szorítóelem ellenőrző pozíciója olyan helyzetbe kerül, amelynek segítségével visszajelzést tudunk adni a munkadarab nélküli állapotról is.

A megmunkálás során számos helyzetben szükséges a munkadarabok alátámasztása, amellyel biztosítható a vibrációmentes, pontos megmunkálás. A Roemheld támhengereknél lehetőség van arra, hogy pneumatikus módon ellenőrizhessük, hogy munkadarabunk valóban a támhenger nyomócsavarjánál fekszik fel, tehát a megfelelő ponton támasztjuk meg. Ezt a levegő furatot felhasználhatjuk a támhenger rúdjánál összegyűlt szennyeződések eltávolítására is. Ezáltal egy levegő furaton keresztül egyaránt megvalósítható az ellenőrzés és tisztítás is.

Nagyon fontos, hogy a szorító- és alátámasztó elemek lehetőség szerint kettős működésűek legyenek. A kettős működésű hengerek nagy előnye az egyszeres működésű társaikkal szemben, hogy visszajárási idejük jelentősen gyorsabb, valamint a hidraulika rendszer ismeretében pontosan meghatározható és ellenőrizhető.

A szorítóelemek szorított és oldott pozícióinak pneumatikus lekérdezésénél figyelnünk kell arra, hogy a gyártó által előírtaknak megfelelően, áganként általában max. 8 elemet köthetünk sorba. Ennél több elem összekötésénél a megfelelő lekérdezés nem garantált vagy tesztelés szükséges. A pneumatikus pozíció lekérdezésére használhatunk sima pneumatikus nyomáskapcsolót vagy a pontosabb kiértékelés érdekében, kizárólag munkadarab felfekvés-ellenőrzéshez tervezett   egységeket. A munkadarab felfekvés-ellenőrző egységeknél is fontos figyelembe venni, hogy maximum mennyi lekérdezési pontot tudunk sorba kötni. Amennyiben ezt a maximális számot átlépnénk, további egységek szükségesek, amelyek újabb pneumatikus-köröket jelenthetnek.

Oldási-állapot ellenőrzésének fontossága automatizált rendszerekben

Robotos alkatrész-kiszolgáláskor nagyon fontos, hogy az oldási nyomásértékeket és henger pozíciókat is le tudjuk ellenőrizni. Oldáskor is előfordulhat, hogy a szorítók nem nyitnak ki megfelelően vagy az oldott szorítóelemek munkadarab be- és kirakás közben visszazárodnak. Ezekben az esetekben sajnos gyakori jelenség, hogy a robot ütközik, vagy nem tudja kivenni a munkadarabot. Ezért van nagy jelentősége oldott állapotban is a hidraulika nyomásértékek és henger-pozíciók visszacsatolásának. Robot oldalról alternatív kiegészítés lehet, ha azt felszereljük olyan biztonsági elemekkel, amelyekkel elkerülhetőek a károsodások (pl. valamilyen figyelés, nyomatékhatárolás, stb.).

Ellenőrzési lehetőségek

Tápegység nyomásfigyeléssel

A készülék működtetését a tápegység végzi, ezért az esetek nagy részében a nyomás-előállító egység tartalmazza a nyomáskapcsoló elemeket. Ezáltal le tudjuk ellenőrizni, hogy mind szorított, mind oldott állapotban megfelelő-e a nyomásérték.  A Roemheld, könnyű kezelésű 2-kapcsolási ponttal rendelkező, digitális nyomáskapcsolói felhasználóbarát kompakt kis egységek erre a feladatra.   A tápegység tervezésénél vegyük figyelembe a szorító- és alátámasztó elemekre előírt megengedett folyadékszállítást és a maximális nyomás mellett, a minimális szükséges működtető nyomásokat is. A folyadék szállítás a szorítási- és oldási ciklusidővel van összefüggésben, a minimális nyomásra pedig inkább japán szerszámgépek esetében kell figyelnünk, ahol általában max. 70 bar-os forgóátvezető egységek vannak gyárilag beépítve. A Roemheld kimondottan 70 bar-os rendszerekhez is kifejlesztette a szorító- és alátámasztó elemeit, amelyek kis nyomás ellenére is nagy szorító- és alátámasztó erőkkel rendelkeznek.

vezeték nélküli nyomástávadó

vezeték nélküli nyomástávadó

Forgóátvezető alkalmazása

A hidraulika rendszer fontos eleme – forgópalettás vagy forgatóegységgel rendelkező szerszámgépek esetén – a forgóátvezető elem is, amelyen keresztül a tápegységtől a készülékelemekig a pneumatikus és/vagy hidraulika közeget tudjuk továbbítani. Az esetek nagy részében minden egyes állapotot (szorító nyomás, oldó nyomás, szorított pozíció, oldott pozíció, mkd.felfekvés) le kell tudnunk ellenőrizni. Legtöbbször a forgóátvezetés szokott egy kritikus pont lenni. A szerszámgép vagy forgatóegység határozza meg, hogy mi az a geometriai méret, amelyet be lehet építeni gyárilag vagy akár utólag. Emellett az is fontos tényező, hogy ez milyen beruházási költséggel jár. A Roemheld forgóátvezetők már csapágyazott kivitelben is elérhetőek 2-, 4- és 6-körös kivitelekben. További körök egyedi kialakításban lehetségesek. A forgóátvezetők köreit pneumatikára és hidraulikára egyaránt használhatjuk. Nagyon fontos, hogy ha egy forgóátvezetőn belül pneumatika és hidraulika közeget is használunk, mindenképpen szükséges figyelni arra, hogy a hidraulika nyomás nélküli ága ne kerüljön a pneumatika ág mellé, mert így a levegő át tud szivárogni a hidraulika körbe. Ez levegőssé teheti a hidraulika rendszert és befolyásolhatja az elemek működését. A paletták központi elosztójánál alternatíva lehet a forgóátvezető kiváltására, ha a palettákat csak 180°-ban oda-vissza forgatjuk, egy sima karos megoldás, amellyel megspórolható esetleg az egyediben legyártott nehezen beépíthető központi forgóátvezető egység.

Vezeték nélküli munkadarab-figyelés, mint lehetséges alternatív megoldás

A forgóátvezető korlátjaiból adódóan, a szükségesnél kevesebb rendelkezésre álló pneumatika kör kiváltására lehet alternatív megoldás az Erwin Halder vezeték nélküli szabványosított munkadarab-figyelő rendszere. Felépítése a szerszámgépbe vagy a tápegység villamos vezérlésébe integrált vevőegységből, a készüléken elhelyezett adó egységből és a hozzá tartozó kapcsolókból áll. Egy adóegységgel egyszerre 4 db kapcsoló, tehát 4 db pozíció ellenőrizhető le egyszerre. A rendszer további előnye, hogy egyszerűen, utólag is felszerelhető, illetve leszerelhető. Nem kell a készüléktestben a levegő furatokat kialakítani úgy, mint a pneumatikus felfekvő egység esetén. A vezeték nélküli kapcsolót nem csak a munkadarab pozíció lekérdezésére használhatjuk fel, hanem a szorítóelemek pozíció lekérdezésére is, egyedi kialakításban. Így tudunk további ágakat spórolni, amellyel egyszerűsödik a forgóátvezető, ezáltal kevesebb hidraulika és/vagy pneumatika kört kell kiépíteni, illetve vezérelni.

Halder vezeték nélküli munkadarab figyelés

Halder vezeték nélküli munkadarab figyelés

Mit kínál a Gimex az automatizált készülékezés területén?

  • Szorító- és alátámasztó készülékelemeket pozíció lekérdezéssel,
  • vezeték nélküli nyomás- és pozíció figyelő rendszereket,
  • komplett tápegységet villamos vezérléssel,
  • forgóátvezetőt,
  • rendszer megtervezését és annak kiépítését,
  • műszaki tanácsadást,
  • szerviz hátteret.

Kapcsolat: Csonka Szabolcs értékesítési vezető

GIMEX-Hidraulika Kft.

a Roemheld csoport hivatalos partnere

sales@gimex.hu

www.gimex.hu


Műszaki Magazin előfizetés Műszaki Magazin hírlevél feliratkozás

The post Mire kell figyelnünk egy automatizált hidraulikus megfogó rendszer tervezésénél? appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A rugalmasság pontos méréssel párosulva tökéletes megoldást biztosít https://www.muszaki-magazin.hu/2020/03/22/centrotex-rugalmassag-pontossag/ Sun, 22 Mar 2020 18:32:48 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=9591 Az alkatrészgyártás fejlődésével és az autóipar átalakulásával elengedhetetlen, hogy a cégek alkalmazkodni tudjanak a váltózó igények kiszolgálására. A megrendelésekhez igazodó gyors reagáláshoz és a problémamentes gyártási folyamatokhoz fejlesztette ki két új termékét a német Hainbuch. A centroteX S standardizált gyorscsere-rendszer kisméretű szerszámgépek befogói közötti gyors átállásra biztosítja rugalmas rendszerét. Az új TESTit erőmérő rendszer pedig […]

The post A rugalmasság pontos méréssel párosulva tökéletes megoldást biztosít appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az alkatrészgyártás fejlődésével és az autóipar átalakulásával elengedhetetlen, hogy a cégek alkalmazkodni tudjanak a váltózó igények kiszolgálására.

A megrendelésekhez igazodó gyors reagáláshoz és a problémamentes gyártási folyamatokhoz fejlesztette ki két új termékét a német Hainbuch. A centroteX S standardizált gyorscsere-rendszer kisméretű szerszámgépek befogói közötti gyors átállásra biztosítja rugalmas rendszerét. Az új TESTit erőmérő rendszer pedig egyszerűbb alkalmazás mellett, még több lehetőséget kínál a felhasználók számára.

CentroteX S – új standardizált gyorscsere-rendszer kis orsócsatlakozásokra

Az új centroteX S gyorscserélő rendszerének használatával tovább csökkenthető a befogó-készülékek csereideje, kisebb orsócsatlakozással rendelkező szerszámgépek esetében is. A kompakt kialakítás mellett még rövidebb idő alatt igazodhatunk a vevői igényekhez, amellyel teljes rugalmasság mellett használhatjuk különböző befogó eszközeinket esztergagépeken, megmunkáló-központokon, köszörűgépeken vagy akár egyedi célgépek esetén is.

A befogó-készülékek gyors cseréjével sok időt megtakaríthatunk, így a beruházás akár már fél év alatt megtérül. Nem beszélve a felszabadult munkaórák számáról, amely az adott év végére több 8 munkaórás műszakot megspórol a munkáltatók számára. Az egyszerű átszerelési folyamatoknak köszönhetően az átszerelések normalizálhatóak, ezáltal pontosan meghatározhatóak a mellékidők. A már ismert centroteX technológia mini verziója a 2020-as évtől lesz elérhető. Az eszköz további előnye, hogy elegendő egy csavart működtetni a gépoldali és készülékoldali csatlakozó rögzítésére, így még több beállítási időt takarítunk meg. Alacsony meghúzási nyomaték és ergonomikus működtetés mellett, még gyorsabban cserélhetjük le befogó egységeinket, mindezt ≤0,002 ismétlési pontosság mellett. Egy perc alatt lecserélhetjük 3- vagy 4-pofás 215-ös méretosztályú tokmányainkat egy ces vagy egy Maxxos szorítótüskés megfogóra. Az orsóáteresztés 52 mm-ig biztosított a rendszer használata mellett. A ø224 mm-es átmérőnek köszönhetően a centroteX S egy ideális gyorscserélő-rendszer a kis munkaterületű gépek esetében.

A szorítóeszköz-csere kevesebb, mint egy perc alatt!

  • Csak egy radiális rögzítő-csavar használata szükséges.
  • Alkalmas A2-5, A2-6, ø140 és ø170 illesztéssel rendelkező géporsókhoz.
  • Pontosság ≤ 0,002 mm – beállítás nélkül.
  • Ergonomikus és egyszerű kezelés.
  • Érzéketlen a szennyeződésekre.

Az új moduláris TESTit szorítóerő-mérő eszköz

centrotex

A szorító- és húzóerő rendszeres ellenőrzése elengedhetetlen a biztonságos, pontos és eredményes gyártási folyamatokhoz. A „elméleti befogó és húzó erőkkel” történő gyártás számos kockázattal járhat. A TESTit szorítóerő-mérő készülék nem csak méri, de rögzíti is a külső és belső szorítóerőt, valamint még a HSK tartók behúzó erejét is. Az archiváló szoftver segítségével dokumentálhatjuk az adott szerszámgépen lévő tokmányunk radiális szorítóerejét a hozzá tartózó henger-nyomásnál. Meghatározhatóak a centrifugális erőveszteségek adott fordulatszámon. Főleg pofás tokmányrendszereknél, ahol sok csúszó felület van és a kopás jelentősen befolyásolja a radiális szorítóerőnket, az egységgel gyorsan ellenőrizhető a tokmány aktuális állapota. Fel tudunk készülni esetleges karbantartásukra vagy cseréjükre. Gyorsan ellenőrizni tudjuk, megfelelően szereltünk fel egy megfogót az adott gépre. Amennyiben minden adat rendelkezésre áll, kevesebb beállítási időt igényelnek az esetleges gépek közötti átállások.

Összefoglalva mire tudjuk használni az új TESTit egységet:

  • állapotfelmérés és ellenőrzés (befogó, szerszámgép és készülékbefogón keresztüli),
  • pontos radiális erők (fordulat közben is) meghatározása, beállítása,
  • centrifugális erőveszteség pontos meghatározása,
  • szerelési műveletek (tokmány felszerelés) ellenőrzése,
  • archiváló szoftver segítségével dokumentációk készítésének lehetősége pontos adatokkal.

 

Az új moduláris TESTit két részből áll. Áll egy alapegységből, az informatikai modulból, és a mérőegységekből, a TEST modulokból. Az informatikai modulra csak egyszer van szükség, függetlenül attól, hogy meg akarjuk-e mérni a külső vagy belső szorítóerőt vagy a behúzási erőt. A mérési alkalmazástól függően különféle TEST-modulok léteznek, amelyek könnyen csatlakoztathatók az IT-modulhoz. Még a speciális TEST-modulok is illeszkednek az IT modulhoz.

Biztonságos folyamatok a pontos mérés révén:

  • Szorítóerő mérése a külső és a belső szorításhoz.
  • Behúzó-erő mérés HSK tartók esetén.
  • IT modul – csak egyszer szükséges beruházni.
  • TEST modul – különféle mérési alkalmazásokhoz (később is bővíthető).
  • Forgatható (sebességgel).
  • Megjelenítő és archiváló szoftver.

Kérjen ajánlatot a TESTit szorítóerő-mérő eszköz magyar nyelvű változatára a GIMEX-Hidraulika Kft. munkatársaitól!

Csonka Szabolcs értékesítési vezető

GIMEX-Hidraulika Kft.

a HAINBUCH hivatalos partnere

The post A rugalmasság pontos méréssel párosulva tökéletes megoldást biztosít appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
STARK SPEEDY CONNECT – Automatizációra fejlesztve https://www.muszaki-magazin.hu/2019/05/09/stark-speedy-connect-automatizaciora-fejlesztve/ Thu, 09 May 2019 12:42:39 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=6960 Napjaink gyártási és összeszerelési munkáinak több, mint 50%-a helyettesíthető automatizált megoldásokkal. Megfelelő beruházások és felszerelések által, a költségcsökkentés és a munkaerő tehermentesítése is elérhető. Ezt belátva a nullpontrendszerek gyártásával foglalkozó Roemheld-Stark német cég kifejlesztette legújabb befogóját, a SPEEDY Connect-et. Az ipar 4.0 elvárasainak megfelelően, a készüléképítés és szerelés követelményeihez, valamint az automatizáláshoz fejlesztette ki a […]

The post STARK SPEEDY CONNECT – Automatizációra fejlesztve appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Napjaink gyártási és összeszerelési munkáinak több, mint 50%-a helyettesíthető automatizált megoldásokkal.

Megfelelő beruházások és felszerelések által, a költségcsökkentés és a munkaerő tehermentesítése is elérhető. Ezt belátva a nullpontrendszerek gyártásával foglalkozó Roemheld-Stark német cég kifejlesztette legújabb befogóját, a SPEEDY Connect-et.

Az ipar 4.0 elvárasainak megfelelően, a készüléképítés és szerelés követelményeihez, valamint az automatizáláshoz fejlesztette ki a német Roemheld-Stark a SPEEDY Connect-et. A STARK gyorscserélő rendszerek elősegítik a rugalmas, automatizált gyártást. Számtalan megoldást nyújtanak a készülékcsere idők és költségek csökkentésére, ezzel növelve a gépek termékkibocsátó kapacitását. Legújabb fejlesztésük az automatizált rendszerek és robotok alkalmazása mellett nyújt stabil megfogást!

A Speedy Connect kompakt méreteivel és a digitalizált rendszerekbe való könnyű integrálásával ért el nagy áttörést a Stark SPEEDY termékcsaládban. Az új nullpontos, kompakt szorító magában hordozza a termékcsalád kiemelkedő előnyeit, és kielégíti a digitalizált rendszerek támasztotta elvárásokat. Alkalmazási területei közé sorolható például a járműváz felépítése és a gépelemek csatlakoztatása, de nagyobb igénybevételű körülmények között is használható, mint például hegesztés.

Egyszerű szerkezet, egyszerű felhasználás

A Connect nullpontrendszer anyagának köszönhetően rendkívül hosszú élettartammal bír. A ház maga rozsdamentes anyagokból: kiváló minőségű szerszámacélból és nagy szilárdságú alumíniumból készül. Egy pneumatikus, kettős működésű rendszerről van szó, mely egyszerű beépítést igényel. A kompakt méretnek köszönhetően, könnyedén behelyezhető egy automatizált rendszerbe. A kompakt szorító fenekén találhatóak a betáplálási csatlakozók, a jellekérdező csatlakozója és a szorítást visszajelző ledek. Azaz minden tartozék egyetlen egységbe van foglalva.

A kompakt kialakításhoz nagy szorító erők párosulnak, mely az egyszerűen beépíthető pneumatikus, kettős működésű rendszernek köszönhető. A rugókkal feszített és pneumatikusan erősített önzáró elemek 3 kN-os húzóerőt érnek el 5 bar-on, 4,5 mm-es befogási tartományon. Ismétlési pontossága <0,05 mm, amely mellé a gyártó 2 000 000 ciklust garantál. A garantált visszaállási pontosság különböző paletták esetén is maximum 0,1 mm. Mivel a működéshez nincs szükség hidraulikus rendszer kiépítésére, nem csak helyet takarítunk meg, de a karbantartás is egyszerűbbé válik.

Monitorozza készüléke működését, akár az irodából!

A rendszer teljesen elektronikus lekérdezéssel rendelkezik. Röviden: a feszültségállapotot az egység hátulján lévő LED-ek jelzik – a piros „oldott”, a sárga „hibás szorítás” vagy a zöld „megfelelően szorított” állapotokat. Ezen kívül a megfelelő jelek digitálisan továbbíthatóak a vezérlőnek, melyet egy a hatótávon belül lévő irodában is elhelyezhetünk. A digitális kimenetek magasabb szintű vezérléssel is kompatibilisek. A Connect nullpontrendszer könnyedén alkalmazható robottal végzett munkadarab behelyezés és eltávolítás során is.

Ahhoz, hogy robot használata esetén könnyebb legyen a felprogramozás, a Stark kifejlesztett egy úgynevezett programozást segítő eszközt, amely a robottal történő behelyezésnél alkalmazható.

Az eszköz lényege, hogy a készlet szerelő, behúzó csapos darabját behelyezzük a nullpont oldalra, a szerelhető, csapos darabot pedig a robotoldalra. Mindkét alkatrész 50 mm szélességű, így a megfelelő illesztés után, a két darab összesen 100 mm távolságot eredményez. Ezután lefuttatunk egy szimulációt, és az így kapott eredményeket és koordinátákat figyelembe véve a 2 x50 mm-es távolság a programozás során korrigálható, azaz elkerülhető lesz a nem megfelelő csatlakozás.

Stark Speedy Connect működése:

Stark Speedy Connect működése

Stabil megfogás nagyobb méretszórással rendelkező darabok esetén is

A megfogandó alkatrészek és darabok szórása miatt a szorítótest és a behúzó csapok is három féle kivitelben érhetőek el:

fix nullpont ,
kiegyenlítő nullpont ,
központosítás nélküli nullpont .

 

A megfelelő kombináció használatával elkerülhetjük az esetleges deformációkat nagyobb darabok gyártási szórása esetén.

Példa:

A mellékelt ábrán a 4 egyenlő fix behúzó csaphoz egy fix, egy kiegyenlítő és két „úszó” szorító párosul.

Itt a központosítás nélküli és a kiegyenlítő szorító ± 0,75 mm toleranciával igazodik az adott darabhoz.

 

 

 

Ha 4 db fix nullpontos szorítónk van, akkor is lehetséges új szorítóelem vásárlása nélkül alkalmazkodni a darabhoz. A mellékelt ábrán a 4 db szorítóhoz egy fix, egy kiegyenlítő és két „úszó” behúzó csap csatlakozik.

A behúzó csapok a központosítás nélküli típusnál ± 0,2 mm, a kiegyenlítő kivitelnél ± 0,05 mm játékot enged.

 

 


A termék megtekinthető a Mach-Tech kiállításon, a Gimex-Hidraulika Kft. standján: „A” pavilon 101 A hely.


www.gimex.hu

The post STARK SPEEDY CONNECT – Automatizációra fejlesztve appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
25 éves a GIMEX-Hidraulika https://www.muszaki-magazin.hu/2018/05/15/25-eves-gimex-hidraulika/ Tue, 15 May 2018 18:24:58 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=4592 A győri székhelyű GIMEX-Hidraulika Kft. idén ünnepli 25. évfordulóját. Az önálló márkaként közismert cég ügyvezetőjével, Görcs Annamáriával és hidraulika üzletágvezetőjével, Kiss Richárddal beszélgettünk.   Görcs Annamária ügyvezető, cégalapító édesapjától, Görcs Imrétől 4 éve vette át a vállalkozást. Kiss Richárd műszaki értékesítőként kezdett 5 évvel ezelőtt, ma a hidraulika üzletág vezetője. Mit jelent az Önök számára […]

The post 25 éves a GIMEX-Hidraulika appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A győri székhelyű GIMEX-Hidraulika Kft. idén ünnepli 25. évfordulóját. Az önálló márkaként közismert cég ügyvezetőjével, Görcs Annamáriával és hidraulika üzletágvezetőjével, Kiss Richárddal beszélgettünk.

 

Görcs Annamária ügyvezető, cégalapító édesapjától, Görcs Imrétől 4 éve vette át a vállalkozást. Kiss Richárd műszaki értékesítőként kezdett 5 évvel ezelőtt, ma a hidraulika üzletág vezetője.

Mit jelent az Önök számára a cég 25 éves évfordulója?

Görcs Annamária: A vállalkozás egy mechanikus írógéppel indult a rendszerváltás után. Édesapám maga volt a Gimex, a cég arca, lelke, motorja. A cég lényegében az ő életműve, melyet most a második generáció visz tovább, az általa meghatározott értékek alapján. Negyed évszázaddal később, a kényszervállalkozásból ma 25 fős autóipari beszállítók vagyunk, mindezt a Gimex a maga erejéből érte el.

Mit tartanak az elmúlt időszak legfontosabb eredményeinek?

Kiss Richárd: Már nem csak gépipari elemek kereskedelmével foglalkozunk, hanem komplett rendszerek összeépítése és tervezése is a profil részét képezik. A munkadarab rögzítés területén – a tervezői részlegünk révén – komplett megoldásokat biztosítunk, pl.: Hainbuch befogó mellé a hozzátartozó munkadarab ütköző, húzó adapterek tervezését és gyártását is vállaljuk.

Gimex-Hidraulika

Görcs Annamária ügyvezető

Családi vállalkozásként mi volt könnyebb, illetve nehezebb?

GA: Édesapám 44 éves volt, amikor a Gimexet alapította, nem voltak még előtte magyarországi minták, bevált receptek, a saját megérzései alapján döntött mindenben. Az értékesítési folyamat kialakítása sok-sok év eredménye, ugyanakkor egy családi kisvállalkozás rugalmasan igazodik a piaci igényekhez.

Hogyan foglalnák össze a cég 25 éves múltját a kezdetektől-napjainkig?

GA: A vállalkozás a kezdetekben hidraulikus elemeket importált. Az ezredfordulóra elindult a hidraulika tápegységek és munkahengerek tervezése, gyártása, majd a magyar autóipar beszállítójává váltunk a német Roemheld termékcsoport kizárólagos magyarországi forgalmazási jogával. 2014-ben sikeresen lezajlott a generációváltás, és 2017-ben +25 %-os forgalomnövekedést értünk el.

Gimex-Hidraulika

Kiss Richárd hidraulika üzletágvezető

Az évek során termék portfóliójuk hogyan bővült, miként változott a vevői igényeknek megfelelően?

KR: Magyarországon egyre több cég alkalmaz automatizált rendszereket. Az általunk képviselt gyártók már több éve fejlesztik termékeiket az ipar 4.0 elvárásainak megfelelően, és így rengeteg automatizálható megoldásunk van, mint az elektromos működésű lengőkaros befogóhengerek vagy a mikroprocesszorral ellátott tokmányok.

Az utóbbi években profiltisztítást hajtottunk végre, és specializálódtunk a munkadarab rögzítés és befogástechnikára, és az ehhez kapcsolódó ipari hidraulikára.

Ma hogyan épül fel a cég, hány alkalmazottjuk van, telephelyük milyen szolgáltatásokat kínál a vevők számára, az értékesítés hogyan működik?

KR: 25 fővel nettó egymilliárd feletti éves forgalmat realizálunk, 4 üzletágban tevékenykedünk, százmillió forint értékű raktárkészlettel rendelkezünk. A befogástechnikai és hidraulikus alkatrész kereskedelem mellé komplett szerviz szolgáltatást nyújtunk, valamint a témához kapcsolódó szaktanácsadással is foglalkozunk, megosztjuk tapasztalatainkat, és a mai trendekhez igazodva mutatjuk be újdonságainkat. Műszaki értékesítőink rendszeres szakmai továbbképzésen vesznek részt.

Mik a távlati céljaik, hogyan látják a következő „25 évet”?

GA: Az első 25 évben a siker kulcsa a stabilitás, a proaktivitás, a piachoz való rugalmas alkalmazkodás volt. A jövőben is célunk, hogy a Gimexet minőségi, megbízható márkanévként tartsák számon a partnereink. További célunk a hatékonyság növelése a folyamatok optimalizálásával, az eszközpark folyamatos korszerűsítésével. Hosszabbtávú terv a telephelyünk fejlesztésének harmadik szakasza is.

Gimex-Hidraulika

Ha egy terméket kellene kiválasztani, amely ma különös jelentőséggel bír, mi lenne az, ezt bemutatnák az olvasóknak?

KR: A 90-es évek óta gyártunk egyedi vevőigények alapján hidraulikus tápegységeket. Lehetőség van a tápegységet egyedi méretben, komplett villamos vezérléssel is megrendelni. Nagy raktárkészletünknek köszönhetően a leggyakrabban keresett tápegységeket, valamint a pótalkatrészeket nagyon gyors átfutással tudjuk szállítani. Igény esetén szerviz csapatunk leszállítja, beszereli és beüzemeli az egységet, és vállalja annak az időszakos karbantartását is.

www.gimex.hu

The post 25 éves a GIMEX-Hidraulika appeared first on Műszaki Magazin.

]]>