eszköz – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Thu, 02 Jan 2025 06:00:34 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Nagy teljesítményű sokoldalú eszköz https://www.muszaki-magazin.hu/2024/04/11/vario-x-murrelektronik-controller/ Thu, 11 Apr 2024 05:30:18 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=29170 A Vario-X Controllerrel a Murrelektronik robusztus és megbízható ipari PC-t kínál a termelés és gyártás területén való nagyigényű alkalmazásokhoz. A Murrelektronik Vario-X készüléke egy modulárisan kifejlesztett automatizálási rendszer, amely az érzékelőket és aktuátorokat periférikusan hozza a közvetlen gépi környezetbe, és rugalmas, méretezhető megoldást kínál minden alkalmazáshoz. A Vario-X Controllerrel a Murrelektronik egy nagy teljesítményű és […]

The post Nagy teljesítményű sokoldalú eszköz appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Vario-X Controllerrel a Murrelektronik robusztus és megbízható ipari PC-t kínál a termelés és gyártás területén való nagyigényű alkalmazásokhoz.

A Murrelektronik Vario-X készüléke egy modulárisan kifejlesztett automatizálási rendszer, amely az érzékelőket és aktuátorokat periférikusan hozza a közvetlen gépi környezetbe, és rugalmas, méretezhető megoldást kínál minden alkalmazáshoz. A Vario-X Controllerrel a Murrelektronik egy nagy teljesítményű és sokoldalú ipari PC-t fejlesztett ki, amely decentralizált vezérlőként – akár egy gép központi elemeként – alkalmazható, vagy akár egy magasabb szintű vezérlőhálózatba integrálható. A különféle fizikai interfészek mellett a kommunikációs protokollok széles skáláját is kínálja. Az IP67-es védelmi osztálynak köszönhetően közvetlenül a gépre telepíthető, ami viszont lehetővé teszi a modern decentralizált és kapcsolószekrény nélküli telepítési koncepciókat.

Sokoldalúan használható

A Vario-X vezérlő nagy teljesítményű négymagos CPU-jával eredményes, amely rövid ciklusidőket és nagy mennyiségű adatkezelést tesz lehetővé. A CODESYS V3 PLC funkcionalitásának köszönhetően a Vario-X Controller önállóan veheti át a gépek és rendszerek irányítását. Az EtherCAT Master funkció lehetővé teszi a terepi eszközök, például meghajtók vagy I/O modulok nagy teljesítményű csatlakoztatását. A Vario-X Controller a PROFINET vagy az EtherNet/IP interfész eszközökön keresztül integrálható magasabb szintű vezérlőrendszerekbe. Ez azt jelenti, hogy a gépmodulok egymástól függetlenül automatizálhatók a Vario-X vezérlővel, amelyek aztán a magasabb szintű vezérlésen keresztül kommunikálnak egymással.

A vizualizációk létrehozhatók a CODESYS V3-ban, és WebVisu-ként jeleníthetők meg bármely helyi vagy távoli kijelzőn és operációs eszközön, például HMI-n (ember-gép kezelői felületen), okostelefonon, táblagépen vagy PC-n. A független Gigabit Ethernet interfészek lehetővé teszik a biztonságos felhőkapcsolatot is. A Vario-X vezérlő nem csak EDGE átjáróként használható, hanem EDGE vezérlőként is átveheti az adatok előzetes feldolgozását és a kommunikációt az érzékelőtől a felhő felé. Eközben beépített prediktív karbantartási érzékelők figyelik a Vario-X rendszer állapotát.

www.murrelektronik.hu


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Nagy teljesítményű sokoldalú eszköz appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Okoseszközök segítik a DACHSER-t a nemzetközi gyűjtőforgalomban https://www.muszaki-magazin.hu/2023/01/27/dachser-okoseszkozok-nyomkovetok/ Fri, 27 Jan 2023 03:30:42 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=23733 Intelligens nyomkövetők folyamatos telepítésével segíti 8500 db csereszekrénye útját az európai gyűjtőszállítmányozási hálózatán belül a DACHSER. A technológiai újításnak köszönhetően a csereszekrények – amelyekből a DACHSER magyarországi telephelyein több mint 260 db van forgalomban – útja valós időben követhető és az érkezési idők is pontosan kiszámíthatók. A logisztikai cég szállításirányítási rendszeréből származó útvonaladatokkal együtt egy […]

The post Okoseszközök segítik a DACHSER-t a nemzetközi gyűjtőforgalomban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Intelligens nyomkövetők folyamatos telepítésével segíti 8500 db csereszekrénye útját az európai gyűjtőszállítmányozási hálózatán belül a DACHSER.

A technológiai újításnak köszönhetően a csereszekrények – amelyekből a DACHSER magyarországi telephelyein több mint 260 db van forgalomban – útja valós időben követhető és az érkezési idők is pontosan kiszámíthatók. A logisztikai cég szállításirányítási rendszeréből származó útvonaladatokkal együtt egy központi felületen és térképen jelennek meg a tehergépkocsik és csereszekrények pozíciójának adatai. Az úgynevezett „telematikai táblák” teljesen új, innovatív lehetőségeket kínálnak a fuvarszervezéssel foglalkozó munkavállalók számára, és az ellátási lánc fokozott átláthatóságából is az ügyfelek is profitálnak.

A DACHSER a Deutsche Telekommal és más technológiai vállalatokkal együtt azon dolgozott, hogy intelligens nyomkövető eszközöket (STD) fejlesszenek ki csereszekrények minél eredményesebb használatára. Ezek az eszközök a Deutsche Telekom csúcskategóriás SIM-kártyáival vannak felszerelve és energiatakarékos, napelemes energiamodulokból, modern műholdas helymeghatározó technológiából (GPS, Galileo), valamint az új 5G/LPWAN-on (LTE-M) alapuló vezeték nélküli modulokból állnak. A holisztikus megoldást úgy alakították ki, hogy a csereszekrény karosszériájának teljes tizenkét éves élettartamára kitartson karbantartás nélkül.

„A valós idejű pozícióadatok és azok megjelenítésének kombinációjával áttörést értünk el a szállítmányok nyomon követésében és kezelésében az általános gyűjtőszállítmányozás világában

– mondta el Alexander Tonn, COO DACHSER Road Logistics.

A nemzetközi gyűjtőszállítmányozásból származó valós idejű pozícióadatok feldolgozása és megjelenítése a DACHSER alkalmazottai számára összesen öt speciális „telematikai táblán” keresztül valósulnak meg. A táblák nyomon követik a teljes forgalmat, és valós időben jeleníthetik meg a járművek vagy csereszekrények pontos helyét, így a telephelyek és az ügyfelek részletes számítást kaphatnak az egyes szállítmányok várható érkezési idejéről, ami megkönnyíti az átrakodást és a belföldi forgalom tervezését. Ezek a táblázatok bemutatják a visszatérő fuvarok további rakodási lehetőségeit is, ami optimalizálja a rakodási kapacitásokat. Az elkövetkező hónapokban az alkalmazás képes lesz az eseti fuvarfeladatokat végző tehergépjárművek GPS-adatainak megjelenítésére is egy speciálisan kifejlesztett Driver App segítségével.

A valós idejű pozícióadatok és azok megjelenítésének kombinációjával áttörést értünk el a szállítmányok nyomon követésében és kezelésében az általános gyűjtőszállítmányozásban. Munkatársainkat támogatjuk a kapacitástervezésben, ami lehetővé teszi számukra a szállítás optimalizálását és az átrakodás hatékonyságának javítását. Ügyfeleink profitálnak abból, hogy az egyre korlátozottabb kapacitások ellenére is azt a minőséget tudjuk biztosítani számukra, amelyet a DACHSER-től elvárnak.”

– fejtette ki Alexander Tonn, a DACHSER Road Logistics üzletágának vezetője.

A laboratóriumtól a gyakorlatig

A kitartó kutatási és fejlesztési munka meghozta gyümölcsét, sikerült elérni a robusztus és hosszú élettartamú, a gyűjtőszállításban meghatározó csereszekrények költséghatékony és megbízható nyomonkövetését.

Amikor megjelentek az LPWAN technológiák, nagyon korán elkezdtük tanulmányozni őket a DACHSER Enterprise Lab keretein belül, a Fraunhofer IML intézettel közösen együttműködve

– mondta Stefan Hohm, a DACHSER fejlesztési igazgatója.

“A Deutsche Telekommal együtt ezt követően gyakorlatiassá tudtuk tenni az innovációt, és valódi hozzáadott értéket teremthettünk hálózatunk számára.”


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Okoseszközök segítik a DACHSER-t a nemzetközi gyűjtőforgalomban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Siemens technológiával bővült a Diehl Aviation magyar gyártóüzeme https://www.muszaki-magazin.hu/2022/09/05/diehl-siemens-technologia/ Mon, 05 Sep 2022 06:00:19 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=21709 A Diehl Aviation új üzemcsarnokában is szerepet kaptak a Siemens eszközei. Új üzemcsarnokkal bővítette kapacitását a Diehl Aviation Hungary Kft. A nyírbátori üzemben többnyire az Airbus A350 XWB és A320-as repülőgépek kabinalkatrészeit gyártják. Az üzem energiaelosztását Siemens-technológia biztosítja. A német Diehl Aviation leányvállalata, a Diehl Aviation Hungary Kft. 2,5 milliárd forintos beruházás eredményeként valósította meg […]

The post Siemens technológiával bővült a Diehl Aviation magyar gyártóüzeme appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Diehl Aviation új üzemcsarnokában is szerepet kaptak a Siemens eszközei.

Új üzemcsarnokkal bővítette kapacitását a Diehl Aviation Hungary Kft. A nyírbátori üzemben többnyire az Airbus A350 XWB és A320-as repülőgépek kabinalkatrészeit gyártják. Az üzem energiaelosztását Siemens-technológia biztosítja.

A német Diehl Aviation leányvállalata, a Diehl Aviation Hungary Kft. 2,5 milliárd forintos beruházás eredményeként valósította meg harmadik gyártócsarnokát a nyírbátori telephelyén. A több mint 800 embernek munkát biztosító vállalkozás a légiközlekedési ipar vezető beszállítója. A magyarországi telephelyeken széles körű tevékenység valósul meg, a tervezéstől, fejlesztéstől kezdve egészen a gyártásig, valamint a debreceni telephelyen létrehozott mérnök és szolgáltató központ által biztosított funkciókig. A vállalat olyan speciális alkatrészeket tervez és gyárt utasszállító repülőgépekhez, mint klímacsövek, oldalfalak, ablakárnyékolók, ajtók és ajtókeretek, izolálócsomagok, továbbá komplett fedélzeti mosdók. A cég egyik legnagyobb partnere és ügyfele az Airbus repülőgépgyártó.

A Siemens több mint tíz éve biztosítja technológiáját a vállalat számára partnerein keresztül. Az új üzemcsarnok teljes közép- és kisfeszültségű energiaelosztási rendszere Siemens termékekkel – transzformátorokkal, kapcsolóberendezésekkel – valósult meg, az SBT Automatika Kft. által telepített épületautomatizálási rendszer (ideértve a fűtést, szellőztetést és légkondicionálást) pedig Siemens komponensekből épült fel.

The post Siemens technológiával bővült a Diehl Aviation magyar gyártóüzeme appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az ipar átalakulása https://www.muszaki-magazin.hu/2022/03/06/iot-ipari-atalakulas/ Sun, 06 Mar 2022 08:55:24 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=19111 Versenyképesség – A „Jobb döntések milliárdjai” (Billions of better decisions) – című tanulmány kiemeli az ipari Internet_of Things (IoT) megoldások szerepét a fenntarthatósági célok elérésében, és rámutat, hogy ezek a megoldások az iparban dolgozók előtt is új döntési lehetőségeket nyitnak meg.   Az ABB közzétette a nemzetközi üzleti és technológiai vezetők körében, az ipari átalakulásról […]

The post Az ipar átalakulása appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Versenyképesség – A „Jobb döntések milliárdjai” (Billions of better decisions) – című tanulmány kiemeli az ipari Internet_of Things (IoT) megoldások szerepét a fenntarthatósági célok elérésében, és rámutat, hogy ezek a megoldások az iparban dolgozók előtt is új döntési lehetőségeket nyitnak meg.  

Az ABB közzétette a nemzetközi üzleti és technológiai vezetők körében, az ipari átalakulásról készített, a digitalizáció és a fenntarthatóság kapcsolódási pontjait vizsgáló új, globális tanulmány eredményeit. A tanulmány az ipari eszközök internetének (IoT) jelenlegi elterjedtségét és az abban rejlő lehetőségeket vizsgálja az energiahatékonyság javítása, az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentése és a változások ösztönzése terén. Az ABB új kutatásának célja, hogy ösztönözze a vitát az iparban az ipari IoT kihasználásának lehetőségeiről, és képessé tegye a vállalatokat és a munkavállalókat arra, hogy jobb döntéseket hozzanak, amelyek mind a fenntarthatóság, mind a jövedelmezőség szempontjából előnyösek.

„A fenntarthatósági célok egyre inkább az üzleti érték és a vállalati hírnév meghatározó tényezői, és az ipari IoT-megoldások egyre fontosabb szerepet játszanak a vállalatok biztonságos, intelligens és fenntartható működésének elősegítésében”

– mondta Peter Terwiesch, az ABB Folyamatautomatizálási üzletágának vezetője.

„Az üzemi adatok elemző feltárása a kulcsa annak, hogy valóban milliárdnyi jobb döntést hozhassunk az egész iparban, és ezek alapján cselekedjünk, ami jelentős termelékenységnövekedést, alacsonyabb energiafogyasztást és kisebb környezeti terhelést eredményez.” 

Az ABB megbízásából készült tanulmány szerint a szervezet „jövőbeni versenyképessége” a legfontosabb tényező – a válaszadók 46 százaléka véli így –, ami miatt az ipari vállalatok egyre nagyobb figyelmet fordítanak a fenntarthatóságra. Ám miközben a globális döntéshozók 96 százaléka a digitalizációt „a fenntarthatóság szempontjából alapvető fontosságúnak” tartja, a megkérdezett cégeknek csak 35 százaléka valósított meg teljeskörű, ipari IoT-megoldásokat. A gondolkodásmód és a gyakorlat közötti „szakadék” azt mutatja, hogy bár a mai ipari vezetők közül sokan felismerik a digitalizáció és a fenntarthatóság közötti fontos kapcsolatot, a jobb döntések meghozatalát és a fenntarthatósági célok elérését lehetővé tevő, releváns digitális megoldások alkalmazását fel kell gyorsítani az olyan ágazatokban, mint a gyártás, az energetika, az épülettechnológia és a közlekedés.

A tanulmány további fő tanulságai:

  • A válaszadók 71 százaléka számolt be arról, hogy a világjárvány következtében a fenntarthatósági célkitűzések nagyobb prioritást kaptak.
  • 72 százalékuk mondta, hogy a fenntarthatóság miatt „valamelyest” vagy “jelentősen” növeli az ipari IoT-re fordított kiadásait.
  • A válaszadók 94 százaléka egyetértett azzal, hogy az ipari IoT „jobb döntéseket tesz lehetővé, és javítja az általános fenntarthatóságot”.
  • A válaszadók 57 százaléka jelezte, hogy az ipari IoT „jelentős pozitív hatást” gyakorolt az operatív döntéshozatalra.
  • Az észlelt kiberbiztonsági sebezhetőségek jelentik az első számú akadályt a fenntarthatóság ipari IoT segítségével történő javításának.

Kölcsönös előny az ipari IoT-vel

Mivel a megkérdezett vezetők 63 százaléka határozottan egyetért azzal, hogy a fenntarthatóság jót tesz vállalatuk jövedelmezőségének, és 58 százalékuk szintén határozottan egyetért azzal, hogy azonnali üzleti értéket biztosít, így egyértelmű, hogy a fenntarthatóság és az Ipar 4.0 erőfeszítések hagyományos prioritásai. A sebesség, az innováció, a termelékenység, a hatékonyság és az ügyfélközpontúság egyre inkább összefonódnak, ami előnyös forgatókönyveket tár fel minden vállalat számára, amely a hatékonyság és termelékenység növelésére törekszik, miközben előrelépést tesz az éghajlatváltozás kezelése terén.

„A Nemzetközi Energiaügynökség becslése szerint az ipar ma az üvegházhatású gázok globális kibocsátásának több mint 40 százalékáért felelős,”

– mondta Terwiesch.

„Ha el akarjuk érni az olyan éghajlati célkitűzéseket, mint az ENSZ fenntartható fejlődési céljai vagy a Párizsi Megállapodásban lefektetett célkitűzések, akkor az ipari szervezeteknek fenntarthatósági stratégiájuk részeként digitális megoldásokat kell bevezetniük. Ezeknek a technológiáknak a felkarolása minden szinten – az igazgatótanácstól a létesítményszintig – kulcsfontosságú, és lehetővé teszi, hogy az ipari munkaerő minden tagja jobb döntéshozóvá váljon a fenntarthatósági kérdések tekintetében”.  

The post Az ipar átalakulása appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Beltéri növénytermesztő készüléket mutatott be az LG https://www.muszaki-magazin.hu/2022/01/02/tiiun-lg-okoskert-novenytermesztes/ Sun, 02 Jan 2022 14:23:49 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=18364 A 2022-es CES-en az LG tiiun elnevezésű megoldással, vagyis egy modern, szabadon álló beltéri növénytermesztő készülékkel mutatkozik be az LG Electronics (LG) megújult zöld életmód koncepciója. A tiiun, ami koreaiul annyit tesz, „kihajt”, találó elnevezés az LG legújabb készüléke számára, amelynek segítségével még a kezdő kertészek is egész évben otthonuk kényelmében termeszthetnek zöldségeket, fűszernövényeket, vagy […]

The post Beltéri növénytermesztő készüléket mutatott be az LG appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A 2022-es CES-en az LG tiiun elnevezésű megoldással, vagyis egy modern, szabadon álló beltéri növénytermesztő készülékkel mutatkozik be az LG Electronics (LG) megújult zöld életmód koncepciója.

A tiiun, ami koreaiul annyit tesz, „kihajt”, találó elnevezés az LG legújabb készüléke számára, amelynek segítségével még a kezdő kertészek is egész évben otthonuk kényelmében termeszthetnek zöldségeket, fűszernövényeket, vagy akár virágokat is. A stílusos és rendkívül egyszerűen használható életmód-innováció egy teljes értékű kert minden előnyét kínálja anélkül, hogy használóinak a kártevők vagy a kedvezőtlen időjárás miatt kellene aggódniuk.

A teljesen önálló egységként megtervezett LG tiiunban két polc kapott helyet, amelyek külön-külön akár hat kombinált vetőmagcsomag és három különböző vetőmagkészlet tárolására is alkalmasak. Minden kombinált vetőmagcsomagon 10 lyuk van a magok csíráztatására, így a felhasználók a fejlett technológiának és az LG tudásának köszönhetően problémamentesen és gyorsabban, mindössze négy-nyolc hét alatt nevelhetnek egyidejűleg több különféle saját termesztésű növényt.

Az LG előremutató technológiája és dizájnja, valamint a termék által kínált egyedi fogyasztói előny a CES 2022 Innovációs Díját is kiérdemelte. A modern és intelligens növénytermesztő rendszer az LG azon, több évtizedes technológiai tapasztalataira is épül, amelyet a vállalat a háztartási gépek — például hűtőszekrények, víztisztítók és szellőzőrendszerek — területén szerzett. Mindennek köszönhetően az új készülék megbízható eredményeket és fáradság nélkül elérhető, nagyrészt automatizált növénytermesztési folyamatot garantál.

Az LG elismert inverteres kompresszorára épülő időjárás-szabályozó rendszer (Flexible Weather Control System) a tiiun belső hőmérsékletének pontos beállításával biztosít optimális feltételeket az organikus növekedéshez. Amellett, hogy automatikusan, a nap természetes ciklusát imitálva szabályozza a hőmérsékletet és a fényt, az LG intelligens rendszere 24 óránként nyolcszor öntözi meg a növényeket, és folyamatosan ideális páratartalmú levegőt keringet, hogy a magvakból egészséges növények és gyönyörű virágok fejlődhessenek.

Az LG tiiun belső struktúráját úgy tervezték meg, hogy növelje a fotoszintézis hatékonyságát, azaz a készülékbe szerelt LED-fényforrás hatását, és így gyorsítsa a növekedési folyamatot. A légmentesen záródó, állandó belső hőmérsékletet biztosító, és egyben a káros rovarokat is távol tartó, átlátszó ajtón keresztül a felhasználók mindig szemmel kísérhetik növényeik fejlődését. Az LG ThinQ™ mobilalkalmazással pedig akár távolról is nyomon követhetik a teljes csírázási folyamatot, ellenőrizhetik vagy módosíthatják a beállításokat, és értesítést kaphatnak, ha a víztartályt újra kell tölteni.

Az LG tiiun kényelmes megoldást jelent a zöldebb, egészségesebb otthoni élethez, ráadásul egyszerű, mégis elegáns dizájnjával értéket is felmutat. A bármely enteriőrhöz jól illeszkedő tiiun két kifinomult és természetes színváltozatban, bézsben és zöldben lesz elérhető egyes piacokon.

„Az LG tiiun praktikus és kényelmes megoldás azon elfoglalt vásárlóink számára, akik otthonukban is zöldebb, egészségesebb életmódot szeretnének követni”

— mondta Lyu Jae-cheol, az LG Electronics háztartásigép és légkondicionáló üzletágának elnöke.

„Otthonunk stílusos kiegészítőjeként is helyt álló, okos növénytermesztő rendszerünk szórakoztatóvá és egyszerűvé teszi a fűszernövények, leveles zöldségek és virágok termesztését még azok számára is, akiknek nincs semmilyen kertészeti tapasztalata.”

Az LG tiiun és az LG tiiun mini az LG digitális kiállítási standján, a 2022-es CES kiállítás keretében, január 5-től tekinthető meg.

The post Beltéri növénytermesztő készüléket mutatott be az LG appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Haptikus eszközök – Valósághű érintés a digitális világban https://www.muszaki-magazin.hu/2021/05/10/haptikus-eszkoz-3d-sistems/ Mon, 10 May 2021 08:27:23 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=14945 A 3D Systems által fejlesztett haptikus eszközök lehetővé teszik, hogy saját kézmozdulatainkkal alkossunk a virtuális térben. A force feedback technológia segítségével a digitális világot valósághűen érzékelhetjük tervezés közben, emellett a tollszerű kialakítás biztosítja a 3D modellek szabadabb megformálását, amely főleg olyan bonyolult geometriáknál hasznos, amelyek hagyományos tervezési eljárásokkal nehezen kivitelezhetőek. Használat közben a felhasználó úgy […]

The post Haptikus eszközök – Valósághű érintés a digitális világban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A 3D Systems által fejlesztett haptikus eszközök lehetővé teszik, hogy saját kézmozdulatainkkal alkossunk a virtuális térben.

A force feedback technológia segítségével a digitális világot valósághűen érzékelhetjük tervezés közben, emellett a tollszerű kialakítás biztosítja a 3D modellek szabadabb megformálását, amely főleg olyan bonyolult geometriáknál hasznos, amelyek hagyományos tervezési eljárásokkal nehezen kivitelezhetőek. Használat közben a felhasználó úgy tudja módosítani a képernyőn megjelenő 3D-s objektumokat, mintha a valóságban is megérintené őket: a készülék érzékeli a virtuális tárgy felületét és az interfészen keresztül ellenerőt fejt ki, amelyet a kezelő a felület érintéseként realizál.

Touch és Touch X – nagy precizitást igénylő projektekhez

A 3D Systems két eltérő tudású modellje:

Touch – professzionális készülék komplex projektekhez és tervezéshez

Touch X – prémium kategóriát képviselő eszköz, amely tudásában és pontosságában felülmúlja a Touch alapmodellt, még valósághűbb tervezési élményt nyújtva

A haptikus eszközök a Geomagic Freeform szoftverrel együtt alkalmazva az iparág legátfogóbb organikus, hibrid tervező rendszerét biztosítják, amely könnyedén beilleszthető akár a meglévő szkennelési vagy CAD munkafolyamatokba, lehetővé téve az összetett, precíziós tervezési és gyártási folyamatokat.

Felhasználási területek

A 3D Systems haptikus eszközei kiválóan alkalmazhatóak az alábbi területeken:

  • 3D modellezés és tervezés
  • Orvosi és kutatási alkalmazások
  • Ékszerészet, művészet és szobrászat
  • Játék, szórakozóipar, virtuális valóság
  • Műtéti képzés
  • Virtuális összeszerelés
  • Szimuláció
  • Oktatás
  • Robotvezérlés
  • Gépi interfész tervezés

Orvosi alkalmazás

A haptikus eszközök használata lehetővé teszi a realisztikus műtéti szimulációkat, így biztosítva a gyakorlást az orvostanhallgatóknak vagy egy konkrét műtét kritikus részeire való felkészülést az orvosoknak.

A készülékekről bővebb információért keresse fel weboldalunkat:

https://www.3dsystems.hu

The post Haptikus eszközök – Valósághű érintés a digitális világban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Komputertomográfia, az Ipar 4.0 hajtómotorja https://www.muszaki-magazin.hu/2021/03/03/komputertomografia-fejlesztes-werth/ Wed, 03 Mar 2021 07:55:26 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=14033 Komputertomográfia, az Ipar 4.0 hajtómotorja Sok vállalat a mai napig különálló, egymással össze nem kapcsolt lépésekben fejleszti, gyártja és ellenőrzi a termékeit. E lépések koordináta mérőgépekkel és a komputertomográfia eszközével egyszerűbbé tehetők és felgyorsíthatók. Az eredmény a munkadarab komplett digitális képe lesz. Ahogy mind nagyobb teret hódít magának a digitalizált világ, úgy fonódik össze egyre […]

The post Komputertomográfia, az Ipar 4.0 hajtómotorja appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Komputertomográfia, az Ipar 4.0 hajtómotorja

Sok vállalat a mai napig különálló, egymással össze nem kapcsolt lépésekben fejleszti, gyártja és ellenőrzi a termékeit.

E lépések koordináta mérőgépekkel és a komputertomográfia eszközével egyszerűbbé tehetők és felgyorsíthatók. Az eredmény a munkadarab komplett digitális képe lesz.

Ahogy mind nagyobb teret hódít magának a digitalizált világ, úgy fonódik össze egyre szorosabban az ipari termelés, a kommunikációs technológia és az informatika. A maximális mértékben önszervező és -felügyelő gyártásra Németországban az Ipar 4.0 kifejezés használatos, míg más országokban, így pl. az Egyesült Államokban, Kínában és Japánban a kezdeményezést IIC vagy IVI néven ismerik. Az adatstruktúrák közös hálózatba szervezése a termék életciklusának valamennyi fázisát érinti, a koncepció megalkotásától a fejlesztésen, a gyártáson és a használaton át egészen a karbantartásig. Számos vállalatnál a termékek fejlesztése, gyártása és tesztelése még mindig egymás utáni lépések sorozatából áll, mindenféle hálózatba szervezés nélkül.

Gyakori az, hogy időigényes mintaalkotási és tesztelési ciklusra van szükség a fejlesztés minden egyes lépése után. A munkadarabok elégséges geometriai információinak és a kapcsolódó paraméterek hiányában költséges és gyakran bonyolult, sok iterációs lépést tartalmazó szerszámkorrekció késlelteti a fejlesztési és gyártási folyamatot, jócskán megdobva a gyártási költségeket. E folyamatok egyszerűsítésének és felgyorsításának egyik lehetséges módja pl. a koordináta mérőgépek használata komputer tomográfiás (CT) technikával (1. ábra). A komputertomográfia a teljes munkadarab háromdimenziós térbeli modelljét adja eredményül. Ebből a térbeli modellből azután minden belső és külső geometriai jellemzőhöz kiszámíthatók a munkadarab felületei, így az adott munkadarabról egy komplett digitális kép áll rendelkezésre.

1. ábra A munkadarab digitális adatai a világon bárhol használhatók a tervezés, a mérés és a gyártás összekapcsolására. (© Forrás: Werth)

Gyors mintadarab-ellenőrzés és hatékony szerszámkorrekció

Az első komputertomográfiás koordináta mérőgépet, amelyet egyébként kiegészítő szenzorokkal is fel lehet szerelni, a Werth Messtechnik GmbH mutatta be 2005-ben. Ez a berendezés már abban az időben is lehetőséget adott a tomográfiai eljárás munkafázisainak teljes automatizálására, a képalkotástól a munkadarab felületi eltéréseinek szubvoxeles (voxel = volumetric pixel) pontosságú meghatározásán át az eredmények kiadásáig, ami kritikus fontosságú az Ipar 4.0 szempontjából.

Manapság a teljes folyamat csupán néhány percet vesz igénybe a komplett eredményig. A hagyományos mérési eljárásokkal, pl. tisztán tapintós mérési módszerekkel napokra, sőt, hetekre volna szükség hasonló részletességű eredmények eléréséhez. A mintadarabok ellenőrzésénél és a szerszámkorrekcióknál különösen jelentős a hagyományos mérési módszerekhez képesti időmegtakarítás, ezért az ilyen eljárásra képes gépek beszerzése viszonylag gyorsan megtérülhet.

A munkadarabok külső geometriája mellett a komputertomográfia a belső szerkezeteket is képes megjeleníteni (2. ábra). Így az anyag- és gyártási hibák korai fázisban észlelhetők és korrigálhatók. Komputertomográfia használatával a különböző folyamatok párhuzamosan futhatnak. Lehetőség van például egy mérési műveletsor programozására egy offline munkaállomáson az első munkadarab legyártására előtt, a 3D-CAD modell használatával, függetlenül attól, hol található a mérőgép.

A PMI (Termék és Megmunkálási Információk) adathalmaz feldolgozásával még tovább fokozható a programozás hatékonysága, mivel a mérendő méretek és azok tűrése egy CAD-adatkészletbe menthetők a munkadarab tervezése közben. Így például egy munkatárs Svédországban beprogramozhatja azokat a mérőgépeket, amelyek Kínában vagy Japánban működnek.

Komputertomográfia segítségével a fröccsöntött műanyag alkatrészek gyártására szolgáló szerszámok is elegánsan és hatékonyan korrigálhatók. A gyártási eljárás elején általában elkészül a munkadarab CAD-modellje, amely alapján posztprocesszorok létrehozzák a fröccsöntő szerszám modelljét. Ezt az adathalmazt azután a rendszer a fröccsöntő szerszámokat gyártó szerszámgép vezérlésére használja fel. Elkészül egy mintadarab, amelynek geometriája komputertomográfia révén meghatározásra kerül. Az előírt és tényleges jellemzők összehasonlítása után a megállapított eltérések közvetlenül felhasználhatók a fröccsöntő szerszám korrekciójához.
Ennél a módszernél kevesebb iterációs lépésre van szükség a kész szerszám elkészítéséhez, mivel a tényleges jellemzők meghatározása precízen, nagy pontsűrűséggel és rövid idő alatt történik. A korrekciós adatokat azután a rendszer a munkadarab teljes felületére vagy csak bizonyos kritikus területekere számítja ki. Mivel a munkadarab mérési pontfelhője digitális formátumú, az adatelemzés és a programozás bárhol elvégezhető, függetlenül attól, hol található a mérőgép. A gyártási eljárás egyes lépései így praktikusan kioszthatók egy szerszámkészítő, egy gyártóüzem és egy CT méréseket végző szolgáltató között.

A CT méréseket végző szolgáltatótól az adatok késedelem nélkül átkerülnek a szerszámkészítőhöz, aki azonnal elvégezheti a korrekciókat. E módszer különösen a közepes méretű vállalatok számára jelent kiváló lehetőséget, mivel a szaktudás és a géppark az adott feladatoktól függően gyakorlatilag időveszteség nélkül különválasztható.

A gyártási eljárás hatékonyságának növelése CT-vel

2. ábra A munka-darab mérési pont-felhője belső geometriával és elemzéssel, két vagy három dimenzióban (© Werth)

Az állandó kiváló minőség érdekében a gyártási eljárást a termék piacra kerülése után is folyamatosan felügyelni kell. Intelligens módon hálózatba szervezett rendszerekkel a mérési eredmények pl. az fröccsöntő szerszám kopásának meghatározására használhatók. A beállítási és holtidők lerövidítéséhez egy, a mérőgépbe integrált munkadarabcserélő rendszerrel emberi beavatkozás nélküli üzem valósítható meg anélkül, hogy ehhez kiegészítő robotra lenne szükség, ami a dolgozó védelme és a sugárzás miatt problémákba ütközne. A palettázó rendszer és a koordináta mérőgép hagyományos, robottal történő betöltése további lehetőséget kínál az integrált termelésre.
A mérőgép feldolgozási teljesítményének maximalizálásához a volumetrikus adatokat a WinWerth mérőszoftver a röntgenképek rögzítésével párhuzamosan rekonstruálja, hogy ne vesszen el értékes gépidő. További teljesítménynövekedés érhető el akár 16 megapixeles felbontású detektorokkal, a különlegesen kis fókuszpontot nagy teljesítménnyel párosító röntgencsövekkel és a forgómozgás közben történő képfelvétellel (ún. OnTheFly CT). Egy tomográfiai eljárás keretében akár több munkadarab is rögzíthető, majd az adatok automatikusan szétválaszthatók.

Kijelenthető, hogy a komputertomográfia koordinátamérési technológiába történő bevezetése egyre inkább az Ipar 4.0 motorjává válik. A megoldás új lendületet ad a fejlesztésnek és egyszerűbbé teszi a folyamatfelügyeletet. A gépek és rendszerek hálózatba szervezésével a munkadarab digitális adatai a világ bármely pontján elérhetővé válnak, ami lehetőséget kínál a specializációra a gyártási eljárásban és fenntartható módon növeli a termékhez adott értéket.

Ide kattintva megtekintheti a nagy teljesítményű, rendkívül pontos Werth TomoScope ® XS Plust mérés közben:

További információ: www.werth.hu

The post Komputertomográfia, az Ipar 4.0 hajtómotorja appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Digitális ikrek https://www.muszaki-magazin.hu/2020/12/09/mazatrol-twins-digitalis-ikrek/ Wed, 09 Dec 2020 08:14:11 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12942 A legjobb eszköz a termelés hatékonyságának növelésére. Termelékenység – A digitális ikrek a fizikai eszközök, folyamatok vagy rendszerek digitális másai. Nagyban különböznek azonban a hagyományos szimulációktól a reprodukálhatóság és a szinkronizálhatóság szempontjából. A dolgok internetének hálózata (IoT) mindent összekapcsol az internettel. Az egyik, az IoT-vel összefüggő technológia, amely egyre inkább magára irányítja az ipari szereplők […]

The post Digitális ikrek appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A legjobb eszköz a termelés hatékonyságának növelésére.

Termelékenység – A digitális ikrek a fizikai eszközök, folyamatok vagy rendszerek digitális másai. Nagyban különböznek azonban a hagyományos szimulációktól a reprodukálhatóság és a szinkronizálhatóság szempontjából.

A dolgok internetének hálózata (IoT) mindent összekapcsol az internettel. Az egyik, az IoT-vel összefüggő technológia, amely egyre inkább magára irányítja az ipari szereplők figyelmét, a „digitális ikrek” (digital twin) technológia.

Az IoT előrehaladásának köszönhetően ugyanis ma már nemcsak az egyszerű (statikus) digitális másolatok állnak rendelkezésünkre, hanem képesek vagyunk valós időben pontos információkat kinyerni a berendezéseinkből, eszközeinkből, ami kifinomultabb szimulációk elvégzését teszi lehetővé.

A repülőgépiparban például a digitális ikreket használják a sugárhajtóművek biztonságának és a karbantartás hatékonyságának javítására. Ehhez különböző adatokat, például a repülési adatokat és a motorok üzemállapotát gyűjtik, a repülőgép különböző helyein elhelyezett érzékelők segítségével, valós időben. A motorok státusza repülés közben megismétlődik egy virtuális térben, és így a használattal párhuzamosan nagy pontosságú szimulációk végrehajtására van lehetőség, mely segíti a működés nyomon követését, és az előrejelzi a szükséges karbantartást is a súlyos károk megelőzése érdekében.

Digitális ikreket nemcsak használat közben, hanem a repülőgépek kifejlesztéséhez is használnak. Előfordul, hogy az összes alkatrészt és egységet adatokká alakítják a teljes reprodukció érdekében, létrehozva így egy digitális repülőprototípust a virtuális térben.

A virtuális prototípusú repülőgépek számos szimulált környezetben végeznek tesztrepülést, így a fejlesztendő területek egy részét még a valós próbaüzem előtt áttekinthetik a mérnökök, és javíthatják a hibákat is. Ez hozzájárul a próbagyártás és a fizikai fejlesztés átfutási idejének csökkentéséhez.

MAZATROL TWINS

Ma a digitális ikrek technológiáját már nemcsak az aviatikában használják, hanem számos hétköznapi gyakorlati területen is találkozhatunk vele, és a bevezetését több iparágban és ágazatban széles körben fontolgatják, beleértve a fejlesztést, a gyártást és a szolgáltatásokat. Különösen a feldolgozóiparnak vannak nagy elvárásai a hatékony felhasználással kapcsolatban, mivel a digitális ikrek hozzájárulnak olyan problémák megoldásához, mint például a munkaerő létszámának csökkenése, a szakképzett munkaerő hiánya és a termelékenység javítása.

Digitális ikreken alapuló gyártási hatékonyságjavítás a MAZATROL TWINS segítségével

A Mazak szerszámgépeket és szoftvereket fejleszt és szállít olyan élvonalbeli technológiák felhasználásával, mint a digitális ikrek és a mesterséges intelligencia (AI). A MAZATROL Smooth Ai egy olyan CNC-rendszer, amely kivételesen magas termelékenységgel rendelkezik annak köszönhetően, hogy AI technológiával, valamint kifinomult gépi vezérléssel hoz létre programokat egyszerűen.

A Mazak nagy hatékonyságú digitális gyártást kínál, amely egyesíti a legújabb CNC rendszert a digitális iker alapú szoftversorozattal, a MAZATROL TWINS-szel. A MAZATROL TWINS szoftversorozat különféle funkciókkal rendelkezik, virtuális gyárakat és szerszámgépeket reprodukál az irodai számítógépeken.

Smooth Tool Management

A Smooth Tool Management szoftver arra való, hogy eszközadatbázist készíthessünk, amely támogatja az irodai PC-kről való elérést, a hatékony programozást és a megmunkálás szimulációját.

A Smooth PMC olyan szoftver, amely valós idejű szimulációt végez az irodai számítógépeken az automatizált rendszerek működése során, hogy megbecsülje az egyes gépek üzemi terhelését és teljesítményét, az FMS működési hatékonyságának javítása érdekében.

A Smooth CAM Ai segítségével a megmunkálási programozás és egyéb telepítési feladatok, amelyeket általában a gyártás helyszínén hajtanak végre, egyszerűen az irodából intézhetőek. A megmunkálás nagy pontosságú szimulációi virtuális modellek segítségével végezhetők el. Különböző típusú, hagyományosan külön kezelt adatokat lehet pontosan és valós időben integrálni az irodai számítógépek virtuális tereibe a MAZATROL TWINS szoftver segítségével. Ennek eredményeként az egész üzem üzemelemzése és szimulációi elvégezhetők az irodában, az optimális üzemi működés elérése érdekében.

Digitális beállítás virtuális eszközökkel

A Smooth CAM Ai, a MAZATROL TWINS szoftversorozat egyik tagja egy CAM szoftver, amely képes virtuális szerszámgépeket futtatni akár egy irodai PC-n is. A szoftver virtuális szerszámgépei szinkronizálva vannak a tényleges gépekkel, és a belőlük nyert adatok alapján a hálózaton keresztül folyamatos összeköttetésben állnak. Az operátorok megmunkálási programokat hozhatnak létre, vagy az irodában ülve állíthatják át a berendezéseket úgy, mintha csak előttük állnának. A Mazak ezt “digitális beállításnak” nevezi.

A Smooth CAM Ai fogadja a szerszámadatokat, paramétereket és egyéb adatokat a MAZATROL Smooth Ai-val felszerelt igazi gépektől. Ezen adatok hatékony felhasználása lehetővé teszi, hogy akár a teljes munkafolyamatot PC-ken készítsék el. Ezeknek a tulajdonságoknak köszönhetően jelentősen lerövidül a programozási idő.

Ezenkívül a szoftverrel létrehozott megmunkálási programokat kifinomult szimulációk optimalizálják, melyek digitális ikreket alkalmaznak. A megmunkálási idő hatékonyan lerövidíthető például úgy, hogy a programmal megvizsgáljuk, melyik eszköznek a legnagyobb az anyageltávolítási rátája, és a szermszámmegmunkálás jelentős részét az ennek megfelelően preferált eszközökkel végezzük. Sőt, a programnak köszönhetően a mechanikus interferencia is előzetesen észrevehető, és megelőzése érdekében a mozgást az irodai PC-n reprodukálva elemezhető, majd a valódi gépeken korrigálható.

Az irodai számítógépeken pontosan elvégezhető a digitális beállítás, így a problémák előre felismerhetők, és ezzel kiküszöbölhetőek a hosszas telepítési munkák, valamint az első megmunkálás előtti próbagyártások nagy része. A tömeggyártás megkezdése után a tényleges gépek valós idejű adatait a Smooth CAM Ai-hoz küldjük irodai számítógépeken, a megmunkálás további javítása érdekében. Például a megmunkálási terheléssel és a szerszám hosszával kapcsolatos tényleges megmunkálási adatokat elküldjük a Smooth CAM Ai-nak. A Smooth CAM Ai ezután automatikusan optimalizálja a megmunkálási paramétereket, hogy kiszámítsa a legmegfelelőbb vágási mélységet és előtolást, hogy lerövidítse a megmunkálási időt.

Ezeknek az információknak az irodai és a gyártási helyszínek közötti megosztásával a Smooth CAM Ai folyamatosan elemzi az adatokat, hogy optimalizálja a megmunkálási folyamatot a további termelésjavítás érdekében. A MAZATROL TWINS felülmúlhatatlan termelékenységet nyújt még gyorsabb beállításokkal, megmunkálási időkkel és kiváló felülettel. A Mazak hozzájárul a termelés megújításához a Mazak digitális gyártási megoldás hatékony felhasználásával.

www.mazakeu.hu

The post Digitális ikrek appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Dinamikus térerősség vizsgáló rendszer https://www.muszaki-magazin.hu/2020/12/06/rererosseg-rendszer-dinamika/ Sun, 06 Dec 2020 19:00:03 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12882 Napjainkban az elektronikai eszközök az egyre fejlődő technológia segítségével több és több adatot tudnak feldolgozni, megjeleníteni. Ezt lehetővé tevő alkatrészeink, pl. processzorok egyre gyorsabbá válnak, egyre több tranzisztor létrehozása lehetséges méretnövekedés nélkül, ami annak a következménye, hogy egyre vékonyabb rétegek kialakítása lehetséges az alkatrészek belső szerkezetében. Ma már akár 7-10 nm rétegvastagsággal is készülnek processzorok […]

The post Dinamikus térerősség vizsgáló rendszer appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Napjainkban az elektronikai eszközök az egyre fejlődő technológia segítségével több és több adatot tudnak feldolgozni, megjeleníteni.

Ezt lehetővé tevő alkatrészeink, pl. processzorok egyre gyorsabbá válnak, egyre több tranzisztor létrehozása lehetséges méretnövekedés nélkül, ami annak a következménye, hogy egyre vékonyabb rétegek kialakítása lehetséges az alkatrészek belső szerkezetében. Ma már akár 7-10 nm rétegvastagsággal is készülnek processzorok és egyéb SMD alkatrészek. Ezek az egyre vékonyodó rétegek a gyártási és felhasználási folyamatok során érzékenyebbé, sérülékenyebbé válnak a különböző túlterhelések hatására. Egy ilyen tipikus energia többlet az ESD kisülés is. Néhány száz volt potenciál kiegyenlítődése több amper áramot is keresztülhajthat az alkatrészeinken, melyekben ez az energia mennyiség teljes vagy részleges meghibásodásokat is okozhat.

rendszer

Varga Imre ügyvezető bemutatója a térerőmérő rendszerről.

Az elektronikai alkatrészeink lényegesen érzékenyebbek ezen energiákra a gyártási folyamatok közben, így rendkívül fontos, hogy figyeljük az elektrosztatikus tér nagyságát, hiszen ebből lehet következtetni a lehetséges kisülésekre is. Az alkatrészeinken, paneljainkon ezt a térerősséget viszonylag egyszerű mérni amikor azok nyugalmi- álló helyzetben vannak. A nagyobb problémát az jelenti, mikor az alkatrészek mozgása közben kell erre figyelni, mivel könnyen előfordulhat, hogy amikor a gyártási folyamatok végén, álló helyzetben mérni tudunk, az elektrosztatikus kisülés már meg is történt, így a termékünk károsodott.

A Rondó Kft-ben az elmúlt években egy dinamikus térerősségmérő rendszer kifejlesztését helyeztük a fejlesztéseink előterébe, mely az alkatrészek, PCB-k mozgása során is tudja figyelni a kialakult potenciálokat és információkat ad erről a felhasználónak.

A rendszer tervezésénél felmerülő problémák közül a legjelentősebbek voltak a különböző elektronikai alkatrészek méretbeli eltérései, mivel a felületi potenciál mérése jelentősen függ a távolságtól és a felületek nagyságától. Egy szonda mérési felülete 1-2 mm távolság növekedéssel akár duplájára is változhat. Az eltérések értékeléshez 100.000-es nagyságrendben végeztünk méréseket annak érdekében, hogy a megfelelő mérőszondát ki tudjuk választani és az ehhez illő kompenzálási algoritmusokat ki tudjuk dolgozni. ( 1.,2. ábra) A másik fő problémát az jelentette, hogy a rendszer képes legyen bármilyen PCB méretadatainak feldolgozására és megjelenítésére.

1. ábra: Feltöltött inhomogén felület és védetlen körgeometriájú szonda térerősség alakulása

2. ábra: Kör geometriájú szonda esetén a térerősség alakulása védett mérési összeállításban

A rendszer működéséhez természetesen több speciális, egyedi szoftver is szükséges, mint pl. rendszer vezérlő vagy a grafikus megjelenítést biztosító szoftverek.

A rendszer első eleme egy tér leképző egység, mely beolvassa a PCB geometriai méreteit, majd ezt követi a térerősség vizsgáló egység, mely a helyadatokhoz rögzíti a mért térerősség értékeket. Ezután jön a kompenzációs folyamat, mely pontosítja és valós feszültség adatokká alakítja át a beolvasott adathalmazokat. Az adatok megjelenítése a jobb, egyszerűbb és gyorsabb kiértékelés végett vizuális, de természetesen a numerikus adatok is hozzáférhetőek.

3. ábra: Térerősség adatok kijelzése vizuálisan

A rendszer rendkívüli gyorsaságot kíván, hogy online, a feltöltődésekkel gyakorlatilag egy időben értesüljön a felhasználó a felületi potenciál nagyságáról, és ha kell azonnal közbe tudjon avatkozni. Természetesen az adatokat a rendszer rögzíti és igény szerinti ideig lehet tárolni külső adattárolókon.

www.rondo.hu

The post Dinamikus térerősség vizsgáló rendszer appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az önkiszolgáló és mobil POS-eszközök kihasználtságának növelése segíthet a társadalmi távolságtartás megkönnyítésében https://www.muszaki-magazin.hu/2020/10/16/mobil-pos-onkiszolgalo-mobil-penztar-2020/ Fri, 16 Oct 2020 09:39:19 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12065 Úgy tűnik, hogy egyre több vásárló az önkiszolgáló pénztári eszközöket részesítené előnyben, hogy csökkentsék a sorban állást. Ez is csökkenti azoknak a számát, akiknek szükségük van a személyzettel működő pénztárakra, és ennek előnyeit mind a vásárlók, mind a személyzet élvezi. Egyes kiskereskedők már aktívan próbálják előmozdítani ezt az önkiszolgáló modellt, és személyzetet állítanak a bolt […]

The post Az önkiszolgáló és mobil POS-eszközök kihasználtságának növelése segíthet a társadalmi távolságtartás megkönnyítésében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Úgy tűnik, hogy egyre több vásárló az önkiszolgáló pénztári eszközöket részesítené előnyben, hogy csökkentsék a sorban állást. Ez is csökkenti azoknak a számát, akiknek szükségük van a személyzettel működő pénztárakra, és ennek előnyeit mind a vásárlók, mind a személyzet élvezi.

Egyes kiskereskedők már aktívan próbálják előmozdítani ezt az önkiszolgáló modellt, és személyzetet állítanak a bolt bejáratánál lévő eszköztartó állványok közelébe, hogy oktassák és ösztönözzék a vásárlókat ennek a vásárlás közbeni áruleolvasási formának a használatára annak érdekében, hogy ezzel segítsenek kiegyenlíteni a pénztárra gyakorolt nyomást.

Javasoljuk azoknak a kiskereskedőknek, akik kínálnak ilyen vásárló által végzett szkennelést, hogy hajtsák végre a tisztítási protokollt a készüléken minden egyes használat után, hogy azok biztonságosak maradjanak a további ügyfelek számára is. Így ugyancsak el lehet érni, hogy az eszközök a lehető leggyorsabban visszakerüljenek a töltőkre, hogy meg tudjanak birkózni a jelenlegi igénybevétellel. A mobil pos készülékek tisztításáról szóló útmutató itt található.

Annak is itt lehet az ideje, hogy megfontolja hogyan lehetne a pénztár átbocsátóképességét mobil pos terminálok segítségével megnövelni. A kiskereskedők már most is nagymértékű kártya- és az érintés nélküli fizetés használat növekedést figyelhetnek meg, ami csökkenti a fizetőeszközökkel történő fizikai érintkezést. A Mobile POS ideális mobil pos eszköz erre a fizetési módra, és ez már egy létező technológia.

Ha többet szeretne megtudni arról, hogy mit végez már most is jól, és mit lehetne tenni, hogy még jobban segítse a fogyasztókat megbirkózni COVID-19-cel világszerte, kérjük, látogasson el ide: Zebra Blog!


Műszaki Magazin előfizetés Műszaki Magazin hírlevél feliratkozás

The post Az önkiszolgáló és mobil POS-eszközök kihasználtságának növelése segíthet a társadalmi távolságtartás megkönnyítésében appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Mazda élen jár a mérnöki kreativitásban a Siemens modellalapú fejlesztőeszközeivel https://www.muszaki-magazin.hu/2019/08/11/mazda-elen-jar-mernoki-kreativitasban-siemens-modellalapu-fejlesztoeszkozeivel/ Sun, 11 Aug 2019 18:33:43 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=7895 A Siemens július 24-én jelentette be, hogy a Mazda Motor Corporation átveszi a Capital™ elektromos tervező szoftvercsomagot a Mentor Graphics-tól, a Siemens leányvállalattól, hogy segítségével maximalizálja az innovációt az újgenerációs gépjárműipari elektromos rendszerek tervezése terén. A Mazda, amely számtalan innovatív technológia sikeres bevezetésével világszerte elismerésre tett szert, a teljes jármű platform elektromos és elektronikai rendszereinek […]

The post A Mazda élen jár a mérnöki kreativitásban a Siemens modellalapú fejlesztőeszközeivel appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Siemens július 24-én jelentette be, hogy a Mazda Motor Corporation átveszi a Capital™ elektromos tervező szoftvercsomagot a Mentor Graphics-tól, a Siemens leányvállalattól, hogy segítségével maximalizálja az innovációt az újgenerációs gépjárműipari elektromos rendszerek tervezése terén.

A Mazda, amely számtalan innovatív technológia sikeres bevezetésével világszerte elismerésre tett szert, a teljes jármű platform elektromos és elektronikai rendszereinek modellalapú fejlesztő tervezéséhez használja a Capital™-t. A Capital™ automatizált fejlesztő tervezési folyamata segít a Mazda gépjárműipari tervező csoportoknak a komplex tervezés és a változtatások kezelésében a jármű teljes platformján, minimálisra csökkentve a hibákat és a költségeket.

A biztonságos és hatékony elektromos tervek kifejlesztése kritikus feladattá vált, mivel a gépjárműipar az olyan nagyméretű rendszerfejlesztések irányába halad, mint például a villamosított erőátviteli rendszerek és az autonóm vezetés. Ezek a tervek gyakran teljesen új architektúrákon alapulnak, és olyan összetetté váltak, hogy fejlett szoftver eszközökre van szükség a fejlesztési munkákhoz. A Capital™ eszközök valós idejű visszajelzést adnak az olyan célzott metrikus adatokra, mint a költség, a súly és a hálózati sávszélesség fogyasztása. Ez lehetővé teszi a mérnökök számára alternatív tervezési megközelítések felderítését, ami rendkívül fontos az elektromos és autonóm járműveknél jelentkező nagyméretű rendszerfejlesztések esetében. A Capital™ szoftver kiterjedt szimulációs és ellenőrző funkciókat is nyújt a Mazda számára.

A Mazdánál a rendszertervezéstől, a bekötési tervtől és az ellenőrzéstől egészen a gyártásig és a szerviz dokumentációig minden egyes folyamat kimenete annak természetes nyelvén készült, ami szükségessé tette, hogy a tervezők fordítást végezzenek a folyamatok között, és a hiányzó részeket tehetségükkel és szakértelmükkel töltsék ki. „Ahhoz, hogy kiküszöböljük a kétértelműséget, miközben megőrizzük a kifejezések e természetes nyelvekre jellemző sokszínűségét, formális módszereket alkalmaztunk az információátadás veszteségeinek kiküszöbölésére, és olyan fejlesztői környezet kialakítását tűztük ki célul, amely következetes, és a gyártási fázis során végig összekapcsolt” – mondta Kazuichi Fujisaka, a Mazda Motor Corporation műszaki vezetője. „További célunk, hogy áttérjünk egy olyan fejlesztési módszerre, amely lehetővé teszi, hogy a jármű egészét optimalizáljuk, minden lehetséges változatot figyelembe véve már a korai fejlesztési stádiumban. Ehhez olyan fejlesztői környezetre van szükségünk, amellyel megjeleníthetjük a jármű összes áramkörét és kompromisszumok nélkül szabványosíthatjuk a nyelvezetünket, eszközeinket és folyamatainkat, standard modelleket kialakítva az egész vállalatnál. A Mentor Graphics Capital™ technológiái ezt a környezetet nyújtják, és sokkal hatékonyabbá teszik a Mazda elektromos fejlesztését.

„Az innovációt az vezeti, aki folyamatosan a lehetetlennek tűnővel dacol – olyan tény ez, amelyet a Mazda világosan lát, innovációinak hosszú története is bizonyítja”

– mondta Martin O’Brien, a Siemens Digital Industries Software integrált elektromos rendszerek részlegének vezető alelnöke.

„A Mazda, amely hosszú ideje a Capital™ ügyfele, bebizonyította, hogy gyorsan adaptálja az új képességeket, amilyen például az elektromos, elektronikus, hálózatépítési és beágyazott szoftver területeken átívelő platform-szintű architektúra optimalizálása. Mivel egyre több japán gépjármű eredetiberendezés-gyártó átveszi a Capital™-t, a Mazda megalapozta hírnevét a tekintetben, hogy előrelátóan korán magáévá tette azt, miután már hosszú ideje kamatoztatja kifinomult technológiáinkat megközelítésében, miszerint „az ügyfél az első”.

A Capital™ Electrical Design Software csomag mellett a Mazda a Siemens NX™ szoftverét és Teamcenter® portfólióját is használja a vállalati együttműködéshez. A Capital™ megoldásról többet megtudhat a következő linken: www.mentor.com/products/electrical-design-software/.

The post A Mazda élen jár a mérnöki kreativitásban a Siemens modellalapú fejlesztőeszközeivel appeared first on Műszaki Magazin.

]]>