éjszakája – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Thu, 02 Jan 2025 06:00:34 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Kutatók Éjszakája a SZTAKI-ban – 2022 https://www.muszaki-magazin.hu/2022/09/21/sztaki-kutatok-ejszakaja-programajanlo/ Wed, 21 Sep 2022 06:00:49 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=22018 Mesterséges intelligencia, portrérajzoló robot, és az elmúlt 30 év legendás magyar számítógépei – helyszíni programokkal várja látogatóit a Kutatók Éjszakáján a SZTAKI. A Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet (SZTAKI) 2022. szeptember 30-án saját, élő programmal készül a Kutatók Éjszakájára. A látogatók bejárhatják az intézet új Innovációs és Demonstrációs Terét, ahol robotokkal és mesterséges intelligencia megoldásokkal találkozhatnak. […]

The post Kutatók Éjszakája a SZTAKI-ban – 2022 appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Mesterséges intelligencia, portrérajzoló robot, és az elmúlt 30 év legendás magyar számítógépei – helyszíni programokkal várja látogatóit a Kutatók Éjszakáján a SZTAKI.

A Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet (SZTAKI) 2022. szeptember 30-án saját, élő programmal készül a Kutatók Éjszakájára. A látogatók bejárhatják az intézet új Innovációs és Demonstrációs Terét, ahol robotokkal és mesterséges intelligencia megoldásokkal találkozhatnak. Saját hardvertörténeti kiállítással, a biológiai öregedést felismerő algoritmussal és logikai feladványokkal is találkozhatnak az érdeklődők.

Két év online megoldás után idén élő programmal várja látogatóit a SZTAKI a Kutatók Éjszakáján. Az intézet egymáshoz közeli, Kende utcai és Lágymányosi utcai épületeiben összesen ötféle bemutató várja az érdeklődőket, akik már 14:00-tól találhatnak maguknak elfoglaltságot a legnagyobb nemzetközi tudománynépszerűsítő programsorozat keretében. A programok ingyenesek, de regisztrációhoz kötöttek, regisztrálni a Kutatók Éjszakája hivatalos weboldalán lehet, programonként és turnusonként, ide kattintva. A rendezvényről a SZTAKI weblapján további részletek olvashatók.

A SZTAKI az alábbi programokkal készül.

Öregedés órák, avagy hány éves vagy valójában?

Először egy előadást hallhatunk az öregedés órákról, azaz olyan mesterséges intelligencia eszközökről, amelyek alkalmasak a biológiai életkorunk meghatározására. Az öregedés órákkal például kimutatható, hogy lassabban vagy éppen gyorsabban öregszünk, mint mások, illetve használhatók potenciális megfiatalító kezelések tesztelésére. Az előadás után interaktív bemutató következik, amely során kipróbálhatjuk milyen jól tippeljük meg ki hány éves, illetve tesztelhetjük, hány évesnek lát minket a mesterséges intelligencia fotó, illetve rutin vérkép (labor) adatok alapján.

Öt robot, ötféle bemutató a vadonatúj Innovációs és Demonstrációs Térben

A SZTAKI Innovációs és Demonstrációs Terében újszerű robotikai alkalmazások várják az érdeklődő kicsiket és nagyokat. A látogatókat lerajzolja az egyik robot, egy másikkal bárki közösen szerelhet össze egy alkatrészt, miközben virtuális valóság alapú biztonsági rendszer segíti. De látható pakoló robot, amelyet képekkel tanítottak, vagy mozaik darabokat összerendező, sőt egy különleges gépkiszolgáló is, amely nem ismer lehetetlent. A bemutatókra a Lágymányosi épület 6. emeletén nyáron átadott, új Innovációs és Demonstrációs Térben kerül sor. Ott lesz a SZTAKI portrérajzoló robotja is.

Harminc év magyar hardverei a SZTAKI-ban

A SZTAKI az alapításakor is kulcsfontosságú kutatóintézetnek számított: a szocializmus alatt élő embargó miatt a nyugati országok fejlesztései nem, vagy csak alig juthattak el Magyarországra, az intézet saját eredményei azonban segítettek abba, hogy a hazai tudományos közeg lépést tarthasson a nemzetközi trendekkel. A múltból a jövőbe kiállításon ezen fejlesztések közül mutatunk be néhány fontos mérföldkövet, a teljesség igénye nélkül. A Kutatók Éjszakáján Manno Sándor fejlesztőmérnök vezeti körbe az érdeklődőket, aki maga is sok bemutatott eszközön dolgozott a vasfüggöny idején.

Ördöglakatok és logikai játékok

Számos feladvány megoldásának kulcsa a megfelelő módszer, algoritmus kitalálása. Még ha néha úgy is érezzük, hogy csak a szerencsének köszönhetően sikerült szétszedni, összerakni egy ördöglakatot, valójában szinte mindig szükség van valamilyen ötletre, ügyes fogásra, leleményre – legyen az akár tudatos, akár nem. A játékok egy része ugyanakkor kiválóan modellezhető és meg is oldható számítógéppel. De nemcsak a megoldást, hanem magát a játéktervezést is segítik ezek az algoritmusok. Hogyan lehet egy számítógép segítségével tervezett játék élvezetes, jól játszható?

Bejárjuk a vaskori Duna utat

Nemzetközi együttműködés keretében jött létre a Duna-medence vaskori régészeti örökségét bemutató Vaskori Duna Út, amely 2021-ben elnyerte az Európa Tanács Kulturális Útvonal tanúsítványát. A bemutató során az érdeklődők virtuális utazást tehetnek térben és időben a Vaskori Duna Út hazai és külföldi helyszínein a SZTAKI eLearning Osztálya által fejlesztett többnyelvű okostelefonos alkalmazással. A helyszíneken lenyűgöző halomsíros temetők, síktemetők, erődített települések és oppidumok, valamint páratlan régészeti leletek várnak arra, hogy újra felfedezzék őket!

A SZTAKI programjainak gyűjtőoldala: https://www.sztaki.hu/kutatok-ejszakaja

A SZTAKI programjai a Kutatók Éjszakája weblapján: https://app.kutatokejszakaja.hu/esemenyek?search=sztaki

The post Kutatók Éjszakája a SZTAKI-ban – 2022 appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Kutatók éjszakája – társasozás robottal https://www.muszaki-magazin.hu/2021/09/20/kutatok-ejszakaja-sztaki-2021/ Mon, 20 Sep 2021 14:52:31 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=16817 A járványhelyzetre tekintettel a SZTAKI idén főleg online programokkal készül a Kutatók Éjszakájára. A látogatók azonban – védettségi igazolvánnyal – megnézhetik a Széchenyi István Egyetemmel közös győri robotlabort, ahol közösen szerelhetnek robotokkal. A többi programot online közvetítésen lehet majd megtekinteni a SZTAKI weboldalán, a Youtube-on, illetve a Facebookon. A virtuális látogatók megnézhetik, hogyan játszik Mistakost […]

The post Kutatók éjszakája – társasozás robottal appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A járványhelyzetre tekintettel a SZTAKI idén főleg online programokkal készül a Kutatók Éjszakájára. A látogatók azonban – védettségi igazolvánnyal – megnézhetik a Széchenyi István Egyetemmel közös győri robotlabort, ahol közösen szerelhetnek robotokkal. A többi programot online közvetítésen lehet majd megtekinteni a SZTAKI weboldalán, a Youtube-on, illetve a Facebookon.

A virtuális látogatók megnézhetik, hogyan játszik Mistakost (ügyességi társasjátékot) egy robot; megtudhatják, hogyan működik a holografikus mikroszkóp; beszélgetést láthatnak arról, hogyan fejlesztjük a növénytermesztésre alkalmas kollaboratív robotokat; és megtudhatják azt is, hogyan működik egy, mesterséges intelligenciával dolgozó ajánlórendszer. Szó lesz arról, hogyan érdemes online konferenciát szervezni a pandémia alatt; és kiderül, hogy készült, és miért bukott el a Primo, a nyolcvanas évek magyar gyártású, megfizethető számítógépe.

Az érdeklődők emellett meghallgathatják Ottonie von Roeder, német iparművész angol nyelvű előadását, aki eddigi projektjei mellett arról beszél majd, hogyan készít a SZTAKI mérnökeivel közösen robotot építő robotot.

A programok részletes leírása

  • 17:00 Társasozzunk robottal!
    Előadó: Csempesz János

A Mistakos nevű társasjátékban műanyag székeket kell egymásra pakolni. Kézzel is kimondottan nehéz a játék, de egy robotkart játékkonzolos kontrollerrel vezérelve méginkább az. Az élő közvetítésben azt is bemutatjuk, milyen óvatosan manőverez a robot.

  • 17:20 Digitális Holografikus Mikroszkópia
    Előadó: Kiss Márton

Hogyan készítsünk térfogatvizsgáló mikroszkópot hagyományos mikroszkópunkból? Avagy, utazás a holográfia képalkotó világában Leia hercegnő nélkül, az algák földjén a vízben.

  • 17:40 Robotos növénytermesztés, biztonságosan
    Előadó: Paniti Imre

Hogyan lehetne biztonságossá tenni a kollaboratív robotok bevonását a hidropóniás rendszerek üzemeltetésében? A SZTAKI közreműködésével indult HydroCobotics projektben többek között egy biztonsági protokoll létrehozása a cél, hogy olcsóbb és hatékonyabb legyen a fenntartható növénytermesztés.

  • 18:00 Hogyan működik egy ajánlórendszer?
    Előadó: Kelen Domokos

Mi alapján hozza fel a következő zeneszámot a Spotify? Hogyan találja ki egy számítógép az ember ízlését? Ezekre a kérdésekre próbálunk meg válaszolni az előadás során egy klasszikus ajánlórendszer-algoritmus bemutatásán keresztül.

  • 18:20 Robot School – Design meets Science (In English!)
    Előadó: Ottonie von Roeder

Ottonie von Roeder, an artist and designer from Germany is spending a month at SZTAKI to work on a joint project with the researchers of the Institute, on the behalf of Goethe Institute. The goal is to build a robot that has creative purposes. We take a look into that!

  • 18:40 A folyamatosan megújuló Magyar Hidrológia Társaság 2021. év XXXVIII. Országos (Online) Vándorgyűlésének bemutatása
    Előadók: Márkus Zsolt László, Szlávik Lajos, Vargha Márta

A Magyar Hidrológiai Társaság a vízzel foglalkozók 1917 óta működő országos szakmai szervezete. 40 éve tartanak évente országos vándorgyűlést – a pandémia miatt első ízben online formában. Öt szekcióban 72 tanulmány érkezett be, ezekből 39-et előzetesen, videó előadás formájában., a SZTAKI SSS platformján mutattak be. 2021. szeptember 14-15-én az online konferencia technikai megvalósítása is a SZTAKI-val együttműködésben történt. 22 élő előadás hangzott el, csaknem 400 regisztrált résztvevő számára. Ezekből két – közérdeklődésre számot tartó – előadás részletét mutatjuk be: a 11 éve történt vörösiszap-katasztrófáról és a COVID-pandémia szennyvízből történő kimutatásáról.

  • 19:10 Primo – megfizethető számítógép a SZTAKI mérnökeitől
    Előadó: Manno Sándor

Primo a hazai számítógépgyártás egyik igazi különlegessége, amit a nyolcvanas évek Magyarországán megfizethető hobbiszámítógépnek szántak a SZTAKI mérnökei. Mint ilyen, egyedülálló kísérlet volt – a neve is ezt sugallja, ami olaszul elsőt jelent. Manno Sándor fejlesztőmérnök, aki maga is dolgozott a Primón, a gép történetéről, működéséről és felépítéséről beszél majd a Kutatók éjszakáján, bemutatva magát a klasszikus gépet is.

  • 17:00 SZEMÉLYESEN LÁTOGATHATÓ PROGRAM GYŐRBEN: Szerelj közösen a robotokkal!
    Előadó: Szűr Dávid

A SZTAKI Mérnöki és Üzleti Intelligencia kutatóközpontjában évek óta foglalkozunk úgynevezett Ipar 4.0 megoldásokkal. A bemutatón többféle valódi alkatrészek szerelését mutatjuk úgy, hogy az egyes lépéseknél választani lehet, hogy egy robot vagy a látogató végezze-e el. Így bárki dolgozhat együtt (kollaboratív módon) a robottal. Emellett látható a komplex szerelési munkaállomás digitális modellje, amelyet különféle szenzorok segítségével valós időben jelenítünk meg. A gyártás és az informatika egyre szorosabb és átfogóbb kapcsolatát, az így kialakuló új technológiai megoldásokat és üzleti megközelítéseket hívjuk Ipar 4.0-nak. A digitalizáció segítségével ún. kiber-fizikai rendszerek alakulnak ki, ahol mindegyik berendezésnek a valódi (fizikai) példánya mellett egy digitális/virtuális (kiber) példánya is létezik, melyek mélyen összetartoznak és alkalmassá teszik a berendezést, hogy a felhasználóik sokkal átfogóbb és okosabb (smart) módon használhassák. Ennek a változásnak az egyik legizgalmasabb területe az újfajta robotizáció, amikor a robotok olyan környezetben dolgoznak, ahol ember is előfordul, sőt a robotok és az emberek közösen végeznek el feladatokat.

Helyszín: 9026 Győr, Egyetem tér 1. Földszint, ÚT110

Élő közvetítés

Az élő közvetítés 2021. szeptember 24-én, 17 órakor kezdődik. Érdemes követni Facebook-oldalunkat is a friss információkért.

A programok a Kutatók Éjszakája weboldalán is elérhetőek.

Minden egy helyen: https://www.sztaki.hu/kutatok-ejszakaja

The post Kutatók éjszakája – társasozás robottal appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Kutatók Éjszakája a SZTAKI-ban https://www.muszaki-magazin.hu/2020/11/25/sztaki-kutatok-ejszakaja/ Wed, 25 Nov 2020 13:20:54 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12734 A járványhelyzetre tekintettel idén online, élő bejelentkezés formájában tartjuk meg a Kutatók Éjszakáját a SZTAKI-ban. Kiderül, elveszik-e a robotok a munkánkat vagy hogy mire jó egy okosgyár. A virtuális látogatók megnézhetik, hogyan rajzol mesterséges intelligencia segítségével portrét a robot. Elmondjuk, miért nehéz robottal szétválogatni alkatrészdarabokat, mesélünk Eötvös Loránd Ság hegyi méréseiről, és a magyar internet […]

The post Kutatók Éjszakája a SZTAKI-ban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A járványhelyzetre tekintettel idén online, élő bejelentkezés formájában tartjuk meg a Kutatók Éjszakáját a SZTAKI-ban.

Kiderül, elveszik-e a robotok a munkánkat vagy hogy mire jó egy okosgyár. A virtuális látogatók megnézhetik, hogyan rajzol mesterséges intelligencia segítségével portrét a robot. Elmondjuk, miért nehéz robottal szétválogatni alkatrészdarabokat, mesélünk Eötvös Loránd Ság hegyi méréseiről, és a magyar internet kezdeteiről is.

A SZTAKI 2020-ban is részt vesz a Kutatók Éjszakáján: november 27-én 17:00-tól élő, online közvetítés keretében öt előadást tartanak a Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet munkatársai. Kiderül, hogy miért bonyolult a portrérajzolás egy robotnak, megismételjük Eötvös Loránd Ság hegyi méréseit, valamint bemutatkozik az első X-box – egy korai, magyar fejlesztésű hálózati eszköz –, ami még nem játékkonzol volt.

Az első előadásban arról lesz szó, mitől lesz okos egy gyár, hogyan kell egyáltalán felokosítani, és mire jó egy minigyár. Ezt követik az embernek könnyű, de egy robotnak nehéz feladatok bemutatói: portrérajzolás és alkatrészválogatás.

Virtuális sétát teszünk Eötvös Loránd Ság hegyi méréseinek helyszínén, majd megismerhetjük a SZTAKI első ötven évének hálózati hardverfejlesztéseit, jó pár, ma már relikviának számító eszköz is előkerül.

Részletes program:

  • 17:00 Okosgyár kicsiben – apróknak és nagyoknak
    Előadó: Beregi Richárd
    Mi történik egy gyárban a színfalak mögött? Mitől okos egy gyár? Miért jó, hogy okos? Milyen jövőt tartogatnak az üzemek a dolgozóiknak? Ezekre, és ehhez hasonló kérdésekre kaphatnak választ a SZTAKI SmartFactory minigyárában a kíváncsiak.
  • 17:25 Egyszerű az embernek, bonyolult a robotnak I. – portrérajzolás
    Előadó: Cserteg Tamás

Nem mindenki tud portrét rajzolni. Viszont a SZTAKI kutatói értenek a mesterséges intelligenciához és tudnak robotot is programozni, ezért építettek egy portrérajzoló robotot, ami rajzol helyettük. De vajon hogyan működik?

  • 17:50 Egyszerű az embernek, bonyolult a robotnak II. – gépkiszolgálás

Előadó: Tipary Bence

Emberként nem jelent gondot szétszórt tárgyakat elpakolni a helyükre. Robottal ez mégis mennyire lehet nehéz? Szükség van ilyesmire a gyárakban? Az autonóm gépkiszolgálás miértjeivel és technikai rejtelmeivel ismerkedhetnek meg az előadásban.

  • 18:15 Eötvös Loránd Ság hegyi mérései

Előadó: Márkus Zsolt László
A Ság tanúhegy Celldömölk fölött 279 méter magasan emelkedik. 1891-ben a hegy platóján Eötvös Loránd végzett méréseket a róla elnevezett torziós ingával. A program keretében interneten elérhető, fotó alapú gömbpanorámaképek segítségével Virtuális sétában és okostelefonos alkalmazásban elérhető GPS-alapú interaktív tematikus túrában mutatjuk be a méréssel kapcsolatos részleteket.

  • 18:40 Számítógép-hálózati fejlesztések a SZTAKI-ban 1971 és 1991 között
    Előadó: Manno Sándor
    Amikor az IBM már nem volt elég: a SZTAKI a vasfüggöny ellenére is befolyásolta a világ informatikai fejlesztéseit.

További információk:

A programok és az élő közvetítés linkje:

https://www.sztaki.hu/kutatok-ejszakaja

Facebook-esemény:

https://www.facebook.com/events/693026054948616

The post Kutatók Éjszakája a SZTAKI-ban appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Novemberre halasztották a Kutatók Éjszakáját https://www.muszaki-magazin.hu/2020/09/16/kutatok-ejszakaja-november/ Wed, 16 Sep 2020 08:40:23 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=11604 Az eddig megszokott szeptember végi időponttól eltérően idén november 27-28-án rendezik a Kutatók Éjszakája nevű rendezvénysorozatot – tájékoztatták a szervezők az MTI-t. Idén a koronavírus-járvány felülírta a szokásokat, ezért az Európai Bizottság illetékesei úgy döntöttek, hogy a megszokott szeptember végi időponttól eltérően idén november 27-én és 28-án lehet bepillantani a különböző tudományterületek titkaiba – olvasható […]

The post Novemberre halasztották a Kutatók Éjszakáját appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az eddig megszokott szeptember végi időponttól eltérően idén november 27-28-án rendezik a Kutatók Éjszakája nevű rendezvénysorozatot – tájékoztatták a szervezők az MTI-t.

Idén a koronavírus-járvány felülírta a szokásokat, ezért az Európai Bizottság illetékesei úgy döntöttek, hogy a megszokott szeptember végi időponttól eltérően idén november 27-én és 28-án lehet bepillantani a különböző tudományterületek titkaiba – olvasható a közleményben.

A szervezők remélik, hogy a késő őszi időpontig a járványhelyzet lehetővé teszi és az összes tervezett rendezvényt meg lehet tartani, ugyanakkor a részt vevő intézmények – egyetem, kutatóintézet, laboratórium, múzeum, középiskola és sok más – arra is felkészülnek, hogy a világhálón keresztül nyújtsanak élményt a sok ezer érdeklődőnek.

A Kutatók Éjszakáján immár 14 éve szórakoztató, inspiráló előadásokon, kísérleteken, laborbejárásokon és további játékos programokon keresztül ismerkedhet minden korosztály a tudományos kutatás számos új eredményével és módszereivel. Az Európai Unió Bizottsága által kezdeményezett rendezvény legfontosabb célja, hogy a kutatók és fejlesztők sokszínű munkája vonzóvá váljon a fiatalok számára.

Forrás: MTI

The post Novemberre halasztották a Kutatók Éjszakáját appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Cégek Éjszakája https://www.muszaki-magazin.hu/2020/07/28/cegek-ejszakaja-esemeny/ Tue, 28 Jul 2020 13:47:27 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=11024 A koronavírus-járvány és annak egészségügyi kockázatai tavasszal a Cégek Éjszakáját is átmeneti megállásra kényszerítették, ám a rendhagyó karriernapra már nem kell sokat várni, az új időpont: 2020. szeptember 24. Ezen a napon ultramodern, 3D-s technika segítségével, virtuálisan is megnyílnak a budapesti cégek kapui a munkavállalók számára, hogy megmutassák igazi arc(ulat)ukat. “Tavasszal egy nagyszabású, több helyszínen […]

The post Cégek Éjszakája appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A koronavírus-járvány és annak egészségügyi kockázatai tavasszal a Cégek Éjszakáját is átmeneti megállásra kényszerítették, ám a rendhagyó karriernapra már nem kell sokat várni, az új időpont: 2020. szeptember 24.

Ezen a napon ultramodern, 3D-s technika segítségével, virtuálisan is megnyílnak a budapesti cégek kapui a munkavállalók számára, hogy megmutassák igazi arc(ulat)ukat.

“Tavasszal egy nagyszabású, több helyszínen zajló, offline esemény szerepelt a terveink között, ám a COVID-19 miatt újra kellett álmodnunk a Cégek Éjszakáját – mondta el Deák-Nagy Csilla, a rendezvény főszervezője. A járvány gyökeresen és szinte hetek alatt átalakította a munkaerőpiacot munkaadói és munkavállalói oldalon egyaránt. Sokan veszítették el az állásukat, vagy gondolkoztak el karrierjük jövőjén, eközben a munkaadók tömegesen álltak át a home office-ra, és helyezték át a munkamenetet az online térbe. Mindenki számára egy új kezdet, ami most zajlik, a Cégek Éjszakája pedig erre a helyzetre reflektál. – A cél továbbra is az, hogy a vállalatok megmutathassák, milyen értékeket képviselnek, hogyan dolgoznak, milyen jövőt nyújtanak a kollégáiknak. De fontos szempont lett az is, hogy a magukat újrapozícionáló fővárosi cégek megmutassák, hogyan alkalmazkodnak a jelenlegi helyzethez. Ebben pedig egy hibrid formájú, különleges esemény lesz segítségükre, amely nem mindennapi, 3D-s technológiai megoldásokkal, abszolút mértékben alkalmazkodik a jelenlegi járványhelyzethez”

– tette hozzá Deák-Nagy Csilla.

A Cégek Éjszakája először mutatkozik be Magyarországon. 2020. szeptember 24-én
délután négy és éjfél között a résztvevő cégek a járványügyi előírások betartása mellett biztosítanak lehetőséget arra, hogy a vendégek személyesen keressék fel a nyitott irodákat, de az online térben is várják az érdeklődőket. Lesznek digitális workshopok, videós bemutatkozások, lesz lehetőség személyes beszélgetésre is, a programokat különféle játékok fűszerezik – mindezekre a rendezvény virtuális platformján keresztül lehet majd becsatlakozni, kiválasztva az adott céget, amelyre a vendég kíváncsi.

„Bár ez a digitális forma sok piaci szereplőnek egyelőre még idegen, ugyanakkor a felnövekvő generáció, illetve a fiatal felnőttek már készség szinten használják a digitális eszközöket, és élvezik annak hatékonyságát, kényelmét”

– mondta Deák-Nagy Csilla.

A cégek jelentkezése folyamatos, az érdeklődők pedig szeptember 15-től tudnak regisztrálni vendégként az ingyenes rendezvényre a Cégek Éjszakája virtuális platformján.

Információk:
www.cegekejszakajabudapest.hu

The post Cégek Éjszakája appeared first on Műszaki Magazin.

]]>