emo – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Fri, 20 Dec 2024 13:20:27 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Új generációs MAZAK NEO https://www.muszaki-magazin.hu/2024/02/06/mazak-neo-megmunkalo-kozpont/ Tue, 06 Feb 2024 06:00:08 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28374 A Mazak a legutóbbi EMO-n mutatta be az új HCN-4000 NEO és HCN-5000 NEO vízszintes megmunkáló központjait. Az új modellek nagyobb termelékenységet, pontosságot biztosítanak. A Mazak az új NEO gépeken is bemutatta új, 20 000-es fordulatszámú, nagy sebességű orsóját, növelve ezzel a megmunkálási teljesítményt. Az új, 20 000-es fordulatszámú orsó 5%-kal csökkentheti a ciklusidőt, és 18%-kal […]

The post Új generációs MAZAK NEO appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Mazak a legutóbbi EMO-n mutatta be az új HCN-4000 NEO és HCN-5000 NEO vízszintes megmunkáló központjait. Az új modellek nagyobb termelékenységet, pontosságot biztosítanak.

A Mazak az új NEO gépeken is bemutatta új, 20 000-es fordulatszámú, nagy sebességű orsóját, növelve ezzel a megmunkálási teljesítményt. Az új, 20 000-es fordulatszámú orsó 5%-kal csökkentheti a ciklusidőt, és 18%-kal csökkentheti az energiafogyasztást, ami óriási előnyökkel jár a versenyképesség megőrzésére. Az új NEO modelleknél a folyamatos megmunkálási pontosságot stabilizálja az új Ai Thermal Shield funkció, amely fejlett algoritmusok segítségével automatikusan meghatározza a kompenzációt az ingadozó hőmérséklet szerint, így javítva a koncentrikusságot a megmunkálási műveleteknél, például a szemben lévő furatoknál.

A fenntarthatóbb jövő megteremtése és a gyártók fogyasztási költségeinek csökkentése érdekében az új NEO sorozat számos technológiai fejlesztést tartalmaz, amelyek akár 24%-kal csökkentik az energiafogyasztást a HCN4000/5000 NEO esetében.

A Mazak Go Green kezdeményezése részeként – amelynek kitűzött célja a cég karbonlábnyomának 50%-os csökkentése – az új NEO sorozat tagjai a legkörnyezetbarátabb gépek közé tartoznak. A Mazak elkötelezte magát amellett, hogy minden 2030-ban gyártott gépet legalább négyszer hatékonyabbá tesz, mint a 2010-ben gyártott gépeket – a HCN NEO és az VARIAXIS i-series NEO gépek pedig jelentős költségcsökkentést biztosítanak a végfelhasználók számára. A környezeti teljesítményt fokozza az Smooth Energy Dashboard, amely grafikusan megjeleníti az egyes munkadarabra vagy a programra vonatkozóan az energiafelhasználást, illetve a CO2-kibocsátást, valamint a Smooth Coolant rendszer automatikusan optimalizálja a hűtőfolyadék mennyiségét az energiafogyasztás további csökkentése érdekében. Ezenkívül a Smooth Coolant rendszer iszapeltávolító technológiát tartalmaz, amely tisztán tartja a hűtőfolyadék-teknőt és meghosszabbítja a hűtőfolyadékok élettartamát.

A Mazak bemutatta a HCN-5000 NEO-t egy PALLETECH High-Rise rendszerbe integrálva, az új PMC NEO szoftverrel, hogy megtestesítse a határtalan rugalmasságot és automatizálási potenciált. Az új grafikus felhasználói felülettel, egyszerű adatbevitellel és interaktív beállítási útmutatóval, az új PMC NEO fejlett rendszerfelügyeletet, erőforrás-kezelést és ERP-integrációs képességet kínál. A PALLETECH maximális rugalmasságát bemutatva a cella két dedikált palettát tartalmaz, mindkettő automatikusan szállítja a tartalék vagy túlméretes szerszámokat a megmunkálási területre egy 12 órás ütemterv alapján, az automatikus irányított targoncával (AGFL) együtt a meghosszabbított működés érdekében.

www.mazakeu.hu


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Új generációs MAZAK NEO appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Újdonságok az EMO 2023-on: BLOHM, STUDER, INDEX https://www.muszaki-magazin.hu/2023/10/03/emo-kiallitas-ujdonsagok/ Tue, 03 Oct 2023 05:30:09 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=26984 Az idei EMO Hannover 2023 ismét a gyártóipar legújabb technológiáinak bemutatója volt, ahol számos újdonságot láthatott a szakmai közönség a világ legfejlettebb gépipari felhozatalából. A BLOHM, a felület- és profilcsiszoló gépek specialistája bemutatta a PLANOMAT XT-hez készült UNIMATE munkadarab-automatizálási rendszert, amely egy precízebb és termelékenyebb megoldás a hidraulikus motor állórészeinek belső megmunkálására. Az új függőleges […]

The post Újdonságok az EMO 2023-on: BLOHM, STUDER, INDEX appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az idei EMO Hannover 2023 ismét a gyártóipar legújabb technológiáinak bemutatója volt, ahol számos újdonságot láthatott a szakmai közönség a világ legfejlettebb gépipari felhozatalából.

A BLOHM, a felület- és profilcsiszoló gépek specialistája bemutatta a PLANOMAT XT-hez készült UNIMATE munkadarab-automatizálási rendszert, amely egy precízebb és termelékenyebb megoldás a hidraulikus motor állórészeinek belső megmunkálására. Az új függőleges csiszolási elrendezés számos előnnyel jár ehhez az alkalmazáshoz. A kifejezetten erre a célra kifejlesztett automatizálási megoldás hozzájárul a nagyobb termelékenységhez.

Nagyobb tengelyfordulatszám, nagyobb gyorsulás és megnövekedett rendszermerevség – ezeknek a továbbfejlesztett tényezőknek a kombinálása következetesen növeli a termelékenységet, ugyanakkor javítja az alkatrészek minőségét. Ezek a jellemzők a PLANOMAT XT univerzális, robusztus és nagy teljesítményű sík- és profilcsiszoló gépet alkotják, amely következetesen épít a sikeres PLANOMAT HP tapasztalatára és minőségére.

A termelés és a rugalmas technológiai alkalmazások sokrétű igényeinek kielégítésére a BLOHM az új gépet gépsorozatként fejlesztette ki. A tartozékok széles választéka a PLANOMAT XT moduláris rendszerrel kombinálva (400 x 800 és 600 x 2000 mm közötti méretek) a gépek új generációját minden vásárló számára optimális csiszológéppé teszi.

A kiváló minőségű gépelemeken, például a hajtásokon, az optimalizált gömbgrafitos öntöttvason és a precíziós lineáris vezetőkön kívül ez a generáció lehetőséget kínál információk megjelenítésére a hűtőfolyadék-, állapot- és folyamatfelügyelethez az ipar 4.0 szerint. A PLANOMAT XT több technológiát egyesít egy gépben: használható keresztirányú és mélycsiszolásra, valamint köszörülésre az opcionális lineáris közvetlen meghajtással (LDA) az X tengelyen. Erőteljes, dinamikus, rendkívül hatékony, a PLANOMAT XT a legjobb feltételeket kínálja mind a legmagasabb gyártási igényekhez, mind a rugalmas technológiai alkalmazásokhoz.

A szabványosítás és a rugalmasság legjobb kombinációja

A STUDER egy univerzális automatizálási megoldást mutatott be az S33 és S31 hengeres csiszológépekhez: az új insertLoad rakodórendszert. Ez az új szabványos rakodási rendszer képes kezelni a vízszintes és függőleges irányú munkadarabokat, és precízen betölteni az alkatrészeket. Az új insertLoad automatizálási megoldás támogatja az S33 és S31 univerzális csiszológépek be- és kirakodását, a munkadarabokat a legpontosabban tudja betölteni.

EMO

Ahol korábban testreszabott megoldásokra volt szükség, a STUDER új univerzális rakodórendszere mostantól szabványosított automatizálást tesz lehetővé az S33 és S31 be- és kirakodásához. Az insertLoad akár 1000 milliméter középtávolságig is használható, ezzel megszüntetve a szabványos automatizálási rendszerek közötti rést. A munkadarabok legfeljebb 100 mm hosszúak lehetnek, és tömegük 1,5 kg váltakozó üzemmódban, vagy 5 kg egyetlen üzemmódban. A kifinomult dizájn és a digitális beállítási varázsló egyszerű használatának köszönhetően a felhasználók maguk konfigurálhatják a központokhoz és a tokmányokhoz, tehát nincs szükség programozási ismeretekre. Az insertLoad emellett képes kezelni a függőlegesen vagy vízszintesen tárolt munkadarabokat.

Az új STUDER rakodógép egyesíti a szabványos rendszer előnyeit a nagy rugalmassággal: geometria, súly és méret tekintetében sokféle alkatrészt kezel; még a fiókok kapacitása és az önállóság mértéke is az igényekhez és követelményekhez igazítható. A be- és kirakodást egy Fanuc robot végzi, amely függetlenül mozog egy lineáris tengelyen a rakodó és a gép munkaterülete között.

A STUDER a fejlesztés során különös hangsúlyt fektetett a biztonságra. Például külön betöltő nyílás választja el a berakodási területet a gép munkaterületétől, hogy megakadályozza a baleseteket a megmunkálási folyamatok során. Ezenkívül a szoftver és a biztonsági kapcsoló gondoskodik arról, hogy a technikusok ne legyenek a működés közben veszélyben.

A Studer a United Grinding-csoport egyik vállalata, és nagy kompetenciával gyárt köszörűgépeket a kis- és közepes  méretű munkadarabok átmérő- és furatköszörüléséhez. A gyártott berendezések alkalmazásának súlypontja az általános gépgyártás, elektronikai ipar, a szerszám- és formagyártás és a forgácsoló szerszámgyártás területén az egyedi, kis- és közepes sorozatú alkatrészek gyártása.

Az autóiparban, a repülőgépiparban és a gépiparban történő alkalmazásokhoz

Az INDEX G320 esztergaközpont a legjobb teljesítményt nyújtja a gépipar, az autóipar és a repülőgépipar ügyfelei számára, magas rendelkezésre állással és folyamatbiztonsággal, teljes körű megoldást a közepes méretű munkadarabok nagy teljesítményű megmunkálásához.

Az integrált munkadarab-kezelő egység opcióként rendelhető. Egyaránt használható be- és kirakodásra, valamint kihordásra. Legfeljebb 20 kg súlyú és legfeljebb 120 mm (tengely) vagy 200 mm (karima) átmérőjű alkatrészekhez tervezték. A kezelőegység 2 vagy 3 CNC tengellyel van felszerelve, amelyeket a gép vezérléséről működtetnek. A további egyedi automatizálási megoldások, mint például a szállítószalagok vagy a kiegészítő funkciókkal rendelkező robotkezelés, ügyfél specifikus alapon integrálhatók.

A sorozat moduláris rendszere a lehetőségek széles skáláját kínálja. Akár 3 szerszámtartó is integrálható a munkaterületbe, és mindegyik felszerelhető Y tengellyel. A munkaterület bőséges helyet kínál bármilyen munkadarab megmunkálásához, akár 1.400 mm hosszú közepes méretű alkatrészek befogadásához.

A nagy teljesítményű fő- és ellenorsókat akár 102 mm-es rúdátmérőhöz és akár 315 mm-es tokmányalkatrész-átmérőhöz tervezték. A revolvertámaszok hosszú vagy tengely típusú alkatrészek megmunkálásához állnak rendelkezésre. Az INDEX G320 nagy teljesítményű motoros maróorsóval rendelkezik, amely egyidejű 5-tengelyes megmunkálásra képes. Az ergonomikus beállítás és kezelési koncepció fontos szerepet játszott az új kialakításban. Az összes fontos alkatrész könnyen hozzáférhető az üzemeltető és karbantartó személyzet számára. Opcionálisan a megmunkálási folyamatokhoz igazított integrált munkadarab-kezelő rendszer is használható a tengely- és karimás alkatrészek be- és kirakodásához. Ezenkívül az iXcenter moduláris robotcella a sorozat összes gépéhez elérhető, a nyersdarabok és a kész alkatrészek rugalmas adagolásához.

Várjuk minden kedves partnerünket a Brno-i MSV kiállításon október 10-13. között, P Pavilon Stand 38. Itt a következő gépeket mutatjuk be:

Index MS24-6 / Jung JF520 / Studer S100 / Schuster NXT

Hazai képviselet


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Újdonságok az EMO 2023-on: BLOHM, STUDER, INDEX appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Úttörő innováció a holnap gyártási megoldásaihoz https://www.muszaki-magazin.hu/2023/09/11/gyartasi-megoldas-smart-sw-emo/ Mon, 11 Sep 2023 02:00:56 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=26705 A hannoveri EMO 2023 kiállításon a Schwäbische Werkzeugmaschinen GmbH (SW), a többorsós gépek piacvezető gyártója három újdonságot mutat be. Az idei EMO témája az “Innovate Manufacturing” (Innovatív gyártás), amely megragadja az SW küldetésnyilatkozatának  – “Smart Manufacturing Solutions” (Intelligens gyártási megoldások) – lényegét. Az SW számára az innováció és az intelligens gyártás ugyanannak az éremnek a két […]

The post Úttörő innováció a holnap gyártási megoldásaihoz appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A hannoveri EMO 2023 kiállításon a Schwäbische Werkzeugmaschinen GmbH (SW), a többorsós gépek piacvezető gyártója három újdonságot mutat be.

Az idei EMO témája az “Innovate Manufacturing” (Innovatív gyártás), amely megragadja az SW küldetésnyilatkozatának  – “Smart Manufacturing Solutions” (Intelligens gyártási megoldások) – lényegét. Az SW számára az innováció és az intelligens gyártás ugyanannak az éremnek a két oldala. Mindkettő lehetővé teszi a vállalat számára, hogy egyedileg és hatékonyan reagáljon ügyfelei igényeire. A világ legnagyobb fémmegmunkálási szakvásárán a többorsós gépek piacvezetője három gépet mutat be az intelligens gyártási megoldások széles választékából, amelyek közül kettő először itt lesz látható.

A következő 3 úttörő innovációt mutatja be az SW az EMO 2023-as kiállításon:

  1. BA W03-22: Ez a kétorsós CNC megmunkálóközpont hatékony választ ad az autóipar igényeire. Nagy pontosságának és hatékonyságának köszönhetően a kétorsós megmunkálóközpont ideális a közép- és nagyszériás, kiváló minőségű munkadarabok gyártásához. A rövidebb ciklusidőkkel, a nagyobb tengelygyorsítással és a Siemens SINUMERIK ONE vezérléssel a BA W03-22 maximális termelékenységet biztosít.
  1. BA profile: Ez az innovatív gépkoncepció új mércét állít fel a profilmegmunkálásban. A BA profile könnyedén megmunkálja a különböző anyagokból készült profilokat 2500 mm hosszúságig. Különösen alkalmas a teherautó- és autóiparban. A kétorsós gép két munkaterülettel rendelkezik. Az automatizált vagy kézi megmunkálás oldalanként két munkaasztalon történik.
  2. Valamint a BA space3: nagyméretű akkumulátorházak és szerkezeti elemek megmunkálásához alkatrészek gyártásához ez a gép a portfóliónk “legnagyobbika”. Ez a válasz az elektromos járművek, a repülőgépipar és a mezőgazdaság növekvő piacainak igényeire. Az innovatív Giga-Casting által, ahol csak néhány nagyméretű alkatrészt öntünk és megmunkálunk egy darabban, megoldásokat kínálunk az elektromos járművek alvázához, segédvázához és különösen az akkumulátorházaihoz.

Az EMO Hannover 2023 kiállításon az SW az alumínium, acél, öntöttvas, öntött acél és könnyűfémek megmunkálásához szükséges egyéb technológiákat is bemutat. A vállalat az olyan aktuális trendekre összpontosít, mint a kavaró dörzshegesztés, hogy elősegítse a gyártás fenntarthatóságát, és jelentősen csökkentse az energiafogyasztást és a károsanyag-kibocsátást.

www.sw-machines.com


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Úttörő innováció a holnap gyártási megoldásaihoz appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új FANUC CNC rendszer, szerszámgépek és robotok az EMO Hannover 2023 kiállításon https://www.muszaki-magazin.hu/2023/09/04/fanuc-cnc-robot-emo-hannover/ Mon, 04 Sep 2023 03:00:24 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=26595 A FANUC 1444 m2-es standjának fő attrakciója az EMO Hannover 2023 kiállításon a vállalat új, jelenleg fejlesztés alatt álló FS500i-A sorozatú CNC-rendszerének előzetes bemutatója lesz. (C54 stand, 9. csarnok, szeptember 18-23-ig) A magas teljesítményt és könnyű kezelhetőséget kínáló új FS500i-A sorozat számos újítást tartalmaz. Ilyen például az új HMI, amely egyszerűsíti a használatot a tapasztalt […]

The post Új FANUC CNC rendszer, szerszámgépek és robotok az EMO Hannover 2023 kiállításon appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A FANUC 1444 m2-es standjának fő attrakciója az EMO Hannover 2023 kiállításon a vállalat új, jelenleg fejlesztés alatt álló FS500i-A sorozatú CNC-rendszerének előzetes bemutatója lesz. (C54 stand, 9. csarnok, szeptember 18-23-ig)

A magas teljesítményt és könnyű kezelhetőséget kínáló új FS500i-A sorozat számos újítást tartalmaz. Ilyen például az új HMI, amely egyszerűsíti a használatot a tapasztalt és az új FANUC felhasználók számára egyaránt. Az összes funkció egyetlen felületen kezelhető, így nem kell több képernyő között váltogatni a kezelőnek. További nagy újítás, hogy a beépített PMC, strukturált szöveg formában is programozható, és a CNC bármilyen gépi kinematikát támogat.

Bár az új CNC még fejlesztés alatt áll, számos funkciója közül néhány már elérhető: A FANUC meglévő, fejlett FS30i/31i/32i-B Plus és a standard FS0i-F Plus vezérlései már tartalmaznak energiatakarékossági és karbon-semlegességi funkciókat, valamint a digitális ikertechnológiát (Digital Twin), amely az FS500i-A-ban is megtalálható lesz, és közvetlen végfelhasználói előnyöket biztosít ügyfeleink számára.

Az új CPU, az újonnan bevezetett funkciókkal kombinálva javítja az alapteljesítményt, és a ciklusidő csökkentését is elősegíti.

Automatizált gyártócella az autóipar számára

Az EMO-n egy komplett gyártó cella lesz a FANUC kiállításának központi eleme, amely két ROBODRILL α-DiB Plus szériájú megmunkálóközpontot tartalmaz, továbbá egy FANUC M-20iD/25 robotot, lineáris sínre szerelve a gépkiszolgáláshoz, egy AGV-t (automata irányított járművet) a nyers és kész alkatrészpaletták cseréjéhez, egy CMM-et (koordináta mérőgépet) az alkatrészek méréséhez, valamint érzékelő és csatlakozási technológiát tartalmaz, amely például a CMM-től a szerszámgépek számára visszajelzést biztosít. Két ROBOCUT α-CiC huzalszikra forgácsoló (EDM) gép is része lesz a rendszernek, a standon kiállított három ROBOCUT között.

Ez a gyártócella egy komplex EV (elektromos jármű) alkatrész négy-öt tengelyen történő megmunkálását szimulálja, beleértve az esztergálási műveleteket is, az új nagysebességű DDR-HSiB forgóasztalok segítségével. További bemutatott technológiák között lesz a FANUC iRVision, egy 24″-os FANUC iPC a HMI-hez és a FANUC FsbP (FIELD rendszer alapcsomag) az adatok gyűjtésére, kezelésére és vizualizálására. A látogatók egy hídról tekinthetik meg ezt a teljesen automatizált gyárat.

Másik kiemelkedő látványosság lesz az új FANUC ROBODRILL α-D28LiB5ADV Plus Y500 megmunkálóközpont, amely 28 szerszámhelyes automatikus szerszámcserélővel és megnövelt, 500 mm-es Y-tengely lökettel rendelkezik. Az Európában debütáló gép az EMO-n egy forgóasztallal is fel van szerelve, amely segít szimulálni egy nagy EV alumínium inverterház megmunkálását.

Az EMO-n a ROBODRILL α-DiB Plus sorozat további bemutatói között szerepel egy alumínium alkatrész szimultán öttengelyes megmunkálása, amelyet egy FANUC CRX-10iA/L kollaboratív robot szolgál ki.

A látogatók egy ROBODRILL α-DiB Plus sorozatú gépet is láthatnak, amely élőben végez nagy teljesítményű marást, fúrást, valamint lefejtő marást, kiemelve a gép magas teljesítményét és sokoldalúságát. Emellett egy ROBODRILL oktatási cella is jelen lesz, amely magát a gépet, a folyamat közbeni mérést, a kéttengelyes asztalt és a munkadarab megfogót foglalja magába.

A standon ezek mellett, a FANUC egy ROBOSHOT α-S50iB fröccsöntőgépet mutat be, amely 16 mm átmérőjű csigával egy okostelefon precíziós lencsetartóját készíti, amelyet egy FANUC LR Mate 200iD/7L szolgál ki. A ROBOCUT α-CiC huzalszikra forgácsoló gép szintén a cella része, amely a lencsetartó szerszámbetéteket gyártja.

A bemutatók között lesz egy ROBOCUT α-C600iC forgóasztallal, amely befecskendezőket fog gyártani a repülőgépipar számára. A FANUC CRX-10iA/L a mozgatási feladatokat fogja ellátni, a ROBOCUT LINKi pedig az energiafogyasztás felügyeletét biztosítja.

Az EMO-n tartja világpremierjét a FANUC ROBOCUT α-C800iC huzalos szikraforgácsoló gép, egy 800 mm X-tengelyes löketű gép, amely teljessé teszi a ROBOCUT α-CiC családot. A kiállításon ez a nagyméretű gép egy összetett repülőgép-turbina alkatrész huzalszikra forgácsolását szimulálja.

Robotok

A szerszámgépek területén található számos gépkiszolgáló robot mellett a FANUC egy külön területet is kialakít, ahol több, különböző méretű és kapacitású robot kerül bemutatásra. Ezek mindegyike egyaránt jó választás kezdő és tapasztalt programozók számára, akár a hagyományos Teach Pendant, akár egy tablet TP segítségével.

Számos élő példán keresztül mutatjuk be, milyen rugalmasan használhatók a FANUC robotok. Ezek a megbízható termelési segítőtársak egy szempillantás alatt eltávolítják a konténereket, átveszik a palettázást vagy az összeszerelést, nagyméretű öntvényeket szállítanak át, vagy nehéz akkumulátorokat mozgatnak. Három applikációban a FANUC iPC Box (ipari PC) is szerepet kap, amely nagy számítási teljesítményt és számos fejlett látásfunkciót kínál, amelyek fokozzák a teljesítményt és a feladatok megbízhatóságát.

Az EMO-n debütáló új FANUC robotok között megtalálható lesz a CRX-25iA kollaboratív robot 30 kg hasznos teherbírású opcióval, a FANUC M-710iD/50M hajlított karral és a CR-35iB kollaboratív robot 50 kg-os teherbírású opcióval.

FIELD rendszer: Helyszíni on-premise adatelemzés

Az EMO-n aFANUC kiemelt IoT eseménye a “FIELD rendszer” új verziójának debütálása lesz. A FIELD rendszer Basic Package egy lokálisan használható platform (internetkapcsolat nem szükséges), amely lehetővé teszi a gyártók számára, hogy adatokat gyűjtsenek, elemezzenek és hasznosítsanak a csatlakoztatott gépekből és eszközökből, kompatibilitást kínálva a FANUC akár 20 éves termékeivel, és kiterjesztve a támogatást külső gyártók termékeire is. Gyors beállítást, könnyen használható sablonokat és rendszeres frissítési lehetőséget kínál, ami lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy a Kaizen stratégiákkal összhangban, folyamatos termelési fejlesztéseket valósítsanak meg.

Végül, de nem utolsósorban, az EMO látogatói többet tudhatnak meg a vállalat legújabb szerviz kínálatáról, beleértve a FANUC Assisted Reality (FAR) távoli támogatási eszköz új funkcióit. A vállalat például bemutatja a tablet-megosztást egy CRX kollaboratív roboton, a FANUC közvetlen hívási képességével. Emellett áttekintést adnak a vállalat szerviz portfóliójáról, a FANUC Academy képzéseiről és a FANUC Care-ről, egy új, teljes körű szolgáltatási csomagról, amely lényegében a kiterjesztett garanciához hasonlítható.

www.fanuc.eu


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Új FANUC CNC rendszer, szerszámgépek és robotok az EMO Hannover 2023 kiállításon appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
DMG MORI City – the Home of Technology https://www.muszaki-magazin.hu/2023/07/17/dmg-mori-home-technology/ Mon, 17 Jul 2023 05:00:37 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=26025 A DMG MORI az idei EMO-n mutatja be az új, Machining Transformation (megmunkálási átállás) névre keresztelt keretrendszert, és olyan, innovatív technológiákat és megoldásokat tartalmaz, amelyek kijelölik a megmunkálás jövőjét. A szerszámgépgyártás világa Hannoverben fog találkozni, 2023. szeptember 18-23. között. A DMG MORI itt fogja bemutatni a nagyközönség számára Home of Technology’ névre keresztelt kiállítását a […]

The post DMG MORI City – the Home of Technology appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A DMG MORI az idei EMO-n mutatja be az új, Machining Transformation (megmunkálási átállás) névre keresztelt keretrendszert, és olyan, innovatív technológiákat és megoldásokat tartalmaz, amelyek kijelölik a megmunkálás jövőjét.

A szerszámgépgyártás világa Hannoverben fog találkozni, 2023. szeptember 18-23. között. A DMG MORI itt fogja bemutatni a nagyközönség számára Home of Technology’ névre keresztelt kiállítását a 2. pavilonban. A szerszámgépgyártó az erre a célra megalkotott “DMG MORI City” -re keresztelt városban a fő témájára, a Machining Transformation-re (MX) összpontosít. Az MX négy alappilléren nyugszik: műveletintegráció (Process Integration), automatizáció, Digital Transformation (DX, digitális átállás) és Green Transformation (GX, zöld átállás), ezeket a DMG MORI innovatív technológiákon és megoldásokon keresztül mutatja be, amelyek kijelölik a megmunkálás jövőjét.

A nagyjából 9,000 m² alapterületű DMG MORI Cityben a látogatók átfogó gyártási koncepciókat tekinthetnek meg, a legkorszerűbb szerszámgépekkel a technológia minden területéről: az univerzális- és hosszesztergáktól az 5-tengelyes megmunkálóközpontokon és eszterga-maróközpontokon át az additív gyártásig. A 39 db. kiállított szerszámgépen és a 20 db. automatizálási megoldáson kívül itt rendezik meg a CTX beta 450 TC eszterga-maróközpont, a CTX 450 és CTX 550 univerzális esztergák, valamint az INH 63, egy vízszintes főorsójú, 5-tengelyes megmunkálóközpont világpremierjét is. A termékpalettát a PH Cell 800 palettakezelő rendszer és az UH-AMR 2000, egy munkadarab- és szerszámkezelésre egyaránt alkalmas autonóm robot teszik teljessé.

“A megmunkálási átállás úttörő megmunkálási megoldásai és innovatív alkalmazásai jelentik azt az alapozást, amire fel tudtuk építeni a DMG MORI Cityt.”

– magyarázza Irene Bader, a DMG MORI COMPANY LIMITED globális vállalati kommunikációs- és marketing igazgatója, az igazgatótanács tagja.

A városképhez sok helyen hozzátartozik a megmunkálási átállás: az MX téren például a legkorszerűbb szerszámgépek, automatizálási megoldások és digitális eszközök vannak a középpontban. Az MX főutat pedig a megmunkálás jövőjét kijelölő innovatív megoldások szegélyezik. DMG MORI Cityben kézzelfoghatóan lehet érteni a csatlakoztatás fontosságát. Minden út a Jövő sugárúthoz vezet, a DMG MORI itt mutatja be a csatlakoztatás területéhez kapcsolódó digitális eszközöket. A szakértők beavatják az ügyfeleket, hogyan tudják vállalati szinten hálózatba kapcsolni a teljes gyártási folyamatot.

Machining Transformation (MX): forradalmasítja a megmunkálást

A Machining Transformation keretrendszerével a DMG MORI választ ad a minden korábbinál gyorsabb, hatékonyabb és egyre inkább fenntartható gyártás jelentette kihívásokkal, amelyekkel minden vállalat szembesül. A DMG MORI a négy alappillért kombinálva tudja támogatni az ügyfeleit: műveletintegráció, automatizáció, Digital Transformation (DX) és Green Transformation (GX). A keretrendszer következetes összehangolásával lehet átfogó termékeket és megoldásokat kínálni.

Integrált technológiák és műveletek a maximális hatékonyság érdekében

A Machining Transformation része a műveletintegráció, amely a DMG MORI-nál már évtizedek óta a gyakorlat része. Azonos munkatérben végzett, szimultán 5-tengelyes marási- és esztergálási műveletekkel fenntarthatóan lehet optimalizálni az összetett alkatrészek megmunkálását. A DMG MORI napjainkban további technológiákat is integrál, mint például a köszörülést, fogmarást, az ULTRASONIC megmunkálást és a porfúvókákkal végzett additív gyártást. Mindez nyilvánvaló előnyökkel jár, csökken az átfutási idő, nő a gépkapacitás és a gyártási minőség is javul az ismételt felfogások kiküszöbölésével. A műveletek integrálását DMG MORI Cityben a CTX beta 450 TC-n lehet megfigyelni.

Az átfogó automatizálási megoldásoknak köszönhetően javul a termelékenység és a pontosság

Az átfogó és rugalmas automatizálási megoldások szintén fontos szerepet játszanak a Machining Transformation-ben. Egyrészt a termelékenység nő a szerszámgépek kihasználtságának maximalizálásával még a gépkezelő nélküli műszakokban is. Másrészt az automatizált gyártás állandó szinten tartja a gyártott alkatrészek minőségét. A modern automatizálási megoldások, mint például a PH Cell 800 és az UH-AMR 2000, a lehető legnagyobb rugalmasságot biztosítják az ügyfelek számára, ezt élőben is megtapasztalhatják az EMO-n, mindkét újdonság világpremierjének keretében.

Tegyen szert versenyelőnyre a Digital Transformation-nek (DX) köszönhetően!

A hardverhez hasonlóan az intelligens digitalizálás is fontos része a megmunkálási átállásnak. A mesterséges intelligencia, az Internet-of Things (IoT), a Big Data és a Digital Twin csak néhány olyan téma, amellyel jelentősen befolyásolhatjuk és optimalizálhatjuk a műveleteket a későbbiekben. Az intelligens digitalizálási termékek használatával a DMG MORI ügyfeleinek lehetőségük nyílik a termelésüket teljes mértékben hálózatba kapcsolni és nyomon követni, ezért ők versenyelőnyre tehetnek szert és új üzleti modellt alakíthatnak ki.

A Green Transformation-nek (GX) köszönhetően a fenntarthatósági céljait is el tudja érni

A Machining Transformation negyedik pillére a Green Transformation, amely a klímavédelmi célok teljesítését és a növekvő energiaárak kompenzálását tűzte ki célul. Az úgynevezett DMG MORI ZÖLD GAZDASÁG (DMG MORI GREEN ECONOMY) irányelv mentén az erőforrásokat takarékosan felhasználó szerszámgépek (GREENMACHINE), energiahatékony üzemeltetés (GREENMODE) és a zöld technológiákkal végzett gyártás (GREENTECH) összefonódásával kialakított partnerség a cél. A GREENMODE egy 13-pontos cselekvési terv, amely úttörő technológiákat és innovatív jellemzőket tartalmaz, hogy a szerszámgépek energiafelhasználása akár 30 százalékkal csökkenjen. A DMG MORI ezeket az intézkedéseket az EMO-n egy különleges, GREENMODE PROMÓCIÓS TERÜLETEN mutatja be, számos szerszámgépen. A GREENTECH elvei szerint megmunkált munkadarabokat szintén meg lehet tekinteni, közéjük tartozik például a vízerőművek turbinakereke vagy az energiatároló rendszerek tüzelőanyagcelláinak kétpólusú lemezei.

Az MX pillérei a fenntarthatóságot is elősegítik

A Machining Transformation szorosan összefügg a fenntarthatóság témájával. Ez azért van, mert a műveletintegráció, az automatizáció és a Digital Transformation közvetlenül hatnak a Green Transformation-re is. Az EMO-n a DMG MORI bemutatja ezt az utat, átadjuk a szót Irene Bader-nek:

“A városokban találkozhatunk és tapasztalatot cserélhetünk. Ugyanez a helyzet DMG MORI városban is, ahol ügyfeleinket és minden kedves érdeklődőt elkalauzolunk a technológia izgalmas otthonába, amelynek a Machining Transformation a vezérmotívuma.”


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post DMG MORI City – the Home of Technology appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A nemzetközi gyártástechnológia újdonságai az EMO Hannover 2023-on https://www.muszaki-magazin.hu/2023/05/30/emo-hannover-gyartastechnologia/ Tue, 30 May 2023 05:00:11 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=25433 Az EMO Hannover, a világ vezető gyártástechnológiai szakvására, 2023. szeptember 18. és 23. között kerül megrendezésre Hannoverben, Németországban. Az esemény a legmodernebb nemzetközi gyártástechnológiákat mutatja be és előretekint a jövőbeli fejlesztések felé. “Meg vagyunk győződve arról, hogy ez a szakkiállítás érdemben hozzá tud járulni a magyar ipar fejlődéséhez” – mondta Martin Göbel, az EMO Hannover […]

The post A nemzetközi gyártástechnológia újdonságai az EMO Hannover 2023-on appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az EMO Hannover, a világ vezető gyártástechnológiai szakvására, 2023. szeptember 18. és 23. között kerül megrendezésre Hannoverben, Németországban. Az esemény a legmodernebb nemzetközi gyártástechnológiákat mutatja be és előretekint a jövőbeli fejlesztések felé.

“Meg vagyunk győződve arról, hogy ez a szakkiállítás érdemben hozzá tud járulni a magyar ipar fejlődéséhez”

– mondta Martin Göbel, az EMO Hannover szervezője, a VDW (Német Szerszámgépgyártók Szövetsége) kiállítási igazgatója a 2023. május 23-án Budapesten tartott sajtótájékoztatón. Magyarország az egyik állomás, a mintegy 40 ország közül, amit az EMO World Tour az év első felében virtuálisan vagy személyesen meglátogat.

A magyar gazdaság gyorsan felépült a járvány után. A bruttó hazai termék (GDP) 2021-ben jelentős mértékben, 7,1 százalékkal nőtt, de 2022-ben is az átlagosnál nagyobb, 4,9 százalékos ütemben bővült. Azonban a 2023-as évre lassulás várható többek között az Ukrajna elleni háborúból adódó nyomás miatt. Az idei évben mindössze 0,6 százalékos növekedés várható.

Az Oxford Economics, a VDW előrejelző partnere arra számít, hogy a magyarországi kulcsfontosságú ipari vállalatok 4,7 milliárd eurót fognak befektetni szerszámgépekbe az idei évben. Ennek nagy része az elektrotechnikai iparba, főleg az akkumulátorgyártásba kerül. Az autóipar és beszállítói ágazat, a gépgyártás és az élelmiszeripar is jelentős növekedést mutatott.

“Az EMO Hannoveren az ipar, a kormány és a befektetésösztönző intézmények felelősei Magyarországra célzott információkat kaphatnak arról, hogy milyen technológiákat lehet alkalmazni a tervezett projektek megvalósításához”

– magyarázza Göbel.

Az utolsó EMO Hannoveren, 2019-ben, már 750 szakember utazott Magyarországról a hannoveri EMO-ra. Összesen közel 120 000 látogató kereste fel a szakvásárt 149 országból. Közülük a résztvevők 51 százaléka Németországon kívülről érkezett.

A gyártástechnológia megoldásokat kínál az ipar átalakításához

A gyártástechnológia lehetővé teszi és elősegíti a műszaki fejlődést az ipari termelésben. Nélkülözhetetlen a modern és versenyképes ipar számára. A termelékenység, a minőség és a rugalmasság követelményei állnak a lista élén. A digitalizáció további lendületet ad mindhárom cél eléréséhez.

A gyártástechnológia megoldásokat kínál a meglévő ügyféloldali kihívásokra: a változó keresletre, a gyorsabb termékfejlesztésre, a kisebb tételméretekre, a rugalmasabb termelésre.

“A folyamatok hatékonyabbá és fenntarthatóbbá válnak. A munkafolyamatok rugalmasabbak, új értéknövelő stratégiák és üzleti modellek jelennek meg”

– így jellemezte Göbel a hatásokat. Az iparnak új politikai prioritások, új törvények vagy globális megállapodások (például az Európai Zöld Megállapodás) miatt változó feltételek mellett is termelnie kell.

“Innovate Manufacturing” az EMO Hannover mottója. Egyrészről arra szólítja fel a látogatókat, hogy fektessenek be új technológiákba, másrészről ösztönzi a gyártókat, hogy mutassák be legújabb innovációikat és megoldásaikat a vásáron.

A jövőbeli kilátások a jelenlegi iparági kihívásokra fókuszálnak.

A gyártástechnológia az ipari átalakítási folyamat közepén tart, de egyben része is a megoldásnak. Ez az EMO Hannover 2023 “Future Insights” témája. A The Future of Business új piacokra, új üzleti modellekre, lehetőségekre, a vállalaton belüli innovációs kultúrában rejlő potenciálra, az agilis módszerek bemutatására, a módszertani tudás fejlesztésére, valamint a munkamódszerek változására összpontosít. Ebben az értelemben az EMO Hannover jelentős tudásterületet képvisel a vállalatok számára, nemcsak a technológia, hanem a szervezetek, stratégiák és módszerek terén is.

The Future of Connectivity az Ipar 4.0, az Industrial Internet of Things (IIoT), a digitális üzleti modellek, a prediktív karbantartás, a gépi tanulás, a kapcsolódás, az interoperabilitás, a mesterséges intelligencia, valamint a kiterjesztett és virtuális valóság alkalmazásainak trendjeit foglalja magában. Az informatikai és szoftvermérnöki területek most már kulcsfontosságú tényezők a gyártástechnológiában, az adatbányászat pedig lehetőséget nyújt új üzleti modellek számára. A kapcsolódás az alapja a függőleges hálózatépítésnek a gyárban, valamint a vízszintes hálózatépítésnek a beszállítókkal és ügyfelekkel a teljes értéklánc mentén. Az EMO Hannover 2023 mindkettőt bemutatja, és új kiállítási fókuszt kínál az IoT termelésben.

“Ezzel szeretnénk összekapcsolni a Digitális Gyár minden aspektusát”

– mondja Martin Göbel a VDW-től.

A hálózatépítés fontos alapjai a nyílt interfész szabványok, amelyek lehetővé teszik a különböző gépek, eszközök és szoftverek közötti kommunikációt. Németországban már több éve támogatják és nemzetközileg teszik ismertté az OPC UA alapú Globális Gyártási Nyelv fejlesztését az Umati márkanév alatt. Emiatt nagy érdeklődés övezi világszerte. Több mint 300 nemzetközi partner több mint tíz iparági szektorban egyesítette erőit a fejlesztés előmozdítása érdekében. Ezek magukban foglalják a vállalatokat, konzorciumokat, szövetségeket és kutatóintézeteket, amelyek a gyártástechnológiát használó nemzetközi felhasználók érdekeit szolgálják.

Az élő Umati bemutató az EMO Hannover 2023-on lenyűgöző áttekintést nyújt az elért előrehaladásról. Az EMO Hannover 2023 élőben mutatja be különböző gyártókkal és rendszerekkel, hogyan működik a hálózat a gyártól az IT-struktúráig, és megmutatja, hogyan lehet optimalizálni a termelést az adatok segítségével.

Végül, a The Future of Sustainability  a fenntarthatóság integrációjával foglalkozik, ami manapság az egyik legégetőbb kérdés, már a beruházások tervezési fázisában is.

“Megelőzés fontosságát, megoldásokat és koncepciókat mutatnak be az erőforrás-megtakarításban és a klíma-semleges termelésben, a körkörös gazdaságban, a körkörös értékteremtésben, az energiahatékony termelésben, a fenntartható ellátási láncokban és a biztonságos munkahely tervezése terén”

– mondja Göbel, amikor ezekben az EMO Hannover hozzájárulásáról beszél. A Future of Sustainability in Production Area , az egyéni kiállítók mellett, részletesebben is megvizsgálja a termelést, és kapcsolatot teremt a tudományos megközelítés és a gyakorlati megvalósítás között. A fókusz az energiahatékonyságra helyeződik, amely eddig viszonylag elhanyagolt téma volt, de mégis óriási potenciállal bír.

Széles beszállítói kínálat a magyar vásárlóknak az EMO Hannover 2023-on

Magyarország szinte teljes egészében importálja az általa szükséges gyártástechnológiát. A legfrissebb adatok szerint ezeknek a gépeknek az értéke Magyarországon 270 millió euró. A fő szállítók Németországból, Kínából, Törökországból, Olaszországból és Tajvanról érkeznek. Csak ezekből az országokból már közel 900 kiállító regisztrált az EMO Hannover 2023-ra. Összesen több mint 1500 kiállító jelentkezett a rendezvényre 43 országból. A magyarországi látogatókat tehát a teljes értéklánc mentén a legjobb beszállítók átfogó termékkínálata várja.

“Pontosan ezért az EMO Hannover a megfelelő platform ahhoz, hogy ezeket közvetlenül összehasonlíthassuk és értékelhessük, és szükség esetén kompetens partnereket is találjunk, mert a szakvásár a teljes értéklánc mentén széles körben helyezkedik el, és a teljes globális választékot bemutatja”

– zárja Göbel.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post A nemzetközi gyártástechnológia újdonságai az EMO Hannover 2023-on appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az új generációs INTEGREX i-H-család lelke az automatizáció https://www.muszaki-magazin.hu/2021/11/24/integrex-mazak-eu-emo/ Wed, 24 Nov 2021 07:24:08 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17843 A Yamazaki Mazak új INTEGREX i-H-szériája egy automatizálásra kész család a többfunkciós szerszámgépek körében, amelyek az esztergálást és a B-tengelyes marási műveleteket kombinálják egyetlen, kompakt egységben. A kiemelkedően sikeres INTEGREX i-gépsorozatot váltja az i-H család, amely 23 géptípust foglal magában. Ezek mindegyike rendelkezik a Mazak új, mesterséges intelligenciát alkalmazó vezérlőjével, a SmoothAi-al, amely a beépített […]

The post Az új generációs INTEGREX i-H-család lelke az automatizáció appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Yamazaki Mazak új INTEGREX i-H-szériája egy automatizálásra kész család a többfunkciós szerszámgépek körében, amelyek az esztergálást és a B-tengelyes marási műveleteket kombinálják egyetlen, kompakt egységben.

A kiemelkedően sikeres INTEGREX i-gépsorozatot váltja az i-H család, amely 23 géptípust foglal magában. Ezek mindegyike rendelkezik a Mazak új, mesterséges intelligenciát alkalmazó vezérlőjével, a SmoothAi-al, amely a beépített tanulási képességével tovább javítja a szerszámgép teljesítményét.

Az idei, milánói EMO-n a Mazak 2 típust állított ki: az INTEGREX i-250H ST-t és az i-450H ST-t, amelyek új mércét állítanak fel a teljesítmény és képességek terén a többfunkciós szerszámgépek körében.

Az INTEGREX i-250H ST nyolc colos tokmánnyal van felszerelve, a fő- és az ellenorsó fordulatszáma egyaránt 5.000 ford./perc, míg a főmotor teljesítménye 22 kW. A nagyobb kivitelű  INTEGREX i-450H ST esetén a főorsó fordulatszáma 3.300 ford./perc, a főmotor teljesítménye 37 kW, az ellenorsó pedig 4.000 ford./perc fordulatszámú. Mindkét típus tekintélyes, 300 mm-es Y-lökettel rendelkezik, a B-tengely szögtartománya pedig 240°, ami lehetővé teszi a teljes kontúrozást. A kompakt maróorsó fordulatszáma 12.000 ford./perc, teljesítménye 24 kW, így az adott munkatéren belül maximális teljesítményt nyújt.

Az i-H-család tervezésének alapja az automatizáció iránti egyre növekvő igény volt. A gépcsalád összes típusa lapos homlokfallal rendelkezik, a szerszámtár a szerszámgép hátuljánál helyezkedik el. Ennek köszönhetően automatizálás esetén jobban hozzáférhető a munkatér a csuklós robotok használatakor – amelyek számos feladatot végre tudnak hajtani – ugyanakkor nem akadályozza a gépkezelő hozzáférését sem a munkatérhez.

A hátulra szerelt, 38 férőhelyes szerszámtár csökkenti a szerszámgép helyigényét, és szükség esetén 74 vagy 112 férőhelyesre is bővíthető. A szerszámtár ráadásul elölről is hozzáférhető, így a szerszámok be- és kiszerelését innen is kényelmesen el lehet végezni.

INTEGREX

Az INTEGREX i-H-család egy automatizálásra kész széria a Multi-Tasking többfunkciós szerszámgépek körében, amelyet az idei EMO-n egy TA-35/270 típusú, plug-and-play rendszerű automatizálási rendszerrel is bemutattak.

Az ST-típusok az alkalmazás követelményeinek megfelelően két, alsó szerelésű revolverfejjel is rendelhetők. Az ’A-típus’ merőleges kialakítású, elrendezése pedig szimmetrikus az alsó revolverfejjel. 12 szerszám befogadására alkalmas és 10,000 ford./perces, 7.5 kW-os teljesítményre képes. Elsősorban furatmegmunkáláshoz ideális, de rugalmasságát opcionálisan hidraulikus támasztó báb megrendelésével is lehet fokozni, amelyet közvetlenül a revolverfej felfogófelületére lehet szerelni. A ’B-típus’ ferde elrendezésű, 9 szerszámhelyes, fordulatszáma 6,000 ford./perc a hajtott szerszámokhoz. A ferde elrendezésű revolverfej különleges kialakítása lehetővé teszi, hogy ugyanazt a szerszámot mindkét orsónál lehessen használni, amivel jelentősen csökkenthető a szükséges szerszámok mennyisége.

Az i-H-család mindegyik tagja könnyen csatlakoztatható automatizálási rendszerekhez, rúdadagolóval és robotos gépkiszolgáló rendszerrel. A Mazak új Smooth RCC-je (robotcella vezérlő) további, olyan fejlett automatizálási képességgel egészíti ki mindkét egység tudását, mint például a szerszám és a készülék beállításához szükséges erőforrások ellenőrzése, míg a Robot Setup Assist (beállítási segéd) lehetővé teszi a szerszámgéppel azonos koordinátarendszerben történő robotprogramozást. A SmoothAi illesztőfelületen keresztül érhető el mindkét funkció.

Az EMO-n tartott bemutatón az INTEGREX i-250HST egy TA-35/270 típusú, plug-and-play rendszerű automatizálási rendszerrel volt kiegészítve, amely javítja a kihasználtságot és csökkenti a munkaerővel kapcsolatos kiadásokat. A TA, 270 mm-es átmérőkapacitásával és a robot 35 kg-os teherbírásával a munkadarabok széles skálája lefedhető, az aktuális terhelés pedig megjeleníthető a kijelzőn.

A gépkezelő biztonságát mindkét oldalon acélráccsal védett, akrilból készült ablak garantálja, egy padlóra szerelt, két működési területű lézerszkennerrel kiegészítve. Ha a gépkezelő belép a figyelmeztetési területre, a robot azonnal lelassít a programozott sebességének 10%-ára, ha pedig a védett területre lép be, akkor azonnal megáll.

A robot grafikus felhasználói felülete harmonikusan illeszkedik a szerszámgép SmoothAI CNC vezérlőjébe, ezért az együttműködés zökkenőmentes a robot és a szerszámgép között, minden új művelet beállítása gyors és egyszerű. Lényeges, hogy a cella programozása nem igényel különleges, robotprogramozási előképzettséget. A TA-család célja, hogy azonnal javítsa a termelékenységet és a jövedelmezőséget, lehetővé téve a gépkezelő nélküli éjszakai műszakokat, ezzel is javítva a szerszámgépek kihasználtságát. Ideális megoldás kis- és középszériás gyártás esetén.

www.mazakeu.hu

The post Az új generációs INTEGREX i-H-család lelke az automatizáció appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Okuma az EMO-n https://www.muszaki-magazin.hu/2021/11/22/okuma-emo-femmegmunkalo/ Mon, 22 Nov 2021 08:13:02 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17782 Új irány – A fémmegmunkáló gépek fejlődésének is vannak trendjei, és itt is jellemző, hogy a legnagyobbak mutatják az irányt és diktálják a tempót. A Japán Okuma az egyik legmeghatározóbb úttörője a szerszámgépek fejlődésének, különösen az érdemi műszaki tartalom tekintetében. A 2021-ben megrendezett EMO kiállításon az Okuma felsorakoztatott egy sor olyan fejlesztést, melyek új irányt mutatnak […]

The post Okuma az EMO-n appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új irány – A fémmegmunkáló gépek fejlődésének is vannak trendjei, és itt is jellemző, hogy a legnagyobbak mutatják az irányt és diktálják a tempót.

A Japán Okuma az egyik legmeghatározóbb úttörője a szerszámgépek fejlődésének, különösen az érdemi műszaki tartalom tekintetében.

A 2021-ben megrendezett EMO kiállításon az Okuma felsorakoztatott egy sor olyan fejlesztést, melyek új irányt mutatnak a CNC forgácsolás világában, ugyanakkor kellően kiforrottak ahhoz, hogy az európai piacon bemutatásra kerüljenek. Az elmúlt évek gazdasági eseményei, technológiai fejlődései némileg formálták a korábbi elvárásokat egy felső kategóriás CNC szerszámgéppel szemben. A már évek óta hiteles adatokkal, elemzésekkel szolgáló ipar 4.0 eszközök rámutattak arra, hogy a korábban minden elé helyezett ciklusidő csökkentés, forgácsolási technológia növelés az esetek jelentős részében nem hozza azt az eredményt, amit a felhasználók várnak a befektetett energia ellenértékeként, főleg nem közép és hosszú távon.

Az Okuma részben a saját, teljesen automatizált gyáraiból, részben az ügyfeleitől szerzett tapasztalat segítségével új irányba állította a CNC forgácsolás egyik meghatározó zászlóshajóját.

Új idők új kihívásai

A cél tulajdonképpen nem változott, csak az oda vezető útnak jelentek meg alternatívái, mely a forgácsolással foglalkozó cégek számára kedvező lehetőséget jelenthetnek. Mint minden üzleti vállalkozás, a fémmegmunkálás is a profit maximalizálásról szól. Ezt szolgálja ki rendkívül hatékonyan az Okuma.

A felvonultatott fejlesztések így vagy úgy, de az emberi beavatkozás szükségességének jelentős csökkentését célozzák. Ez történhet valamilyen automatizálás, robotizálás segítségével, vagy a karbantartási periódus számottevő növelését elérve.

A másik fontos, az Okuma által szem előtt tartott szempont a fejlesztések kidolgozása során a folyamatbiztonság növelése volt. Előre tervezhető, stabil gyártási ciklusok elérésével a nem várt állásidők, kellemetlen késések vagy az indokolatlan kapacitás kihasználatlanságok mind elkerülhetők. Ráadásul ez a stabil forgácsolási folyamat a felügyelet nélküli gyártás szükséges velejárója.

Az eredményt tekintve mindkét szempontrendszer hasonló eredményt hoz: a szerszámgép több időt forgácsol, több nyereséget termel.

Horizont bajnok – MA600HIII

A Magyarországon is méltán népszerű MA600 gépek legújabb típusa, az MA600HIII gazdagodott néhány olyan fejlesztéssel, ami ha kívülről nem is szembetűnő, a gépen elért eredmények elemzése világosan mutatja azok létjogosultságát. Hogy csak néhányat említsek ezek közül, növekedtek a lineáris tengelyek löketei, és mint azt tudjuk, néha kis számokon múlik a siker. Szélesedett az elérhető főorsó kínálat is, így a különféle iparágakban, más-más típusú szerszámokkal különböző anyagokat megmunkálók számára nyújt kompromisszum nélküli alternatívát az MA600.

A munkatérben felhalmozódó forgács elakadásának problémáját átdolgozott mosási rendszerrel oldja meg a Japán gyártó. A palettákba szerelt hidraulika portok számának növelésével az automata munkadarab rögzítés megoldásainak lehetősége is szélesedett. Így a robot bevonásával végzett gyártás is több lehetőséget, nagyobb mozgásteret enged.
A gép működési biztonságát veszélyeztető emberi hibák kiszűrése érdekében, az Okuma néhány szoftveres megoldással igyekszik elkerülni a géptöréseket, amik közül a továbbfejlesztett CAS rendszer a legnagyobb változás. A bonyolult modellek kezelése során is gyorsabban működő ütközésvédelmi rendszer valóban elsőrangú felhasználói élményt nyújt az operátornak vagy gépbeállítónak.

A hűtővíz kezelésének problémája, a CNC forgácsolás egyik mostohája. Mindaddig, amíg számokkal nem lett bizonyítva a víz és vizező tálca kezelésének jelentősége, alulértékelt feladatnak számított. A tálca tisztítása azonban nagyon hosszú időt vesz igénybe, és jelentős ökológiai lábnyomot is hagy. Az Okuma elsősorban öntvénymegmunkálásra fejlesztett iszapmentes tálcája három lépcsős szűrést alkalmaz, és csaknem teljesen megakadályozza a víztartályban az iszap felhalmozódását. A saját gyáraiban alkalmazott módszer hároméves tisztítási periódust garantál, ami a korábbi tapasztalatokhoz képest hatalmas előrelépés.

Multitasking nagyágyú – Multus U5000

Az Okuma multitasking gépei talán a legrégebbi múltra tekintenek vissza, noha hazánkban csak egy-egy szerencsés vállalkozás birtokolhatott ilyet egészen néhány évvel ezelőttig. Az azóta elterjedő Multus gépek az ügyfelek számára számos olyan lehetőség kapuját nyitották ki, amik korábban megdönthetetlen falnak tűntek.

Az Okuma fejlesztései a munkatér teljes löketének kihasználását tették lehetővé a rendkívül hosszú szerszámok által. Az ilyen szerszámok esetében nem a gép merevségével vagy a vezérlő tudásával, sokkal inkább a szerszám tárolásával volt probléma.  A fejlesztésnek köszönhetően több, akár 700 mm hosszú szerszám is tárolható a gépben.

Egy másik, nem gépspecifikus, de a Multus U5000-en bemutatott hűtőközeg kezelési lehetőséggel a hűtővíz tisztaságát lehet pozitívan befolyásolni. A rendszer által kezelt hűtővíz nyomás ráadásul munka közben a vezérlőről állítható. Az elgondolás különlegessége, hogy központi hűtőközeg kezelő rendszerre akár több gép is csatlakoztatható, így helytakarékos megoldás, ami pozitívan befolyásolja a forgácsolás hatékonyságát, a szerszám élettartamát és a víz minőségét is. Az Accustrip és az Okuma együttműködése már hosszabb múltra tekint vissza, a mostanra elért eredményeik pedig bármely, az üzemi- és költséghatékonyságot, környezet- és energia tudatosságot komolyan vevő ügyfél számára hasznos opció.

Gép premier – Hiánypótló MB80V

Az Okuma három tengelyes gépei közül a korábban legnagyobb MB66 elvesztette a nagy testvér szerepét. A most bemutatott MB80V átvéve ezt a szerepkört nem csak nagyobb tengelylöketeket kínál, de lehetőséget néhány, eddig kevésbé meghódított iparág, mint a félvezető ipar, hideg- és melegalakító szerszámgyártás számára. A gép telepítéséhez 4500 x 3000 mm alapterületre van szükség, ahol 1600 x 800 mm-es munkadarab munkálható meg. Mindez történhet az alap 32 férőhelyes tárral, amely tovább bővíthető 64 és 125 férőhelyesre is. A gép portál jellegű felépítéssel büszkélkedik, és az ebből adódó merevségen túl a piacon legjobb hőstabilitást, széles főorsó kínálatot is nyújt.

Öttengelyes maximalizmus – MU6300VL

Az Okuma a multifunkciós gépek fejlesztését nem szűkítette az esztergaközpontokra. Az eszterga funkcióval szerelt öttengelyes szerszámgépéit is ide sorolja, amikkel skiving és hobbing fogazó eljárások elvégzésére is képes. Az öttengelyes szerszámgépek egyik, mára felismert és sok helyen kihasznált előnye, hogy a felszerelt alkatrész jóval kevesebb megfogásból megmunkálható csaknem készre. Ha ez azzal is párosul, hogy a gép esztergálási eljárások elvégzésére is képes, az több tekintetben, például alaktűrés vagy felületi minőség összefüggésében is nagy előrelépés. Az Okuma a darabok cseréjéből adódó mellékidő csökkentését tovább vitte, és az MU6300 VL gépet palettacserélővel is kínálja.

Robotizálás az Okuma standon

Ahogy a legtöbb gyártó, úgy az Okuma is felvonultatott automatizálási lehetőségeket a 2021-es EMO kiállításon. A Japán óriás megoldásai azonban kevésbé voltak szembetűnőek, összehasonlítva a többi gyártóval. Ennek az az egyszerű és előre mutató oka, hogy az Okuma integrált automatizálási megoldásokat dolgozott ki, és mutatott be. A gépekbe épített robotkar a CNC vezérlőről irányítható, a megszokott felületen programozható, és a gépet is védő CAS rendszer garantálja az ütközések elkerülését. Ráadásul a használata nagyrészt abból áll, hogy meg kell neki adni az elérni kívánt végpontokat. Az oda vezető utat a vezérlő kalkulálja, számításba véve a legrövidebb utat, fizikai akadályokat.

ArmROID rendszer

Az eszterga gépekbe szerelt ArmROID rendszer a munkadarabok cseréjén túl képes a munkatér tisztítására, a forgácsolási zóna hűtésére, a munkadarab támasztására is. Páratlanul sokoldalú megoldás, ami a megmunkáló gépekre fejlesztett StandROID-hoz hasonlóan minimális helyet foglal az üzem hasznos alapterületéből.
Az integrált automatizálási rendszer előnye az egyszerű és biztonságos használat, ami nem igényli integrátor cég bevonását, vagy robot specialista alkalmazását.

Az elmúlt évek tapasztalatait kielemezve az Okuma, ha nem is radikálisan, de újra értelmezte a forgácsolás hatékonyságának jelentőségét. A rövid távú célok gyors elérése helyett a hosszú távon is nyereséges működést helyezte fókuszba, a környezeti hatékonyság szem előtt tartásával, kalkulálva az emberi erőforrás fokozottan nehéz elérésének tényét is a fejlesztésekbe. Amit az Okuma kínál az ügyfeleinek, az már nem csak egy rendkívül megbízható, pontosan gyártó szerszámgép. A Japán világcég olyan átfogó megoldásokat nyújt a vásárlóknak, amivel a most még csak sejtett globális nehézségek is leküzdhetők lesznek. Ebbe pedig bele tartoznak a mechanikusan kiváló szerszámgépek, az azokat vezérlő szoftverek, egyéb okos megoldások és az automatizálás is.

Szöveg: Sipos Ádám, területi értékesítési vezető

OKUMA hazai képviselet:
Smartus Zrt.
Tel.: 06 23 200 230
info@smartus.hu
www.smartus.hu

The post Okuma az EMO-n appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Mazak újdonságok az idei EMO kiállításon 2.rész https://www.muszaki-magazin.hu/2021/10/13/mazak-emo-kiallitas-2-resz/ Wed, 13 Oct 2021 06:41:26 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17195 A 2021-es EMO Milánó kiállításon a Mazak standjának központi témája annak bemutatása volt, hogy a technológia hogyan teheti gyorsabbá, helytakarékossá, zöldebbé és intelligensebbé a gyártást. A Yamazaki Mazak az idei EMO-n mutatta be legújabb nagyteljesítményű és költséghatékony QTE sorozatba tartozó esztergaközpontját. A Mazak Szingapúrban gyártott QTE sorozatának legújabb tagja, az új QTE-300MSY SG, amellyel akár […]

The post Mazak újdonságok az idei EMO kiállításon 2.rész appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A 2021-es EMO Milánó kiállításon a Mazak standjának központi témája annak bemutatása volt, hogy a technológia hogyan teheti gyorsabbá, helytakarékossá, zöldebbé és intelligensebbé a gyártást.

A Yamazaki Mazak az idei EMO-n mutatta be legújabb nagyteljesítményű és költséghatékony QTE sorozatba tartozó esztergaközpontját.

A Mazak Szingapúrban gyártott QTE sorozatának legújabb tagja, az új QTE-300MSY SG, amellyel akár 695 mm hosszú munkadarabok is esztergálhatók, egy új, könnyen használható, nagy teljesítményű esztergaközpont, ellátva Y-tengellyel és második orsóval.  Kialakításának köszönhetően a legkisebb műhelyben is elfér, ugyanakkor a teljesítmény terén nincs szükség kompromisszumra. A QTE-300MSY SG erős, 4000 fordulat/perc sebességű, 18,5 kWh teljesítményű orsómotorral van felszerelve, amelynek 91 mm átmérőjű furata 80 mm-es rúdáteresztő képességet eredményez.

Mivel nincs mechanikai áttételből eredő teljesítményvesztés, így a beépített motor nagyobb teljesítmény leadására képes a megmunkálási folyamat közben, valamint minimális a nagy sebességű megmunkálás közbeni rezgés, így kivételes felületi minőséget és maximális szerszám élettartamot biztosít.  A QTE-300MSY SG a főorsón egy 10 hüvelykes tokmánnyal, míg a második, 6000 fordulat/perc sebességű orsón egy 6 hüvelykes tokmánnyal van felszerelve. Az Y-tengely mozgástartománya 100 mm, valamint a kontúrmaró C-tengely szériatartozék a főorsón, opcionális a második orsón.

A 12 pozíciós, hidraulikus, szervo vezérelt dobrevolver minden pozíciója képes a csavarral rögzített hajtott szerszámok befogadására. A magas hatékonyság köszönhető az erőteljes 5,5 kW teljesítményű orsónak, 4,500 fordulat/perc, opcionálisan 6000 fordulat/perc sebességgel. A QTE továbbá rendelkezik egy opcionális automatikus szerszám mérő, valamint szerszám törés megfigyelő rendszerrel, tovább növelve a gép produktivitását, csökkentve a szerszámcsere idejét. Több környezetbarát és költségcsökkentő funkcióval is rendelkezik a QTE sorozat. Ilyen például a munkatér világításának automatikus kikapacsolása, amennyiben a gépkezelő nincs jelen, valamint a lehetőség a forgácskihordó automatikus leállítására, ha a gép nincs üzemben.

A Yamazaki Mazak új, nagy sebességű, nagy pontosságú QTE CNC esztergaközpontjai az első SmoothEz-el (legújabb generációs MAZATROL CNC vezérlő) felszerelt Mazak gépek. A 15 hüvelykes érintőképernyő, illetve a QWERTY billentyűzet segítségével a SmoothEz páratlanul egyszerű felhasználást tesz lehetővé a gépkezelő számára. Két nyelven programozható: MAZATROL és EIA/ISO a teljes rugalmasságért. A MAZATROL SmoothEz CNC három „könnyű“ funkció – az „Ez“ megmunkálás, az „Ez“ üzemelés és az „Ez“ beállítás – ötvözésével biztosít kiemelkedő termelékenységet, pontosságot, és ezzel együtt jövedelmezőséget is.

Az „Ez“ megmunkálás nagy sebességű és nagy pontosságú megmunkálást nyújt a gépfelhasználók számára, a Mazak hővédő pajzsa által biztosított hőkompenzáció szabályozásával pedig a megmunkálási terület hőmérséklet változásainak automatikus kompenzálásával maximalizálható a pontosság. Az „Ez“ üzemelés részét képezi a QUICK MAZATROL, amely gyors párbeszédes programozást tesz lehetővé a 15″-es érintőképernyő és az intuitív operációs rendszer segítéségével, amelyek a kezelő kívánsága szerint testreszabhatóak. Ezen felül a QUICK MAZATROL funkció leegyszerűsíti a program létrehozását a párbeszéd alapú kommunikáció, valamint a tárgy azonnali 3D megjelenítésének segítségével.

A kiállítás virtuálisan megtekinthető a következő webcímen: emo.mazakeu.com

The post Mazak újdonságok az idei EMO kiállításon 2.rész appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
„Gyülekező” a jövő gyártási megoldása előtt https://www.muszaki-magazin.hu/2021/10/11/dmg-mori-bemutato-2021/ Mon, 11 Oct 2021 08:34:28 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17151 Bemutató standon és -teremben – a DMG MORI két helyszínen mutatta be a szerszámgépgyártás legújabb trendjeit – élőben és kerekasztal beszélgetés keretein belül. Két helyszín: trendek a szerszámgépgyártásban az EMO-n és a Milánó bemutatóteremben Tizenegy high-tech gép, köztük négy holisztikus automatizálási megoldás Automatizálás: Autonóm gyártási megoldások egyetlen forrásból PAYZR: Kockázatmentes gyártás a szolgáltatásként kínált eszközökkel és hatékonyságnövelés […]

The post „Gyülekező” a jövő gyártási megoldása előtt appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Bemutató standon és -teremben – a DMG MORI két helyszínen mutatta be a szerszámgépgyártás legújabb trendjeit – élőben és kerekasztal beszélgetés keretein belül.
  • Két helyszín: trendek a szerszámgépgyártásban az EMO-n és a Milánó bemutatóteremben
  • Tizenegy high-tech gép, köztük négy holisztikus automatizálási megoldás
  • Automatizálás: Autonóm gyártási megoldások egyetlen forrásból
  • PAYZR: Kockázatmentes gyártás a szolgáltatásként kínált eszközökkel és hatékonyságnövelés a szolgáltatásként kínált szoftverekkel
  • Integrált digitalizálás: folyamatbiztos termelés a digitalizált értéklánc mentén
  • Világpremier NZ platform: DUE, TRE, QUATTRO-sorozatgyártás akár négy toronnyal és négy B-tengellyel, 17,8 m²-en.

2021. október 4. és 9. között a DMG MORI megnyitotta kapuit a látogatók előtt a milánói EMO-n. Idén az olasz metropolisz hagyományos kiállítása teljes egészében a “Get together” mottó szellemében került megrendezésre – ráadásul két helyszínen egyszerre: az 1. csarnok kiállítási standján és a DMG MORI milánói bemutatótermében, ahol kilenc high-tech szerszámgépet állítottak ki, közülük ötöt, mint holisztikus automatizálási megoldást. Egy másik vendégváró sátor pedig párbeszédre szólította a látogatókat. Ily módon a szerszámgépgyártó számos lehetőséget biztosított arra, hogy partnerei hosszú idő után ismét intenzív párbeszédet folytathassanak egymással. A technológia vezetője mindkét helyszínen bemutatta legújabb fejlesztéseit. Az abszolút tetőpont az NZ sorozat világpremierje volt, amellyel a DMG MORI teljesen új mércét állított fel az esztergálási alkalmazások területén. A bemutatóteremben egy automatizált NZ TRE-t láthattak az érdeklődők, míg a DMG MORI standjánál az NZ QUATTRO-t nézhették meg a látogatók. Az új PAYZR üzleti modell a szolgáltatásként kínált szoftverek és berendezések kapcsán lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy gépi és szoftveres megoldásokra alacsony költséggel, kockázat nélkül, rugalmasan és tervezési rugalmassággal fizethessenek elő. A DMG MORI digitalizációs megoldásait – mint a jövőorientált termelés alapvető összetevőjét – is bemutatta, egyebek mellett például a Digitális Gyártási Csomagot. A további innovatív gyártási megoldások megtekintéséhez pedig a szerszámgépgyártó az érdeklődőket a Milánó bemutatóteremben várta.

Automatizáció: Autonóm gyártási megoldások egyetlen forrásból

Az automatizált gyártás úttörőjeként a DMG MORI összesen 53 automatizálási megoldást kínált tizenkét termékcsaládjából – mindet egyetlen forrásból. Erre a kompetenciára példa négy gyártási megoldás, amelyeket a DMG MORI élőben mutatott be az EMO-n. A marási területen az egyik a kompakt DMP 35 megmunkálóközpont, a helytakarékos WH 3 Cell munkadarab-kezelő rendszerrel kiegészítve. A másik a DMU 65 H monoBLOCK, ami egy PH Cell-el felszerelve volt megtekinthető. A palettakezelő rendszer moduláris felépítésű, így az egyedi igényeknek megfelelően különböző méretű palettákal szerelhető fel. Az esztergálási területen a DMG MORI bemutatta a rugalmas és könnyen kezelhető Robo2Go rendszerét egy CLX 450 TC-n, amely egy nagy teljesítményű eszterga- és maróközpont a belépő kategóriából.

PAYZR: Kockázatmentes gyártás és hatékonyságnövelés

„Előfizetés és All-in a befektetés és vásárlás helyett” – ez a DMG MORI új PAYZR üzleti modelljének sikerképlete, amely a berendezéseket és a szoftvereket, mint szolgáltatásokat kínálja. Az elégedettséget a márka garantálja. A PAYZR jelentése „PAY with Zero Risk”, vagyis „Fizessen zéró kockázattal”.

Az új szolgáltatás az év elején indult a kompakt M1-es vertikális megmunkáló központok szolgáltatásként való értékesítésével. A kompakt, függőleges megmunkáló központ stabil, monolitikus kialakításával, soros orsóval, akár 12.000 percenkénti fordulatszámmal és automatikus szerszámváltóval, kategóriájának legjobbja. Egy havi előfizetés ellenében az ügyfelek hozzájuthatnak a géphez, vagy akár a teljes körű “carefree” csomagra is előfizethetnek, aminek része a szerviz és a karbantartás is. A használat alapú díjazási szolgáltatással emellett csak annyi díjat számítanak fel, amennyit a gép ténylegesen működik – a főorsó, munkával töltött perceinek alapján. A második gép, amelyet a DMG MORI hozzáadott a PAYZR portfóliójához, az idén bemutatott CLX 450 TC. A B-tengellyel és a compactMASTER eszterga- és maróorsóval felszerelve az EMO-n bemutatott komplett megmunkáló központ csökkenti a telepítési és termelésen kívül töltött időt a kis- és közepes tételméretű termelés esetén.

A DMG MORI a TULIP, ISTOS és WERKBLiQ szoftvereket szolgáltatásként is kínálja. Egy új kiegészítés az up2parts: az up2parts számítás lehetővé teszi a mesterséges intelligencia alapján történő automatikus árajánlatgenerálást. A számítások és árajánlatok így másodpercek alatt és mindössze néhány kattintással létrehozhatók. Ez nemcsak a munka előkészítésének hatékonyságát növeli, hanem a sikerességi arányt és ezáltal hosszú távon az ügyfelek versenyképességét is, még az egy darabos gyártás esetén is. Az up2parts számítás egy vállalatspecifikus adatbázison alapul, amelyet az érdeklődők és az ügyfelek is teljes egészében használhatnak az ingyenes up2parts cloud alaptermékben. A korlátlan tárhely miatt a gépeket, az anyagokat, az ügyfeleket és az alkatrészeket központilag tárolják – ez utóbbit 3D modellként. A geometriai hasonlóságkeresés néhány másodpercen belül automatikusan megtalálja az azonos vagy hasonló alkatrészeket.

Integrált digitalizáció: Folyamatbiztos gyártás a digitalizált értéklánc mentén

Technológiai vezetőként a DMG MORI jelentősen hozzájárul a digitális átalakulás formálásához is. A csoport jövőorientált megoldásokkal támogatja ügyfeleit a szerszámgépek hálózatba szervezésében és az értéklánc digitalizálásában. A felhasználók a digitális gyártási csomaggal optimálisan indulhatnak el ezen az úton a jövőben. A csomag tartalmazza a DMG MORI Connectivity-t mind a DMG MORI gépek, mind a kiválasztott harmadik féltől származó berendezések hálózatba szervezéséhez, a PLC-független frissítést a legújabb CELOS verzióhoz és a DMG MORI Messenger-t is. A DMG MORI Monitoring egy pillanat alatt megjeleníti az összes hálózatba szervezett gép aktuális állapotát – számítógépen és mobileszközökön egyaránt. Az ingyenes my DMG MORI ügyfélportál teljes körű digitális szolgáltatásokat biztosít a DMG MORI gépek számára, míg a DMG MORI NETservice lehetővé teszi a közvetlen távoli kommunikációt a DMG MORI szervizzel. Ez számos hibaelhárítási eset gyors és egyszerű megoldását biztosítja.

Világpremier NZ platform: DUE, TRE, QUATTRO – esztergálás akár négy toronnyal és négy B-tengellyel, 17,8 m²-en

A DMG MORI lenyűgöző világpremierét mutatta be az új NZ platform képében. Az EMO-n az NZ TRE és az NZ QUATTRO volt látható. A két méretben kapható új NZ platform a legyártható alkatrészek és a teljesítmény széles skáláját kínálja, amelyek újradefiniálják az esztergálási folyamatot. A rövid változatot maximum 690 mm hosszú munkadarabokhoz tervezték, míg a hosszú változatban a megmunkálható hossz 1.290 mm-ig terjed. A tokmányba befogható maximális munkadarab átmérő mindkét esetben ø 120 mm-ig lehetséges, rúdanyagok megmunkálása esetén az áteresztési képesség pedig ø 65 mm. Az NZ sorozat rendkívül kompakt kialakítása is lenyűgöző. A 3 m hosszú rúdadagolóval együtt az NZ mindössze 17,8 m² alapterületet igényel.

Az NZ platform legjobb része az egyedi felszerelési lehetőségek tárháza, így minden felhasználó telepítheti az igényeinek megfelelő gyártási megoldást. A moduláris gépkoncepciónak köszönhetően az NZ platform tartalmazza az NZ DUE, NZ TRE és NZ QUATTRO modelleket. Ez azt jelenti, hogy két, három vagy négy torony helyezhető el a munkaterületen belül. Mindegyik egység önállóan is működőképes, és egy 80 mm-es úthossz megtételére is alkalmas Y-tengellyel rendelkezik, valamint a B-tengelye -10 ° és +100 ° közötti elforgatást tesz lehetővé.

www.dmgmori.com

The post „Gyülekező” a jövő gyártási megoldása előtt appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Röhm újdonság az EMO Milano-n https://www.muszaki-magazin.hu/2021/10/11/rohm-emo-milano/ Mon, 11 Oct 2021 07:21:11 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=17142 Smart clamping – „Egyesek látomásnak nevezik, mi megoldásnak látjuk”. Befogás és megfogás pontosan a szükséges erővel. A Röhm szenzorokat magába rejtő új befogás technológiát fejlesztett ki. A Röhm az ipar 4.0-át újra gondoló fejlesztést mutatott be standján az idei EMO Milano kiállításon. A cég szakértői a Műszaki Magazin olvasóinak nyilatkozva elmondták, hogy a Röhm számára […]

The post Röhm újdonság az EMO Milano-n appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Smart clamping – „Egyesek látomásnak nevezik, mi megoldásnak látjuk”. Befogás és megfogás pontosan a szükséges erővel.

A Röhm szenzorokat magába rejtő új befogás technológiát fejlesztett ki.

A Röhm az ipar 4.0-át újra gondoló fejlesztést mutatott be standján az idei EMO Milano kiállításon. A cég szakértői a Műszaki Magazin olvasóinak nyilatkozva elmondták, hogy a Röhm számára az ipar 4.0 többet jelent, mint befogás és megfogás technológiát egy kábellel. Ebből a célból fejlesztették ki a beépített szenzorokat magába foglaló munkadarab befogás technológiát, amit úgy hívnak „smart clamping”.

A RÖHM egyedülálló befogási megoldása az IO-link vezeték nélküli gyártási támogatásra:

  • Egy megfogó eszköz, ami az erőméréshez szükséges szenzorokat tartalmazza,
  • egy univerzális gateway – átjáró,
  • a gateway továbbítja a mért adatokat a cloud – felhőbe,
  • a gateway közvetlenül a szerszámgép PLC-hez csatlakozik a Profinet-en keresztül.

Tudni szeretné, hogy a szerszámgép és a munkadarab hogyan működik együtt?

1.alkalmazás: Megmunkálás – a tapintó megfogó rendszer. A megfogó erők a megmunkálás során valós időben mérhetők. A szorítóerőre ható különféle fizikai hatások teljes mértékben rögzíthetőek. Az adatok kiértékelése akár a gépkezelő által, akár egy automatikus kiértékelő rendszer által feldolgozhatóak, ami a megmunkálási folyamat pontosabb és hatékonyabb beállítását teszi lehetővé.

Tudni szeretné, hogy a megfogó készüléket mikor kell megkenni, karbantartani vagy javítani?

  1. alkalmazás: Karbantartás – az előrejelző befogó rendszer. A szorító erő a megmunkálás közben folyamatosan mérhető. A valós, mért erők időbeli értékelése és a meghatározott erőkkel való összehasonlítása segít előre látni a közelgő karbantartásokat vagy javításokat.

Tudni szeretné, hogy a szerszám mennyire kopott és mikor szorul cserére?

  1. alkalmazás: Szerszám kopás – az előrejelző befogó rendszer. Megmunkálás során a rendszer folyamatosan méri a szorító erőt. Az alkalmazott centrifugális, vágó és előtoló erők jellegzetes szorítóerő mintákat eredményeznek. A szerszámkopás mértéke előre meghatározható és az eredmények összehasonlításával a csere előre látható.

Tudni szeretné, hogy a befogó rendszer – tokmány, báb, központcsúcs – pontosan vannak-e beállítva?

  1. alkalmazás: Beállítás – a megfogó rendszer, ami segíti a beállítást. A rendszer a forgácsolás előtt is méri a szorító erőket. A munkadarabra ható további erők, amiket a kiegészítő megfogó eszközök adnak át, szintén mérhetőek az iJaw pofákkal. A szerszámgépre gyakorolt zavaró hatások azonosíthatók és szükség esetén kiküszöbölhetők.

Követni szeretné a gyártási folyamatot?

  1. alkalmazás: Folyamat közbeni minőség ellenőrzés. A szorító erő a megmunkálás során valós időben mérhető. A megmunkálás közbeni hatások is követhetőek, ami lehetővé teszi a szükséges következtetések levonását és a változtatások elvégzését.

Tudni szeretné, hogy az automata adagolás megfelelően történik-e?

  1. alkalmazás: Automata adagolás – a rendszer megmutatja, hogy a munkadarab megfelelően került a tokmányba. A megmunkálás előtti szorítóerő mérésével érzékelhetővé válik, hogy a munkadarab megfelelően került-e a tokmányba. Amennyiben eltérés tapasztalható a szorító erőkben, a szerszámgép megfelelően tud reagálni. Ez lehetővé teszi az automata adagolás megbízható felügyeletét.

Dokumentálni szeretné a gyártási folyamatot?

  1. alkalmazás: A megfogó rendszer dokumentációja memóriával. A megfogó rendszer által mért szorítóerők egyenként eltárolhatók és ezáltal pontosan dokumentálható a gyártás. A folyamatok tisztán követhetőek a gyártás minden pontján.

www.roehm.biz

The post Röhm újdonság az EMO Milano-n appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A termelékenység, a jövedelmezőség és a környezetvédelem a Mazak fő témái az EMO kiállításon https://www.muszaki-magazin.hu/2021/09/21/mazak-emo-kiallitas-automtatizalas/ Tue, 21 Sep 2021 11:58:21 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=16885 A Yamazaki Mazak 12 – számos automatizálási és technológiai megoldással kiegészített – géppel készül az idei EMO kiállításra, ígéretet téve a három kulcsfontosságú vásárlói előny: a termelékenység, a jövedelmezőség, és a környezettudatos gyártási műveletetek biztosítására. A 2021-es, október 4-9. között Milánóban tartandó EMO kiállításon a Mazak standjának (Hall 5, Stand E01, Fiera Milano) központi témája […]

The post A termelékenység, a jövedelmezőség és a környezetvédelem a Mazak fő témái az EMO kiállításon appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Yamazaki Mazak 12 – számos automatizálási és technológiai megoldással kiegészített – géppel készül az idei EMO kiállításra, ígéretet téve a három kulcsfontosságú vásárlói előny: a termelékenység, a jövedelmezőség, és a környezettudatos gyártási műveletetek biztosítására.

A 2021-es, október 4-9. között Milánóban tartandó EMO kiállításon a Mazak standjának (Hall 5, Stand E01, Fiera Milano) központi témája annak bemutatása, hogy a technológia hogyan teheti gyorsabbá, „helytakarékossá”, zöldebbé és intelligensebbé a gyártást.

A Mazak standjánál számos új gép kerül bemutatásra, beleértve az integrált automatizálási megoldásokat, a vertikális megmunkáló központokat és az INTEGREX i-H sorozat legújabb fejlesztéseit. A „Discover More” tematikával megjelenő két újdonság itt lesz először megtekinthető a világon, egy további gép európai debütálása mellett.

Mindemellett a Mazak bemutatja legújabb CNC technológiáját, a MAZATROL SmoothEz-t, 15 hüvelykes érintőképernyővel és intuitív operációs rendszerrel, amely gyorsabb beállítással, programozással és kezeléssel növeli a hatékonyságot azok számára, akik kisebb mértékű NC programozási tapasztalattal rendelkeznek.

Az egyik kulcsfontosságú téma az automatizálás lesz – a gépek több mint fele integrált automatizálási rendszerekkel kerül bemutatásra, beleértve a zászlóshajót a PALLETECH rendszer legújabb generációját, egy új kollaboratív robotrendszert, és a Mazak legújabb, 5 tengelyes automatizálási megoldásait a változatos, kis volumenű munkadarabokra.

A környezettudatos gyártás is kulcsfontosságú téma lesz az olyan beépített technológiai elemekkel, kiegészítő digitális felületekkel, amelyek segítik az ügyfeleket az energiafelhasználás és a CO2 kibocsátás mérésében. A Mazak a legújabb virtuális megmunkálási lehetőségeket is bemutatja a MAZATROL SmoothAi és a Digitális Iker technológia legújabb generációi által, amelyek képesek a gépi és mérnöki adatokat közvetlenül eljuttatni azokhoz, akiknek szükségük van az adatokra a gyártási tervek és az üzleti döntések meghozatalának támogatására.

Azok számára, akik idén nem tudnak részt venni a milánói kiállításon, a Mazak digitális élményt-, virtuális kiállítóteret kínál, ahol az ügyfelek felfedezhetik a legújabb technológiákat.

Richard Smith, a Yamazaki Mazak Európai Csoportjának ügyvezető igazgatója így nyilatkozott: Tematikánk a „Discover more” (Fedezzen fel többet), de a fókuszunkban azok az előnyök állnak, amelyeket a Mazak felhasználók nyerhetnek azáltal, hogy gyorsabbak, karcsúbbak, zöldebbek és intelligensebbek a megmunkálási műveleteik során.

„Világosan meg kívánjuk határozni a Mazak gépek előnyeit és hatásait a termelékenységre és a jövedelmezőségre. Bemutatjuk, hogy miként hoz ki többet a gépekből és az emberekből a „tudatos” gyártás, és hogyan képes a beépített intelligencia még nagyobb hatékonyságot elérni a megmunkálási műveletekben. A legfontosabb, hogy arra is összpontosítunk, hogy a környezetbarát gyártás milyen előnyökkel járhat a bolygónk és az eredményesség szempontjából. Várom, hogy üdvözölhessem az európai gépek felhasználóit a standunknál, hogy bemutathassam nekik új technológiánkat.”

Ha többet szeretne megtudni a Yamazaki Mazak EMO standjáról (EMO 2021, Hall 5, Stand E01, Fiera Milano), vagy ha regisztrálni kíván a digitális eseményre, látogasson el a https://emo.mazakeu.com/ weboldalra.

The post A termelékenység, a jövedelmezőség és a környezetvédelem a Mazak fő témái az EMO kiállításon appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
FANUC – automatizált jövő https://www.muszaki-magazin.hu/2021/09/06/roboshot-fanuc-kiallitas/ Mon, 06 Sep 2021 08:04:34 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=16584 Az EMO-n, Milánóban október 4. és 9. között  – számos új technológiát mutat be a FANUC az E02-es standon, a 7. csarnokban. Itt 1250 négyzetméternyi kiállítási területen várja az érdeklődőket, hogy bemutassa az automatizált jövőre vonatkozó elképzeléseit. A standot hat kulcsfontosságú terület között osztják fel, ezek mindegyike innovatív fizikai és virtuális kiállításelemekkel mutatja be a […]

The post FANUC – automatizált jövő appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az EMO-n, Milánóban október 4. és 9. között  – számos új technológiát mutat be a FANUC az E02-es standon, a 7. csarnokban. Itt 1250 négyzetméternyi kiállítási területen várja az érdeklődőket, hogy bemutassa az automatizált jövőre vonatkozó elképzeléseit.

A standot hat kulcsfontosságú terület között osztják fel, ezek mindegyike innovatív fizikai és virtuális kiállításelemekkel mutatja be a látogatóknak az újdonságokat. A hangsúly a „ONE FANUC” -ra, a teljes automatizálás egyedülálló technológiájára helyeződik, számos automatizálási megoldást kínál  gyártóvállalatok, gyárépítők és operátorok számára egyetlen forrásból, amely a FANUC.

Területspecifikus megoldások

A ONE FANUC területén belül CNC-szerszámgépekkel, robotokkal és szoftvermegoldásokkal találkozhatnak a látogatók, amelyek szimultán működése megmutatja, hogy az integráció még soha nem volt ilyen egyszerű. A cellaalapú megoldások kapcsolódnak továbbá a FANUC FIELD platformon futó IoT alkalmazásokkal is.

A stand első területe a zöld mobilitásra helyezi majd a fókuszt, az elektromos akkumulátorok megfelelő kezelésére többféle robotalkalmazás bemutatásán keresztül. Kiemelendő továbbá a területet támogató gépi látási technológia is, erre példa a 3DV-1600 érzékelő, amely szintén az EMO-n mutatkozik be az európai közönségnek.

Az elektromobilitás mellett az orvostechnika sem szorul háttérbe: a standon helyet kapnak optikai, precíziós fémvágási és robotizálási megoldások is, amelyek e szektorban megbízhatóan alkalmazhatók.

A stand központjában egy FANUC gyárautomatizálási (FA) galériát helyeznek el. A lenyűgöző, esztétikus, alagútszerű galériában a látogatók a legkorszerűbb a FANUC gyártásautomatizálási megoldások széles spektrumával találkozhatnak többek közt a digitális ikrek technológiával. A gépek hatékony automatizálása az egyik legfontosabb szempont a beruházások és fejlesztések tervezése során, így a kiállításon is központi szerepet érdemel. A FANUC a világ vezető gyárautomatizáló vállalataként az EMO-n egy sor olyan megoldást mutat be, amelyek kiválóan alkalmazkodnak ezekhez a keretekhez.


A FANUC gyárautomatizálási, robotikai és szerszámgép újdonságokkal készül az EMO-ra. A 2021-es EMO kiállításon számos új FANUC termék debütál az európai piacon.


Nem csak robotok

Robotjai mellett a FANUC bemutatja ROI (Return on Investment = Megtérülésszámítás) kalkulátorát is robotizálási megoldásaihoz. A webes alkalmazás egy könnyen használható kezelőfelületből áll és egyszerűen értelmezhető módon mutatja be az elérhető megtakarításokat.

A ROBOMACHINES üzletágban hármas premier várható, ugyanis a ROBODRILL, a ROBOCUT és a ROBOSHOT is megújul, ezek pedig az EMO-n debütálnak a kontinensen.

A ROBODRILL α-DiB-Plus sorozathoz tartozó függőleges megmunkálóközpontok 2022 elejétől válnak elérhetővé. Az új orsóváltozatok, vezérlési lehetőségek, szervohajtások és mechanikai fejlesztések még hatékonyabbá, gyorsabbá és megbízhatóbbá tették az új ROBODRILL-t, melynek kezelése is tovább egyszerűsödött.

A FANUC ROBOCUT α-CiC huzalos szikraforgácsoló gépsorozata szintén új fejlesztéseket kapott. Fejlődött a gépek merevsége a mechanikai szerkezet megerősítésének köszönhetően, így a megmunkálások még pontosabbak lesznek. Az új ROBOCUT α-C400iC és C600iC az EMO-n lesz először látható Európában, a kisebbik közülük pedig egy FANUC CRX kollaboratív robottal (cobot) dolgozik majd a standon. Érdekesség, hogy a FANUC ROBOCUT α-CiC gyártotta a fröccsöntő betéteket az EMO-n bemutatott harmadik új ROBOMACHINE-hez: a ROBOSHOT α-SiB fröccsöntő géphez. A fröccsgépekkel kapcsolatban újdonság még, hogy a FANUC új ROBOSHOT α-SiB szériája alkalmas fém fröccsöntésre (MIM), így orvosi és sebészeti fémeszközök is gyárthatók vele. A standon kiállításra kerülő ROBOSHOT α-SiB a vállalat QSSR (Quick and Simple Start-up of Robotization = Gyors és egyszerű belépés a robotizálás világába) koncepcióján alapuló FANUC kezelőcellában dolgozik majd egy FANUC LR Mate robottal közösen.

Az IoT összeköt

A kiállításon a FANUC bemutatja skálázható IoT megoldásait is, amelynek célja, hogy a gyártás hatékonyabbá, termelékenyebbé váljon, az elkészült termékek minősége pedig kifogástalan legyen, miközben a gyártósor rendelkezésre állása folyamatos. Természetesen a korábbi évekhez hasonlóan a japán gyártó megbízható partnervállalatait is bemutatja a standján és a látogatók megismerhetik azokat az integrált rendszermegoldásokat, amelyek egy közös FANUC FIELD platformon futhatnak majd.

A standon saját külön területet kapnak majd a FANUC szolgáltatásai, mint például a FAR (FANUC Assisted Reality = FANUC kiterjesztett valóság), mely távoli elérési szolgáltatást biztosít a gyárak és üzemek felügyeletéhez. Végül a szolgáltatási teljesítmény mutatóira is rátekinthetünk: így a 25 órás MTTR (átlagos javítási idő) vagy a 99,97 százalékos szervizalkatrész rendelkezésre állás teljesítésének körülményeire. Mindkét értéket Európa-szerte biztosítja a vállalat folyamatosan arra törekedve, hogy az ügyfelek termelése szinte egy pillanatra se álljon le meghibásodások miatt.


A megújult FANUC ROBOSHOT

Az új ROBOSHOT Alpha-SiB továbbfejlesztett vezérlést és új szoftverfunkciókat kínál a felhasználóknak a hatékonyságfokozáshoz. A japán gyártó a ROBOSHOT ALPHA-SiB sorozatú fröccsöntő gépekkel az európai műanyagiparban már eleve stabil piaci pozícióját erősíti tovább. A gépek vezérlésének, szoftvereinek és teljesítményének fejlesztése további előnyt biztosít a felhasználóknak, miközben a FANUC szellemiségét tükrözően a teljesen elektromos működés kimagasló hatékonyságot, fenntartható üzemeltetést és egyszerű használatot biztosít. Az OEM gyártóvállalatok, valamint többek között az orvostechnikai, autóipari, elektronikai, optikai és csomagolási ágazatokat kiszolgáló beszállítók és bérgyártók profitálhatnak az előnyökből. A FANUC ROBOSHOT ALPHA-SiB fejlesztéseinek középpontjában az új, nagy teljesítményű FANUC PANEL iH Pro felhasználói felület áll, amely nagy, 21,5 hüvelykes, teljes HD felbontású kijelzővel rendelkezik, mely 2,6-szorosa a korábbinak. A további funkciógombokkal támogatva az új HMI megkönnyíti a gyorsabb beállítást, jobb adatvizualizációt és a szemléletesebb grafikai megjelenítést biztosít. Ezenkívül a PANEL iH Pro Windows 10 IoT-alapú operációs rendszerével egyszerűbbé teszi az adatgyűjtést, hiszen több USB porttal is rendelkezik, amelyeken különféle adatgyűjtő eszközök csatlakoztathatók a rendszerhez.


www.fanuc.hu

The post FANUC – automatizált jövő appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
M+E OPEN HOUSE https://www.muszaki-magazin.hu/2019/11/02/open-house-emo-szerszamgep/ Sat, 02 Nov 2019 15:15:58 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=8527 Az M+E Szerszámgép Kereskedelmi Kft. őszi Open House napjain gépbemutatókkal, EMO újdonságokkal és igazi Oktoberfest hangulattal várta a szakmai érdeklődőket. A szigetszenmiklósi M+E október 9-10-én teltházzal tartotta immáron hagyományos nyílt napjait, ahol látványos gépbemutatók mellett, szakmai előadások várták a résztvevőket. A gépbemutatókon debütált Magyarországon a Brother JIMTOF-on látott újdonsága, a fix asztalos Speedio F600X1 megmunkálóközpont, mely gépet kimondottan […]

The post M+E OPEN HOUSE appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az M+E Szerszámgép Kereskedelmi Kft. őszi Open House napjain gépbemutatókkal, EMO újdonságokkal és igazi Oktoberfest hangulattal várta a szakmai érdeklődőket.

A szigetszenmiklósi M+E október 9-10-én teltházzal tartotta immáron hagyományos nyílt napjait, ahol látványos gépbemutatók mellett, szakmai előadások várták a résztvevőket.

A gépbemutatókon debütált Magyarországon a Brother JIMTOF-on látott újdonsága, a fix asztalos Speedio F600X1 megmunkálóközpont, mely gépet kimondottan acél megmunkálására fejlesztették. Minthogy az Y mozgást az asztal végzi, az X mozgást pedig az oszlop, így nagyobb a merevség és nagyobb az asztal terhelhetősége is, jobb forgácsolási paraméterek mellett. A 600 mm-es X és 400 mm-es Y löket mellett megnövelték a Z löketet is: 350 mm-re, a gép 10 000 fordulatú nagy nyomatékú főorsóval érhető el.

Mitsubishi szikraforgácsológépek iránt egyre nagyobb a kereslet hazánkban is, így két gépük is megtekinthető volt a nyílt napok alatt: az MV2400S huzalos és az EA 12S tömbös szikraforgácsológép. További jó hír a Mitsubishi EDM háza tájáról, hogy ősztől már az SG-S és R tömbös szikraforgácsoló sorozat is elérhető a méltán népszerű új D-Cubes vezérlővel, melynek köszönhetően minden lényeges műveleti státusz és az üzemeltetési ciklus előhívható egy érintésre, a gép összekapcsolható meglévő termelés irányító és analizáló rendszerekkel. A „Job Planner” munkaütemező pedig lehetővé teszi, hogy egyszerűen előre vegyük a sürgős munkákat, automatikusan elmentve a félbeszakított munka paramétereit, így az később folytatható azonnal a félbeszakítási ponttól.

ROMI az EMO-n mutatta be az új GL ferdeágyas eszterga-sorozatát, melyben újdonságként megjelent a beépített motororsó, illetve elérhetővé vált hajtott szerszámmal, Y tengellyel, ellenorsós és 2 revolverfejes verzióban is. Opció a programozható szegnyereg és báb. Két új i-HMI érintőképernyős Fanuc vezérlőcsaláddal rendelhető, verziótól függően.

ROMI C510  a vegyesüzemű esztergákat képviseli. A ROMI C-sorozatú CNC esztergái nagyfokú sokoldalúságot biztosítanak különböző alkatrésztípusok gyors és pontos forgácsolásához. Az C-sorozatba tartozó gépek RMMP (Romi manuális megmunkáló csomag) opcióval is felszerelhetők, ami programozás nélkül teszi lehetővé az egyszerűbb forgácsolási műveletek elvégzését. Az RMMP segítségével a gépkezelő kézi vezérléssel, vagy akár automata üzemmódban (joystick és indítási ciklus) képes alkatrészeket megmunkálni. Lehetősége van arra is, hogy a CNC-vezérlőn lévő mezők kitöltésével határozza meg az orsó fordulatszámát, az előtolás sebességét, a fogásmélységet, a koordinátákat és a szögeket, majd a ciklus indítás gomb megnyomásával indítsa el a megmunkálási folyamatot.

Hartfordot az LG 1000 lineáris vezetékes függőleges CNC megmunkálóközpontja, a Nakamura-Tome-t az AS-200LMYS 1 revolverfejes eszterga, míg az Okamoto-t a z ACC63DX síkköszörű képviselte.

Az idén 50 éves Filtermist olajköd elszívói egyre nagyobb szerepet kapnak a gépiparban, köszönhetően az egészség-tudatosságnak és az egyre szigorodó előírásoknak. A gyártói előadás keretében a résztvevők megismerkedhettek a termékpalettával és működésükkel, illetve egy demo egységen megtekinthető volt a működési elv is.

Az előadások és gépbemutatók között, ebédszünetben csülök, sör és igazi bajor hangulat várta az M+E nyílt napjaira kilátogatókat.

www.eszterga.hu

The post M+E OPEN HOUSE appeared first on Műszaki Magazin.

]]>