EMO Hannover – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Fri, 22 Nov 2024 12:38:36 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 EMO körkép – ahogy az M+E látta https://www.muszaki-magazin.hu/2019/10/07/emo-korkep-ahogy-az-latta/ Mon, 07 Oct 2019 13:50:05 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=8317 Ha páratlan év, akkor EMO. Egy hétig a szakma „krémje” Hannoverbe költözik, hogy megismertesse az európai közönséggel a legújabb trendeket, újításokat, újdonságokat. EMO körkép Természetesen az M+E munkatársai is ellátogattak a kiállításra, íme egy rövid összefoglaló a tapasztalataikról. Mondják, hogy nincs új a nap alatt….pedig van. Ugyan természetesen továbbra is az Ipar 4.0 és az […]

The post EMO körkép – ahogy az M+E látta appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Ha páratlan év, akkor EMO. Egy hétig a szakma „krémje” Hannoverbe költözik, hogy megismertesse az európai közönséggel a legújabb trendeket, újításokat, újdonságokat.

EMO körkép

Új Brother Speedio M300X3 függőleges 5 irányú esztergáló funkciós CNC megmunkálóközpont

Természetesen az M+E munkatársai is ellátogattak a kiállításra, íme egy rövid összefoglaló a tapasztalataikról.

Mondják, hogy nincs új a nap alatt….pedig van. Ugyan természetesen továbbra is az Ipar 4.0 és az automatizálásé a főszerep, de mindemellett olyan hasznos és előremutató újítások jelentek meg, melyeket a piaci igények hívtak életre, illetve további piaci igényeket és gyártási lehetőségeket generálnak.

Az új Filtermist F 2+ monitor

Gondolunk itt olyan megoldásokra, mint a Brother újdonsága a Speedio M300X3 5 irányú függőleges megmunkálóközpont, mely a nagyobb asztalméretének és megnövelt löketének köszönhetően még nagyobb munkadarabok forgácsolására képes. Vagy a Speedio F600X1 fixasztalos gép, mely nagyobb merevsége révén még jobb megmunkálási képességekkel bír.

A Brother újdonsága a saját fejlesztésű adagoló rendszer, mely a BV7-870 névre hallgat. Ez egy egyszerű megoldás az automata adagolásra, mely opcióként kérhető a Speedio S500X1 és az új M200X2 megmunkálóközpontokhoz. Hamarosan a teljes Speedio sorozathoz elérhető válaszható opcióként.

A ROMI az EMO-n mutatta be az új GL sorozatot: ez egy az új ferdeágyas eszterga-család, melyben újdonságként megjelenik a beépített motororsó, illetve elérhető lesz hajtott szerszámmal, Y tengellyel és ellenorsóval is. További opció: a programozható szegnyereg és báb… Két új i-HMI érintőképernyős Fanuc vezérlővel rendelhető, verziótól függően.

A Mitsubishi bemutatta az új vezérlős tömbös szikraforgácsolóját. A népszerű új D-Cubes vezérlőnek köszönhetően minden lényeges műveleti státusz és az üzemeltetési ciklus előhívható egy érintésre, a gép összekapcsolható meglévő termelés irányító és analizáló rendszerekkel, a „Job Planner” munka ütemező lehetővé teszi, hogy egyszerűen előre vegyük a sürgős munkákat, automatikusan elmentve a félbeszakított munka paramétereit, így az később folytatható azonnal a félbeszakítási ponttól!

Újdonság: a Brother saját fejlesztésű BV7-870 adagoló rendszere

A FUJI Smart Wing – Compact Multijoint Robot egy egyszerű megoldás az automatizálásra: könnyű a beállítása, nem igényel betanítást a feladat megadása. Vékony kar-felépítése révén a finom mozgásos feladatok is megoldhatóak vele.

A Filterimist olajköd elszívók házatájáról is érkezett újdonság: az F Monitor 2+. Így akár egy applikáció segítségével is nyomon követhető az elszívó rendszer állapota, melynek köszönhető ellenőrizhető a megfelelő működés, illetve látható, ha beavatkozás szükséges!

A Nakamura-Tome az EMO-n mutatta be a JX-250 multifunkcionális esztergagépét! Főbb információk a gépről: a világ legkisebb multifunkciós esztergáló- és maróorsójával rendelkezik, jobb és baloldali Y tengelyes revolverfej, az orsók közötti távolság 1.850 mm, akár 120-as szerszámtár, a bal és jobb oldalon szimultán megmunkálás, nagy merevségű gépágy jellemzik: 25.000 kg.

Általánosságban elmondható, hogy az idei EMO hozta az elvártakat: újdonságok is akadtak bőven, és egyre természetesebb szerepet kap a robotizálás szinten minden fronton!

www.eszterga.hu

The post EMO körkép – ahogy az M+E látta appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Megjelent a szeptemberi lapszám https://www.muszaki-magazin.hu/2017/09/10/mm-muszaki-magazin-2017-szeptemberi-lapszam/ Sun, 10 Sep 2017 19:58:42 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=2489 Megjelent az MM Műszaki Magazin 2017. szeptemberi lapszáma Címlapon: DMG MORI Additív gyártás – Ingyenes EMO Hannover belépőjegy Új lapszámunkban olyan érdekes témákról olvashatnak, mint például a mobilrobotok, amelyek a gyáron belül önállóan tájékozódnak és állnak munkába, vagy a jövő héten kezdődő EMO Hannover kiállítás titkos újdonságai, melyre ingyenes belépőt is biztosítunk olvasóinknak. Kiemelt témáink között […]

The post Megjelent a szeptemberi lapszám appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Megjelent az MM Műszaki Magazin 2017. szeptemberi lapszáma

Címlapon: DMG MORI Additív gyártás – Ingyenes EMO Hannover belépőjegy

MM Műszaki Magazin 2017-09Új lapszámunkban olyan érdekes témákról olvashatnak, mint például a mobilrobotok, amelyek a gyáron belül önállóan tájékozódnak és állnak munkába, vagy a jövő héten kezdődő EMO Hannover kiállítás titkos újdonságai, melyre ingyenes belépőt is biztosítunk olvasóinknak.

Kiemelt témáink között foglalkozunk az autóipar aktualitásaival, közte a Mazda legújabb fejlesztésével, a Skyactiv-X motortípussal. A dízel- és benzinhajtás eltérő előnyeit kombináló újítás egy dízelelven működő benzinmotort takar, mely gyújtógyertya nélkül, a sűrítési aránynak köszönhetően az öngyulladást használja fel. Segítségével egyszerre lehet élvezni a magas üzemanyag-hatékonyságot, az alacsony fogyasztást és széndioxid- illetve nitrogénoxid-emissziót.

Ingyenes belépő olvasóinknak az EMO Hannover kiállításra:

www.muszaki-magazin.hu/EMO2017

További részletek tartalomjegyzékkel az aktuális és korábbi lapszámainkról.

Az MM Műszaki Magazin a 120 éves német MM MaschinenMarkt magyar kiadásaként a hazai és a világ műszaki életének szaklapja.

 

Kövesse hónapról hónapra a hazai és nemzetközi technológiai fejlesztéseket és a műszaki újdonságokat a Műszaki Magazin szaklappal.
Előfizetési részletek és megrendelési lehetőség.

Heti hírlevelünkben folyamatos tájékoztatást nyújtunk az aktuális hazai és nemzetközi műszaki újdonságokról, hírekről:
Legyen naprakész a Műszaki Magazin híreivel és iratkozzon fel Ön is heti hírlevelünkre!

 

The post Megjelent a szeptemberi lapszám appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új székházat épít a FANUC magyarországi leányvállalata https://www.muszaki-magazin.hu/2017/09/10/uj-szekhazat-epit-fanuc-magyarorszagi-leanyvallalata/ Sun, 10 Sep 2017 05:00:54 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=2473 Új székházat épít a FANUC magyarországi leányvállalata. Az utóbbi 10 év legnagyobb mérföldköve. Megnövelt funkcionalitással várja 2018-tól az új székház a FANUC Hungary partnereit. Csatlakozzon hozzánk a magyar leányvállalat izgalmas projektjében, és kövesse velünk hogyan épül fel a FANUC új, törökbálinti székháza. Az építkezés előrehaladtával egyre izgalmasabb adatokat és jellemzőket tudhat meg a fejleményekről, melyek […]

The post Új székházat épít a FANUC magyarországi leányvállalata appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új székházat épít a FANUC magyarországi leányvállalata. Az utóbbi 10 év legnagyobb mérföldköve. Megnövelt funkcionalitással várja 2018-tól az új székház a FANUC Hungary partnereit.

Csatlakozzon hozzánk a magyar leányvállalat izgalmas projektjében, és kövesse velünk hogyan épül fel a FANUC új, törökbálinti székháza. Az építkezés előrehaladtával egyre izgalmasabb adatokat és jellemzőket tudhat meg a fejleményekről, melyek előrevetítik, milyen lehetőségek tárulnak fel az épülettel Magyarországon.

További hírek a székház építésről FANUC oldalán.

 

EMO Hannover meghívó

Tartson velünk és tapasztalja meg az iparág jövőjét a hannoveri EMO kiállításon szeptember 18 és 23-a között.

Igényelje ingyenes belépőjét, és ismerje meg, mit tartogatnak vállalata számára az Ipar 4.0 legújabb fejlesztései.

Belépőjegy igénylése a FANUC oldalán.

FANUC belépőjegy EMO2017

 

The post Új székházat épít a FANUC magyarországi leányvállalata appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Innovatív Smart Factory megoldásaival készül az Okuma az idei hannoveri EMO-ra https://www.muszaki-magazin.hu/2017/09/09/smartus-innovativ-smart-factory-megoldasaival-keszul-az-okuma-az-idei-hannoveri-emo-ra/ Sat, 09 Sep 2017 08:30:05 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=2464 Az idén 120. születésnapját ünneplő Okuma izgalmas újdonságaival kétségkívül nagy figyelemre számíthat a szeptemberi EMO Hannover kiállításon. A világ vezető fémfeldolgozó ipari szakkiállításán bemutatott innovatív Okuma gépekről és technológiákról Mátyás Jánost, a vállalat hazai képviseletét ellátó Smartus Zrt. vezérigazgatóját kérdeztük. Mátyás János: Idén az új Smart Factory – okos gyár – megoldásainkkal és a robotika […]

The post Innovatív Smart Factory megoldásaival készül az Okuma az idei hannoveri EMO-ra appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az idén 120. születésnapját ünneplő Okuma izgalmas újdonságaival kétségkívül nagy figyelemre számíthat a szeptemberi EMO Hannover kiállításon. A világ vezető fémfeldolgozó ipari szakkiállításán bemutatott innovatív Okuma gépekről és technológiákról Mátyás Jánost, a vállalat hazai képviseletét ellátó Smartus Zrt. vezérigazgatóját kérdeztük.

Mátyás János: Idén az új Smart Factory – okos gyár – megoldásainkkal és a robotika integrálásának új formáival kívánjuk megismertetni a kiállítás résztvevőit. Bemutatjuk termékpalettánk zászlóshajóját, a LASER EX szériát, amely között találhatók a világ első „mindent egyben megmunkáló” gépei. Ezek a multitasking legmagasabb szintjét képviselő gépek egyesítik az esztergálást, a marást, a lézeres hőkezelési eljárásokat, illetve a korszerű lézeres és fémporos additív módszereket (Laser Metal Deposition). A nagy változatosságú, kis sorozatú termékek (high-mix, low-volume) gyártásánál bizonyulnak igazán hasznosnak.

Innovációs törekvéseink egyik fő mozgatórugója az egyedi igények kiszolgálása. Az új öttengelyes függőleges megmunkáló központunkat, az MU-S600V-t is ennek tükrében fejlesztettük ki. A gép lehetővé teszi a munkadarabok emberi beavatkozás nélküli mozgatását a különböző szerszámgépek között, ezáltal egy intelligens gyártósort alkot. Egyben nagyfokú rugalmasságot is biztosít, többek között egyszerűen és gyorsan lehet változtatni a gyártási szérianagyságot, illetve a munkadarab típusát.

Műszaki Magazin: Milyen további újdonságokat láthatunk az Okumától az EMO-n?

M.J.: A hannoveri EMO-n az Okuma célja, hogy az érdeklődők minél többet megtudjanak az intelligens technológiákról és az okos gyártás lehetőségeiről, vagyis az Okuma Ipar 4.0 kihívásaira adott válaszairól. Várjuk, hogy bemutathassuk újdonságainkat, mint például az OSP P300A vezérlőt, az OSP Suite kezelői felületet, az API-ra fejleszthető egyedi megoldásokat, a Machine Stus Monitor szoftvert, a 3D Virtual Monitor megmunkálás szimulációt, az ütközésvédelem gyakorlati alkalmazását, az automata szervó hangolást, a rezgésfelügyeleten alapuló Machining Navi-t, és az öttengelyes automata beállító rendszert.

MM: Hol találjuk az Okuma standot?

M.J.: A 27-es csarnokban a D20-as standon várjuk a látogatókat, ahol ezerötszáz négyzetméteren tizenhat gépet, közöttük nyolc újdonságot, valamint négy robotot mutatunk be. A gépeken folyó megmunkálást hat kamera kivetített képe teszi majd látványossá. Emellett, a központi színpadon előadások is lesznek az Okuma Smart Factory – okos gyár – megoldásairól, valamint a gépeken alkalmazható additív technológiákról.

MM: Az érdeklődőknek milyen részleteket tud még elárulni?

M.J.: Tematikus bemutatóink fő attrakciói a repülőgépipar számára kínált új megoldásaink, továbbá az intelligens technológiák alkalmazásai, az okos gyár és az okos gyártás lesznek.

Újdonságaink között megemlíteném még a nagy teljesítményű megmunkáláshoz kínált új szivattyú rotort (MULTUS B250), a tengely köszörülést a P300G vezérlős gépen (GA26Wx65), a menetkészítést Machining Navi L-g és Machining Navi T-g segítségével (GENOS L2000-e), a többoldalú megmunkálást okosan elvégző GENOS M560-at, az öttengelyes megmunkálásra ajánlott HyperMill-t esztergafunkció és Skiving segítségével (MU4000V-L +6APC), valamint a nagy méretű alkatrészek megmunkálását függőleges esztergán (V920EX +ATC).

Az additív megmunkálás napjaink egyik legdinamikusabban fejlődő szegmense, ezen a területen is számos technológiai újdonságot kínálunk. Ilyenek:

  • a B-tengelyes esztergálás (MULTUS U3000),
  • a szuper multifunkciós megmunkálás: hőkezelés, kemény esztergálás, köszörülés (MULTUS U5000 LASER EX),
  • az öttengelyes teljesítmény marás – dinamikus szerszámterhelés felügyelet mellett (MU-10000H),
  • a kriogén technológiával történő titánium megmunkálás (MA-600H II),
  • az additív megmunkálás (MU-6300V-L LASER EX).

Az automatizálás területéről pedig kiemelném a kompakt hatoldali megmunkálást (MU-S600V) – öttengelyes gép a tömeggyártásban, a teljesen automatizált nagy sorozatú gyártást (LT2000EX +OGL5 II), a robot megoldást nagy változatosságú, kis sorozatú termelésre (LB3000 EX II – MYW+Robot) és a rugalmas automatizációt – a Coroturn Prime bemutatót (GENOS L3000-e +robot).

Mindenkit szeretettel várunk szeptember 18-23. között a hannoveri EMO kiállításon, a 27-es csarnokban a D20-as Okuma standon.

www.smartus.hu

The post Innovatív Smart Factory megoldásaival készül az Okuma az idei hannoveri EMO-ra appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A Mazak bemutatja az Industry 4.0. legújabb megoldásait a 2017-es EMO kiállításon https://www.muszaki-magazin.hu/2017/09/04/mazak-bemutatja-az-industry-4-0-legujabb-megoldasait-2017-es-emo-kiallitason/ Mon, 04 Sep 2017 10:00:20 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=2404 A 2017-es EMO kiállításon a Yamazaki Mazak standjának központi témája az Industry 4.0. lesz, a cég iSmart Factory koncepciójának bemutatásával egybekötve, melynek keretében 25 új Mazak gépet mutatnak be, ezek közül pedig 15 szerszámgép világszerte első alkalommal debütál. Az automatizált cella alapú gyártás már a múlté. A Mazak iSmart Factory koncepció a Mazak Industry 4.0 […]

The post A Mazak bemutatja az Industry 4.0. legújabb megoldásait a 2017-es EMO kiállításon appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A 2017-es EMO kiállításon a Yamazaki Mazak standjának központi témája az Industry 4.0. lesz, a cég iSmart Factory koncepciójának bemutatásával egybekötve, melynek keretében 25 új Mazak gépet mutatnak be, ezek közül pedig 15 szerszámgép világszerte első alkalommal debütál.

Az automatizált cella alapú gyártás már a múlté. A Mazak iSmart Factory koncepció a Mazak Industry 4.0 infrastruktúrájával a teljes mértékben hálózatosított gyártási folyamatot tesz elérhetővé a gépipari felhasználók számára.
A Mazak iSmart Factory három alap pillérre épül: a SMOOTH Technológiára, az új Smart Box-ra, amely gyorsabb adatelemzést biztosít megnövelt biztonság mellett; és az MT Connect szabványos kommunikációs protokollra. A részegységek úgy kapcsolódnak egymáshoz, hogy elősegítsék a gyártási adatok valós idejű megosztását a gyártósor és az iroda között, ami rövidebb átfutási időket, és alacsonyabb közvetett megmunkálási költségeket eredményez a gyártók számára.

SMOOTH Technológia

A világ leggyorsabb CNC vezérlője és a Smooth Process Support (SPS) gyár menedzsment szoftverét magába foglaló SMOOTH Technológia áll a Mazak Industry 4.0 infrastruktúrájának középpontjában, amely összekapcsolja a teljes gépparkot és valós idejű ellenőrzési és elemzési lehetőséget biztosít.
Az SPS modulokon kívül, mint például a SMOOTH Scheduler és a SMOOTH PMC, a CNC vezérlés számos új programmal bővült ki, melyeket a 2017-es EMO kiállításon mutat majd be a Mazak. Az első a Mazak API (Application Programming Interface), amely lehetővé teszi a nem Mazak szoftverek, mint például az automatizálási rendszerek integrációját a teljes SMOOTH CNC sorozatba. Emellett rendelkezésre áll az új Smooth Spindle Analytics szoftver, amely azonnali orsó vibráció jelentést és elemzést biztosít.

Új Smart Boksz

Az új Mazak Smart Box hatékony és biztonságos adatfeldolgozást tesz lehetővé. A Cisco FOG számítási koncepcióját alkalmazó Smart Box hatékonyan hozza közelebb a felhő alapú számítást az adatok létrehozásának helyéhez. Ez lehetővé teszi a titkosított adatok elemzését és optimális sebességű kezelését úgy, hogy csak a kiválasztott adatokat küldi a felhőbe elemzés és hosszú távú tárolás céljából. A kiber biztonságot a Cisco csúcstechnológiás hálózati platformja és a gyári környezetre, ipari felhasználásra készült Layer3 Managed Switch szoftvere biztosítja. A Smart Box bármely MT Connect adapterrel rendelkező géphez képes kapcsolódni, annak gyártójától, korától, vagy a CNC vezérlő típusától függetlenül. Az új Mazak Sensor Box hozzáadásával a régebbi gépek is csatlakoztathatóak a Smart Box-hoz.

MT Connect

A Mazak iSmart Factory koncepció utolsó pillére az MT Connect standard kommunikációs protokoll alkalmazása, amely lehetővé teszi több különböző gépek egymás közti kommunikációját a gyárban, így megvalósítható a gépek információinak kinyerése szabványos formátumban.

Mazak Industry 4.0 élőben

A kiállítás ideje alatt, a Mazak Industry 4.0 infrastruktúrájának felhasználásával összekapcsolják a Mazak mind a 25 gépét, hat különböző megmunkáló zónába konfigurálva, hogy bemutassák a valós idejű gyártási információkat.
A többfunkciós megmunkálási zóna központi helyén a Mazak INTEGREX széria főszereplője, az INTEGREX i-500 bővíti a sikeres i sorozat kapacitását, illetve moduláris dizájn koncepciójával lehetővé teszi a vevők számára, hogy a gép specifikációit az ő gyártási alkalmazásaikhoz illesszék. Az INTEGREX i-500 mellett először mutatják be az INTEGREX i-800V/8-t, mely kombinálja az 5-tengelyes megmunkálást, a nagy teljesítményű esztergálási műveleteket és a paletta cserélő képességet, hogy ez által egy függőleges platformon gyorsan képes legyen feldolgozni nagy méretű, rendkívül komplex munkadarabokat, például a repülőgép-hajtóművének alkatrészeit is. Mindkét gép a világon először kerül bemutatásra a 2017-es EMO kiállításon, a Mazak SmoothX CNC vezérlőjével felszerelve, így a stand látogatói is szemtanúi lehetnek a Mazak iSmart Factory koncepció teljes integrációjából származó gyártási hatékonyságnak.

A Mazak 5-tengelyes zónáját három kivételes gép alkotja majd. Az új HCR-5000S, amely szintén először itt mutatkozik be, egy kompakt, nagy teljesítményű vízszintes megmunkálóközpont, amely ideális a kisméretű elemek gyártására és így a repülőgép ipari szektor számára is. A gép nagy teljesítményű főorsója ultra-gyors gyorsulásra képes kiváló gyorsulás kontrollal, így alkalmas rendkívül pontos végtermékek gyártására.

Az 5-tengelyes zóna mellett a VARIAXIS i-300 AWC egy kompakt automatizálási megoldás, amelyet a Mazak roppant sikeres VARIAXIS sorozatából fejlesztettek ki, egyesítve a PALLETECH megoldásokból származó tudással. A gép a nagy pontosság érdekében egyesíti a gantry-vázas szerkezetet és az akár 505 szerszámig bővíthető szerszám tárat; így a gép ideális változatos formájú, kis mennyiségű termelésre is és teljesen automatizált megmunkálásra. Az 5-tengelyes zóna magába foglal egy teljesen új, speciális süllyeszték- és öntőforma gyártó gépet, az UD-400/5X-at, amely 42.000 percenkénti fordulatszámra és 1,0 G gyorsulásra, valamint ultramagas gyorsulási váltásra képes.

A Mazak bemutatja az Industry 4.0. legújabb megoldásait

A vízszintes megmunkálóközpontok zónájában kiemelkedő az MPP500 automatizáló rendszerrel felszerelt HCN-5000-es gép. A 16 állomásos MPP-vel, ami a Multi Pallet Pool (több palettás forrás) rövidítése, automatizálhatóak az egyedülálló gépek is. Ezen kívül a SMOOTH MPP szoftveralkalmazással, fejlett ütemezési funkciókkal, gyártási eredmények elemzésével és rendszer alkalmazással is rendelkezik, mely távolról is elérhető PC-n vagy okostelefonon. A helytakarékos dizájn kisebb területet foglal el, mint a hagyományos PALLETECH rendszer és ideális hosszú távú emberi beavatkozás nélküli üzemeltetésre.

Az eszterga gépek zónájának egyik legfontosabb eleme a Mazak QUICK TURN 250M. Automatizált robot rendszerével zökkenőmentesen integrálódik a Mazak SmoothG CNC vezérlőhöz, így lehetővé téve a gyártó cella teljes kontrollját a CNC-ről, valamint az adatok valós idejű megosztását és elemzését a gyárral. A könnyen programozható robot cella rugalmas és nagy termelékenységű automatizált megoldást kínál, ami ideális kis és közepes méretekre, és sokféle alkalmazásra.

A függőleges megmunkálóközpontok zónájának központjában az Egyesült Királyságban gyártott VCN-530C áll, amely egy újonnan tervezett, 18.000 percenkénti fordulatszámú, nagy sebességű orsóval, az X, Y, és Z tengelyeket hűtő golyós orsóval és nagy teljesítményű, 40 darabos szerszámtárral rendelkezik. A gép különösen az alvállalkozói piacot számára ideális választás.

A függőleges megmunkálóközpontok zónájához tartozik a VTC-760C is. A Siemens Sinumerik 828D vezérléssel felszerelt gép teljesítménye és adatai, a Mazak iSmart Factory koncepció részeként, az MT Connect és a SmartBox használatán keresztül elemezhetőek.

Az utolsóként kiemelkedő látványosság a Mazak stand látogatói számára a legfrissebb additív gyártó gépe, a VARIAXIS j-600AM első európai bemutatkozása. A Mazak növekvő additív portfoliójának legújabb darabja, elérhető a vásárlók számára az európai piacon, valamint a VARIAXIS j-600AM egy innovatív Wire Arc típusú fémleválasztási rendszert alkalmaz, egy forradalmian nagy sebességű additív folyamat létrehozásának érdekében. Ez lehetővé teszi a gyártók számára, hogy gyorsan és könnyen növeljék az alkatrészek sajátosságait, majd a gép fejlett, 5-tengelyes megmunkáló képességének alkalmazásával nagy pontosságú alkatrészeket gyártsanak egyetlen beállítással. A VARIAXIS j-600AM előnye a 12.000 percenkénti fordulatszámú orsó, valamint a forgó B és C tengellyel rendelkező csapos asztal. A gép jól illeszkedik sokféle gyártási alkalmazáshoz, köztük az alkatrészek gyártásához és javításához a repülőgépipar, valamint az olaj- és gázipar számára.
„A Mazak egyértelműen vezető szerepet tölt be az Industry 4.0-nak megfelelő robusztus infrastruktúra kifejlesztésében, amelyet a 2017-es EMO kiállításon be is bizonyít a közönség számára” – mondta Richard Smith, a Yamazaki Mazak Európai Részlegének Ügyvezető Igazgatója. „Az iSmart Factory koncepció, amely a SMOOTH Technológiát, a SmartBox-ot és az MT Connect-et egyesíti, már egy teljesen új, hálózatban működő gyár jövőképét vetíti előre a kiállítás látogatóinak ”
„A jövő már itt van” – teszi hozzá. „A 15 csúcstechnológiás Mazak gép világpremierjével is az a célunk, hogy ezt bemutassuk. Az Industry 4.0 a modern gyártás egyre fontosabb elemévé válik, nekünk, a Mazak munkatársainak pedig nagyon fontos, hogy vevőink a gyártási képességeik teljes potenciálját kihasználhassák. Izgatottan várjuk, hogy a 2017-es EMO kiállításon mindezt európai vevőink is láthassák.”

 

www.mazakeu.hu

The post A Mazak bemutatja az Industry 4.0. legújabb megoldásait a 2017-es EMO kiállításon appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
EMO 2017 – Ingyenes belépő a DMG MORI-tól https://www.muszaki-magazin.hu/2017/09/03/emo-2017-ingyenes-belepo-dmg-mori-tol/ Sun, 03 Sep 2017 11:03:43 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=2203 Regisztráljon itt az ingyenes belépőjegyért az EMO kiállításra. Szeptember 18-tól 23-ig újra jelen lesz a DMG MORI az EMO kiállításon, a 2-es csarnok, északi bejáratánál, mintegy 10.000 m2-es pavilonnal. 80 csúcstechnológiás szerszámgépet mutatnak be, a folyamat integrált megoldásoktól kezdve a jövő digitális gyárának elemeiig. A hannoveri EMO kiállítás kulcstémaja az „út a digitalizációhoz”, mely keretén […]

The post EMO 2017 – Ingyenes belépő a DMG MORI-tól appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Regisztráljon itt az ingyenes belépőjegyért az EMO kiállításra.

Szeptember 18-tól 23-ig újra jelen lesz a DMG MORI az EMO kiállításon, a 2-es csarnok, északi bejáratánál, mintegy 10.000 m2-es pavilonnal. 80 csúcstechnológiás szerszámgépet mutatnak be, a folyamat integrált megoldásoktól kezdve a jövő digitális gyárának elemeiig.

A hannoveri EMO kiállítás kulcstémaja az „út a digitalizációhoz”, mely keretén belül a világ összes gyártója bemutatja, mivel készül fel a „digitális gyár” felépítéséhez. A DMG MORI egyik alappillére az applikáció alapú CELOS® vezérlő- és operációs rendszer, a DMG MORI technológiai ciklusok és az ügyfél igényeire szabott szoftver megoldások. Továbbá bemutatásra kerülnek a legújabb automatizálási megoldások az új, egyedi VERTICO dizájn keretén belül.

Az additív gyártástechnológia jövője

A DMG MORI bemutatja az EMO-n legújabb fejlesztéseinek eredményeit az additív technológia területén. Kiállításra kerül két technológia a lézer depozíciós fémpor hegesztés és a szelektív lézerolvasztásos fémpor ágyas technológia. E két technológia egy szerszámgépen belül is elérhető, így biztosítva a széleskörű gyártástechnológiai megoldást.

DMG MORI Technology Excellence Center

A DMG MORI Technológiai Központja az EMO kiállításon bemutatja mit ért az alatt, hogy „terméktől a folyamatig”. A DMG MORI kulcsrakész megoldásokat kínál a repülőgépipar, autóipar, szerszám- és orvostechnikai ipar számára.

Új 8 világpremier

A DMG MORI 8 világpremier gépet mutatja be a 2017-es EMO-n, mind marás, mind esztergálás területén. Bemutatásra kerül többek között: a legújabb CTX 2500/700 univerzálisan alkalmazható 5-dik generációs CNC eszterga központ, a CLX 550-es eszterga központ, mely nagyobb alkatrészek megmunkálására képes, mint elődje. Az új NTX 2500-as géppel a DMG MORI új területeit kutatja fel a maró-esztergáló technológiáknak. A legújabb harmadik generációs CTV 250, az új MULTISPRINT 25-ös és MULTISPRINT 36-os kiválóan alkalmazhatóak automatizált gyártósorokon. A meglévő XXL méretű gépek új tagjai is kiállításra kerülnek, a DMU 340 Gantry és a DMU 200 Gantry.

Ingyenes belépő az EMO kiállításra:

dmg_emo_2017 ingyenes belépő

www.dmgmori.com

The post EMO 2017 – Ingyenes belépő a DMG MORI-tól appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Izgalmas új termékek az EMO szakmai kiállításon https://www.muszaki-magazin.hu/2017/08/28/izgalmas-uj-termekek-az-emo-szakmai-kiallitason/ Mon, 28 Aug 2017 16:00:03 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=2344 Négy év szünet után újra megnyitja kapuit több ezer szakmai látogató előtt a világ első számú fémmegmunkálási szakmai kiállítása Hannoverben, 2017. szeptember 18 és 23 között. A WNT standja (5-ös pavilon, B70) ezúttal is rendkívül mozgalmasnak ígérkezik, mivel a kempteni központú forgácsolási szakértő itt fogja bemutatni a legújabb innovatív szerszámmegoldásait. A vállalat előre bejelentette néhány […]

The post Izgalmas új termékek az EMO szakmai kiállításon appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Négy év szünet után újra megnyitja kapuit több ezer szakmai látogató előtt a világ első számú fémmegmunkálási szakmai kiállítása Hannoverben, 2017. szeptember 18 és 23 között. A WNT standja (5-ös pavilon, B70) ezúttal is rendkívül mozgalmasnak ígérkezik, mivel a kempteni központú forgácsolási szakértő itt fogja bemutatni a legújabb innovatív szerszámmegoldásait. A vállalat előre bejelentette néhány kiemelt újdonságát:

MonsterMill PCR UNI süllyesztőmaró

Kétség kívül a legfontosabb új termékek között lesz a „Divemaster” (merülőmester) becenevű MonsterMill PCR UNI süllyesztőmaró, amelyet munka közben látva rögtön világossá válik, hogy miért kapta impozáns elnevezését. A PCR igazi mindentudó szerszám, amely négy élével nagy mennyiségű forgácsot képes leválasztani nagyolásnál, és kiváló felületi minőséget tud elérni simításnál. Egyenlőtlen fogosztásának és horonyemelkedési szögének köszönhetően nagyon nyugodt futású, ami stabil és pontos megmunkálást eredményez. Kiváló tulajdonságai révén – ferde süllyesztő marás, gyors központozás a szabadalmazott központosító csúccsal, rezgésmentes lejtőmarás 45°-ig – a MonsterMill PCR UNI ideális acél, rozsdamentes acél és vasöntvény megmunkálásához. Az optimális forgácseltávolítás által garantált nagyfokú folyamatbiztonság, illetve a nagy teljesítményű (HPC) marás és fúrás nagy előtolásaival elérhető, lényegesen rövidebb megmunkálási idők a „Divemaster” fontos minőségi jellemzői.

Nagyolás a legmagasabb szinten

Az új HFC 19 nagy előtolású marórendszerrel pereg a forgács! A rendszer elsődleges választás az időegység alatt leválasztott legnagyobb forgácsmennyiség és a legnagyobb folyamatbiztonság eléréséhez. 3,3 mm-es ap fogásmélységével és maximális fogankénti előtolásával lenyűgöző anyagleválasztás elérésére képes. Az optimalizált forgácsterek folyamatbiztos forgácskihordást garantálnak, így stabillá és biztonságossá teszik az alkalmazást. A forgácsolóerők nagyrészt axiális irányban hatnak, így kímélik az orsót. Még nagy szerszámkinyúlások esetén is alig keletkezik rezgés. Az új XOLX 19 váltólapkák szabadalmazott, derékszögű geometriával és nagy rádiusszal rendelkeznek, ami a nikkelezett szerszámtartóval párosítva nagyfokú merevséget és lágy forgácsolást biztosít. Ezek a tulajdonságok maximális előtolásokat tesznek lehetővé, ami újradefiniálja a „nagyolás” fogalmát.

DPX2245 – A legújabb Dragonskin innováció

Az új DPX2245 Dragonskin minőség az erősen ötvözött acélok irányába bővíti a termékkínálatot a P45/M45 ISO-tartományban. Speciális bevonatszerkezetének és optimalizált mikrostruktúrájának köszönhetően nagy mértékben ellenáll az oxidációnak, így különösen alkalmas száraz megmunkálásra. Ez ideálissá teszi nagy forgácsolási sebességekkel történő alkalmazásra. Az új minőség kiváló magas hőmérsékleti tulajdonságokkal rendelkezik a legmodernebb PVD technológiával párosított, jól bevált, nagy teljesítményű alapanyagának köszönhetően. A DPX2245 rendkívül szívós, és nem hagy kívánnivalót folyamatbiztonság és megbízhatóság tekintetében.

Optimális szerszámbeszerzés a Tool Supply 24/7-tel

Az idei EMO „kapcsolódó rendszerek az intelligens gyártáshoz” mottóját követve a WNT a „Tool Supply 24/7” elnevezésű megoldását is bemutatja a szakmai vásáron, amely teljesen automatizált szerszámbeszerzést tesz lehetővé az ügyfelek számára. Ezzel mellőzhetővé válik a szerszámok igényfelmérésének, rendelésének, átvételének és tárolásának hosszadalmas és költséges folyamata. Teljes egészében a WNT veszi át ezeknek a folyamatoknak a kezelését. A megoldás központi eleme a „Tool-O-Mat” szerszámkiadó automata legújabb generációja, amely a gyártótérben kerül elhelyezésre, és az egyedi igények szerint meghatározott legfontosabb szerszámokat tartalmazza. Az ügyfelek így közvetlenül hozzáférnek a gyakran használt szerszámaikhoz, és csereigény felmerülésekor rögtön ki tudják nyerni őket az automatából. Ez a gyors szerszámbeszerzés minimálisra csökkenti a gépi állásidőt, ami döntő versenyelőnyt biztosít. A rendszer egyéb előnyöket is kínál: egyfajta bizományos raktárként működik, mivel az automatában elhelyezett termékek kivételig a WNT tulajdonában maradnak. Így az ügyfélnek nem kell beszerzési és tárolási költségeket fizetnie, illetve nem kell a szerszámok rendelésével bajlódnia.

WTX – Ti – Szakértő szerszám szakértőknek

A nehezen forgácsolható, szívós és hőálló anyagok folyamatbiztos és hatékony megmunkálásához nagy teljesítményű szerszámra van szükség. A WNT WTX – Ti nagy teljesítményű fúrója kifejezetten ilyen alkalmazásokhoz lett kifejlesztve. Optimalizált geometriájával és bevonatával a legnagyobb kihívásokat is rendkívüli teljesítménnyel képes leküzdeni. A WTX – Ti fúróval titánon, Inconelen és rozsdamentes acélokon végzett tesztekben elért éltartamok különösen figyelemre méltóak. A WTX – Ti a versenytársak hasonló fúrói éltartamának közel a kétszeresét tudta elérni. A nagyobb teljesítmény a továbbfejlesztett horony- és magátmérő-geometriának, illetve az innovatív, csúcsminőségű kettős Dragonskin bevonatrendszernek és az utólagos felületkezelésnek köszönhető. A termelékenységet növelő tulajdonságai mellett a WTX – Ti stabil fúrási folyamatot is biztosít a forgácsolóél stabilizáló élszalagja, illetve kiváló, ellenőrzött forgácskihordása révén.

WNT-MAS-BT-FC

Maximális teljesítmény cserélhető fejjel: WTX – Change Feed

A WNT egyesítette két meglévő termékének legjobb tulajdonságát: a WTX – Feed hatalmas előtolását és a WTX – Change gazdaságosságát. Az új WTX – Change Feed az első háromélű cserélhető fejű rendszer, amely a legkedvezőtlenebb fúrási körülmények között is le fogja nyűgözni a forgácsoló szakembereket dinamikájával, teljesítményével és pontosságával. A WTX – Change Feed 50-100%-kal nagyobb előtolásokat képes elérni a kétélű cserélhető fejű rendszereknél, így jelentősen csökkenti a megmunkálási időket. Névrokonához, a WTX – Feed mono szerszámhoz hasonlóan a WTX – Change Feed is önközpontozó keresztéllel rendelkezik, amely maximális pozicionálási pontosságot biztosít, és ferde fúrást is lehetővé tesz 6°-ig. Cserélhető fejének köszönhetően a Change Feed költséghatékonysági előnyöket is nyújt. Elkopáskor elegendő a fejet cserélni, így lényegesen kisebb az utánpótlási költség, mint mono szerszám esetén. A WTX – Change Feed emellett univerzálisan alkalmazható, hosszú élettartamú és minden téren meggyőző teljesítményt nyújt.

Befogótömbök hűtőfolyadék-csatlakozással a DC-SX beszúrórendszerhez

A hűtő-kenőanyagok elsősorban hűtési, kenési és forgácseltávolítási funkciót töltenek be a forgácsolásban. Az elárasztásos hűtés és kenés a mai napig a leggyakoribb megoldás. A legjobb hűtés is haszontalan azonban, ha nem lehet eljuttatni a forgácsolás helyére. Ezzel a problémával szembesül a felhasználó beszúrásnál és leszúrásnál, ahol felülről a forgács, alulról a forgácsolólapka, oldalról pedig a munkadarab zárja el a forgácsolási területet. A WNT DC-SX beszúrórendszerével ez a probléma a múlté: a rendszer két célirányosan kivezetett belső hűtőcsatornával van ellátva, amely közvetlenül a forgácsolóélre juttatja a hűtőanyagot, ahol az a legnagyobb hatást tudja kifejteni. Az innovatív befogótömbök univerzális hűtési csatakozást biztosítanak a belső hűtésű beszúrópengékhez minden kereskedelmi forgalomban kapható gépen. A WNT befogótömbjeinek egyedi tulajdonsága, hogy 3 különböző csatlakozási lehetőséget kínálnak, ami maximális rugalmasságot biztosít. A befogószáron kialakított mélyedések tömítőgyűrűkkel vannak ellátva, így az új befogótömbök más gyártók belső hűtésű szerszámokhoz készült négyszögű befogóiban is teljesen szivárgásmentesen használhatóak.

WNT_Tool-in-Action

BT-FC szerszámbefogók „face contact”-tal

A WNT BT-FC szerszámbefogói maximális folyamatbiztonságot és hosszabb éltartamot kínálnak. A BT-FC olyan kettős érintkezésű rendszer, amely a kúpos felület mellett a karimánál is kapcsolódik, így kiegészítő síkfelfekvést hoz

létre. A rendszer egyik legfőbb előnye, hogy lényegesen jobb merevséget nyújt a megmunkálás során. Ennek oka a jobb megtámasztás, amelynek következtében jelentősen nő a szerszámok hajlítószilárdsága. A „face contact” elnevezésű felfekvés és a kúpos befogó egyaránt az elhajlások ellen hat, ami nagyobb pontosságot és optimális felületi minőséget eredményez. A síkfelfekvés a nagy sebességű (HSC) megmunkálás során keletkező rezgéseket, illetve a géporsó és a szerszámtartó kúpos részénél megjelenő kopást is csökkenti. Ennek következtében a géporsó, a szerszámtartó és a szerszám élettartama is jelentősen meghosszabbodik.

www.wnt.com

The post Izgalmas új termékek az EMO szakmai kiállításon appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
EMO 2017 – DMG MORI a jövő gyártástechnológiája https://www.muszaki-magazin.hu/2017/07/16/emo-2017-dmg-mori-jovo-gyartastechnologiaja/ Sun, 16 Jul 2017 09:00:21 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=2078 Szeptember 18-tól 23-ig újra jelen lesz a DMG MORI az EMO kiállításon, a 2-es csarnok, északi bejáratánál, mintegy 10.000 m2-es pavilonnal. 80 csúcstechnológiás szerszámgépet mutatnak be, a folyamat integrált megoldásoktól kezdve a jövő digitális gyárának elemeiig. Út a digitalizációhoz A következő Hannover-i EMO kiállítás kulcstémaja az „út a digitalizációhoz”, mely keretén belül a világ összes […]

The post EMO 2017 – DMG MORI a jövő gyártástechnológiája appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Szeptember 18-tól 23-ig újra jelen lesz a DMG MORI az EMO kiállításon, a 2-es csarnok, északi bejáratánál, mintegy 10.000 m2-es pavilonnal. 80 csúcstechnológiás szerszámgépet mutatnak be, a folyamat integrált megoldásoktól kezdve a jövő digitális gyárának elemeiig.

Út a digitalizációhoz

A következő Hannover-i EMO kiállítás kulcstémaja az „út a digitalizációhoz”, mely keretén belül a világ összes gyártója bemutatja, mivel készül fel a „digitális gyár” felépítéséhez. A DMG MORI egyik alappillére az applikáció alapú CELOS® vezérlő- és operációs rendszer, a DMG MORI technológiai ciklusok és az ügyfél igényeire szabott szoftver megoldások. Továbbá bemutatásra kerülnek a legújabb automatizálási megoldások az új, egyedi VERTICO dizájn keretén belül.

Az additív gyártástechnológia jövője

A DMG MORI bemutatja az EMO-n legújabb fejlesztéseinek eredményeit az additív technológia területén. Kiállításra kerül két technológia a lézer depozíciós fémpor hegesztés és a szelektív lézerolvasztásos fémpor ágyas technológia. E két technológia egy szerszámgépen belül is elérhető, így biztosítva a széleskörű gyártástechnológiai megoldást.

DMG MORI Technology Excellence Center

A DMG MORI Technológiai Központja az EMO kiállításon bemutatja mit ért az alatt, hogy „terméktől a folyamatig”. A DMG MORI kulcsrakész megoldásokat kínál a repülőgépipar, autóipar, szerszám- és orvostechnikai ipar számára.

Új 8 világpremier

A DMG MORI 8 világpremier gépet mutatja be a 2017-es EMO-n, mind marás, mind esztergálás területén. Bemutatásra kerül többek között: a legújabb CTX 2500/700 univerzálisan alkalmazható 5-dik generációs CNC eszterga központ, a CLX 550-es eszterga központ, mely nagyobb alkatrészek megmunkálására képes, mint elődje. Az új NTX 2500-as géppel a DMG MORI új területeit kutatja fel a maró-esztergáló technológiáknak. A legújabb harmadik generációs CTV 250, az új MULTISPRINT 25-ös és MULTISPRINT 36-os kiválóan alkalmazhatóak automatizált gyártósorokon. A meglévő XXL méretű gépek új tagjai is kiállításra kerülnek, a DMU 340 Gantry és a DMU 200 Gantry.

www.dmgmori.com

The post EMO 2017 – DMG MORI a jövő gyártástechnológiája appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
EMO Hannover 2017 – a gyártástechnika trendfóruma https://www.muszaki-magazin.hu/2017/07/04/emo-hannover-2017-gyartastechnika-trendforuma/ Tue, 04 Jul 2017 07:00:30 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=2027 Négy év után a fémmegmunkálás világelső szakvásárának (2017. szeptember 18-23.) ismét Hannover ad otthont. A világ valamennyi szegletéből érkező, gyártástechnikával foglalkozó cégek azon megoldásaikat mutatják be a monstre rendezvényen, melyek a felhasználók számára a digitalizálást és a termelési folyamatok hálózatba kapcsolását a lehető legmagasabb fokú kihasználhatósággal biztosítják. A rangos összejövetel különlegességének számított, hogy 37 cég […]

The post EMO Hannover 2017 – a gyártástechnika trendfóruma appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Négy év után a fémmegmunkálás világelső szakvásárának (2017. szeptember 18-23.) ismét Hannover ad otthont.

A világ valamennyi szegletéből érkező, gyártástechnikával foglalkozó cégek azon megoldásaikat mutatják be a monstre rendezvényen, melyek a felhasználók számára a digitalizálást és a termelési folyamatok hálózatba kapcsolását a lehető legmagasabb fokú kihasználhatósággal biztosítják. A rangos összejövetel különlegességének számított, hogy 37 cég képviselője – szigorúan két percben – lényegre törően mutathatta be vállalkozásukat.  Hazánkból egyelőre két cég jelentkezett (az esztergomi Strigan és a fővárosi NCT), akik nyolcvan négyzetméteren várhatják az érdeklődőket.

A júniusi nemzetközi sajtótájékoztatón a Vásárközpont képviseletében Dr. Jochen KÖCKLER üdvözölte a megjelenteket, majd Carl Martin WELCKER, az EMO Hannover frontembere foglalta össze a legfontosabb tudnivalókat. Ezt megelőzően Christoph MILLER, az EMO vásárt szervező VDW (Verein Deutscher Werkzeugmaschinenfabriken), Frankfurt am Main vásárigazgatója Budapesten hangsúlyozta, hogyan tudják  a szerszámgépek forgalmazói versenyképességüket  az új megoldásokkal fokozni.

Az szakvásárt a nagysága, nemzetközisége és az itt bemutatott innovációk száma is jól jellemzi. Ez év júniusig 45 ország mintegy 2100 cége közel húsz hektárnyi nettó kiállítási területre jelentkezett be (egyedül Európából 1400 kiállító). Ezzel – az azonos időszakban meglévő részvételi szándék összehasonlításában – egyértelműen felülmúlja az előző rendezvény számait. Minden jel arra mutat, hogy 2017-ben az EMO Hannover rekordszámú részvétellel számolhat. Az EMO Hannover abszolút csatlakozási pontot („Hotspot”) jelent a fémmegmunkálás nemzetközi, szakmai világának. Ez megmutatkozik a látogatók körében is. Legutóbb a vásárra 110 országból kereken 143 ezer látogató érkezett Hannoverbe, ebből a külföldiek aránya 42 százalék volt. A világon nincs még egy ilyen hasonló rendezvénye a gyártástechnikának, amelyik ilyen magas külföldi látogató-aránnyal rendelkezne. Hannoverben a kiállító kizárólag szakközönséggel találkozik. A látogatók magas minőséget képviselnek és meghatározó döntési kompetenciával rendelkeznek. A legutolsó közvéleménykutatás alapján 80 százalékot tett ki azok aránya, akik cégükben nagy befolyással és beszerzési döntéshozói pozícióval rendelkeznek. Ennek megfelelően a nemzetközi megrendelések több mint hét negyedévnyi visszaesés után, hat százalékos növekedéssel fordultak ismét pluszba.

Az EMO Hannover a gyártástechnika innovációs kirakataként jellemezhető. A gyártók gyakran igazítják új fejlesztéseik megjelenését erre az alkalomra azzal a céllal, hogy újdonságaikat a vásáron mutathassák be a nemzetközi szakközönség számára. „Ezért sok trend – mint például a rugalmas gyártási koncepciók, magas sebességű megmunkálás, lineáris meghajtók bevetése – a termelésben való diadalmenetüket az EMO vásáron indítják el.

A klasszikus teljesítmény-jellemzőktől az új eljárásokig

Mint ahogyan az EMO mottója is leírja, a nemzetközi gyártástechnika központi vitatémája a digitalizálás és a hálózatba kapcsolás. Mindemellett a szerszámgépekkel és gyártási szisztémákkal szemben támasztott, klasszikus követelmények még mindig kiemelkedő jelentőséggel bírnak. A mechanikus robosztusság, a megbízható alkotóelemek, biztos gépvezérlések, az intelligens folyamatszervezés és –vezérlés alkotják a minőség, a termelékenység és a költséghatékony gyártás alapjait.

Az ajánlatban megtalálhatók az olcsó, standard gépek is. Igény szerint az egyszerű gépi koncepciók – sok alkalmazási lehetőségük által – jól beszerezhető alkatrészekkel egészíthetők ki. A robusztus kivitelű, az elvárásoknak megfelelő, könnyen kezelhető sztenderd komponensek olyan teljesítményt nyújtanak, amit a vevők az ár-érzékeny piacokon keresnek. Így a háromtengelyes gép – amit egy negyedik, hozzá kapcsolt tengellyel bővítettek -, működhet az acélszerkezetes építkezéseknél, az egyszerű, mechanikus kivitelezéseknél vagy az univerzális gépgyártásban is – ezzel teljesen új perspektívákat lehetővé téve a piacon. A részegységek és a szerszámok összeépítéséhez használt, szabványosított koncepciók egy új gép beszerzésének költségét minimalizálni tudják.

Egy további, nagy csoportot alkotnak a szerszámgyártásnál, formázásnál használt gépek. Ezek különleges támogatást adnak komplex szabad felületek programozásához és kezelő nélkül hosszú ideig működhetnek. A drága szerszámok javításához az additív gyártásból kiegészítő folyamatok integrálódnak. Az új vevői igényeknek megfelelő különleges tapintású felületek elérésére lézer-és ultrahangos rendszereket alkalmaznak.

A kínálati spektrum egy további területét képezik a nagyszériás- és tömeggyártásban a legmagasabb minőségi elvárásoknak megfelelő, univerzális és speciális gépek. Ezek sokoldalú automatizálási megoldásokat integrálnak, kezdve az egyszerű palettacserétől, egészen a teljesen automatizált memória- és kezelési rendszerekig. A komplett megmunkálással és a technológiák – legmagasabb ismétlési pontossággal és a hozzáférhetőség szem előtt tartásával történő – integrálásával biztosítják a kedvező darabköltséget. A felvázolt tulajdonságokkal új lehetőségeket teremtenek a digitális világnak ahhoz, hogy a folyamatokat a vevőknél optimalizálják, valamint a hozzáférhetőséget biztosítsák.

Itt lép be például a „Big Data”, egy azon témák közül, melyek intenzív vitát generálnak. A termelés területén történő felhasználáshoz szükség van a számosan észlelt, a gép állapotát jelző mérési– és szenzoradatok kimentéséhez. A nagy adattömeg részletes analizálása hozzájárul, hogy a kezdeti (például a főorsóknál vagy tengelyeknél keletkező) hibákat időben észleljék és a szükséges karbantartás idejét precízebben előre jelezzék. Ezek, a tanulásra képes algoritmusok bázisán tervezett, prediktív karbantartások messze túlhaladják az egyes gépek klasszikus állapotfelmérésének gyakorlatát. Ezek segítségével egy gyártási rendszer összes gépének állapota érzékelhetővé válik, folyamatos és központi felügyelet biztosítható felettük, valamint a szükséges intézkedéseket a reális állapotadatok bázisán lehet meghozni.

Ezzel teljesen új lehetőségek nyílnak a karbantartás és szerviz területén is. Az Úgynevezett „Augmented Reality” felváltja a klasszikus karbantartási könyvet is. A szervizes szakember Smartphone és Tablet segítségével tájékozódik, s a gép területén található Softwaresystem-mel találkozik. A gépvezérléssel folytatott, online-kommunikáció segítségével lehet a hibákat egyszerűen megtalálni. Ugyanis beiktatott, a helyreállításhoz szükséges, lépésről-lépésre használati utasítás váltja fel az ügyfelek drága betanítását. Sőt, már a speciálisan nem képzett személy is meg tudja tenni az első lépéseket a hiba elhárításában.

Intelligens gyártás lehetőségei

A szerszámgépekben már régen realizáltuk a digitalizálást, sőt a szimulációk digitális lekérdezése szintén már régóta lehetséges, s az „Ipar 4.0” megnevezés alatt már az egész gyártás hálózatba kapcsolva. Mindez a komplett értékteremtés láncolatát jelenti. A teljesen hálózatba foglalt gyártási folyamatban egy optimális lefolyású, flexibilis termelés lehetséges úgy, hogy a kis árutételekre vonatkozó rövidlejáratú megbízások is befogadhatóak lesznek. Az egész gyártási folyamat komplett hálózatba kapcsolása – az időszinkronos kommunikációval és szabályozással egybekötve -, a legnagyobb értéktöbbletet hozza a vállalatnak, amennyiben az a horizontális kommunikációt a megbízás beérkezésétől egészen a kiszállításig realizálja. Az értékteremtés láncolatán belül fontos, hogy a szállító logisztikai partnert és a vevőt is bevonják a hálózatba, hogy ezzel a legnagyobb termelékenységet, rugalmasságot és hatásosságot érjék el.

„Best-Practice” példák a középosztálynak

A magas beruházási költségek miatt, különösen a kis-és középnagyságú vállalatok csak nehezen állnak át a komplett automatizálásra és hálózatba kapcsolásra. Reálisabb, ha ezek az „Ipar 4.0” rendszerhez kis lépésekkel közelítenek. Számos rész-innovációk képeznek értéktöbbletet a gépek felhasználóinak és növelik ugyanakkor a gépgyártók versenyképességét is. A kiállítás számos ötletes megoldással várja az érdeklődőket, amelyek sorából néhányat kiemelünk: új módszerek az intelligens szerszám-menedzsment számára, az offline mérési adatok visszacsatolása a szerszámcsiszolást önállóan szabályozó optimális folyamatirányításához, Szenzor- és szoftver rendszerek a komponensterülettől az egész gyár számára, megoldások az adatátvitel és adatbiztonság irányításához, asszisztens-rendszerek a termelékenység fokozásához a gépek és ERP-rendszerek kooperatív hálózatba kapcsolásával, üzleti platformok valós idejű adatokkal a holisztikus gyártásszervezés részére és biztos adatcsere a teljes értékteremtő láncolat mentén.

A szerszámgépek forgalma ismét növekszik

A szerszámgépek világpiaca a VDW statisztikája szerint 2016-ban  67,7 Mrd. Euro volt, ami három százalékos visszaesést jelent.  Ez évben az Oxford Economics angol kutatóintézet  a helyzet javulását jósolja, a világ termelésének  mintegy 2,6 százalékos növekedését. Az ipari termelés és a szerszámgépek forgalma 2017-ben 3,1 illetve 3,2 százalék  növekedést fog mutatni  Előreláthatóan Európa a felhasználás területén ismét az élen fog járni. A fejlődés motorjai ismét a dél-európai országok (Olaszország, Spanyolország valamint  Franciaország) lesznek. Ázsia 2017-ben előreláthatólag 3 százalékkal tudja növelni szerszámgép felhasználását. Először is Kína tartósan túljutott a „hét szűk esztendején“ , és csaknem négy százalékos növekedés várható. Másodszor a szakemberek azt várják, hogy az ázsiai piacok újra életre kelnek. Amerikában pedig a szerszámgépek felhasználása ismét stabilizálódni látszik. A tavalyi visszaesés után enyhe növekedés várható.

A magyar gazdaság dinamikus fejlődése

A magyar gazdaság az EU átlagánál erősebben fejlődik. A fejlődés motorja a magánfogyasztás. A kedvező fejlődéshez hozzájárul még a munkaerőpiac kedvező  helyzete, a bérek növekedése, a minimálbér felemelése és a jövedelmi adó csökkentése. Továbbá a beruházások, amelyek az előző évben ugyan mínuszba fordultak, ám az új EU-támogatási periódus életbelépésével ismét növekedni fognak.  A kormány ezen felül meghirdette a társasági adó csökkentését is, amellyel Magyarország nemzetközileg versenyképesebb lesz.

A termelés új megoldásainak és a beruházási döntések előkészítéséhez – különösen az ipar 4.0 területén –  igen fontos információs platform az EMO Hannover 2017, ezért a magyar ipar számára fontos szállítók nagy standokkal lesznek jelen. Magyarország szerszámgép felhasználásának szinte teljes egészét importból oldja meg, az elmúlt esztendőben ez az érték 235 millió Euro volt.

A német szerszámgépgyártók Magyarországon biztos talajon állnak, mivel jó a hírük, ha az autóipar alkalmazási igényeire kialakított speciális megoldásokról van szó. Ezért különösen a sok kis-és középvállalkozót szeretnénk bátorítani, hogy informálódjanak az EMO Hannover szakvásáron arról, hogy a fémfeldolgozás milyen újdonságokkal szolgálhat nekik. A gyártástechnika magyarországi termelői számára is fontos, hogy a nemzetközi piacokat mindinkább megismerjék: tavaly Magyarország 18 millió euro értékű szerszámgép termelésével a világ 34.helyén állt a szerszámgép gyártók ranglistáján.  (Szalay Attila)

Tovább a kiállítás weboldalára.

Időpont:

2017. szeptember 18-23.

Helyszín:

Hanover Exhibition Grounds, Németország  – térképen megmutat

INGYENES BELÉPŐ AZ MM MŰSZAKI MAGAZIN OLVASÓINAK!

Regisztráljon itt az ingyenes napi belépőjegyéért!

Használja az m3epa promóciós kódot.

The post EMO Hannover 2017 – a gyártástechnika trendfóruma appeared first on Műszaki Magazin.

]]>