EcoStruxure – Műszaki Magazin https://www.muszaki-magazin.hu Ipari média / szaklap: Hírek az ipar és gyártás területéről. Fri, 20 Dec 2024 13:20:27 +0000 hu hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 Nagyobb hatékonyság, gyorsabb problémamegoldás https://www.muszaki-magazin.hu/2024/03/19/hatekonysag-problemamegoldas-schneider-electric/ Tue, 19 Mar 2024 05:30:59 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28891 A működési hatékonyság akár 5 százalékos javítása, a műszakváltással kapcsolatos feladatok mennyiségének harmadával történő csökkentése, gyorsabb problémamegoldás – többek között ezeket az előnyöket kínálja az ipari felhasználók számára a Schneider Electric EcoStruxure Plant Lean Management megoldása. A nyílt platform integrálható az AVEVA Data Hub rendszerrel, amely gyűjti és tárolja a hálózati kapcsolattal rendelkező ipari eszközök […]

The post Nagyobb hatékonyság, gyorsabb problémamegoldás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A működési hatékonyság akár 5 százalékos javítása, a műszakváltással kapcsolatos feladatok mennyiségének harmadával történő csökkentése, gyorsabb problémamegoldás – többek között ezeket az előnyöket kínálja az ipari felhasználók számára a Schneider Electric EcoStruxure Plant Lean Management megoldása.

A nyílt platform integrálható az AVEVA Data Hub rendszerrel, amely gyűjti és tárolja a hálózati kapcsolattal rendelkező ipari eszközök által létrehozott hatalmas mennyiségű, valós idejű adatot.

Az adatok a legfontosabb erőforrások közé tartoznak már az iparban is, azonban hatékony hasznosításuk kapcsán még rengeteg a tennivaló. Az Amazon Web Services (AWS) és a Frost & Sullivan közös tanulmánya szerint ugyanis a gyárakban keletkező adatok kevesebb mint 5 százalékát alakítják át jól alkalmazható információvá. Annak érdekében, hogy változzon a helyzet, egyre több vállalkozás igényel olyan megoldást, ami lehetővé teszi számukra, hogy akár több telephelyet egyszerre menedzselve növeljék a hatékonyságukat.

Erre az igényre reagálva hozta létre a Schneider Electric, amely az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat, az EcoStruxure Plant Lean Management digitális megoldást. A jövőformáló alkalmazás összegyűjti és rendszerezi az ipari tevékenység során keletkező adatokat, majd megadja a legfontosabb teljesítménymutatókat (KPI), amelyeket a gyártást irányító csapat a mindennapi munka során tartott rövid, a termelési ciklusok, a problémák és a végrehajtandó intézkedések megbeszélésére szolgáló értekezleteken felhasználhat.

„A digitális átalakulás nem csupán technológiai kihívást jelent, hanem az együttműködés és a folyamatos fejlesztés kultúráját is igényli. Az EcoStruxure Plant Lean Management az üzem és az ellátási lánc információit a dolgozók kezébe adja, hogy valós időben hozhassák meg a legjobb döntéseket, és növelhessék a termelékenységet”

– mondta el Ali Haj Fraj, a Schneider Electric Digital Factory üzletágáért felelős alelnöke.

Az EcoStruxure Plant Lean Management olyan felhasználóbarát kollaborációs felületet kínál, amely zökkenőmentesen digitalizálja és optimalizálja a napi munka során tartott rövid értekezleteket, ráadásul ezt akár több telephely esetében is képes elvégezni. A Schneider Electric megoldása automatikusan összegyűjti a termelékenységre, a szolgáltatási színvonalra, a minőségre, a biztonságra és a fenntarthatóságra vonatkozó releváns informatikai és üzemeltetési adatokat a KPI-k meghatározásához. A felhasználók valós időben jeleníthetik meg a problémákat, és digitálisan nyomon követhetik a megelőző és korrekciós intézkedéseket egészen a probléma teljes megoldásáig. A nyílt platform integrálható az AVEVA Data Hub rendszerrel, amely gyűjti és tárolja a hálózati kapcsolattal rendelkező ipari eszközök (ipari dolgok internete – IIoT) által létrehozott hatalmas mennyiségű, valós idejű adatot.

A Schneider Electric ellátási lánc átalakítása és az üzemi tevékenység hatékonyságának növelése kapcsán szerzett 20 éves tapasztalatára támaszkodó EcoStruxure Plant Lean Management technológiát már több mint 70.000 ipari dolgozó használja és a Schneider Electric számos saját okosgyárában is alkalmazzák – az eddigi tapasztalatok rendkívül kedvezőek. A működési hatékonyság akár 5 százalékkal is javulhat a megoldás bevetésével, a felmerülő problémákat pedig háromszor olyan gyorsan lehet megoldani. Emellett a hasznos, valós idejű információknak köszönhetően a műszakváltással kapcsolatos feladatok mennyisége akár harmadával is csökkenhet.

„Ez az új ajánlat jól mutatja, hogy mi mindent lehet elérni együttműködéssel. Szoftverünk egyszerre kezeli az üzemi csapatokat, a gépeket és a folyamatokat, kiosztja a feladatokat és gyűjti az adatokat. Az EcoStruxure Plant Lean Management növeli a gyártási teljesítményt, gyorsabb problémafelderítést és -megoldást, valamint döntéshozatalt tesz lehetővé”

– mutatott rá Harpreet Gulati, az AVEVA Planning, Simulation and Optimization üzletágáért felelős alelnöke.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Nagyobb hatékonyság, gyorsabb problémamegoldás appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Új lendületet ad a „zöld” IT törekvéseknek a Schneider Electric innovációja https://www.muszaki-magazin.hu/2024/03/14/it-zold-schneider-ecostruxure/ Thu, 14 Mar 2024 05:00:37 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=28846 Modell-alapú, automatizált fenntarthatósági jelentéstételi funkcióval bővül a Schneider Electric EcoStruxure IT adatközponti infrastruktúra menedzsment szoftvere. A fejlesztés lehetővé teszi az adatközpontok energiaigényének pontosabb felmérését, ennek alapján cselekvési tervek összeállítását, illetve a naprakész adatok révén támogatja a jogszabályi elvárásoknak való megfelelést is. A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat bejelentette, […]

The post Új lendületet ad a „zöld” IT törekvéseknek a Schneider Electric innovációja appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Modell-alapú, automatizált fenntarthatósági jelentéstételi funkcióval bővül a Schneider Electric EcoStruxure IT adatközponti infrastruktúra menedzsment szoftvere.

A fejlesztés lehetővé teszi az adatközpontok energiaigényének pontosabb felmérését, ennek alapján cselekvési tervek összeállítását, illetve a naprakész adatok révén támogatja a jogszabályi elvárásoknak való megfelelést is.

A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat bejelentette, hogy díjnyertes EcoStruxure IT adatközponti infrastruktúra menedzsment szoftvere (DCIM) új, modell-alapú, automatizált fenntarthatósági jelentéstételi funkciókkal bővül. Az új kiegészítés hároméves stratégiai beruházás, valamint szigorú tesztelés és fejlesztés eredménye, amelyet a Schneider Electric „Green IT” programjának részeként valósítottak meg Elizabeth Hackenson, a vállalat informatikai igazgatójának irányítása mellett.

Az új és továbbfejlesztett jelentéstételi funkciók áprilisban válnak elérhetővé minden EcoStruxure IT felhasználó számára. A friss modulok a Schneider Electric 20 évnyi fenntarthatósági, szabályozási, adatközpont- és szoftverfejlesztési tapasztalatait ötvözik a fejlett gépi tanulással. A jövőformáló innováció révén a szervezetek új jelentéstételi lehetőségekhez férhetnek hozzá, amelyekhez eddig a manuális adatfeldolgozási módszerek mélyreható ismerete volt szükséges.

Az új fejlesztés a piacon elérhető összes többi megoldástól eltérően gyors, intuitív és egyszerűen használható jelentéstételi motort tesz elérhetővé a felhasználók számára, amely segít a jogszabályi elvárásoknak – többek között az Európai Unió energiahatékonysági irányelvének (EED) – való megfelelésben. Mivel az EED 2024. májusától előírja az adatközpontok tulajdonosai és üzemeltetői számára az 500 kW telepített IT kapacitás fölötti létesítmények esetében az energiafogyasztás jelentését, számos vállalat számára az eddiginél is fontosabbá válik a valós idejű, pontos adatok elérése. Az EcoStruxure IT új, mesterséges intelligencia által támogatott adatmegjelenítési és jelentési lehetőségeinek bevezetésével gyorsan rendelkezésre állnak a jogszabályi elvárás teljesítéséhez szükséges információk.

A Schneider Electric megoldásának új képességei azonban messze túlmutatnak az EED által előírt mérőszámok előállításán. Az EcoStruxure szoftver lehetővé teszi a tulajdonosok és üzemeltetők számára, hogy az adatközpontok teljesítményét a múltbeli adatok és trendelemzések alapján mérjék és jelentsék, kombinálva a mesterséges intelligencia (MI) képességeit a valós idejű nyomon követéssel. Az új, letöltés funkcióval a szervezetek gyorsan, egyetlen gombnyomással számszerűsíthetik az energiafelhasználást és jelentést készíthetnek – így megszűnnek a fáradságos manuális műveletek, gyorsabban és könnyebben tudják kihasználni az adatok erejét az adatközpontok környezeti hatásainak csökkentése érdekében.

„Az elmúlt három évben megnöveltük a beruházásainkat olyan új szoftverfunkciók kifejlesztése érdekében, amelyek gyorsabbá és egyszerűbbé teszik ügyfeleink számára a rugalmas, biztonságos és fenntartható IT-infrastruktúra üzemeltetését. Az EcoStruxure IT-hez tartozó új jelentéstételi funkciókat saját cégünknél is teszteltük, bevezettük és tapasztalataink alapján elmondható, hogy lehetővé teszik az ügyfeleink számára, hogy az összetett adatokat hasznos információvá alakítsák, illetve jelentést készítsenek a legfontosabb fenntarthatósági mérőszámokról”

– mondta el Kevin Brown, a Schneider Electric „EcoStruxure IT” részlegért felelős alelnöke.

A zöld IT új korszaka

A Schneider Electric 2021-ben publikálta a „Schneider Sustainability Impact” (SSI) című kiadványát, amely összefoglalta a vállalat fenntarthatósági kötelezettségvállalásait. Az SSI-ben megfogalmazott célokhoz igazodva a vállalat informatikai igazgatója, Elizabeth Hackenson elindította a cég „Green IT” programját, melynek keretében új és előremutató módszereket keresnek a dekarbonizációra annak érdekében, hogy az IT-üzemeltetéssel kapcsolatos kibocsátás éves szinten legalább 5 százalékkal csökkenjen.

A program során a Schneider Electric az EcoStruxure IT szoftverét is felhasználja, amelyet világszerte több mint 140 kulcsfontosságú telephelyen telepítettek az informatikai műveletek rugalmasságának és biztonságának javítása érdekében. A „Green IT” kezdeményezés révén nyilvánvalóvá vált, hogy az EcoStruxure IT új képességei a nagyobb fenntarthatóság érdekében is kihasználhatók, lehetővé téve a Schneider Electric számára, hogy drámaian javítsa az IT energiafogyasztásának átláthatóságát. Az EcoStruxure IT által nyújtott információk felhasználásával a társaság Kentucky állambeli Lexingtonban található okosgyárában 2023. második félévében az előző félévhez képest 30 százalékos energiafogyasztás-csökkenést értek el.

„Amikor az IT- és adatközpontok energiafogyasztásának és CO2-kibocsátásának csökkentésére törekszenek, a vállalatoknak a tényadatokra kell támaszkodniuk, amihez a valós idejű és múltbeli információkhoz való hozzáférés elengedhetetlen. Az EcoStruxure IT alkalmazásával jelentős előrelépést tettünk az IT energiafogyasztás és a környezeti hatások csökkentésére irányuló küldetésünkben, valamint a vállalat fenntarthatósági célkitűzéseinek megvalósításában. Most ügyfeleink számára is könnyen elérhetővé tesszük ezeket az előnyöket világszerte”

– jelezte Elizabeth Hackenson, a Schneider Electric informatikai igazgatója.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Új lendületet ad a „zöld” IT törekvéseknek a Schneider Electric innovációja appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Szuperzöld projektben vetik be a Schneider Electric megoldását https://www.muszaki-magazin.hu/2023/07/31/schneider-alga-zold-project/ Mon, 31 Jul 2023 05:00:51 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=26188 Mikroalgákat vet be a Brilliant Planet a légkörben lévő szén kivonására, a Schneider Eletric által fejlesztett alkalmazás is támogatja a kezdeményezés sikerét. A módszert kikísérletező cég most azon dolgozik, hogy szélesebb körben is elterjedjen a megoldás. A szén-dioxid-megkötési technológiáknak az éghajlatváltozás elleni küzdelemben van jelentős szerepe. Fontos fázisához érkezett a Brilliant Planet klímavédelmet szolgáló programja, […]

The post Szuperzöld projektben vetik be a Schneider Electric megoldását appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Mikroalgákat vet be a Brilliant Planet a légkörben lévő szén kivonására, a Schneider Eletric által fejlesztett alkalmazás is támogatja a kezdeményezés sikerét.

A módszert kikísérletező cég most azon dolgozik, hogy szélesebb körben is elterjedjen a megoldás. A szén-dioxid-megkötési technológiáknak az éghajlatváltozás elleni küzdelemben van jelentős szerepe.

Fontos fázisához érkezett a Brilliant Planet klímavédelmet szolgáló programja, 8 évnyi kutatás-fejlesztés és négy évig tartó kísérlet után arra készülnek, hogy világszerte elterjesztik különleges módszerüket a légkörben lévő szén kivonására. A társaság fejlesztésének lényege, hogy tengerparti területeken hatalmas mikroalga telepeket hoznak létre, amelyek tartós, megfizethető és igen hatékony megoldást kínálnak erre a célra. A három hektáros marokkói létesítményükben végzett kísérletek eredményei azt mutatják, hogy ezek az algatelepek akár 30-szor annyi szenet képesek kivonni a légkörből, mint ugyanakkora méretű erdő. Az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testülete (IPCC) szerint a szén-dioxid-megkötési technológiák az éghajlatváltozás elleni küzdelem kulcsfontosságú részét képezik.

A szén-dioxid-kivonási folyamathoz rendkívül rugalmas és hatékony vezérlőrendszerre van szükség, amely szükség szerint könnyen skálázható. A Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat a Platinum Electrical Engineeringgel együttműködve az EcoStruxure Automation Expert megoldást üzemelte be, ami a világ első szoftverközpontú, univerzális automatizálási rendszere. Az AVEVA System Platform és az AVEVA Insight mellett a műveletek teljes átláthatóságát és ellenőrzését biztosítja.

„Ahhoz, hogy a megfelelő ütemben tudjuk elterjeszteni ezt a megoldást a világon, skálázhatónak kell lennie, amihez moduláris kialakításra van szükség. A Schneider Electric és a Platinum Electrical Engineering megoldása lehetővé teszi ezt számunkra, így hatékonyabban tudjuk kihasználni az erőforrásokat, miközben drasztikus javulást tapasztalunk a felügyelet területén. Reméljük, hogy ez a rendszer megalapozza a további terjeszkedést az elkövetkező években”

– mondta el Adam Taylor, a Brilliant Planet vezérigazgatója.

Átfogó automatizálás

A hagyományos ipari automatizálási rendszerek zártak és hardvervezéreltek, ezáltal megnehezíthetik és költségessé tehetik a különböző márkájú új technológiák integrálását a hatékonyság növelésére törekvő szervezetek számára. Az EcoStruxure Automation Expert egy univerzális automatizálási megoldás, amely az IEC 61499 átjárhatósági szabványon alapul, ezért könnyen integrálható új vagy meglévő, harmadik féltől származó berendezésekkel, és könnyedén skálázható a Brilliant Planet új telephelyein világszerte.

„Az EcoStruxure Automation Expert használatával jelentősen csökkenthetjük a Brilliant Planet egyes telephelyein a vezérlőszoftver integrálására és tesztelésére fordított időt. A szabványosított alkalmazásnak köszönhetően egyszerű a hibaelhárítás és a folyamatok ügyfélspecifikus igényekhez való igazítása, valamint egy teljes, testreszabott, mégis skálázható rendszer szállítása”

– mutatott rá Stephen Maltby, a Platinum Electrical Engineering ügyvezető igazgatója.

Ahhoz, hogy megvalósíthassuk a fenntarthatóságra és a következő generációs ipari automatizálásra irányuló küldetésünket, megbízható stratégiai partnerekre és értékes ügyfelek hálózatára van szükségünk, és ez a projekt mindkét törekvésünket támogatja. A Brilliant Planet a technológiánkat arra használja, hogy fenntartható megoldásokat kínáljon a klímaváltozás kihívásaira, a Platinum Electrical Engineering pedig hatékony és skálázható rendszert biztosít ehhez

– hangsúlyozta Sanjith Singh, a Schneider Electric „Software Centric Automation” területért felelős alelnöke.


Ha feliratkozik a Műszaki Magazin Hírlevelére, sosem marad le a híreinkről! További friss híreket talál a Műszaki Magazin főoldalán! Csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

The post Szuperzöld projektben vetik be a Schneider Electric megoldását appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A digitális átállás a villamos hálózatokat is elérte https://www.muszaki-magazin.hu/2021/12/18/digitalis-megoldas-schneider/ Sat, 18 Dec 2021 13:14:49 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=18195 Vadonatúj megoldásokat mutatott be az iparág csúcsrendezvényén a Schneider Electric, a világ legfenntarthatóbb vállalata. Világszerte 167 millió háztartás, 23 millió vállalkozás lehet képes 2050-ig arra, hogy saját maga is tiszta energiát termeljen. Emiatt a villamos hálózatokat úgy kell átalakítani, hogy alkalmasak legyenek a kétirányú energiaszállításra, ez a jövő a villamosenergia-iparban. A megújuló energiaforrásokkal és a […]

The post A digitális átállás a villamos hálózatokat is elérte appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Vadonatúj megoldásokat mutatott be az iparág csúcsrendezvényén a Schneider Electric, a világ legfenntarthatóbb vállalata.

Világszerte 167 millió háztartás, 23 millió vállalkozás lehet képes 2050-ig arra, hogy saját maga is tiszta energiát termeljen. Emiatt a villamos hálózatokat úgy kell átalakítani, hogy alkalmasak legyenek a kétirányú energiaszállításra, ez a jövő a villamosenergia-iparban. A megújuló energiaforrásokkal és a digitális megoldásokkal együtt ez a leggyorsabb út a dekarbonizáció felé – ezt állítja az idén a világ legfenntarthatóbb vállalata címet elnyerő Schneider Electric.

Az energiahálózatok átalakítása egyben azt is segíti, hogy a világ megfelezhesse CO2 kibocsátását és elérje célját, a globális felmelegedés 1,5°C alatt tartását. A vállalat az Enlit Europe névre hallgató rendezvényen vonultatta fel újdonságait. Az Enlit Europe az energiaszektor meghatározó eseménye, Milánóban november 30. és december 2. között tartották, mintegy 500 kiállító és 10 ezer látogató vett részt rajta, és 350 előadó osztotta meg gondolatait az energiaszektor jelenéről és jövőjéről.

Ahogy egyre gyakrabban sújtanak le a globális felmelegedés okozta természeti katasztrófák, úgy válik egyre kritikusabbá, hogy az áramellátás megbízható legyen, és rugalmasan tudja kezelni a tiszta, megújuló forrásokból származó, de ingadozó energiatermelést. Az energiamenedzsment megoldások piacán vezető Schneider Electric és az üzleti informatika, illetve tanácsadás területén meghatározó BloombergNEF egy közös tanulmánya rámutatott: a napenergia hasznosítása a leginkább kihasználatlan lehetőség a decentralizált áramtermelésben. A potenciál óriási: világszerte 167 millió háztartás, 23 millió vállalkozás lehet képes 2050-ig arra, hogy saját maga is tiszta energiát termeljen. Ennek a dekarbonizációban is meghatározó szerepe lesz.

A nagy energiaátviteli rendszereket üzemeltető társaságoknak új helyzetet kell kezelniük, a helyben megtermelt áramot, a kis helyi hálózatokat kell a nagy rendszerekbe integrálniuk. Ez műszakilag is hatalmas kihívást jelent. A Schneider Electric az Enlit Europe rendezvényen mutatta be azokat a technikai fejlesztéseit, amelyek ebben segítik az energiaelosztó társaságokat. Az úgynevezett EcoStruxure megoldások adatokat gyűjtenek az elektromos hálózatokról, azokat az internetes felhőben kezelik, szoftveres segítséggel, digitális úton segítenek feldolgozni az adathalmazt, és ez alapján optimalizálják az áramhálózatokat. Vagyis a villamosenergia elosztórendszer-üzemeltetők olyan adatgyűjtési, adatkezelési és fejlett elemzési megoldásokhoz juthatnak hozzá, amelyek lehetővé teszik, hogy digitalizációval is gyorsítsák a dekarbonizáció folyamatát.

„A következő 10 év az elektromosság évtizede lesz. Ígéretes, ahogy közelebb kerülhetünk a karbonsemlegességhez. A folyamatot a tiszta, megújuló energiaforrásokon alapuló, megbízható és rugalmas áramellátás viszi előre, ezt hívjuk úgy, hogy Elektromosság 4.0. Ugyanakkor a cél eléréséhez az is kell, hogy a kétirányú energiaszállításra alkalmas okoshálózatokat fejlesszünk, amelyek képesek kiszolgálni a növekvő igényt a zöld áramra, illetve az energiatermelés új generációját jelentő, helyben megtermelt, megújuló forrásból származó energia visszatáplálására”

– mondta Frederic Godemel, a Schneider Electric energiarendszerekért és szolgáltatásokért felelős alelnöke.

Az úgynevezett EcoStruxure megoldások abban segítik a villamosáram-hálózatok üzemeltetőit, hogy kisebb legyen az áramkimaradások kockázata, rugalmasan tudják kezelni az aktuális áramfelhasználás és a megtermelt áram közötti egyensúlytalanságokat, valamint működésük és maga az energiafelhasználás is hatékonyabb legyen.

The post A digitális átállás a villamos hálózatokat is elérte appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Eljött a hiperhatékony épületek kora https://www.muszaki-magazin.hu/2020/10/25/schneider-electric-hiperhatekony-epulet/ Sun, 25 Oct 2020 17:53:26 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=12254 Az idei Innovation Summit online esemény keretében mutatta be a Schneider Electric az épületek jövőjéről alkotott vízióját. A társaság energiamenedzsment és automatizációs megoldásai révén átléphetünk a hiperhatékony épületek korszakába, ami jelentős megtakarítást eredményezhet üzemeltetőknek és bérlőknek egyaránt, illetve pozitív hatással lehet az egész bolygónkra. Az épületek létrehozására és működtetésére megy el a világ energiafelhasználásának mintegy […]

The post Eljött a hiperhatékony épületek kora appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Az idei Innovation Summit online esemény keretében mutatta be a Schneider Electric az épületek jövőjéről alkotott vízióját. A társaság energiamenedzsment és automatizációs megoldásai révén átléphetünk a hiperhatékony épületek korszakába, ami jelentős megtakarítást eredményezhet üzemeltetőknek és bérlőknek egyaránt, illetve pozitív hatással lehet az egész bolygónkra.

Az épületek létrehozására és működtetésére megy el a világ energiafelhasználásának mintegy 30 százaléka a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) adatai szerint, miközben a bennünket körülvevő épületek felelősek az üvegházhatású gázok kibocsátásának közel 40 százalékáért. Azonban már rendelkezésre állnak azok a technológiák, amelyek segíthetnek ezeknek az értékeknek a megváltoztatásában.

A Schneider Electric az idei, online megtartott Innovation Summit keretében mutatta be „Building of the Future” (A jövő épületei) keretrendszerét, ami egyesíti az energiamenedzsment és az automatizáció legújabb digitális megoldásait annak érdekében, hogy fenntarthatóbb, a váratlan helyzetekhez alkalmazkodni képes, hiperhatékony és emberközpontú épületeket lehessen létrehozni.

A felmerülő régi és új szükségszerűségek egyaránt formálják, hogyan gondolkodik a világ az épületekről. Ha már a tervezésnél a megfelelő megközelítést alkalmazzuk és felhasználjuk az új digitális technológiákat, akkor a bolygónk, a befektetők, az ingatlanfejlesztők és az épületek bérlőinek igényeit is ki tudjuk szolgálni kényszerű kompromisszumok nélkül. Az épületek kulcsszerepet játszanak abban, hogy mind a gazdaság, mind a környezetünk egészséges legyen és égető szükség van arra, hogy alkalmazzuk a már rendelkezésre álló legjobb megoldásokat a létező és az új épületeinknél egyaránt

– mutatott rá Laurent Bataille, a Schneider Electric Digitális Energia divízió ügyvezető alelnöke.

A mostani Covid19-járvány is rámutatott arra, mennyire fontos, hogy az épületek is képesek legyenek az alkalmazkodásra, hiszen nagyon gyorsan változnak az üzleti prioritások: egyik pillanatról a másikra módosul, hogy mennyien dolgoznak adott létesítményben, milyen intenzitású hűtésre-fűtésre, vagy éppen szellőztetésre van szükség. A különleges helyzet pedig magát a fenntartást is befolyásolhatja, hiszen nem feltétlenül áll rendelkezésre akkora személyzet, mint hagyományos körülmények között, illetve olyan helyzet is előfordulhat, hogy a gazdasági problémák miatt egész egyszerűen kevesebb jut az épület fenntartására.

Az új digitális technológiák azonban számottevő mértékben javíthatnak az ingatlanok alkalmazkodóképességén. A Schneider Electric EcoStruxure Power megoldása digitalizálja a villamos infrastruktúra működtetését és fenntartását, nagyobb megbízhatóságot, stabilabb hálózatot és nagyobb kontrollt kínálva az üzemeltetők számára. A Connected Room Solution pedig lehetővé teszi, hogy a felhasználók modernizálják és jövőtállóvá tegyék egy épület infrastruktúráját, lehetőséget kínálva a rendelkezésre álló terek funkciójának egyszerű megváltoztatására, illetve a kapacitás növelésére és csökkentésére az adott létesítmény teljes életciklusában.

Annak érdekében, hogy megfeleljenek a környezeti és üzleti elvárásoknak, az épületeknek hiperhatékonnyá kell válniuk a tervezési folyamattól kezdve az építésen át a működtetésig és karbantartásig. A Schneider Electric EcoStruxure Building nyílt, felhőalapú, innovatív platformja lehetővé teszi az energiaelosztás és -menedzsment, az épületautomatizációs megoldások és az IT rendszerek integrációját, hogy az üzemeltetőknek rendelkezésükre álljon minden adat és elemzési képesség és így a legjobb információk birtokában hozhatnak döntéseket.

Jelenleg világszerte 30 millió olyan középfeszültségű kapcsolóberendezés (swithgear) található az épületekben, amelyekben kén-hexafluoridot (SF6) használnak, ami egy potenciálisan üvegházhatású gáz. A Schneider Electric „Green Premium Program” keretében a társaság egy olyan középfeszültségű kapcsolóberendezést fejlesztett ki, ami SF6 gáz helyett tiszta levegőt alkalmaz, amivel az épületek fenntarthatósága és biztonsága is javul.

The post Eljött a hiperhatékony épületek kora appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Még több adatközponti fejlesztés jön, kulcskérdés lehet a biztonság https://www.muszaki-magazin.hu/2020/08/09/ecostruxure-schneider-electric-2/ Sun, 09 Aug 2020 15:59:44 +0000 https://www.muszaki-magazin.hu/?p=11166 A következő években is hatalmas összegeket fordítanak majd az adatközpontok fejlesztésére, 2023-ban akár már 125 milliárd dollárt is szánhatnak erre a célra. Az ezekben a létesítményekben elhelyezett szervereken futó alkalmazások vállalkozások és egyéni felhasználók tömegeit szolgálják ki, ezért kulcsfontosságú a folyamatos működés és a megfelelő biztonság, amit többek között a Schneider Electric EcoStruxure megoldásai garantálnak. […]

The post Még több adatközponti fejlesztés jön, kulcskérdés lehet a biztonság appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
A következő években is hatalmas összegeket fordítanak majd az adatközpontok fejlesztésére, 2023-ban akár már 125 milliárd dollárt is szánhatnak erre a célra.

Az ezekben a létesítményekben elhelyezett szervereken futó alkalmazások vállalkozások és egyéni felhasználók tömegeit szolgálják ki, ezért kulcsfontosságú a folyamatos működés és a megfelelő biztonság, amit többek között a Schneider Electric EcoStruxure megoldásai garantálnak.

Míg 2019-ben még 82 milliárd dollárt költöttek adatközponti beruházásokra a nagy felhő- és kolokációs szolgáltatók, addig 2023-ra ez az összeg elérheti a 125 milliárd dollárt az Omdia előrejelzése szerint. Amennyiben bejön a technológiai szektorra szakosodott kutatócég jóslata, az azt jelenti, hogy a vizsgált időszakban évente átlagosan közel 10 százalékkal bővül majd az adatközponti fejlesztésekre szánt összeg.

A beruházások üteme ráadásul még gyorsulhat is, hiszen a Covid19-járvány hatására elképesztő mértékben megnőtt az igény a távmunkát és a digitális oktatást támogató alkalmazásokra, illetve látványosan bővült a kereslet az üzleti szektorban a felhőalapú megoldásokra. Az adatközpontokban lévő szervereken futtatott kritikus alkalmazások miatt kiemelten fontos ezen létesítmények és a bennük található eszközök biztonsága, mind szoftveres, mind fizikai szempontból.

Jelentős kihívás ugyanakkor, hogy különböző okok miatt – agilis működés, költségcsökkentés, jogszabályi megfelelés – számos vállalatnál hibrid környezeteket alakítanak ki, különböző eszközökkel és megoldásokkal, és ezek menedzselése pedig komoly feladatot jelent. Ráadásul a kapcsolódó költségek és hatékonysági mutatók a legtöbb üzemeltető és felhasználó számára követhetetlenek.

Ezeknek a kihívásoknak a leküzdésében segíthet a Schneider Electric EcoStruxure IT megoldása. Az adatközponti infrastruktúra menedzselését támogató rendszer segítségével bárhonnan, akár egy mobiltelefon segítségével tájékozódhatnak az üzemeltetők és vezetők a létesítmény aktuális állapotáról, legyen szó a szünetmentes tápegységekről, a hőmérsékletről, vagy éppen a hűtés hatásfokáról. Ezzel a tervezési és modellezési eszközzel bármely méretű adatközpont vagy kolokációs létesítmény csökkentheti üzemeltetési költségeit és maximalizálhatja a rendelkezésre állást, miközben rálátást kap a teljesítményre, és automatizálhatja a munkafolyamatokat.

„Az EcoStruxure IT Advisor azonban ennél jóval többre képes, elemző jelentése ugyanis megmutatja a felhasználóknak, milyen hatással lehetnek a meghibásodások az egyes eszközökre és az infrastruktúrára, komoly segítséget nyújtva ezzel a kockázattervezéshez és az incidensek megelőzéséhez”

– mutatott rá Szarka Attila, a Schneider Electric szakértője.

A Schneider Electric felhőalapú megoldása kiberbiztonsági szempontból is magas szintű védettséget biztosít. A társaság ugyanis olyan architektúrát dolgozott ki, amelyben az adatokat egy gateway szoftver gyűjti, a rendszer pedig csak ezekhez az alap üzemeltetési információkhoz fér hozzá, amelyeknek üzleti szempontból alacsony a kockázata. Emellett a felhasználó egy applikáción keresztül kapja a riasztásokat és láthatja az adatokat, így anélkül hozhat döntéseket és folytathat kommunikációt az alkalmazáson keresztül, hogy bejelentkezne bármilyen vállalati hálózatba, kiküszöbölve ezzel az ebből adódó kockázatokat.

www.se.com/hu

The post Még több adatközponti fejlesztés jön, kulcskérdés lehet a biztonság appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Vége a pénznyelők korának https://www.muszaki-magazin.hu/2020/05/09/ecostruxure-schneider-electric/ Sat, 09 May 2020 07:39:46 +0000 https://muszaki-magazin.hu/?p=10019 Hatalmas megtakarítást hozhat az épületek automatizálása. Csökkenő költségek, hatékonyabb mérnökök és fejlesztők, sokkal több információ a helyes döntések meghozatalához – többek között ezekkel az előnyökkel jár egy épületüzemeltetési rendszer felújítása, illetve az épületautomatizálási megoldások alkalmazása. A Schneider Electric IoT-ra (dolgok internete) és a felhő technológiára épülő EcoStruxure rendszerei közel harmadával csökkenthetik a nem tervezett karbantartások […]

The post Vége a pénznyelők korának appeared first on Műszaki Magazin.

]]>
Hatalmas megtakarítást hozhat az épületek automatizálása.

Csökkenő költségek, hatékonyabb mérnökök és fejlesztők, sokkal több információ a helyes döntések meghozatalához – többek között ezekkel az előnyökkel jár egy épületüzemeltetési rendszer felújítása, illetve az épületautomatizálási megoldások alkalmazása. A Schneider Electric IoT-ra (dolgok internete) és a felhő technológiára épülő EcoStruxure rendszerei közel harmadával csökkenthetik a nem tervezett karbantartások számát.

Egy épület esetében a teljes élettartamra vetített költségek mindössze 25 százalékát adják az építés során keletkező kiadások, a fennmaradó tétel pedig az üzemeltetésből áll össze. A működési költségek lefaragása érdekében célszerű időnként felülvizsgálni az alkalmazott épületüzemeltetési és -automatizálási megoldásokat és átgondolni, milyen előnyökkel járhat az új technológiák alkalmazása.

Egy ilyen folyamat során az egyik leggyakoribb kérdés, hogy amennyiben a meglévő rendszerek eddig megfelelően működtek, miért kellene most modernizálni azokat? Nos, a régebbi, esetleg már több évtizedes megoldások teljes memóriakapacitása a mai viszonyokhoz képest rendkívül kicsi, a korszerű rendszerek bevetéséhez pedig hálózati kapcsolatra, illetve az épületautomatizálást biztosító szerverek megfelelő teljesítményére van szükség. Korlátozott számítási kapacitással nem lehet fejlett, a működési költségek, vagy éppen az energiafelhasználás csökkentését szolgáló rendszert megvalósítani.

A felújítás költségvetése szempontjából egy másik sarkalatos kérdés, hogy vajon a teljes régi rendszert le kell cserélni és lényegében nulláról kell egy új infrastruktúrát kiépíteni, vagy hasznosíthatók a meglévő megoldások? Amennyiben nyitott architektúrájú az eddig használt rendszer, akkor nem feltétlenül van szükség teljes cserére, hiszen például a Schneider Electric EcoStruxure megoldásai nyílt jellegük miatt alkalmasak arra, hogy integrálják őket létező struktúrákhoz. Úgy lehet tehát megvalósítani velük a modernizációt, hogy a berendezések, érzékelők jelentős részét nem kell lecserélni. Ezzel a megoldással egy teljes körű csere költségeinek töredékéért lehet megvalósítani az épületautomatizálás korszerűsítését.

Az ilyen jellegű fejlesztéseknek számos előnyük van: az épületek tulajdonosai és üzemeltetői a korábbinál jóval nagyobb kontrollt szerezhetnek a létesítmények fölött, csökkenthetik a költségeiket, az energiafelhasználást és nem mellesleg a mérnöki, programozási feladatokhoz szükséges időt is lerövidítheti, hatékonyabbá teheti a szakemberek munkáját, ami összességében újabb megtakarítást eredményezhet.

„Becslések szerint az épületekben rejlő energiamegtakarítási potenciál 82 százaléka jelenleg kihasználatlan (ideértve az ipari, gyártási területeket kiszolgáló épületeket is). Ezen segíthetünk olyan digitális megoldásokkal is, melyekkel az üzemeltetés, működés során keletkező elképesztő mennyiségű adatot hasznosítani lehet a fenntarthatóbb, költséghatékonyabb sőt, komfortosabb működés érdekében. A rendszereinkből gyűjtött adatok alapján az épületek hatékonyabb üzemeltetését támogató megoldásunk segítségével az energiaköltségek esetében átlagosan 20 százalékos megtakarítást értek el”

– mutatott rá Racsek Dániel, a Schneider Electric EcoStruxure üzletfejlesztési és értékesítési igazgatója.

Az IoT-technológiára és a felhőszolgáltatásokra épülő EcoStruxure Building Advisor rendszerrel átlagosan csaknem 30 százalékkal csökkenthető a nem tervezett karbantartások száma, és előre ütemezhetők a szervizelések. A szoftverrel ezenkívül a fűtő-hűtő- és szellőztetőrendszereket érintő rejtett költségek több mint 80 százaléka is beazonosítható. A cégek így nem használnak feleslegesen energiát, ezáltal pedig költségeket takarítanak meg, miközben az alaptevékenységükre tudnak koncentrálni.

The post Vége a pénznyelők korának appeared first on Műszaki Magazin.

]]>