ge-co – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Fri, 20 Dec 2024 13:20:27 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 A GE-CO Hungary Kft. elhozta a jövő robot generációját https://www.muszaki-magazin.hu/2020/11/03/ge-co-robot-jovo-generacio/ Tue, 03 Nov 2020 11:42:45 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12371 A GE-CO Hungary Kft. idei évének egyik célkitűzése, hogy új technológiai irányzatot nyisson. A piaci igényeknek elébe menve, Rieth Thomas vezetésével megnyitják új Robotika divíziójukat, ami egy más jövőbe vezet minket. Az új üzletág tevékenységi köre a Doosan Robotics magyarországi képviseletét látja el. Az elsődleges szolgáltatás tartalma a 3 Cobot család 10 modelljének magyarországi értékesítése […]

The post A GE-CO Hungary Kft. elhozta a jövő robot generációját appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A GE-CO Hungary Kft. idei évének egyik célkitűzése, hogy új technológiai irányzatot nyisson. A piaci igényeknek elébe menve, Rieth Thomas vezetésével megnyitják új Robotika divíziójukat, ami egy más jövőbe vezet minket.

Az új üzletág tevékenységi köre a Doosan Robotics magyarországi képviseletét látja el. Az elsődleges szolgáltatás tartalma a 3 Cobot család 10 modelljének magyarországi értékesítése és szervizelése. Az új divízió termék managere és értékesítője Papp László.

A Doosan Cobotok világszínvonalú teljesítményre képesek. Kiemelkedő a többi gyártóhoz képest, hogy egyedülálló biztonságtechnikai megoldásokat alkalmazva jutottak a legmagasabb ipari tanúsítványok birtokába. Nagy hatósugarú munkatérben, széles spektrumú tömeget képesek mozgatni és nem utolsó sorban ők rendelkeznek a piac legnagyobb cobot modell választékával, melyek mobilizálhatóak.

A 3 cobot család 900-1700 milliméteres kinyúlással képes elvégezni a feladatait, 0-25 kilogrammos teherbírással. A Doosan cobotok az egyetlen olyan kollaboratív robotkarok, amiknek mind a 6 csuklópontjukba precíz mechanikus nyomásérzékelő szenzor van beszerelve (szemben a többi piacon lévő gyártók digitális szenzoraival), ezzel biztosítva a gyors reagálást bármilyen külső behatásra, ami a biztonságot szolgálja, illetve ennek köszönhetően képes olyan kifinomult folyamatok elvégzésére, amely korábban csak az emberi kéz ügyességével volt elképzelhető. A kiváló felhasználói élmény (UX – USER EXPERINCE) és a kifinomult termék tervezésért a Doosan Robotics 2017-ben elnyerte a Red Dot Design Award díjat az “Interfész és felhasználói élmény” kategóriában, majd 2018-ban a “Formatervezés” kategóriában. A cég jelenleg a piac legszélesebb modell palettájával rendelkezik, aminek a képességeit az alábbi linkre kattintva megtekinthet:

Doosan Robotics

The post A GE-CO Hungary Kft. elhozta a jövő robot generációját appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
MEGHÍVÓ – GE-CO házi kiállításra https://www.muszaki-magazin.hu/2020/10/23/ge-co-hazi-kiallitas-meghivo/ Fri, 23 Oct 2020 11:36:51 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12241 A GE-CO várja szeretettel november 5-6-án megrendezésre kerülő szakmai kiállítására. 2000 m2-es területükön biztosítják, hogy a megfelelő távolságtartás mellett, de mégis közelről, működés közben tudják megtekinteni gépeiket. A cég bemutatja a legfrissebb megoldásokat a CNC esztergálás-, automatizálás területén, illetve most először megtekinthető lesz az új kollaboratív robot családjuk is.  Az esemény fő célja, hogy a […]

The post MEGHÍVÓ – GE-CO házi kiállításra appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A GE-CO várja szeretettel november 5-6-án megrendezésre kerülő szakmai kiállítására. 2000 m2-es területükön biztosítják, hogy a megfelelő távolságtartás mellett, de mégis közelről, működés közben tudják megtekinteni gépeiket.

A cég bemutatja a legfrissebb megoldásokat a CNC esztergálás-, automatizálás területén, illetve most először megtekinthető lesz az új kollaboratív robot családjuk is.  Az esemény fő célja, hogy a résztvevők betekintést nyerjenek a legfrissebb ipari technológia felhasználásának lehetőségeibe.

Az idei év témája:

  • Automatizálás,
  • robotizálás,
  • Doosan Cobot,
  • Ipar 4.0

Itt a helye, ha:

  • gép vásárlás előtt áll,
  • ha olyan technológiába készül beruházni, amelynek még bizonytalan a megtérülésében,
  • vagy már meglévő berendezéseit szeretné nagyobb kihasználtsággal üzemeltetni,
  • kíváncsi egy átfogó gépbemutatóra.

A kiállítással egy időben tartja a Lamitec Kft.  is a bemutatóját, ahol megismerhetik a vízvágás, az élhajlítás, a plazmavágás és az egyedi lézerjelölés titkait.

A kiállításon a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött!

Regisztráció: https://ge-co.hu/meghivo-hazi-kiallitasunkra/

The post MEGHÍVÓ – GE-CO házi kiállításra appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Önállóság és több lábon állás https://www.muszaki-magazin.hu/2020/10/14/omax-maxiem-waterjet-2040-vizsugaras-vago-lamitec/ Wed, 14 Oct 2020 18:17:25 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=11979 Hogy kedvező áron tudjunk lemezmegmunkálási és fémszerkezeti munkákat vállalni, képesnek kell lennünk minden munkafázist magunknak megoldanunk, a tervezéstől, az alapanyagok CNC megmunkálásától, a kész hegesztett, festett szerkezetek elkészítéséig. –kezdi beszélgetésünket Boldog Zoltán a PI-METÁL Fémipari Kft. tulajdonosa. Két fő tevékenységünket a szerkezetlakatos, és a CNC lemezmegmunkálási területet a vevői igények is szegmentálják, így dolgozunk az […]

The post Önállóság és több lábon állás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Hogy kedvező áron tudjunk lemezmegmunkálási és fémszerkezeti munkákat vállalni, képesnek kell lennünk minden munkafázist magunknak megoldanunk, a tervezéstől, az alapanyagok CNC megmunkálásától, a kész hegesztett, festett szerkezetek elkészítéséig. –kezdi beszélgetésünket Boldog Zoltán a PI-METÁL Fémipari Kft. tulajdonosa.
Balogh Zoltán Pi-Metál

Boldog Zoltán a PI-METÁL Fémipari Kft. tulajdonosa.

Két fő tevékenységünket a szerkezetlakatos, és a CNC lemezmegmunkálási területet a vevői igények is szegmentálják, így dolgozunk az építőipar kis, közép és nagy szereplőinek, ugyanakkor a gépipar, élelmiszeripar számos területére is.

Szerkezeti munkáink a gépvázaktól a csarnok építésig terjednek méreteiben, ugyanakkor finom rozsdamentes, alumínium és acél termékeket is gyártunk. A szerkezeteket felület kezelve és festve adjuk át, volumenben az egyeditől a közép sorozatokig, a finommegmunkálástól a több tonnás szerkezetekig valósítunk meg igényeket, részegységeket és végtermékeket egyaránt. Saját gépeinkkel tudjuk a csarnok vázszerkezeteket felállítani, azokat panelozni, szegő lemezelni, és minden elemét le tudjuk a fémszerkezetnek, burkolatnak gyártani, de nem vagyunk klasszikus értelemben vett építőipari cég, azaz munkáink a fémszerkezet építésre koncentrálnak. Gyakorlatunk van csarnok vázszerkezetek, alumínium kupolák, rozsdamentes konyhai berendezések, gépvázak, lámpaoszlopok, liftaknák, aknafedelek, korlátok kivitelezésében, mindemögött rugalmas és hatékony gyártókapacitásunkat érzékelteti, hogy a régióban valószínűleg mi rendelkezünk a legnagyobb keresztmetszetet átvágni képes fűrésszel, de található nálunk szinte ékszeripari finomságú rajzolatokat gravírozni képes kis fiber lézer gravírozó gép is. Munkáink volumenükben is változatosak, gyártunk kis sorozatú vagy egyedi gyártású precíziós elemeket, pl. alumínium szerkezeteket is, de nagy darabszámban állítunk elő hintaállványokat, vagy épp ipari légkondicionáló berendezés propellereit is.

Fenti tevékenységek sokszínűségét gépparkunk teszi lehetővé. Szinte valamennyi lemezmegmunkálási technológiával rendelkezünk széles mérettartományok mellett. Cégünket nyolc főből álló tervezői csapat és kiváló minőségű CNC vezérlésű gépek teszik alkalmassá arra, hogy a legkülönfélébb igényekkel érkező ügyfeleket is ki tudjuk szolgálni. 3Kw-os fiber lézerrel, vízzel, CNC lyukasztópréssel, CNC lemezollóval szénacél, rozsdamenetes, alumínium lemezeket vágunk 1-70 mm vastagságig, 4000 mm hosszig, majd ezeket szintén CNC gépekkel hajlítjuk (80 – 320 tonnás paraméterek között), hengerítjük, íveljük, pemeljük, csaphegesztjük, ponthegesztjük, illetve kiváló német MIG-MAG hegesztőinkkel kész termékké, komplex szerkezetekké állítjuk össze.

Több lábon állás

Ahogy a tevékenységünk szét van választva lemezmegmunkálásra és szerkezetlakatos munkákra, úgy a piacaink is sok részből tevődnek össze. Ez mindenképpen szükséges a több lábon állásához. Elsősorban az építőipar, a gépipar, az élelmiszer és a könnyűipar szereplői a partereink, de dolgoztunk már a bányaipar számára, és energetikai cégek más szereplőinek is. Például plazmavágó gépvázat ugyanúgy gyártunk, mint babahinta vázat, rozsdamentes uszodai játékokat élményfürdőkbe, vagy légtechnikai rendszerbe propellereket.

Az elmúlt időszakot nézve –teszi hozzá Boldog Zoltán- április közepéig három műszakban mentek CNC gépeink, de a járvány miatt leesett a termelésünk egy műszakra a lemezmegmunkálás vonalon. Ezzel párhuzamosan tudatosan erősítettük a szerkezetlakatos vonalat, ahol nagy beruházóknak dolgozunk, ami stabilitást adott a cégnek azokra a hónapokra is, amelyek a gépipar, autóipar számára nehezek voltak. Épp ezért fontos a több lábon állás. Az építőipar még fut, 2021 végéig látunk egy jó hullámot, ezen igyekszünk rajta lenni. Lemezmegmunkálási területen augusztus közepére visszajöttünk két műszakra, és épp most állunk vissza három műszakra. A koronavírusnak tehát ugyan volt hatása ránk is, de rugalmasan átszerveztük kapacitásunkat, senkit nem küldtünk el, és éves árbevételünk 25-30%-kal idén is nőni fog.

A közeljövőben tovább bővülünk, a most meglévő 1400m2-es csarnokok mellé új 2000m2-es csarnok, gyártóhely kapacitás épül. Az új csarnokoknak köszönhetően a teljes gyártási folyamatot átalakítjuk, valamint új raktárat is kialakítunk. A termelési folyamatok optimalizálásához tervezzük valamennyi CNC gépünket egy helyre tenni, ami két szempontból fontos. Egyrészt a jelenlegi 70 tonna/hónap feldolgozási kapacitásainkat a fejlesztések eredményeként megduplázzuk, és ennek folyamatmenedzsment oldalát, a rendezett termelés feltételeit így tudjuk megteremteni. Másrészt felszabadul jelentős felület a szerkezetlakatos feladatok számára, még jobban el tudjuk különíteni a szénacél, a rozsdamentes és az alumínium szerkezetek gyártását, illetve a műanyag lemez megmunkálást. Mi bérmunkával foglalkozunk, hogy sikeresek legyünk, jó minőséggel, jó árral, gyorsan kell dolgoznunk, ehhez kell egy megfelelő alapanyagkészlet. A csarnokbővítés, és a kapacitásnövekedés igényt teremt a növekvő alapanyag és késztermék tárolásra, ezt korszerű, felfelé építkező raktárban képzeljük.

 „A több lábon állás a jó üzleti modell jelenleg, akár több iparágban is képviselni kell egyszerre magunkat.” – Boldog Zoltán, PI-METÁL Kft.

Saját gyártás majd bérgyártás

A PI-METÁL Kft. 1999-ben kezdte működését. 2007-ben vásároltam meg, működő nyomdaként, és oly módon fejlesztettem, hogy nem csak nyomatokat, hanem kiállítási eszközöket és üzletberendezéseket is gyártottunk. A nyomdával párhuzamosan, a több lábon állás jegyében, két különálló cég formájában kiállítástechnikai és egy LED-fal technikai céget is felépítettem. Szép munkákat valósítottunk meg, pl. a veszprémi és a győri kézilabda csarnok ledfalainak kivitelezését, de a Groupama Aréna első meccsén is mi üzemeltettük a LED-falakat.

E cégeknek volt egy fémes igénye, tartószerkezeteket kellett a nyomatok, ledek, kiállítási falak mögé tenni. Adódott a lehetőség, hogy elkezdtünk mi magunk fémszerkezeteket gyártani a nyomdatechnika, a kiállítástechnika és a LED-falak számára. Ezzel kezdődött és mára fő pillérré vált a fémszerkezetek készítése számunkra.

A jövő a technológiai fejlődés számunkra, új csarnokainkba már robotokat tervezünk, első lépcsőben a hegesztés területén kollaboratív, emberrel együttműködő robotok beszerzését tervezzük folyamataink automatizálásához, majd CNC gépeinket adagolórendszerrel fogjuk társítani.

Kiállítástechnikai cégként sokszor kellett követ, műanyagot, fát, üveget, vágni, ezért az első nagygépünk az OMAX első generációs vízvágója volt. A mi komplex igényeinket a vizesvágó tudta akkor a legjobban kiszolgálni, és ma is számos megrendelést az OMAX vízvágóval teljesítünk. Míg korábban a saját reklámipari tevékenységből kezdtünk el fejlődni, egyre inkább kezdtünk kilépni a saját termelésből az ipari bérmunkák felé. A vízvágó nagyon jó speciális anyagokra, például olyan fémekre, amelyeket hőhatás nem érhet (edzett és ötvözött anyagok), vagy nem szerencsés hogy ér, pl. alumínium, ugyanakkor gyakorlatilag bármilyen anyag vágható vele.

A vízsugaras vágásról

A vízvágás során a levágott él minősége nagyon jó és általában nem igényel további simító, sorjázó megmunkálást. A vízsugaras vágás technológiai folyamata: a direkt hajtású nagynyomású pumpa által előállított ~3450 bar nyomású víz a vágófejben egy kis átmérőjű fúvókán áthaladva rendkívül nagy sebességű vízsugárrá alakul. A vízsugárba kevert abrazív homok koptató hatása által történik a vágás. A vízsugaras megmunkálás hideg eljárás, ami nem görbíti el, edzi vagy terheli (a hőtágulás által) az anyagot a vágás során. Mivel nincsenek hő által deformálódott területek vagy vágási karcolások, a vízsugárral vágott anyagok pontosan illeszthetők egy munkadarabra.

Az OMAX Maxiem Waterjet 2040 vízsugaras vágóval tiszta, pontos vágás érhető el akár márványlapoknál is.

Lamitec kapcsolat

A Lamitec Kft.-vel és a cégcsoporton belüli korábbi márkakereskedővel, a Ge-Co Kft.-vel kiváló, baráti a viszonyunk, és a közeljövőben tervezzük új OMAX vízvágó beszerzését, egy újabb technológiát, amelynek már „3D-s feje” van. Az 5 tengelyes megmunkálásnak jelentős szerepe van nagy keresztmetszetű anyagok vágásánál, ahol megfigyelhető az úgynevezett szoknyásodás, amikor a függőleges vágás a vágandó anyagban kissé oldalra kitér, ez a 3D-s fejjel tökéletesen kiküszöbölhető. Másik nagy előny, hogy az új géppel akár 120mm vastagságban, tetszőleges letöréssel, akár egyenes vonalon, akár ívek mentén tudunk vágni. Ez a régión belül egyedi kapacitás lesz, és tágabb földrajzi környezetben is meg tudunk jelenni összetett szolgáltatásainkkal.

Omax Maxiem Waterjet 2040 vízsugaras vágó

Omax Maxiem Waterjet 2040 vízsugaras vágó, munkaméret: 4000×2000 mm, mérettűrés: ±0,025 mm.

Vízsugárral vágható anyagok

  •  Fém (szénacél, rozsdamentes, inox nikkel, réz, alumínium, Alloy, Hardox stb.)
  •  Kerámia (karbidok, timföldkerámiák)
  •  Kompozit (FRP, szénszálas laminátum,, stb)
  •  Üveg (boroszilikát, kvarcüveg)
  •  Műanyag, gumi, hab
  •  Kő (márvány, gránit, mészkő, pala, stb.)

www.lamitec.hu, www.pi-metal.com


Műszaki Magazin előfizetés Műszaki Magazin hírlevél feliratkozás

The post Önállóság és több lábon állás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
GE-CO – Meghívó házi kiállításra https://www.muszaki-magazin.hu/2020/10/13/ge-co-kiallitas-meghivo/ Tue, 13 Oct 2020 13:31:33 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=11942 Várjuk szeretettel november 5-6-án megrendezésre kerülő szakmai kiállításunkra. 2000 m2-es területünkön biztosítjuk, hogy a megfelelő távolságtartás mellett, de mégis közelről, működés közben tudják megtekinteni gépeinket. Bemutatjuk a legfrissebb megoldásokat a CNC esztergálás-, automatizálás területén, illetve most először megtekinthető lesz az új kollaboratív robot családunk is. Az esemény fő célja, hogy  vendégeink betekintést nyerjenek a legfrissebb […]

The post GE-CO – Meghívó házi kiállításra appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Várjuk szeretettel november 5-6-án megrendezésre kerülő szakmai kiállításunkra. 2000 m2-es területünkön biztosítjuk, hogy a megfelelő távolságtartás mellett, de mégis közelről, működés közben tudják megtekinteni gépeinket.

Bemutatjuk a legfrissebb megoldásokat a CNC esztergálás-, automatizálás területén, illetve most először megtekinthető lesz az új kollaboratív robot családunk is. Az esemény fő célja, hogy  vendégeink betekintést nyerjenek a legfrissebb ipari technológia felhasználásának lehetőségeibe.

Az idei év témája: Automatizálás, robotizálás, Doosan Cobot, Ipar 4.0.

Itt a helye, ha:

  • gép vásárlás előtt áll,
  • ha olyan technológiába készül beruházni, amelynek még bizonytalan a megtérülésében,
  • vagy már meglévő berendezéseit szeretné nagyobb kihasználtsággal üzemeltetni,
  • kíváncsi egy átfogó gépbemutatóra.

Kiállításunkkal egy időben tartja leányvállalatunk a Lamitec Kft  is a bemutatóját, ahol megismerhetik a vízvágás, élhajlítás, plazmavágás és az egyedi lézerjelölés titkait.

Várjuk Szeretettel!

a GE-CO Hungary csapata.

MEGHÍVÓ HÁZI KIÁLLÍTÁSUNKRA

The post GE-CO – Meghívó házi kiállításra appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Ge-Co Hungary: Open House 2020.04.02.–03.- ELHALASZTVA! https://www.muszaki-magazin.hu/2020/03/08/ge-co-open-house/ Sun, 08 Mar 2020 12:16:02 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=9467 Idén tavasszal ismét házi kiállítást tart a GE-CO Hungary Kft. ELHALASZTVA – IDŐPONTVÁLTOZÁS! A GE-CO Hungary Kft. Automatizálás, Ipar 4.0 és robotizálás az iparban címmel 2020. április 2-én és 3-án tartott volna szakmai napot, ám a kialakult helyzetre való tekintettel bizonytalan időre elhalasztották az eseményt. Az idei év témája: Automatizálás, I4.0 és robotizálás az iparban. Amennyiben […]

The post Ge-Co Hungary: Open House 2020.04.02.–03.- ELHALASZTVA! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Idén tavasszal ismét házi kiállítást tart a GE-CO Hungary Kft.

ELHALASZTVA – IDŐPONTVÁLTOZÁS!


A GE-CO Hungary Kft. Automatizálás, Ipar 4.0 és robotizálás az iparban címmel 2020. április 2-én és 3-án tartott volna szakmai napot, ám a kialakult helyzetre való tekintettel bizonytalan időre elhalasztották az eseményt.


Az idei év témája: Automatizálás, I4.0 és robotizálás az iparban.

Amennyiben felkeltette érdeklődését az automatizálás, látogasson el személyesen a 2020.04.02.-03. között megrendezésre kerülő szakmai napunkra. Nem csak gép beszerzésben számíthatnak ránk hanem teljes körű szolgáltatást, megoldást nyújtunk bármilyen gyártáshoz kapcsolódó igényhez. Szakértő kollégáink segítségével a legkiválóbb ipari berendezéseink tekinthetők meg. Bemutatjuk partnereink legfrissebb innovációit a CNC esztergálás, automatizálás területén. Vendégeink működés közben is láthatják a legfrissebb ipari technológia felhasználásának lehetőségeit.

A szakmai napon megismerkedhetnek:

  • szerszámgépeinkkel,
  • robot gyártókkal,
  • rendszer integrálással,
  • kiegészítő berendezésekkel.

Ne maradj le szakmai napunkról.

Várunk Szeretettel,
a GE-CO Hungary csapata.


További híreink az év fontosabb eseményeiről, szakkiállításairól:

Szakkiállítási naptár 2020

The post Ge-Co Hungary: Open House 2020.04.02.–03.- ELHALASZTVA! appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
GE-CO: A jövő az Ipar 4.0 – ban és a robotizálásban rejlik https://www.muszaki-magazin.hu/2019/05/09/ge-co-jovo-az-ipar-4-0-ban-es-robotizalasban-rejlik/ Thu, 09 May 2019 17:40:27 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=7003 Azt tapasztaljuk, hogy jelentősen megnövekedett a munkaerőhiány az ipar minden területén. Manapság már nem csak a jól képzett és tapasztalt technológusok és gépbeállítók hiányoznak az iparban, hanem egyre inkább az operátorok is. A modern, drága CNC gépek akkor termelnek profitot, ha dolgoznak. A másik fontos dolog a megbízhatóság. Csak egy gép képes egy feladatot százszor, […]

The post GE-CO: A jövő az Ipar 4.0 – ban és a robotizálásban rejlik appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Azt tapasztaljuk, hogy jelentősen megnövekedett a munkaerőhiány az ipar minden területén. Manapság már nem csak a jól képzett és tapasztalt technológusok és gépbeállítók hiányoznak az iparban, hanem egyre inkább az operátorok is.

A modern, drága CNC gépek akkor termelnek profitot, ha dolgoznak. A másik fontos dolog a megbízhatóság. Csak egy gép képes egy feladatot százszor, ezerszer vagy akár több ezerszer pontosan ugyan úgy ismételni. Ezenkívül egy gépnek nincsenek emberi szükségletei, képes 24 órán át dolgozni szünet nélkül. Nem betegedik meg, nem fárad el, nem vonja el semmi a figyelmét a feladatáról.

Egy befektetés akkor megalapozott, ha az elérhető előny számszerűsíthető. Ma a technológiába való befektetés hozhatja a legelőnyösebb megtérüléseket, hiszen a digitalizálás nemcsak javuló produktivitást kínál.

A piac szereplői mind különböző szinteken állnak az Ipar 4.0 használatát illetően. Persze ahol az Excel-táblázatokat kell lecserélni fejlett adatbázis-kezelő rendszerekre, ott nyilvánvalóan több munka vár a szervezetre, de az Ipar 4.0 olyan világ, amelynek alacsony a belépési küszöbe, és nagyon könnyen perszonalizálható, illetve adaptálható a legkülönfélébb ipari területeken.

A negyedik ipari forradalomként emlegetett változásnak, messzemenő következményei lesznek az automatizáció minden válfajára. Az Ipar 4.0 jóval több, mint csupán a termelési folyamatok intelligens hálózatba kapcsolása. Minket, a piac szereplőit, a döntéshozókat kapcsolják más üzemmódba végérvényesen.

Szinte napról napra új megoldások jelennek meg, de nemcsak ötletként, hanem alkalmazási szinten is. A gépi látás, az együttműködő robotok, a gépi tanulás olyan területek, amelyek pár éve még elszigetelt kísérletek formájában léteztek, de ma már szervesen beépülnek a termelési értékláncba. A fejlődés rendkívüli gyorsasága a vállalatokat is gyorsabb döntésekre, innovatív megoldások bevezetésére késztetik.

A digitalizáció a mindennapjaink része lett

Az Industry 4.0 tehát nemcsak elszigetelt megoldások összessége, hanem rendszerbe kapcsolt tudás. A digitálisan hálózatba kötött folyamatai lehetővé teszik, hogy a termékeket rugalmasabban, energia-hatékonyabban, az erőforrásokat jobban kímélve állítsuk elő kedvezőbb áron. A tervezéstől kezdve a termékéletciklus végéig követni képes a terméket, ezért ez a fajta technológiai váltás a vállalatok üzleti modelljeik átírását teszi szükségessé, sőt a digitálisan képzett szakemberek alkalmazása is fontossá válik. Nem véletlen, hogy egyre több vállalatnál alkalmaznak CTO-t, vagyis Chief Technology Officert, technológiai vagy informatikai vezetőt.

Az Industry 4.0. négy fő tervezési elve:

  • együttműködési képesség,
  • átlátható információáramlás,
  • technikai támogatás,
  • decentralizált döntések.

A negyedik ipari forradalom különböző elemek hálózatokba szervezésén alapul. Az irányítás szerepét intelligens informatikai rendszerek töltik be. Minden rész kommunikál a központtal, így a távfelügyelet előtt is új dimenziók nyílnak.

Cél a hatékonyság növelése

A munkaerőhiány és a versenyképesség miatt fokozott az érdeklődés az automatizálható gyártási folyamatok iránt, a jobb ellenőrizhetőség és a hatékonyság növelése érdekében. Ezekre a kihívásokra saját fejlesztésű szoftvereink és komplex megoldásaink állnak rendelkezésre, számos területről rendelkezünk tapasztalatokkal és referenciákkal. A valós idejű adatszolgáltatás lehetőséget teremt arra, hogy akkor és ott avatkozzunk be, ahol éppen szükség van rá.

Cégünk alapvető profilja a CNC gépek értékesítése és az ezekhez kapcsolódó automatizálási feladatok megoldása, de a gyártáshoz hozzátartoznak a kiegészítő feladatok is. Ilyenkor nagy szakmai múltunk alatt felépített kapcsolati rendszerünkre támaszkodunk és specialistákkal kooperációban oldjuk meg a feladatokat. Mindenki azt csinálja amiben tapasztalt és szakértő, ez a hatékonyságunk kulcsa.

Inteligens technológia

Jó hír, hogy a technológiai váltást nem feltétlenül a legdrágább befektetés formájában kell elképzelnünk. A meglévő eszközök rendszerbe kapcsolása is járható út a modernizációban. Ebben az esetben is érzékelők, szenzorok szállítják az adatokat az adatfeldolgozás helyére. A meglévő infrastruktúránk tudása így rendkívüli módon kibővül.

Sokan félnek, hogy az intelligens technológiába való befektetés nem vagy csak igen lassan térül meg. Viszont ha feltárjuk az értékteremtésben, a gyártási folyamatban jelentkező szűk keresztmetszeteket, máris lokalizáltuk, hogy a digitális megoldásoknak hol van a belépési pontjuk. Lehetnek a termelésben olyan nem optimalizált, pazarló folyamatok, amelyekre már régóta kerestük a megoldást –hagyományos eszközökkel. A digitális adatkinyerést és adatelemzést viszont szigetszerűen is el lehet kezdeni, és az itt szerzett tapasztalatok később a termelés egészén is érvényesíthetők. Ez költségkímélő és hatékony, fenntartható eljárásmód, amelynek során rendkívül sok tapasztalatot szerezve tanulhatjuk mi magunk is a modern technológiát.

Közös munkavégzés robotokkal

A robotizálás nehézségét nagyban meghatározza az alapanyag és a kész gyártmány bonyolultsága. A közös munkavégzés a robotokkal, összetett gyártó rendszerek vezérlése okostelefonon vagy táblagépen: a jövő gyártásában az emberek és gépek közötti közvetlen interakció a napi rutin részévé válik. A gépi látás és a szenzortechnológia fejlődésének köszönhetően a munkaállomások felhasználóra szabhatók, egyéni beállításokkal tehetők ergonomikussá.

Mivel a robot általában egy mereven megírt robotprogramot követ, ezért gyártókészülékekkel megfelelő helyzetbe kell az alkatrészt hozni a feladathoz. Legtöbb esetben ez okozza a legnagyobb kihívást a robotizációban és nem maga a robotprogram elkészítése, végrehajtása. Pontosan meg kell határozni, hogy honnan, hogyan indul az alkarész felvétele, majd milyen úton kerül a gépbe, végül, hogy hogyan távozik, hova kerül és milyen állapotban lesz, amikor elhagyja a robot cellát.

Fontos az előgyártmány alakja, mérete, tömege és sok esetben az alapanyaga is. A robotizálás részleteinek kidolgozásakor lépésről-lépésre át kell gondolni az anyagáramlást a teljes rendszerben. Természetesen fontos még az elvárt gyártási ciklusidő és a megmunkáló gépek mérete. Robotizáláskor mindig meg kell határozni egy merev cella alaprajzot is, amelynek a helyigényét is biztosítani kell.

Míg a monoton, repetitív vagy fizikailag megterhelő munkát egyre több helyen kollaboratív robotok végzik, a precíziós, összetett folyamatokat az ember kontrollálja. A védőrács sok helyen már a múlté, a megfelelő biztonsági érzékelő technológiának köszönhetően emberek és gépek együtt dolgozhatnak.

Ha többet szeretnének megtudni a GE-CO szolgáltatásairól tekintsék meg weboldalukat,

www.ge-co.hu  vagy látogassanak el a Mach-Tech kiállításra, az A pavilon 208A standhoz.

A kiállításon Összesen 11 géppel várjuk a látogatókat, különböző vágási bemutatókkal, robottal felszerelt gépekkel és látványos műsorokkal.

Kiállított gépek gépek:

Doosan: – LYNX 2100LMA

  • DVF 5000
  • T3600D
  • NHP 5000 (Horizont)
  • Tsugami : M08DE-II
  • Murata:  MW120 GT
  • OMAX: Maxiem 1530
  • PROTOMAX
  • Weinbrenner– APHS élhajlító
  • Akyapak – APK 081
  • GEKA : HYDRACORP-55/110SD (ők a legújabb partnereink)

The post GE-CO: A jövő az Ipar 4.0 – ban és a robotizálásban rejlik appeared first on Műszaki Magazin.

]]>